Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
Menu
>

Recenze pojištění psa Colonnade

6. 6. 2021 aktualizováno

Hodnocení pojištění psa Colonnade

Pojištění zvířat Colonnade je zajímavou službou, která se v mnoha ohledech liší od konkurence. Bude se líbit především majitelům více zvířat. Specifické služby ocení také majitelé větších plemen či každý, kdo se svým psem pravidelně cestuje nebo se účastní sportovního/služebního výcviku. V našem srovnávači pojištění psů se můžete podívat i na další nabídky.

Hodnocení pojištění psa Colonnade

8.4

Skvělé

Colonnade je pojištění psů a koček, které je cenově výhodné především tehdy, pokud máte více mazlíčků. Mile vás překvapí absencí omezení ohledně věku nebo váhy zvířete. Na rozdíl od konkurence také platí po celém světě. Lze ho sjednat i pro psy ve výcviku. Výše plnění je průměrná, stejně jako krytí různých situací.

Krytí různých situací
8
Podmínky uzavření a vyplácení
8
Výše plnění
8
Cenová výhodnost
9.5
Klady
  • Cenově výhodné pojištění více zvířat
  • Bez omezení věku a váhy
  • Platí nejen v ČR
  • I pro služební a sportovní psy
  • Malá spoluúčast majitele zvířete
Zápory
  • Nemá pojištění smrti
  • Není zde on-line formulář pro sjednání
  • Průměrné plnění u pojištění odpovědnosti

Krytí různých situací – 8/10

Pojištění domácích mazlíčků Colonnade hradí jen dvě základní a nejdůležitější položky – pojištění veterinárních nákladů na ošetření zranění či úrazu a pojištění zodpovědnosti za zvíře. Nenajdete zde žádné bonusové služby, jako pojištění ztráty či výdajů na nalezení mazlíčka. Chybí také pojištění v případě úmrtí zvířete, což většina ostatních pojišťoven nabízí. Nutné je však říct, že ani u konkurence nebývají tyto částky závratně vysoké. Jinými slovy – „pár tisíc“ vás za smrt milovaného zvířete nevytrhne.

Jednou ze zajímavostí je, že pojištění domácích mazlíčků Colonnade nerozlišuje mezi psy a kočkami. Pojistka je pro oba druhy zvířat stejná. V nabídce najdete dva balíčky označené písmeny „A“ a „B“. Jeden je levnější s nižším plněním a druhý dražší s vyšší pojistkou. Dohromady si lze pojistit až 5 domácích mazlíčků naráz. V takovém případě je cena výrazně nižší, než kdybyste si zařizovali smlouvy samostatně. Tuto možnost využijí zejména majitelé chovatelských stanic, závodních psů a další majitelé většího počtu zvířat.

pojistka pro sportovní psy

Podmínky uzavření a vyplácení – 8/10

Stejně jako u každého pojištění, i zde musí být zvíře čipované. Taktéž základními výjimkami se hodnocené pojištění psů Colonnade neliší od konkurence. Nevztahuje se například na válečný stav či podvodné jednání. Tyto samozřejmé věci jsou jediným omezením. Zatímco většina služeb na trhu limituje pojistku na věk psa, u Colonnade platí smlouva až do konce jeho života. Taktéž zde nenajdete žádné hmotnostní limity.

V porovnání s jinými pojišťovnami je rozdíl v podmínkách vyplácení také v lokalitě. Krytí se vztahuje nejen na území České republiky, ale rovnou na celý svět. Colonnade umožňuje pojistit psy ve služebním výcviku nebo při sportovním tréninku.

Sjednání je jednoduché a rychlé, avšak nelze provést přes on-line formulář. Kontaktování pojišťovny můžete provést e-mailem nebo telefonicky. Pro uzavření smlouvy nepotřebujete žádné zdravotní prohlídky ani dotazníky.

ceny pojištění psů

Výše plnění – 8/10

Pojištění zvířat Colonnade má poměrně nižší výši plnění než nabízí konkurence. Přesto i tyto částky lze považovat za dostačující. Pojištění veterinárních nákladů je standardních 15 000 až 30 000 Kč. V případě pojištění odpovědnosti za zvíře lze očekávat maximálně jeden milion korun u škod na zdraví i škod na majetku. U ostatních pojišťoven se často setkáte se 2 000 000 Kč.

recenze pojištění colonnade

Výši plnění si nelze příliš upravovat. Součástí nabídky jsou jen dva programy, které se liší pojištěním veterinárního zákroku. Pojistka za odpovědnost za zvíře zůstává stále stejná v obou případech. Zajímavostí je, že limitem jednoho vyplacení zde není kalendářní rok, ale samotný úraz. Při opakovaném neštěstí je váš mazlíček stále plně pojištěný.

Cenová výhodnost – 9,5/10

Jak je očekávatelné, s nižší výší plnění souvisí i nízké ceny. Pojištění domácích mazlíčků Colonnade udělá radost každému, kdo chce mít pro své zvíře základní pojištění a nechce za něj platit zbytečně hodně. Za menší typ pojištění zaplatíte za jednoho mazlíčka 224 Kč a s balíčkem s vyšším plněním 299 Kč. Výhodnost začíná zejména tehdy, když pojišťujete více psů nebo koček naráz. Například pojištění tří pejsků vás nebude stát trojnásobek jako u konkurence, ale jen 299 až 509 Kč.

Další cenovou výhodou je zde spoluúčast. Zatímco obvykle platíte procentuální částku, u pojištění psů Colonnade můžete počítat pouze s 1 000 Kč spoluúčasti. Pevně daná částka vyjde levněji a navíc dopředu víte, kolik zaplatíte. To je jen další z řady výhod této pojišťovny.

Sdílejte článek

Ohodnoťte recenzi

Zatím nikdo neohodnotil, buďte první.

Autor recenze

Katka Muchová
Katka Muchová

Profesně napůl redaktorka, napůl výcvikářka psů. Ve volném čase milovnice fotografování, umění, nových technologií a brouzdání po internetu, kde hledám informace o společenském dění a zajímavé produkty. Baví mě testování různých vychytávek a ráda s jejich výběrem pomáhám ostatním. Facebook redaktorky.

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář
Uživatel
Katarina Radlova (2. 4. 2023 11:04)

Dobry den, jen me zarazi, ze neuvadite jednu z dost neprijemnych zaporu u pojisteni petexpertu (nevim jak je to u jinych pojisteni zvirat), ze po plneni pojisten udalosti docela neprijemne zvedaji pojistnou castku na dalsi rok. Coz se nikde nedoctete a ani vas na to nikdo neupozortni. Takze pokud uvadite hodnoceni jednotlivych pojisteni tuto skutecnost bych tam ocekavala uvadet. S pozdravem KR

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář