Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
Menu
Testado.cz » Služby

Nejlepší antivirové programy 2024. Zdarma i placené

Antivirus je počítačový program, který dokáže identifikovat a odstranit počítačové viry a jiné softwarové škodlivosti z vašeho počítače, telefonu nebo jiného zařízení. V rámci testů jsme vybrali nejlepší antivirus na trhu, kterým se stal Norton 360 Deluxe.

Vítěz testu

Nejlepší antivirus současnosti. Licence až pro 5 zařízení.

Skvělá alternativa

Jeden z nejlepších antivirů. Licence až pro 3 zařízení.

Levný TIP

Kvalitní antivir s řadou funkcí za skvělou cenu.

5 nejlepších antivirů 2024 a jejich recenze

Norton
360 Deluxe
Eset
Family Security
AVG
Internet Security
Avast
Internet Security
Kaspersky
Internet Security
Recenze antiviru Norton 360 Deluxe Recenze ESET Internet Security Recenze AVG Internet Security Recenze Avast Internet Security Recenze Kaspersky Internet Security
Hodnocení 9,6recenze 9,1recenze 8,0recenze 8,0recenze recenze
Cena na 1 rok 2 519 Kč 1 615 Kč 1 490 Kč 1 490 Kč
Antivir do mobilu ×
Antivirus a Antispyware ×
Herní mód × × ×
Nízké systémové nároky × ×
Antivir v češtině ×
Jednoduchá obsluha ×
Ochrana online plateb ×
Firewall ×
Šifrování dat × ×
Zabezpečená webkamera ×
Ochrana domácí sítě ×
Rodičovská kontrola × × ×
Antispam ×
Správa hesel × ×
Zjistit více Zjistit více Zjistit více Zjistit více V současné době nedoporučujeme

1) Norton 360 Deluxe – nejlepší antivirový program

Recenze antiviru Norton 360 Deluxe

Vítězem testů se stal vynikající antivirový program Norton 360 Deluxe. Tento antivirový program se rok od roku vyvíjí směrem kupředu a díky obrovskému pokroku pocítil výrazné zlepšení. Jedná se o snadno použitelný a dobře propracovaný software, který je schopen vaše elektronická zařízení perfektně ochránit. Skvělé přitom je, že jednu licenci lze použít až na 5 počítačích, tabletech nebo chytrých telefonech.

Nainstalováním antivirového programu získáte kvalitní ochranu proti virům a malwaru v reálném čase. Komplexní ochrana a nízké hardwarové nároky jsou přesně to, čeho si spokojení zákazníci cení asi nejvíce. Hledíte do tváře pokročilému nástroji, který s nežádoucími škůdci efektivně zatočí. Nejen proto se jedná o nejlepší antivirus současnosti.

Klady
 • Rychlá a snadná instalace
 • Přehledné menu v češtině
 • Slušná porce funkcí
 • Nenáročný na HW
 • VPN bez omezení
 • Kvalitní a soběstačný firewall
 • Podporuje Windows, Android, MacOS, iOS
 • Licence až pro 5 zařízení
Zápory
 • Bez online chatu
 • Vyšší cena

2) ESET Internet Security (Family Pack)

esset - nejlepší antivirus podle testu

Antivirový software ESET Interner Security pochází od firmy ESET, která se může pyšnit třicetiletou tradicí a z našeho srovnání antivirů vyšel skoro nejlépe. Z původně malého podniku se vyklubala společnost působící ve více než 200 zemích. Služby společnosti ESET využívá přes 100 milionů spokojených uživatelů z celého světa. Tento antivirus je ideální volbou pro domácí i firemní využití se systémem Windows, kde zajistí ochranu před viry a malwarem.

Po jednoduché instalaci si software veškeré aktualizace vyřídí automaticky sám a na vás pak zbývá už jenom jednoduché používání. Program nabízí mnoho zajímavých funkcí, například bezpečné bankovnictví, kontrolu webové kamery a routeru, firewall, rodičovskou kontrolu a další služby. Výborná je i technická podpora v českém jazyce.

Hledáte kvalitní antivirový program pro PC? Zkuste program od ESETu.

Klady
 • Jednoduchá instalace
 • Pohodlné užívání
 • Slušné funkce
 • Hardwarová odladěnost
 • Chatovací podpora v češtině
 • Pro 3 počítače a 3 mobily
Zápory
 • Vyšší cena

3) AVG Internet Security

AVG Internet Security - antivir

Ačkoliv společnost Avast koupila v roce 2016 konkurenční AVG, původní značka a kvalita byla zachována. Spokojení zákazníci oceňují skvělé výsledky a komplexní ochranu, kterou jim tento antivirus poskytuje. AVG na trhu existuje dlouhá léta, a jak to tak vypadá, svoji dominantní pozici na poli antivirů určitě neztratí.

Antivirový program AVG Internet Security je vůči konkurenci o nějakou stovku dražší, ovšem za menší příplatek získáte něco navíc. Jedinou licenci lze totiž nainstalovat do 10 vašich zařízení. Ať jde o počítač nebo tablet, antivirus bude fungovat na každém přístroji. Doporučený program je tedy ideální volbou pro uživatele, kteří chtějí ochránit velký počet zařízení za rozumnou cenu. AVG patří mezi kvalitní antivirové programy a nejlepší antivirus zdarma.

AVG dlouho patří mezi nejpoužívanější antivirové programy u nás.

Klady
 • Snadná instalace
 • Pohodlné užívání
 • Slušné funkce navíc
 • Až 10 zařízení
 • Podpora v češtině
Zápory
 • Mírně hardwarově náročnější
 • Zabírá více místa na HDD
 • Absence rodičovské kontroly
 • Bez chatovací podpory

4) Avast Internet Security

Avast Internet Security 

Antivirový program Avast patří mezi jedny z nejrozšířenějších a nejlepších digitálních ochránců dneška. Eviduje komunitu čítající přes 400 milionů uživatelů, která jeho služby dennodenně spokojeně využívá. Jedná se o velice efektivní a rychlý nástroj pro odstranění nežádoucích virů.

Antivir Avast Internet Security dbá na nejdůležitější funkce, jako je zabezpečení, soukromí a výkon. Základní ochrana zahrnuje například souborový, behaviorální, webový a e-mailový štít. Samozřejmostí je přítomnost firewallu, anti-spamu nebo například čištění prohlížečů od nepotřebných nástrojů a dat. S tímhle nástrojem chybu rozhodně neuděláte.

Klady
 • Snadná instalace
 • Jednoduché užívání
 • Slušné funkce
 • Podpora v češtině
Zápory
 • Zabírá více místa na HDD
 • Nechrání webovou kameru
 • Absence rodičovské kontroly
 • Bez chatovací podpory

Kaspersky Internet Security

Kaspersky antivirus

V současné době nedoporučujeme používat.

Srovnání antivirů

Jak vybrat antivirus?

Před koupí doporučujeme věnovat pozornost několika zásadám a informacím, které jsme shrnuli do stručných řádků níže. Ostatně získat alespoň částečné podvědomí o funkcích a správě antivirových nástrojů přece neuškodí nikomu.test nejlepších antivirů roku

Potřebuji vůbec antivir?

Co je to antivir a potřebuji takový program? V dnešní digitální době potřebuje kvalitní antivirový program úplně každý. Počítačové viry se totiž na pevný disk vloudí klidně i streamováním nebo stahováním filmů. Mnoho lidí si stále bázlivě myslí, že se těmto číhajícím hrozbám vyhnou jednoduše tím, že nebudou navštěvovat „závadné stránky“.

Pravda je ale úplně jiná. Škodlivý software se do počítače vloudí mnoha jinými způsoby. Viry, malware, spyware, adware a jiné škodlivé hrozby nakazí váš počítač klidně i přečtením e-mailu nebo z paměťové karty od kamaráda.

Soukromou nebo komerční verzi?

Před koupí antiviru si nejprve ujasněte, jakým způsobem budete softwarovou ochranu vlastně využívat. Je totiž nezbytné vědět, zdali budete potřebovat licenci pouze na svůj soukromý počítač, anebo antivir využijete pro komerční účely. V našem srovnání antivirových programů posuzujeme pouze balíčky určené do domácností.

Jaký máte OS?

V dnešní době již většina antivirových programů běží na nejrozšířenějších operačních systémech. Pokud tedy pracujete ve Windowsech nebo macOS, antivir bude na vašem počítači pravděpodobně fungovat správně. I tak ale věnujete této skutečnosti pozornost, protože špatná verze nebude s počítačem kompatibilní a nebude tudíž ani fungovat. Hlavně vyznavači Linuxu mají řekněme omezenější možnosti výběru.

Testado radí

Pokud chcete pořídit antivirus pro více zařízení, tak volte antiviry s více licencemi. Bezpečnost svých účtů a hesel také zvýšíte používáním správce hesel.

Délka předplatného

Obecně platí pravidlo, že například roční verze je sice prvotně dražší než půlroční, ovšem z hlediska délky používání se vyplatí a je tudíž vlastně levnější. Zvažte tedy, jakou verzi antiviru si pořídíte a teprve potom software kupte. Člověk chce samozřejmě co nejvíce ušetřit, na druhou stranu si ale můžete být jisti, že původně vyšší prvotní investice se vám brzy vrátí.

Je to jako každý měsíc tankovat za 500 Kč. V daný den sice pár korun ušetříte, ale dalšímu tankování se prostě nevyhnete, a tak budete zbytečně ztrácet další váš čas a projedete další kilometry navíc k čerpací stanici. Antiviry jsou na tom stejně, protože jejich přítomnost budete do budoucna stejně potřebovat.

AVG Internet Security

Free antivir vs. placený antivir

Použití bezplatného (zkušební verze) antiviru považují odborníci v dlouhodobém měřítku jako dražší variantu. Placená verze je zkrátka mnohem lepší. Neplacené verze mohou být skvělé pro krátké vyzkoušení, ale nikdy nebudou poskytovat stejnou úroveň ochrany a zabezpečení jako verze placené. Mnoho neplacených verzí také neposkytuje účinné prostředky k odstranění detekovaných virů.

Uživatelská přívětivost

Zatímco jsou některé antiviry snáze ovladatelné a intuitivní, jiné chtějí trošku technického umu a vědění. Nemusíte se ale ničeho obávat, protože jsme do našeho výběru zahrnuli pouze kvalitní a uživatelsky jednoduché antivirové programy, kde se neztratí žádný počítačový začátečník. Prostě stačí jenom kliknout na příslušné tlačítko a antivir udělá veškerou softwarovou práci za vás.

Zátěž na hardware počítače

Ještě před několika lety většina antivirových programů naše počítače zatěžovala až přespříliš. Počítače si s těmito digitálními ochránci nerozuměly a antiviry nadělaly spíše více škody než užitku. To ale v současné době neplatí a o většině antivirů ani nevíte. Vývojáři se na odladěnost a hardwarový soulad perfektně zaměřili a ve výsledku zákazník využívá čistý a užitečný program. Spuštěné kontroly dokonce dokáží běžet na pozadí takovým způsobem, aby vás nerušily při práci nebo odpočinku u kvalitního filmu.

Jak zacházet s virem?

Většina antivirových programů monitoruje váš počítač 24 hodin denně, 7 dní v týdnu. Pokud je vir nalezen, úplně nejlepší je jeho odstranění. Jestliže odstranit nelze, nezbývá než zvolit karanténu. Izolovanost viru zabrání v dalším rozšíření nebo poškození souborů. Práci s detekovanými viry věnujte velkou pozornost, protože ledabylé přecházení virových detekcí se prostě nevyplácí.

Slovníček funkcí

 • Firewall – Základní funkce antiviru, která váš počítač uchrání před hackery. Firewall průběžně sledujte příchozí a odchozí data.
 • Anti-spam – Odstraní nevyžádaný spam, který váš počítač zahlcuje zbytečnými a nebezpečnými daty.
 • Herní mód/režim – Tato funkce automaticky pozastaví veškerá oznámení tak, aby vás při hraní her nic nerušilo.
 • HW nároky – Čím jsou hardwarové nároky nižší, tím samozřejmě lépe. Náš výběr ale zahrnuje pouze antiviry s nízkými nároky.
 • Jednoduchá obsluha – Antivirový program by měl uživateli především dobře sloužit, tudíž je jeho snadné ovládání důležité. Pětice námi doporučených produktů se ovládá velmi snadno a tyto antiviry jsou tudíž vhodné i pro začátečníky.
 • Šifrování dat – Antivir dokáže vybraná data zašifrovat tak, aby byla uchráněna před zraky hackerů a jiných nenechavců. Vaše data tak zůstanou v bezpečí a pod zámkem.
 • Rodičovská kontrola – Tohle je funkce ideální zejména pro starostlivé rodiče. Jejím využitím jsou totiž schopni předpřipravit tematické okruhy stránek přístupných podle věku dítěte.
 • Zabezpečení webkamery – Antivir chrání vaši webovou kameru takovým způsobem, aby vás nemohla jejím prostřednictvím žádná osoba špehovat.
 • Kontrola domácí sítě – Tato funkce neustále kontroluje vaši domácí síť a Wi-Fi tak, aby do její struktury nepronikly nepovolané osoby.
 • Správa hesel – Díky šikovné funkci správy hesel budete mít všechna hesla uložena v bezpečí pro každodenní používání.

Nejlepší antivirové programy podle recenzí

Sdílejte článek

Ohodnoťte článek

Celkové hodnocení: 4.6 (157 hlasů)

Autor článku

Petr Smejkal
Petr Smejkal

Petr má rád technologie, historii a knihy. Dříve působil jako redaktor Prima ZOOM a psal o počítačových hrách v době GameZonu a Call of Duty 1. Od roku 2015 až do dubna 2023 působil na Testádu jako šéfredaktor. LinkedIn, Facebook
Více informací o nás >>

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář
Uživatel
Tridacov (12. 6. 2024 01:06)

Od roku 1986 jsem měl v počítačích 2 antiviry. AVG a Avast. Když jsem si dal před lety AVG tak najednou zkolaboval celý disk, kde jsem měl šest let práce s grafikou a fotkama. Sdělili mi, že jejich program mi oznámí, že mám virus v počítači a potom se snaží to řešit. nechrání přitom když virus přijde nebo se snaží do počítače vstoupit. Po spuštění léčení program krásně nerozeznává co je a co není virus vše mi zlikvidoval šest roků práce. Nikdy více. Před nedávnem jsem nasadil Avast plnou verzi a začalo se to chovat divně, dokonce mi poprvé v životě přišel email, kde mi napsali, že se jim podařilo mi prolomit moje hesla a poslali mi kompletní seznam všech hesel všech aplikací a programů které mám v počítači. Tak jsem jim volal, stejná odpověd zhruba před měsícem, program nechrání před vstupem viru, ale řeší jeho přítomnost v počítači a jedinou radou bylo, abych si změnil hesla k aplikacím, neskutečný svinstvo a neskuteční debilové. K čemu takové program jsou když nechrání nic a proti ničemu jen žerou prachy, straší lidi a neochrání před ničím, naopak sami od sebe likvidují věci, které viry nejsou, ale jim to nevadí, pokud si zaplatíte tváří se jako ochránce něčeho, co ani nezná. Takže za mne, antivir je banda nenažraných týpků co jen vydělávají na lidech prachy za něco, co stejně nefunguje jen se tak chová jako kdyby.

Odpovědět
Uživatel
nejhorší přístup k zákazníkům (2. 10. 2020 14:10)

Operátoři centra Norton pro antivirus 360 , předpokládají u kohokoliv vyspělou znalost počítačů a programů, takže na dotaz , na co mám přesně kliknout, abych si něco nainstaloval, je mi řečeno operátorem Nortonu, že nemají čas a že si mám sjednat odborníka, protože se mnou jako s laikem není možno jednat a mají i jiné čekající tazatele ( takže je zřejmě zdržuji). Ptám se - Norton antivirus 360 je jen pro odborníky, nebo také pro širokou laickou veřejnost ? Datum 2.10.2010 - hrozná zkušenost

Odpovědět
Uživatel
Petr Smejkal (2. 10. 2020 14:10)

Dobrý den, Norton je vhodný pro každého. Řekněte mi s čím máte potíže. Já vám poradím.

Odpovědět
Uživatel
Jaroslav (28. 11. 2019 08:11)

Díky. Konečně jsem našel informace, které jsem hledal a jako jen běžný uživatel pochopil rozdíly.

Odpovědět
Uživatel
Jan (20. 8. 2019 08:08)

I Avast premium security (1190,-) nabízí ochranu webkamery, takže je tabulka v tomto mylná.

Odpovědět
Uživatel
Petr Smejkal (28. 8. 2019 06:08)

Dobrý den, chyba. Děkujeme za informaci, opraveno.

Odpovědět
Uživatel
jiří (15. 5. 2019 16:05)

avg koupil avast?co je to za balast je to právě naopak avast koupil v roce 2016 AVG..

Odpovědět
Uživatel
Petr Smejkal (21. 5. 2019 09:05)

Dobrý den, máte pravdu, napsal jsem to opačně - upraveno. Děkuji vám.

Odpovědět
Uživatel
Ondřej Kozel (5. 5. 2018 10:05)

Pardon, dodám ještě pár faktů o verzi Premier. Umí chránit citlivá data, chránit a spravovat hesla a další.

Odpovědět
Uživatel
Ondřej Kozel (5. 5. 2018 10:05)

Z nabídky Avastu jste zařadili Internet Security, nejedná se zde nejvyšší(nejlepší) verzi. Tou je Avast Premier, který umí chránit webovou kameru, blokovat nespolehlivé weby, má on-line podporu i rodičovskou ochranu.

Odpovědět
Uživatel
Petr Smejkal (6. 5. 2018 07:05)

Dobrý den, děkujeme za komentář. Verze antivirů jsme vybírali tak, aby byly de facto cenově i typově stejné, tudíž se nejedná o ty TOP verze, které daná společnost nabízí. Sázeli jsme spíše na cenovou dostupnost pro běžné uživatele.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář