Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
Menu

Nejlepší bezdrátové nabíječky Samsung 2021

Datum 22.8.2020 Petr Smejkal Petr Smejkal

Pro vlastníky telefonů Samsung jsme vybrali 3 nejlepší bezdrátové nabíječky, s nimiž svůj telefon spolehlivě a bezpečně nabijí. Nejnáročnějším doporučujeme Samsung EP-N5200TW s podporou rychlonabíjení. Podobně kvalitní je také elegantnější Samsung EP-PG950B.

Nejlepší celkově

Nejlepší bezdrátová nabíječka Samsung. Vysoký výkon a pohodlí.

Nejlepší cena/výkon

Elegantní a rychlá varianta nabíjení za nízkou cenu.

Nejlepší levná

Pohodlný základ pro komfortnější bezdrátové nabíjení.

1Nejlepší bezdrátové nabíječky Samsung

Recenze Samsung EP-N5200TW

test a srovnání Samsung EP-N5200TW

onektor podložky: USB-C | LED indikace nabíjení: ano | Maximální výstupní výkon: 20 W | Podpora rychlonabíjení: ano | Cena: od 1 100 Kč

Klady
 • Skvělý výkon
 • Podpora rychlonabíjení
 • USB-C konektor
 • Praktický náklon
 • Dioda pro indikaci nabití
Zápory
 • Vyšší cena

Bezdrátová nabíječka Samsung EP-N5200TW je ztělesněním výkonu, komfortu a elegance. Maximální výstupní výkon se pohybuje na hranici 20 wattů. Díky podpoře rychlonabíjení doplníte kapacitu baterie vašeho mobilu během chvíle. Podpora nejmodernějšího konektoru USB-C zajistí kompatibilitu a pohodlné užívání.

To stejné platí o konstrukci testované bezdrátové nabíječky Samsung. Její náklon se při používání ukázal jako velmi praktický. Přítomná LED dioda vás navíc vždy informuje o stavu nabíjení. Na chytrý telefon proto nemusíte vůbec sahat. V případě potřeby se zařízení snadno vyjímá a vrací zpět. EP-N5200TW je nejlepší bezdrátová nabíječka roku 2020.

Recenze Samsung EP-PG950B

Samsung EP-PG950BD - nabíječka pro mobil

Hmotnost: 227 gramů | Rozměry: 117,4 × 28,6 × 117,4 mm | Konektor podložky: USB-C | LED indikace nabíjení: ano | Napětí na vstupu: 9 V | Napětí na výstupu: 9 V | Proud na výstupu: 1 A | Podpora rychlonabíjení: ano | Cena: od 970 Kč

Klady
 • Vysoce elegantní
 • Rychlonabíjení
 • Komfortní náklon
 • Indikační LED dioda
Zápory
 • Vyšší hmotnost

Druhý model zastoupila bezdrátová nabíječka Samsung EP-PG950B, kterou doporučujeme těm největším nedočkavcům. S maximálním výstupem 9 V a podporou rychlonabíjení totiž patří mezi nejrychlejší možnosti bezdrátového dobití vaší baterie v telefonu Samsung.

Také v tomto případě se můžete těšit z vysoce elegantního zpracování, kterému nechybí šmrnc a prémiová kvalita. Proměnlivá podložka ručí za vysokou míru komfortu, kdy není problém si telefon položit vertikálně nebo horizontálně před své oči.

Přední strana stanice využívá barevnou LEDku, jež své okolí viditelně informuje o průběhu nabíjení. Jakmile bude baterie dobita na maximum, zelená barva vás o ukončení procesu viditelně vyspraví. Dle vlastností a pěkného vzhledu se Samsung EP-PG950B hodí jak pro domácí, tak firemní kanceláře.

Naše zkušenosti s nabíjecí soustavou Samsung EP-PG950B si můžete prostudovat v recenzi mobilního telefonu Samsung Galaxy Note8.

Recenze Samsung EP-NG930B

 test nabíječky Samsung EP-NG930BW

Hmotnost: 167 gramů | Rozměry: 113.4 × 87.2 × 84 mm | Konektor podložky: microUSB | LED indikace nabíjení: ano | Napětí na vstupu: 5-9 V | Napětí na výstupu: 5-9 V | Proud na výstupu: 1 A | Podpora rychlonabíjení: ano | Cena: od 800 Kč

Klady
 • Elegantní design
 • Rychlé nabíjení
 • Komfortní náklon
 • Indikační LED dioda
Zápory
 • Mírně těžší a rozměrnější

Bezdrátová nabíječka Samsung EP-NG930B si po svém uvedení na trh získala obrovskou oblibu zejména kvůli dvěma prvkům. Tím nejzásadnějším je podpora rychlonabíjení, která dokáže baterii dobít ve výborném čase.

Druhým a nejméně důležitým plusem je pohodlné umístění telefonu na plochu nabíječky. Výklopná konstrukce totiž umožňuje sledovat notifikace nebo třeba film v režimu na šířku nebo na výšku. Takže zatímco se přístroj nabíjí, vy můžete telefon využívat klidně dál.

Výrobce nezapomněl ani na komfortní servis v podání notifikační LED diody. Ta je umístěna na čelní straně stanice a v rámci dvou barev vás informuje o průběhu nabití: modrá znamená nabíjení a zelená zase stoprocentní kapacitu.

2Nejprodávanější nabíječky

3Jak vybrat bezdrátovou nabíječku

Jak bezdrátové nabíjení funguje?

Hned na úvod je třeba připsat, že se jedná o technologii starou mnoho desetiletí. Není vyloženě nutné si sáhodlouze vysvětlovat, jak takové bezdrátové nabíjení funguje. Pro obecnou představu jednoduše vystačí informace, že bezdrátové nabíječky fungují na principu elektromagnetické indukce mezi dvěma cívkami (jednu vlastní nabíječka, druhou telefon).

bezdrátové nabíjení - jak funguje

Po připojení stanice do elektrické sítě se začne vytvářet magnetické pole, které naváže na druhou cívku ve vašem mobilním telefonu. Následně dojde k indukci střídavého proudu a baterie se začne nabíjet. A leč to může znít jako velká věda, ve skutečnosti na tom vlastně ani nic není.

Výhody a nevýhody bezdrátového nabíjení

Bezdrátové nabíjení má vlastně pouze jednu jedinou výhodu – a tou je komfort. Všichni moc dobře známe, jak je dennodenní připojování konektoru do telefonu otravné. Člověku se brzy znechutí natolik, že se mu stůj co stůj straní. Většinou nám ale na konci dne stejně nic nezbude a propojení musíme chtě nechtě učinit.

Oproti tomu je bezdrátové nabíjení mnohem jednodušší a řekněme takové „nenásilné“. Na nočním stolku, pracovním stole nebo kdekoliv jinde máte permanentně zapojenou stanici bezdrátové nabíječky, na kterou jednoduše stačí položit telefon a baterie se začne automaticky nabíjet. O nic jiného se nestaráte.

Průběh nabití máte možnost sledovat buď tradičně na telefonu nebo přímo na stanici, zpravidla prostřednictvím indikační LED diody modré a zelené barvy. I na dálku tak zjistíte, zdali je přístroj nabitý či nikoliv. Telefon tedy nemusíte nikam připojovat nebo se otravovat s kabeláží.

Tímto ale veškeré výhody hasnou a nastupuje soupis nevýhod. Mezi nejzásadnější patří délka nabíjení. Bezdrátová technologie je stále dosti pomalá, tudíž jestliže jste zvyklí mít baterii nabitou za hodinu a půl, s tímto systémem počítejte klidně se třemi až čtyřmi hodinami. Není to zkrátka technologie, kterou se vyplatí použít během spěšné snídaně a ranní hygieny.

Na tuto skutečnost je třeba pamatovat a tradiční nabíječku hned nevyhazovat mezi elektronický odpad. Další nevýhodou jsou náklady navíc za pořízení takové dobíjecí stanice. Některé stojí třeba směšnou pětistovku, ovšem ty modernější a rychlejší i hrubě přes tisíc korun.

Pro koho je vhodné?

Na tuto otázku si musí spíše každý odpovědět sám. Použití bezdrátové nabíječky je asi nejideálnější na nočním stolku, kdy před ulehnutím telefon položíte na dobíjecí plochu a ráno máte nabito do sta procent.

Skvěle se dá použít do kanceláří a pracoven, kde člověk sedí za počítačem. Telefon má neustále po ruce a přitom se nemusí obávat, že náhle odejde z kanceláře a telefon zahlásí vybitou baterii. To v případě bezdrátového nabíjení prostě nehrozí.

Naopak se asi nehodí třeba pro dělníky na stavbách, kteří potřebují mít svůj přístroj se všemi kontakty neustále v kapse. Těm raději doporučíme pořízení standardní nabíječky, která telefon dobije mnohem rychleji a jednorázově. Na škodu není ani článek Zásady o bateriích mobilních telefonů a správném nabíjení.

Jak vybrat bezdrátovou nabíječku

Před výběrem ideální bezdrátové nabíječky se zaměřte nejen na její vzhled, ale zejména na jednotlivé parametry. Mezi nejdůležitější údaje patří napětí na vstupu, napětí na výstupu a proud na výstupu. Obecně platí, že čím vyšší parametry budou jednotlivé položky mít, tím bude nabíjení rychlejší.

Před konečnou koupí si také dobře prostudujte parametry vašeho přístroje, který musí technologii bezdrátového nabíjení (Qi standard) podporovat.

Mějte také na paměti, že pakliže budete mít váš telefon v nějakém obalu, bezdrátové nabíjení bude sice fungovat, ovšem mnohem pomaleji než při „nahé“ podobě. Záleží tedy na vás, zdali se vám bude chtít obal dennodenně oddělávat.

Může bezdrátové nabíjení poškodit baterii nebo telefon?

Správná odpověď zní ano i ne. Abyste předešli možnému poškození baterie a telefonu, všem jednoznačně doporučujeme koupi originálního příslušenství. Pořízení neoriginálních nabíječek není z hlediska efektivity nabíjení a bezpečnosti nikdy zaručené, tudíž tuto variantu nedoporučujeme.

bezdrátové dobíjení mobilů

Nenechte se zlákat menší cenou, která vám ve výsledku může způsobit velké škody nebo přivodit úraz. Raději oželte jedno posezení v kavárně a kupte si kvalitní nabíjecí služku, z níž budete mít radost jak vy, tak váš telefon a baterie.

Odpovíme-li na otázku nabíjecí, v zásadě můžeme konstatovat, že bezdrátové nabíjení je vůči akumulátoru mnohem šetrnější než běžné nabíječky. Ty klasické se totiž snaží baterii co nejrychleji dobít, což není pro její životnost příznivé.

Naopak bezdrátová odnož dodává do baterie permanentní, ale zato menší proud, čímž baterii šetří. Baterka se zkrátka dobíjí pomaleji a tolik se nezahřívá. Na bezdrátové nabíjení tedy můžeme klidně pohlížet jako na nejšetrnější variantu nabíjení chytrých telefonů.

Co když telefon tuto funkci nepodporuje?

V takovém případě máte možnost sáhnout po speciálním krytu nebo samolepce, které absenci technologie bezdrátového nabíjení „nahradí“. My však této variantě nejsme příliš nakloněni a spíše ji nedoporučujeme.

Nabíjení nikdy nebude tak efektivní, a hlavně nemůžete vědět (a nikdo vám to ani nezaručí), jak se s bezdrátovým nabíjením baterie vašeho telefonu vypořádá. Ztratíte také dvouletou záruční lhůtu.

Nejlepší nabíječky podle uživatelských recenzí

Sdílejte článek

Ohodnoťte článek

Celkové hodnocení: 5.0 (23 hlasů)

Autor článku

Petr Smejkal
Petr Smejkal

Petr má rád nové technologie, historii, internet a zajímavé knihy. Rád běhá a jezdí na kole. Obdivuje Elona Muska, dříve působil jako externí redaktor Prima ZOOM. Pátým rokem se naplno věnuje Testádu. Ve volném čase postupně proniká do tajů SEO. Více informací o nás >>

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář
Uživatel
Samsung EP-PG950B (26. 12. 2019 14:12)

Samsung EP-PG950B Podporuje tuto nabíječku i telefon Samsung Galaxy S9+edge? U stránek Samsung je uveden od s8 níže, ale devítky už ne. Předpokládám že novější řada to bude umět podporovat? A nevadí nechat celou noc telefon na nabíječce na rychlé nabíjení aniž by se ztrácela životnost baterie nebo nabíječky?

Odpovědět
Uživatel
Petr Smejkal (28. 12. 2019 09:12)

Dobrý den, pokud váš telefon podporuje bezdrátové nabíjení, nabíječka/nabíjení bude fungovat. Co se týče nabíjení přes noc, ničemu to nevadí. Mrkněte na náš článek o nabíjení přes noc, kde o tom píšeme: https://www.testado.cz/baterie-mobilnich-telefonu/#nabijeni-pres-noc

Odpovědět
Uživatel
Samsung EP-N5200TB/ bezdrátová nabíječka (20. 11. 2019 19:11)

Prosím o radu zda mohu mít trvale zapojený adaptér bezdrátové nabíječky stále vzásuvce 220v i když nenabíjím. Tato informace v návodu není. Děkuji

Odpovědět
Uživatel
Petr Smejkal (21. 11. 2019 08:11)

Dobrý den, určitě ano. Tyto nabíječky jsou konstruovány pro maximální komfort, takže vytahovat ze zásuvky nemusíte. Pěkný den.

Odpovědět

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář