Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
Menu
>

Nejlepší knihy 2023 a 2024 – recenze, doporučení a čtenářské tipy

Knihy nás baví, vzdělávají a učí soustředění. Recenzní portál Testado.cz proto vybral 100 nejlepších knih napříč nejoblíbenějšími žánry pro rok 2024. Jsou mezi nimi i nejčtenější knihy uplynulých let. Už nebudete muset řešit, jakou knihu si přečíst.

Aktuální HIT: Čtvrté křídlo od Rebecca Yarros a Smrt v domě Gillespieů

Název Shrnutí
TOP 10 knih napříč žánry
1. Hra o trůny - tip Hra o trůny Žánr: fantasy
Autor: George R. R. Martin
Počet stran: 800
Zjistit cenu
2. Harry Potter a Kámen mudrců tip Harry Potter a Kámen mudrců Žánr: knihy pro děti
Autor: Joanne K. Rowlingová
Počet stran: 336
Zjistit cenu
3. kniha Hana Hana Žánr: romantické knihy
Autor: Alena Mornštajnová
Počet stran: 310
Zjistit cenu
4. šem klukům, které jsem milovala knihy pro dívky Všem klukům, které jsem milovala Žánr: knihy pro dívky
Autor: Jenny Hanová
Počet stran: 320
Zjistit cenu
5. Muži, kteří nenávidí ženy Stieg Larsson recenze knížky Muži, kteří nenávidí ženy Žánr: detektivky
Autor: Stieg Larsson
Počet stran: 536
Zjistit cenu
6. Důmyslné umění, jak mít všechno u pr* * le Důmyslné umění, jak mít všechno u pr* * le Žánr: motivační knihy
Autor: Mark Manson
Počet stran: 232
Zjistit cenu
7. Alena Mornštajnová, kniha Slepá mapa Slepá mapa Žánr: knihy pro ženy
Autor: Alena Mornštajnová
Počet stran: 400
Zjistit cenu
8. erotické romány Padesát odstínů šedi Žánr: erotické knihy
Autor: E. L. James
Počet stran: 608
Zjistit cenu
9. Heather Morrisová kniha Tatér Tatér z Osvětimi Žánr: historický román
Autor: Heather Morrisová
Počet stran: 248
Zjistit cenu
10. Znamenitá mrtvola recenze knihy Znamenitá mrtvola Žánr: dystopie
Autor: Agustina Bazterrica
Počet stran: 256
Zjistit cenu

Nejlepší knihy napříč žánry

Recenze Hra o trůny – nejlepší fantasy knížka

Hra o trůny - tip

Mezi nejlepší fantasy knihy současnosti patří Hra o trůny. Epická sága od George R. R. Martina popisuje zápletky mezi desítkami postav napříč poutavým vyprávěném plným zvratů. Děj se odehrává na fiktivních kontinentech Západozemí a Essosu, kde spolu soupeří znepřátelené rody Sedmi království. Těšit se můžete na vynikající dialogy, vtip a epické boje o Železný trůn. Příchodem zimy udeří armády nemrtvých a Nočního krále. Titul Hra o trůny proslavil veleúspěšný americký dramatický seriál televize HBO. Díky tomu ji řadíme mezi nejlepší fantasy knihy roku 2024. Právoplatně se tak řadí mezi nejčtenější knihy současnosti.

Recenze Harry Potter a Kámen mudrců – nejlepší kniha pro děti

Harry Potter a Kámen mudrců tip

Mezi nejlepší knihy pro děti a nejlepší knihy všech dob patří oblíbená série Harry Potter od Joanne K. Rowlingové, která se prakticky ihned po vydání stala světovou celebritou. První díl Harry Potter a Kámen mudrců pojednává o jedenáctiletém chlapci, jenž si myslel, že je obyčejný kluk jako každý jiný. Zvrat nastane po doručení dopisu, který malého Harryho láká ke studiu na škole čár a kouzel v tajemných Bradavicích. Chlapec výzvu přijme a brzy si najde spoustu kamarádů, s nimiž prožije neuvěřitelná dobrodružství. Harry Potter a Kámen mudrců řadíme mezi vynikající dětské knihy, které by vaše ratolest neměla minout. A konec konců čtivo je to zajímavé také pro dospělé. První díl již řadu let patří mezi nejčtenější knihy vůbec.

Recenze Hana – nejlepší romantická kniha

kniha Hana

Milujete romantické knihy? Pak nesmíte minout bestseller Hana od vynikající spisovatelky Aleny Mornštajnové. Příběh vám na 310 stránkách bude vyprávět o zimě roku 1954, kdy devítiletá Mira vypraví k řece jezdit na ledových krách. Neuposlechnout rodiče se projeví na tragédii, která Miru na dlouhá léta zavede k depresivní a nemluvné tetě Haně. Příběh Hana staví na skutečných událostech. Kniha se výborně čte, protože je plná dramatičnosti a napínavých momentů. Jak celý příběh dopadne? Spletitý příběh Hana řadí tuto knihu mezi nejlepší romantické knihy dneška.

Recenze Všem klukům, které jsem milovala – nejlepší kniha pro dívky

šem klukům, které jsem milovala knihy pro dívky

Knihy pro dívky musí být napsány s citem a určitým poselstvím. Něčím takovým je výborná kniha Všem klukům, které jsem milovala od Janny Hanové. Příběh zajímavého dívčího románu pojednává o mladinké Laře, jejíž srdce se zatím žádnému chlapci neotevřelo. Nikdy se vlastně nezamilovala, své pocity a touhy ale napsala do dopisů. Jejich znění mělo být navždy skryto před cizíma očima, jednoho dne ale krabice s dopisy prostě zmizela. Neznámý „nálezce“ je poté rozeslal. Jak se Lara zachová a co jí takové dějství přinese? Nejen o tom vypráví fascinující knížka Všem klukům, které jsem milovala, kterou řadíme mezi nejlepší knihy pro dívky a teenagery.

Testado radí

Pokud na knihy nemáte doma dostatek místa, nebo byste raději zvolili elektronickou variantu, doporučujeme vám nejlepší čtečky knih. Do takového zařízení se vám vejdou knihy na celý rok!

Recenze Muži, kteří nenávidí ženy – nejlepší detektivka

Muži, kteří nenávidí ženy Stieg Larsson recenze knížky

Muži, kteří nenávidí ženy patří mezi oblíbené detektivky. Příběh píše o novináři Mikaely Blomkvistovi, který má za úkol vyšetřit případ zmizení vnučky průmyslníka Vangera. Harriet Vangerová zmizela před čtyřmi lety. Blomkvist se dá dohromady se svéhlavou hackerkou Lisbeht Salanderovou. Oba se společně pokusí rozkrýt krvavou historii rodiny Vangerů. Pokud milujete detektivní žánr, tak Muži, kteří nenávidí ženy patří mezi nejlepší detektivky roku. Tento příběh je plný děsivých odpovědí, napětí a zvratů. Nejen proto na knihu Muži, kteří nenávidí ženy nezapomněly ani naše recenze knih pro rok 2024.

Recenze Důmyslné umění, jak mít všechno u pr* * le – nejlepší motivační kniha

Důmyslné umění, jak mít všechno u pr* * le

Čas od času chybí motivace každému. Pro správné „nakopnutí“ doporučují naše knižní tipy přečtení Důmyslné umění, jak mít všechno u pr* * le, kterou řadíme mezi nejlepší motivační knihy poslední doby. Na 232 stránkách se dočtete o upřímnosti, náladě a životě. Mark Manson se ve své knize opírá o reálný vědecký výzkum. Vychází hlavně z poučení, že by se měl člověk naučit žít s kyselou příchutí života. Zároveň vás vybízí, abyste se soustředili opravdu na věci, které jsou důležité. Zbytek nemá smysl. Důmyslné umění, jak mít všechno u pr* * le  je vynikající motivační knížka pro každého.

Recenze Slepá Mapa – nejlepší kniha pro ženy

Alena Mornštajnová, kniha Slepá mapa

Mezi nejlepší knihy pro ženy se vyšvihl titul Slepá Mapa od Aleny Mornštajnové. Poutavý román pro ženy Slepá Mapa vypráví o Anně, Alžbětě a Anežce – o třech generacích, jedné rodině a spoustě životních zvratů a záhad. Příběh knihy začíná před první světovou válkou, kdy Anna odjíždí do malého města na severu Čech. Právě tak začíná poutavý příběh, který je plný strachu, bezmoci a naděje. Jak všechno dopadne se dozvíte na 400 stranách této fascinující knihy pro ženy.

Recenze Padesát odstínů šedi – nejlepší erotická kniha

erotické romány

Rádi erotické knihy? Pak jste určitě slyšeli o světovém bestselleru Padesát odstínů šedi, který si čtenáři prostě zamilovali a patří mezi nejlepší knihy všech dob. Kniha a poutavý příběh se vám nesmazatelným písmem vryjí pod kůži snad napořád. Vskutku netradiční erotický román se opírá o život dvaadvacetileté studentky literatury Anastasie, která se během pohovoru seznámí s bohatým podnikatelem Christianem Greyem. Během chvíle začne mladičkou studentku tento šarmantní a chytrý podnikatel něčím přitahovat. Nakonec k sobě cestu skutečně najdou – ovšem za podmínek, které by Anastasia jen těžko předvídala… Kniha Fifty Shades of Grey: Padesát odstínů šedi je považována za nejlepší erotický román všech dob. Tomu říkáme erotická kniha, jak má být!

Recenze Tatér z Osvětimi – nejlepší historický román

Heather Morrisová kniha Tatér

Kniha Tatér z Osvětimi od Heather Morrisové patří mezi nejlepší historické romány posledních dvou let. Dramatický příběh se odehrává v táboře Osvětim, kde mezi tisíci vězni žije slovenský Žid Lale Sokolov. Ten tetuje čísly nové vězně a prožívá neuvěřitelný příběh, který by nechtěl okusit žádný člověk na světě. Pokud je vám téma holokaustu blízké, Tatér z Osvětimi vás nepochybně zaujme. Nepřímým pokračováním je Cilčina cesta.

Recenze Znamenitá mrtvola – nejlepší sci-fi kniha

Znamenitá mrtvola recenze knihy

Nejdrsnější kniha letošního léta je tady! Objevte i vy naprosto zvrácenou dystopii, na kterou jen tak nezapomenete. Smrtící virus zahubí všechna zvířata, lidem nezbyde nic jiného, než jíst další lidi. Kanibalismus se stane běžnou realitou a ve společnosti vzniknou dvě skupiny: Ta, která jí lidi a ta, která je jedena. I v takovém světě ale lidé žijí své běžné životy, řeší radosti a starosti či se dostávají do situací, které je vystavují výzvám a zkouškám. Kniha v roce 2017 zvítězila v literární soutěži Clarín a v mnohém může svojí naléhavostí a naturalističností promlouvat i do dnešní doby.

Nejlepší fantasy knihy

Milovníkům magie, kouzel a čár doporučujeme fantasy knihy, ve kterých se pravidelně objevují různé bájné bytosti, duchové a bohové. Při čtení těchto knih často zjistíte, že se příběh obvykle vymyká kontrole, čímž se vaše fantasie může naplno rozvinout. Naše recenze knih pro vás vybraly ty nejlepší.

Název Shrnutí
TOP 10 fantasy knih
1. Hra o trůny - tip Hra o trůny Žánr: fantasy
Autor: George R. R. Martin
Počet stran: 800
Zjistit cenu
2. Recenze knihy Půlnoční knihovna  Půlnoční knihovna Žánr: fantasy
Autor: Matt Haig
Počet stran: 320
Zjistit cenu
3. Zaklínač I. Poslední přání fantasy Zaklínač I. Poslední přání Žánr: fantasy
Autor: Andrzej Sapkowski
Počet stran: 344
Zjistit cenu
4. Theomachia - Petr Jaroněk Theomachia: Válka bohů Žánr: fantasy
Autor: Petr Jaroněk
Počet stran: 528
Zjistit cenu
5. World of Warcraft 1 kniha World of Warcraft 1 Žánr: fantasy
Autor: Simonson, Lullaby
Počet stran: 176
Zjistit cenu
6. Hobit fantasy kniha Hobit Žánr: fantasy
Autor: J. R. R. Tolkien
Počet stran: 273
Zjistit cenu
7. Barva kouzel recenze knihy Barva kouzel Žánr: fantasy
Autor: Terry Pratchett
Počet stran: 294
Zjistit cenu
8. Stmívání - tetralogie - dárkový box (komplet) Stephenie Meyerová Stmívání Žánr: fantasy
Autor: Stephenie Meyerová
Počet stran: tetralogie
Zjistit cenu
9. Město z kostí od Cassandra Clare hodnocení Město z kostí Žánr: fantasy
Autor: Cassandra Clare
Počet stran: 416
Zjistit cenu
10. Sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné děti Sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné děti Žánr: fantasy
Autor: Ransom Riggs
Počet stran: 358
Zjistit cenu

Nejlepší knihy pro děti

Dětské knihy jsou samozřejmě určeny mladým čtenářům, pro které je obsah knížek upraven. Autor vždy dbá na mentální úroveň dětí, přičemž pozadu nezůstávají ani barvy a zábavné upoutávky. Níže jsme vybrali nejlepší dětské knihy za poslední dobu.

Název Shrnutí
TOP 10 knih pro děti
1. Harry Potter a Kámen mudrců tip Harry Potter a Kámen mudrců Žánr: knihy pro děti
Autor: Joanne K. Rowlingová
Počet stran: 336
Zjistit cenu
2. Malý princ dětské knihy Malý princ Žánr: knihy pro děti
Autor: A. de Saint-Exupéry
Počet stran: 96
Zjistit cenu
3. Děti z Bullerbynu kniha Děti z Bullerbynu Žánr: knihy pro děti
Autor: Astrid Lindgrenová
Počet stran: 224
Zjistit cenu
4. Deník malého poseroutky Jeff Kinney kniha Deník malého poseroutky Žánr: knihy pro děti
Autor: Jeff Kinney
Počet stran: 224
Zjistit cenu
5. Harry Potter a Tajemná komnata Joanne K. Rowlingová recenze Harry Potter a Tajemná komnata Žánr: knihy pro děti
Autor: Joanne K. Rowlingová
Počet stran: 368
Zjistit cenu
6. Šeptající les - Dobrodružství začíná Šeptající les Žánr: knihy pro děti
Autor: Andreas Suchanek
Počet stran: 240
Zjistit cenu
7. Povídání o pejskovi a kočičce hodnocení Povídání o pejskovi a kočičce Žánr: knihy pro děti
Autor: Josef Čapek
Počet stran: 120
Zjistit cenu
8. Bylo nás pět - nejlepší kniha pro malé dítě Bylo nás pět  Žánr: knihy pro děti
Autor: Karel Poláček
Počet stran: 200
Zjistit cenu
9. Nekonečný příběh Ende Nekonečný příběh Žánr: knihy pro děti
Autor: Ende
Počet stran: 400
Zjistit cenu
10. Kuchařka pro děti kniha Kuchařka pro děti Žánr: knihy pro děti
Autor: Apetit edice
Počet stran: 164
Zjistit cenu
Náš tip

Chtěli byste mít přehled nad tím, kolik knih jste přečetli? Chcete se o knize dozvědět podrobnosti nebo názory ostatních čtenářů? Vyzkoušejte stránku Databazeknih.cz.

Nejlepší romantické knihy

Knižní recenze myslí také na romantické knihy, které jsou vyhraněny převážně ženám. Právě ty “ucítí” mezi řádky lásku. Takové čtení vám přinese do duše klid a pohodu. Kvalitní román si však rád přečte nejeden muž. Aktuální přehled knih na tento žánr samozřejmě pamatuje.

Název Shrnutí
TOP 10 romantických knih
1. kniha Hana Hana Žánr: romantické knihy
Autor: Alena Mornštajnová
Počet stran: 310
Zjistit cenu
2. 15 roků lásky od Patrika Hartla - hodnocení knihy 15 roků lásky Žánr: romantické knihy
Autor: Patrik Hartl
Počet stran: 496
Zjistit cenu
3. Alchymista - recenze knihy Alchymista Žánr: romantické knihy
Autor: Paulo Coelho
Počet stran: 168
Zjistit cenu
4. Poslední aristokratka recenze románu Poslední aristokratka Žánr: romantické knihy
Autor: Evžen Boček
Počet stran: 248
Zjistit cenu
5. Farma zvířat George Orwell Farma zvířat Žánr: romantické knihy
Autor: George Orwell
Počet stran: 136
Zjistit cenu
6. Saturnin Zdeněk Jirotka recenze knihy Saturnin Žánr: romantické knihy
Autor: Zdeněk Jirotka
Počet stran: 208
Zjistit cenu
7. Pýcha a předsudek Jane Austenová Pýcha a předsudek Žánr: romantické knihy
Autor: Jane Austenová
Počet stran: 440
Zjistit cenu
8. Obraz Doriana Graye recenze knížky Obraz Doriana Graye Žánr: romantické knihy
Autor: Oscar Wilde
Počet stran: 380
Zjistit cenu
9. Žítkovské bohyně recenze Žítkovské bohyně Žánr: romantické knihy
Autor: Kateřina Tučková
Počet stran: 380
Zjistit cenu
10. Sama sebou nejlepší romantické knihy Sama sebou Žánr: romantické knihy
Autor: Jojo Moyesová
Počet stran: 456
Zjistit cenu

Nejlepší knihy pro dívky

Mezi nejlepšími knihami pro dívky samozřejmě nesmí chybět dívčí romány. Zajímavý příběh, láska, city a lidské souznění… Na všechny tyto aspekty jsme v našem výběru dávali pozor. Tady jsou naše tipy na knihy pro teenagery.

Název Shrnutí
TOP 10 knih pro dívky
1. šem klukům, které jsem milovala knihy pro dívky Všem klukům, které jsem milovala Žánr: knihy pro dívky
Autor: Jenny Hanová
Počet stran: 320
Zjistit cenu
2. Eleanor a Park Rainbow Rowellová hodnocení románu pro dívky Eleanor a Park Žánr: knihy pro dívky
Autor: Rainbow Rowellová
Počet stran: 328
Zjistit cenu
3. Markéta Lukášková - recenze knihy Losos v kaluži Losos v kaluži Žánr: knihy pro dívky
Autor: Markéta Lukášková
Počet stran: 224
Zjistit cenu
4. Krutý princ Holly Black Krutý princ Žánr: knihy pro dívky
Autor: Holly Black
Počet stran: 420
Zjistit cenu
5. Jedna želva za druhou recenze Jedna želva za druhou Žánr: knihy pro dívky
Autor: John Green
Počet stran: 232
Zjistit cenu
6. Víš, že tě potřebuju? tip na knihu pro dívku Víš, že tě potřebuju? Žánr: knihy pro dívky
Autor: Estelle Maskame
Počet stran: 320
Zjistit cenu
7. recenze Lucy Maud Montgomeryová Anna ze Zeleného domu Žánr: knihy pro dívky
Autor: L. M. Montgomeryová
Počet stran: 296
Zjistit cenu
8. Modrá jako safír román Modrá jako safír Žánr: knihy pro dívky
Autor: Kerstin Gierová
Počet stran: 352
Zjistit cenu
9. P. S. Stále Tě miluju tip na knihu pro dívku P. S. Stále Tě miluju Žánr: knihy pro dívky
Autor: Jenny Hanová
Počet stran: 304
Zjistit cenu
10. Víš, že mi chybíš? tip na knihu pro dívky Víš, že mi chybíš? Žánr: knihy pro dívky
Autor: Estelle Maskame
Počet stran: 312
Zjistit cenu

Nejlepší detektivky

Detektivky patří mezi nejoblíbenější žánry zábavné literatury a nejčtenější knihy obecně. O hlavní zápletku se většinou stará zločin. Na řadu poté přichází detektiv, který po kriminálníkovi pátrá. Název „detektivka“ pochází z latinského slova detegere, což znamená odkrývat či odhalovat. Mezi nejlepší detektivky jsme zařadili skutečné mistry oboru, jako je Stephen King či Dan Brown.

Název Shrnutí
TOP 10 detektivek
1. Muži, kteří nenávidí ženy Stieg Larsson recenze knížky Muži, kteří nenávidí ženy Žánr: detektivky
Autor: Stieg Larsson
Počet stran: 536
Zjistit cenu
2. Outsider nejlepší detektivky Outsider Žánr: detektivky
Autor: Stephen King
Počet stran: 500
Zjistit cenu
3. Dívka v ledu recenze detektivky Dívka v ledu Žánr: detektivky
Autor: Robert Bryndza
Počet stran: 448
Zjistit cenu
4. Sněhulák detektivka tip na knihu Sněhulák Žánr: detektivky
Autor: Jo Nesbø
Počet stran: 520
Zjistit cenu
5. Netopýr recenze Netopýr Žánr: detektivky
Autor: Jo Nesbø
Počet stran: 408
Zjistit cenu
6. Počátek nejlepší detektivka tip a recenze Počátek Žánr: detektivky
Autor: Dan Brown
Počet stran: 504
Zjistit cenu
7. Dívka, která kopla do vosího hnízda recenze knihy Dívka, která kopla do vosího hnízda Žánr: detektivky
Autor: Stieg Larsson
Počet stran: 688
Zjistit cenu
8. Hypnotizér hodnocení knihy Hypnotizér Lars Kepler Žánr: detektivky
Autor: Lars Kepler
Počet stran: 544
Zjistit cenu
9. Jo Nesbø recenze knížky Nemesis Žánr: detektivky
Autor: Jo Nesbø
Počet stran: 504
Zjistit cenu
10. Dívka ve vlaku top detektivky Dívka ve vlaku Žánr: detektivky
Autor: Paula Hawkins
Počet stran: 328
Zjistit cenu

Nejlepší motivační knihy

Každý občas potřebuje nastartovat a posunout dopředu. Právě takovou úlohu plní motivační knihy, které nám prozradí, jak to udělat co nejefektivněji. Pokud chcete svůj život změnit k lepšímu, výběr nejlepších motivačních knih je určen právě vám. Opravdu inspirativní literatura!

Název Shrnutí
TOP 10 motivačních knih
1. 100 způsobů, kterými si zbytečně komplikujeme život - ...a jak s tím přestat! nejlepší motivační knihy 100 způsobů, kterými si zbytečně komplikujeme život Žánr: motivační knihy
Autor: Dušan Kadlec
Počet stran: 224
Zjistit cenu
2. Laurent Gounelle - kniha Muž, který chtěl být šťastný Žánr: motivační knihy
Autor: L. Gounelle
Počet stran: 152
Zjistit cenu
3. Robin S. Sharma - recenze knihy Mnich, který prodal své Ferrari Mnich, který prodal své Ferrari Žánr: motivační knihy
Autor: Robin S. Sharma
Počet stran: 200
Zjistit cenu
4. Pozornost – Skrytá cesta k dokonalosti Pozornost – Skrytá cesta k dokonalosti Žánr: motivační knihy
Autor: Daniel Goleman
Počet stran: 312
Zjistit cenu
5. Benjamin Graham, Inteligentní investor  Inteligentní investor  Žánr: motivační knihy
Autor: Benjamin Graham
Počet stran: 504
Zjistit cenu
6. Glennon Doyle - Nespoutaná - Probuďte se a začněte žít Nespoutaná – Probuďte se a začněte žít Žánr: motivační knihy
Autor: Glennon Doyle
Počet stran: 304
Zjistit cenu
7. Cirkadiánní kód proti cukrovce Satchin Panda recenze - hodnocení Cirkadiánní kód proti cukrovce Žánr: motivační knihy
Autor: Satchin Panda
Počet stran: 439
Zjistit cenu
8. Čtyři tisíce týdnů Oliver Burkeman kniha Čtyři tisíce týdnů  Žánr: motivační knihy
Autor: Oliver Burkeman
Počet stran: 256
Zjistit cenu
9. Napoleon Hill - knížka Návyky úspěšných Návyky úspěšných  Žánr: motivační knihy
Autor: Napoleon Hill
Počet stran: 192
Zjistit cenu
10. Atómové návyky od James Clear Atómové návyky Žánr: motivační knihy
Autor: James Clear
Počet stran: 296
Zjistit cenu

Nejlepší knihy pro ženy

Naše recenze knih samozřejmě nesmí zapomenout ani na ženy. Výběr zahrnuje také romány, které považujeme za neméně zajímavé. Níže se podívejte na nejlepší knihy, které stojí za přečtení. Další knihy pro ženy najdete na Knihy Dobrovský.

Název Shrnutí
TOP 10 knih pro ženy
1. Alena Mornštajnová, kniha Slepá mapa Slepá mapa Žánr: knihy pro ženy
Autor: Alena Mornštajnová
Počet stran: 400
Zjistit cenu
2. recenze knihy Tiché roky od Alena Mornštajnová Tiché roky Žánr: knihy pro ženy
Autor: Alena Mornštajnová
Počet stran: 296
Zjistit cenu
3. Má cesta za štěstím hodnocení knížky Má cesta za štěstím Žánr: knihy pro ženy
Autor: Karel Gott
Počet stran: 696
Zjistit cenu
4. hodnocení knížky pro ženy Aristokratka ve varu od Evžen Boček Aristokratka ve varu Žánr: knihy pro ženy
Autor: Evžen Boček
Počet stran: 118
Zjistit cenu
5. Zakázané ovoce recenze Zakázané ovoce Žánr: knihy pro ženy
Autor: Jojo Moyes
Počet stran: 448
Zjistit cenu
6. Spolubydlící tip na knihu Spolubydlící Žánr: knihy pro ženy
Autor: Christina Laurenová
Počet stran: 352
Zjistit cenu
7. Život po tobě Jojo Moyes Život po tobě Žánr: knihy pro ženy
Autor: Jojo Moyes
Počet stran: 400
Zjistit cenu
8. Sarah J. Maasová, hodnocení knihy Dvůr mlhy a hněvu Žánr: knihy pro ženy
Autor: Sarah J. Maasová
Počet stran: 664
Zjistit cenu
9. Mister kniha určená ženám Mister Žánr: knihy pro ženy
Autor: E.L. James
Počet stran: 500
Zjistit cenu
10. Angela Marsonsová, knížka pro ženy Němý křik Němý křik Žánr: knihy pro ženy
Autor: Angela Marsonsová
Počet stran: 336
Zjistit cenu

Nejlepší erotické knihy

Jestliže mezi řádky vyhledáváte smyslné vzrušení, erotické knihy vám můžeme vřele doporučit. Naše tipy na knihy vám nabízí desítku nejlepších erotických knih, které stojí za to. Přední autoři se postarají o vynikající ztvárnění lidské sexuality.

Název Shrnutí
TOP 10 erotických knih
1. erotické romány Padesát odstínů šedi Žánr: erotické knihy
Autor: E. L. James
Počet stran: 608
Zjistit cenu
2. Božský erotická kniha Božský Žánr: erotické knihy
Autor: Christina Laurenová
Počet stran: 386
Zjistit cenu
3. Papírová labuť nejlepší erotická knížka Papírová labuť Žánr: erotické knihy
Autor: Attar Leylah
Počet stran: 384
Zjistit cenu
4. Christina Laurenová, kniha Božský hráč Božský hráč Žánr: erotické knihy
Autor: Christina Laurenová
Počet stran: 352
Zjistit cenu
5. Alfa samec recenze erotické romány Alfa samec Žánr: erotické knihy
Autor: Vi Keeland
Počet stran: 288
Zjistit cenu
6. Darker stojí za přečtení Darker Žánr: erotické knihy
Autor: E. L. James
Počet stran: 552
Zjistit cenu
7. Nightingale Way nejlepší erotické romány Nightingale Way Žánr: erotické knihy
Autor: Samantha Youngová
Počet stran: 352
Zjistit cenu
8. Hračka recenze knih Hračka Žánr: erotické knihy
Autor: Sylva Lauerová
Počet stran: 296
Zjistit cenu
9. Omega recenze knížky Omega Žánr: erotické knihy
Autor: Jasinda Wilderová
Počet stran: 344
Zjistit cenu
10. recenze knihy Rudá galerie Tiffany Reiszová Rudá galerie Žánr: erotické knihy
Autor: Tiffany Reiszová
Počet stran: 223
Zjistit cenu

Nejlepší historické romány

Na seznamu nejoblíbenějších knih nesmí chybět ani historické romány, kterým nechybí napínavý děj, značné množství postav a historických faktů. Níže se podívejte, jaké jsou nej knihy daného žánru.

Název Shrnutí
TOP 10 historických románů
1. Heather Morrisová kniha Tatér Tatér z Osvětimi Žánr: historický román
Autor: Heather Morrisová
Počet stran: 248
Zjistit cenu
2. Heather Morrisová, Cilčina cesta Cilčina cesta Žánr: historický román
Autor: Heather Morrisová
Počet stran: 336
Zjistit cenu
3. Umberto Eco, hodnocení knihy Jméno růže Jméno růže Žánr: historický román
Autor: Umberto Eco
Počet stran: 552
Zjistit cenu
4. Vikingové - Pomsta synů recenze historického románu Vikingové – Pomsta synů Žánr: historický román
Autor: Lasse Holm
Počet stran: 416
Zjistit cenu
5. doporučené knihy Chlapec, který rozdával sny Žánr: historický román
Autor: Luca Di Fulvio
Počet stran: 512
Zjistit cenu
6. recenze knihy Skleněný pokoj Skleněný pokoj Žánr: historický román
Autor: Simon Mawer
Počet stran: 416
Zjistit cenu
7. Egypťan Sinuhet Mika Waltari recenze knihy Egypťan Sinuhet Žánr: historický román
Autor: Mika Waltari
Počet stran: 832
Zjistit cenu
8. recenze románu Listopád Listopád Žánr: historický román
Autor: Alena Mornštajnová
Počet stran: 303
Zjistit cenu
9. Černobílý svět, kniha Kathryn Stockettová Černobílý svět Žánr: historický román
Autor: Kathryn Stockettová
Počet stran: 408
Zjistit cenu
10. Karin Lednická, Šikmý kostel Šikmý kostel Žánr: historický román
Autor: Karin Lednická
Počet stran: 400
Zjistit cenu

Nejlepší sci-fi knihy

Milujete dobrou knihu s vědecko-fantastickými příběhy? Jedním z populárních žánrů je science fiction – zkráceně sci-fi, kde se autor díla drží soudobých znalostí. Mezi řádky najdete spisovatelovu předvídavost a určitou dávku fantasy. Ani na tento druh naše recenze knih nezapomněly.

Název Shrnutí
TOP 10 sci-fi knih
1. Znamenitá mrtvola recenze knihy Znamenitá mrtvola Žánr: dystopie
Autor: Agustina Bazterrica
Počet stran: 256
Zjistit cenu
2. Vzpomínka na Zemi, recenze knihy od Liou Cch'-Sin Vzpomínka na Zemi Žánr: sci-fi knihy
Autor: Liou Cch’-Sin
Počet stran: 752
Zjistit cenu
3. Nejlepší sci fi kniha Artemis Artemis Žánr: sci-fi knihy
Autor: Andy Weir
Počet stran: 280
Zjistit cenu
4.  Stopařův průvodce Galaxií 1. recenze scifi knihy Stopařův průvodce Galaxií 1. Žánr: sci-fi knihy
Autor: Douglas Adams
Počet stran: 146
Zjistit cenu
5. Duna Frank Herbert recenze Duna Žánr: sci-fi knihy
Autor: Frank Herbert
Počet stran: 640
Zjistit cenu
6. Pod Kupolí, knížka od Stephen King Pod Kupolí Žánr: sci-fi knihy
Autor: Stephen King
Počet stran: 1 040
Zjistit cenu
7. recenze scifi knihy Temný les Temný les Žánr: sci-fi knihy
Autor: Liou Cch´-Sin
Počet stran: 600
Zjistit cenu
8. George Orwell kniha 1984 - recenze 1984 Žánr: sci-fi knihy
Autor: George Orwell
Počet stran: 264
Zjistit cenu
9. Hraničářův učeň recenze Hraničářův učeň BOX 1-16   Žánr: sci-fi knihy
Autor: John Flanagan
Počet stran:více knih
Zjistit cenu
10. Marťan fantasy kniha recenze Marťan Žánr: sci-fi knihy
Autor: Andy Weir
Počet stran: 344
Zjistit cenu

Další zajímavé knihy můžete najít zde.

Nejčtenější knihy

Sdílejte článek

Ohodnoťte článek

Celkové hodnocení: 5.0 (501 hlasů)

Autor článku

Petr Smejkal
Petr Smejkal

Petr má rád technologie, historii a knihy. Dříve působil jako redaktor Prima ZOOM a psal o počítačových hrách v době GameZonu a Call of Duty 1. Od roku 2015 až do dubna 2023 působil na Testádu jako šéfredaktor. LinkedIn, Facebook
Více informací o nás >>

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář