Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
Menu

Nejlepší výrobníky ledu (ledovače) – recenze a rady jak vybrat

Datum 12.4.2020 Pavla Šindelářová Pavla Šindelářová

Pořádáte grilovačku, všichni se skvěle baví, popíjí připravené koktejly… a najednou dojde led. Horor. Než ho znovu připravíte v mrazáku, hosté se načekají. Jet ho kupovat do supermarketu zase není moc ekonomické. Ale pozor – pokud domácnost vybavíte výrobníkem ledu, už nikdy se neocitnete bez zásob ledu.

Možná vás překvapí, kolik možností existuje a jaké všechny faktory byste před nákupem domácího výrobníku ledu měli zvážit. Náš průvodce je tu od toho, abyste našli ten nejlepší ledovač, který bude perfektně vyhovovat vašim potřebám.

  Nejlepší výrobníky ledu

  Clatronic EWB 3526Domo DO9200IBGuzzanti GZ 124
  Výrobník ledu Clatronic EWB 3526 testVýrobník ledu Domo DO9200IB testVýrobník ledu Guzzanti GZ 124 test
  Nízká cena
  Šikovný design
  Kompaktní rozměry
  Jednoduché ovládání
  Velký objem
  Možnost nastavení velikosti ledu
  Vyjímatelný zásobník na led
  Kompaktní rozměry
  Nižší hmotnost
  Hranaté kostky ledu
  Možnost nastavení velikosti ledu
  Vyjímatelný zásobník na led
  Displej, časovač
  Nejlepší výrobník ledu na trhu

  Pouze jedna velikost ledu
  Bez displeje
  Bez displeje
  Vyšší cena
  Výrobník ledu, který za nízkou cenu nabízí skvělou kvalitu. Ideální ledovač pro občasné použitíKompaktní stroj na led s dobrým poměrem ceny a kvality. Doporučujeme náročnějším uživatelůmVýrobník ledu Guzzanti s nadstandardní výbavou, který se neztratí v domácnostech ani v provozech
  POROVNEJTE CENYPOROVNEJTE CENYPOROVNEJTE CENY

  Recenze Clatronic EWB 3526 – levný domácí výrobník ledu

  Výrobník ledu Clatronic EWB 3526

  Rychlost tvorby ledu: 10 až 15 kg/den | Objem nádoby na vodu: 2,2 l | Příkon: 150 W | Hmotnost: 10,5 kg | Rozměry: 30 × 26 × 36 cm | Přibližná cena: 3 400 Kč

  Klady
  • Nízká cena
  • Šikovný design
  • Kompaktní rozměry
  • Jednoduché ovládání
  • Velký objem
  Zápory
  • Pouze jedna velikost ledu
  • Bez displeje

  Pokud výrobník ledu plánujete používat pouze pro občasné osvěžení v létě, je logické, že do něj chcete investovat co nejnižší možnou částku. Výbornou zprávou je, že i za příznivou cenu můžete získat parádní kousek. Jasnou hvězdou nejnižší cenové kategorie je výrobník ledu Clatronic EWB 3526.

  Tento stroj vás zaujme už svým elegantním vzhledem ve stříbrné barvě. Definitivně mu však propadnete hned, jak zjistíte, co všechno dokáže. Za 24 hodin vám zvládne vyrobit 10 až 15 kilogramů ledu. Pro lepší představu to je zhruba 9 kostek ledu za každých 10 minut. To už je dostatečná porce ledu pro menší párty s kamarády či ledový čaj pro celou rodinu.

  Vzhledem k tomu, že se jedná o typ chlazený vzduchem, je stroj nenákladný na provoz, ale také náročnější na okolní prostor. Je také třeba počítat s ručním doplňováním vody. Zásobník na vodu ale pojme slušných 2,2 litru, doplnění tak nebudete muset provádět každou chvíli. Mínusem může být nemožnost ovlivnit velikost ledu.

  Ovládání je tak jednoduché, že ho bez problémů zvládnou i malé děti. Vítaným prvkem je ještě automatické vypnutí při nečinnosti, kontrolky signalizující nedostatek vody či naplnění nádoby na led. Lopatka na led všechno ještě podtrhuje. Používání výrobníku ledu Clatronic EWB 3526 je tudíž maximálně uživatelsky přívětivé.

  Recenze Domo DO9200IB – šikovný ledovač střední třídy

  Výrobník ledu Domo DO9200IB

  Rychlost tvorby ledu: 12 kg/den | Objem nádoby na vodu: 2,1 l | Příkon: 120 W | Hmotnost: 9,3 kg | Rozměry: 30 × 25 × 37 cm | Přibližná cena: 4 499 Kč

  Klady
  • Možnost nastavení velikosti ledu
  • Vyjímatelný zásobník na led
  • Kompaktní rozměry
  • Nižší hmotnost
  Zápory
  • Chybí displej

  Pomyslný boj o krále střední kategorie vyhrál výrobník ledu Domo DO9200IB. S jeho příkonem 120 W a rychlostí výroby 12 kilogramů ledu za den pokryjete svou běžnou spotřebu a ještě zvládnete pohostit i příležitostné hosty. Velmi příjemným bonusem je možnost nastavení velikosti kusů ledu. Ať už si tedy nejraději dáváte míchané koktejly nebo limonády, s ledem z ledovače Domo DO9200IB dokonale vychladíte všechny druhy nápojů.

  Hmotnostně se výrobník ledu od belgické značky Domo řadí mezi ty lehčí kousky, jeho případný přesun z bytu na chalupu tak bude hračka. Manipulaci s ledovačem ještě usnadňuje vyjímatelný zásobník na led a lopatka na led, která je součástí příslušenství. Při obsluze vám může scházet displej, ovládání si ale zachovává přehlednost i bez něj.

  Ve výbavě doporučeného domácího výrobníku ledu nechybí ani praktické indikátory signalizující zaplněnou nádobku na led a nedostatek vody. Tu musíte doplňovat ručně, kapacita 2,1 litru vám však na nějakou chvíli rozhodně vystačí.

  Suma sumárum, stroj na led Domo DO9200IB skvěle zapadne do každé domácností, která si za kvalitu lehce připlatí. Cena výrobníku ledu se přitom stále pohybuje v rozumných mezích.

  Recenze Guzzanti GZ 124 – nejlepší stroj na led

  Výrobník ledu Guzzanti GZ 124 test

  Rychlost tvorby ledu: 13 kg/den | Objem nádoby na vodu: 2,2 l | Příkon: 140 W | Hmotnost: 10,5 kg | Rozměry: 35,7 × 28,7 × 37,5 cm | Přibližná cena: 5 300 Kč

  Klady
  • Hranaté kostky ledu
  • Možnost nastavení velikosti ledu
  • Vyjímatelný zásobník na led
  • Displej, časovač
  Zápory
  • Vyšší cena

  Patříte mezi náročné spotřebitele? Pak vás bude zajímat, že poslední kategorii v našem výběru nejlepších ledovačů ovládla značka Guzzanti s modelem Guzzanti GZ 124. Ten se díky spolehlivému výkonu uplatní nejen v domácnostech, ale také v kancelářích či v poloprofesionálních provozech. Zkrátka všude tam, kde osvěžení v podobě ledu uvítá i větší počet lidí. Výrobník ledu Guzzanti se tak stal vítězem testu recenzního portálu Testado.cz.

  Obsluha tohoto ledovače je naprosto jednoduchá, protože veškerá nastavení provádíte pomocí ovládacího panelu. Na přehledném displeji se vám jako první vždy zobrazí teplota v místnosti, jako další pak doba zbývající do vytvoření ledu. Voda se doplňuje manuálně, zásobník s kapacitou 2,2 litru je možné doplňovat i průběžně za provozu. To je velká výhoda, protože vás nic nezdržuje.

  Výrobník ledu Guzzanti GZ 124 zvládne vyrobit 13 kostek ledu za 13 minut provozu. Naprostá většina výrobníků ledu pro domácnost totiž vytvoří rychle se rozpouštějící kuželový led, tento ledovač je ale vzácnou výjimkou. Vyrobí totiž hranaté kostky ledu, které nápoje v žádném případě neředí. Navíc si můžete libovolně určit jejich velikost.

  Při nákupu je třeba počítat s vyšší prvotní investicí, na druhou stranu získáte několik nadstandardních funkcí. Tak třeba s pomocí časovače si nastavíte automatické vypnutí či zapnutí stroje na led, zásobník je zase možné pohodlně vyjmout. Nechybí nic z klasických kontrolek, v příslušenství naleznete i lopatku na led.

  Výrobník ledu Guzzanti GZ 124 tak splní očekávání všech, kteří hledají rychle a spolehlivě pracující ledovač sestrojený s maximální pečlivostí. Pokud hodláte do pořízení malého spotřebiče investovat větší částku a stále nevíte, jaký výrobník ledu pořídit, tady máte jasnou odpověď.

  Test a porovnání výrobníků ledu

  Clatronic EWB 3526Domo DO9200IBGuzzanti GZ 124Bomann EWB 1027Guzzanti GZ 121Princess 283069
  Výrobník ledu Clatronic EWB 3526Výrobník ledu Domo DO9200IBVýrobník ledu Guzzanti GZ 124 testVýrobník ledu Bomann EWB 1027 testVýrobník ledu Guzzanti GZ 121 testVýrobník ledu PRINCESS 283069 test
  Přibližná cena 3 400 Kč4 499 Kč5 300 Kč3 500 Kč3 200 Kč4 500 Kč
  Hodnocení Heureka94 %98 %73  %89 %93 %94 %
  VýrobceClatronicDomoGuzzantiBomannGuzzantiPrincess
  Rychlost tvorby ledu10 až 15 kg/24 hod.12 kg/24 hod.13 kg/24 hod.10 až 15 kg/24 hod.10 kg/24 hod.9 až 13 kg/24 hod.
  Objem nádoby na vodu
  2,2 l2,1 l2,2 l2,2 l1,1 l2,8 l
  Příkon150 W120 W140 W150 W120 W120 W
  Hmotnost10,5 kg9,3 kg10,5 kg10,5 kg7,9 kg9,5 kg
  Rozměry
  30 × 26 × 36 cm30 × 25 × 37 cm35,7 × 28,7 × 37,5 cm24,5 × 33 × 37 cm32,3 × 20,2 × 35,7 cm36 × 29 × 34 cm
  Porovnat
  ceny
  Porovnat
  ceny
  Porovnat
  ceny
  Porovnat
  ceny
  Porovnat
  ceny
  Porovnat
  ceny

  Nejprodávanější výrobníky ledu

  Jak vybrat výrobník ledu

  Nejen v horkých dnech byste se rádi osvěžili, ale nemáte čím? Stává se vám, že u vás doma dojde led zrovna v těch nejnevhodnějších chvílích? Odpovědí na vaše problémy je výrobník ledu – ledovač. Tento průvodce vám pomůže vybrat ten pravý pro vaše potřeby i rozpočet.

  jaký výrobník ledu - recenze a doporučení

  Jak funguje a proč ho vlastně kupovat?

  Jak postupujete, když si kostky ledu chcete vytvořit v klasickém mrazáku? Pravděpodobně vezmete formičku na led, naplníte ji vodou a vložíte do mrazáku. Po nějaké době z formy vyjmete hotové kostky ledu. Výrobník ledu dělá to stejné. Proces vytahování zmrzlých kostek je ale plně automatizovaný.

  Ledovače jsou relativně jednoduchá zařízení. Většina modelů se skládá ze tří hlavních součástí: elektromotoru s chladící jednotkou, topné jednotky a ledové formy. Nezbytností je také přívod vody. Stroj na výrobu ledu buď máte připojený na vodovodní potrubí, nebo ho vodou musíte plnit sami – tedy ručně.

  K výrobě ledu pak stačí několik jednoduchých kroků. Tady je krátký postup/návod:

  1. Ledová forma se naplní vodou.
  2. Chladící jednotka se aktivuje a vodu zmrazí.
  3. Aktivuje se topná jednotka, která začne ohřívat spodní stranu ledové formy.
  4. Obří chuchvalec ledu se rozpadne na jednotlivé kostky.
  5. Ty pak najdete v zásobníku připravené k použití. Je hotovo!

  Proč byste si měli pořídit domácí výrobník ledu? Především vám zjednoduší život. Nejen v horkém létě budete mít vždy po ruce parádní osvěžení. Parné dny budou se sklenkou ledového čaje hned snesitelnější, o tom žádná.

  Pokud ledovač pořídíte do kanceláře, v létě se tam bude pracovat příjemněji. Mobilní výrobník ledu si s sebou můžete vzít i do kempu či na ryby. O jeho nezbytnosti v restauraci či v kavárně asi netřeba polemizovat.

  Led vyrobený ledovačem v nápojích

  Technologie chlazení

  Ihned na začátku svého výběru musíte učinit jednu důležitou volbu. Bude chladícím médiem voda či vzduch? O něco prodávanější jsou modely chlazené vzduchem. Obě varianty však mají své pro i proti. Pojďme si je porovnat.

  Výrobník ledu chlazený vzduchem

  výrobník ledu chlazený vzduchem ke chlazení používá okolní vzduch. Kolem celého zařízení musíte nechat dostatečný prostor, abyste zajistili správnou cirkulaci vzduchu.

  Klady
  • Levný provoz
  • Šetrný k životnímu prostředí
  Zápory
  • Generuje horký vzduch
  • Hlučnější
  • Nutné pravidelně čistit kondenzátor a větrák
  Testado radíTestado radí

  Pokud ledovač hodláte umístit do chladné místnosti bez nadměrného množství prachu, nebojte se pořídit výrobník ledu chlazený vzduchem. Ušetříte tak za vodu.

  Výrobník ledu chlazený vodou

  Druhý typ výrobníků ledu ke chlazení místo vzduchu využívá vodu. Podél cívek kondenzátoru vedou cívky s vodou, které horko odvádí z přístroje.

  Klady
  • Tichý chod
  • Nevyžaduje čištění mřížky kondenzátoru
  Zápory
  • Vyšší spotřeba vody
  • Nákladnější provoz
  Testado radíTestado radí

  V jakém případě byste rozhodně měli zvolit chlazení vodou? Pokud výrobník ledu budete chtít umístit například pod barovým pultem, kde nebude možné zajistit proudění vzduchu kolem celého stroje na led.

  Umístění výrobníku ledu

  Už před nákupem stroje na výrobu ledu byste měli vědět, kam ledovač plánujete umístit. Díky tomu si snadno vyberete model, který pro daný prostor bude mít tu správnou velikost.

  Myslete na to, že výrobník ledu chlazený vzduchem kolem sebe potřebuje volný prostor. Abyste získali odhad místa, které pro něj musíte vyčlenit, k jeho rozměrům na každé straně přičtěte ještě pár centimetrů.

  Pokud výrobník ledu plánujete instalovat venku, je vhodné zvolit model speciálně vyrobený pro venkovní použití. Tato zařízení totiž musí být odolnější, aby si udržela optimální teplotu bez ohledu na to, jaké extrémní počasí venku může panovat.

  Množství vytvořeného ledu

  Nejvíc ze všeho vás při nákupu ledovače pravděpodobně bude zajímat jedna věc: kolik ledu mi domácí výrobník ledu zvládne vyrobit?

  Protože se zvyšujícím se množstvím vyrobeného ledu roste i cena, pro běžné používání není nutné kupovat hned ten nejproduktivnější stroj na trhu. Před nákupem si proto zodpovězte otázku: kupujete výrobník ledu jen pro sebe, nebo jej bude používat větší skupina lidí?

  ledovače - Množství vytvořeného ledu

  Množství ledu do 12 kg

  Pokud stroj na led plánujete využívat jen při občasných oslavách s kamarády či pro osvěžení v parném létě v domácnosti, budou vám dostačovat nižší hodnoty kolem 9 až 12 kilogramů za den. 9 kilo bychom přitom brali jako úplné minimum.

  Množství ledu nad 12 kg

  Pokud pro vás platí druhá varianta a výrobník ledu pořizujete například do kanceláře či pro pravidelné velké párty, určitě sáhněte po výkonnějších modelech.

  PozorPozor

  Rychlost výroby bude záviset i na tom, zda výrobník ledu bude umístěn v optimálním prostředí (chladnější místnost, dostatečný prostor, málo prachu…). Jinak může dojít k poklesu jeho produktivity.

  Kapacita zásobníku na led

  Vyrobený led je uchováván v zásobníku. Dbejte na to, aby se do této nádoby vešlo dostatečné množství ledu. Nejběžnější hodnoty se pohybují mezi 0,3 až 1 kilogramem. Pro běžné použití v domácnosti je taková kapacita optimální.

  PozorPozor

  Když led v zásobníku necháte ležet delší dobu, může se začít rozpouštět.

  Přívod vody

  Co se přívodu vody týče, existují dva typy ledovačů. Liší se od sebe nejen cenou, ale i tím, kolik zapojení do výroby ledu budou vyžadovat od vás.

  Výrobník ledu se zásobníkem na vodu

  U základních strojů na výrobu ledu je třeba vodu doplňovat ručně. Většinou se jedná o menší a levnější ledovače, které jsou ale plně dostačující pro běžné použití v domácnosti.

  Určitě si pohlídejte, aby měl zásobník na vodu dostatečnou kapacitu a vy jste tekutinu nemuseli doplňovat každou chvíli.  Ideální pro domácí použití je kapacita mezi 2 až 3 litry.

  Výrobník ledu s připojením na přívod vody

  Pokročilejší ledovače je nutné připojit ke zdroji vody. Doplňování vody pak bude probíhat automaticky. Jedná se tedy o komfortní variantu přípravy ledu bez nutnosti manuálního doplňování zásobníku. Tyto výrobníky však bývají nákladnější na pořízení i provoz, volte je proto zejména pokud vyžadujete nepřetržitou a rychlou výrobu velkého množství ledu.

  Odvod vody

  Při tvorbě ledu vzniká i odpadní voda. Jak řešit její odvedení mimo výrobník? Existují dvě možnosti:

  • Otevření zátky a vypuštění odpadní vody do připravené nádoby
  • Připojení na odpadní hadici

  První varianta je levnější, ale méně uživatelsky komfortní, protože musíte na vypouštění vody myslet. V druhém případě je odpadní voda odvedena zcela automaticky.

  Příkon

  Příkon je dalším parametrem, který se při nákupu stroje na výrobu ledu vyplatí sledovat. Informuje vás o množství energie, kterou ledovač spotřebuje za určitý čas. Logicky tedy všichni budeme chtít, aby byl příkon co nejnižší. Na druhou stranu platí, že čím vyšší příkon zvolíte, tím bude tvorba ledu rychlejší.

  Při běžném používání v domácnosti je proto dobré jít cestou kompromisu a vybrat výrobník ledu s příkonem zhruba 150 W.

  Tvar ledu

  Když si v restauraci objednáte drink s ledem, nejčastěji dostanete led ve tvaru kostek či kuželů. To však rozhodně nejsou jediné tvary, jaké jsou moderní výrobníky ledu schopné vyrobit. Samozřejmě, obvykle se nám primárně jedná o led a je nám docela jedno, v jaké podobě ho dostaneme. Každý tvar má ale své unikátní vlastnosti a hodí se tudíž pro jiné použití. Hlavní typy tvaru ledu, se kterými se setkáte, jsou:

  Tvary leduVyužití

  Kužely

  S ledem ve tvaru kuželů se nejčastěji setkáte u domácích variant výrobníků ledu. Je třeba počítat s tím, že kužely poměrně rychle tají, na druhou stranu do šejkru budou vhodnější než kostky. Pokud si tedy rádi dáte nějaký ten míchaný drink, kuželový led pro vás bude dobrou volbou

  Kostka

  Kostky tají velice pomalu a neředí nápoje. I proto je zvykem například whisky podávat s ledem ve tvaru kostek. Pokud si ledovač pořizujete do domácnosti a rádi byste kostkový led, je nutné počítat s tím, že daný výrobek musí být hodně výkonný. S tím se bohužel pojí vyšší hlučnost i vyšší cena

  Šupinky

  S šupinkovým ledem se můžete setkat v obchodech při prezentaci ryb, případně v úseku přípravy masa. Tuto formu ledu ale využijete i v míchaných koktejlech. V kuchyni šupinkovým ledem můžete zasypat zeleninu či ryby za účelem delšího zachování jejich čerstvosti

  Ledová tříšť

  Z ledové tříště si snadno připravíte oblíbený letní nápoj, využijete ji ale také v kuchyni či na jídelním stole pro chlazení nádob s lahvemi. Domácí ledová tříšť je nepochybně skvělá záležitost.

  Funkce a příslušenství

  Moderní výrobníky ledu mohou být vybavené nejrůznějšími vychytávkami, které vám ještě víc zpříjemní jejich používání. Které jsou ty nejčastější a jaké by se vám mohli opravdu hodit? To si ukážeme v následující tabulce:

  Funkce/příslušenství výrobníků leduVyužití funkcí a příslušenství

  Časovač

  Jak se vám líbí představa, že přijdete domů a v ledovači už na vás bude čekat připravený led, abyste si ihned mohli vychutnat svůj oblíbený ledový drink? Pokud ano, pohlídejte si, aby ve výbavě vámi vybraného modelu nechyběl časovač. S touto funkcí si sami si nastavíte, v jaký čas se má led připravit. Většinou je toto nastavení možné až na 24 hodin dopředu

  Automatické vypnutí

  Díky funkci automatického vypnutí stroj při delší nečinnosti sám ukončí svůj chod a vypne se. Tím se šetří spotřeba elektrické energie, a tedy vaše finance

  Zvukový signál

  Na dokončení výroby ledu vás může upozornit akustický signál. Nemusíte tak sedět u výrobníku ledu a sledovat displej, signál je obvykle dostatečně hlasitý, abyste ho slyšeli i z vedlejší místnosti

  Indikátor nádoby

  Indikátor vás upozorní na chybějící vodu nebo zaplněný zásobník na hotový led. Vždy tak víte, kdy je nutné doplnit vodu nebo vyprázdnit zásobník

  Velikost kostek

  U dražších přístrojů se setkáte s možností nastavit si velikost ledu. Obecně platí, že menší kusy ledu tají rychleji, na druhou stranu jsou vhodnější pro další zpracování v mixéru. Funkce nastavení velikosti ledu tedy může být velmi užitečná

  Vyjímatelný zásobník

  Pokud si pořídíte model s vyjímatelným zásobníkem, získáte rychlý a snadný přístup k vytvořenému ledu

  Lopatka na kostky

  Manipulaci s ledem vám usnadní i lopatka, která u některých modelů bývá součástí příslušenství

  Profesionální výrobníky ledu

  Pokud vedete restauraci, kavárnu či bar, pravděpodobně máte vysokou spotřebu ledu. V takovém případě už vám nebude dostačovat jednoduchý model pro domácí použití, ale uvítáte profesionální ledovač (výrobník ledu profi).

  U profesionálních výrobníků ledu budete chtít, aby stroj bylo možné napojit na vodovodní síť a odpad. Neobejdete se ani bez rychlé výroby dostatečného množství ledu (i více než 30 kg/24 h), dostatečné kapacity zásobníku na led a vysokého příkonu (až 500 W). Dívejte se i na kvalitu použitého materiálu – ideální je odolný nerez.

  Jak vyrobit ledovou tříšť?

  jak vyrobit ledovou tříšťMezi profesionálními výrobníky ledu najdete modely, které umí vyrobit oblíbenou ledovou tříšť. Takové stroje ale ve většině případů znamenají větší investici. Osvěžující pochoutku v podobě ledové tříště si ale pohodlně můžete připravit, i když si pořídíte základní ledovač.

  Pro výrobu domácí ledové tříště použijte drtič ledu. Do jeho zásobníku stačí vložit několik ledových kostek, přístroj zapnout a během chvíle budete mít připravenou perfektní ledovou tříšť. Do ní pak už jen přidáte požadovanou příchuť formou rozmixovaného ovoce, džusu či sirupu a dokonale osvěžující nápoje je na světě. Jak vidíte, výroba ledové tříště doma není nic těžkého.

  Náš tipNáš tip

  Ještě před tím, než se vydáte do obchodu pro drtič ledu, prozkoumejte příslušenství ke kuchyňskému robotovi. Mnohdy mezi ním najdete nástavec určený pro drcení ledu. Takové stroje můžeme považovat za výrobníky tříště.

  Existují lednice s výrobníkem ledu?

  Vybíráte si výrobník ledu a zároveň byste se nebránili ani pořízení nové lednice? Pak pro vás tou nejvhodnější volbou bude americká lednice s integrovaným strojem na led.

  Tyto lednice vás zaujmou nadstandardně velkým užitným objemem, hodí se tak především do početných rodin. S ledovačem si pak snadno vyrobíte led kdykoliv, kdy ho budete potřebovat. Lednice nejběžněji zvládnout vyrobit zhruba 1 kg ledu za 24 hodin, zásobník na led mívá kapacitu mezi 0,5 až 0,9 kg.

  Přednosti, ale i negativa amerických lednic s výrobníkem ledu vám ještě shrneme v kladech a záporech.

  Klady
  • Velký užitný objem
  • Zabudovaný ledovač s dobrými parametry
  • Dva oddělené chladící okruhy
  • Pokročilá technická výbava
  Zápory
  • Vyšší cena
  • Vyšší spotřeba
  • V porovnání s klasickou lednicí hlasitější chod
  • Nutný volný prostor kolem lednice pro ventilaci vzduchu

  Naše TIPY na lednice s výrobníkem ledu

  Velmi oblíbená je lednice Hisense RF528N4WC1 či LG GSL360ICEV. Kompletní nabídku amerických lednic s výrobníkem ledu pak naleznete tady.

  lednice s výrobníkem ledu - recenze

  Nejoblíbenější značky výrobníků ledu

  Výrobník ledu Klarstein

  Německá značka Klarstein u svých výrobků ráda přichází s nejrůznějšími inovacemi, nic přitom neslevuje ze své kvality. Nabídka výrobníků ledu je pořádně rozmanitá – od malých kompaktních strojů až po XXXL ledovače. Všem modelům je společná kvalita použitých materiálů a spolehlivý výkon. U většiny ledovačů nechybí ani řada technologických vychytávek – například možnost nastavení velikosti ledových kostek.

  Výrobník ledu Klarstein test

  Výrobník ledu Guzzanti

  Pečlivé zpracování, kvalita a líbivý design – to jsou hlavní přednosti italské společnost Guzzanti. V širokém portfoliu této značky nechybí ani stroje na led. Vyznačují se snadnou obsluhou i vysokou výkonností. Ať už hledáte přístroj do domácnosti, kanceláře či do poloprofesionálního provozu, výrobníky ledu Guzzanti vás nezklamou.

  Výrobník ledu Guzzanti

  Cena výrobníků ledu

  Na závěr jsme nechali to, co mnohé možná zajímá nejvíc – cenu. Ledovače nepatří mezi ty absolutně nejlevnější kuchyňské spotřebiče. Dobrou zprávou je, že pokud sháníte domácí výrobník ledu pro běžné použití, bude vám pravděpodobně dostačovat stroj z nižší cenové kategorie.

  Cena do 3 500 Kč

  Pokud vám bude dostačovat jednoduchý ledovač, vejdete se do částky 3 500 Kč. Většinou půjde o model chlazený vzduchem. Stroj bude oplývat nižší rychlostí výroby ledu a zásobník na vodu budete muset doplňovat manuálně. Jestli se vám však jedná o občasnou přípravu ledových kostek pro pár lidí, svůj ideální výrobník ledu můžete objevit už v této kategorii.

  Cena do 5 000 Kč

  S rostoucí cenou se zvyšuje rychlost výroby i kvalita ledovače. Tohle je proto ta optimální cenová hladina pro uživatele, kteří za výrobník ledu nechtějí utratit majlant, ale zároveň od něj požadují vysoký a spolehlivý výkon.

  Cena do 10 000 Kč

  Bytelná konstrukce, blesková výroba ledu i řada pokročilých funkcí. Tím se vyznačují výrobníky ledu za cenu mezi 5 000 Kč až 10 000 Kč. Takové doporučujeme zejména těm, kteří budou potřebovat velké množství ledu v krátkém čase nebo stroj na led plánují používat opravdu často.

  Cena nad 10 000 Kč

  Ty nejšpičkovější ledovače koupíte za cenu nad 10 000 Kč. Spadají sem i profesionální výrobníky ledu (výrobník ledu profi). O tuto kategorii se pravděpodobně budete zajímat pouze v případě, kdy výrobník ledu kupujete do velké kanceláře či do restaurace, baru a podobných podniků. Pro zajímavost – ty nejdražší modely svou cenou vysoce přesahují hranici 100 000 Kč.

  Kde koupit výrobník ledu neboli ledovač?

  Získali jste jasnou představu a teď už jen přemýšlíte nad tím, kde bude nejlepší ledovač pořídit? Na Heurece naleznete více než 500 modelů od různých značek. Jakmile objevíte ten pravý model pro vás, Heureka vám nabídne i přehledné srovnání cen. Tak snadno najdete e-shop, kde daný ledovač zakoupíte nejvýhodněji.

  Výrobníky ledu určené pro domácí použití seženete také v e-shopu Lidl. Chcete ušetřit a nevadí vám zboží z druhé ruky? Razíte heslo „výrobník ledu levně“? Po stroji na led se tedy poohlédněte v bazaru.

  Použité zdroje:

  https://learn.compactappliance.com/undercounter-ice-maker-guide/

  https://www.webstaurantstore.com/guide/525/types-of-ice-machines.html

  https://icemakershub.com/ice-maker-guide/

  https://learn.compactappliance.com/best-commercial-ice-makers/

  https://en.wikipedia.org/wiki/Icemaker/

  Nejlepší ledovače

  Sdílejte článek

  Ohodnoťte článek

  Zatím nikdo neohodnotil, buďte první.

  Autor článku

  Pavla Šindelářová
  Pavla Šindelářová

  Často ji zastihnete na cestách či u notebooku. A vůbec nejčastěji na cestách s notebook v ruce. Před každým nákupem je zvyklá provést důkladnou rešerši, ráda vám to proto zjednoduší a informace o výběru všemožné elektroniky nabídne na jednom místě. Více informací o nás >>

  Podobné články

  Diskuse u článku

  Přidat komentář

  Přidat komentář

  Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

  Odeslat komentář