Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
Menu
Testado.cz » Recenze » Antiviry

Recenze antiviru Norton 360 Deluxe

Recenze antiviru Norton 360 Deluxe

Antivirové programy Norton pochází od americké společnosti NortonLifeLock, která se zabývá vývojem počítačového softwaru. Tato firma se na trhu objevila už v roce 1982 a od té doby se vývojářům podařilo své antiviry rozšířit do všech koutů světa.

Mezi nejlepší antiviry řadíme antivirový balíček Norton 360 Deluxe, který dokáže ochránit počítač a elektroniku. V rámci podrobné recenze vás seznámíme s jeho základy a zkušenostmi z testování.

Náš tip

Doporučujeme navštívit článek o nejlepších antivirech, který obsahuje i tipy, jak vybrat správný bezpečnostní program pro vaše elektronická zařízení.

Norton 360 Deluxe

Antivirová ochrana Norton 360 Deluxe je skvělou volbou pro běžné internetové uživatele, kteří jsou pravidelně vystavování virovými hrozbami. Námi testovaný balíček si můžete koupit již od 1 199 Kč, přičemž roční licence poslouží až pro 5 počítačů (s Windows či Mac), chytrých telefonů nebo tabletů. Samozřejmě je možné si koupit i levnější nebo dražší licenci, v závislosti na vašich konkrétních potřebách.

Společnost navíc slibuje, že pokud jejich program nedokáže účinně odstranit všechny viry, vrátí vám utracené peníze zpět. To je skvělý přístup, kterého si ceníme. Vývojáři si za svým produktem stojí, což o něčem svědčí.

Drobnou vadou na kráse nicméně je, že zvýhodněná cena se vztahuje pouze na první rok (respektive 2, záleží co zvolíte), pak již platíte plnou částku 2 519 Kč ročně.

Norton antivirus Deluxe 360

Na stránkách je oficiální podpora v českém jazyce, kde najdete odpovědi na problémy s instalací a používáním antiviru. Stránka sice online chat nenabízí, namísto toho můžete vyplnit kontaktní formulář s vaším dotazem a přáním.

Instalace a prostředí – 9,5/10

Nainstalovat Norton 360 Deluxe je snadné. Zatímco dřívější verze si žádala vyplnění spousty informací, aktuálně stačí e-mailová adresa a heslo. Po zadání si antivir pohodlně stáhnete. Instalační soubor zabírá kolem 5 MB na disku.

Po prvotních krocích se na obrazovce objeví menu s kolonkami. Text je v češtině, takže první nastavování a poznávání je velmi jednoduché. Líbí se mi možnost instalovat antivir přímo do počítače nebo do jiného zařízení. Čili do svého telefonu si můžete ochranu nainstalovat okamžitě – ne až později. Výborně!

Funkce a možnosti – 9/10

Po prvním spuštění Norton 360 Deluxe se objeví nabídka s několika úlohami. Máte možnost zkontrolovat stav zabezpečení vašeho zařízení, spustit ochranu přes VPN, zálohování do cloudu, nastavit správce hesel nebo rodičovskou kontrolu.

Norton 360 Deluxe funkce a možnosti

Naprosto perfektní je, že na většinu operací stačí pouze jediný klik. Jedním kliknutím si prověříte stav počítače, telefonu či tabletu, jediným kliknutím se v rámci služby VPN připojíte do oblasti Nizozemska nebo do jiné lokality.

Pro spuštění Norton Password Manageru nebo zálohování je již potřeba něco krátce vyplnit, všechno ovšem rychle zvládne i začátečník. Během testování antivir Norton reagoval vždy rychle. Ani jednou program nespadl nebo se neobjevily technické potíže.

Ochrana počítače – 10/10

Během opakovaných hloubkových testů nám antivir Norton zahlásil několik problémů. Viry byly naštěstí ihned odstraněny a další test již proběhl v pořádku. Norton 360 Deluxe tedy očividně funguje. Po restartu počítač pracoval zcela v pořádku, nedošlo ke ztrátě dat nebo nefunkčnosti nějaké aplikace.

Mezi funkcemi se nabízí také ladění výkonu daného zařízení a správa spuštění aplikací po startu systému. Lze také vymazat dočasné soubory v prohlížeči, optimalizovat disk, spravovat přístup k webové kameře, bránu firewall a spoustu jiného.

Pokud vám ani jedna z výše uvedených úloh nic neříká, není třeba zoufat. Po nainstalování si antivirus Norton 360 Deluxe vše zapne tak, aby bylo vaše zařízení maximálně chráněno. Nejdůležitější ochrana je tedy sama aktivovaná, takže se nemusíte o nic starat. To je obrovská výhoda, kterou ocení začátečníci nebo starší lidé, jež některým pojmům třeba tolik nerozumí.

Podívali jsme se i na zahraniční názory našich kolegů. Web Tomsguide antivir ohodnotil 4,5/5. Pozitivně dopadl i test na PCmag.

Hardwarová náročnost a zkušenosti – 10/10

Po stažení antivirového programu Norton 360 Deluxe program zabírá 586 MB na disku. Některé konkurenční antiviry zabírají i jednou tolik místa, takže tady vládla spokojenost. Po spuštění testu jsem nerozpoznal žádné sekání, nestabilitu systému nebo jiné potíže. Doba hloubkové kontroly se pohybovala kolem zhruba 15-20 minut.

Recenze antiviru Norton 360 Deluxe

Norton 360 Deluxe tedy hodnotím velmi pozitivně. Není si zkrátka na co stěžovat. Instalace proběhla rychle, antivir na disku nezabírá příliš místa a kontrola s chodem počítače nezacloumala. Tady ale samozřejmě záleží, co máte za počítač. Osobně pracuji na herní PC sestavě.

Podobně kladné zkušenosti mám také z mobilní antivirové ochrany. Stačí poslat e-mail, stáhnout si aplikaci pro Android nebo pro iOs do telefonu a program jednoduše nainstalovat.

HW požadavky na počítač:

 • Procesor: V systémech Windows 10/8/7: 1 GHz
 • Windows 11/10: 2 GB (minimálně 512 MB paměti RAM vyžadováno pro nástroj Recovery Tool)
 • Windows 8/7: 1 GB (32 bitů) nebo 2 GB (64 bitů) (minimálně 512 MB paměti RAM vyžadováno pro nástroj Recovery Tool)
 • 300 MB volného místa na pevném disku

Podporované prohlížeče

 • Microsoft Internet Explorer 8.0 nebo novější
 • Microsoft Edge
 • Mozilla Firefox
 • Google Chrome

HW požadavky na mobil:

 • Android 8.0 nebo novější s nainstalovanou aplikací Google Play
 • iPhone nebo iPad, ve kterých je spuštěna aktuální a předchozí dvě verze systému Apple iOS
 • 15 MB volného místa
Náš tip

Přečtěte si naše srovnání nejlepších antivirových programů.

Porovnání tarifů

Norton antivirus porovnání tarifů

Závěrečné hodnocení

9.6

Perfektní

Norton 360 Deluxe je nejlepší antivirus z celého testu. Instalace je jednoduchá, nabízí ochranu před viry, malware, uchrání vaše hesla a poskytuje zabezpečení přes VPN. Doporučujeme jak začátečníkům, tak náročnějším uživatelům. Navíc pro 5 zařízení za jednu cenu!

Instalace a prostředí
9.5
Funkce a možnosti
9
Ochrana počítače
10
Hardwarová náročnost a zkušenosti
10
Klady
 • Rychlá a snadná instalace
 • Přehledné menu v češtině
 • Slušná porce funkcí
 • Nenáročný na HW
 • VPN bez omezení
 • Kvalitní a soběstačný firewall
 • Podporuje Windows, Android, MacOS, iOS
 • Licence až pro 5 zařízení
Zápory
 • Bez online chatu
 • Vyšší cena

Nejprodávanější antiviry na Heureka

Sdílejte článek

Ohodnoťte recenzi

Celkové hodnocení: 4.5 (2 hlasy)

Autor recenze

Petr Smejkal
Petr Smejkal

Petr má rád technologie, historii a knihy. Dříve působil jako redaktor Prima ZOOM a psal o počítačových hrách v době GameZonu a Call of Duty 1. Od roku 2015 až do dubna 2023 působil na Testádu jako šéfredaktor. LinkedIn, Facebook
Více informací o nás >>

Podobné články

Diskuze a zkušenosti

Přidat komentář
Uživatel
Miroslav Loskot (4. 4. 2021 17:04)

Zakoupil jsem elektronickou verzi a po několika hodinách marne instalace jsem zjistil, že mě to vždy nabídne k platbě. Vůbec nechápu co dělám špatně a když nic tak proč se oficiálně prodává. Děkuji za odpověď.

Odpovědět
Uživatel
Petr Smejkal (5. 4. 2021 08:04)

Dobrý den, to je divné. Zrovna tenhle antivirus cca dva roky používám a nemám problém. Zřejmě děláte něco špatně. Pokud nám pošlete screenshot obrazovky, rád se na to podívám a poradím vám.

Odpovědět
Uživatel
Zdeněk (10. 1. 2021 19:01)

Dobrý den.Kamarád nainstaloval do mého PC NORTONa 360.Bohužel pro mně v anglické verzi.Dá se v již nainstalovaném programu změnit jazyk? Díky Zdeněk

Odpovědět
Uživatel
Petr Smejkal (11. 1. 2021 08:01)

Dobrý den, jazyk změnit v již nainstalované verzi nelze. Musíte si stáhnout českou verzi.

Odpovědět
Uživatel
Zdeněk (11. 1. 2021 17:01)

:-( díky

Odpovědět
Uživatel
Petr Smejkal (12. 1. 2021 08:01)

Copak je za problém? Stačí si stáhnout českou verzi a tu znovu nainstalovat :) To zvládnete :))

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář