Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
Menu

Nejlepší bezdrátové nabíječky Samsung roku 2019

Bezdrátové nabíjení podporuje řada novějších telefonů, jejichž majitelé si nemohou tuto technologii nabíjení vynachválit. Takový způsob dobití baterie je totiž mimořádně komfortní a bezstarostný.

Pro vlastníky mobilních telefonů Samsung jsme vybrali 3 nejlepší bezdrátové nabíječky, s nimiž svůj smartphone spolehlivě a bezpečně nabijí.

Na konci článku jsme ještě připravili i několik zásadních informací o fungování a tajích bezdrátového nabíjení včetně informací o ideálním výběru nabíječky.

  Nejlepší bezdrátové nabíječky Samsung

  Samsung EP-PG920ISamsung EP-NG930BSamsung EP-PG950B
  Recenze Samsung EP-PG920IRecenze Samsung EP-NG930BRecenze Samsung EP-PG950B
  Skvělý poměr cena/výkon
  Pěkný design
  Minimalistické zpracování
  Modrá a zelená LED
  Elegantní design
  Rychlé nabíjení
  Komfortní náklon
  Indikační LED dioda
  Vysoce elegantní
  Rychlonabíjení
  Komfortní náklon
  Indikační LED dioda
  Osvětlení může rušitMírně těžší a rozměrnějšíVyšší hmotnost
  Vyšší cena
  Levný a schopný základ.Rychlejší a komfortnější nabíjeníNejrychlejší varianta nabíjení.
  POROVNAT CENYPOROVNAT CENYPOROVNAT CENY

  Recenze Samsung EP-PG920I – levný a schopný základ

  Recenze Samsung EP-PG920I

  Hmotnost: 87,5 gramů | Rozměry: 97 × 16,8 mm | Konektor podložky: microUSB | LED indikace nabíjení: ano | Napětí na vstupu: 5 V | Napětí na výstupu: 5 V | Proud na výstupu: 1 A | Podpora rychlonabíjení: ne

  Klady
  • Skvělý poměr cena/výkon
  • Pěkný design
  • Minimalistické zpracování
  • Modrá a zelená LED
  Zápory
  • Osvětlení může rušit

  Za velice schopný nabíjecí bezdrátový základ považujeme model Samsung EP-PG920I, který se dá pořídit za pouhých několik stokorun. I přes nízkou cenu se dočkáte jedinečného kruhové designu, jehož konstrukční skladba téměř nic neváží a je až překvapivě pohledná.

  Nabíjení bez námahy zpříjemní modré osvětlení, které vás informuje o aktuální situaci. Jakmile je procedura u konce, modrou krásu vystřídá zelené LED zabarvení. Není tedy třeba se na telefon neustále dívat a kontrolovat procentuální stav. I z velké vzdálenosti zjistíte, že je přístroj nabitý.

  Veškerý servis probíhá v absolutním pohodlí a bez nepořádné kabeláže. Telefon stačí položit na plochu nabíječky a technologie se o vše postará za vás. Díky elegantnímu designu se tato nabíječka hodí jak do domácnosti, tak kanceláře či na desku konferenčního stolu.

  Recenze Samsung EP-NG930B – rychlejší a komfortnější nabíjení

  Recenze Samsung EP-NG930B

  Hmotnost: 167 gramů | Rozměry: 113.4 × 87.2 × 84 mm | Konektor podložky: microUSB | LED indikace nabíjení: ano | Napětí na vstupu: 5-9 V | Napětí na výstupu: 5-9 V | Proud na výstupu: 1 A | Podpora rychlonabíjení: ano

  Klady
  • Elegantní design
  • Rychlé nabíjení
  • Komfortní náklon
  • Indikační LED dioda
  Zápory
  • Mírně těžší a rozměrnější

  Bezdrátová nabíječka Samsung EP-NG930B si po svém uvedení na trh získala obrovskou oblibu zejména kvůli dvěma prvkům. Tím nejzásadnějším je podpora rychlonabíjení, která dokáže baterii dobít ve výborném čase.

  Druhým a nejméně důležitým plusem je pohodlné umístění telefonu na plochu nabíječky. Výklopná konstrukce totiž umožňuje sledovat notifikace nebo třeba film v režimu na šířku nebo na výšku. Takže zatímco se přístroj nabíjí, vy můžete telefon využívat klidně dál.

  Výrobce nezapomněl ani na komfortní servis v podání notifikační LED diody. Ta je umístěna na čelní straně stanice a v rámci dvou barev vás informuje o průběhu nabití: modrá znamená nabíjení a zelená zase stoprocentní kapacitu.

  Recenze Samsung EP-PG950B – nejrychlejší varianta nabíjení

  Recenze Samsung EP-PG950B

  Hmotnost: 227 gramů | Rozměry: 117,4 × 28,6 × 117,4 mm | Konektor podložky: USB-C | LED indikace nabíjení: ano | Napětí na vstupu: 9 V | Napětí na výstupu: 9 V | Proud na výstupu: 1 A | Podpora rychlonabíjení: ano

  Klady
  • Vysoce elegantní
  • Rychlonabíjení
  • Komfortní náklon
  • Indikační LED dioda
  Zápory
  • Vyšší hmotnost
  • Vyšší cena

  Třetí model zastoupila bezdrátová nabíječka Samsung EP-PG950B, kterou doporučujeme těm největším nedočkavcům. S maximálním výstupem 9 V a podporou rychlonabíjení totiž patří mezi nejrychlejší možnosti bezdrátového dobití vaší baterie v telefonu Samsung.

  Také v tomto případě se můžete těšit z vysoce elegantního zpracování, kterému nechybí šmrnc a prémiová kvalita. Proměnlivá podložka ručí za vysokou míru komfortu, kdy není problém si telefon položit vertikálně nebo horizontálně před své oči.

  Přední strana stanice využívá barevnou LEDku, jež své okolí viditelně informuje o průběhu nabíjení. Jakmile bude baterie dobita na maximum, zelená barva vás o ukončení procesu viditelně vyspraví. Dle vlastností a pěkného vzhledu se Samsung EP-PG950B hodí jak pro domácí, tak firemní kanceláře.

  Naše zkušenosti s nabíjecí soustavou Samsung EP-PG950B si můžete prostudovat v recenzi mobilního telefonu Samsung Galaxy Note8.

  Nejprodávanější nabíječky dle Heureky

  Jak vybrat bezdrátovou nabíječku

  Jak bezdrátové nabíjení funguje?

  Hned na úvod je třeba připsat, že se jedná o technologii starou mnoho desetiletí. Není vyloženě nutné si sáhodlouze vysvětlovat, jak takové bezdrátové nabíjení funguje. Pro obecnou představu jednoduše vystačí informace, že bezdrátové nabíječky fungují na principu elektromagnetické indukce mezi dvěma cívkami (jednu vlastní nabíječka, druhou telefon).

  Po připojení stanice do elektrické sítě se začne vytvářet magnetické pole, které naváže na druhou cívku ve vašem mobilním telefonu. Následně dojde k indukci střídavého proudu a baterie se začne nabíjet. A leč to může znít jako velká věda, ve skutečnosti na tom vlastně ani nic není.

  Výhody a nevýhody bezdrátového nabíjení

  Bezdrátové nabíjení má vlastně pouze jednu jedinou výhodu – a tou je komfort. Všichni moc dobře známe, jak je dennodenní připojování konektoru do telefonu otravné. Člověku se brzy znechutí natolik, že se mu stůj co stůj straní. Většinou nám ale na konci dne stejně nic nezbude a propojení musíme chtě nechtě učinit.

  Oproti tomu je bezdrátové nabíjení mnohem jednodušší a řekněme takové „nenásilné“. Na nočním stolku, pracovním stole nebo kdekoliv jinde máte permanentně zapojenou stanici bezdrátové nabíječky, na kterou jednoduše stačí položit telefon a baterie se začne automaticky nabíjet. O nic jiného se nestaráte.

  Průběh nabití máte možnost sledovat buď tradičně na telefonu nebo přímo na stanici, zpravidla prostřednictvím indikační LED diody modré a zelené barvy. I na dálku tak zjistíte, zdali je přístroj nabitý či nikoliv. Telefon tedy nemusíte nikam připojovat nebo se otravovat s kabeláží.

  Tímto ale veškeré výhody hasnou a nastupuje soupis nevýhod. Mezi nejzásadnější patří délka nabíjení. Bezdrátová technologie je stále dosti pomalá, tudíž jestliže jste zvyklí mít baterii nabitou za hodinu a půl, s tímto systémem počítejte klidně se třemi až čtyřmi hodinami. Není to zkrátka technologie, kterou se vyplatí použít během spěšné snídaně a ranní hygieny.

  Na tuto skutečnost je třeba pamatovat a tradiční nabíječku hned nevyhazovat mezi elektronický odpad. Další nevýhodou jsou náklady navíc za pořízení takové dobíjecí stanice. Některé stojí třeba směšnou pětistovku, ovšem ty modernější a rychlejší i hrubě přes tisíc korun.

  Pro koho je vhodné?

  Na tuto otázku si musí spíše každý odpovědět sám. Použití bezdrátové nabíječky je asi nejideálnější na nočním stolku, kdy před ulehnutím telefon položíte na dobíjecí plochu a ráno máte nabito do sta procent.

  Skvěle se dá použít do kanceláří a pracoven, kde člověk sedí za počítačem. Telefon má neustále po ruce a přitom se nemusí obávat, že náhle odejde z kanceláře a telefon zahlásí vybitou baterii. To v případě bezdrátového nabíjení prostě nehrozí.

  Naopak se asi nehodí třeba pro dělníky na stavbách, kteří potřebují mít svůj přístroj se všemi kontakty neustále v kapse. Těm raději doporučíme pořízení standardní nabíječky, která telefon dobije mnohem rychleji a jednorázově. Na škodu není ani článek Zásady o bateriích mobilních telefonů a správném nabíjení.

  Jak vybrat bezdrátovou nabíječku

  Před výběrem ideální bezdrátové nabíječky se zaměřte nejen na její vzhled, ale zejména na jednotlivé parametry. Mezi nejdůležitější údaje patří napětí na vstupu, napětí na výstupu a proud na výstupu. Obecně platí, že čím vyšší parametry budou jednotlivé položky mít, tím bude nabíjení rychlejší.

  Před konečnou koupí si také dobře prostudujte parametry vašeho přístroje, který musí technologii bezdrátového nabíjení (Qi standard) podporovat.

  Mějte také na paměti, že pakliže budete mít váš telefon v nějakém obalu, bezdrátové nabíjení bude sice fungovat, ovšem mnohem pomaleji než při „nahé“ podobě. Záleží tedy na vás, zdali se vám bude chtít obal dennodenně oddělávat.

  Může bezdrátové nabíjení poškodit baterii nebo telefon?

  Správná odpověď zní ano i ne. Abyste předešli možnému poškození baterie a telefonu, všem jednoznačně doporučujeme koupi originálního příslušenství. Pořízení neoriginálních nabíječek není z hlediska efektivity nabíjení a bezpečnosti nikdy zaručené, tudíž tuto variantu nedoporučujeme.

  Nenechte se zlákat menší cenou, která vám ve výsledku může způsobit velké škody nebo přivodit úraz. Raději oželte jedno posezení v kavárně a kupte si kvalitní nabíjecí služku, z níž budete mít radost jak vy, tak váš telefon a baterie.

  Odpovíme-li na otázku nabíjecí, v zásadě můžeme konstatovat, že bezdrátové nabíjení je vůči akumulátoru mnohem šetrnější než běžné nabíječky. Ty klasické se totiž snaží baterii co nejrychleji dobít, což není pro její životnost příznivé.

  Naopak bezdrátová odnož dodává do baterie permanentní, ale zato menší proud, čímž baterii šetří. Baterka se zkrátka dobíjí pomaleji a tolik se nezahřívá. Na bezdrátové nabíjení tedy můžeme klidně pohlížet jako na nejšetrnější variantu nabíjení chytrých telefonů.

  Co když telefon tuto funkci nepodporuje?

  V takovém případě máte možnost sáhnout po speciálním krytu nebo samolepce, které absenci technologie bezdrátového nabíjení „nahradí“. My však této variantě nejsme příliš nakloněni a spíše ji nedoporučujeme.

  Nabíjení nikdy nebude tak efektivní, a hlavně nemůžete vědět (a nikdo vám to ani nezaručí), jak se s bezdrátovým nabíjením baterie vašeho telefonu vypořádá. Ztratíte také dvouletou záruční lhůtu.

  Nejprodávanější nabíječky dle Heureky

  Sdílejte článek

  Ohodnoťte článek

  Celkové hodnocení: 5.0 (22 hlasů)

  Autor článku

  Petr Smejkal
  Petr Smejkal

  Petr má rád nové technologie, historii, internet a zajímavé knihy. Obdivuje Elona Maska, působí jako externí redaktor Prima ZOOM a postupně proniká do tajů SEO.

  Podobné články

  Diskuse u článku

  Přidat komentář

  Přidat komentář

  Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

  Odeslat komentář