Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
Menu
>

Jak vybrat velikost snowboardu

5. 8. 2020 aktualizováno

Vánoce jsou hlavně o rodině, klidu a dárcích, které dělají radost. Potěšte sebe nebo své blízké snowboardem! Jak ale vybrat správný typ a velikost snowboardu? Máme pro vás několik rad, které vám s výběrem pomůžou. Nevyhazujte peníze oknem a investujte správně!

Typy snowboardů

S ohledem na styl ježdění a typ přírodních podmínek jsou vyráběny nejrůznější typy snowboardů. Rozdíl ve snowboardech přitom spočívá převážně v jejich tvaru, délce a šířce.

snowboardy - typy

All Mountain snowboardy

Jedná se o typ snowboardů, které jsou navrženy tak, aby se na nich dalo jezdit za různých sněhových podmínek a v nejrůznějším terénu. Sjíždět můžete hřebeny hor, rovinky a jako doma se budete cítit při sjíždění prašanu. Tyto snowboardy jsou jednoduše proslulé svou všestranností.

Freestyle snowboardy

Těmto snowboardům se často říká také parkové snowboardy. Jedná se o kratší typ snowboardu, s kterým je možné provádět nejrůznější triky. S freestyle snowboardy je možné odrážet se od kmenů stromů, jezdit po zábradlí a překonávat další překážky v terénních parcích.

Náš tip

Rádi sportujete? Podívejte se na náš žebříček nejlepšího sportovního vybavení.

Freeride snowboardy

Freeride snowboardy jsou určeny jezdcům, kteří chtějí trávit většinu času sjížděním volných tratí v různých terénech. Od freestyle snowboardů se liší delším provedením a jsou určeny k jízdě v jednom směru.

Powder snowboardyvelikost snowboardu - jaké jsou

Tyto snowboardy se vyznačují širší přední částí a užší zadní částí, což umožňuje snadnou jízdu v hlubokém sněhu. Jsou navrženy tak, abyste díky nim mohli nejen sjíždět čerstvě napadaný sníh, ale také se snadno vznášet a otáčet.

Splitboardy

Splitboardy jsou zvláštním druhem snowboardů a jsou určeny těm, kteří mají rádi adrenalin. Jsou vhodné pro sjíždění vysokých hor a náročných terénů. Vyznačují se tím, že je možné je rozdělit na dvě lyže, což umožňuje snadnější přenášení snowboardu při stoupání do kopce. Po výstupu na kopec je možné lyže opětovně spojit k sobě a jet. Splitboardy jsou vhodné spíše pro zkušenější jezdce, kteří mají lavinové bezpečnostní dovednosti a patřičné znalosti, týkající se terénu, počasí a sněhových podmínek.

Jak vybrat velikost snowboardu

Víte už, jaký typ je pro vás ten pravý? Pak už zbývá jen vybrat správnou velikost snowboardu. Výběr velikosti se odvíjí od vaší výšky, hmotnosti a typu jízdy. Pokud máte nadprůměrnou hmotnost, je pro vás vhodnější delší snowboard. Jste-li začátečník, zvolte kratší snowboard ve vhodné velikosti, určené vaší postavě.

Velikost snowboardu – tabulka

Jak vybrat velikost snowboardu

Zvolte správnou šířku snowboardu

Velikost snowboardu nespočívá pouze v jeho délce, ale také v jeho šířce. Jak široký by měl být váš snowboard? Správnou šířku zjistíte tak, že boty snowboardu přesahují jeho okraje pouze nepatrně.

Nepatrný přesah bot vám umožní skvělé vyvažování a ovládání snowboardu. Naopak, přílišný přesah by mohl způsobit, že se v otáčkách budete až příliš bořit do sněhu, což pravděpodobně způsobí pád.

Velikost snowboardových bot se liší dle konkrétního výrobce. Některé boty jsou vhodné pro jízdu na úzkém snowboardu, jiné zase ne. Důležité je také vázání, se kterým by vám měl poradit odborník v prodejně se snowboardy.

Testado radí

Jako výborná alternativa snowboardu poslouží běžky. Pokud máte hory daleko, můžete vyzkoušet brusle.

Dětské snowboardy

Dozvěděli jste se, jakou velikost snowboardu vybrat. Jak je to ale s velikostí u dětí? Snowboarding je skvělou kombinací pohybu a pobytu na vzduchu, tréninku koordinace těla a zábavy. Vaše děti ho budou milovat! Dětské snowboardy jsou obvykle měkčí než snowboardy pro dospělé, což dětem usnadňuje učení. Velikost prkna můžete určit dle tabulky níže.

Velikost snowboardu – tabulka

Velikost snowboardu - tabulka s dětskými velikostmi

V případě, že jste nenašli rozměry svého dítěte v tabulce, poraďte se s odborníkem, v prodejně snowboardů, který vám pomůže vybrat kompletní dětský snowboard, a to včetně vázání a dětských snowboardových bot.

Udělejte sobě i svým dětem radost a vydejte se společně na dobrodružnou sněhovou jízdu!

Sdílejte článek

Ohodnoťte článek

Celkové hodnocení: 4.0 (1 hlas)

Autor článku

Testado
Testado

Testado.cz je recenzní online magazín. Naši redaktoři osobně testují vybrané produkty a dále shromažďují tipy na nejlepší zařízení dle odborných a uživatelských recenzí.

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář