Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
Menu
>

Nejlepší postroje pro psy (kšíry) 2024

Postroj pro psa najde uplatnění jako pohodlnější alternativa obojku, ale také jako sportovní či zdravotní pomůcka nebo bezpečnostní zajištění v autě. Ukážeme vám, jak vybrat kšíry pro psa, jaké existují druhy psích postrojů a představíme ty nejlepší z nich. Jako univerzální a kvalitní volbu doporučujeme postroj Hurtta Weekend Warrior.

Nejlepší běžecký postroj

Kvalitní dlouhý postroj pro psa na běhání, tahání kola a další sporty. Má velikostně nastavitelnou délku a šířku zad i hloubku hrudníku. Při pohybu dobře sedí.

Nejlepší hrudní postroj

Univerzální a komfortní postroj na psa s širokou hrudní částí a měkkým polstrováním. Má dlouhou životnost a snadné nasazování.

Nejlepší kšíry pro malé psy

Hezký postroj pro malá plemena i nejmenší štěňátka. Je pohodlný, lehký, bezpečný a šetrný k srsti. Vybírat můžete z mnoha atraktivních designových vzorů.

Nejlepší norský postroj

Praktický norský postroj s širokým hrudním páskem. Má velké očko na vodítko a praktické poutko. Mnoho velikostí a vyměnitelná cedulka.

Nejlepší sportovní postroje pro psy

Název Shrnutí
Top 3
sportovní postroje pro psy
1. recenze Non-stop Free motion Non-stop Free motion 6 Nejoblíbenější, profi, velikostně nastavitelný. Zjistit cenu
2. recenze Manmat Run Long Manmat Run Long Odolný, levný, bez velikostního nastavení. Zjistit cenu
3. recenze Ruffwear Web Master Ruffwear Web Master Prodloužený; do terénu, pro běh i volný čas. Zjistit cenu

Recenze Non-stop Free motion 6 – nejlepší běžecký postroj pro psa

recenze Non-stop Free motion

Klady
 • Kvalitní a odolné zpracování
 • Neomezuje rozsah pohybu a umožňuje silný tah
 • Nastavitelná délka a šířka zad i hloubka hrudníku
 • Barevné rozlišení velikostních typů
Zápory
 • Jen na běh, nikoliv běžné procházky

Non-stop Free motion jsme vybrali jako nejlepší postroj pro psa na běhání. Najde uplatnění u rekreačních běžců, zrovna také jako canicross postroj pro závodní použití. Lze ho také použít pro tahání kola, koloběžek, běžek nebo na psí spřežení. Má kvalitní zpracování a dlouhou životnost.

Nonstop postroj na rozdíl od ostatních prodloužených typů přiléhá lépe k tělu a nemá tendenci se přetáčet při tahu ve špatném směru. Snáze se s ním tak manipuluje. Přesto je vhodný pro sportovní využití, nikoliv procházku, na které si pes chodí všemi směry. Popruhy jsou tvarované tak, aby netlačily na dýchací cesty a umožňovaly psovi využívat plný rozsah pohybů a sílu odrazu. Díky dobrému polstrování nikde netlačí.

Testovaný model Non-stop Free motion 6 představuje kvalitní tažný postroj pro psa, který má ve své kategorii jako jeden z mála nastavitelnou velikost. Přizpůsobit si můžete délku a šířku zad i hloubku hrudníku. Vašemu psovi bude perfektně sedět. Pokud máte více psů různé postavy, oceníte, že je každé velikostní provedení rozlišené jinou barevnou páskou.

Nejlepší hrudní postroje do auta a pro aktivní psy

Název Shrnutí
Top 3
hrudní postroje pro psy
1. recenze Hurtta Weekend Warrior Hurtta Weekend Warrior Nejlepší univerzální postroj na psa. Zjistit cenu
2. recenze Hunter Divo Hunter Divo Kvalitní, přizpůsobitelný a odolný. Zjistit cenu
3. recenze postroje Porto Porto Levná a přesto spolehlivá varianta. Zjistit cenu

Recenze Hurtta Weekend Warrior – nejlepší hrudní postroj pro psa

recenze Hurtta Weekend Warrior

Klady
 • Univerzální použití
 • Široká plocha na hrudníku
 • Pohodlné polstrování
 • Snadné nasazování
 • Mnoho barev i velikostí (i pro obří plemena)
Zápory
 • Žádné

Hurtta Weekend Warrior je kvalitní univerzální postroj pro psy, který můžete používat pro běžné procházky i pro náročnější sportovní aktivity. Při pohybu výborně sedí na svém místě. Je tedy vhodný i jako postroj na běhání. Široká plocha na přední části hrudníku rovnoměrně rozloží sílu při tahání a zajistí maximální pohodlí. Komfortnímu nošení také přispívá měkké polstrování, které se nachází v přední i v horní části. Postroj na psy Hurtta je vyrobený z měkkého, prodyšného a zároveň odolného polyesteru.

Při nákupu si můžete vybrat z několika barevných variant (béžové, žlutá, oranžová, fialová, růžová, zelená a černá) i velikostí. Tento hurtta postroj se nabízí pro střední, velká i opravdu obří plemena. Dálka popruhů se pak dá upravovat.

Postroj hurtta má na sobě reflexní prvky pro zvýšení bezpečnosti a poutko pro rychlé chycení psa. Díky oboustranným zapínacím sponám je nasazování snadné a nemusíte zvedat a provlékat psovi postrojem tlapky. Celkově hodnotíme Hurtta Weekend Warrior jako jeden z nejlepších psích postrojů pro každou situaci.

Nejlepší postroje pro malé psy

Název Shrnutí
Top 3
postroje pro malé psy
1. recenze postroje Reedog Reedog Kvalitní s mnoha designovými variantami. Zjistit cenu
2. recenze postroje Rabbit Rabbit Roztomilý vzor a úplně nejmenší velikost. Zjistit cenu
3. recenze vzdušný postroj Airy Airy Levné malé kšíry s výbornou prodyšností. Zjistit cenu

Recenze Reedog – nejlepší kšíry pro malého psa

recenze postroje Reedog

Klady
 • I v extra malé velikosti
 • Šetrný k srsti
 • Nízká hmotnost postroje
 • Originální a zajímavý design
Zápory
 • Jen v malých velikostech

Reedog jsou kšíry pro psy malého vzrůstu. Na rozdíl od většiny psích postrojů na trhu budou sedět i štěňátkům a plemenům jako jsou čivavy. U nejdrobnější velikosti začíná obvod hrudníku již na 28 cm. Větší velikosti pak budou sedět různým hafanům malých plemen včetně robustních, jako jsou například mopsové. Pro střední a větší rasy se však nevyrábí.

Postroj Reedog je měkký, aby psa nikde netlačil, nedřel a netrhal srst u krátkosrstých ani dlouhosrstých psů. Materiál je lehký a prodyšný, přesto pevný. Díky široké látce v celé dolní části se tyto kšíry hodí i pro psy, kteří tahají na vodítku, aby nebyla zatěžována jejich krční páteř.

Pro oblíknutí kšírů stačí provléct hlavu a tlapku či jen po nasazení na krk provléknou popruh očkem. Zapínání je řešené plastovou sponou. Samozřejmě nechybí ani kroužek pro připnutí vodítka v horní části. Tento postroj pro malá plemena se vyrábí v celé řadě barevných provedení se zajímavými a originálními designy. Je tudíž nejen praktický, ale poslouží i jako módní doplněk.

Nejlepší norské postroje pro psy

Název Shrnutí
Top 3
norské postroje pro psy
1. recenze postroje Security Security Kvalitní zpracování s širokým popruhem. Zjistit cenu
2. recenze Active Dog Neoprene Active Dog Neoprene Odolné neoprenové provedení. Zjistit cenu
3. recenze postoje Kelly pet Kelly Pet Praktický, jednoduchý a za nízkou cenu. Zjistit cenu

Recenze Security – nejlepší norský postroj na psa

recenze postroje Security

Klady
 • Široký hrudní popruh
 • Komfortní polstrování
 • Velké očko pro úchyt
 • Snadné nasazování
 • Bezproblémová volba velikosti
Zápory
 • Není určený k běhu

Jako nejlepší norský postroj pro psa jsme zvolili oblíbený Security, který vyniká výrazně širokou přední hrudní páskou. Ta na rozdíl od modelů určených na běh nezvyšuje sílu tahu psa. Zároveň jej ale neškrtí. Díky polstrování poskytuje maximální komfort a nevytrhává ani nevydírá chlupy při pohybu. Bude proto ideální pro aktivní jedince a jako psí postroj na agility a jiné sporty.

Tento měkký postroj pro psy je vyrobený z polyesteru. Určitě na něm oceníte, že se snadno nasazuje. Stačí jej převést přes hlavu a zapnout popruh. V horní části najdete poutko pro rychlé chycení a podržení psa. Očko na vodítko má nadprůměrnou velikost, aby se dobře připínalo i neposedným hafanům. Reflexní prvky v přední části zvyšují viditelnost za šera.

Hodnocený postroj na psa Security se vyrábí v celé řadě velikostí. Mohou jej tudíž používat malá, střední i obří plemena. Hlavní přezka je dostatečně nastavitelná. Jednotlivé velikostní typy se v krajních hodnotách shodují o poměrně výrazný počet centimetrů, což snižuje riziko, že nezvolíte správnou velikost.

Vybírat můžete z více barev – černé, modré, zelené a růžové. „Security“ nápis je na suchý zip a můžete jej případně vyměnit za jiný.

Speciální postroje pro psy

Název Shrnutí
Top 3
speciální postroje pro psy
1. recenze postroj halti Halti Harness Postroj pro psa proti nežádoucímu tahání. Zjistit cenu
2. recenze postroje do auta Taurus Taurus Bezpečnostní postroj pro psa do auta s pásem. Zjistit cenu
3. recenze Hunter Aalborg Hunter Aalborg Kvalitní kožený psí postroj do tvaru H/Y. Zjistit cenu

Nejprodávanější postroje pro psy

Jak vybrat postroj pro psa

Vyznat se v široké nabídce postrojů na psy může být pro začátečníka složité. Kromě tvaru byste měli sledovat také materiál, praktičnost nasazování a samozřejmě velikost.

Typy postrojů – rozdělení a popis

Základní postroje do tvaru H

Postroj pro psa ve tvaru H patří mezi jednoduché a základní typy. Skládá se z pásku kolem hrudi pod předními nohami a z pásku kolem krku, který je volnější než obojek a sahá až k ramenům psa. Tyto dvě části jsou pak propojené nahoře a dole pomocí dalších dvou přezek.

základní postroje pro psy - Základní postroje do tvaru H

Druhou možnou variantou základních postrojů pro psa jsou modely s páskem přes hrudník a trojúhelníky směřujícími na záda psa, kde se postroj zapíná; tzv. step in.

postroj pro psa typy step in - s páskem přes hrudník a trojúhelníky

Nespornou výhodou postroje ve tvaru H či trojúhelníkového typu je nízká cena a zpravidla velká velikostní nastavitelnost – váš pes z kšírů jen tak nevyroste. Nevýhodu je, že pokud jsou kolmé pásky jen provlečené očkem, mohou se vůči sobě posouvat.

Také byste měli počítat s tím, že se tyto psí postroje nehodí na tah. Využití najdou především na nenáročných procházkách. Nylonové pásky v této kategorii často nemají podšití. Polstrovaný postroj pro psa je zde spíše výjimkou.

Náš tip

Pro majitele psů vybíráme kvalitní protištěkací obojky, elektrické a obojky s GPS. Nezapomněli jsme ani na psí granule.

Postroje do tvaru X / Y

Postroj pro psa ve tvaru Y nebo X na první pohled připomíná předchozí H typ, avšak popruhy vedoucí z krční části do hrudní jsou překřížené či vůči sobě natočené. Prostor kolem krku bývá volnější. Zpravidla tyto kšíry také nestojí příliš peněz a mají široké nastavení velikosti.

Drží však lépe na svém místě a psům jsou příjemnější při tahu. Bývají oblíbené pro volný čas, turistiku a občas i pro běh. Mezi psími postroji do X a do Y najdete často polstrované výrobky, které jsou pohodlné a šetrné k srsti.

psí postroje do tvaru y

Hrudní postroje

Jak již napovídá název, hrudní postroj pro psa má širokou plochu v oblasti hrudníku. Jsou proto velmi pohodlné a psovi v nich nevadí vyvinout i větší sílu tahu. Stejně jako předchozí kategorie mají poměrně univerzální použití – hodí se na procházky, pro turistiku, na běh i jiné psí sporty. Také najdou uplatnění jako kšíry pro psa do auta.

V této kategorii je zpravidla každý postroj pro psa polstrovaný a má kvalitní zpracování. Výhodu je, že drží velmi dobře na svém místě a nemá tendenci se přetáčet. Cena bývá střední až vyšší.

postroje pro psa s rozšířenou hrudní částí, Hrudní postroje

Dlouhé postroje pro psy

Dlouhý postroj pro psa se hodí především pro sport, jako je běh, jízda na kole a koloběžce či psí spřežení. Jeho tvar s připnutím v oblasti konce zad pomáhá zvýšit sílu a pohodlnost při tahu. Díky volné části v zadní části není určený na běžné procházky. Nasazování v porovnání s ostatními typy není tak jednoduché a musíte obvykle psovi postrojem provlékat tlapky.

dlouhý postroj pro psa - recenze a testy

Postroje pro psy s nízkým úhlem

Pokud hledáte postroj na psy pro tah závaží, která se nachází nízko u země, měla by být i připínací karabina umístěna v dolní části za tělem psa či po jeho bocích. Toto řešení netahá psa dolů a umožňuje mu vyvinout větší sílu. Při tahání opravdu velkého závaží mívají tyto popruhy pro psa také fixovanou svou šířku pevnou tyčí, aby se nestlačovaly příliš k sobě.

Toto provedení najde uplatnění například jako psí postroj na weight pulling (soutěž v tahu), ale i při běžném životě, pokud necháváte svého mazlíčka tahat děti na saních, dřevo z lesa či s ním čistě jen pro posílení dobré kondice běháte se závažím.

postroj na tahání, Postroje pro psy s nízkým úhlem

Norské

Norský postroj má pod předními nohami psa pásek vedoucí po celém obvodu hrudníku a vůči tomu kolmě postavenou přezku v přední části. Jedná se o velmi pohodlný tvar pro psa i při nasazování i pro psovoda. V horní části najdete obvykle praktické poutko pro přidržení hafana.

Norské postroje psům nepřekáží a neomezují je v pohybu. Z tohoto důvod jsou oblíbené jako postroje na agility a další sporty, kde pes není na vodítku a netahá. Můžete je používat i pro běžné procházky. Hodí se ovšem pro vychované jedince, kteří na vodítku netahají a jdou v klidu u nohy. Kvůli menšímu množství pásků a volnému místu v dolní části u čtyřnohých nezbedů hrozí vyvléknutí, zejména při protažení tlapek a hlavy pod popruhy nebo při tahu opačným směrem (když pes couvá).

typy psích postrojů norský

Postroje pro psy proti tahání

Většina kšírů slouží k příjemnějšímu tahu. Existují ale i výjimky. Postroj proti tahání vám pomůže naučit chodit psa v klidu, aby vás nevláčel, kde se mu zachce. Nezpůsobuje mu přitom žádné nepříjemné pocity.

Celý systém je založený na přední karabině umístěné na hrudi, která hafana po napnutí vodítka otočí čelem k vám a tím mu zkomplikuje další pohyb vpřed. Druhou možností je stahující se provedení, které zabrání v dalším táhnutí.

odnaučit psa tahat, Postroje pro psy proti tahání

Pro malé psy

Kšíry na psa malého plemene poznáte nejen podle zmenšených rozměrů, ale také podle zajímavého designu a maximální pohodlnosti. Často připomínají hrudní postroje či rovnou malý obleček s karabinou. Kromě funkce vodící pomůcky slouží často také jako módní doplněk.

postroje pro mini plemena, kšíry pro malé psy

Materiál

Hlavními požadavky na materiál postroje pro psy je jeho pevnost v tahu, tvarová stálost a dlouhá životnost. Velkou výhodou je také odolnost proti vodě, aby se při dešti nebo při koupání popruhy ihned nenasákly. Tyto požadavky splňují především dva hlavní materiály, ze kterých jsou postroje na psy vyráběné:

 • Umělá vlákna
 • Kůže

Látkový postroj na psa bývá nejčastěji vyrobený z nylonu či polyesteru. Výhodou je nulová údržba. Kožené postroje pro psy naproti tomu pravidelné ošetřování potřebují. Mají ale při správné péči ještě vyšší mechanickou odolnost a delší životnost než látkové. Patří mezi dražší a méně časté typy.

Podšití

Samotné pevné materiály, které odolávají tahu, nebývají zároveň příliš šetrné k srsti psa. Jejich ostré hrany a tvrdší zpracování mohou při pohybu vydřít chlupy. Z tohoto důvodu se psí postroje určené pro aktivní pohyb podšívají měkčími materiály, které zvyšují komfort. Polstrování postroje pro psa je téměř nezbytné pro dlouhé túry i pro běh a tahové sporty.

Velikost a nastavitelnost

Velikost postroje pro psa je zásadní parametr. Jen označení „XS, S, M“ a podobné není dostačující – měl by být vždy uvedený přesný obvod hrudníku v centimetrech; popřípadě může být i obvod krku a délka zad. Psa si přeměřte krejčovským metrem či pomocí provázku a podle toho zvolte odpovídající velikost v tabulce. Zatímco u středních plemen budete mít téměř neomezený výběr, postroj pro velké psy nebo pro extrémně malé rasy budete hledat o něco složitěji.

Celá řada postrojů pro psy má svou velikost nastavitelnou. Upravit lze většinou obvod krku a hrudníku. Výjimku tvoří speciální psí postroje na tahání, které mají buďto pevné a neměnné rozměry nebo naopak nastavitelné i atypické prvky, jako je šířka zad.

Nasazování a zapínání

Zatímco u postroje na běhání a tah budete muset věnovat pár chvil správnému nasazení a urovnání, postroj po psy na procházky a pro volný čas by měl být naopak co nejpraktičtější a při nasazování co nejrychlejší.

Ideální je, pokud kšíry snadno zapnete bez nutnosti zvedat psovi nohy a provlékat je otvory v popruzích. Většina modelů do tvaru Y / H nebo X i hrudních typů potřebuje mít dvě karabiny v oblasti zad k obléknutí bez zvedání tlapek. Norské postroje pro psy a všechny výrobky bez hrudní části se snadno nasazují i jen s jednou sponou.

Využití postrojů

jaký postroj vybratJaký postroj pro psa na procházky?

Při výběru byste měli zvážit, zda váš pes tahá a jak dlouhé procházky s ním absolvujete. Zatímco pro krátké venčení bude dostačující i velmi levný postroj, při dlouhých túrách se již vyplatí investovat do pohodlnějších modelů. Základní možností jsou kšíry pro psa do tvaru H. Pro náročnější pejskaře se pak nabízejí popruhy do X/Y, hrudní nebo norské postroje.

Pro časté používání se zaměřte na snadné nasazování a také bezproblémovou údržbu. Zdlouhavé oblíkání psa do postroje a náročné praní kšírů při zašpinění dokáží používání velmi znepříjemnit.

Jaký postroj pro psa na sport?postroj pro aktivní psy

Pokud vás pes při chůzi, běhu, jízdě na kole a dalších sportech tahá, je nejlepší dlouhý postroj. Důležité je však počítat s tím, že tento tvar se hodí doopravdy jen pro tuto aktivitu – na běžných procházkách praktický nebude. Alternativa s lepší ovladatelností i pro běžné používání může být hrudní postroj ČI typ do tvaru X/Y s dobrým polstrováním.

Jako kšíry pro agility, flyball, coursing a všechny další sporty, kde pes není na vodítku a netahá, se hodí především volná provedení. Často jsou používané norské typy, ale také postroje po psy do tvaru X/Y či hrudní popruhy.

Jaký postroj pro psa do auta?cestování se psem v autě v postroji

Postroj pro psa do auta se používá jako zajištění mazlíčka při přepravě, aby neohrožoval řidiče. Zároveň také zvyšuje bezpečnost hafana při nehodě. Popruhy na psa do auta by měly mít co největší přední plochu a měly by být měkké, aby se v případě nárazu síla co nejlépe rozložila. Pevné přiléhání k tělu je důležité, aby se kšíry nepřetočily a plnily svou funkci. Nejčastěji se jako do auta používá postroj na psy s rozšířenou hrudníkovou částí nebo psí postroj do tvaru X/Y.

Často kladené otázky

Je lepší obojek nebo postroj?

Obě tyto pomůcky mají jiné využití – nelze tedy říct, že je jedna lepší než druhá, protože záleží na vašem záměru. Na obojku není žádoucí, aby pes tahal. Kšíry na psa jsou naopak pro tah určené; nebo alespoň jsou vyráběné tak, aby v nich bylo tahání hafanům příjemné. Je-li vaším cílem chodit s prověšeným vodítkem, bude se vám tato dovednost lépe trénovat v obojku. Postroj volte pro běh, tahové sporty či prostě jen pokud vám vyhovuje, že vám pes svou silou na dlouhé procházce pomůže s pohybem.

Pes dokáže snadno pochopit, že na obojku se chodí v klidu, zatímco na postroji se tahá. Lze tudíž používat obojek na běžné procházky a postroj na běhání nasazovat jen pro sport. Pro psa bude navíc změna výbavy jasný signál, kdy od něho vyžadujete tahat.

Pro jaké psy je postroj vhodný a pro jaké ne?

Postroje najdou uplatnění při běhu, sportování i při jízdě autem. Také se hodí pro běžné procházky, na kterých jejich konstrukce zvyšuje psovi pohodlí. Nenahraditelným pomocníkem jsou díky své šetrnosti rovněž u starších jedinců a u psů s problémy s pohybovým nebo dýchacím aparátem.

pojištění psa generali

Výjimku z používání postrojů by měli mít jen psi, kteří neumějí dobře chodit na vodítku, tahají a vy je chcete tento zlozvyk odnaučit. Také obří plemena získají v psím postroji daleko větší sílu a může být pro majitele náročnější je ovládat.

Jak naučit psa běhat na postroji?

Pes se jako první musí naučit chodit na postroji. Nechte mu jej několik dní jen tak nasazený, až mu přestane připadat zvláštní a bude ho brát jako normální vodící pomůcku. Poté začněte sami zrychlovat. Hafan se jistě ochotně přidá. Za pohyb vpřed ho neodměňujte pamlsky, aby po vás celou dobu nekoukal. Běh psa na postroji musí bavit přirozeně, k čemuž pohodlné kšíry na psy výrazně napomáhají. Dobrou pomůckou také může být odpružené vodítko, které tlumí nárazy.

Začínejte s krátkými úseky a končete dříve, než přestane psa běh na postroji bavit. Při běhu ho nenechte zastavovat a očuchávat rohy. Za nežádoucí chování jej však netrestejte, abyste mu pohyb neznepříjemnili.

Nejoblíbenější značky

Postroje pro psy Manmat

Tato česká značka se specializuje na sportovní vybavení pro psy i koně. V sortimentu najdete jak popruhy pro psí spřežení, tak canicross postroje na běhání. Nechybí ani výrobky pro běžné procházky. Postroje Manmat dobře odolávají vodě a mají vysokou odolnost a kvalitu zpracování. Mezi profi sportovními postroji pro psy patří k cenově dostupnějším.

kšíry manmat

Postroje pro psy Hunter

Tato německá společnost začala svou dráhu výrobou kožených potřeb pro psy. Nyní v nabídce najdete i jiné měkčí materiály. Postroje značky Hunter se nabízejí v celé řadě provedení. Seženete jak klasické levné kšíry na procházky, tak i hrudní postroj do auta či pro aktivní psy. Pokročilejší typy vynikají pohodlným polstrováním.

kšíry hunter

Postroje pro psy Hurtta

Hurtta je finský výrobce kvalitního sportovního oblečení pro psy, obojků a samozřejmě také psích postrojů špičkové kvality. V sortimentu má klasické kšíry do tvaru Y, norské postroje a především populární hrudní popruhy na psa s širokou a měkkou základnou v přední části. Ty vynikají chytrými prvky, jako je očko pro rychlé chycení psa či přední karabina.

kšíry hurtta

Postroje pro psy Trixie

Trixie nabízí různé chovatelské potřeby pro psy, kočky, koně, hlodavce, ptáky i plazy. Samozřejmě nechybí ani postroje na psy. Ty vynikají svou nízkou cenou. Pokud nepotřebujete profi výbavu na sport a hledáte levné kšíry na procházky pro malé i velké hafany nebo postroj pro psa do auta, bude se vám Trixie líbit.

kšíry trixie

Postroje pro psy Ruffwear

Ruffwear je výrobce prvotřídních sportovních a outdoor potřeb pro psy. Kromě krátkých psích postrojů s širokým hrudníkem vyrábí také prodloužené typy, které na rozdíl od ostatních dlouhých postrojů pro psy na běh drží naprosto pevně na svém místě. U Ruffwear také najdete speciality jako postroje s batohem pro psy či bezpečné psí horolezecké postroje.

kšíry ruffwear

Postroje pro psy Non-stop

Non-stop je oblíbený výrobce postrojů pro psí spřežení, pro běh se psem a jiné sportovní aktivity. V nabídce najdete dlouhé postroje pro psy i kratší varianty. Všechny jsou měkce polstrované a mají kvalitní zpracování.

Ceny

Do 500 Kč

V nejlevnější cenové kategorii najdete především psí postroje složené jen z nylonových pásků. Polstrování je zde spíše výjimečné. Hodí se pro méně aktivní psy a na běžné procházky. K tahu ani jinému sportu nejsou určené.

Od 500 do 1 000 Kč

Od 500 Kč zakoupíte již rozmanitější typy, jako jsou norské postroje či jednodušší měkké postroje s rozšířenou hrudní částí. Jsou obvykle polstrované a pro psy dostatečně pohodlné. Stále se ovšem nejedná o specializované sportovní pomůcky. Ve střední cenové třídě také lze sehnat kvalitní, designové a komfortní postroje po malé psy.

Nad 1 000 Kč

Pokud hledáte postroj pro psa na běhání či jiné sportovní využití, budete hledat zpravidla v cenové kategorii 1 000 Kč a více. Zde seženete vysoce kvalitní univerzální modely i specializované typy včetně dlouhých psích postrojů pro tah. Dostatečně polstrované provedení, vysoká kvalita zpracování a dlouhá životnost jsou samozřejmostí.

Kde koupit postroj pro psy?

Největší výběr postrojů pro psy můžete najít ve specializovaných obchodech s chovatelskými potřebami, jako jsou Vsepropejska.cz, Superzoo.cz, Reedog.cz nebo Becydog.cz. Podívat se také můžete na Alzu či na srovnávací portál Heureka.

Nejoblíbenější postroje pro psy

Sdílejte článek

Ohodnoťte článek

Celkové hodnocení: 4.8 (40 hlasů)

Autor článku

Katka Muchová
Katka Muchová

Profesně napůl redaktorka, napůl výcvikářka psů. Ve volném čase milovnice fotografování, umění, nových technologií a brouzdání po internetu, kde hledám informace o společenském dění a zajímavé produkty. Baví mě testování různých vychytávek a ráda s jejich výběrem pomáhám ostatním. Facebook redaktorky.

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář