Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
Menu
Testado.cz » Služby

Nejlepší plánovače koupelen 2024. Online a zdarma

Toužíte po koupelně snů? Vyzkoušejte plánovač koupelen! Pomůže vám s rozmístěním vybavení a někdy dokonce i obkladů. Většina z těchto programů je zdarma. Ušetříte za drahé služby designérů a koupelna bude přesně podle vašich představ. Vítězem našeho testu se stal oblíbený a jednoduchý plánovač koupelen Siko.

Nejlepší 2D plánovač

Jednoduchý a srozumitelný 2D plánovač koupelen s poradenstvím zdarma. Možnost nastavení atypických rozměrů místnosti.

Nejlepší 3D plánovač

Plánovač koupelen Ikea se jednoduše ovládá a nabízí spoustu inspirace i pro malé prostory. Nejlepší 3D plánovač online.

Luxusní design

Online 3D plánovač koupelen Duravit je skvělou volbou pro každého, kdo hledá inspiraci a jedinečný design.

Nejlepší plánovače koupelen zdarma

Recenze 2D plánovače koupelen Siko – vítěz testů celkově

SIKO recenzeVítěz testuTestado.cz

Zobrazení: pouze 2D | Nutnost registrace: ano (pro možnost uložení) | Čeština: ano | Práce s konkrétními produkty: ne, pouze vzorové prvky | Možnost rozplánování obkladů: ne | Zobrazení celkové ceny: ne | Cena: zdarma, bez závazků

Klady
 • Velmi jednoduché použití
 • Nemá velké systémové nároky
 • Odborné poradenství zdarma
 • Návrhy koupelen stačí odnést na prodejnu
 • Možnost nastavení atypických rozměrů místnosti
 • Kompletně v češtině
Zápory
 • Pouze vzorové prvky
 • Bez možnosti 3D náhledu

Konfigurátor Siko je skvělý jednoduchý 2D nástroj, s nímž si koupelnu zvládne navrhnout skutečně každý. Webová aplikace se velmi snadno používá, je kompletně v češtině a nemá velké systémové nároky. Práce v ní je klidně i na méně výkonném počítači plynulá.

Po otevření konfigurátoru Siko si nejdříve nastavíte parametry místnosti. Následně rozmístíte okna a dveře a můžete začít s plánováním vybavení od sanity a nábytku až po pračku. Jedná se však pouze o vzorové prvky v různých rozměrech, konkrétní produkty si následně vyberete až na prodejně nebo na e-shopu.

Vytvořit si můžete neomezené množství návrhů. Pro jejich uložení a možnost vytisknutí je nutné se zaregistrovat a přihlásit, k ničemu se tím však nezavazujete. S vytištěnými návrhy můžete jít rovnou na některou z prodejen Siko, kde si podle plánu vyberete zboží, nebo klidně do jakéhokoliv jiného obchodu. Pokud si s čímkoliv při tvorbě návrhu nejste jistí, můžete si objednat konzultaci s odborným pracovníkem zdarma.

Siko plánovač koupelen je TOP volba pro každého, kdo se nechce „rozčilovat“ s komplikovanými programy a trávit u nich dlouhý čas. Škoda jen, že nemá možnost alespoň finálního zobrazení návrhu ve 3D.

Recenze 3D plánovače koupelen Ikea – detailní barevná vizualizace

Recenze plánovače koupelen Ikea

Zobrazení: 3D | Nutnost registrace: ne | Čeština: ano | Práce s konkrétními produkty: ano (pouze produkty Ikea) | Možnost rozplánování obkladů: ne | Zobrazení celkové ceny: ano (pouze za dostupné produkty Ikea) | Cena: zdarma, bez závazků

Klady
 • Jednoduché ovládání
 • Barevný plánovač koupelen 3D zdarma
 • Velký výběr konkrétních produktů
 • Spousta inspirativních návrhů
 • Snadné nastavení atypických rozměrů
Zápory
 • Na méně výkonném počítači se déle načítá

Ať už fandíte skandinávskému stylu, či nikoliv, recenzovaný 3D plánovač koupelen Ikea patří k dalším nejoblíbenějším konfigurátorům online. Snadno si v něm vytvoříte barevnou prostorovou vizualizaci celé místnosti a veškerého jejího vybavení. Jeho použití je zdarma a bez závazků k následnému nákupu.

Ikea návrh koupelny tvoříte přímo ve 3D zobrazení. Do plánku můžete umisťovat dostupné produkty ze sortimentu Ikea a doplnit je o další vzorové prvky, které tento řetězec nenabízí (např. vany, toalety apod.). Pro představu si můžete nastavit i barvu a styl dlažby, zdí a obkladů.

Ikea plánovač koupelen myslí i na ty, kdo hledají inspiraci. V úvodu na vás čeká slušný velký výběr obrázků různých předem navržených koupelen. Pokud vás z nich některý zaujme, můžete rovnou začít pracovat s navrženými prvky a doplňky, pouze je přizpůsobíte prostoru konkrétní zařizované místnosti.

Pro plánování koupelny se nemusíte nijak registrovat a přihlašovat. Pokud se však ke svému návrhu budete chtít později vrátit, budete potřebovat přístupový kód.

Hodnocený 3D plánovač koupelen Ikea hodnotíme jako nejlepší 3D internetovou aplikaci s velmi jednoduchým používáním. Nevýhodou jsou pouze vyšší nároky na výkon počítače – na slabším zařízení se vám vizualizace mohou déle načítat a práce v 3D rozhraní nemusí být zcela plynulá.

Recenze 3D plánovače koupelen Duravit – pro luxusní variace koupelen

plánovač koupelen Duravit recenze

Zobrazení: 3D | Nutnost registrace: ano (pro možnost uložení) | Čeština: ne | Práce s konkrétními produkty: ano | Možnost rozplánování obkladů: ne | Zobrazení celkové ceny: ne | Cena: zdarma, bez závazků

Klady
 • Možnost 2D i 3D náhledu
 • Mnoho předpřipravených šablon
 • Spousta designové inspirace
 • Vkládání konkrétních produktů
Zápory
 • Aplikace pouze v angličtině
 • Déle se načítá

Láká vás koupelna v moderním stylu? Plánovač koupelen od špičkového německého výrobce koupelnového vybavení Duravit nabízí spoustu inspirace v duchu současných trendů. Vytvořit si zde můžete interiér čistě podle sebe, nebo využít některou z předem připravených šablon od profesionálních designérů, které snadno přizpůsobíte vlastním dispozicím a potřebám.

Pracovat zde můžete v 3D režimu s prakticky neomezenými možnostmi úhlů zobrazení. Hodnocený plánovač koupelny online však snadno přepnete i do jednoduchého 2D plánku. Začít tvořit můžete ihned po načtení aplikace i bez registrace, pro uložení návrhu se ale budete muset přihlásit.

Vytvořit si můžete kompletně vlastní návrh „od podlahy “, nebo se pustit do úpravy některého z předpřipravených návrhů. I v něm můžete nejen upravit dispozice místnosti, ale snadno měnit styl dlažby, obkladů, rozmístění vybavení nebo obměňovat různé prvky podle vašich potřeb a vkusu. Práci s touto webovou aplikací si užijí všichni “hračičkové” – vkládat můžete nejen základní vybavení koupelny, ale i spoustu zajímavých doplňků.

Tento online plánovač koupelny je k dispozici pouze v angličtině (některé důležité pokyny při ukládání návrhu jsou ale i v češtině). Někdy se déle načítá a u některých úkonů hlásí chyby. Technické požadavky nejsou nikde uvedeny, ale rozhodně k práci s ní doporučujeme zvolit výkonnější počítač.

TOP 5 plánovačů koupelen zdarma

Siko Ikea Duravit Koupelny JaS Baumax
Siko koupelny recenze Ikea recenze Duravit recenze Koupelny JaS recenze Baumax recenze
RECENZE RECENZE RECENZE
Zobrazení 2D 2D i 3D 2D i 3D 2D i 3D 3D
Zdarma
Čeština ×
Vkládání konkrétních produktů × ×
Předpřipravené šablony × × ×
Vyzkoušet
zdarma
Vyzkoušet
zdarma
Vyzkoušet
zdarma
Vyzkoušet
zdarma
Vyzkoušet
zdarma

Jak vybrat plánovač koupelen

Zařizování nové koupelny obnáší nejen spoustu starostí, ale i nemalou investici. Je proto vhodné opravdu dobře promyslet nejen její styl, aby se vám brzo neokoukala, ale také vyhovující rozmístění veškerého zařízení. Mnoho lidí si na to netroufá, a tak raději zaplatí tisíce navíc za služby designérů nebo si nechají zařídit koupelnu „na klíč“ od špičkového koupelnového studia.

Chcete ušetřit, nebo si toužíte navrhnout jedinečnou koupelnu přesně podle svých představ a vkusu? Velkým pomocníkem pro vás bude plánovač (designér či konfigurátor) koupelen.

Moderní koupelna plánovač designer - Jak vybrat plánovač koupelen

Co jsou to plánovače koupelen

Jedná se o šikovné programy, ve kterých si můžete nastavit vaše prostorové dispozice a vytvořit si novou koupelnu na míru. Pomohou vám s rozmístěním veškerého vybavení od sanity až po nábytek, pračku nebo osvětlení. V 3D náhledu se pak v koupelně budete moct virtuálně „projít“ a ujistit se o tom, že právě takový interiér vám bude vyhovovat po estetické i praktické stránce.

Náš tip

Některé plánovače vám dokonce umožní pracovat s předem vybranými obklady nebo vybavením konkrétní značky, takže budete mít přesnou představu o výsledné ceně svého díla.

Je to zdarma?

Existuje řada placených programů určených především pro profesionály. Pro vaše účely vám ale nejspíš bude bohatě stačit plánovač koupelen online zdarma.

3D plánovač koupelen Siko recenze - plánovač koupelen online zdarma

Mnoho z nich nabízejí prodejci koupelnového vybavení přímo na svých stránkách (např. Siko nebo Ikea), v nichž budete moct pracovat s produkty z jejich sortimentu. Obvykle zde není podmínkou, že byste se využitím plánovače jakkoliv zavázali k nákupu zboží výhradně od daného obchodníka. Tyto plánovače si můžete vyzkoušet i jen orientačně a poté všechny či jen některé produkty pořídit jinde.

Využít můžete i nezávislé plánovače koupelen zdarma (např. Roomstyler nebo Homestyler). Nevýhodou je, že jsou často pouze v angličtině.

Kde program stáhnout?

Mnoho jednoduchých plánovačů koupelen či interiérů obecně si vůbec nemusíte stahovat do svého počítače, pracovat v nich můžete přímo v prostředí internetového prohlížeče.

Pro jejich pohodlné použití si dopředu zjistěte systémové požadavky (např. podporovaný operační systém, nároky na RAM, grafiku, rozlišení displeje…), podporované prohlížeče a minimální doporučenou rychlost internetu. Pokud parametry vašeho zařízení budou nedostatečné, nemusí jít plánovač vůbec spustit nebo se bude sekat.

Samostatné 3D plánovače koupelen zdarma ke stažení ve formě PC programů najdete přímo na stránkách jejich vydavatelů nebo například na webech jako Slunecnice.cz nebo Stahuj.cz.

Náš tip

Mezi nejoblíbenější interiérové plánovací programy k bezplatnému stažení do počítače patří Sweet Home 3D.

2D vs. 3D plánovač

Není 3D jako 3D. V některých programech připravíte půdorys místnosti a základní rozmístění vybavení ve 2D rozhraní a až poté si výsledek můžete zobrazit ve 3D. V některých případech to však znamená, že získáte pouze 3D náhledy (statické obrázky), jinde se v 3D prostředí budete moct i přímo pohybovat podobně jako v počítačové hře.

3D konfigurátor koupelen recenze - 2D vs. 3D plánovač
3D model koupelny

Jak používat plánovač koupelen

Používání plánovače koupelen v internetovém rozhraní je obvykle snadné a intuitivní. Poradí si s tím každý, kdo má alespoň základní uživatelské znalosti používání počítače a internetového prohlížeče. Spousta oblíbených plánovačů je navíc k dispozici kompletně v češtině. Některé plánovače můžete začít používat prakticky okamžitě bez omezení, jiné po vás napřed budou vyžadovat registraci a založení uživatelského účtu.

Při plánování interiéru koupelny je třeba dodržet následující postup:

Vše správně změřte

Pečlivé změření rozměrů prostoru je naprosto zásadní. I centimetrová odchylka v měření může mít ve výsledku na svědomí problém například s rozmístěním obkladů. Nezapomeňte ani na umístění oken, dveří, topení nebo trubek, které by mohly překážet.

Testado radí

Při nákupu obkladů vždy počítejte i s rezervou. Doporučuje se nakoupit navíc alespoň 10 % z celkové plochy v m2.

Berte v potaz atypické rozměry

Ne každá koupelna má dokonale kolmé stěny. Zvláště ve starších domech uvnitř městské zástavby si dejte pozor na možné zešikmení některých stěn, které může ve výsledku ubrat z celkové plochy a způsobit, že něco ze zakoupeného vybavení se nakonec na své místo nevejde. Šířku i délku místnosti vždy přeměřte na více místech. V případě podkrovních bytů zase nezapomeňte počítat se zešikmením stropu. Bohužel ne každý jednoduchý konfigurátor koupelny toto dokáže zohlednit.

Myslete na rozmístění odpadů a trubek

Zatímco elektrické zásuvky můžete snadno posunout, s odpady a trubkami, které už mají určené místo, je to mnohem komplikovanější. Při plánování koupelny myslete na to, že třeba toaletu bude nejlepší ponechat na původním místě, abyste místnost nemuseli kompletně „překopat“.

Promyslete si nezbytné vybavení

Kolik osob celkem bude koupelnu pravidelně využívat? Bude v ní toaleta, případně i bidet, nebo pro ně máte místnost zvlášť? Dáváte přednost vaně, nebo sprchovému koutu? Je potřeba do koupelny umístit i pračku a sušičku? Všechny tyto otázky byste si měli ujasnit ještě před tím, než se do navrhování pustíte.

Respektujte prostor

I do malé koupelny se díky chytrému rozplánování může vejít hodně vybavení. Vždy však myslete na to, že některé prvky kolem sebe potřebují dostatek volného prostoru pro snadný pohyb a bezproblémové užívání.

Náš tip

Doporučujeme stáhnout tahák dispozičního řešení koupelen v PDF na webu Siko.cz.

Například toaletu není vhodné příliš natěsno vměstnat mezi skříň a pračku tak, že rozměrnější osoba si na ni ani nesedne. Pračka s předním plněním zase bude potřebovat dostatek místa před sebou pro úplné otevření víka.

Návrhář koupelen Siko - rozmístění sanity

Zdroj: Siko.cz

Pozor na barvy

Vyobrazené barevné odstínu mohou být v návrhu zkresleny nastavením vašeho monitoru případně způsobem jejich dokumentace. Zejména koupelnové obklady je před nákupem určitě vhodné vidět i naživo. Nespoléhejte se na to, že pokud kachličky na zeď v návrhu perfektně sedí k dlažbě, bude tomu tak určitě i v reálu. Nemáte-li možnost koupelnové studio navštívit osobně, zeptejte se alespoň na možnost zaslání vzorků.

Plánování interiérů na PC - barvy

Móda vs. praktičnost. Konzultujte i s odborníky

Zatímco módní trendy se střídají sezónu co sezónu, od nové koupelny očekáváme, že by nám měla posloužit mnoho let. Nadčasové vybavení z kvalitních materiálů, které se vám hned tak neomrzí a dlouho vydrží, je zde rozhodně nejlepší volbou. Pokud jste se na obrázcích v katalogu nebo časopisu zamilovali do určitého trendového prvku, vždy si položte otázku, zda se vám bude líbit i za několik let. Myslete i na jeho praktické využití a pohodlnost údržby.

Pokud v tomto tápete, rozhodně se vám vyplatí odborná konzultace. Ne vždy si kvůli tomu musíte najmout exkluzivního designéra. Poradenství zdarma často poskytují specializovaná oddělení přímo u prodejců. Někdy se stačí obrátit i na personál prodejny nebo zákaznický servis e-shopu.

Duravit návrhář koupelen recenze

S finálním doladěním návrhu by vám měl pomoci odborný pracovník firmy, které realizaci koupelny svěříte na starost. Nenechte se jen tak odbýt a tlačit do slevování ze svých vizí, na druhou stranu však ze zásady neodmítejte každou dobře míněnou radu zkušeného profesionála.

Nejoblíbenější plánovače koupelen

Plánovač koupelen Siko

Jeden z nejoblíbenějších specializovaných prodejců vybavení koupelen u nás nabízí jednoduchý 2D online plánovač koupelen. Nevýhodou je, že v něm nemůžete rozmisťovat už konkrétní produkty, ale pouze vzorové, takže nezískáte konečnou cenu.

Siko koupelny logo recenze

Plánovač koupelen Ikea

Skandinávský řetězec s nábytkem je vyhledávaným místem i pro nákup koupelnového vybavení. Vybavení koupelny si můžete snadno rozvrhnout v jednoduchém 3D plánovači zdarma. Jelikož však Ikea neprodává obklady a s výjimkou umyvadel ani většinu sanity, budete zde moct vybírat pouze z vzorových možností. Ikea plánovač koupelny patří mezi nejpopulárnější.

Ikea logo recenze

Plánovač koupelen Baumax

Plánování interiérů online nabízí i web hobbymarketu Baumax. Prodává vše od obkladů, dveří, osvětlení až po nábytek a sanitu, a to od mnoha různých značek, takže si pomocí 3D plánovače budete moct vybrat vše na jednom místě.

Baumax logo recenze

Plánovač koupelen JaS

Česká společnost Koupelny JaS prodává dlažby, obklady a vybavení koupelen od mnoha oblíbených značek. S jejich produkty můžete snadno pracovat v jednoduchém webovém 2D plánovači. Výsledek je poté možné zobrazit i ve 3D.

Koupelny JaS logo recenze

Plánovač koupelen Duravit

Duravit je tradiční německý výrobce koupelnové keramiky nabízející designové a zároveň ekologicky udržitelné výrobky. Tápete, jaký styl koupelny zvolit, a hledáte inspiraci? Konfigurátor koupelen Duravit vám umožní pracovat už s hotovými sériemi a spoustou předchystaných návrhů, které pouze přizpůsobíte svým prostorovým možnostem.

Duravit recenze

Sdílejte článek

Ohodnoťte článek

Celkové hodnocení: 4.9 (32 hlasů)

Autor článku

Eliška Pechorová
Eliška Pechorová

Nadšená kuchařka a expertka na vše kolem beauty a zdravého životního stylu. Ráda cestuje a objevuje nové chutě. Ve volném čase cvičí jógu, čte historické romány a tráví čas se svojí malou dcerkou. Facebook redaktorky.

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář