Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
Menu
>

Nejlepší pojištění internetových rizik 2024

Pojištění internetových rizik vám pomůže při nákupu v e-shopech, při zneužití identity na internetu, poškození vašeho jména nebo vaší společnosti, při zneužití platební karty a dalších nástrahách online světa.

Proč jsme vybrali jako nejlepší pojištění internetových rizik produkt od ČSOB Pojišťovny? Nejen o tom se dozvíte v aktuálním srovnání na portálu Testado.cz.

Nejlepší celkově

Propracované pojištění internetových rizik pro občany s možností pojistit celou rodinu.

Alternativa

Pojištění na internetová rizika, osobních věcí a karet v jednom balíčku za výhodnou cenu.

Firemní řešení

Kvalitní pojištění kybernetických rizik pro malé i velké firmy.

Nejlepší pojištění internetových rizik

Recenze ČSOB Pojišťovna –⁠ nejlepší pojištění pro internetová rizika na trhu

Pojištění rizik na internetu od ČSOB Pojišťovny – recenze a test.Vítěz testuTestado.cz

Určení: pro jedince, rodinu | Sjednání online: ano | Sjednání na pobočce: ano | Asistenční služby v ceně: ano | Dostupnost podpory: 24/7 (telefonicky)

Klady
 • První rok máte zdarma
 • Při sjednání online sleva 20 %
 • Pojištění pro jedince i rodinu
 • Asistenční služby v ceně
 • Odborná pomoc při reklamacích
 • Unikátní produkt pro internetová rizika pro občany
 • Při sjednání rodinného pojištění máte zvýhodněnou cenu
Zápory
 • Online nákupy pojištěné od min. částky 900 Kč

Pojištění internetových rizik ČSOB Pojišťovny nabízí jako první na českém trhu tento druh produktu i pro občany. Zvolit si přitom můžete, zda chcete pojistit jen sami sebe či celou rodinu včetně vašich dětí.

Pojištění zahrnuje ochranu při nákupech na internetu, zneužití vaší identity ve virtuálním světě, neoprávněném použití vaší kreditní karty, poškození pověsti prostřednictvím internetu a sociálních sítí a samozřejmě právní ochranu a odbornou IT pomoc.

Při sjednání online sleva 20 %

Co to znamená v praxi? Pokud rádi nakupujete přes internet, nemusí se to vždy vydařit podle představ. Pojišťovna ČSOB vám uhradí výdaj za zboží až do výše 50 tisíc Kč, které vám bylo dodáno částečně nebo vůbec. A to v případě, že nedojde do tří měsíců po využití asistenčních nebo právních služeb k výsledku řešení.

Dále se pojištění vztahuje i na případ, že vám někdo odcizí identifikační údaje. Ať jde o jméno, rodné číslo, číslo občanského průkazu nebo jiného dokladu, adresu nebo telefonní číslo. Druhou možností je zneužití autorizačních údajů včetně čísla bankovní karty. Pojištění se v takovém případě vztahuje na úhradu právní pomoci i finanční kompenzaci ztrát. Stejně tak platí v případě neoprávněného využití platební karty.

Pojištění IT rizik ČSOB Pojišťovny se vztahuje i na poškození osoby na internetu či sociálních sítích. Týká se to pomluv, urážek nebo nezákonného vyzrazení informací o osobním životě. V takovém případě máte nárok na právní pomoc, asistenční službu. A v případě znesnadnění odstranění újmy na finanční kompenzaci.

Součástí tohoto pojištění máte nárok i na asistenční služby; kdykoliv budete potřebovat odbornou radu při řešení reklamací a sporů spojených s internetovými riziky. V rámci této služby máte zároveň IT asistenci na dálku zdarma. Ta zahrnuje řešení problémů s notebookem, stolním počítačem, tiskárnou, mobilním telefonem atp. Komunikace probíhá prostřednictvím telefonátu nebo online. 

V případě, že se rozhodne pojistit nejen vás, ale i své rodinné příslušníky, získáte mnohem výhodnější cenovou nabídku. První rok pojištění internetových rizik můžete dostat také zdarma. Stačí být uživatelem běžného účtu. Při sjednání online dostanete slevu 20 %. 

K pojištění internetových rizik od ČSOB Pojišťovny nemáme co dodat. Jde o opravdu propracovaný produkt. Menší nevýhodou je využití pojistného plnění při nákupech online až od částky 900 Kč.

Recenze Moneta

Pojištění internetových a kybernetických rizik – recenze Monota Money Bank.

Určení: pro jedince | Sjednání online: ano | Sjednání na pobočce: ano | Asistenční služby v ceně: ano | Dostupnost podpory: v pracovní dny 8–18 hod. 

Klady
 • Lze si pojistit i čistě elektronické platby
 • Ochráníte své osobní věci v případě ztráty či odcizení
 • Pojistné se vztahuje na ztrátu a odcizení kreditní karty
 • V ceně je asistenční služba
 • Právní asistence a IT pomoc
Zápory
 • Nenabízí rodinný balíček
 • Při poškození pověsti na internetu má nižší limit

Zřídit si pojištění na internetová rizika lze i u Moneta Money Bank, která jej poskytuje ve spolupráci s BNP Paribas Cardif Pojišťovnou. Kromě internetových rizik si v jednom balíčku pojistíte osobní věci a platební karty. Pakliže se vám daří často ztrácet své osobní věci, může se vám tato možnost zamlouvat. Při jejich ztrátě nebo odcizení dostanete finanční náhradu. Platí to i pro služební notebook, mobilní telefon nebo tablet.

Rádi byste si pojistili jen internetové platby? U Moneta Money Bank to je možné. Můžete tak učinit za zanedbatelný poplatek 29 Kč měsíčně

Internetová rizika zahrnují pojištění při online nákupech; pokud vám objednané zboží nedojde vůbec, jen částečně nebo poškozené. Pojistná událost je z počátku řešena právní cestou. Jestli zboží z e-shopu ani po těchto postupech nezískáte, pojišťovna vám vrátí uhrazenou finanční částku až do výše 50 tisíc korun.

Pojistka se taktéž vztahuje na poškození dobrého jména v prostředí internetu nebo sociálních sítí a zneužití identifikačních údajů včetně údajů přihlašovacích. S pojištěním internetových rizik Moneta vám podle rozsahu zneužití třetí stranou vyplatí kompenzaci. A to platí i v případě dalších uživatelů karty jednoho bankovního účtu.

Nepatříte-li mezi zkušené uživatele informační technologie, hodit se vám může vzdálená IT asistenční služba. Ta je v rámci pojištění v rozsahu 2 × 60 minut poskytována zdarma. Takovou službu využijete i v případě, kdy dojde k zavirování počítače. Bude vám zajištěno odvirovaní a nastavení antivirového programu.

Zajímavostí, která je součástí balíčku, je i pojištění v případě krádeží hotovosti. A to do 120 hodin od výběru z bankomatu. Zahrnuje také nucený výběr hotovosti z bankovního účtu a podobná nezákonná jednání.

Recenze Colonnade 

Kyberpojištění Colonnade Insurance – hodnocení a test.

Určení: pro firmy | Sjednání online: ano | Sjednání na pobočce: ne | Asistenční služby v ceně: ano | Dostupnost podpory: 24/7

Klady
 • Vhodné pro malé i velké firmy
 • Kryje dopady krachu IT systémů
 • Pomáhá při poškození dobrého jména
 • Výborný servis dostupný 24/7
Zápory
 • Nic nás nenapadá

Pojistit se proti kybernetickým rizikům lze u Pojišťovny Colonnade. Pojištění se hodí pro společnosti, které pracují s důvěrnými daty, ať už jsou osobního nebo firemního rázu. Nezávisí přitom, jestli se jedná o malý podnik nebo nadnárodní korporaci. Kybernetický útok je aktuálním rizikem pro všechny podniky. A to nejen pro společnosti se zaměřením na informační technologie.

Značným nebezpečím je pro výrobní podniky i dopravce. Rizikem jsou také informace zaměstnanců, klientů a obchodních partnerů. Informační technologie jsou přitom nezbytné pro rostoucí zisk. S výpadkem zákaznických či back-endových systémů byť na pár hodin, může dojít k velkým finančním ztrátám. 

Pojištění kybernetických rizik Colonnade Insurance vás v takovém případě chrání při neoprávněném nakládání s osobními nebo důvěrnými údaji. Při takovém incidentu pokryje náklady na obnovení těchto údajů i informačních systémů. Příkladem jsou náklady na odborné služby v souvislosti s regulatorním řízením, na pořízení nového PC systému, přerušení provozu nebo výpadek sítě či obnovu elektronických dat. 

Součástí je i uhrazení nákladů spojených se sankcí dozorových orgánů včetně odborných a právních služeb, IT služeb a PR specialistů. V případě kybernetického útoku je vám poskytnuta okamžitá pomoc bezpečnostními experty. Asistenční servis je dostupný 24/7 a je v něm zahrnuta bezplatná asistenční linka, zásah bezpečnostních techniků a podpora bezpečnostních techniků při řešení škodní události. 

Nad rámec se můžete navíc připojistit. V tomto balíčku je riziko vydírání prostřednictvím sítě, ztráta způsobená výpadkem sítě či únik digitálního obsahu.

Jak vybrat pojištění internetových rizik

Kyberprostor je zranitelným místem. Je stále více náchylnější k útoku ze strany hackerů. Tomu se děje i v běžném životě. Stačí, když získají údaje o vaší identitě, hacknou údaje k online platbám nebo odcizí číslo vašeho osobního dokladu. Pokud se tak stane, máte vymalováno. 

Pojistit se dnes lze už snad proti všemu. Na trhu existuje úrazové pojištění, pojištění domácnosti a majetku, pojištění podnikání, cestovní pojištění atp. Je jich celá řádka a nejspíš už jste v nějaké z oblastí pojištěni.

Jak je na tom pojištění internetových rizik?

Průkopníkem je v této oblasti Pojišťovna AIG (nyní Colonnade Insurance), která pojištění internetových rizik jako první nabídla právnickým osobám. Nyní se lze pojistit i jako běžný občan. Podívejme se tedy spolu, jak si vybrat nejlepší pojištění internetových rizik. Co všechno máte v takovém případě pokryto. Poradíme vám, jak si jej sjednat a jak pojistnou událost nahlásit.

Co je pojištění internetových rizik?

Co je pojištění internetových rizik?

V testu pojištění internetových rizik si odhalíme, jak vás chrání v případě vzniklého kybernetického útoku nebo také kybernetického zločinu. Jde o cílený útok nebo zločin mířený na počítač a prostředkem je šíření virů, krádež identity a dat nebo jejich narušování, vyhrožování či poškození pověsti uživatele média či sociálních sítí.

Výsledkem je újma držitele například krádeží nebo neoprávněným vyžádáním finančních prostředků. Velmi dobře si vedou i podvodné e-shopy s nabídkou fiktivních služeb nebo výrobků.

Co kyberpojištění zahrnuje

To zjistíte podle rozsahu smlouvy o pojištění kybernetických rizik, které daná pojišťovna nabízí. Většinou ale tento druh pojištění zahrnuje následující kategorie. Ty jsou pokryty v různém rozsahu pokrytí.

Online nákupy zboží 

Jak jsme si uvedli, podvodných e-shopů je stále více. Pojistit se pro tuto událost je tedy klíčové. Pojišťovna v případě nedodání nebo neúplného dodání zboží či služeb z e-shopu vyřídí reklamaci za vás. Pokud se to touto cestou nepovede, dostanete finanční kompenzaci nákladů, které jste k nákupu vynaložili. Pozor si však dávejte na rozsah smlouvy. Nelze jej využít na vše a většinou to jde od stanovené výše částky.

Testado radí

Redakce portálu Testado.cz si pro vás připravila výběr oblíbených pojištění. Myslíme na vaše zdraví, majetek i domácí mazlíčky.

Zneužití identity na internetu 

Únik vašich osobních údajů v podobě jména, adresy, kontaktních údajů nebo čísla dokladu může být velký problém. Zloděj si kupříkladu vyřídí na vaše jméno nebankovní půjčku. Stejně tak vám někdo může odcizit autorizační údaje, které pomohou ukrást peníze z bankovního konta.

Pojistným plněním vám pojišťovna pomůže získat finanční prostředky nazpátek nebo takto vzniklou újmu sama zaplatí.

Kybernetický únik osobních informací a pojištění.

Zneužití platební karty

Podobně to platí v případě online plateb. Pokud dojde ke zneužití vaší platební karty při platbě online, pojišťovna vám odcizenou částku uhradí.

Poškození jména na internetu a kyberšikana

Šířením nepravdivých informací o vaší osobě nebo vašich blízkých je v dnešní době populární forma agrese, zejména u mladší generace. Cílem těchto klamných informací je poškodit uživatele sociálních sítí nebo médií. Při pojistném plnění vám zprostředkovatel pomůže nejen zamezit šíření těchto pomluvných zpráv, ale také se postará o jejich odstranění z média. Kromě toho je v kompetenci pojišťovny odhalit pachatele a postarat se omluvu.

Asistenční služby a IT asistence

Pro méně zkušenější uživatele informačních technologií bude příhodná i IT asistence na dálku. Ta je k pojištění v určitém rozsahu poskytována zdarma. Pomoc vám může být poskytnuta telefonicky či přes internet. Řešit můžete potíže s osobním počítačem, notebookem, tabletem, mobilem, tiskárnou atp. V tom vám pomohou příslušní odborníci. 

Asistenční služby mimo jiné využijete k poradenství a podpoře v řešení reklamací a sporů spojených s pojištěním.

Odcizení platebních údajů pokrývá pojištění IT rizik.Výhody pojištění internetových rizik 

 • Chrání v případě podvodných internetových nákupů
 • Poskytuje právní oporu
 • Pomůže v případě zneužití vašich osobních nebo autorizačních údajů 
 • Pomůže při kyberšikaně a internetových pomluvách
 • Poskytne pomoc při podvodných internetových platbách
 • Poskytne IT pomoc na dálku
 • Pro podniky nabízí ochranu důležitých dat
 • Ochrání výpadek kapitálu
 • Ochrání při kybernetickém vydírání

Jak si sjednat pojištění IT rizik?

Sjednání pojištění internetových rizik není žádná věda. Stačí tak učinit online. Pokud preferujete osobní schůzku, můžete zajít na pobočku pojišťovny. Dále lze pojistku uzavřít telefonicky. Bude vám stačit pár minut času. Musíte však být držitelem bankovního účtu poskytovatele, doložit občanský průkaz a podepsat pojistnou smlouvu. Pojistná smlouva je platná ihned po odsouhlasení všeobecných pojistných podmínek.

*Podmínky se mohou lišit dle pojišťovny.

Jak nahlásit vzniklou pojistnou událost?

V případě již vzniklé pojistné události ji budete muset nahlásit. Jak správně postupovat? Pojišťovnu můžete kontaktovat telefonicky nebo formou e-mailu. Telefonní linka je k dispozici nonstop. Dbát je však potřeba na dodržení termínu, aby nedošlo k prodlení hlášení. V případě některých událostí budete potřebovat událost nahlásit na Policii ČR.

Jak funguje kybernetické pojištění pro firmy?

Pojištění kybernetických rizik je pro firmy a společnosti klíčové. Není přitom důležité, o jak velkou firmu jde a v jakém oboru podniká. Kyberpojištění slouží při případném narušení ochrany dat, pro jejich obnovu, převzetí odpovědnosti za újmu či bezpečí sítí pojišťovnou.

Ztráta, krádež nebo únik dat může narušit důvěru zákazníků. Ruku v ruce s nařízením EU o GDPR je navíc povinností se o bezpečí dat postarat. Právě pro tyto případy je kyberpojištění výborné.

Vyhrožování a pojištění proti kyberzločinu.Pro jaká rizika je kyberpojištění jako stvořené?

 • Únik, krádež, poškození a ztráta důvěrných dat
 • Výpadek a nefunkčnost počítačových systémů
 • Zanedbání bezpečnostních procesů lidskou chybou
 • Poškození pověsti firmy
 • Neoprávněný únik financí z bankovních účtů
 • Vydírání a zastrašování pomocí technologií

Nejoblíbenější pojištění internetových a kybernetických rizik

ČSOB Pojišťovna

Patří k největším pojišťovnám a v ČR působící od roku 1992. V jejím portfoliu naleznete pojišťovací služby pro občany i firmy zahrnující životní i neživotní pojištění.

Pojištění rizik na internetu od ČSOB Pojišťovny – recenze a test.

Colonnade Insurance

Neživotní pojišťovna sídlící v Lucembursku a působící ve střední a východní Evropě. Své pojistné produkty zajišťuje pro firmy i jednotlivce již od roku 1985.

Kyberpojištění Colonnade Insurance – hodnocení a test.

BNP Paribas Cardif 

Na trhu působí od roku 1996. Svým klientům nabízí spoustu pojistných produktů zaměřených na zdraví, příbuzné, rodinný rozpočet či osobní majetek.

Cardif BNP Paribas Groups – test a hodnocení.

Sdílejte článek

Ohodnoťte článek

Celkové hodnocení: 5.0 (34 hlasů)

Autor článku

Zuzana Pitříková
Zuzana Pitříková

Zuzka je pisálek s kreativním srdcem, miluje výzvy a hlavně svou rodinu. Ta je především náplní jejího denního rozvrhu. Pokud nějaká ta chvilka času zůstane, ráda se pustí do grafického designu, čtení odborné publikace, různých ručních prací nebo řádí v kuchyni. Nejraději tvoří články o domácnosti, dětech, zdravém životním stylu, tvorbě, vzdělávání a vaření. Facebook Zuzky.

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář