Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
Menu
Testado.cz » Recenze » Ostatní recenze

Recenze kloubní výživy pro psy Geloren S-M

9. 1. 2022 aktualizováno

recenze Geloren S-M

Geloren S-M jsme v našem testu kloubní výživy pro psy vybrali jako nejlepší produkt pro štěňata a malé pejsky. Pokud hledáte preventivní péči o pohybovou soustavu vašeho mazlíčka, která mu bude navíc chutnat, určitě neuděláte chybu s těmito želatinovými pamlsky, které jsou doplněné o další účinné látky pro zdraví kloubů.

8.9

Skvělá

Kloubní želatinová výživa pro psy Geloren S-M je na základě svého složení ideální pro preventivní používání a na podporu zdravé pohybové soustavy. Díky drobné velikosti kousků se skvěle hodí pro malé psy a štěňata. V naší recenzi chválíme především bezproblémové užívání. Geloren S-M psům velmi chutná. Neobsahuje zbytečné doplňkové látky a navíc patří k cenově dostupným produktům. Zkrátka kvalitní psí výživa na klouby.

Účinné látky
7.5
Dávkování
10
Chuť
9
Cena
9
Klady
  • Přijatelná cena
  • Snadné dávkování
  • Psům chutná
  • Velikost pro štěňata a malé psy
  • Bez cukru a zbytečných doplňkových látek
Zápory
  • Neobsahuje hlavní bolest tlumící látky

O kloubní výživě Geloren S-M

Hodnocená kloubní výživa pro psy Geloren S-M již ve svém názvu prozrazuje, že se jedná o doplněk stravy pro malé a střední psy. Díky drobné velikosti jsme jej vybrali také jako ideální volbu pro štěňátka. Pokud máte většího psa, můžete vyzkoušet Geloren L-XL. Jedná se složením o naprosto shodný přípravek, jen velikost a dávkování je přizpůsobené větším plemenům.

Geloren S-M je nejlepší kloubní výživou pro štěňata nejen pro svou malou velikost, ale také díky svému složení. Obsažené látky přispívají především k ochraně chrupavky a snadné pohyblivosti, což je u psů v růstu zejména důležité. Stejně dobře se ale uplatní u dospělých hafanů jako prevence nebo při vysoké zátěži. Péče o klouby je důležitá také po úrazech nebo ve stáří – zde byste však měli vědět, že Geloren neobsahuje velké množství látek pro tišení bolesti či snížení zánětlivosti.

Náš tip

Pokud hledáte kloubní výživu pro psy s bolavým pohybovým aparátem, vyzkoušejte například Alavis 5.

Značka kloubní výživy Geloren je celkově populární a mnoha zákazníky prověřená. Od tohoto tradičního českého výrobce můžete znát také například kloubní výživu pro koně i pro lidi.

Forma, užívání a dávkování

Testovaná kloubní výživa Geloren má pro psy jednu z nejpříjemnějších forem užívání – měkké želatinové kostičky. Ty chuťově i strukturou připomínají klasické psí dobroty, tudíž hafani nemívají problém s jejich konzumací. V porovnání s tvrdými tabletami majitelé mazlíčků ocení, že nebudou mít starosti s nucením psů do polykání kloubní výživy a s hlídáním, zda všechno snědli. Také dávkování je velmi snadné a není při něm nutné žádné složité odměřování.

Hmotnost psa Denní dávka
Méně než 5 kg 1 kostička
5 až 10 kg 2 kostičky
10 až 20 kg 3 kostičky

Přípravek by se měl preventivně podávat po dobu dvou měsíců. Poté jej na měsíc či dva vysaďte a následně kůru znovu opakujte. Budete-li dávat kloubní výživu Geloren kvůli akutním problémům, lze udělat přestávku mezi jednotlivými kůrami kratší, popřípadě brát tyto doplňky stravy zcela bez přerušení. U starších psů nebo při problémech s pohybovou soustavou můžete prvních 14 dní dávku zdvojnásobit pro rychlejší nástup účinků.

Jeden kousek přípravku váží cca 3 gramy. V balení kloubní výživy Geloren S-M najdete 90 kusů měkkých kostiček. Nejmenším psům tudíž vydrží na celou dvouměsíční dávku. Naopak střední plemena budou potřebovat tři balení pro jednu kůru. Spotřebou a cenou si celkově tato želatinová kloubní výživa pro psy vede dobře a patří mezi finančně výhodné.

Složení

Na základě složení hodnotíme Geloren S-M jako ideální podpůrný a preventivní kloubní doplněk stravy pro psy. Jedna kostička obsahuje:

  • Želatina 904 mg
  • Hydrolyzovaný kolagen 145 mg
  • Kyselina hyaluronová 12 mg
  • Chondroitin sulfát 93 mg

V porovnání s konkurenčními přípravky obsahuje Geloren S-M zvýšené množství kolagenu ve své hydrolyzované formě v podobě želatiny. Na druhou stranu v něm nenajdete látky, jako je MSM nebo glukosamin sulfát. Zatímco například u štěňat nejsou úplně zapotřebí, u starších psů trpících artrózou a podobnými potížemi je lepší volit kloubní doplňky stravy, které tyto složky obsahují.

Jednou z hlavních přidaných složek je játrová příchuť, díky které si psi kloubní výživu zamilují. Pro páníčky, kteří neradi dávají svým mazlíčků nezdravé dobroty, máme dobrou zprávu; Geloren S-M je zcela bez přidaného cukru. Taktéž pro konzervaci byly použity pouze běžné a zcela bezpečné látky sorban draselný a kyselina citronová.

Oblíbené vitamíny pro psy

Sdílejte článek

Ohodnoťte recenzi

Celkové hodnocení: 5.0 (46 hlasů)

Autor recenze

Katka Muchová
Katka Muchová

Profesně napůl redaktorka, napůl výcvikářka psů. Ve volném čase milovnice fotografování, umění, nových technologií a brouzdání po internetu, kde hledám informace o společenském dění a zajímavé produkty. Baví mě testování různých vychytávek a ráda s jejich výběrem pomáhám ostatním. Facebook redaktorky.

Podobné články

Diskuze a zkušenosti

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář