Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
Menu
>

Recenze plánovače koupelen Duravit

plánovač koupelen Duravit recenze

Milujete moderní interiéry a láká vás nová koupelna v duchu nejnovějších trendů? Online plánovač koupelen Duravit je skvělou volbou pro každého, kdo hledá inspiraci a jedinečný design. Užijí si jej všichni “hračičkové”, kteří si koupelnu kromě standardního vybavení chtějí zkrášlit stylovými doplňky.

Další tipy na podobné aplikace najdete v našem výběru online plánovačů koupelen.

O společnosti Duravit

Duravit je tradiční německý výrobce koupelnové keramiky. Rozvinul se z malé rodinné hrnčířské a keramické dílny, jejíž kořeny sahají až do počátků 19. století. V současnosti společnost vyrábí designové a zároveň ekologicky udržitelné výrobky z oblasti sanitární keramiky, koupelnového nábytku, baterií i doplňků. V její nabídce nechybí ani “wellbeing” produkty jako vířivky nebo sauny. Výrobky Duravit se řadí do vyšší cenové kategorie pro náročnější zákazníky.

Duravit návrhář koupelen recenze

Při výrobě produktů si společnost zakládá na šetrném zacházení s přírodními zdroji, zejména používání udržitelných materiálů, efektivní využívání vody a zpětného využití tepla. Výrobky jsou konstruovány pro co největší úsporu vody a energií. Zakoupit je můžete u spousty specializovaných obchodníků s koupelnovým vybavením. Seznam prodejců si můžete dohledat na webu.

Plánovač koupelen Duravit

3D plánovač koupelen Duravit nabízí spoustu inspirace v duchu současných trendů. Vytvořit si zde můžete interiér čistě podle sebe, nebo využít některou z předem připravených šablon od profesionálních designérů, které snadno přizpůsobíte vlastním dispozicím a potřebám.

Jedná se o webovou aplikaci, kterou spustíte přímo v internetovém prohlížeči na počítači. Její používání je bez omezení zdarma a nezavazuje vás k žádným nákupům.

Duravit plánovač koupelen online - recenze

Systémové požadavky

Technické požadavky na výkon počítače či rychlost připojení nejsou nikde uvedeny, ale rozhodně k práci s ní doporučujeme zvolit výkonnější přístroj. Aplikace se někdy déle načítala a sem tam bohužel zahlásila i chybu.

Uživatelské prostředí a ovládání – 7,5/10

Pracovat zde můžete v 3D režimu s prakticky neomezenými možnostmi úhlů zobrazení (stačí táhnout myší). Snadno jej však přepnete i do jednoduchého 2D plánku. Můžete zvolit barevné prostředí nebo jen černobílý náčrt.

Začít tvořit můžete ihned po načtení aplikace i bez registrace, pro uložení návrhu se ale budete muset přihlásit. Vytvořit si můžete kompletně vlastní návrh “od podlahy”, nebo se pustit do úpravy některého z předpřipravených návrhů.

Duravit plánovač koupelen šablony - recenze

Aplikace je k dispozici pouze v angličtině (některé důležité pokyny při ukládání návrhu však i v češtině).

K vytvoření kompletního návrhu budete muset postupně projít čtyřmi kroky:

 • Start (volba tvaru místnosti)
 • Build (úprava rozměrů půdorysu a rozmístění základních prvků místnosti)
 • Furnish (výběr konkrétních produktů z katalogu/série)
 • View (finální zobrazení a přehled prvků)

Nastavení půdorysu místnosti – 8/10

V aplikaci je možné zadat rozměry místnosti velmi přesně včetně různých nepravidelných úhlů a mírně zkosených zdí. Vložit lze i vnitřní zdi. S čím si však tento program neporadí, jsou zešikmené stropy u podkrovních místností. V tomto případě budete muset trochu zaimprovizovat.

Plánovač koupelen Duravit - Nastavení půdorysu místnosti

Vkládání vybavení – 9/10

V tomto konfigurátoru budete pracovat s konkrétními produkty z dílny Duravit. Zvolit si můžete určitou sérii výrobků, kterou si nejdříve lze prohlédnout v katalogu. Taková prohlédka zaručí, že veškeré vybavení k sobě bude dokonale ladit.

Duravit plánování koupelny online - Možnosti vkládání vybavení

Pokud si zvolíte některou z předem připravených šablon, i v ní můžete nejen upravovat dispozice místnosti, ale snadno měnit styl dlažby, obkladů, rozmístění vybavení nebo obměňovat různé prvky podle vašich potřeb a vkusu.

Práci s touto webovou aplikací si užijí především všichni “hračičkové” – vkládat můžete nejen základní vybavení koupelny, ale i spoustu zajímavých doplňků, například lampy, stojánky nebo květináče.

Duravit návrhář koupelen recenze

Výstupy – 9/10

Jakmile budete se svým dílkem spokojení, zvolíte “View”. Vyjedou vám náhledy vašeho plánu se seznamem vybraných produktů. Celkovou cenu u nich však nevidíte. Seznam si také můžete uložit ve formě PDF souboru připraveného pro tisk, který klidně můžete odnést rovnou k některému prodejci Duravit a dané zboží si u něj objednat.

Pro uložení návrhu, abyste se k němu mohli později vracet, je potřeba se zaregistrovat a přihlásit.

Duravit konfigurátor koupelny - hotové výstupy

Závěrečné hodnocení

8.4

Skvělý

Online plánovač koupelen Duravit je velmi zajímavý a inspirativní 3D nástroj pro milovníky designu a módních trendů. I tak “obyčejnou” místnost, jakou koupelna často bývá, vám pomůže proměnit ve výstavní oázu relaxace a hýčkání. Pokud si rádi hrajete s doplňky, u této webové aplikace se rozhodně zabavíte. Dostupná je však pouze v angličtině.

Uživatelské prostředí a ovládání
7.5
Nastavení půdorysu místnosti
8
Vkládání vybavení
9
Výstupy
9
Klady
 • Možnost 2D i 3D náhledu
 • Snadné ovládání
 • Mnoho předpřipravených šablon
 • Spousta designové inspirace
 • Vkládání konkrétních produktů
Zápory
 • Aplikace pouze v angličtině
 • Déle se načítá

Sdílejte článek

Ohodnoťte recenzi

Celkové hodnocení: 5.0 (1 hlas)

Autor recenze

Eliška Pechorová
Eliška Pechorová

Nadšená kuchařka a expertka na vše kolem beauty a zdravého životního stylu. Ráda cestuje a objevuje nové chutě. Ve volném čase cvičí jógu, čte historické romány a tráví čas se svojí malou dcerkou. Facebook redaktorky.

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář