Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
Menu
Testado.cz » Recenze » Cestování

Recenze cestovní kanceláře Adventura

17. 5. 2021 aktualizováno

Recenze cestovní kanceláře Adventura

Během hodnocení cestovní kanceláře Adventura jsme nabyli dojmu, že se jedná o nejlepší cestovku pro aktivní osoby a skupiny. Zájezdů sice není tolik, ovšem ty nabízené stojí opravdu za to. Podívat se můžete do Evropy nebo daleké exotiky. Více se dočtete v naší recenzi. Další tipy na největší cestovní kanceláře v ČR u nás najdete také.

Hodnocení Adventura.cz

9.1

Perfektní

Cestovní kancelář Adventura je špičkovou ve svém oboru. Aktivním zákazníkům dokáže zprostředkovat jedinečné zážitky, které myslí na aktivní životní styl, krásné zážitky, úžasná místa a dobré jídlo a pití. Pro sportovce a aktivní výletníky nejlepší cestovka!

Kvalita služeb
9
Cena
9
Podpora
8.5
Uživatelské prostředí
10
Klady
 • Atraktivní výlety pro aktivní
 • Výrazné slevy a bonusy
 • Stabilní cestovka s tradicí
 • Akce na zakázku
 • Přehršel informací o každém zájezdu
 • Přehledná stránka
Zápory
 • Zájezdů není tolik
 • Chybí Egypt
 • Málo kamenných poboček
 • Bez online chatu

Kvalita služeb – 9/10

Cestovní kancelář Adventura byla založena v roce 1990. Na trhu tedy působí přes 3 desetiletí. Myšlenkou cestovky je vybrat dovolenou zapáleným cestovatelům a milovníkům aktivního pohybu v přírodě. Pokud dáváte raději přednost relaxaci a „nic nedělání“, raději se poohlédněte po něčem jiném.

Na webu Adventura.cz najdete tři typy dovolených: poznávací zájezdy, turistické zájezdy a aktivní dovolenou na kole. Ještě doplníme, že zážitky zprostředkovává samotná cestovka, část nabídky tvoří ve spolupráci se společností China Tours.

Hodnocená cestovní kancelář Adventura získala i řadu ocenění. Například 2. místo v rámci veletrhu Holiday World 2019 za nejzajímavější katalog.

Nabídka dovolených je skutečně pestrá. K výběru je Madeira, jarní výlet na Krétu, Toskánsko na kole, lyžování v Amadé, severský treking ve Švédsku a spoustu dalších zážitků. Nabídka je velmi rozmanitá a jde vidět, že si na výběru dali lidé z CK Adventura záležet.

Parádní jsou i zájezdy na zakázku, kde je k vidění Namibie off-road, Kamčatka, Kostarika a Panamský průplav. Nabídka dovolených nicméně není tolik pestrá, jako u běžných cestovních kanceláří. Toto zjištění je nicméně logické. Adventura se soustředí na aktivní dovolené, kterých zkrátka není (zatím) tolik.

Pokud chcete s touto cestovkou někam vyrazit, kromě online komunikace můžete dát přednost kamenné pobočce. Jedna je v Praze, přičemž autorizované prodejní místo Adventury je také v Českých Budějovicích.

Cena – 9/10

Cena zážitků samozřejmě úzce souvisí s výběrem destinace, kvalitou služeb, počtu osob a termínu dovolené. Níže jsme vybrali atraktivní destinace za zajímavé ceny:

 • Albánie, Makedonie, Řecko: Národní parky balkánského trojmezí na kole, na 12 dní za 17 630 Kč. Těšit se můžete na etapové cestování s doprovodným autobusem, hotely se snídaní nebo polopenzí, krásné hory, lesy, jezera, a nakonec koupání v moři.
 • Chorvatsko: Cestovka Adventura nezapomněla ani na oblíbené Chorvatsko, které Češi tolik milují. Takové rodinné dobrodružství na katamaránu stojí na 4 dny 16 030 Kč. Těšit se můžete na plavbu na katamaránu, pohodlný hotel, liduprázdné ostrovy a líbezné vesničky. Nic přitom nemusíte řešit, cestovka za vás všechno zařídí.
 • Kanada, USA: Ačkoliv Egypt v nabídce úplně chybí, zájezdů do Ameriky či Kanady je překvapivě dost. Uchvátil nás třeba zájezd Perly východního pobřeží USA a Kanady za 75 990 Kč. Během 16 dní se podíváte do vyhlášených měst východní USA i Kanady, zažijete Niagárské vodopády a navštívíte oblast Tisíc ostrovů.

*Ceny se samozřejmě průběžně mění.

Možnosti úhrady zájezdu

Svoji dovolenou můžete zaplatit hotově v prodejní kanceláři Adventury nebo u jejich prodejců. Samozřejmě existuje i možnost uskutečnit platbu převodem na bankovní účet. Cestovní kancelář přijímá také faktury od zaměstnavatele (FKSP atd.), úhradu lze zprostředkovat případně formou benefitních společností (Benefit Management – Benefit Plus, Benefity a.s. atd). Po domluvě je možné platit také v eurech.

 • Cestovka Adventura je pojištěna proti úpadku u pojišťovny UNIQA.

Moc se nám líbí věrnostní systém a bonusy. Věrní klienti mohou uplatnit až 2% slevu z ceny zájezdu. Sleva 4–8 % může být využita za včasné přihlášení (dříve jak 4 měsíce před odjezdem). CK Adventura svým klientům nabízí výhodné skupinové slevy (1, 30 a 100 %), kdy například jedna osoba 28členného zájezdu bude mít vše zdarma. Existují také slevy na dítě, firemní slevy, sleva na přepravu elektrokol a další výhody.

CK Adventura - výběr dovolené

Podpora – 8,5/10

CK Adventuru můžete s vašimi dotazy kontaktovat telefonicky na čísle +420 604 717 417 (pondělí – pátek: 10–16 hod.), na webu je také číslo +420 271 741 734-36, případně elektronicky na e-mail travel@adventura.cz. Cestovka má i stránky na Facebooku, které bývají pravidelně aktualizovány novými posty.

Na stránce ovšem nenajdete online chat, v jehož rámci by cestovka mohla na každý dotaz okamžitě reagovat. Takovou službu některá konkurence poskytuje.

Uživatelské prostředí – 10/10

Internetové stránky Adventura.cz jsou obecně přehledné. Na hlavní liště najdete poznávací zájezdy, dovolenou na kole, turistiku a outdoor. Pokud stále nevíte, jakou formu aktivní dovolené vybrat, jednoduše dáte přednost vyhledání zájezdu. Zde si podrobně zadáte destinaci, typ zájezdu, období a kvalitu služeb. Rozšířené vyhledávání zahrnuje stravování, fyzickou náročnost a kvalitu ubytování včetně ceny od do.

Vybírat můžete destinace v Evropě, Africe, Asii, Severní Americe, Latinské Americe, Austrálii a Oceánii včetně ostrovů Atlantiku a zmrzlou Arktidu. Po vybrání parametrů se objeví seřazené zážitky, kde jasně vidíte účel výpravy, dobu trvání, termín a cenu. Chválíme pěkné fotografie, díky kterým si lze udělat částečný obrázek o dané dovolené.

Za perfektní považujeme odznáčky s vysvětlivkami, díky nímž zjistíte, co daný zájezd zahrnuje a pro koho je určen. Jarní výlet na Krétu nám třeba říká, že se jedná o poznávací a turistický zájezd, který je vhodný pro osoby, jímž nevadí skromnější cestování. Odznáček 1-2 hodnotí úroveň výpravy jako nenáročnou až středně náročnou.

Níže se potom jasně dočtete o hlavních lákadlech zájezdu. V tomto případě jde o lehkou pěší turistiku, relax na plážích, památky a kvalitní kuchyni v podobě ryb, vína a oliv. Přítomná galerie zahrnuje hezké fotky z místa včetně obrázků jídel a zajímavých předmětů. Program vám potom jasně prozradí průběh zájezdu.

Takový přístup považujeme za dokonalý. Informace jsou vyčerpávající. Účastník se dozví úplně všechno a ještě něco navíc. Tady velký palec nahoru!

Na stránkách si můžete nastudovat často kladené otázky, prohlédnout si tematické dárky, nebo se podívat na pěkně zpracovaný katalog.

Sdílejte článek

Ohodnoťte recenzi

Celkové hodnocení: 4.0 (4 hlasy)

Autor recenze

Petr Smejkal
Petr Smejkal

Petr má rád technologie, historii a knihy. Dříve působil jako redaktor Prima ZOOM a psal o počítačových hrách v době GameZonu a Call of Duty 1. Od roku 2015 až do dubna 2023 působil na Testádu jako šéfredaktor. LinkedIn, Facebook
Více informací o nás >>

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář