Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
Menu
Testado.cz » Recenze » Žebříček elektrokoloběžek

Recenze terénní elektrokoloběžky Aerium H800

11. 6. 2023 aktualizováno

Recenze terénní elektrokoloběžky Aerium H800Náš tipTestado.cz

Elektrokoloběžky v naší redakci testujeme rádi. Aktuálně jsme se povozili na terénním modelu Aerium H800, který vyniká vysokým výkonem, nadprůměrným dojezdem a skvělými jízdními vlastnostmi. Za pozornost stojí také přítomné sedátko. Jak se nám tento kousek za necelých 20 tisíc korun líbil se dozvíte v naší recenzi.

9.3

Perfektní

Elektrokoloběžka Aerium H800 představuje skvělou volbu pro takové jezdce, kteří hledají výkonný a spolehlivý terénní model s nadprůměrným dojezdem. Skvělé jízdní vlastnosti ještě podtrhuje pohodlné sedlo a bohatá výbava, který zahrnuje kotoučové brzdy, odpružení a kompletní osvětlení. Aerium H800 je jasný TIP redakce Testado.cz!

Konstrukce a design
8.5
Rychlost, dojezd a jízdní vlastnosti
9.5
Výdrž baterie a nabíjení
10
Klady
  • Robustní provedení
  • 150kg nosnost
  • Vysoký výkon a dlouhý dojezd
  • Pohodlná jízda + sedátko
  • Skládací konstrukce
  • Kotoučové brzdy
  • Bohatá výbava
Zápory
  • Bez aplikace
  • Plastový modul pro displej

Obsah balení

Už při prvním pohledu na velkou krabici je zřejmé, že mluvíme o bytelném modelu. Elektrokoloběžka Aerium H800 byla v krabici de facto složena, až na přední kolo, blatník a světlomet. Součástí balení je šikovné nářadí, s jehož pomocí H800 kompletně sestaví i méně zkušený uživatel. Pro kompletní složení a zprovoznění není potřeba externí nářadí.

Sestavení mi zabralo asi 30 minut, dalších několik minut jsem věnoval dodatečnému ladění sklonu páček pro brzdění a pozici displeje. Návod doprovází obrázkový průvodce, který postup sestavení zpříjemňuje.

Konstrukce a design

Testovaná terénní elektrokoloběžka Aerium H800 je laděna do černého kabátku, díky němuž působí nenápadně. Z konzervatismu decentně vybočuje červený mechanismus kotoučových brzd a barevně blikající spodní část nášlapu na nohy.

Recenze a test elektrokoloběžky Aerium H800

*Součástí balení je také přední blatník, který jsem ale nevyužíval.

Hmotnost recenzovaného modelu se pohybuje kolem 25 kg. Není to přespříliš, ale v porovnání s méně výkonnými modely je už rozdíl znát. Například Aerium HX8 váží 15 kg, tedy o 10 kg méně. (Zde je třeba říci, že nosnost HX8 je o třetinu nižší.)

Nicméně pokud se rozhodujete nad koupí elektrokoloběžky do terénu, s vyšší hmotností musíte počítat. Bytelnost je totiž žádoucí. Ostatně skutečně robustní provedení potvrzuje vysoká nosnost 150 kg. Na takovém parametru nemalou měrou přispívá rám z hliníkové slitiny. Nemálo jezdců pak uvítá pohodlný sedák (lze demontovat) s možností výškového nastavení.

Výbava Aerium H800 je opravdu bohatá. Recenzovaný model sedí na masivních 10palcových nenafukovacích kolech, kterým sekunduje přední a zadní odpružení. Pro efektivní brzdění jsou přítomny kotoučové brzdy na obou stranách. Koloběžka je dále vybavena světlometem, zadním brzdovým světlem a praktickým stojánkem. Výrobce nenechal nic náhodě a vsadil na širší protiskluzovou plošinu, na jejímž povrchu se pohodlně stojí i při průjezdu náročnějším terénem.

Při každém používání elektrokoloběžky Aerium H800 se budete spoléhat na podsvícený LCD displej, páčku plynu a mechanismus pro znamení o změně směru jízdy (“blinkry”). S koloběžkou vám také nikdo nežádoucí neodjede, protože je vybavena klíčem. Displej ani plyn bez aktivace klíčem nereagují. Zmínit musím také přítomnost osvětlení bočních stran a klaksonu. Pro jeho použití stačí stisknout červené tlačítko při levé straně.

Elektrokoloběžka Aerium H800 na mne během testování působila vždy bytelně (až na výjimku, o které vám povím za chvíli). Po této stránce nemám pánům konstruktérům co vytknout. Nepostrádá nic, co by mohl náročnější uživatel potřebovat.

Recenze a test elektrokoloběžky Aerium H800

Velký benefit představuje možnost složení. Pomocí několika jednoduchých kroků můžeme elektrokoloběžku účelně složit do transportního tvaru a velikosti. Konstrukce je skládací. S ohledem na vysokou hmotnost stroje však nepočítejte se snadnou manipulací v MHD či do schodů. Chce to opravdu sílu.

Lehce bych se ohradil ke zpracování LCD displeje. Plastové provedení nevypadá v prvé řadě dobře a za druhé nic nevydrží. S podobným typem mám zkušenosti u jiného modelu, kde stačila jedna neopatrná jízda a displej se nenávratně poškodil. Zde bych tedy očekával vyšší kvalitu komponenty.

Rychlost, dojezd a jízdní vlastnosti

Nyní přichází na řadu stěžejní parametry, které zajímají drtivou většinu jezdců. A věřte, že se máte na co těšit…

Aerium H800 pohání výkonný 800W elektromotor, díky kterému je elektrokoloběžka schopna uhánět rychlostí až 40 km/h. Energii stroji dodává lithiová baterie s kapacitou 15 Ah (15 000 mAh). Taková kapacita umožňuje dojezd až do 60 km. Parametry jsou to vskutku úžasné, co říkáte?

Testovaná elektrokoloběžka Aerium si vede výborně jak na delších rovinách, tak na táhlých kopcích, kde většině klasickým modelům dochází elektrický dech. Výkonný motor si dokonale rozumí s masivními 10palcovými koly, které na takřka jakémkoliv povrchu bezvadně sedí. Povrch dobře kopírují také v zatáčkách, na městských kostkách a jiných terénních nerovnostech.

Palec nahoru si zasluhuje kvalitní odpružení, které se nachází na přední i zadní straně. Díky tomu je jízda pohodlná a o pomyslnou třídu bezpečnější. Podobný názor mám také na kotoučové brzdy. Ty jsou tak akorát citlivé a velmi účinné. Tyto rozhodující parametry tedy plní terénní elektrokoloběžka na výbornou.

Recenze a test elektrokoloběžky Aerium H800

Rychlost, pohodlí a průchodnost terénem je jedna věc, ovšem znovu pamatujme na 25kilogramovou hmotnost. O pohodlném přenášení nemůže být logicky ani řeč. Těmito slovy neupozorňuji na žádné negativum, pouze si musíme připomínat, jaké vlastnosti recenzovaný model nabízí. Aerium H800 je terénní záležitost, do města si je lepší vybrat například skládací model.

Nyní si něco povíme o ovládání a obsluze. Recenzovaný model H800 disponuje třemi jízdními režimy, které se volí na přítomném ovládacím panelu, jehož součástí je podsvícený LCD displej. Při každé jízdě jsou tedy důležité parametry vidět. Během jízdy může jezdec také sledovat aktuální rychlost, zdolané kilometry a kapacitu baterie. Rychlost se potom reguluje pomocí přítomné páčky. Skvělé je, že si celý panel lze povolit a naklonit podle potřeby. Takto nastavit můžeme také páčky pro obě brzdy. A mimochodem další vlastnost, která významně přidává na pohodlnosti a jízdním komfortu.

Aerium HX8 nepodporuje aplikaci, veškeré funkce jsme si tedy již řekli.

Recenze a test elektrokoloběžky Aerium H800

Výdrž baterie a nabíjení

Terénní elektrokoloběžku Aerium H800 pohání lithiová baterie o kapacitě 15 Ah (15 000 mAh). Takový energetický objem vystačí až na dojezd kolem 60 kilometrů. Pokud bereme v úvahu hmotnost konstrukce a jízdní vlastnosti, dojezd je velmi slušný. Z osobních zkušeností dobře vím, jak je mnohdy jízda na elektrokoloběžce náročná. Jsem si tedy jistý, že bude 60 kilometrů stačit všem, samozřejmě s ohledem na váhu jezdce a případný náklad v batohu, profil trasy a další faktory, tak jako je to zvykem u všech elektrokoloběžek.

Součástí základního balení je samozřejmě také nabíječka. Doba nabíjení se pohybuje kolem 5 až 8 hodin.

Klíčové vlastnosti Parametry
Max. rychlost 40 km/h
Výkon 800 W
Dojezd až 60 km
Kapacita baterie 15 Ah (15 000 mAh)
Rychlost dobíjení až 8 hod.
Hmotnost 25 kg
Nosnost 150 kg
Průměr kol 10″

Sdílejte článek

Ohodnoťte recenzi

Celkové hodnocení: 4.7 (29 hlasů)

Autor recenze

Testado
Testado

Testado.cz je recenzní online magazín. Naši redaktoři osobně testují vybrané produkty a dále shromažďují tipy na nejlepší zařízení dle odborných a uživatelských recenzí.

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář