Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
Menu
Testado.cz » Ostatní

Nejlepší postroje pro kočky 2024

21. 6. 2022 aktualizováno

Postroje pro kočku jsou bezpečným způsobem, jak se vydat se svým mazlíčkem ven na procházku i jak zvládnout cestování. Pojďte se podívat, podle čeho poznáte, jaký postroj bude vaší kočce sedět.

V našem srovnávacím testu doporučujeme jako univerzální volbu komfortní postroj Trixie XCat.

Postroj pro velké kočky

Kvalitní a velmi pohodlný postroj pro kočky, který můžete používat na procházky i do auta. Hodí se pro střední i velká plemena.

Velmi populární

Kočičí kšíry do tvaru vesty se snadným nasazováním a pohodlným zpracováním za přijatelnou cenu. Vodítko je v balení.

Postroj pro koťata

Levný set vodítka a postroje pro kočky malého vzrůstu a koťata. Snadné nasazování, vysoká odolnost a rychlá údržba.

Nejlepší postroje pro kočky

Recenze Pet Amour Curli Claps – nejlepší postroj pro kočky i velkých plemen

recenze Pet Amour Curli Claps Pro náročné

Typ: vesta pro kočky | Materiál: nylon, polyester a síťovina | Vhodné pro kočky: střední až velké, zkušenější | Velikost: 26,7 až 55,4 cm | Vodítko v balení: ne | Reflexní prvky: ano | Cena: 743 Kč

Klady
 • Vysoká kvalita zpracování
 • Velmi pohodlný postroj na kočku
 • Chytré zapínání
 • I pro velká plemena koček
 • Reflexní povedení
Zápory
 • Vyšší cena
 • Nutné provlékat tlapky
 • Vodítko není součástí balení

Pet Amour Curli Claps patří mezi prémiové postroje pro kočky (a menší psy), což je znát na vysoké kvalitě zpracování a ceně. Jako materiál byl použitý nylon, polyester a síťovina. Široké zpracování typu kočičí vesty obepíná celý hrudník měkkou látkou, což zajišťuje mimořádnou pohodlnost. Pet Amour Curli Claps se tak hodí i pro delší vycházky. Taktéž ho lze použít jako postroj pro kočky do auta.

Nevýhodou tohoto postroje pro kočky je nasazování, které vyžaduje provlékání tlapek. Z tohoto důvodu doporučujeme Pet Amour Curli Claps spíše pro mazlíčky, kteří již mají s chůzí na vodítku a s nasazováním kšírů zkušenosti; plus jim nevadí, když s nimi jejich majitel manipuluje. Chytré zacvakávací zapínání má na sobě v horní části pevné očko pro uchycení vodítka. Vodítko není na rozdíl od některých modelů součástí balení.

Na výběr máte z celé řady velikostí. Obvod hrudníku je dle zvolené varianty od 26,7 do 55,4 cm. Pet Amour Curli Claps se proto hodí také jako kšíry pro velká plemena koček. Rozmezí jednotlivých velikostí jsou drobná, proto doporučujme svého mazlíčka poctivě přeměřit. Námi hodnocená vesta pro kočky se prodává v několika barevných provedeních. Všechny mají reflexní prvky pro zvýšení bezpečnosti.

Recenze Trixie XCat – jednoduchá a praktická vesta na kočku

recenze Trixie XCat Zlatý střed

Typ: vesta pro kočky | Materiál: nylon a mesh síťovina | Vhodné pro kočky: běžná velikost | Velikost: 24 až 42 cm | Vodítko v balení: ano | Reflexní prvky: ano | Cena: 225 Kč

Klady
 • Dobrý poměr cena a výkon
 • Snadné zapínání
 • Pohodlné a měkké zpracování
 • Vodítko součástí balení
 • Reflexní prvky
Zápory
 • Pozor na správnou velikost a dobré nasazení

Kočičí vesta Trixie XCat je speciálně vytvořená pro co nejjednodušší a nejméně problémové používání. Zapínání je opravdu snadné. Nezabere příliš času a především není pro nasazení nutné s kočkou nijak složitě manipulovat či ji zvedat tlapky. Postroj je vyrobený z odolného nylonu a mesh síťoviny. Je velmi pohodlný a šetrný k srsti.

Obvod hrudníku Trixie XCat  je 24 až 42 cm. Doporučujeme nevolit tento kočičí postroj v případě, že má váš mazlíček hraniční hodnoty rozměrů. Zapínání je z velké části řešené suchým zipem a v krajních velikostech nemusí zip na sebe dobře přiléhat. Při upevnění si dejte pozor, aby kšíry nebyly kočce volné, aby se z nich nevyvlékla.

Součástí balení je hezky pružné vodítko o délce 1,2 m. V horní části Trixie XCat se nachází očko pro jeho upevnění. Zapínání má na sobě pojistku. Kočičí vestu je možné ozdobit pomocí štítků s nápisy na suchý zip. Reflexní prvky se starají o bezpečnost při procházkách za šera. Celkově se jedná o cenově přijatelný a dobrý postroj pro zkušené kočičí cestovatelky i začátečnice.

Recenze Trixie set pro koťata – levné popruhy pro trénink odmalička

recenze Trixie set pro koťata Levný základ

Typ: popruhy | Materiál: nylon | Vhodné pro kočky: malé, střední, koťata, začátečníci | Velikost: 19 až 31 cm | Vodítko v balení: ano | Reflexní prvky: ne | Cena: 134 Kč

Klady
 • Levný postroj pro kočky
 • Speciální malé rozměry pro koťátka
 • Snadné nasazování
 • Bezproblémová údržba
 • Vodítko součástí balení
Zápory
 • Menší citlivost k srsti

Pokud chcete naučit chodit kočku na vodítku, měli byste s tím pro dosažení nejlepšího výsledku a vyhnutí se mnoha problémům začít již od nízkého věku. Tento postroj pro koťata je skvělou volbou po první krůčky. Díky nízké hmotnosti a malému množství látky zpravidla kočkám nevadí na těle. Vy zase jistě oceníte snadné používání, bezproblémovou údržbu a nízkou pořizovací cenu.

Kšíry pro kotě od Trixie jsou vyrobené z nylonu, který je mimořádně pevný a odolný. Na rozdíl od vestových typů ale nemusí být tolik šetrný k srsti. Při běžně dlouhém nošení na procházky však nepředstavují popruhy problém. V horní části kočičího postroje se nachází kovový kroužek pro připnutí vodítka, které je součástí balení. Jeho délka je 1,2 metru.

Velikost kočičích kšírů Trixie je plynuje nastavitelná pomocí posuvné plastové spony. Nejnižší obvod hrudníku je 19 cm a největší 31 cm. Popruhy budou tím pádem kotěti dlouhou dobu a nebude nutné kupovat nové, jen co trochu povyroste. Kšíry Trixie se také hodí pro dospělé kočky menšího až středního vzrůstu.

Test a srovnání postrojů pro kočky

Trixie set pro koťata Trixie XCat Pet Amour Curli Claps Trixie XL Tre Ponti Duvo+ Panther Zolux Trixie se vzorem Duvo+ big cat Trixie bezpečnostní postroj
recenze Trixie set pro koťata Levný základ recenze Trixie XCat Zlatý střed recenze Pet Amour Curli Claps Pro náročné recenze Trixie XL vesta recenze Tre Ponti recenze Duvo+ Panther kočičí kšíry Zolux recenze kočičí kšíry recenze Trixie se vzorem recenze Duvo+ big cat recenze trixie do auta
Typ popruhy vesta vesta vesta atypický popruhy popruhy popruhy popruhy popruhy
Materiál nylon nylon a mesh síťovina nylon, polyester a síťovina nylon a mesh síťovina hypoalergenní látka nylon nylon nylon nylon nylon
Pro jaké kočky malé, střední, koťata, začátečníci běžně velké střední až velké, zkušenější střední až velké střední až obří plemen, zkušenější malé, střední, koťata, začátečníci střední, začátečníci malé, střední, začátečníci střední až velké, začátečníci všechny, do auta i na ven
Obvod hrudníku 19 až 31 cm 24 až 42 cm 26,7 až 55,4 cm 36 až 54 cm 26 až 60 cm 20 až 35 cm 25 až 40 cm 21 až 34 cm 30 až 50 cm 20 až 50 cm
Vodítko v balení × ×
Reflexní prvky × × × × ×
Zjistit
cenu
Zjistit cenu Zjistit
cenu
Zjistit
cenu
Zjistit
cenu
Zjistit
cenu
Zjistit
cenu
Zjistit
cenu
Zjistit
cenu
Zjistit
cenu

Nejprodávanější postroje na kočky

Jak vybrat postroj pro kočku

Ačkoliv postroje pro kočky nejsou tak obvyklé jako postroje pro psy, mohou přinést vašemu mazlíčkovi mnoho výhod. Umožňují bezpečný pohyb venku, který kočky milují. Také najdou uplatnění při cestování autem či pro lepší manipulaci například na návštěvě veterináře. Důležité je vybrat správnou velikost a tvar, který vám a vaší kočce bude vyhovovat.

jak vybrat postroj pro kočky - návod a informace

Tvar postroje

Podle tvarového provedení můžeme rozlišit dva hlavní druhy kočičích postrojů:

 • Popruhy pro kočky
 • Vesty pro kočky

Popruhy pro kočku

Tento typ postroje pro kočku se skládá z hrudního popruhu a z krční pásky připomínající volný obojek. Obě části jsou spojené v horní oblasti zad. Na rozdíl od modelů pro psy nemívají spojovací pásek dole. To pomáhá snadnému nasazování bez nutnosti zvedat kočce tlapky. Nastavení velikosti je zde velmi široké. Je tedy možné, že u menších plemen bude kočce postroj od koťátka až do dospělosti.

Díky snadnému zapínání se tento typ skvěle hodí pro začátečníky. Bude ideální jako popruhy pro kočky, které zatím na oblékání nejsou zvyklé. Jednoduché pásky také nebudou tolit vadit mazlíčkům, kteří mají problém s velkým množstvím látky na těle. Výhodou rovněž je vysoká odolnost. Kočka postroj jen tak nezničí.

jednoduchý postroj pro kočku

Vesta pro kočku

Vesta pro kočky připomíná obleček s karabinou v horní části. Má větší plochu látky než popruhy. To může zvířatům, která na postroje nejsou zvyklá, v první chvíli více vadit. V případě jemnějších například síťových modelů proto dávejte pozor na proškrábnutí nebo roztržení. Pro kočky, které mají s nošením kšírů zkušenosti, však tento typ budou dobrou volbou díky mimořádné pohodlnosti.

Nastavení velikosti vesty na kočky nemá tak velké rozpětí jako v případě popruhů. Avšak i zde lze regulovat. Velkou výhodou vestového kočičího postroje je zvýšená bezpečnost. Široká plocha v hrudní části je lepší nejen při zatáhnutí na vodítku, ale také v případě, že by se postroj někde zachytil například o větev.

kočičí kšíry vesta typy

Materiál

Materiál kočičího postroje by měl být dostatečně pevný, aby odolal případnému proškrábnutí drápky. Při častém používání je stejně tak důležitá jeho měkkost, aby kšíry nevytrhávaly srst a nedřely kůži. Jak již bylo zmíněno, kočičí kšíry složené z popruhů jsou o něco odolnější než vestičky na kočky, které na sobě mohou mít jemné materiály jako síťovinu. Na druhou stranu druhý typ se může pochlubit větší komfortností.

Horní očko na připínání vodítka by mělo být vyrobené z kovu, aby mělo dobrou odolnost a aby nehrozilo jeho prasknutí při zatáhnutí.

Velikost postroje na kočku

Kšíry pro kočky se měří především v oblasti hrudníku. Dobrým pomocným údajem může být i obvod krku. U velikosti by měl být uvedený přesný počet centimetrů. Doporučujeme před nákupem mazlíčka přeměřit.

Postroj pro koťata začíná na méně než 20 cm a má velké velikostní rozpětí, abyste nemuseli kupovat další, jen co váš čtyřnohý kamarád trošku povyroste. Postroj pro velké kočky naopak může dosahovat v obvodu hrudníku i 50 cm. Kočičí kšíry na střední velká plemena můžete v případě potřeby nahradit i psím postrojem menší velikosti. Hlídejte si ale systém zapínání; zejména pokud vaše kočka ještě na kšírech neumí chodit. Některé psí modely se nasazují složitěji a je nutné zvedat tlapky a provlékat je postrojem.

Bezpečnostní prvky

Při používání postroje na kočku je nutné mít na mysli, že v porovnání s venčením psa číhá na vašeho mazlíčka venku mnohem více nebezpečí. Nikdy nenechávejte kočku bez dozoru přivázanou. Venku byste ji měli hlídat především před volně pobíhajícími psy.

Náš tip

Pokud chcete na svém pozemku vytvořit bezpečnou zónu pro vaši kočku, můžete na jeho hranice umístit odpuzovač zvířat, který odradí od návštěvy i psy.

Bezpečnostní spona

Základem kočičího postroje, zejména typu z popruhů, bývá rozepínatelná spona, která v případě zvýšené zátěže povolí. Nemusíte se bát, že by se rozepla při běžné používání po zatáhnutí. V případě, že kočka s postrojem například poleze na strom a zachytí se za větev, je tato vychytávka nesmírně důležitá a může jí i zachránit život.

Reflexní prvky

Reflexní prvky nebo také jen výrazné barevné provedení pomáhají zvýšit viditelnost za šer. To vám pomáhá lépe na první pohled najít kočku a především ji nepřehlédnou ostatní lidé; například cyklisti.

Rolničky

Rolnička na kšírech pro kočku se může zdát jen jako hezký módní doplněk. Ve skutečnosti má ale celou řadu praktických funkcí. Díky vydávanému zvuku budete mít vždy přehled, kde se váš mazlíček nachází. Zvuk dopředu plaší ptáky a drobné savce, tudíž se nemusíte bát, že by vaše kočka při procházce něco ulovila. Samozřejmě stejně jako reflexní prvky také rolnička již z dálky upozorní ostatní kolemjdoucí na přítomnost zvířete.

ID známka / lokátor

V případě, že by se vám kočka na procházce ztratila, je dobré, aby na sobě měla vaši adresu nebo kontaktní údaje. Ještě spolehlivější je GPS lokátor pro kočku, který můžete umístit přímo na kočičí postroj či jej samostatně nasadit na obojek. Nemusíte se s ním spoléhat na to, že kočku někdo najde a vrátí vám ji – rovnou sami vidíte, kde se nachází.

bezpečnoost kočky venku na postroji

Vodítko pro kočky

Postroj pro kočku by byl sám o sobě téměř zbytečný, pokud byste si ji nemohli připnout. Z tohoto důvodu se mnoho kočičích kšírů prodává dohromady s vodítkem v sadě. Samozřejmě ho lze ale také dokoupit zvlášť. Dokonce ani nepotřebujete specializované kočičí vodítko. Dobře k tomuto účelu poslouží i psí výrobky určené pro malá plemena.

Na procházky lze používat klasické lehké látkové vodítko i flexi – samonavíjecí. Pokud kočka na vodítku neumí ještě chodit, je lepší zvolit obyčejné, u kterého nepocítí stálý tlak. Po získání zkušeností s chůzí na postroji můžete na samonavíjecí typ přejít pro snadnější manipulaci bez motání vodítka pod tlaky a také pro jeho větší délku a tudíž více prostoru k pohybu.

kočičí vodítko flexi

Často kladené dotazy

Jak naučit kočku na kšíry?

S tréninkem byste měli začít již od koťátka. V mladším věku si na postroj kočky daleko lépe zvyknou. Zpočátku doporučujeme používat jednodušší popruhové typy, které jsou lépe snášené. Vodítko bývá pro zvyknutí si lepší látkové bez navíjecího systému. Kšíry by pro začátek neměly vyžadovat složitou manipulaci jako zvedání nohou.

Jak nasadit kočce postroj?

Velikost si změřte a na kšírech nastavte předem, ať nemusíte svého mazlíčka zatěžovat úpravou. Postupuje krok za krokem a dejte kočce čas se s postrojem seznámit. Zpočátku stačí, když si nechá na sebe kšíry položit. Když s tím nebude mít problémy, přetáhněte jí přes hlavu krční část. Za spolupráci a pro odvedení pozornosti ji můžete odměňovat pamlskem nebo hrou.

Jak naučit kočku chodit na procházky?

Kočky se mohou naučit chodit na procházky stejně jako psi. Před připnutím vodítka by měly být zvyklé na nošení postroje v domácím prostředí. Než se vydáte do neznáma, zkoušejte chůzi na postroji na klidném a ideálně stále stejném místě. Nedivte se, pokud se bude zpočátku kočka jen rozhlížet a zkoumat okolí. Až si bude v situaci jistá, začne se vydávat na procházku ochotně.

Nejoblíbenější značky postrojů pro kočky

Postroje na kočky Trixie

Trixie je výrobcem chovatelských potřeb pro různá zvířata. Mezi postroji pro kočky má jednu z nejširších nabídek na trhu. Vybírat můžete mezi vestovými i popruhovými typy. Nechybí ani výrobky pro koťátka či naopak velká plemena. Kočičí postroje od Trixie se vyznačují snadným používáním a příznivou cenou.

kočičí kšíry trixie

Postroje na kočky DUVO+

Hledáte-li postroj pro kočku v atraktivním designu, jistě si vyberete u značky DUVO+. Kromě zajímavého designového provedení seženete i speciální typy, jako modely pro nejmenší koťátka v ultra malé velikosti či postroj pro kočku do auta. Všechny popruhové kočičí kšíry DUVO+ mají pevné a odolné zpracování.

kočičí kšíry duvo+

Ceny postrojů na kočku

Do 200 Kč

Za cenu 200 Kč a méně můžete sehnat dobrý popruhový postroj pro kočku. Tyto modely mají zpravidla základní provedení bez dekorací a speciálních prvků. Jsou však praktické, bezpečné a snadno se používají. Výjimečně v nejnižší cenové kategorii objevíte i malé vesty pro koťata.

Od 200 do 500 Kč

Ve střední cenové třídě na vás čekají popruhové i vestové kočičí postroje. Tyto modely běžně mají zajímavé designové provedení, reflexní prvky, speciální bezpečností prvky a další vychytávky.

Nad 500 Kč

V nejvyšší cenové třídě se nacházejí kočičí kšíry, které jsou určené pro dlouhodobé nošení – vynikají totiž mimořádnou pohodlností a vysokou kvalitou zpracování. Některé modely zde mohou být společné pro malé psy a kočky.

Kde doporučujeme koupit postroj na kočku?

Kočičí kšíry obvykle pořídíte ve specializovaných chovatelských potřebách, jako je obchod Superzoo.cz. Velký výběr rovněž najdete na Alze. Podívat se také můžete na Heureku, kde rovnou vyhledáte nejvýhodnější cenu na trhu.

Nejoblíbenější postroje na kočky

Sdílejte článek

Ohodnoťte článek

Celkové hodnocení: 5.0 (36 hlasů)

Autor článku

Katka Muchová
Katka Muchová

Profesně napůl redaktorka, napůl výcvikářka psů. Ve volném čase milovnice fotografování, umění, nových technologií a brouzdání po internetu, kde hledám informace o společenském dění a zajímavé produkty. Baví mě testování různých vychytávek a ráda s jejich výběrem pomáhám ostatním. Facebook redaktorky.

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář