Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
Menu
>

Nejlepší kloubní výživa pro psy 2024

11. 7. 2023 aktualizováno

Kloubní výživa pro psy patří mezi jedny z nejdůležitějších doplňků stravy. Stará se o zdraví jejich pohybové soustavy, jejímiž problémy na stáří psi i kočky často trpí. Připravili jsme pro vás aktuální článek, ve kterém jsme srovnali nejlepší výrobky s účinným složením. Mezi nimi nejlépe hodnotíme Alavis 5.

Nejlepší celkově

Oblíbená a účinná kloubní výživa Alavis pro psy. Má formu tvrdých tabletek a neobsahuje žádná zbytečná aditiva. Vítěz roku!

Pro malé psy

Tekutá výživa pro malé psy na klouby se všemi nejdůležitějšími látkami a výbornou účinností. Psům zpravidla chutná.

Pro štěňata

Nejlepší kloubní výživa pro štěňata ve formě chutných pamlsků. Ideální jako prevence a podpora zdraví.

Nejlepší kloubní výživa pro psy + recenze

Recenze Alavis 5 – nejlepší kloubní výživa pro psy celkově

recenze alavis 5Vítěz testuTestado.cz

Forma: tvrdé tablety | Velikost balení: 90 tablet | Účinné látky: Glukosamin sulfát, Chondroitin sulfát, MSM, Kolagen II. typu, Kyselina hyaluronová, Vitamín C | Přibližná cena: 550 Kč

Klady
 • Populární a prověřený přípravek
 • Komplexní výživa kloubů pro psy
 • Bez konzervantů a barviv
 • Snadné dávkování
Zápory
 • U obřích plemen větší spotřeba

Recenzovaná kloubní výživa pro psy Alavis patří jednoznačně k nejoblíbenějším výrobkům. Tuto značku můžete znát z koňských nebo z lidských doplňků stravy na klouby. Alavis 5 obsahuje pět nejdůležitějších látek pro péči o pohybovou soustavu doplněných o vitamín C. V našem srovnání na něm také chválíme absenci zbytečných konzervantů a barviv. Pokud hledáte účinnou a zároveň z velké části přírodní kloubní výživu pro psy, bude Alavis 5 správnou volbou.

Nejlepší kloubní výživa pro psy Alavis je ve formě tuhých tabletek. Toto zpracování usnadňuje odměřování správné dávky. U psů, kteří neradi konzumují tvrdé prášky, může být podávání mírně problematické. Chuťově je však tato kloubní výživa pro mazlíčky většinou atraktivní, nemají tendenci ji plivat a chutná jim. Alavis 5 se hodí pro psy všech velikostí, plemen i různého stáří. Uplatní se jako prevence i při již existujících obtížích. Mírní bolestivost kloubů, chrání chrupavku a přispívá k lepší pohyblivosti.

Přípravek Alavis 5 se stal vítězem testu pro letošní rok. Dle výsledků je to nejúčinnější kloubní výživa pro psy.

Recenze Aptus Apto-Flex  – nejlepší kloubní výživa pro malé psy

výživa pro psy Orion Pharma Aptus Apto-Flex sirup 500 ml recenze

Forma: sirup | Velikost balení: 500 ml | Účinné látky: Glukosamin sulfát, Chondroitin sulfát, MSM, Hydrolyzovaný kolagen, Kyselina hyaluronová | Přibližná cena: 850 Kč

Klady
 • Účinná kloubní výživa pro malé psy
 • Snadno se rozmíchá v krmení
 • Komplex účinných látek
 • Psům chutná
Zápory
 • Trošku vyšší cena

Aptus Apto-Flex  je v našem testu nejlepší tekutá kloubní výživa pro psy a kočky. Má formu sirupu a atraktivní dochucení brusinkovým extraktem – díky tomu Apto-Flex zpravidla chutná i vybíravým mazlíčkům; popřípadě se snadno rozmíchá v krmivu. Proto Aptus považujeme za skvělou kloubní výživu pro malé psy. Nutné je však počítat s nutností odměřování správné dávky a s lepivostí přípravku.

Hodnocený sirup na klouby pro psy obsahuje celé spektrum nejdůležitějších látek pro zdraví pohybové soustavy. Najde uplatnění jako prevence pro štěňata v růstu nebo psy s vyšší zátěží na klouby. Samozřejmě se také hodí jako účinná podpora hojení při zranění nebo pro zmírnění příznaků artrózy a jiných nemocí u starších psů a koček. Chrání chrupavku před degradací, usnadňuje pohyblivost kloubů, a také snižuje zánět a bolestivost. V zákaznických recenzích patří kloubní doplněk Aptus Apto-Flex k nejchválenějším. Vysoké účinnosti ale odpovídá trošku vyšší cena.

Recenze Geloren S-M – nejlepší kloubní výživa pro štěňata

recenze Geloren S-M

Forma: měkké pamlsky | Velikost balení: 180 g (60 ks) | Účinné látky: Želatina, Hydrolyzovaný kolagen, Kyselina hyaluronová, Chondroitin sulfát | Přibližná cena: 350 Kč

Klady
 • Velikost pro štěňata a malé psy
 • Cenově dostupná výživa na klouby pro psy
 • Snadné dávkování
 • Psům chutná
 • Bez cukru a zbytečných doplňkových látek
Zápory
 • Neobsahuje hlavní bolest tlumící látky

Volbou číslo jedna pro menší plemena a pro všechna štěňata je Geloren pro psy. Drobné kostičky ve formě žvýkacích pamlsků spolu s pro psy atraktivním dochucením zajistí bezproblémové dávkování. Nemusíte si tak dělat starosti, že by  váš pejsek doplněk stravy nechtěl jíst. Kromě dochucení neobsahuje Geloren S-M žádný cukr a ani příliš zbytečných doplňkových látek. Plusem také je příznivá pořizovací cena.

Když se podíváme na složení tekuté kloubní výživy pro psy Geloren S-M, najdeme v ní více želatiny než v konkurenčních výrobcích. Kolagenový základ je doplněný i o další účinné látky, avšak chybí například běžně používané MSM pro tlumení bolestivosti a zánětlivosti. Díky tomu se Geloren S-M hodí zejména jako preventivní a podpůrný kloubní doplněk pro štěňata, psy s nadváhou nebo při sportovním výkonu. Pro starší psy či hafany s onemocněním kloubů doporučujeme spíše ostatní recenzované produkty. Jako kloubní výživa pro psy seniory se tedy Geloren spíše nehodí.

Test a srovnání kloubní výživy pro psy

Název Shrnutí
TOP kloubní výživa pro psy
1. recenze alavis 5Vítěz testuTestado.cz

Alavis 5
94 % ★★★★★
přečíst recenzi

Vítěz testu a nejlepší kloubní výživa pro psy s pěti účinnými látkami. Zjistit cenu
2. výživa pro psy Orion Pharma Aptus Apto-Flex sirup 500 ml recenze Aptus Apto-Flex
91 % ★★★★★
přečíst recenzi

Výborná kloubní výživa (nejen) pro malé psy v tekuté formě.

Zjistit cenu
3. recenze Geloren S-M Geloren S-M
89 % ★★★★
přečíst recenzi

Kloubní výživa pro štěňata a malé psy. Chutné pamlsky. Ideální jako prevence.

Zjistit cenu
4. recenze Canvit Chondro Canvit Chondro Super
87 % ★★★★ 
Přírodní kloubní výživa pro psy s účinnými látkami v kombinaci s bylinkami. Zjistit cenu
5. GUMP Klouby+ 500ml - test Gump Klouby
85 % ★★★★
Cenově dostupná výživa kloubů pro psy s bylinným komplexem. Zjistit cenu
6. Nomaad Artivit Sirup 1000 ml

Nomaad Artivit
84 % ★★★★

Tekutá kloubní výživa pro zvířata se snadným dávkováním a silným účinkem. Zjistit cenu
7. GIOM ERA Intenzivní kloubní výživa 180 tbl Giom Era
84 % ★★★★
Giom intenzivní kloubní výživa pro psy. Skvělá pro zdraví celé pohybové soustavy. Zjistit cenu

Nejprodávanější vitamíny pro psy

Jak vybrat kloubní výživu pro psy

Čtyřnozí členové rodiny mohou stejně jako my lidé trpět na bolavé klouby. Nejčastěji se problémy s pohybovým aparátem objevují u obézních jedinců, velkých plemen nebo u psích sportovců, a samozřejmě také u psů vyššího věku.

jakou vybrat výživu na klouby pro psy

Doplňky stravy na klouby pro psy mohou mírnit tyto problémy, když už nastanou, a zabránit dalšímu zhoršování stavu. Stejně dobře se uplatní jako prevence – v každém případě je totiž lepší bolestem kloubů správnou péčí předcházet.

Kloubní výživa pro psy má hned několik funkcí. Zaprvé vyživuje kloub, což brání úbytku chrupavky a dalšímu přirozenému opotřebovávání pohybové soustavy. Zároveň také dokáže snižovat zánět, bolestivost a otok u již vzniklého problému. Většina obsažených látek také mívá dobrý vliv na stav kůže a srsti. Někdy jsou součástí psí kloubní výživy také vitamíny a minerály.

Samozřejmě problémy s klouby se nevyhýbají ani kočkám, zejména na stáří. Kloubní výživa pro kočky se zpravidla neliší od té psí. Mnoho doplňků stravy má u sebe uvedené i dávkování jak pro psy, tak pro kočky.

Účinné složky

Složení kloubní výživy pro psy a kočky je tím nejdůležitějším kritériem, podle kterého byte měli vybírat. Podle obsažených látek poznáte, jak účinný daný přípravek je. Mezi hlavní složky, které mají pozitivní vliv na zdraví kloubů, patří:

 • Glukosamin sulfát
 • Chondroitin sulfát
 • Kolagen
 • MSM (methylsulfonylmethan)
Testado radí

Stejné látky se používají i v lidské kloubní výživě. Pokud chcete vědět o těchto složkách více, podívejte se na jejich podrobnější popis v našem testu kloubní výživy pro lidi.

Mnoho kloubních doplňků pro psy obsahuje také kyselinu hyaluronovou a vitamíny, zejména vitamín C, který spolupracuje v těle s kolagenem. Kvalitní kloubní výživa pro psy by měla obsahovat celé spektrum účinných látek.

Přidané složky

Ve velké části výrobků najdete i další přidané složky, které přímo zdraví kloubů nepodporují, ale mají zde jinou funkci. Zejména se jedná o dochucení. Psi na rozdíl od lidí nepochopí, že prášek kvůli zdraví prostě sníst musejí a neochotně konzumují na chuť nepříjemné doplňky stravy. A kočky bývají v tomto ohledu ještě vybíravější.

Náš tip

Pokud váš pes nechce kloubní výživu, zkuste mu ji dát s oblíbeným jídlem; třeba ji obalit sýrem nebo masem. Někteří citlivější jedinci se však oklamat nenechají. Víte-li, že máte doma vybíravého mazlíčka, doporučujeme na to brát ohled už při nákupu a vybírat více ochucené kloubní přípravky.

Vedle dochucovadel se můžeme setkat také například se zhušťovadli nebo konzervanty. Tyto složky zde rovněž mají svou roli, avšak jejich zastoupení přírodními látkami nebo omezení na nezbytné množství je vždy plusem. V kloubní výživě pro zvířata by rozhodně neměla mít místo plnidla pro zvýšení objemu na úkor účinných látek.

Výživa na klouby pro psy může mít různou formu. Ta sice nemá vliv na množství účinných látek, ale ovlivňuje způsob, jakým budete doplněk psovi podávat i nutnost využívat další přidané složky pro udržení konzistence ai trvanlivosti. Mezi nejčastější formy psí kloubní výživy patří:

 • Tvrdé tablety
 • Měkké kapsle
 • Sirup
 • Sypký prášek

Kloubní výživa ve formě tablet

Prášky jsou oblíbené především díky snadnému dávkování a možnosti minimalizovat množství přidaných doplňkových látek. Na druhou stranu kloubní výživu v pevných tabletách mnozí psi neradi konzumují a ne každá jim musí chutnat.

Kloubní výživa ve formě měkkých pamlsků

Měkká kloubní výživa psům zpravidla chutná více než tvrdé prášky a bývá pro ně atraktivněji dochucená. Zároveň však ve většině případů obsahuje více přidaných látek. Velkou výhodou je možnost používání jako pamlsku – myslete ale na to, že se stále jedná o doplněk stravy a nepřekračujete doporučené dávkování.

Kloubní výživa ve formě sirupu

Tekutá kloubní výživa pro psy má stejně jako měkké tablety zpravidla více konzervačních a jiných doplňkových látek, ale psi ji velmi dobře přijímají. Dá rozmíchat například v konzervě nebo v jogurtu. Na rozdíl od pevné formy není kloubní výživa ve formě sirupu tak snadno dávkovatelná a odměřování je zde na vás.

Účinné složky kloubní výživy pro psy

Kloubní výživa ve formě prášku

Zatímco u lidí jsou formy prášku oblíbené, u zvířat se s nimi setkáte o něco méně. Sypké směsi se hůře odměřují, obtížněji se také ochucují, a pro majitele zvířat je náročnější ohlídat, zda pes či kočka všechno snědli. Stejně jako v případě tekuté kloubní výživy je lze ale rozmíchat v jiném jídle. Hlavní výhodou práškové formy je naprosté minimum doplňkových látek.

Testado radí

Pokud chcete určit výhodnost balení, je nejprve nutné jako první vypočítat denní dávku a její cenu.

Dávkování

Správné dávkování má každý produkt jiné a najdete ho vždy uvedené na etiketě. Obvykle závisí na velikosti psa i na závažnosti problému – preventivní dávky bývají nižší.

Pokud hledáte co nejlepší kloubní výživu pro psy, doporučujeme vybírat přípravky s vysokou koncentrací, nikoliv však překračovat doporučené dávkování výrobce. Vyšší dávka kloubních doplňků stravy není pro psy škodlivá, jen výjimečně mohou mít z opravdu extrémního množství trávicí potíže. Zároveň však je většina látek vstřebatelná jen v omezeném množství, tudíž se jejich přebytečně vysoká koncentrace bez využití vyloučí.

Náš tip

Pokud vám záleží na zdraví vašeho psa, možná vás kromě doplňků stravy bude zajímat také možnost zdravotního pojištění mazlíčků.

Nejoblíbenější značky kloubní výživy pro psy

Kloubní výživa pro psy Alavis

Kanadská firma Alavis je jednou z nejznámějších značek kloubní výživy pro psy, koně i pro lidi. U kloubních doplňků stravy Alavis pro zvířata se setkáte především s formou sypkého prášku nebo tablet. Vybírat můžete z komplexních přípravků s mnoha účinnými látkami i z jedno až dvou-druhových výrobků se silnější koncentrací.

kloubní výživa pro psy alavis

Kloubní výživa pro psy Artivit

Kloubní výživa pro psy Artivit patří pod společnost Vitar a Vitar Veterinae. Tento český výrobce nabízí vitamíny a minerály pro lidi, které se prodávají ve více než 40ti zemích světa. Pro domácí mazlíčky najdete v sortimentu především tekutou kloubní výživu se snadným dávkováním. Nechybí ani jiné zvířecí doplňky stravy pro nebo kosmetika pro psy.

kloubní výživa pro psy vitar

Kloubní výživa pro psy Aptus

Značka Aptus spadá pod přední farmaceutickou společnost Orion Pharma s tradicí od roku 1917. Doplňky stravy pro zvířata Aptus jsou prémiové výrobky specializované na různé zdravotní potíže, jako je například trávení, rekonvalescence, kondice srsti a drápků nebo stres. Kloubní doplňky Aptus jsou oblíbené pro svou účinnost a zároveň dobrou chuť.

aptus kloubní výživa pro psy

Kloubní výživa pro psy Geloren

Značka Geloren patří pod ryze českou společnost Contipro, která se řadí mezi největší světové producenty kyseliny hyaluronové. Právě tato látka je ve velké míře zastoupená u kloubní výživy Geloron pro psy, koně i pro lidi. Výrobky se také vyznačují příjemnou chutí a přijatelnou cenou.

Geloren pro psy

Ceny kloubní výživy pro psy

Cena kloubní výživy se obtížně porovnává, protože každá má jiné dávkování a jinou velikost balení. Pokud chcete určit výhodnost, je třeba jako první vypočítat denní dávku a její cenu. Přesto můžeme rozdělit kloubní výživy pro psy do základních cenových kategorií.

Kloubní výživa do 500 Kč

Pomyslnou cenovou hranicí běžně velkého balení kloubní výživy pro psy je 500 Kč. U přípravků s nižší cenou můžete očekávat složení z menšího počtu účinných látek či s menší koncentrací. To ovšem neznamená, že by produkt nebyl kvalitní. I levná kloubní výživa může svou funkci plnit spolehlivě. Obvykle se hodí zejména pro dlouhodobé podpůrné užívání a jako prevence.

Kloubní výživa nad 500 Kč

Kloubní výživa pro psy nad 500 Kč patří obvykle k vyšší třídě. Přesto je dobré se pozorně podívat na složení a recenze dalších zákazníků, což jsme v našem testování samozřejmě u dražších i levnějších výrobků udělali za vás. Nejlepší kloubní výživa s vyšší cenovkou mívá silně koncentrované složení se zastoupením mnoha účinných látek. Hodí se tudíž jako preventivní doplněk pro náročnější majitele mazlíčků, i jako pomoc v boji s kloubními problémy.

Kde koupit kloubní výživu pro psy?

Kloubní výživu pro psy nejčastěji seženete v chovatelských potřebách nebo v lékárnách – velký výběr má lékárna Benu. Pro porovnání cen či objevení dalších doplňků stravy pro psy na klouby skvěle poslouží portál Heureka.

Oblíbené vitamíny pro psy podle Heureky

Sdílejte článek

Ohodnoťte článek

Celkové hodnocení: 4.9 (39 hlasů)

Autor článku

Katka Muchová
Katka Muchová

Profesně napůl redaktorka, napůl výcvikářka psů. Ve volném čase milovnice fotografování, umění, nových technologií a brouzdání po internetu, kde hledám informace o společenském dění a zajímavé produkty. Baví mě testování různých vychytávek a ráda s jejich výběrem pomáhám ostatním. Facebook redaktorky.

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář