Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
Menu
Testado.cz » TOP matrace

Nejlepší matrace do postýlky 2024

Chcete svému dítěti zajistit příjemné spaní po celou noc? Matrace pro miminko, batole i školáka má svá specifika. Poradíme vám, z jakého materiálu by kvalitní matrace do postýlky měly být vyrobeny. Pro miminka a předškoláky doporučujeme matraci ze studené pěny Vojta. Jedná se o špičkovou matraci české výroby, která disponuje pratelným potahem.

Nejlepší celkově

Oboustranná matrace do dětské postýlky s praktickým nepromokavým potahem, který lze pohodlně vyprat i při teplotě 60 °C.

Nejlepší cena/kvalita

Kvalitní matrace ze studené pěny vhodná pro předškoláky za příznivou cenu. Výborná prodyšnost a dlouhá životnost. Potah pratelný až na 95 ° C.

Levný TIP

Levná matrace do dětské postýlky s přírodními materiály. Kokosová vlákna a pohankové slupky mají výborné antialergické vlastnosti.

Nejlepší matrace do postýlky

Recenze Royal Dreams – oboustranná matrace do postýlky

Royaldreams oboustranná matrace Pro náročné

Výrobce: Royal Dreams | Určení: pro miminka a předškoláky | Materiál: polyuretanová pěna s příčnými větracími kanály | Rozměry: 60 × 120 cm | Výška: 10 cm | Úprava: Potah s ochranou proti vlhkosti | Včetně potahu: ano | Cena: 1 800 Kč

Klady
 • Příčné větrací kanály
 • Kryt matraci chrání před vlhkostí
 • Pletenina je testována na nepřítomnost škodlivých látek
 • Je z kvalitní polyuretanové pěny
Zápory
 • Nemá hypoalergenní ani antibakteriální úpravu

První místo v našem testu patří dětské matraci Royal Dreams Prestige Line. Jedná se o oboustrannou matraci, která je složená ze dvou na sobě nezávislých vrstev. Potah matrace je opatřen hydrofobní ochranou, díky čemuž je chráněna i před případnou nehodou. Samotná matrace je poté zhotovena z kvalitní polyuretanové pěny, která disponuje příčnými větracími kanálky. Díky tomu může tento model skvěle dýchat, nedochází v něm k hromadění vlhkosti a tím pádem je matrace chráněna i před tvorbou plísní. 

Vzhledem ke svým rozměrům je tato matrace stvořená do většiny dětských postýlek, její rozměry totiž činí 120 × 60 cm. Pletenina potahu byla testována na nepřítomnost škodlivých látek a je šetrná k citlivé dětské pokožce. Zároveň je možné tento potah pohodlně prát při teplotě 60 °C a zbavit jej tak jednoduše veškerých nečistot. Výška matrace se poté postará o pohodlí při dětském spánku. Pořízením této dětské matrace získáte kvalitní vybavení, které se vám při správné péči odvděčí dlouhou životností.

Recenze Matrace Vojta – kvalitní matrace ze studené pěny pro miminko

Dětská matrace ze studené pěny Vojta - recenze Zlatý střed

Výrobce: Tropico | Určení: pro miminka / předškoláky | Materiál jádra: studená pěna (HR PUR pěna) | Materiál potahu: 100 % polyester (mikrofáze) | Nosnost: 50 kg | Rozměry: 4 velikostí (60 × 120, 70 × 140, 70 × 160, 80 × 160 cm) | Výška: 7 cm | Cena: 1 600 Kč

Klady
 • Výborná prodyšnost a termoregulace
 • Ideální tuhost pro nejmenší děti
 • Vhodná pro monitor dechu
 • Potah pratelný až na 95 ° C
 • Příznivá cena
Zápory
 • Varianty pro větší děti by mohly být vyšší

Studená pěna je ideální materiálem matrace do postýlky pro nejmenší děti pro výbornou prodyšnost, ideální termoregulační vlastnosti a optimální oporu. Dětská matrace Vojta českého výrobce Tropico představuje velmi dobrou volbu za příznivou cenu. Je vhodná pro použití i s monitorem dechu.

Jádro matrace tvoří pevná a pružná HR pěna s hustotou 35 kg/m3. Střední tuhost je uzpůsobená potřebám miminek a nejmenších dětí. Díky pórovité struktuře dobře “dýchá”. Neobsahuje lepidla ani jiné chemické přísady. Snímatelný potah s mikroklimatickou vrstvou z dutých vláken je možné prát v pračce až na 95 °C, což zajišťuje vysokou hygienu. Matrace se snadno udržuje a má velmi dlouhou životnost.

Škoda jen, že větší varianty pro starší děti nejsou o kousek vyšší, jinak matraci Vojta nemáme co vytknout.  Skvělá dětská matrace české výroby pro miminka i předškoláky.

Recenze Matrace pohanka–molitan–kokos – levná matrace pro miminko

Dětská matrace pohanka molitan kokos - recenze Levný základ

Výrobce: prodává Luceda.cz | Určení: pro miminka | Materiál jádra: pohankové slupky, PUR pěna, lisovaná kokosová vlákna | Materiál potahu: 100 % polyester | Rozměry: 60 × 120 cm | Výška: 8 cm | Cena: 600 Kč

Klady
 • Oboustranná matrace pro miminko
 • Kokos – optimální tvrdost pro miminka
 • Pohanka – masážní efekt
 • Antialergické vlastnosti
 • Vhodná pro monitor dechu
Zápory
 • Vzhledem k ceně žádné

Hledáte levnou a zároveň “zdravou” matraci do dětské postýlky? Oboustranná matrace pohanka–molitan–kokos 120 × 60 cm je ideální pro nejmenší děti od novorozenců až po batolata. Má výborné ortopedické a antialergické vlastnosti, dobrou prodyšnost a je možné ji používat i s monitorem dechu.

Jádro matrace je tvořeno PUR pěnou, která je z jedné strany opatřena vrstvou lisovaných kokosových vláken a z druhé pohankovými slupkami v taštičkách. Kokosová vrstva zajišťuje optimální pevnost a tuhost pro správný vývoj páteře nejmenších miminek. Pohankové slupky na druhé straně straně (vhodná pro cca od 6 měsíců) má masážní a antistresové účinky, podporuje cirkulaci krve a zdravý růst. Oba přírodní materiály brání množení alergenů, zajišťují dobrou termoregulaci a odvádějí vlhkost. Potah je snímatelný a pratelný.

Pokud fandíte přírodním materiálům a máte omezený rozpočet, tato dětská matrace do postýlky je velmi dobrou volbou nejen pro malé alergiky.

Srovnání 6 matrací do postýlky

Název Klíčové parametry
TOP 6 dětských matrací
1. Royaldreams oboustranná matrace Royal Dreams Jádro: PUR pěna
Rozměry:60 × 120 cm
Výška: 10 cm
Snímatelný potah:
Vhodná pro alergiky:
Zjistit cenu
2. Dětská matrace Junior Relax 13 cm - recenze

Materasso Junior Relax

Jádro: PUR pěna Eliocell
Rozměry: od 90 × 190 cm
Výška: 13 cm
Snímatelný potah:
Vhodná pro alergiky:
Zjistit cenu
3. BabyMatex Carpathia - matrace do dětské postýlky BabyMatex Carpathia Jádro: PUR pěna
Rozměry: od 60 × 120 cm
Výška: 10 cm
Snímatelný potah:
Vhodná pro alergiky:
Zjistit cenu
4. Dětská matrace ze studené pěny Vojta - recenze Dětská matrace Vojta Jádro: HR PUR (studená pěna)
Rozměry: od 60 × 120 cm
Výška: 7 cm
Snímatelný potah:
Vhodná pro alergiky:
Zjistit cenu
5. Dětská matrace Baby kokos - recenze Dětská matrace Baby Kokos Jádro: PUR pěna + kokosová vlákna
Rozměry: od 60 × 120 cm
Výška: 8 cm
Snímatelný potah:
Vhodná pro alergiky:
Zjistit cenu
6. Dětská matrace pohanka molitan kokos - recenze Pohanka-molitan-kokos Jádro: pohankové slupky, PUR pěna, kokosová vlákna
Rozměry: 60 × 120 cm
Výška: 8 cm
Snímatelný potah:
Vhodná pro alergiky:
Zjistit cenu

Nejprodávanější matrace do postýlky

Jak vybrat matraci do postýlky

Nejmenší děti tráví vleže spoustu času. Novorozenci do tří měsíců naspí až 17 hodin denně, a to nejen v postýlce, ale také v kočárku, košíku nebo kolébce. Postupně se délka jejich spánku zkracuje. Ročnímu dítěti stačí v průměru kolem 12 hodin spánku dohromady za celou noc i den, školákům nad šest let už jen 10 hodin.

Není však důležitá pouze dostatečná délka spánku, ale i jeho podmínky. Vhodně zvolená matrace je jedním z jeho hlavních kritérií.

Jak vybrat matraci do dětské postýlky recenze

Kvalitní matrace do dětské postýlky podpoří zdravý spánek a správný vývoj páteře a celého rychle rostoucího dětského tělíčka. Jelikož díky ní svému dítěti můžete zajistit dobrý start do života a minimalizovat například ortopedické nebo alergické potíže v budoucnu, určitě na ní doporučujeme příliš nešetřit. A to i s vědomím, že nejmenší miminka z ní během dvou až tří let vyrostou.

Dětské matrace se od těch “dospěláckých” liší nejen rozměry, ale i tvrdostí, výškou a vhodnými materiály jejího jádra. Pokud tápete, jakou matraci do dětské postýlky vybrat, společně si na všechna podstatná kritéria posvítíme.

Tuhost dětské matrace

Tvrdší nebo středně tvrdá matrace je podle odborníků pro malé děti nejlepší volbou. Tuhost by měla být minimálně stupně 3, ideálně však 4 až 5. Příliš měkký podklad neposkytuje rostoucí páteři dostatečnou oporu, a tím se u dítěte může postupně rozvinout skolióza nebo jiné růstové deformace, které může být složité a zdlouhavé posléze napravovat. Tvrdší matrace dokonce u miminek snižuje riziko SIDS (syndrom náhlého úmrtí kojenců).

Ze stejných důvodů není pro nejmenší děti vhodná matrace z paměťové pěny, do které se miminko doslova “zaboří”. Matrace z tzv. viskoelastické pěny je dobré pořídit až pro děti starší 12 let, a to v podobě maximálně dvoucentimetrové vrchní vrstvy.

Jak by měla být tvrdá dětská matrace recenze

Testado radí

Pro novorozence je však v prvních týdnech života naopak vhodný měkký podklad, například polštář vyplněný načechraným husím peřím nebo péřová zavinovačka. Miminka jsou z dělohy zvyklá na schoulenou polohu do klubíčka a neumějí ještě spát “v ose” na rovné tvrdé matraci. Měkčí podklad u nich může být prevencí například predilekce hlavičky (stáčení na jednu stranu) nebo deformace stále ještě měkké lebky z důvodu přeležení.

Pro děti do 150 cm výšky nedoporučujeme kupovat ani zónové matrace, na nichž jsou rozmístěné různé oblasti se specifickými vlastnostmi a silnější nebo naopak slabší oporou. Jak dítě postupně roste, mění se jeho celková poloha v posteli, a tím nelze zaručit správné rozložení částí těla na příslušných zónách. Volte proto dětské matrace bez zón.

Rozměry dětských matrací

Vždy je důležité, aby matrace přesně odpovídala vnitřnímu rozměru postýlky. Pokud by kolem ní zůstaly mezery, mohlo by se stát, že si děťátko nešikovně zaklíní některou končetinu mezi příčkami roštu, což by mohlo vést i k úrazu.

 • Matrace do postýlky pro miminko má nejběžnější rozměr 120 × 60 cm, někdy 140 × 70 cm. Takový pelíšek dítěti vydrží zhruba do 2,5 až 3 let věku.
 • Matrace s délkou 160 nebo 180 cm je vhodná pro předškoláky ve věku 3 až 6 let. Někteří rodiče však tento přechodný rozměr postele vůbec nepořizují a pro dítě starší 3 let rovnou volí větší, která mu už vydrží až do dospělosti.
 • Pro školáky nad 6 let už standardně volíme matraci o rozměru 200 × 80 cm nebo širší 200 × 90 cm (dle rozměru vybrané postele).

Rozměry dětských matrací - jak vybrat

Náš tip

Aktuálním trendem jsou novorozenecké postýlky oválného tvaru. Výběr matrací do nich je však podstatně omezenější, často je třeba zvolit konkrétní jeden model nabízený přímo výrobcem postýlky nebo matraci nechat vyrobit na míru.

Výška dětské matrace

Jak vysokou matraci do dětské postýlky vybrat? Lehké tělíčko dítěte ještě nepotřebuje tak silnou matraci jako dospělý. Důležité je, aby se při položení dítěte do postýlky nikde neprohýbala, což by mohlo být známkou toho, že je matrace příliš nízká nebo měkká.

 • Matrace pro miminka a batolata mají dostatečnou výšku kolem 8 cm. Pokud používáte monitor dechu, vyšší nad 10 cm kupovat nedoporučujeme – silná matrace by mohla příliš tlumit otřesy, a tím by fungování monitoru nemuselo být spolehlivé.
 • Matrace pro děti nad 3 roky by měla být vysoká alespoň 10 cm.
 • Matrace pro školáky nad 6 let – u nich už je možné zvolit matraci s běžnou “dospěláckou” výškou (15 až 20 cm), která dítěti vydrží i po období puberty. Zde doporučujeme volit tzv. sendvičovou matraci s odlišnou tvrdostí na opačných stranách, snáze ji přizpůsobíte měnícím se potřebám dítěte.

Prodyšnost

V případě matrací pro děti je důležitá dobrá prodyšnost a tepelná regulace. Miminka se ve spánku často potí a na nedostatečně prodyšné matraci by se mohla přehřívat. Proto by ani rošt postýlky neměl být celistvý bez průduchů. Prostor pod postýlkou je vhodné nechat prázdné a vzdušné, nedoporučujeme jej zaplnit např. krabicemi s hračkami nebo oblečením.

Prodyšnost dětských matrací test

Na matraci nejlépe používejte prostěradlo z čisté bavlny. Pokud do dětské postýlky vkládáte nepropustnou podložku na matraci (ochrana před znečištěním močí), nikdy by neměla zabírat celou plochu matrace. Je možné však koupit i typy, které sice nepropouštějí tekutiny, ale zároveň zcela nebrání proudění vzduchu.

Druhy dětských matrací

Vybrat si můžete z pestré nabídky nejrůznějších matrací podle materiálu jádra. Zjistěte, jaké jsou přednosti každého z nich.

Molitanová matrace Nejlevnější typ dětské matrace. Nevýhodou obyčejného molitanu (polyuretan) je přílišná měkkost a horší termoregulace (zahřívá se). Výhodou může být možnost praní v pračce. Doporučujeme spíše jako levnou variantu do kolébky nebo košíku pro miminko, kde dítě celkově netráví tolik času, popřípadě do cestovních postýlek.
Matrace ze speciální PUR pěny PUR pěna = molitan, ovšem často v kombinaci s dalšími materiály, které zajišťují vyšší hustotu, pevnost, odolnost a příznivější termoregulační vlastnosti.  Mezi nejoblíbenější patří matrace ze studené pěny, která je výborně prodyšná a optimálně pružná, nebo materiálů jako cellpur s obsahem přírodních vláken Tencel, jež skvěle odvádějí vlhkost.

K dostání jsou i speciální bio pěnové matrace, vyrobené z hypoalergenních přírodních materiálů, jako je například mořská tráva. Počítejte však s vyšší investicí.

Latexová matrace Vhodná volba pro alergiky. Latexové matrace disponují dobrou elasticitou, odolností a prodyšností, snadno se udržují a v jejich jádru se nemnoží alergeny. Obvykle mívají střední tvrdost. Vyhledávané jsou zejména matrace z přírodního latexu, cenově však patří k nejdražším.
Kokosová matrace V současnosti oblíbený přírodní materiál matrace pro novorozence. Je pevný, netoxický, prodyšný a hypoalergenní. Jeho velkou výhodou je, že nepohlcuje vlhkost (pot nebo moč) a nerostou v něm roztoči a plísně. Kokosová matrace pro miminko má ideální ortopedické vlastnosti.
Pohanková matrace Další populární přírodní materiál, ideální pro děti zhruba od 6 měsíců věku. Drcené pohankové slupky jsou obvykle slisované do jednotlivých taštiček, což zajišťuje jejich rovnoměrné rozložené po celé ploše matrace.

Je měkčí než kokos (často se prodává sendvičová kombinace právě s ním) a její velkou výhodou jsou skvělé termoregulační vlastnosti – nezahřívá se od těla dítěte a nevsakuje pot. Pohanka je vhodná i pro alergiky a atopiky, je antiseptická, brání množení roztočů, podporuje cirkulaci krve a správný vývoj páteře. Při pohybech dítěte však může šustit.

Pružinová matrace Matrace pro novorozence obvykle pružinové nebývají z důvodu horší údržby a nižší výšky. Doporučujeme je spíše pro starší školáky, kterým poskytnou velmi dobrou oporu. Vybírejte nejlépe taštičkové pružinové matrace, které jsou lépe odolné, ideálně v kombinaci s materiály z PUR pěny.
Sendvičová matrace Oblíbené jsou i kombinované matrace z více materiálů po stranách, vyznačující se nejen odlišnou tvrdostí, ale i specifickými vlastnostmi. Některé matrace mohou mít i více vrstev. Populární jsou například kombinace kokos-molitan nebo kokos-molitan-pohanka.

Materiály potahu

U dětských matrací jsou ideální snímatelné potahy, které lze snadno prát v pračce alespoň na 60 stupňů. Některé materiály z dutých vláken je možné i vyvařovat. Potah by měl být dostatečně prodyšný a bez chemických přísad. Vyprat jej doporučujeme už před prvním použitím.

Pro miminka jsou oblíbené potahy na matrace z přírodních bio materiálů, například bambusových vláken, které nedráždí citlivou pokožku a regulují vlhkost. K dostání jsou i potahy obohacené o stříbro nebo aloe vera vyznačující se antibakteriálními vlastnostmi. Některé potahy na dětské matrace jsou přímo vybaveny nepropustnou membránou, takže u nich není třeba používat navíc chránič matrace.

Voděodolný potah matrace pro děti - recenze

Další typy dětských matrací

Matrace do kolébky nebo košíku

Kolébku nebo košík pořizuje mnoho rodičů pro denní odpočinek nejmenších miminek mimo ložnici. Většinou jsou košíky vybaveny matrací už při nákupu, ale je možné ji dokoupit i zvlášť. Často totiž výrobci k balení přidávají méně kvalitní molitanové typy. V případě nákupu kolébky z druhé ruky je rovněž vhodné dítěti pořídit matraci novou. Obvyklý rozměr je 90 × 40 cm, pozor však na atypické tvary a rozměry, někdy je potřeba nechat je vyrobit na míru. I zde je možné pořídit koupit i kokosovou nebo pohankovou matraci.

Matrace do kočárku

Většinou jsou součástí standardní výbavy kočárku. I do nich však můžete přikoupit kvalitnější typ matrace, případně není problém její výměna v případě poškození nebo nákupu kočárku z bazaru. Kočárky různých výrobců mají odlišné rozměry, nezapomeňte je před nákupem pečlivě přeměřit.

(Skládací) matrace do cestovní postýlky

Většinou se jedná o tenké (kolem 4 cm) nebo skládací matrace, které jsou dobře přenosné. Hodí se na málo časté použití na cestách. Pokud však máte například chalupu, kam jezdíte často, i tam je lepší pořídit pořádnější kvalitní matraci, která dítěti zaručí lepší podmínky pro zdravý spánek.Dětská skládací matrace recenze

Dětské rostoucí matrace

Matrace umožňující prodloužení délky přídavkem dalšího matracového dílu. Vhodné do speciálních rostoucích postýlek.

Zdraví a bezpečnost

Matrace pro děti musí být především zdravotně nezávadné. Neměly by obsahovat chemické příměsi a lepidla. Před nákupem se vždy zajímejte o certifikáty kvality a bezpečnosti (ideálně Oeko-Tex 100).

V České republice upravuje prodej dětských matrací Vyhláška Ministerstva zdravotnictví ČR č. 84/2001 Sb. týkající se výrobků pro děti do 3 let. Stanoví například, jaká barviva a další chemické látky výrobky nesmějí obsahovat, hygienické normy a nutné zkoušky kvality a bezpečnosti.

Matrace pro alergiky a astmatiky by měla být vyrobena z hypoalergenních materiálů (např. kokos, pohanka, přírodní latex), které mají ideálně antiseptické vlastnosti a nepodporují množení roztočů ani plísní. Měly by mít kvalitní snímatelný potah vhodný k častému praní i při vyšších teplotách.

Dětské matrace pro alergiky - jak vybrat

Údržba dětské matrace

Abyste zajistili její dlouhou životnost, i o dětskou matraci je třeba pečovat. Pravidelně ji nechávejte vyvětrat, vysávejte ji vysavačem a má-li pratelný potah, zhruba jednou za dva měsíce (nebo podle potřeby v případě znečištění) jej sejměte a vyperte v pračce dle pokynů výrobce. Stejně jako v případě matrace pro dospělé je vhodné její pravidelné otáčení, aby na ní nevznikala proleželá místa.

Náš tip

Při praní potahů dětských matrací a ložního prádla doporučujeme k pracímu přípravku přidat ocet, který je přírodním dezinfekčním prostředkem.

V případě znečištění matrace močí, stolicí nebo zvratky ji důkladně vyčistěte, vydezinfikujte a nechejte vyvětrat. Amoniakové výpary ze zaschlé moči mohou být obzvláště pro nejmenší miminka dráždivé, ze stolice se zase mohou uvolňovat nebezpečné bakterie.

Jak vyprat potah dětské matrace

Nejoblíbenější značky

Dormeo

Vyhlášený odborník na zdravý spánek je velmi vyhledávaným prodejcem kvalitních matrací. Matrace do dětské postýlky Dormeo nebo dětské matrace pro školáky patří k dražším.

Nejlepší přistýlky Dormeo recenze

MPO Matrace

Český výrobce matrací nabízí spoustu kvalitních variant i do dětských postýlek. Dětské matrace MPO patří na Heurece k nejprodávanějším a zároveň vynikají skvělým poměrem příznivé ceny a kvality. Nabízí i výrobu matrací na míru do postýlek nebo košíků atypických rozměrů.

MPO matrace - kvalitní dětské matrace

Scarlett

Tradiční česká firma se zaměřuje na výrobu dětského nábytku, jako jsou postýlky, ohrádky a jídelní židličky, textilu a dalších kojeneckých potřeb. Dětské matrace Scarlett se dají koupit za velmi dostupnou cenu.

Scarlett - matrace do dětských postýlek

Cena

Do 1 200 Kč

Kolem tisícovky koupíte nejlevnější matrace pro miminka nebo skládací cestovní matrace. I v této cenové kategorii je možné sehnat i speciální druhy matrací z kokosu nebo pohanky, jejich kvalita (zejména dostatečná tuhost a prodyšnost) však nemusí být ideální. Vždy se u nich zajímejte o certifikáty kvality a bezpečnosti a možnosti údržby potahu.

1 200 až 3 000 Kč

Už za cenu už kolem 1 500 Kč už seženete matrace do dětské postýlky obstojné kvality s dobrou pevností, hypoalergenními vlastnostmi a snadnou údržbou. V této kategorii koupíte prakticky všechny druhy materiálů matrací od různých PUR pěn až po přírodní materiály.

Nad 3 000 Kč

Pokud patříte mezi náročné rodiče upřednostňující například přírodní bio materiály nebo vysoce kvalitní PUR pěny se speciálními vlastnostmi, určitě počítejte s investicí kolem 4 000 korun. Některé speciální matrace do dětských postýlek vás mohou přijít i na 7 000 Kč.

Kde koupit matrace do postýlky?

Nabídku nejprodávanějších a nejlépe hodnocených dětských matrací si můžete prohlédnout na Heurece. K nákupu na internetu doporučujeme využít především specializované prodejce matrací, kteří nabízejí kvalitní zboží a v případě potřeby vám poskytnou i odborné poradenství. Například Dormeo.

Matrace do postýlky koupíte i v nábytkářských řetězcích, jako jsou Möbelix nebo XXXLutz. Výběr však nebývá tak pestrý jako v e-shopech nebo u specialistů.

Oblíbené matrace do dětské postýlky dle Heureky

Sdílejte článek

Ohodnoťte článek

Celkové hodnocení: 4.8 (173 hlasů)

Autor článku

Eliška Pechorová
Eliška Pechorová

Nadšená kuchařka a expertka na vše kolem beauty a zdravého životního stylu. Ráda cestuje a objevuje nové chutě. Ve volném čase cvičí jógu, čte historické romány a tráví čas se svojí malou dcerkou. Facebook redaktorky.

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář