Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
Menu
>

Recenze on-line psí školy – zkušenosti a hodnocení

psí škola online

Rádi byste vycvičili svého pejska i bez nutnosti docházet pravidelně na cvičák? Nevíte, jak zařídit, aby vás poslouchal a nezlobil, popřípadě vás zajímá, jak je možné naučit hafany super triky? Víte, jak správně vychovat štěně? S tímto vším vám pomůže on-line psí škola.

O online psí škole

On-line psí cvičák www.onlinepsiskola.cz se zaměřuje na pomoc s tréninkem psů bez nutnosti docházet do klasického kynologického klubu. Hodí se pro všechny, kterým návštěva kynologických klubů v místě jejich bydliště časově nevychází nebo pro lidi, kteří poblíž domova ani žádnou takovou organizaci nemají. Online psí školu ocení rovněž každý, komu nevyhovuje přístup k tréninku na místím cvičáku, koho již nebaví čekat, až na něj při výcviku dojde řada, či lidé, kterým zde nedokázali správně poradit s výchovou jejich hafana.

Online psí škola recenze testado

Stejně jako u každého jiného výcviku, i zde samozřejmě leží všechna zodpovědnost na vás. Ať už si vyberete on-line cvičák nebo ten fyzický, jste to vy, kdo bude se psem trénovat. Nutné je si na něj udělat čas a věnovat mu svou snahu. Jediným přečtením kurzu bez následné práce vychovaného psa nezískáte. On-line psí škola je tu od toho, aby vám poskytla co nejlepší návod a abyste věděli, jak máte postupovat.

Projekt onlinepsiskola.cz vznikl v roce 2015. Od té doby se řadí mezi největší a nejpopulárnější on-line kurzy výcviku psů v ČR. Působí také na Slovensku a v Polsku. Kurzem si prošlo více než 25 000 účastníků. Výcvikářky, které pro vás a pro vaše hafany připravily veškerý program, mají bohaté zkušenosti s prací se psy. Veronika ze Psí on-line školy se zaměřuje na cvičení triků. Se svými australskými ovčáky pořádá semináře a vystupuje na akcích po celé ČR. Také má na Youtube populární kanál s kynologickými instruktážními videi. Výcvikářka Zdeňka se pak zabývá převýchovou problematických hafanů a výcvikem vodících, asistenčních a canisterapeutických psů. Také získala ocenění Statečné psí srdce a ocenění Zlatého záchranářského kříže.

Používané výcvikové metody

Existuje celá řada způsobů, jak lze psy cvičit. Pokud zavítáte na klasický cvičák, bohužel se mnohdy stále setkáte se škubáním vodítkem a jinými nátlakovými metodami. Na tomto online výcviku psů oceňujeme, že pro učení povelů zvolili přístup, při kterém bude váš hafan pracovat kvůli tomu, že jej trénink baví, nikoliv ze strachu před trestem.

Tato on-line psí škola používá kombinaci dvou výcvikových metod – navádění pomocí pamlsku a nechání hafana, aby si na povel přišel sám. První možnost je zde v základním tréninku více uplatňovaná a je pro začínající kynology snadnější. Avšak v případě, že je jediným úkolem psa při učení nových dovedností následovat jídlo, plní povely sice dobrovolně, ale nemusí u nich přemýšlet, snažit se a zapojovat vlastní iniciativu. Tím u méně aktivních hafanů může klesat zápal a snaha při cvičení. Na druhou zde najdete i cviky (např. nácvik očního kontaktu nebo povel „tuc“), které cíleně učí hafany soustředěnosti a zvyšují motivaci. Díky tomu budou ochotněji cvičit i v rušivém prostředí.

clickerBěhem on-line výcviku budete používat klikr. To je jednoduchá a levná krabička, která po máčknutí vydá zvuk. Ten je pořád stejný, tudíž pro hafany pochopitelnější než slovní spojení „hodný pejsek“ nebo jakákoliv jiná věta. Pes si kliknutí spojí s odměnou a bude vědět, že udělal správnou věc. Sám se pak bude snažit cvik zopakovat, aby opět dosáhl cvaknutí, za které přijde pamlsek, hračka či jiná věc, kterou má rád. Vaším úkolem bude jen klikat ve správný čas, abyste psovi jasně označili moment, kdy přišel na to, co po něm chcete.

Všechny používané výcvikové metody jsou jednoduché, aby je dokázal na psa aplikovat i začátečník. Zároveň u věcí, které nejsou jen základními povely jako „sedni“ nebo „lehni“, máte i vysvětleno, proč je trénujete a k čemu je dobré, aby pes takovéto dovednosti měl. V porovnání s mnoha fyzickými cvičáky neplníte jen slepě instrukce výcvikáře, ale sami pochopíte postupy tréninku. Díky tomu můžete po absolvování kurzu snadněji dál se svým psem pracovat bez pomoci.

Nabízené programy

Psí škola on-line rozhodně nemá nouzi o nabídku programů. Poradí vám, ať už potřebujete naučit vašeho pejska základní poslušnost, protože si dělá, co chce a neposlouchá vás, i když bojujete se složitějším problémovým chováním, jako je bojácnost, agresivita nebo uštěkanost. Samozřejmě je zde i něco pro pokročilejší, kteří již mají základní výcvik za sebou a chtěli by trénovat zajímavé psí triky.

online programy výcviku psů

online lekce výcviku

Nutné je upozornit, že tyto on-line výcvikové kurzy psů slouží jen pro vaše vlastní potřeby, abyste měli doma vychovaného parťáka, popřípadě abyste si s ním užili zábavu s učením různých povelů. Máte-li v plánu chodit na závody a skládat se psem zkoušky, obvykle se návštěvě fyzického cvičiště nevyhnete. U on-line psí školy můžete zkusit pro tyto případy zvolit individuální pomoc. Ovšem pokud s danou disciplínou začínáte, je vždy lepší si zkušební řád před oficiálními závody nebo zkouškami natrénovat s osobní instruktáží a přímo na místě, na kterém pak budete cvičit před rozhodčím.

Další věcí, ve které on-line programy nedokáží zastoupit fyzický kynologický klub, jsou pak některé psí sporty vyžadující speciální vybavení jako například překážky. Jejich pořízení není právě levnou záležitostí, tudíž je jasné, že v on-line cvičáku tyto disciplíny nenajdete. Přesto je milé překvapení, že ani psí sporty zde nebyly úplně vynechány.

Celkem v nabídce najdete on-line výcvikové psí kurzy na téma:

 • Základní poslušnost (dospělý pes, štěně)
 • Přivolání
 • Tahání na vodítku
 • Problémové chování
 • Psí triky
 • Dog puller
 • Individuální pomoc
 • Mistr psí výchovy a různé výzvy

První výcvik on-line zdarma

Základní vstupní lekci si můžete vyzkoušet zdarma, abyste zjistili, zda vám bude přístup vyhovovat. Již v tomto výcvikovém online kurzu budete svého pejska učit první věci – především reagovat na klikr a soustředit se na vás (ne na okolí nebo pamlsek). Vše je pochopitelně v textovém návodu popsáno, abyste věděli, jak postupovat, a aby váš hafan pochopil, co po něm chcete.

Základní poslušnost

Nejdůležitější povely slouží k ovladatelnosti psa a pomohou vám v každodenních situacích. Nabízejí se zde hned dva programy – on-line kurz pro štěňata a kurz základní poslušnosti. Ten je vhodný pro psy cca od půl roku věku. Obsahuje 20 lekcí a naučí vás základní povely a především to, jak přimět psa ochotně spolupracovat. V on-line psí školce pro psy od 8mi týdnů věku se k tomuto všemu navíc dozvíte i nejdůležitější informace o výchově štěňátek.

základní ovladatelnost online

Přivolání

Přivolání sice také patří mezi základní poslušnost, ovšem mnoho psů jej nerado plní a nechtějí na první zavolání přijít. Navíc se jedná o úplně nedůležitější povel, který si zaslouží více pozornosti než jiné. Pokud hafan zůstane sedět poté, co řeknete „lehni“, tak se v praxi nic až zas tak hrozného nestane. Dostat psa k sobě za jakékoliv situace je však nesmírně důležité, kdyby náhodou otravoval nějakého cizího člověka, proháněl zvěř či naopak kdyby jemu hrozilo jakékoliv nebezpečí. Trénink nazvaný přivolávačská výzva probíhá pomocí chytrých her a chytáků, které naučí psa reagovat na první zavolání. Kurz trvá 4 týdny.

Náš tip

Pro vašeho miláčka doporučujeme pojištění psa, které vám v případě nemoci, zranění nebo nějaké majetkové újmy, ušetří nemalé částky.

Tahání na vodítku

Tahání na vodíku je jedním z častých psích zlozvyků. Nejenže pak hafan vypadá nevychovaně a procházky jsou nepříjemné, ale zároveň u větších plemen si neustálým taháním můžete přivodit zdravotní potíže a riskujete, že vás pes stáhne třeba do vody, do kopřiv, v horším případě i do silnice. V on-line kurzu Stop tahání se za pět týdnů naučíte, jak si vyjít na procházku bez napnutého vodítka. Samozřejmě trénink probíhá pomocí pozitivní motivace bez fyzického bojování se psem.

on line výcvik chůze na vodítku

Problémové chování

Někdy se stane, že pes nezlobí jen proto, že ho zajímá více okolí než vy. Problémovým chováním může být bázlivost, agresivita, ale také třeba nesamostatnost a přílišné štěkání. V on-line psí škole se naučíte, jak s takovým psem pracovat a jak jej uklidnit. Nezáleží na tom, zda je problém způsobený povahovou vlastností, zanedbanou socializací či špatnou zkušeností, kterou mohou mít především pejsci z útulku.

Psí triky

Pokud se svým psem zvládáte základní poslušnost a nemáte problémy s výchovou, nabízí se pro vás on-line trénink psích triků. Dozvíte se, jak vysvětlit psovi základní kousky jako třeba otočky na místě, ale i panáčkování, kulhání na povel či aportování. Psí škola triků je rozdělená do tří úrovní obtížnosti, abyste se postupně dostali od nejjednodušších po ty složitější.

on-line trénink triků

Dog puller

Pullery jsou fialové kroužky ze speciálního materiálu, který je psům příjemný do zubů a dají se s ním dělat různé kousky. Z tréninku s ním dokonce vznikl samostatný sport se dvěma disciplínami: puller jumping a puller running. Online psí škola vás provede vším potřebným od nákupu správné velikosti fialových kroužků, přes metody tréninku, až po přípravu na závody.

puller online kurz

Individuální pomoc

Tuto možnost využijete, ať už potřebujete jednorázovou pomoc, měsíční kurz dle vlastních potřeb či delší on-line výcvik psa na míru. Zde je program plně přizpůsobený vašim požadavkům a trenérka je vám kdykoliv k dispozici. Během individuálního kurzu můžete vyřešit klidně i několik problémů.

Úroveň zpracování programů

Veškeré tréninkové materiály dostanete zpracované v textovém formátu a doplněné o ukázková videa. Sami si pak se psem cvičíte z pohodlí domova, kdy chcete a jak dlouho chcete. Posupujete podle toho, jak vám trénink půjde a můžete se k předchozímu kroku kdykoliv vrátit. Online výcvik je dostupný ještě rok po zakoupení kurzu, tudíž se nemusíte bát, že byste něco nestihli. K obsahu výcviku se přihlásíte přes svůj počítač nebo mobil přes webové stránky onlinepsiskola.cz.

psí on line trénink lekce

Vše je hezky vysvětleno, aby to pochopil i úplný začátečník. Některé části jsou zaměřené na praktický trénink, jiné vám blíže vysvětlí, jak pes přemýšlí. Výcvikové lekce k základním povelům jsou však velmi krátké. Obzvláště v porovnání s úvodní lekcí zdarma vás překvapí jejich stručnost. Vysvětlení povelu je v několika odrážkách, což je základní návod, který si dohledáte kdekoliv na internetu. Avšak, nastane-li jakákoliv komplikace, máte u zakoupeného kurzu profesionální podporu a můžete se kdykoliv obrátit na výcvikářku. Počet dotazů není nijak limitován, takže se určitě ptejte na vše, co vás napadne.

Ilustrační výcviková videa hodně pomáhají pochopení a ukáží vám, jak má povel vypadat. Jsou poměrně krátká, jednoduše zpracovaná a v porovnání s youtubovými ukázkami výcvikářky Veroniky nepůsobí tak profesionálním dojmem. Svou funkci však plní dobře. Někdy videa zastupují i delší texty, což je dobrá zpráva, protože ne každému by se chtělo číst mnoha-stánkové listy. Tyto informační nahrávky jsou pochopitelné a výstižné.

Součástí kurzů jsou občasně i rady, jak postupovat, pokud dojde k nejčastějším možným problémům. Podobných tipů a výcvikových triků je však u základního výcviku poměrně poskromnu, stejně jako alternativních možností, jak konkrétní povel učit. Naopak velkým plusem a praktickou pomůckou je vlastní interaktivní výcvikový deníček, kde si zaškrtáváte, co už máte zvládnuto, a kdy můžete sledovat své pokroky.

deníček on line výcviku psa

K některým speciálním kurzům budete potřebovat také kameru, abyste mohli natáčet své pokroky. To samozřejmě není povinné, ale zpětná vazba je vždy velkým plusem. Základní poslušnost, triky a další oblíbené on-line výcvikové lekce nejsou časově limitované a můžete se do nich přihlásit celoročně. V případě speciálních skupinových kurzů, kde je omezený počet účastníků, začínají všichni nastejno.

Další aktivity on-line psí školy

Kromě video a textových lekcí je důležitou součástí on-line cvičáku facebooková skupina. Zde můžete publikovat své pokroky, získat zpětnou vazbu od výcvikářek a také tipy od ostatních členů výcvikového kurzu. Popovídáte si s ostatními, jak si při tréninku pejsci vedou a můžete se seznámit s podobně smýšlejícími nadšenci do kynologie. Ke kurzu navíc získáte dvě krátké naučné e-knihy se psí tématikou ke stažení zdarma.

Při nákupu ze psí online školy jde část peněz na pomoc útulkům a dalším záchranným organizacím. Cvičák má také svůj e-shop, na kterém zakoupíte výcvikové pomůcky i potřeby pro volný čas pro psy a další zvířata. Za zmínku také stojí blog, kde najdete zdarma mnoho zajímavostí a rad ohledně výchovy, výcviku a soužití se psem. Pokud chcete udělat výcvikovými on-line lekcemi někomu radost, můžete si zakoupit dárkový poukaz. Ten si jednoduše vytisknete a obdarovaný si pak spustí lekce na svém počítači. Cena se neliší od běžných objednávek na své jméno.

on line psí škola pomáhá

Cena

V rámci ceny patří onlinepsiskola.cz mezi levnější psí kurzy jak mezi on-line tak mezi fyzickými programy. Díky tomu je tento cvičák na dálku dostupný i pro běžné majitele psů, kteří chtějí jen mít vychovaného společníka a vědět, jak s ním pracovat, nejen pro zapálené pejskaře ochotné vložit do výcviku větší investice.

Všechny platby jsou jednorázové a v průběhu online výcviku psů vás již nečekají žádné další investice. Na začátku je vždy řečeno, jaké vybavení budete potřebovat. Většinou se jedná jen o pamlsky a klikr, který stojí v rámci desítek Kč. Natáčení videí pro zpětnou vazbu zvládnete i přes průměrný mobilní telefon. Pokud zjistíte, že vám výcviková on-line psí škola nevyhovuje, lze uplatnit garanci vrácení peněz do 14 dní spolu s uvedením důvodu.

Cena závisí na tom, jaké všechny možnosti chcete využívat. Základní výcvik i se členstvím v poradní facebookové skupině vás například vyjde na 3 290 Kč. Novinkou je kurz Mistr psí výchovy za 5 990,- (6 měsíců), 9 990,- (1 rok), nebo 24 990,- (navždy). Součástí balíčku je základní poslušnost, přivolávačská výzva, stop tahání na vodítku, problémové chování, psí triky s Veronikou, 28 denní výzva, Dog puller, trénink s Rozárkou a 5 denní akademie pozitivního výcviku.

Jednotlivé on-line tréninku psů: Stop tahání na vodítku, odnaučení problémového chování, učení psích triků. Přivolávačská výzva stojí každý 2 990 Kč.

Závěrečné hodnocení

Mezi zákazníky, kteří již lekce vyzkoušeli, je tato online psí škola výborně hodnocená. Hlavní předností této výcvikové psí školy je trénink on-line z pohodlí domova, který si časově i tempem přizpůsobíte svým potřebám. Hodí se pro všechna plemena, všechny věkové kategorie psů a bude užitečný pro základní výcvik hafana, odnaučení nežádoucího chování i pro ty, kdo chtějí poprvé vyzkoušet psí triky. Nejvíce udělá radost začátečníkům a novopečeným majitelům psa, kterým může přinést mnoho nových a užitečných rad. Pro trošku zkušenější pejskaře mohou být zajímavé zejména teoretické lekce – například část o psí řeči. Pokud už delší dobu pracujete s klikrem a víte, jak psovi vysvětlit jednodušší i složitější kousky, nové informace z této oblasti se zde nedozvíte.

Celý výcvik probíhá pozitivní metodou bez trestání psa, jen pomocí odměn a klikru. Jeho používání je hezky vysvětlené. Celkově jsou lekce pochopitelné, avšak někdy až příliš stručné a zjednodušené. Rozhodně by při on-line výcviku nebylo na škodu zmínit více komplikací, které mohou nastat, a dát na výběr z více tréninkových postupů. V případě problému vám však výcvikářky kdykoliv poradí. Plusem je doplnění lekcí o videa, možnost se přidat do facebookové skupiny i přehledné webové rozhraní, ve kterém máte vlastní výcvikový deníček pro sledování pokroku.

8.8

Skvělá

Jedna z nejpopulárnějších on-line psích škol pro různé typy výcviku. Pracuje s pozitivní motivací bez trestání psa. Její kurzy se skládají z kratších přehledných lekcí. Za přijatelnou cenu získáte dobře zpracované a pochopitelné materiály ve formě textu i videí.

Výcvikové metody
8.5
Srozumitelnost
10
Rozsah nabídky
9.5
Zpracování kurzů
7
Cena
9
Klady
 • Pochopitelné a přehledné kurzy
 • On-line a z pohodlí domova
 • Pozitivní metody výcviku psů
 • Zpětná vazba a možnost konzultace
 • Velký výběr výcvikových kurzů
Zápory
 • Občas stručnější zpracování lekcí

Sdílejte článek

Ohodnoťte recenzi

Celkové hodnocení: 5.0 (59 hlasů)

Autor recenze

Katka Muchová
Katka Muchová

Profesně napůl redaktorka, napůl výcvikářka psů. Ve volném čase milovnice fotografování, umění, nových technologií a brouzdání po internetu, kde hledám informace o společenském dění a zajímavé produkty. Baví mě testování různých vychytávek a ráda s jejich výběrem pomáhám ostatním. Facebook redaktorky.

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář