Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
Menu
Testado.cz » Recenze » Ostatní recenze

Recenze kloubní výživy pro psy Alavis 5

9. 1. 2022 aktualizováno

recenze alavis 5

Alavis je bez diskuze jednou z nejoblíbenějších značek mezi kloubní výživou pro zvířata i pro lidi. Za přední umístění i v našem srovnání kloubních doplňků stravy pro psy vděčí především obsahu všech nejdůležitějších látek pro zdraví pohybové soustavy. Na složení Alavis 5 také chválíme, že se jedná o přírodní kloubní výživu pro psy bez barviv a konzervačních látek. Proč je tento přípravek tak skvělý se dočtete v naší recenzi.

9.4

Perfektní

Alavis 5 ve formě tablet patří mezi nejoblíbenější kloubní výživu pro psy. Vyniká především složením s pěti nejdůležitějšími látkami pro zdraví pohybové soustavy bez zbytečných konzervantů nebo barviv. V naší recenzi chválíme také snadné dávkování.

Účinné látky
10
Dávkování
9.5
Chuť
9
Cena
9
Klady
 • Populární a prověřený přípravek
 • Komplex účinných látek
 • Bez konzervantů a barviv
 • Snadné dávkování
 • Výborné hodnocení
Zápory
 • Ne všem psům a kočkám chutná
 • U obřích plemen velká spotřeba

O kloubní výživě Alavis 5

Kloubní výživa pro psy Alavis 5 je komplexní péče o klouby, která je určená pro psy každého věku a jakékoliv velikosti – pokud však máte doma malé plemeno, můžete vyzkoušet i Alavis 5 mini. Ten má stejné složení, jen je vyráběný pro snadnější menší dávkování.

Hlavní úlohou Alavis 5 je výživa kloubní chrupavky, zlepšení pohyblivosti kloubu a omezení bolestivosti. Tuto kloubí výživu lze užívat jako prevenci u dospělých psů i u štěňat. To je vhodné zejména u aktivních jedinců, u větších a těžších plemen a v dalších případech zvýšené zátěže na pohybovou soustavu. Samozřejmě stejně dobře se kloubní výživa Alavis 5 hodí pro pejsky, kteří již pohybovými obtížemi trpí, ať už se jedná o stav po úrazu, chronické onemocnění či o psy ve vyšším věku.

Firma Alavis patří mezi nejlepší kloubní výživy pro psy na trhu. Pozitivně ji hodnotí většina zákazníků. Námi recenzovaný Alavis 5 se navzdory motivu psa na obalu hodí i pro kočky. Vyznačuje se celým spektrem pěti nejdůležitějších účinných látek. Kromě něj můžete zakoupit i další kloubní doplňky značky Alavis jen s vybranými silně koncentrovanými složkami, například Alavis glukosamin sulfát + MSM, Alavis glukosamin sulfát + chondroitin sulfát nebo Alavis celadrin.

Forma, užívání a dávkování

Alavis 5 je kloubní zvířecí výživa ve formě tvrdých tablet. Tato forma umožňuje snadné a přesné dávkování. Ovšem je nutné ohlídat, aby pes tabletu nevyplivl. Pokud ji odmítne, můžete mu ji dát spolu s kouskem potravy. V porovnání se sypkými směsmi nebo tekutými sirupy ji lze ukrýt do krmení obtížněji. Eventuálně ji můžete pro vybíravé jedince nadrtit, což je však trošku pracné. Většina majitelů psů ale Alavis v recenzích za jeho chuťovou atraktivitu pro hafany chválí. Ačkoliv nemá tato kloubní výživa žádná speciální dochucovadla, psi ji většinou ochotně konzumují.

V jednom balení najdete 90 kusů tablet. Výrobce doporučuje podávat přípravek po dobu tří měsíců a poté udělat v dávkování pauzu na dobu jednoho až tří měsíců. Ovšem v závažnějších případech není na škodu ani nepřetržité podávání. V prvních 14 dnech se v rámci takzvané iniciační dávky užívá dvojnásobné množství, aby se obsah chondro-protektivních látek v těle rychleji zvýšil a účinek tak nastoupil co nejdříve.

Hmotnost psa / kočky Denní iniciační dávka (prvních 14 dní) Běžná denní dávka
1 až 5 kg ½ až 1 tableta 1/4 až 1/2 tablety
5 až 10 kg 1 až 2 tablety 1/2 až 1 tableta
10 až 15 kg 2 až 3 tablety 1 až 1,5 tablety
15 až 25 kg 3 až 4 tablety 1,5 až 2 tablety
24 až 45 kg 4 až 5 tablet 2 až 2,5 tablety
Více než 45 kg 5 až 6 tablet 2,5 až 3 tablety

Složení

Psí kloubní výživa Alavis 5 nese název podle pěti nejdůležitějších látek pečujících o klouby, které jsou navíc doplněné o vitamín C pro lepší vstřebatelnost. Pestré složení zajišťuje komplexní péči o klouby. V jedné tabletě najdete:

 • Glukosamin sulfát 500 mg
 • Chondroitin sulfát 200 mg
 • MSM 200 mg
 • Kolagen II. typu 60 mg
 • Kyselina hyaluronová 18 mg
 • Vitamín C 20 mg

Hodnocenou kloubní výživu Alavis 5 lze podávat spolu s chondroprotektivními krmivy nebo s dalšími doplňky stravy. Ideální je zejména kombinace s kolagenem, kterého ve srovnání s konkurencí obsahuje tento Alavis o něco méně. Naopak další stavební prvky chrupavek jako glukosamin sulfát a chondroitin sulfát jsou zde bohatě obsaženy a nemá význam je již přidávat.

Svým složením se Alavis 5 řadí jednoznačně mezi nejlepší kloubní výživy pro psy na trhu. O vysoké kvalitě vypovídá obsah všeho potřebného, ale také to, že v něm nenajdete žádné zbytečné doplňkové látky, jako jsou konzervanty nebo barviva. Úlohu nezbytných látek pro udržení formy zde plní jen zdraví nezávadné složky; konkrétně mikrokrystalická celulóza, stearan hořečnatý, hydrogenfosforečnan vápenatý.

Populární vitamíny pro psy

Sdílejte článek

Ohodnoťte recenzi

Celkové hodnocení: 9.0 (30 hlasů)

Autor recenze

Katka Muchová
Katka Muchová

Profesně napůl redaktorka, napůl výcvikářka psů. Ve volném čase milovnice fotografování, umění, nových technologií a brouzdání po internetu, kde hledám informace o společenském dění a zajímavé produkty. Baví mě testování různých vychytávek a ráda s jejich výběrem pomáhám ostatním. Facebook redaktorky.

Podobné články

Diskuze a zkušenosti

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář