fbpx
Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
Menu

Nejlepší pojištění v roce 2021

Datum 28.7.2021 Petr Smejkal Petr Smejkal

Potřebujete pojistit automobil nebo motocykl? Přemýšlíte nad havarijním pojištěním, ale nevíte, zda se vyplatí? Bojíte se, že v případě nemoci nebo úrazu nebudete moci splácet hypotéku nebo zajistit rodinu?

Nejen na tyto otázky vám dáme odpovědi radami a výběrem nejlepších pojišťoven a srovnávačů. V rámci aktuálních testů jsme zhodnotili spoustu nabízených pojistek, z nichž jsme vybrali ty nejlepší…

1Povinné ručení

Povinné ručení

Pojištění odpovědnosti z provozu vozidla, o kterém se nejčastěji mluví jako o povinném ručení, je zákonnou povinností vlastníka motorového vozidla. Týká se motocyklů, čtyřkolek, mopedů, elektrokol a dalších strojů, které plánujeme provozovat na veřejných komunikacích.

V rámci testů jsme vybrali nejlepší povinné ručení, jaké si dnes můžete pořídit. Porovnali jsme spoustu pojišťoven a věnovali jsme se také srovnávačům pojištění. Kromě výběru vám pomůžeme v orientaci a pochopení celé problematiky. Vysvětlujeme limity pojistného plnění, věnujeme se cenám pojistek, bonusům, připojištěním, případně možnosti zrušení povinného ručení.

Pokud jste si koupili nový motorový stroj, nebo přemýšlíte nad změnou stávající pojistky, podívejte se na povinné ručení.

2Havarijní pojištění

Havarijní pojištění

Zatímco je sjednání povinného ručení vyžadováno zákonem (je tedy povinné), havarijní pojištění je (většinou) dobrovolné. Povinné ručení kryje škodu ostatním, zatímco havarijní pojištění uhradí vzniklé škody také vám. Pokud si například koupíte nové auto, kvalitní havarijko určitě stojí za zvážení.

Havarijní pojištění ovšem zahrnuje i další připojištění. Některé pojišťovny nabízí krytí škody způsobené živelnou pohromou a dalšími náhodnými vlivy, které může řidič jen těžko ovlivnit. Naše srovnání vybralo nejlepší pojišťovny a srovnávače. Hodnotili jsme spoustu nejdůležitějších věcí a služeb.

Kromě výběru správné pojišťovny se dozvíte kdy je vhodné havarijní pojištění sjednat, jak se pohybuje cenově, jaké jsou limity, jak je na tom pojištění při cestě do zahraničí, na co se vztahuje a spoustu dalších informací.

Přemýšlíte nad sjednáním havarijního pojištění, ale nevíte, jakou pojišťovnu vybrat a na co si dát pozor? V takovém případě se podívejte na havarijní pojištění.

3Životní a úrazové pojištění

Životní a úrazové pojištění

Mít sjednané životní a úrazové pojištění může zásadním způsobem ovlivnit život člověka. Správně sjednaná pojistka u dobré pojišťovny dokáže zabránit neschopnosti splácet hypotéku, zvládne zajistit děti a celou rodinu, případně je schopna člověku zabezpečit kvalitu života na několik dalších let.

V rámci našeho srovnání jsme vybrali nejlepší pojišťovny a srovnávače pojistek. Zároveň jsme věnovali velkou pozornost vysvětlení celé problematiky. Důraz jsme kladli na fakt, proč si takové pojištění sjednat, jaké jsou druhy pojištění, jaká rizika kryjí, jak správně takové pojištění individuálně nastavit, kolik stojí, zda existují výjimky atd. Zároveň vám vysvětlíme důležité pojmy typu pojistná událost a pojistné plnění.

Nejen o tom se dozvíte v našem aktuální článku životní a úrazové pojištění.

4Pojištění odpovědnosti

Pojištění odpovědnosti

O pojištění odpovědnosti se nejčastěji mluví jako o pojistce na blbost. Podobně i jako některá jiná pojištění bývá tato pojistka častokrát přehlížena. Přitom můžete mí za pár stokorun ročně klid.

Pojištění odpovědnosti vás ochrání před nenadálými výdaji způsobenými vaší neopatrností. Zahrnuje spoustu běžných situací, které se stávají dnes a denně. Konkrétně jmenujme vytopení sousedů, srážku na kole, ztrátu věcí zaměstnavateli, neopatrnou manipulaci s nějakou věcí v práci aj. Díky pojistce na blbost si nemusíte dělat s úhradou starosti – pojišťovna za vás škodu uhradí.

V našem testu jsme srovnali spoustu pojišťoven a srovnávačů pojistek, z nichž jsme vybrali ty nejlepší. Článek zahrnuje také důležité informace, z nichž se dočtete něco o typech a limitech, o spoluúčasti, připojištění atd.

Pojistka na blbost přitom nestojí moc peněz. Pokud nad jejím sjednáním přemýšlíte, doporučujeme pojištění odpovědnosti.

5Pojištění domácnosti a nemovitosti

Pojištění domácnosti

Pojistit můžete nejen sebe (viz. pojistka na blbost výše), ale také vaši nemovitost a domácnost. Taková pojistka vám může vykompenzovat obrovské škody, které vzniknou povodní, požárem, tornádem, krádeží…

Mezi pojišťovnami a srovnávači jsme se zorientovali v rámci podrobných recenzí. Nakonec jsme vybrali nejlepší pojišťovny a jeden srovnávač, které můžeme doporučit v rámci podrobného hodnocení. Článek zahrnuje spoustu užitečných informací o správném nastavení pojistky, o cenách a limitech, pravidlech, termínech a dalších úskalích.

Pojištění domácnosti a nemovitosti vás navede na skvělé pojišťovny, u nichž se sjednání pojistky vyplatí.

6Cestovní pojištění

Cestovní pojištění

 

Cestovní pojištění vám může v případě potřeby pokrýt náklady spojené s ošetřením v zahraničí. Kromě operací, pobytu v nemocnici, ošetření a léků vám může správně uzavřená pojistka zaplatit náklady vzniklé při převozu zpátky do České republiky. Cestovní pojištění vám tak pokryje rozdíly mezi zdravotním pojištěním různých států.

Během srovnávacího testování jsme vybrali nejlepší pojišťovny, u kterých se sjednat cestovní pojistku rozhodně vyplatí. Kromě pojišťoven jsme se věnovali také srovnávačům. Aktuální článek se věnuje i podstatným informacím, mezi nimiž se dozvíte jak cestovní pojištění funguje, jaké jsou limity, co všechno kryje, jaké parametry hrají při uzavírání smlouvy roli, na co si dát před sjednáním pozor atd.

Věřte, že vyřídit cestovní pojištění není nijak složité a může vás ochránit před obrovskými výdaji. Aktuální článek vám s výběrem pomůže.

7Pojištění psa a kočky

Pojištění psa a kočky

Češi jsou milovníky psů a koček. O tom, že si tito miláčci zaslouží náležitou péči nemá smysl polemizovat. Ne všichni chovatelé ale vědí, že si svého mazlíčka mohou nechat pojistit. Kvalitní pojistka na psa nebo kočku pamatuje na jeho zdraví a nenadálé situace.

Porovnali jsme řadu pojišťoven, z nichž jsme vybrali 3 nejlepší. Některá pojišťovna nabízí rychlé sjednání, jiná myslí na vysoké plnění, další je schopna pojistit více mazlíčků v rámci jedné pojistky. Ať už máte pejska nebo kočičku, poradíme vám s výběrem pojistky a vysvětlíme důležité pojmy.

Aktuální článek věnující se (nejen) pojištění psa vám vše osvětlí. Zájemci si mohou pročíst podrobné recenze na jednotlivé pojišťovny, které zahrnují – mimo jiné – důležité klady a zápory.

Sdílejte článek

Ohodnoťte článek

Celkové hodnocení: 5.0 (1 hlas)

Autor článku

Petr Smejkal
Petr Smejkal

Petr má rád nové technologie, historii, internet a zajímavé knihy. Dříve působil jako redaktor Prima ZOOM, pátým rokem se naplno věnuje Testádu a postupně proniká do tajů SEO. Obdivuje Elona Muska, rád si zacvičí a občas proběhne. Po večerech začal psát knihu o Osvětimi. Více informací o nás >>

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář