Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
Menu

Nejlepší Android TV boxy – srovnávací test a recenze

Chcete mít funkce chytré televize, ale nechce se vám investovat do nové? Pak si můžete pořídit Android TV box, který disponuje funkcemi právě jako chytré televize.

Díky kompaktnímu provedení žádným způsobem nehyzdí interiér a zapojení TV boxu do televize (a k internetu) je velmi jednoduché. V tomto článku se dozvíte vše podstatné o tom, jak vybrat Android TV box, na co se zaměřit a co je vlastně důležité. Určitě doporučujeme výběr nejlepších Android TV boxů.

  Nejlepší Android TV boxy

  RGB.vision TV Box X96 miniXiaomi Mi Tv Box SMinix NEO U9-H
  RGB.vision TV Box X96 mini S905W 2/16GB Android 7.1 recenzeRecenze Xiaomi Mi Tv Box S - Android TV boxMinix NEO U9-H test
  Nízká cena
  Slušné interní uložiště
  Snadné ovládání
  Dálkový ovladač v krabici
  Vysoký výkon procesoru
  Slušná kapacita úložiště
  Spousta podporovaných funkcí
  Snadná instalace
  Kvalitní 4K obraz
  Slušná kapacita uložiště,
  Výkonný procesor
  Kvalitní grafický čip
  Skvělý 4K obraz
  Nižší výkon
  Obraz nebude nejkvalitnější
  Bez ethernetového portuSložitější nastavování systému
  Vyšší cena
  Základní Android TV box, který funkcemi neoslní, ale svůj účel splní. Pro méně náročné diváky skvělá volbaAndroid TV box, kterému až na absenci ethernetového portu nelze co vytknout. Ideální volba pro náročnějšíŠpičkový Android TV box, jenž vás překvapí svojí rychlostí, výkonem i počtem podporovaných funkcí
  POROVNEJTE CENYPOROVNEJTE CENYPOROVNEJTE CENY

  Recenze RGB.vision TV Box X96 mini

  RGB.vision TV Box X96 mini S905W 2/16GB Android 7.1 recenze

  Operační systém: Android 7.1.2 | Procesor: Amlogic S905W Quad core ARM Cortex-A53 | Kapacita úložiště: 16 GB | RAM: 2 GB DDR3 | HDMI: Ano | USB: Ano | Rozměry: 82 × 82 mm | Dálkové v balení ovládání: ano | Přibližná cena: 1 155 Kč

  Klady
  • Nízká cena
  • Obraz 4K při 30 FPS
  • Slušné interní uložiště
  • Snadné ovládání
  Zápory
  • Nižší výkon
  • Obraz nebude nejkvalitnější

  Pro méně náročné zákazníky jsme vybrali Android TV Box RGB.vision TV Box X96 mini. Ten se může pochlubit několika velmi dobrými vlastnostmi, přestože si jej můžete pořídit i s velmi malým rozpočtem.

  Výhodou tohoto Android TV boxu je nízká hmotnost i kompaktní rozměry. K televizi můžete námi doporučený TV box Android připojit pomocí HDMI kabelu, zároveň se na zařízení nacházejí dva USB porty. Instalace je naprosto snadná a intuitivní, stejně tak samotný operační systém. Android 7.1 plně dostačuje veškerým vašim potřebám. Při sledování televize vám nebude nic chybět a své pořady si vychutnávat naplno. 

  Přes nižší cenu se u tohoto TV Android boxu můžete těšit na obraz ve kvalitě 4K při 30 snímcích za sekundu, což je naprosto vynikající. Pozadu nezůstalo ani interní uložiště. Kapacita 16 GB vám vystačit, už jen s ohledem na to, že je možné připojit externí disk.

  Problémem pro tento Android TV box může být nižší výkon procesoru a grafického čipu, což se může projevit zejména při hraní her a využívání náročných streamovacích služeb.

  I přes tyto nedostatky je RGB.vision velmi dobrou volbou za nízkou cenu. TV box Android 7.1 doporučujeme spíše méně náročným divákům.

  Recenze Xiaomi Mi Tv Box S

  Recenze Xiaomi Mi Tv Box S - Android TV box

  Operační systém: Android 8.1 | Procesor: AMLogic S912-H 4-jádrový, 2 GHz | Kapacita úložiště: 8 GB | RAM: 2 GB | HDMI: Ano | USB: Ano | Rozměry: 96 × 96 × 19,5 mm | Přibližná cena: 1 700 Kč

  Klady
  • Vysoký výkon procesoru
  • Slušná kapacita úložiště
  • Spousta podporovaných funkcí
  • Snadná instalace
  • Kvalitní 4K obraz
  Zápory
  • Bez ethernetového portu

  Pro náročnější uživatele je jako stvořený tento Android TV box – Xiaomi Mi Tv Box S. Velmi malá a elegantní krabička v sobě skrývá výkonné součástky, díky nimž vám dokáže zajistit pohodlné sledování TV plné zábavy.

  Ať už chcete hrát hry, streamovat videa nebo hudbu, či si pouze pustit váš oblíbený film, Xiaomi Mi Tv Box S vás nezklame. Procesor AMLogic S912-H v kombinaci s pamětí RAM o velikosti 2 GB vám zajistí vysoký výkon, který můžete potřebovat.

  Při využívání Xiaomi Mi Tv Box S můžete počítat se špičkovým 4K obrazem, o zvuk se potom stará technologie Dolby Digital Plus. Právě proto je zvuk i obraz na vynikající úrovni. Na vašem Android TV boxu si tak můžete naplno vychutnávat veškeré dostupné streamovací služby, sledovat filmy, poslouchat hudbu či hrát hry.

  Operační systém Android 8.1 vám zaručuje, že vaše zařízení bude vždy snadno ovladatelné a zabezpečené. Xiaomi Mi Tv Box S je vybaven HDMI i USB porty pro pohodlné spojení. Doporučený TV Android box je možné ovládat na dálku pomocí ovladače či hlasem díky systému Google Asistent.

  Recenze Minix NEO U9-H

  Minix NEO U9-H test

  Operační systém: Android 7.1.2 | Procesor: Rockchip RK3229 Quad core 2 GHz | Kapacita úložiště: 16 GB | RAM: 2 GB | HDMI: Ano | USB: Ano | Rozměry: 127 × 127 × 20 mm | Přibližná cena: 3 750 Kč

  Klady
  • Slušná kapacita uložiště
  • Výkonný procesor
  • Kvalitní grafický čip
  • Skvělý 4K obraz
  Zápory
  • Složitější nastavování systému
  • Vyšší cena

  Špičkou mezi Android TV boxy je Minix NEO U9-H. Doporučený model vám zajistí ten nejlepší zážitek u vaší televize. Ať už chcete hrát náročné hry, sledovat filmy a poslouchat hudbu, streamovat či procházet internet, Minix NEO U9-H vám v cestě stát nebude.

  Tato malá krabička v sobě skrývá velmi výkonné komponenty, které vás nikdy nezklamou. Procesor Rockchip RK3229 Quad core 2 GHz, spolu s pamětí RAM o velikost 2 GB a špičkovým grafickým čipem Mali-820 vám umožní věnovat se jakékoliv aktivitě beze strachu z toho, že vás váš Android TV box bude zpomalovat.

  Vnitřní uložiště o velikosti 16 GB představuje velmi solidní základ, který lze rozšířit pomocí externích disků či microSD karty. Můžete se zároveň těšit na špičkový obraz ve kvalitě 4K kvalitě.

  Minix NEO U9-H je možné ovládat jak pomocí dálkového ovladače, tak hlasem a chytrým telefonem díky Wi-Fi připojení. Prvotní instalace je velmi jednoduchá, stačí Android TV box připojit do televize. Problémy ale mohou nastat u dalšího nastavování, které zase tak jednoduché není. Šikovnější uživatelé si ale poradí. Počítat také musíte s vyšší cenou.

  I přesto stále mluvíme o kvalitním TV Android boxu, který patří mezi nejlepší na trhu za stále slušné peníze.

  Test a srovnání Android TV boxů

  RGB.vision TV Box X96 miniXiaomi Mi Tv Box SMinix NEO U9-HEvolveo Android Box Q4 4KStrong SRT 2022Evolveo MultiMedia Box M4Sencor SMP9004 PROXiaomi Mi TV Box 3
  RGB.vision TV Box X96 mini S905W 2/16GB Android 7.1 recenzeRecenze Xiaomi Mi Tv Box S - Android TV boxMinix NEO U9-H testEvolveo Android Box Q4 4K testtvcentrum recenze Strong SRT 2022tvcentrum Evolveo MultiMedia Box M4Sencor SMP 9004 PRO testXiaomi Mi TV Box 3 recenze tvcentra
  Přibližná cena1 155 Kč1 700 Kč3 750 Kč999 Kč1 690 Kč1 790 Kč1 790 Kč2 190 Kč
  Hodnocení Heureka70 %79 %82 %91 %83 %69 %66 %85 %
  Typ/systémTV box AndroidTV box AndroidTV box AndroidTV box AndroidTV box AndroidTV box AndroidTV box AndroidTV box Android
  HDD/uložiště16 GB8 GB16 GB8 GBne16 GB8 GB8 GB
  Operační paměť2 GB2 GB2 GB2 GB1 GB2 GB2 GB2 GB
  HDMIanoanoanoanoanoanoanoano
  USBanoanoanoanoanoanoanoano
  Lze připojit externí diskanoanoanoanoanoanoanoano
  Wi-Fianoanoanoanoanoanoanoano
  Bluetoothneanoanoanoanoanoanoano
  Rozlišení obrazu4K4K4K4K4K4K4KFull HD
  Čtečka microSD karetneneanoneanoanoanone
  Rozměry82 × 82 × 17,2 mm95,2 × 95,2 × 16,7 mm127 × 127 × 20 mm96 × 30 × 16 mm5,5 × 18,6 × 8,5 mm120 × 120 × 20 mm110 × 110 × 20 mm150 × 38 × 15 mm
  Porovnat
  ceny
  Porovnat
  ceny
  Porovnat
  ceny
  Porovnat
  ceny
  Porovnat
  ceny
  Porovnat
  ceny
  Porovnat
  ceny
  Porovnat
  ceny

  Nejprodávanější multimediální centra

  Jak vybrat Android TV box

  U multimediálních center existuje celá řada funkcí a vybavení, které jsou důležité pro bezproblémový chod TV boxu. Než se pustíte do vybírání svého nového Android TV boxu, důkladně zvažte, proč jej chcete pořizovat. Lidé si tyto boxy pořizují zpravidla ze dvou důvodů.

  co je android tv box

  Prvním z nich je snaha o rozšíření funkcí své staré televize, druhým důvodem je pak náhrada nevyhovujícího multimediálního systému v televizi. Podle odpovědi pak můžete vybírat ten nejlepší TV box do vašeho obýváku.

  Nežli se pustíme do výčtu všech důležitých informací, měli bychom si říci, co vlastně Android TV box je. Jedině tak si odpovíte na otázku jaký android tv box koupit.

  Co to je Android TV box

  Ve své podstatě se jedná o multimediální centrum pro sledování TV, které nedisponují smart funkcemi. Tyto boxy nabízejí operační systém Android, podobný tomu, který se vyskytuje v mobilních telefonech. V dnešní internetové době je samozřejmostí připojení pomocí Wi-Fi, případně můžete tuto krabičku spojit se svým smartphonem pomocí Bluetooth.

  smart tv box test

  V kostce tak Android TV box umožní udělat z „hloupé“ televize smart TV, a to za minimální cenu v porovnání s náklady na pořízení nové televize.

  Pomocí Android TV boxu můžete například streamovat obsah z nejrůznějších online služeb, případně můžete přehrávat filmy či seriály z vnitřního nebo externího uložiště. Podle podporovaných formátů není problém na takovém multimediálním centru přehrávat hudbu, videa nebo si prohlížet například fotografie z dovolené.

  Možnosti využití Android TV boxu jsou prakticky nezměrné. Pokud bude navíc box disponovat technologií Bluetooth, můžete k němu velmi jednoduše připojit svůj telefon a fotografie pouštět přímo z něj.

  Procesor boxu

  Procesor je u TV boxu velmi důležitou součástí, které byste měli věnovat pozornost. Procesor totiž velmi významně ovlivňuje výkonnost smart TV boxu. Jestliže chcete sledovat videa ve vysokém rozlišení, rozhodně byste měli vybírat dražší model s výkonnějším procesorem.

  Setkat se můžete s procesory Amlogic případně s lepší, ale také dražší variantou Quad Core. Frekvence procesorů, které se umisťují do těchto zařízení, se pohybuje od 1,5 GHz až do 2 GHz.

  Pokud budete vybírat spíše nižší cenovou kategorii, zpravidla bude procesor TV boxu pouze čtyřjádrový. Pokud ale sáhnete po dražší variantě, rozhodně můžete počítat s osmijádrovými čipy, které již zvládnou i větší zápřah a náročnější aplikace. K procesoru je pak důležité mít také dostatečně velkou operační paměť.

  Operační paměť TV Android boxu

  Podobně jako procesor je také operační paměť důležitou součástí výbavy každého Android TV boxu. Spolu s výkonným procesorem zajistí, že můžete pouštět videa ve vysokém rozlišení, případně používat velmi náročné aplikace. Do operační paměti se neukládají data dlouhodobě, ale jen krátkodobě, aby bylo možné používat zmiňované aplikace.

  U operační paměti platí to stejné, jako u procesoru. Tedy čím více operační paměti u svého TV boxu budete mít, tím dražší ale kvalitnější model to bude. Multimediální centra startují s operační pamětí okolo 1 GB, ty nejdražší se dostávají až k 8 GB. Smart TV box totiž není obyčejnou krabičkou, prakticky nad ní musíte uvažovat jako nad malým počítačem.

  Podobně jako u procesoru, také u operační paměti hraje velkou roli zvolená cenová kategorie. Pokud budete vybírat spíše levnější variantu (v případě, že jste nenáročný uživatel/divák), pak očekávejte operační paměť 1 GB.

  Kapacita uložiště

  Na uložiště už můžete ukládat nejrůznější data, která potřebujete uchovat. Proto je kapacita uložiště o dost větší, než operační paměť. Díky uložišti můžete na smart TV box Android nahrávat své oblíbené pořady (když bude uložiště opravdu velké, můžete nahrávat ve vysokém rozlišení), tak instalovat nejrůznější aplikace z Google Play – podobně jako na telefonu.

  Uložiště u smart TV box startuje na 8 GB, pokračuje na 16 GB a případně i výše. Čím větší uložiště bude, tím dražší také TV box bude. Věnujte pozornost zajímavému faktu – některá multimediální centra totiž umožňují vložení microSD karty, díky čemuž můžete celkové uložiště boxu výrazně navýšit. Pokud bude Android TV box vybaven také USB porty, není problém si k němu připojit externí harddisk a tím získat opravdu obří porci volného místa.

  V rámci kapacity vnitřního uložiště si lze položit otázku, co od svého Android TV boxu očekáváte. Pokud totiž budete box používat především na streamování obsahu z nejrůznějších služeb (například Netflix), pak vás vnitřního uložiště prakticky nezajímá.

  Podporované formáty

  Multimediální centra si lidé zpravidla pořizují proto, aby na nich mohli přehrát co největší počet multimediálních souborů, pokud tedy box nevyužíváte především na streamování online obsahu. Proto byste měli podporovaným formátům věnovat svůj čas a pečlivě si prohlédnout, zda vámi vybraný Android TV box disponuje všemi potřebnými formáty. A jaké jsou ty nejčastější?

  FormátyNázev formátů
  Zvukové formátyMP3, MP2, WMA, WAW, AAC, OGG, OGA, FLAC, APE, M4A, ALAC a další…
  Video formátyAVI, MPEG, MOV, MP4, MPE, MKV, WMV, MPG, TP, ISO, DAT, TS, FLV, 3GP, ASF, M2TS, RM
  Obrázkové formátyGIF, JPEG, TIFF, BMP, JPS, PNG, MPO

  Na TV centru si tak můžete přehrát video, poslechnout si vaši oblíbenou hudbu nebo si prohlédnout fotografie. Záleží jen a pouze na vás, jak multimediální centrum využijete. Dá se s ním ale koukat a poslouchat prakticky všechno.

  Vstupy a výstupy

  V rámci TV boxů jsou vstupy a výstupy tím hlavním, co propojí vaše zařízení (ať už je to televize, smartphone či nejrůznější disky) s multimediálním centrem. Podle toho, jaké typy konektorů jsou podporovány, pak můžete různá zařízení připojovat dle libosti. Tím nejzákladnějším portem je HDMI. Ten přenáší do televize nejen obraz, ale také zvuk. Jedním kabelem tak obsloužíte vše podstatné a důležité.

  android tv box - porty

  Druhým výstupem pak bývá AV. Ten slouží především k zapojení sluchátek, domácího kina či reprobeden k vašemu multimediálnímu centru. Díky tomuto výstupu si můžete vychutnat kvalitní zvuk: tedy pokud vaše televize není zrovna uzpůsobená ke špičkovému ozvučení.

  Některé modely jsou pak také vybaveny možností připojení kabelového internetu. To se hodí zejména v případě, kdy doma nemáte silný Wi-Fi signál (případně nemáte vůbec Wi-Fi) nebo je zkrátka Wi-Fi nestabilní a kabelové internetové připojení by všechny tyto problémy vyřešilo. Pokud byste měli problémy například se streamováním, pak se jako ideální varianta řešení jeví právě připojení internetu pomocí kabelu. Řešením pro slabý signál je kvalitní Wi-Fi router.

  Abyste k TV Android boxu byli schopni připojit nejrůznější harddisky nebo dokonce zařízení pro hraní her (ovladače a gamepady), pak můžete využít služeb USB portů. Standardně se dodávají porty typu USB 2.0 nebo USB 3.0. USB 3.0 konektor je rychlejší, zvládne rychlejší a plynulejší převod souborů, a proto je například pro napojení harddisku ideálním řešením.

  Náš tipNáš tip

  Pro sledování zajímavých pořadů a filmů doporučujeme satelitní přijímače. Poradíme vám, jaké jsou nejlepší a jak správně vybírat.

  Verze operačního systému

  V rámci Android TV boxů se můžete setkat s různými verzemi Androidu: od 4.4 do 8.1, postupně už se mohou objevovat také TV boxy s Androidem 9.0 a 10.0. Čím vyšší verzi Androidu máte, tím bezpečnější (rozumějte zabezpečenější) celý TV box Android bude. Vyšší verze operačního systému pak s sebou nese také možnost instalovat novější aplikace z Google Play. Dá se to přirovnat ke klasickému mobilnímu telefonu. Čím vyšší verze operačního systému je, tím vyšší je jeho bezpečnost a zároveň se navyšuje také počet instalovatelných aplikací.

  Funkce

  Každé multimediální centrum se vyznačuje různými funkcemi, které se pak odrážejí nejen na komfortu používání ale také na výsledné ceně. Jaké funkce jsou ty nejdůležitější?

  Funkce Android TV boxuPopis funkcí
  Ovládání hlasemTV centrum s touto funkcí můžete jednoduše ovládat hlasem. Odpadne tak potřeba dálkových ovládání a vstávání proto, abyste na ovladač dosáhli. Ovládání hlasem ale zpravidla probíhá v angličtině.
  Google castPokud bude Android TV box disponovat Google castem, můžete přes něj streamovat videa či obrázky z jiných chytrých zařízení, která mají stejný operační systém – tedy Android. Jednoduše lze natočená videa sledovat na velké televizi místo toho, abyste se krčili u malé obrazovky telefonu.
  Wi-FiI toto je poměrně důležitá funkce smart TV boxů. Pomocí Wi-Fi lze svůj TV box připojit k internetu bez toho, abyste museli používat kabel. Nevýhodou může být především slabší Wi-Fi signál, výhodou ovšem je bezdrátové a pohodlnější připojení k internetu.
  CD/DVD mechanikaDopředu je vhodné nastínit, že modelů s CD nebo DVD mechanikou na trhu zrovna moc nenajdete. Pokud ale máte doma velkou sbírku DVD a chtěli byste si je přehrávat, pak se rozhodně vyplatí podívat se po TV boxu, který bude mechanikou disponovat.
  Maximální rozlišeníMaximální rozlišení Android TV boxu udává, v jaké maximální kvalitně bude schopný video přehrávat. Při výběru se doporučuje vybírat takový box, který disponuje alespoň stejným maximálním rozlišením jako vaše televize. Pokud ale bude box podporovat vyšší rozlišení, než vaše televize, nezapomínejte na to, že film budete sledovat maximálně v rozlišení, které umožňuje právě vaše TV.
  DVB-T2 tunerNa tento standart digitálního příjmu přejdou v roce 2020 všechny kanály vysílané v České republice. Zda multimediální centrum podporuje DVB-T2 standart se zaměřte především v případě, že víte, že váš televizor tento standart nepodporuje. Můžete se tak vyhnout kupování nové televize.

  Design

  Sice je design prakticky to poslední, co je u multimediálních center důležité, ale úplně opomenout bychom ho také neměli. Smart TV boxy Android se vyrábějí v různých velikostech i tvarech, proto si zvolte design, který se vám líbí a hodí se vám do interiéru.

  Neočekávejte žádné extravagantní barvy, prakticky seženete pouze odstíny bílé a černé. Ještě se sluší doplnit, že Android TV box má průměrné parametry přibližně 18 × 18 × 6 cm.

  Rozměr

  Ruku v ruce s designem jde také rozměr TV boxu. Předtím, než jej umístíte k televizi, musíte myslet na to, že budete muset ponechat dostatek volného místa v okolí kabelů, aby nedocházelo k jejich lámání či jinému poničení. Stejně tak nezapomínejte ani na fakt, že některá multimediální centra používají ke svému fungování anténu.

  Nejoblíbenější výrobci

  Android TV boxy v současné době nabízí mnoho nejrůznějších společností, avšak Xiaomi a Tesla se řadí mezi ty nejoblíbenější výrobce mezi uživateli. Kdybychom měli představovat každého výrobce, byli bychom tu hodně dlouho, proto jsme náš výběr zredukovali na dva nejlepší, o kterých si něco málo napíšeme.

  Android TV box Xiaomi

  Xiaomi je čínská společnost, která si našla své místo na poli chytré i nositelné elektroniky. Není proto divu, že se Xiaomi pustilo také do vývoje a výroby Android TV boxů. Na trhnu můžete nalézt několik jejich produktů, které jsou velmi oblíbené. Nabízejí totiž velký výčet nejrůznějších funkcí, jsou dobře vybavené po technické stránce a zároveň na sobě mají nízkou cenovku. Není proto divu, že jsou TV centra od Xiaomi velmi žádané.Android TV box Xiaomi test

  Android TV box Tesla

  Na poli smart TV boxů se uchytil také zástupce z České republiky. Tesla vyrábí mnoho nejrůznější elektroniky a nemohla si nechat ujít možnost vyrábět také TV boxy. Ty jsou vybaveny operačním systémem Android, bývají sice poněkud dražší, zato ale nabízejí velké množství funkcí a také dobrou konektivitu. Pokud hledáte kvalitní TV box, koupí výrobku od Tesly se rozhodně nespálíte a ke své televizi získáte výborného pomocníka.

  Android TV box Tesla

  Cenové Android TV boxu

  Multimediální centra se pohybují v rozličných cenových relacích. Je jasné, že u každé z nich můžeme očekávat různou míru vybavenosti i konektivity. O jakých cenách se tedy můžeme reálně bavit a co máme očekávat?

  Do 1 000 Kč

  TV Android box do 1 000 korun jsou ty nejlevnější modely, jaké můžete na našem trhu pořídit. Jedná se o varianty pro nenáročné nebo jako odrazový můstek pro vyzkoušení a pak případné pořízení lepšího smart TV boxu. V této cenové kategorii zpravidla očekávejte operační paměť 1 GB a vnitřní uložiště do 8 GB. Na nějaká extra funkce ale spíše zapomeňte.

  Do 2 000 Kč

  Tato cenová kategorie již nabídne poměrně slušně vybavené TV boxy s operační pamětí od 1 GB do 4 GB a s vnitřním uložištěm až 16 GB. Lepší konektivita i pokročilejší funkce umožňují z multimediálního centra v této cenové kategorii vymáčknout dostatek výkonu. Objevuje se zde již podpora 4K videí a některé Android TV boxy nabízejí také čtečky paměťových karet.

  Nad 2 000 Kč

  Pokud hledáte TV centrum bez kompromisů, rozhodně vybírejte modely nad 2 000 korun. Ty už disponují dobrou konektivitou (často jsou vybaveny také Bluetooth), velkou vnitřní pamětí a umožňují také připojení vysokokapacitních harddisků, z nichž můžete sledovat filmy a seriály. Díky kvalitním procesorům a velké operační paměti se nemusíte obávat s těmito TV boxy používat i náročnější aplikace. Chod je maximálně rychlý a bez sekání.

  Kde koupit Android TV box

  Možností, jak si TV box pořídit je opravdu hodně.  Pokud nevíte, které multimediální centrum bude vhodné právě pro vás, můžete zvolit internetový srovnávač Heureka, na kterém si můžete box vybrat nejen s ohledem na funkce, ale také na nejvýhodnější cenu.

  Slušnou volbou je také e-shop Alza, který nabízí spoustu šikovných set top box Android TV. Poslední variantou je pořídit již používaný TV box na některém z bazarů. Pokud zvolíte tuto variantu, zjistěte si nejprve všechny funkce produktu a vybírejte takové, které budou stále v záruce. Výhoda pořízení boxu z bazaru je snížení pořizovacích nákladů.

  Závěr

  Multimediální centrum s Androidem je v dnešní době skvělá volba pro rozšíření funkcí vaší televize. Když zohledníme také cenu i těch nejlepších Android TV boxů, pořád se jedná o malou investici oproti pořízení nové televize. Navíc s výhodou, že si můžete multimediální centrum vybrat přesně dle svých požadavků, nikoli podle toho, co nabízí systém chytré televize.

  Pro výběr vhodného Android TV boxu je nutné si uvědomit, proč si jej chceme pořídit, kolik do něj chceme investovat a jak jej budeme používat. Jen tak můžeme vybrat model, který vám bude vyhovovat po všech stránkách.

  Pro běžně náročného uživatele by mělo dostačovat multimediální centrum do 2 000 korun. To zpravidla nabídne vše podstatné bez toho, abyste za něj utratili půlku své výplaty. Rozhodně ale můžeme doporučit vybírat si takový smart TV box Android, který vás svým výkonem nebude nijak omezovat. Je proto rozhodně výhodnější raději připlatit, než pak litovat slabšího výkonu.

  Použité zdroje:

  https://www.wirelesshack.org/what-is-a-android-tv-box-and-how-does-it-work.html

  https://www.android.com/tv/

  https://www.chytryvyber.cz/nejlepsi-multimedialni-centra/

  https://support.microsoft.com/cs-cz/help/14208/windows-media-center-set-up-a-tv-signal

  https://kodi.tv/

  https://en.wikipedia.org/wiki/Television

  Nejprodávanější multimediální centra na Heurece

  Sdílejte článek

  Ohodnoťte článek

  Celkové hodnocení: 5.0 (1 hlas)

  Autor článku

  Testado
  Testado

  Testado.cz je recenzní online magazín. Naši redaktoři osobně testují vybrané produkty a dále shromažďují tipy na nejlepší zařízení dle odborných a uživatelských recenzí.

  Podobné články

  Diskuse u článku

  Přidat komentář

  Přidat komentář

  Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

  Odeslat komentář