Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
Menu
Testado.cz » Služby

Nejlepší pojištění psa 2024 – recenze a srovnání pojišťoven

Pojištění psa funguje podobně jako to pro lidi. Zahrnuje například pojištění odpovědnosti, když pejsek (nebo jiné zvíře) něco vyvede, a také pojištění zdravotních nákladů. Neproplácí sice pravidelné preventivní návštěvy u veterináře, ale v případě nemoci nebo zranění zvířete vám ušetří nemalé výdaje. Nejnáročnějším chovatelům doporučujeme pojištění PetExpert.

Rychlé sjednání on-line

Potřebujete pojistku vyřídit rychle on-line a bez zbytečných průtahů? Zkuste Generali s jednoduchými podmínkami.

Nejlepší pojištění psů

Jasně nejlepší pojištění psů na trhu. Vysoká plnění, rychlé vypořádání a služby navíc!

Pro více zvířat

Pojištění pro psy a kočky Colonnade nabízí jednoduché podmínky bez věkových a váhových omezení.

Nejlepší pojištění pro psa

Recenze Generali Česká pojišťovna – jednoduché a přizpůsobitelné pojištění

Recenze pojištění psů Generali Česká pojišťovna

Klady
 • Žádná spoluúčast při pojištění odpovědnosti
 • Jednoduché podmínky
 • Možnost kombinace pojistek různých situací
 • Snadné on-line sjednání
 • Dobrá cena u levnějšího balíčku
Zápory
 • Pro velké psy pojistka jen do 6 let
 • Vyšší cena s vyšším plněním

Známá Česká pojišťovna Generali nabízí své služby nejen pro lidi, ale také pro domácí mazlíčky, respektive pro psy a kočky. Kromě toho, že se jedná o spolehlivou a zběhlou pojišťovnu, na Generali pojištění oceníte také jednoduchost. Podmínky jsou přehledné a smlouvu bez problémů uzavřete on-line z pohodlí domova. Kromě věkového omezení platnosti zde nejsou žádné zásadní výjimky. Velké psy lez bohužel pojistit jen do 6 let věku, ty menší alespoň do 10 let. Samozřejmostí je povinné čipování.

Velkou výhodou pojištění psů Generali je volitelnost programu. Na výběr máte ze tří hlavních služeb – pojištění zdraví, odpovědnosti za škodu a smrti. Nejenže si můžete vybrat, zda chcete všechny typy, ale navíc si u každé části pojistky nastavíte libovolně výši plnění nezávisle na druhé položce. Veterinární náklady Česká pojišťovna umožňuje pojistit na 15 000, 20 000 nebo 30 000 Kč a uhynutí nebo utracení mezi 5 000, 10 000 a 15 000 Kč. Pojištění odpovědnosti za zvíře je pak pevně dané na dva miliony.

S vyšším plněním je pojistka dražší, zejména u těžších plemen psů. Levnější typy mají naopak velmi výhodnou cenu. Spoluúčast majitele zvířete je nastavená na 10 % u veterinárních zákroků. V případě odpovědnosti je spoluúčast nulová.

Recenze pojištění psů PetExpert – nadstandardní služby s vysokým plněním

PetExpert

Klady
 • Snadné on-line sjednání
 • Vysoké částky plnění
 • Krytí mnoha situací
 • Výběr ze spousty balíčků
 • Široká síť smluvních veterinářů, kde událost vyřídí na místě
Zápory
 • Dražší nadstandardní balíčky

Pojistitelem společnosti PetExpert je ČSOB Pojišťovna. Bude se líbit každému, kdo chce svého mazlíčka pojistit na vyšší částku. Zatímco pojištění veterinárních nákladů u konkurence běžně dosahuje maximálně 35 000 Kč, zde se jedná o základní balíček. Maximální výše plnění může být až 120 000 Kč za rok. Vedle pojištění zdraví nabízí PetExpert i pojistku odpovědnosti za zvíře ve výši dva miliony Kč.

U této pojišťovny zvířat najdete i nadstandardní služby, které se běžně nenabízejí – například pojištění pro případy smrti, odcizení či ztráty a nákladů na nalezení. Na výběr máte ze čtyř balíčků. Cena patří k průměru na trhu a odpovídá výši plnění. Za menší plemena psů a za kočky zaplatíte méně. Pojištění PetExpert má širokou síť smluvních veterinářů, kde se ihned proplácejí náklady na léčbu. Tím se svým fungováním podobá lidskému zdravotnímu pojištění.

Pojištění psů Petexpert je možné uzavřít od 50 dnů věku zvířete. Psa lze pojistit do 10 let u menších plemen, do 8 let u středních a do 6 let u velkých plemen. Spoluúčast začíná na 10 %. Podmínky pojistky jsou srozumitelné. Nejlepší pojištění psa pro náročné chovatele.

Recenze Colonnade – pro více zvířat + sportovní a služební psy

Hodnocení pojištění psa Colonnade

Klady
 • Cenově výhodné pojištění více zvířat
 • Bez omezení věku a váhy
 • Zahrnuje pojištění psa do zahraničí
 • I pro služební a sportovní psy
 • Malá spoluúčast majitele zvířete
Zápory
 • Nemá pojištění smrti
 • Není zde on-line formulář pro sjednání
 • Průměrné plnění u pojištění odpovědnosti

Pojištění na psy a kočky Colonnade ocení chovatelské stanice a majitelé většího počtu zvířat. Zatímco u pojištění jednoho mazlíčka jsou ceny srovnatelné s ostatními službami, pro více psů nebo koček získáte výraznou slevu. Dle výše pojistky vás uzavření smlouvy na jedno zvíře vyjde na 189 nebo 299 Kč, na dvě až tři na 299 či 509 Kč a za čtyř až pět mazlíčků zaplatíte 509 nebo 749 Kč. Jednotlivé cenové balíčky se liší na základě výše plnění za veterinární náklady. Základní ji má stanovenou na 15 000 Kč a dražší pak na 30 000 Kč. Pojištění odpovědnosti činní vždy 1 00 000 Kč. Další typy pojistek Colonnade nenabízí. Spoluúčast ze strany majitele je nízkých 1 000 Kč.

Vedle majitelů více zvířat jsou další skupinou pejskařů, kterým se bude tato služba líbit, trenéři služebního a sportovního výcviku. Pojištění mazlíčků Colonnade bez problémů pojistí psy i při výcviku. Dále pojišťovna jistě osloví majitele obřích plenem, protože nestanovuje limity na hmotnost psa. Taktéž neexistují věková omezení. Celkově zde nenajdete žádné výjimky ani chytáky. Samozřejmě ale musíte počítat se základními podmínkami, jako je povinné čipování.

Cestujete-li se svým zvířete, budete mít zajisté radost, že pojištění Colonnade platí nejen v ČR, ale i po celém světě. Vyřízení pojistné události je rychlé, stejně jako sjednání. Bohužel nelze provést on-line přes webový formulář (jen telefonicky nebo e-mailem). Přesto není nijak náročné. Nepotřebujete k němu vyplňovat žádné dotazníky ani mít lékařské prohlídky. Dle Colonnade recenze službu doporučujeme majitelům více zvířat, případně aktivnějším chovatelům.

Jak vybrat pojištění pro psa

Pojištění pro psy, kočky a jiná zvířata je v České republice poměrně novou službou, ale stává se čím dál populárnější. Před uzavřením pojistné smlouvy byste se nejprve měli seznámit především s tím, co všechno pojistka pokrývá, kolik zaplatíte, co ovlivňuje cenu a jakého psa lze nebo nelze pojistit. Sjednání je zpravidla snadné, avšak doporučujeme poctivě prostudovat podmínky. Během srovnání jsme zjistili, že se nabídky pojišťoven od sebe mnohdy výrazně liší.

Jak vybrat pojištění pro psa - informace a návod

Co pojištění psů obvykle pokrývá?

Každá pojišťovna mazlíčků má jiné podmínky a pokrývá jiné situace. Důležité je si dobře přečíst podmínky a zvolit takovou pojistnou smlouvu, která bude obsahovat vše, co požadujete. Všeobecně je lepší mít pojištění psa, které pokrývá mnoho situací, protože nikdy nevíte, co se stane. Celkem můžeme rozdělit zaměření na několik kategorií:

 • Pojištění zdraví psa
 • Pojištění zodpovědnosti za psa
 • Další typy pojištění

Pojištění zdraví psa

Část pojistky, která se týká zdravotního stavu psa, se nazývá „pojištění veterinární péče“. Je základem každého pojištění zvířat. Jedná se o ekvivalent úrazového pojištění lidí. Zahrnuje nejen zranění, ale i nemoci a jiné zdravotní komplikace, respektive náklady na ně vynaložené u veterináře. Zpravidla platí bez ohledu na to, jak daná okolnost vznikla. V některých případech je součástí pojištění zdraví i úmrtí mazlíčka.

Mezi nejčastější případy, kterých se pojištění zdraví a veterinární péče týká, patří zranění při aktivitě, rvačce dvou psů nebo při srážce s automobilem, otrava, operace kloubů (zejména kyčlí) či operace očí.

pojištění zdraví psa

Pojištění odpovědnosti za psa

Neplánované finanční náklady za psa se netýkají jen zdraví. Pokud váš mazlíček něco vyvede, je nutné uhradit také škodu, kterou způsobil. Od toho je zde pojištění odpovědnosti za zvíře. Tato část bývá spolu s pojištěním veterinární péče hlavní součástí každé pojistky. Týká se situace, kdy pes způsobí někomu újmu na zdraví či na majetku.

Náš tip

Máte problémy s výchovou vašeho psa? Neposlouchá vás? Potom vám doporučujeme psí školu.

Další typy pojištění

Ne všechna pojištění zvířat mají doplňkové položky. Pokud jsou však nabízeny a nevadí vám si za ně připlatit, získáte pojistné krytí mnohých dalších situací. Součástí pojistky může být například hlídání psů v době, kdy se o něj nemůžete ze zdravotních či jiných důvodů postarat. Dalšími situacemi jsou pojištění proti ztrátě i krádeži mazlíčka nebo hrazení nákladů nutných na jeho nelezení.

Náš tip

Nezapomínejte pojistit vedle mazlíčka také sebe. Zajímavou životní pojistku nabízí například pojištění Mutumutu.

kdy nelze psa pojistitPřekážky v pojištění psů

Pro sjednání pojištění musí být pes v první řadě jasně identifikovatelný. Pokud nemá platný čip, popřípadě tetování, nelze ho pojistit. Čipování psa je povinné celkově, nejen kvůli pojistce. Některé pojišťovny vyžadují i očkování, které je taktéž nutné mít v každém případě.

Zvířecí pojištění nelze sjednat v případě, že má zvíře dlouhotrvající a neléčitelnou komplikaci, která pro majitele znamená trvalé finanční výdeje. Pokud váš pes trpí vrozenou vadou či chronickým onemocněním, nelze na tyto případy vztahovat pojistnou smlouvu. Špatný zdravotní stav, například extrémní tloušťka, taktéž bývá překážkou. Dále jsou často z pojištění vyloučené březí feny či psi vyžadující speciální dietu, byť u zdravotní stravy najdete i výjimky s částečným hrazením veterinářem předepsané výživy.

Pojištění psů se také mnohdy vztahuje k věku. Starší zvíře nelze pojistit a u již pojištěného psa po dosažení stanovaného věku smlouva zaniká. Většinou je hranice nastavená na přibližně 8 let věku. U některých extrémně těžkých a velkých plemen, které mají všeobecně kratší dobu dožití, bývá platnost ještě kratší, dokonce poloviční. Taktéž nejmladší zvířata nepojistíte. Někdy je možné uzavřít smlouvu již od 8 týdnů zvířete (v době, kdy jde štěně od chovatele k novému majiteli), jindy až od půl roku věku.

Mezi další situace, které pojištění psů nepokrývá, patří veterinární zákroky, které nejsou zdravotně nutné – například kastrace, očkování či ošetření zubů. Zvířecí pojištění se také netýká preventivní péče. Všechny uznané zákroky musí být prováděné veterinářem – domácí léčbu naordinovanou majitelem zvířete pojištění nehradí.

Pojištění psa do zahraničí?

Také je nutné upozornit, že mnoho pojištění neplatí v zahraničí. Pokud se svým zvířátkem pravidelně cestujete, hlídejte si, aby se pojistka nevztahovala pouze na území České republiky. Cestovní pojištění pro psa však nabízí pár pojišťoven…

Pojištění dalších domácích mazlíčků

Psi jsou nejčastěji pojišťovaným domácím mazlíčkem. Důvodů je hned několik. Kromě toho, že se jedná o oblíbené společníky, tak se také se psy na rozdíl od mnoha zvířat pravidelně pohybujete po městě či je necháváte bez dozoru na zahradě. Tím se bohužel zvyšuje riziko úrazu a zranění. Navíc psi dokáží způsobit větší škody cizím lidem. Proto u nich dává například ve srovnání s kočkami větší smysl pojištění zodpovědnosti. Přesto se setkáte i s nabídkami pojišťoven pro další druhy zvířat. Mezi hlavní kategorie patří:

 • Pojištění koček
 • Pojištění hospodářských zvířat
 • Pojištění exotických zvířat

pojištění zvířat kočkyPojištění koček

Onemocnět samozřejmě může každé zvíře, nejen pes. Stejně tak s kočkou může dojít k obdobnému neštěstí a újmě na majetku další osoby. Proto většina pojišťoven nabízí hrazení výdajů i v jejich případě. Kočky buďto mohou mít samostatný a ve srovnání se psy obvykle levnější pojišťovací program nebo mohou být zahrnuté spolu s nimi v jednom nabízeném balíčku.

Pojištění koček má smysl, i když snižujete riziko zranění například tím, že s nimi nechodíte ven. K úrazu může dojít i doma. Navíc je nutné myslet na případné nemoci a s nimi související nutné ošetření u veterináře.

pojištka pro domácí velká zvířataPojištění hospodářských zvířat

Pojištění hospodářských zvířat chrání velké i malé chovatele a zemědělské podniky před ztrátami především v důsledku nákazy zvířat. Může však krýt také otravu, zásah elektrickým proudem ohradníku či naopak škodu vzniklou přerušením dodávky elektřiny, zranění nebo úhyn související s živelnými katastrofami či s úrazem. Vztahuje se na běžně chované druhy jako skot, ovce, prasata, koně, drůbež a jiné, ale i na jelenovité, pštrosy a další exotické zástupce hospodářských zvířat.

Testado radí

Zemědělské podniky dokonce mohou získat na pojištění zvířat státní podporu od ministerstva zemědělství.

U velkých zvířat se pojištění nemusí týkat jen užitkového chovu. Například lze pojistit koně využívané pro práci či pro závody. V takovém případě se ale cena zvyšuje úměrně s rizikem, stejně jako u závodních či pracovních psů.

pojistka pro ostatní mazlíčkyPojištění exotických zvířat

Exotické druhy zvířat patří mezi méně časté mazlíčky a také se na něj specializuje méně pojišťoven ve srovnání se psy, kočkami a běžnými hospodářskými zvířaty. Přesto však na trhu i tuto službu najdete. Cena bývá vyšší, protože exotická zvířata zpravidla nepatří mezi nejlevnější. Navíc často vyžadují specializovanou a dražší péči, kterou pojišťovna proplácí. Poměrně jednoduchým řešení je také mazlíčka v kleci nebo v teráriu pojistit komplexně s celou domácností.

Testado radí

Pokud chováte nějaký nebezpečný druh, dejte si obzvláště pozor, zda je součástí pojištění i odpovědnost za škodu.

Kolik pojištění stojí a co určuje cenu?

Za pojištění psů, které zahrnuje základní částku hrazení veterinárních zákroků spolu s pojištěním odpovědnosti, zaplatíte přibližně 100 až 350 Kč za měsíc. Pojištění odpovědnosti je nejčastěji stanovené na milion až dva miliony korun. Nejnižší částka pojištění zdravotních výloh bývá od 15 000 do 35 000 Kč. U některých služeb ji lze navýšit až nad 100 000 Kč. Tím se ale zároveň zvýší cena, kterou měsíčně zaplatíte. Pokud k pojištění psa přidáte i další položky (např. pojištění smrti, odcizení či náklady na hlídání), můžete se dostat až na cca 600 Kč za měsíc.

Většina pojišťoven domácích mazlíčků má v pojistné smlouvě takzvanou spoluúčast. To je částka, kterou zaplatíte vy sami. Zbytek uhradí pojišťovna. Spoluúčast může být vyjádřená procentem (např. vy hradíte 5 nebo 10 % z celkové ceny) nebo konkrétní sumou (např. 1 000 Kč). V prvním případě je samozřejmě částka proměnlivá. Pokud dojde k situaci s menšími výdaji, bývá tato varianta výhodnější. Naopak pevně daná spoluúčast se vyplatí u středních vyšších finančních nákladů.

Cenu pojištění pro psa neovlivňuje jen nastavená výše plnění. Vliv má také to, jakého mazlíčka si chcete pojistit. Jak již bylo zmíněno, kočky mají někdy pojistku levnější než psi. U hafanů hraje svou roli také plemeno, respektive jeho velikost. Větší a těžší psi mohou mít pojištění dražší, protože jsou všeobecně náchylnější na zdravotní problémy.

Vliv má také využití psa. Pokud se s ním aktivně účastníte závodů či ho máte jako pracovního pomocníka, zvyšuje se riziko zranění a tím i cena pojistky. Taktéž pojištění chovných psů může být někdy dražší. Naopak u “gaučáků” nezaplatíte tolik. Obvykle nemá na cenu vliv, zda je pes s průkazem původu či nikoliv.

Jak sjednat pojištění pro psa?

Sjednání pojištění pro psa není vůbec náročné. Obvykle nemusíte předkládat žádné zdravotní písemnosti vašeho mazlíčka a samozřejmě ho ani není nutné vodit do pojišťovny – vše zařídíte ve většině případů z pohodlí domova, většinou on-line přes počítač. Stačí splňovat podmínky, jako je například věk či označení čipem.

Poté si už jen vyberete pojištění zvířat, jež vám bude nejvíce vyhovovat, a vyplníte pravdivě všechny údaje. Pokud byste si nevěděli s něčím rady, můžete pojišťovnu kontaktovat telefonicky. Rozhodně doporučujeme si poctivě přečíst podmínky plnění a obecně vše kolem pojištění.

Kde vyřídit pojištění psa

On-line formulář pro vyplnění údajů se nachází na internetových stránkách pojišťoven. Odkaz samozřejmě najdete v našem srovnání vedle recenze konkrétní nabídky. Také můžete využít nějaký srovnávač pojištění.

Sdílejte článek

Ohodnoťte článek

Celkové hodnocení: 5.0 (185 hlasů)

Autor článku

Katka Muchová
Katka Muchová

Profesně napůl redaktorka, napůl výcvikářka psů. Ve volném čase milovnice fotografování, umění, nových technologií a brouzdání po internetu, kde hledám informace o společenském dění a zajímavé produkty. Baví mě testování různých vychytávek a ráda s jejich výběrem pomáhám ostatním. Facebook redaktorky.

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář