Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
Menu

Knižní novinky a bestsellery – květen 2022

Datum 25.4.2022 Petr Smejkal Petr Smejkal

Čtenářům přinášíme zbrusu nový článek, který vám pomůže vybrat nejlepší knižní novinky. Aktuální žebříček zahrnuje nejnovější knihy od oblíbených autorů a žánrů. Jaké jsou nejčtenější knihy právě nyní? Tady je aktuální výběr! Aktuální TIP – Bílá voda.

Níže najdete doporučení knihkupců Knihy Dobrovský.

Název Shrnutí
TOP 10
nejprodávanějších knih
1. Recenze knihy Bílá Voda  Bílá Voda Žánr: beletrie
Autor: Kateřina Tučková
Počet stran: 688
Zjistit cenu
2. Bridgertonovi Vévoda a já Bridgertonovi – Vévoda a já Žánr: romány pro ženy
Autor: Julia Quinn
Počet stran: 304
Zjistit cenu
3. Nečekané přiznání Lisa Reganová Nečekané přiznání Žánr: detektivky
Autor: Lisa Reganová
Počet stran: 368
Zjistit cenu
4. Strašení v Rookwardu Darcy Coates Strašení v Rookwardu Žánr: horor
Autor: Darcy Coates
Počet stran: 256
Zjistit cenu
5. Životice: obraz (po)zapomenuté tragédie - hodnocení knihy Životice Žánr: historie
Autor: Karin Lednická
Počet stran: 248
Zjistit cenu
6. kniha Lov - hodnocení knihy Lov Žánr: detektivka
Autor: Bernard Minier
Počet stran: 472
Zjistit cenu
7. Recenze knihy Půlnoční knihovna  Půlnoční knihovna Žánr: fantasy
Autor: Matt Haig
Počet stran: 320
Zjistit cenu
8. Recenze knihy Nové začátky Nové začátky Žánr: romány pro ženy
Autor: Lilly Lucas
Počet stran: 352
Zjistit cenu
9. Recenze knihy Domek v Irsku Domek v Irsku Žánr: romány pro ženy
Autor: Julie Caplinová
Počet stran: 360
Zjistit cenu
10. hodnocení knížky Deník farářky Martina Viktorie Kopecká Deník farářky Žánr: životopisy
Autor: M. V. Kopecká
Počet stran: 264
Zjistit cenu

Nejlepší knižní novinky – květen 2022

Recenze Bílá Voda

Recenze knihy Bílá Voda 

Nové knihy musí pamatovat na úžasný, citlivě napsaný a do detailu propracovaný a skutečně prožitý příběh od autorky Žítkovských bohyň vás přenese do malé vesničky se jménem Bílá voda. Zde se hlavní hrdinka Lena přijede skrýt před svojí minulostí a objeví zde zbytek fungující komunity řeholnic. Postupně zjistí, že tyto sestry potkal nelehký osud se kterým se musely vyrovnat a jenž je posílil a změnil k lepšímu. Co toto setkání dá Leně a jak to změní její pohled na svět? Jedna z nejočekávanějších knih letošního roku, kterou si určitě musíte přečíst.

Recenze Bridgertonovi – Vévoda a já

Bridgertonovi Vévoda a já

Bridgertonovi se stali celosvětovým fenoménem, a to zejména díky bravurně natočenému seriálu, jehož druhou řadu nedávno uvedl Netflix a jehož sledovanost trhá všechny rekordy. Příběh z prostředí anglosaské aristokracie, odehrávající se na počátku 19. století, má ale i svoji knižní podobu, která aktuálně čítá již 8 dílů. Tyto historické romány pro ženy byly nedávno vydány v nové líbivější podobě a díky tomu také není problém s jejich dostupností. Pokud s touto řadou teprve začínáte, sáhněte po prvním dílu Vévoda a já, ale vybrat si můžete i z dalších úspěšných pokračování, jejichž kompletní výčet najdete zde.

Recenze Nečekané přiznání

Nečekané přiznání Lisa Reganová

Již čtvrté pokračování velmi úspěšné detektivní série s vyšetřovatelkou Josie Quinnovou se okamžitě po vydání vyšplhalo mezi současné bestsellery. Ačkoliv rámcově navazuje na předchozí díly Mizející dívky, Dívka beze jména a Matčin hrob, lze Nečekané přiznání číst i zcela samostatně a i poté si naplno užijete jeho příběh. Josie Quinnová bude tentokrát řešit vraždu studenta, která se odehraje u domu její kolegyně. Ač ta se k vraždě sama přizná, Josie v její vinu nevěří a pokusí se sama najít skutečného pachatele.

Recenze Strašení v Rookwardu

Strašení v Rookwardu Darcy Coates

Královna současného hororu Darcy Coates přichází s dalším duchařským příběhem, ze kterého vás bude doslova mrazit. Stejně jako v jejích předchozích hitech Duch domu Ashburnů, Tajemství sídla Craven Manor či třeba Duchové rodiny Folcroftů opět navštívíte opuštěný dům, který má svoji temnou historii. Tento dům v Rookwardu, který zdědí nic netušící Guy a ve kterém čtyřicet let nikdo nežil, totiž ukrývá tajemství děsivé tragédie a také ducha ženy, která jí způsobila. A tento duch opravdu nebude chtít, aby Guy sídlo už někdy opustil.

Recenze Životice: obraz (po)zapomenuté tragédie

Životice: obraz (po)zapomenuté tragédie - hodnocení knihy

Novinka od Karin Lednické, autorky populární série Šikmý kostel, se okamžitě vyšvihla mezi bestsellery. Neradostný příběh obce Životice a jejích obyvatel, který se odehrál za druhé světové války, je dnes veřejnosti spíše neznámý. Nejspíš i proto se autorka rozhodla jej znovu oživit v rámci knihy, která spadá hlavně do oblasti literatury faktu. Pracuje zde s dobovými materiály, vzpomínkami pamětníků a vychází i z komplexních rešerší a dochovaných fotografií, aby poskytla pohled na to, co se v letech 1939 až 1945 v této malé slezské vesničce událo.

Recenze Lov

kniha Lov - hodnocení knihy

Chcete zajímavý tip na knihu? Bernard Minier je v žánru detektivek a detektivních thrillerů sázkou na jistotu. Ne jinak je tomu i v případě nejnovějšího dílu knižní série s kriminalistou Martinen Servazem v hlavní roli. Tentokrát bude vyšetřovat případ odehrávající se ve francouzských lesích, v němž se nejen z lidí stane lovná zvěř, ale i samotný kriminalista zde bude kromě odkrývání hrůzných objevů doslova bojovat o svůj vlastní život.

Recenze Půlnoční knihovna

Recenze knihy Půlnoční knihovna 

Knižní překvapení letošního roku se rychle dostalo mezi největší bestsellery. Kniha na pomezí fantasy a románů pro ženy, která již po celém světě sklidila velmi pochvalná hodnocení, trhá rekordy v prodejnosti i v Česku. Půlnoční knihovna vás spolu s hlavní hrdinkou Norou přenese na místo, v němž každá kniha reprezentuje jeden možný prožitý život, který si Nora může zkusit prožít. Ale podaří se jí takto objevit životní příběh, který by byl opravdu dokonalý a ideální? Nebo je taková představa jen iluzí?

Recenze Nové začátky

Recenze knihy Nové začátky

Nové začátky jsou povedenou romantickou oddechovkou sledující příběh mladé Leny, která se vydá do USA jako au pair. Osud jí ale místo života ve velkoměstě, na který byla vždy zvyklá, zavede do malého městečka ve Skalistých horách, kde vše funguje úplně jinak. Zde se rychle spřátelí nejen se svojí hostitelskou rodinou, ale do jejího života vstoupí i Ryan, který po nehodě v lyžařském závodě musí změnit své dosavadní návyky a fungování. Lena jej zprvu nemůže vystát, ale postupně se věci začnou měnit…

Recenze Domek v Irsku

Recenze knihy Domek v Irsku

Další kniha z velmi populární série Romantické útěky je tady a těší se velkému zájmu čtenářek. Tentokrát se vydáte na irský venkov, kde najdete nejen dobré jídlo a pití. Hlavní hrdinka Hannah se rozhodne opustit svůj dosavadní hektický život a dopřát si pohodu v provinční kulinářské škole, do které se přihlásila. Ale jak to tak vypadá, nepůjde zde jen o vaření a o romantické chvíle a o krásné momenty nebude ani tentokrát nouze.

Recenze Deník farářky

hodnocení knížky Deník farářky Martina Viktorie Kopecká

Z mladé husitské farářky Martiny Viktorie Kopecké se během pár let stala osobnost známá většině naší země. A nemůže za to jen její úspěšná účast ve Star Dance, ale hlavně její přístup k životu a snaha kombinovat moderní životní styl s náboženskými tradicemi. V Deníku farářky zjistíte, jak vypadá každodenní život moderní farářky Martiny, jaké prožívá situace, s kým se setkává a jaké věci je nucena řešit. Tento vhled pro vás bude možná v mnohém překvapením, ale možná povede i k odstranění mnoha předsudků a k přehodnocení vašeho pohledu na dnešní církev a její představitele.

Doporučení knihkupců Knihy Dobrovský

Název Shrnutí
Doporučení knihkupců
Knihy Dobrovský
1. Tajemství pramenů Jennifer McMahon Tajemství pramenů Žánr: horor
Autor: Jennifer McMahon
Počet stran: 352
Zjistit cenu
2. Recenze BreakAway  BreakAway Žánr: romány pro ženy
Autor: Anabelle Stehl
Počet stran: 360
Zjistit cenu
3. Království z kostí J. D. Kirk Království z kostí Žánr: thriller
Autor: J. D. Kirk
Počet stran: 296
Zjistit cenu
4. recenze Nové sliby Lilly Lucas Nové sliby Žánr: romány pro ženy
Autor: Lilly Lucas
Počet stran: 280
Zjistit cenu
5. hodnocení Tajemství v nás Anna Savas Tajemství v nás Žánr: romány pro ženy
Autor: Anna Savas
Počet stran: 416
Zjistit cenu

Recenze Tajemství pramenů

Tajemství pramenů Jennifer McMahon

Zkuste tento moderní duchařský příběh, plný překvapivých zvratů a rozuzlení, který vás nenechá v klidu spát. Autorka, která se proslavila oblíbenými knihami jako Zimní lidé, pozvaní či Vermontské psycho, tentokrát rozpracovala příběh psycholožky Jackie a její sestry Lexie, která je během zkoumání historie své rodiny nalezena mrtvá. Jackie proto začne sama pátrat po příčinách této události a objeví děsivé tajemství z roku 1929, které stále promlouvá i do současnosti.

Recenze BreakAway

Recenze BreakAway 

Čerstvá novinky přeložená do češtiny, která je prvním dílem chystané romantické trilogie BreakAway, FadeAway a RunAway. Anabelle Stehl je mladou německou autorkou, která se ve své domovině dokázala úspěšně zapsat do povědomí tamějších čtenářek. Její kniha BreakAway není jednoduchým prvoplánovým románem pro ženy, ale je celá obklopena tajemstvími, které čtenáře nutí číst stále dál a tato tajemství odhalit. To vše je samozřejmě zasazeno do prostředí, v němž není nouze o romantické chvilky a o vztahy, které dokáží změnit celý dosavadní život.

Recenze Království z kostí

Království z kostí J. D. Kirk

Pokud vám jméno J. D. Kirk nic neříká, pak vězte, že to opravdu není žádný literární začátečník, ale jde o pseudonym proslulého skotského spisovatele Barryho Hutchisona, který napsal již desítky knih pro děti i dospělé. Přesto pro svojí novou detektivně-thrillerovou sérii se šéfinspektorem Jackem Loganem zvolil raději nové jméno. A v tomto úvodním dílu rozjíždí opravdu vražednou jízdu, ve které stojí na jedné straně policejní tým v Glasgow a na druhé tajemný Našeptávač, který si staví svoje království z kostí.

Recenze Nové sliby

recenze Nové sliby Lilly Lucas

Nové sliby jsou příběhem z městečka Green Valley, v němž žije instruktorka snowboardingu Izzy. Ta je tajně zamilovaná do svého nejlepšího přítele, který ji ale bere jen jako dobrou kamarádku. Když se na scéně ale objeví Cole, hvězda Netflixu, uvědomí si Will, že mu na Izzy záleží víc, než si sám přiznával. Jaký úspěch ale může mít on proti televizní seriálové hvězdě? Klasický romantický příběh, který vás nezklame a nadchne zejména fanoušky oblíbené Mony Kasten.

Recenze Tajemství v nás

hodnocení Tajemství v nás Anna Savas

Posledním dnešním tipem je opět román pro ženy, který je pilotním dílem chystané volné série „V nás“. Tento příběh se odehrává na Faerfaxské univerzitě, kde má herečka Tessa Thorn natáčet svůj nový film. Sama má na toto místo řadu osobních vzpomínek a navíc se zde potká s novinářem Colem Williamsem, který o ní má psát. Ten se do ní však nejen zamiluje, ale má i nebezpečnou šanci objevit její přísně střežené tajemství spojené právě s touto univerzitou.

Dříve doporučované novinky a bestseller

Recenze Kolotoč

Recenze knihy Kolotoč

Polská autorka Paulina Świst se u nás v posledních letech proslavila svými erotickými thrillery s kriminální zápletkou, jako byly například Prokurátor, Komisař či Podezřelý. Také kniha Kolotoč přináší napětí, nečekané zvraty a zločinecké prostředí, do kterého je zasazený příběh dvou mladých advokátů, Piotra a Olky, kteří využívají svoje schopnosti k tomu vydělat si pořádné peníze a při tom objeví i citové pouto jeden k druhému. Přesto nejde vše úplně hladce a jak zjistíte, v tomto příběhu se vše obrátí během chvíle opravdu vzhůru nohama.

Recenze Uprdelismus

Recenze knihy Uprdelismus

Další z populárních knih o osobnostním rozvoji a lepším prožití života, tentokrát od českého autora. Podobně jako třeba Mark Manson v knize Důmyslné umění, jak mít všechno u pr**le objevil i Jan Menděl po intenzivních studiích a hledání správného přístupu k životu vlastní životní filozofii – takzvaný uprdelismus. Poznejte i vy, jak se dá tímto stylem spokojeně žít a neužírat se zbytečnostmi, ale být spokojený v každé situaci.

Recenze Gump – filmový příběh

kniha Gump - filmový příběh

Kdo by neznal psího tuláka Gumpa a jeho příběh, který dojal mnoho čtenářů všech generací v Česku. Tento knižní bestseller doslova o zvířatech a lidech se dočkal loni nejen zfilmování, ale nyní i zbrusu nové knihy zachycující tento dojemný filmový příběh. V knize najdete to, co nikde jinde – kromě scénáře k filmu je to například řada zábavných historek, které se s natáčením pojí a také spousta fotografií s vašimi oblíbenými hrdiny. Tato kniha zaručeně zahřeje u srdce nejen milovníky pejsků!

Recenze Pýthie

Recenze knihy Pýthie 

Novinka od mladé české autorky, která má opravdu neotřelé nápady a svérázný styl psaní. Pýthie je fantastickou romancí v nezapomenutelném fantasy světě, v němž hlavní hrdinka Lis musí dosáhnout svých plánů i přes překážky, na které naráží. Jednou z nich je i muž jménem Romain, který sice tvrdí, že chce Lis pomoci, ale současně tím i zboří všechny její představy a cíle. Začtěte se i vy do originálního příběhu plného nejrůznějších pocitů, sázek i snah o dosažení cílů všemi možnými prostředky.

Recenze Profesor Sympaťák

Recenze knihy Profesor Sympaťák

Nový strhující román od autorky oblíbené knihy Pan Romantik. I tento nový příběh je plný romantických i erotických chvil a je ideálním společníkem pro všechny náruživé čtenářky. Nejde však jen o jednoduchou červenou knihovnu, ale o opravdu zajímavý příběh. Poznejte redaktorku Ashu, která objeví instagramový profil člověka, vystupujícího pod přezdívkou Profesor Sympaťák. Jeho atraktivní fotografie i citlivé myšlenky jsou pro ni nejprve inspirací pro její nový bestseller, ale postupně se jí situace začne vymykat zpod kontroly a z Profesora Sympaťáka se stane i něco mnohem více než původně očekávala.

Recenze Mé přítelkyně z Ravensbrücku

Recenze knihy Mé přítelkyně z Ravensbrücku

Další kniha autorky, jež se proslavila románem Porodní sestra z Osvětimi. I tentokrát se příběh odehrává za druhé světové války, konkrétně v koncentračním táboře Ravensbrück pro ženské vězeňkyně na severu Německa. V něm postupně vzniká mezi vězeňkyněmi silné přátelství a i přes svoje původní odlišnosti dokáží stát při sobě proti veškerým překážkám i hrůzám, na které každý den v táboře narážejí. Zjistěte i vy kdo byly skutečné přítelkyně z Ravensbrücku.

Recenze Druhá šance

Recenze knihy Druhá šance

Originálně pojatý mysteriózně postapokalyptický příběh, který se odehrává jak v minulosti tak i v budoucnosti, a kde čas a prostor ztrácí svůj význam. Poznejte cestu muže a jeho malé dcery, kteří hledají odpovědi a odkryjte tajemství, které se skrývá v neortodoxně pojatém příběhu a mozaice kapitol, jež vás vtáhnou do děje a nepustí až do samotného konce. Román bývá přirovnáván i k tvorbě Stephena Kinga, kterým se autor při svém psaní v mnohém inspiroval.

Recenze Někdo jiný

Recenze knihy Někdo jiný

Laura Kneidl je již blyštivou stálicí v oblasti románů pro ženy, možná znáte její knihu Někdo nový, která získala mnoho pozitivních recenzí a hodnocení. Nyní máte možnost poznat příběh dvou spolubydlících, Cassie a Auriho, kteří jsou dobří přátelé, mají společné koníčky, ale i výrazné rozdíly. V průběhu času se jejich vztah vyvíjí a přináší nové výzvy, se kterými se musí oba vypořádat. Přeroste jejich přátelství v něco víc a nebo bude naopak komplikovanější víc než kdy jindy?

Sdílejte článek

Ohodnoťte článek

Celkové hodnocení: 5.0 (106 hlasů)

Autor článku

Petr Smejkal
Petr Smejkal

Petr má rád technologie, historii, internet a zajímavé knihy. Působil jako redaktor Prima ZOOM, šestým rokem se naplno věnuje Testádu a postupně proniká do tajů SEO. Obdivuje Elona Muska a rád si zacvičí. Po večerech začal psát knihu o Osvětimi, studuje angličtinu, Python, HTML a CSS. Více informací o nás >>

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Odeslat komentář