Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
Menu
Testado.cz » Ostatní

Nejlepší chlebníky 2024. Od tradičních až po moderní

V lednici ztvrdne, v horku zplesniví. Jak zajistit, aby byl chleba jedlý i 7 dní po jeho nákupu? S chlebníkem přeci! Vybrali jsme pro vás několik kvalitních chlebníků z bambusu, nerezu, dřeva i plastu.

Nejvíce nás zaujal bambusový chlebník WMF.

Bambusové provedení

Prémiové zpracování, velký objem a zabudované prkénko. Vítěz testů!

Dřevěný

Tradiční dřevěný chlebník v několika barevných provedeních.

Plastový

Plastový chlebník v univerzálním bílém provedení.

Nejlepší chlebníky

Recenze bambusový chlebník WMF – luxusní chlebník s velkým objemem

Recenze luxusního chlebníku WMF srovnání Pro náročné

Výrobce: WMF | Materiál: nerezová ocel + bambusové dřevo | Barva: přírodní dřevo + leštěná ocel | Hloubka: 25 cm | Délka: 43 cm | Výška: neuvedeno | Zabudované prkénko: ano | Přibližná cena:  2 990 Kč

Klady
 • Velký objem
 • Zabudované prkénko
 • Prémiové zpracování
 • Moderní design
Zápory
 • Vysoká cena
 • Vyšší hmotnost

Chlebník WMF nabídne velký objem i atraktivní design. Tělo tvoří kvalitní bambusové dřevo. Díky odvětrávacímu systému do něj bezpečně uložíte chléb, rohlíky i jiné pečivo beze strachu z plísně či předčasnému okorání.

Boky zpevňují kryty z nerezové oceli. Plynule přechází do dvojice madel. Dodávají chlebníku potřebnou pevnost a odolnost. Současně zajišťují jedinečný vzhled. Kombinace tradičního dřeva s  leštěným kovem zapadne do tradiční i moderní kuchyně. Oceníte také prkénko integrované do horního víka. Během servírování jej máte okamžitě po ruce.

Chlebník WMF měří na délku 43 cm a široký je 25 cm. Patří k největším na trhu. Celkové velikosti odpovídá i hmotnost 4,45 kg. Perfektní zpracování se bohužel odrazilo ve vyšší ceně. Pokud však hledáte velký objem, perfektní zpracování a elegantní design, stěží narazíte na lepší volbu.

Recenze chlebníku Orion Ambo – tradiční dřevěný chlebník

Orion Ambo chlebník nejlepsi chlebniky

Výrobce: Orion | Materiál: dřevo | Barva: hnědá | Hloubka: 28 cm | Délka: 39 cm | Výška: 18 cm | Zabudované prkénko: ne | Přibližná cena: 599 Kč

Klady
 • Tradiční přírodní provedení
 • Nízká cena
 • Dobré těsnění
 • Velká prodyšnost materiálu
Zápory
 • Víko se zasekává
 • Horší údržba

Pokud milujete přírodní materiály, vsaďte na tradiční dřevěný chlebník Orion Ambo, který je dostupný v několika barevných variantách. Zvolit můžete univerzální bílé provedení, světlé bukové dřevo nebo mořené tmavé bukové dřevo.

Velkou výhodou dřevěného chlebníku je velice dobré těsnění a velká prodyšnost materiálu. Dřevěný chlebník skvěle ochrání pečivo před vlhkem a vzduchem, ale zároveň sám „dýchá“, takže ho nemusíte pravidelně odvětrávat jako například keramický chlebník nebo chlebník ze skla. Dřevo navíc patří již spoustu let k tradičním materiálům k uschování jídla. Však i naši předkové používali dřevěné ošatky k delší životnosti upečeného chleba.

Dřevěný chlebník se skvěle hodí do moderních i tradičních kuchyní a díky svým rozměrům nebude na kuchyňské lince zabírat tolik místa. Jedinou nevýhodou je občasné zasekávání víka a horší údržba. Někomu může vadit i délka 39 cm. Na uchování chleba a pár housek to však stačí. Pokud milujete tradiční materiály nebo si zakládáte na rustikální kuchyni, dřevěný chlebník Orion Ambo bude vaším dokonalým pomocníkem.

Recenye chlebníku Tescoma 4FOOD – univerzální plastový chlebník

Tescoma 4FOOD chlebník nejlepší chlebníky

Výrobce: Tescoma | Materiál: plast | Barva: bílá | Hloubka: 26 cm | Délka: 42 cm | Výška: 17 cm | Zabudované prkénko: ne | Přibližná cena: 549 Kč

Klady
 • Nízká cena
 • Snadná údržba
 • Nízká váha
 • Dobré těsnění
Zápory
 • Pouze bílé provedení

Dáváte přednost univerzálním plastovým materiálům? Právě vám je určena plastová chlebovka 4FOOD od značky Tescoma.

Tento chlebník vyniká svou nízkou cenou, dobrými těsnícími schopnostmi a také univerzálností. Tohoto pomocníka můžete využít v moderních i tradičních domácnostech. Praktický chlebník 4FOOD má protiskluzový design, takže vám nesklouzne z kuchyňské linky. Není to ale jediná vychytávka. Tento model má kvalitní profilované dno, které zabraňuje zvlhnutí pečiva, takže pečivo vydrží déle křupavé a čerstvé. A to až po dobu 5 dní.

A hlavu si nemusíte lámat ani s jeho údržbou – plastový chlebník stačí pouze omýt vodou. Bohužel je tato chlebovka dostupná pouze v bílém provedení. Pokud vám bílá barva nedělá problém, rozhodně doporučujeme chlebník Tescoma 4FOOD pro každý typ pečiva.

Nejprodávanější chlebníky

Jak vybrat nejlepší chlebník

Ať už si pečete svoje vlastní pečivo v domácí pekárně nebo ho kupujete v supermarketu, chcete, aby vydrželo co nejdéle čerstvé, voňavé a křupavé. Nic nedokáže pokazit ráno víc než tvrdý plesnivý chleba nebo gumové rohlíky. Abyste si mohli dopřát k snídani křupavý krajíc chleba, čerstvou housku nebo voňavý croissant, nemusíte hned po probuzení běžet do pekárny. Stačí si pořídit kvalitní chlebník.

Chlebník je neocenitelným pomocníkem při skladování pečiva. Chrání pečivo před vlhkostí a před plísněmi. Jak funguje? Je to plně uzavíratelný box vyrobený z materiálů, které nepustí do chlebníku žádnou vlhkost ze vzduchu, což zabraňuje tvorbě plísní. Můžete si říct, že papírový nebo plastový sáček ochrání pečivo stejně dobře, ale není tomu tak. Aby vydržel chleba dlouho čerstvý, museli byste takový sáček pořádně utěsnit, což však vede ke srážení vody a gumovatění pečiva. Na rozdíl od plastikových sáčků však chlebník umožňuje větrání, takže nedochází ke srážení vody ani k postupnému gumovatění pečiva.

A i když název napovídá, že je speciálně určený pro uchování chleba, můžete v něm uskladnit i další druhy pečiva od housek až po sladké koblihy. A to až po dobu 7 dní u chleba a 3 dny u ostatního pečiva.

Boxy na chleba se liší nejenom svými rozměry, ale také materiálem, designem, způsobem zavírání a samozřejmě cenou. Abyste vybrali vhodný chlebník do vaší domácnosti, sepsali jsme pro vás pár tipů, jak takový chlebník vybrat.

plechové chlebníky s uzávěrem

Materiál chlebníku

Nejoblíbenějším materiálem pro box na chleba hledejte v přírodním dřevě nebo v odolném a vysoce hygienickém nerezu. Ale na trhu se můžete setkat s opravdu širokou škálou materiálů ovlivňující nejenom vzhled, ale také vlastnosti chlebníku. Elegantně vypadá například plechový nebo keramický chlebník. Univerzálností a nízkou cenou vyniká chlebník z plastu. Jaké jsou rozdíly mezi jednotlivými materiály?

Název Popis
nejlepší Dřevěný chlebník na pečivo Dřevěný chlebník Dřevo je tradičním, kvalitním a trvanlivým materiálem, takže není divu, že zdobí spousty kuchyní. Velkým plusem je dobré těsnění, prodyšnost materiálu a originální vzhled. Často se můžete setkat i s chlebníkem s prkénkem na krájení.
nejlepší nerezový chlebník na pečivo Nerezový chlebník Nerezový chlebník je velice oblíbeným pomocníkem v moderních kuchyních. Nerez je elegantní, hygienický a velmi dobře těsní. Bohužel jsou na nerezovém chlebníku vidět otisky prstů na povrchu, což může spoustu lidí odradit.
nejlepší plastový chlebník na pečivo Plastový chlebník Plastový chlebník je univerzální, lehký a odolný, takže ho můžete využít nejenom v domácnosti, ale také při kempování. Plastové chlebníky se také dobře udržují a jako jediné je můžete mýt v myčce. Prodávají se v klasické bílé nebo barevné variantě.
nejlepší plechový chlebník na pečivo Plechový chlebník Plechový chlebník je velice odolný a můžete ho snadno vyčistit pomocí vlhkého hadříku. Bohužel chlebník z takového materiálu neumí sám „dýchat“, takže je potřeba jej nechat důkladně vyvětrat, pokud je prázdný. Plechové chlebníky se často vyskytují i v retro variantě.
nejlepší keramický chlebník na pečivo Keramický chlebník Keramický chlebník vypadá elegantně a v kombinaci se sklem nebo dřevem může vypadat i velice luxusně. Stejně jako plechový chlebník bohužel ani ten keramický nepropouští vzduch, takže je potřeba pravidelně box na chleba odvětrávat. Kvůli lepšímu odvětrávání také často uvidíte kombinaci keramického chlebníku s dřevěným prkénkem nebo s bambusovým dnem.

Výrobci chlebníků často sází na kombinaci několika materiálů. Dělají to kvůli lepším vlastnostem chlebníku, ale také kvůli zajímavějšímu designu. Často se tedy můžete setkat s keramickým nebo plechovým chlebníkem v kombinaci s prodyšným dřevem nebo moderním bambusem. Tyto víka lze navíc využít i jako prkénko na krájení.

Velikost boxu na chleba

Nejčastěji se používá délka 39 cm u menších chlebníků nebo 42 cm u větších chlebníků. Velikost chlebníku zvažte velice pečlivě. Bude vás zajímat hlavně počet členů domácnosti, spotřeba chleba a také velikost bochníku, který nejčastěji kupujete. Vždy myslete na to, že v chlebníku nemusíte uskladnit pouze chleba, ale také další pečivo.

Před nákupem boxu na chleba si promyslete i jeho vhodné umístění. Vejde se vám vybraná chlebovka na kuchyňskou linku nebo raději upřednostníte jídelní stůl?

Design

Vzhledem k tomu, že většina domácností má chlebník volně položený na kuchyňské lince, je důležitý i jeho design. Pokud máte moderní kuchyni s nerezovými spotřebiči, těžko si pořídíte barevný retro chlebník. Výrobci myslí na všechny styly kuchyní, takže se můžete při nákupu setkat s moderním nerezovým chlebníkem, elegantním keramickým chlebníkem nebo tradičním chlebníkem ze dřeva. Některé produkty mají speciální protiskluzový design, aby perfektně držely na kuchyňské lince.

Pro milovníky retro kousků jsou k dispozici i plechové chlebníky s několika barevnými motivy.

Způsob uzavírání

Aby bylo pečivo dostatečně chráněno před vlhkostí, je nutné chlebník správně uzavřít. Při výběru boxu na chleba se můžete setkat s odnímatelným víkem u menších boxů nebo u vyklápěcích vík u malých i velkých boxů.

Chlebník s prkénkem má odnímatelné dřevěné nebo bambusové víko, které je velice univerzální. Zajišťuje dobré těsnění chlebníku, ale také poskytuje odolnou hygienickou plochu pro krájení pečiva. Pokud nemáte doma kráječ a krájíte pečivo ručně nožem, bude se vám odnímatelné prkénko hodit.

Náš tip

Pro dokonale nakrájené pečivo si zvolte vhodný nůž. Ideálně speciální nůž na pečivo se zoubky.

Na trhu se můžete setkat i s vakuovými chlebníky. Chlebník jednoduše uzavřete víkem a poté stisknete tlačítko pro vytvoření vakua. Vakuum vydrží v boxu do té doby, dokud chlebník znovu neotevřete. Pečivo tak vydrží ještě déle čerstvé. Vakuové chlebníky se napájí pomocí síťového adaptéru, takže je potřeba uložit ho na místě v blízkosti zásuvky.

uzavírání boxu na pečivo

Údržba

Abyste se vyhnuli plísním a bakteriím, je nutné chlebovku pravidelně větrat a čistit. Jakmile pečivo dojíte, odstraňte z chlebníku veškeré drobky a jednou týdně chlebník důkladně umyjte. Ideální je použití octové vody, která chlebník vyčistí a zároveň odstraní zárodky bakterií.

Pozor

Nezapomeňte nechat chlebník důkladně vysušit a vyvětrat!

Tipy na uchování pečiva

Ať už chleba kupujete v obchodě nebo si jej pečete sami pomocí domácí pekárny, určitě s ním nechcete plýtvat. Jak docílit toho, aby vydrželo v chlebníku pečivo co nejdéle čerstvé a lahodné?

 • Neskladujte teplé pečivo. Jakmile pečivo vytáhnete z pekárny, nechte ho nejdříve vychladnout.
 • Pravidelně odvětrávejte plechové, plastové i keramické chlebníky.
 • Neskladujte pečivo v mikrotenovém nebo plastovém sáčku.
 • Chléb vydrží déle čerstvý, když ho před uložením do boxu na chleba zabalíte do látkové nebo lněné utěrky.
Testado radí

Nechcete obětovat svou utěrku? Pořiďte si přímo bavlněný vak na pečivo.

tipy na uchování pečiva

Kde koupit chlebník na pečivo?

Plastové i plechové chlebníky můžete zakoupit na e-shopu Tescoma, kde je možné k vyzvednutí využít některou z jejich prodejen. Velký výběr keramických, nerezových i dřevěných chlebníků má i internetový obchod pro domácnost 4home. Pokud jste si ani tady nevybrali, můžete se obrátit na zeleného Alzáka a pořídit si některou chlebovku ze široké nabídky Alza.cz. Výhodné nabídky moderních i tradičních chlebníků najdete i na srovnávacím portále Heureka.

Nejoblíbenější značky

Chlebníky Tupperware

Společnost Tupperware pochází z Floridy a v České republice působí již od roku 1996. V jejich nabídce najdete velké množství kuchyňského vybavení a doplňků z plastických hmot. Mezi nimi jsou i plastové chlebníky Tupperware s dřevěným víkem.

Chlebníky Brabantia

Holandská značka Brabantia vznikla roku 1919 a od svého počátku se zaměřovala na výrobu produktů do domácností. Nerezové chlebníky Brabantia spadají do střední až vyšší cenové kategorie a vyznačují se především svou kvalitou a propracovaným designem.

Chlebníky Tescoma

Ani český výrobce kuchyňských potřeb nezůstává pozadu. Tescoma vyrábí bavlněné pytlíky pro ukládání pečiva a cenově dostupné dřevěné chlebníky. Jejich nabídku rozšiřují i boxy na chleba vyrobené z plastu.

Chlebníky Banquet

Velký výběr kvalitních chlebníků za atraktivní ceny nabízí i společnost Banquet. Jejich chlebovky jsou vyrobené ze všech materiálů od tradičního dřeva, přes moderní nerez až po praktický plast.

Cena chlebníků

Chlebníky se rozlišují nejenom svým designem, materiálem a velikostí, ale také svojí cenou. S jakými cenovkami se můžete setkat?

Cena do 300 Kč

Tato cenová kategorie zahrnuje velmi levné chlebníky značek Banquet, Tescoma, Florina nebo Orion. Většinou se jedná o menší chlebníky ze dřeva, z oceli nebo z plastu. I přes svou velmi nízkou cenu budou sloužit svému účelu – ochrání pečivo před vlhkostí.

Cena od 300 Kč do 600 Kč

Většina chlebníků je zahrnuta v této cenové kategorii. Na výběr máte z několika rozměrů, materiálů a samozřejmě designů. Najdete tu chlebníky méně známých značek, ale také velice kvalitní chlebovky renomovaných značek jako je například Brabantia, Tupperware, Tescoma nebo Berretti. Tyto chlebníky nejen splňují svůj účel, ale také dobře vypadají a snadno se udržují.

Cena nad 600 Kč

Opravdu designové kousky nebo vakuové chlebníky zakoupíte právě v této cenové kategorii. Kvalita a praktičnost je u těchto chlebníků samozřejmostí. Vynikají hlavně svým designem, takže se můžete setkat s opravdu moderními chlebníky, ale také s propracovanými retro kousky. Výjimkou nejsou ani modely přesahující cenovku několika tisíc korun.

Nejprodávanější chlebníky

Sdílejte článek

Ohodnoťte článek

Celkové hodnocení: 5.0 (30 hlasů)

Autor článku

Sabina Krejčová
Sabina Krejčová

Sabču zajímají nové technologie, deskové i PC hry, kultura a cestování. Ve volném čase se věnuje geocachingu, vaření nebo svému blogu. Jejím velkým vzorem je herečka Emilia Clarke. Více informací o nás >>

Podobné články

Diskuze a zkušenosti

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář