Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
Menu
>

Nejlepší VPN 2024. Recenze a zkušenosti

Virtuální privátní síť (VPN) zajišťuje uživateli bezpečné spojení mezi koncovým zařízením a vzdáleným serverem pomocí změny IP adresy. Ačkoliv během používání internetu sedíme v bezpečí domovů či kaváren, naše totožnost zase tak anonymní není. Při surfování na internetu zanecháváme digitální stopy. Naše data a soukromí jsou tedy neustále v ohrožení.

V rámci velkého srovnání a testů jsme jako nejlepší VPN vybrali CyberGhost VPN – přes 9 600 serverů, 90 zemí a za super cenu!

Nejlepší VPN roku

Precizní ochrana a vysoká míra anonymity za vynikající cenu.

Skvělá alternativa

Špičkové šifrování a velký počet serverů za dobrou cenu.

Nejlevnější

Jedna z nejpoužívanějších VPN, nabízí 105 zemí.

4 nejlepší virtuální privátní sítě současnosti

CyberGhost VPN NordVPN ExpressVPN Atlas VPN
CyberGhost VPN test NordVPN test VPN ExpressVPN test Recenze virtuální privátní sítě Atlas VPN
Naše hodnocení 10
RECENZE
9,8
RECENZE
9,3
RECENZE
9,3
RECENZE
Cena za měsíc
(bez bonusů)
303,90 Kč (11.99 €) 330 Kč (12.99 €) 302 Kč ($ 12.95) 280 Kč ($ 11.99)
Počet zařízení 7 6 5 neomezeně
Počet zemí 100 61 105 45
Počet serverů nad 9 600 6 125 3 000+ 1 000
Anonymní registrace
Platba kryptoměnami
L2TP × WireGuard + IPSec/IKEv2
PPTP × WireGuard + IPSec/IKEv2
SSL
TLS
OpenVPN × WireGuard + IPSec/IKEv2
Kompatibilita se všemi OS
Online podpora
Zjistit více Zjistit více Zjistit více Zjistit více

1) Recenze CyberGhost VPN – nejlepší VPN celkově

CyberGhost VPN test

Klady
 • Výhodné cenové akce
 • Až pro 7 zařízení
 • Pro Windows, macOS, Android, iOS a další
 • Vysoká míra anonymity
 • Protokoly OpenVPN, IKEv2, WireGuard
 • Ochrana proti úniku DNS a IP
 • Zákaznická podpora 24/7
Zápory
 • Není co vytknout

Jaká je nejlepší VPN? CyberGhost VPN patří mezi přední služby poskytující precizní a bezpečnou ochranu formou intuitivního uživatelského prostředí a skvělé optimalizace. Po jednoduché instalaci máte k výběru přes 9 600 VPN serverů ve 100 zemích světa. Výtečných služeb můžete využít až pro 7 zařízení, čímž ušetříte další zbytečné výdaje navíc.

Nejlepší VPN pro PC

Vysoká míra anonymity je zajištěna již během registrace, kdy postačí pouze e-mailová adresa. Platit lze buď běžnými prostředky nebo Bitcoinem. CyberGhost VPN patří nejen mezi výborné služby svého druhu, ale také mezi ty cenově dostupnější. Daný software doporučujeme začátečníkům i pokročilým uživatelům.

CyberGhost VPN se řadí mezi nejlepší VPN v České republice. Ideální software nejen pro Chrome.

2) Recenze NordVPN – finalista našeho srovnání

NordVPN test VPN

Klady
 • Dobrá cena
 • 6 125 VPN serverů
 • Až pro 6 zařízení
 • Příjemné grafické rozhraní
 • Špičkové šifrování pro všechny protokoly
 • Podpora Bitcoinu, Ripple a Etherum
Zápory
 • Připojení k serverům trvá o chlup déle

Virtuální privátní síť NordVPN si v našem žebříčku vybojovala krásné druhé místo. Není ani divu, neboť se nemá za co stydět. Uživatele hned na začátku potěší anonymní registrace a možnost platby kryptoměnami. Po snadné instalaci program nabízí 6 125 VPN serverů z 61 zemí. Služba navíc funguje až na 6 zařízeních současně.

Vysoká míra anonymity je zajištěna špičkovým šifrováním pro nejpoužívanější protokoly, přičemž zejména méně zkušené uživatele potěší výběr serverů pomocí příjemného grafického rozhraní. A kdybyste snad i přesto nebyli spokojeni, prodávající garantuje 30denní záruku vrácení peněz. Vězte však, že jakékoliv problémy NordVPN minuly obloukem.

3) Recenze ExpressVPN – VPN se spoustou zemí

ExpressVPN test

ExpressVPN patří mezi hvězdné stálice svého oboru. Tuhle virtuální privátní síť si oblíbilo velké množství uživatelů po celém světě, neboť je zárukou kvality a stability. Intuitivní prostředí je příhodné jak pro začátečníky, tak pro technicky zdatnější počítačové nadšence. Instalace je jednoduchá a po prvních minutách máte k výběru přes 3 000 VPN serverů v 105 světových lokalitách.

Vysoká míra anonymity a vynikající šifrování všemi možnými protokoly je v tomto případě zajištěno. K tomu si ještě připočtěte skvělou optimalizaci, rychlou online podporu a 30denní záruku vrácení peněz. Trošku možná zamrzí možnost připojení “pouze” 5 zařízení. Některá konkurence nabízí více.

Klady
 • VPN servery v 105 zemích
 • Aplikace pro všechny platformy
 • Vysoká míra anonymity
 • Špičkové šifrování pro všechny protokoly
 • Skvělá optimalizace
Zápory
 • Vyšší cena

4) Recenze Atlas VPN – levná i free VPN bez limitu připojených zařízení

Recenze virtuální privátní sítě Atlas VPN

Klady
 • Nízká cena
 • Dobře použitelná free verze (avšak limit dat)
 • Počet zařízení není limitován
 • Přístup přes více serverů či jejich pravidelná změna
 • Funkce proti únikům dat a na blokování reklam
 • Servery pro 4K streamování
Zápory
 • Menší počet serverů

Atlas VPN vyniká nízkou cenou, za kterou získáte spolehlivou virtuální privátní síť s bezpečnostními funkcemi proti únikům dat, s pravidelným měněním IP adres, připojením přes více serverů či s blokátorem reklamy. Atlas VPN má také free verzi s plnou rychlostí, avšak s limitem 5 GB za měsíc. Rychlost je celkově dobrá a můžete používat i servery pro 4K streamování.

Atlas má 1 000 serverů v 45 zemích světa. To je sice menší počet, avšak pro plnohodnotné používání stačí. VPN je kompatibilní s mnoha platformami a operačními systémy včetně chytrých televizí. Velkou výhodou je neomezený počet připojených zařízení. Ovládání je jednoduché, avšak nepodporuje češtinu.

Jak vybrat virtuální privátní síť

Co je VPN a k čemu je dobrá

Nevíte, co to je VPN připojení? Zkratku VPN lze přeložit jako virtuální privátní síť (Virtul Private Network). Jedná se o vynikající technologii, která chrání vaše soukromí a data. Kvalitní VPN je schopna danou IP adresu přesměrovat například do Německa, Velké Británie či vzdálených asijských zemí. Ve výsledku to znamená, že jste na internetu nedohledatelní. To oceníte nejen doma, ale také v případě připojení k nezajištěné veřejné Wi-Fi síti v kavárnách a budovách vlakových nádraží.

VPN se přednostně využívá pro zabezpečení uživatelského soukromí a využívání obsahu, který je za normálních okolností v dané zemi cenzurovaný. Uvedeme si praktický příklad. Vycestujete do Asie, kde nelze – dle vaší aktuální IP adresy – spustit nějakou službu, třeba Netflix nebo pořady České televize. Pokud si ale zapnete VPN a napojíte se na Českou republiku, vaše IP adresa se bude tvářit jako byste byli stále doma. Služba vám tak bude fungovat i na místech, kde by to jinak nebylo vůbec možné.

Kromě těchto služeb je u online VPN klíčová možnost anonymního surfování. Ať už přispějete na nějaké fórum nebo si pročítáte články, na internetu neustále zanecháváte digitální stopy. Pokud si ovšem zapnete VPN, na internetu budete zanechávat falešná data, skrze která vás nikdy nikdo nevystopuje.

Co je VPN

Jaké jsou výhody a nevýhody VPN?

Každá kvalitní služba něco stojí a ani v tomto případě tomu není jinak. Musíte tedy zvážit, zdali vám výdaj navíc za vaši bezpečnost, anonymitu a nové možnosti stojí. Dále si je nutné uvědomit, že je používání VPN v některých zemí nelegální.

A nejde pouze o vzdálené země jako Spojené arabské emiráty, Čínu nebo Irák. VPN je ilegální používat například i v nedalekém Bělorusku. Za využívání této služby v některých zemích hrozí dokonce trest odnětí svobody. Používání VPN v zakázaných zemích tedy v žádném případě nedoporučujeme.

Nyní si konečně projdeme hlavní výhody a nevýhody Virtual Private Network, se kterými byste měli být před zakoupením seznámeni. Díky tomu zjistíte, zda bude pro vás VPN užitečná nebo ne.

Výhody VPN

 • Anonymita, ochrana soukromí a bezpečnost: VPN vytváří šifrované spojení mezi vaším zařízením a poskytovatelem internetového připojení a dalšími stranami, což znamená, že vaše internetová aktivita a identita bude ochráněna. Zároveň tím zvýšíte bezpečnost před hackerskými útoky a sledováním; VPN vám umožní maskovat vaši IP adresu.
 • Přístup k obsahu: VPN vám dovolí přístup k takovému obsahu, který je v určitých zemích nebo regionech omezený. Například můžete přistupovat k obsahu, který je dostupný pouze v USA, i když se nacházíte v ČR nebo jiné zemi. Tohle využijete například pro streamovací služby a školní knihovny.
 • Skoncujte s cenzurou: Některé státy ve svých zemích omezují svobodný přístup k informacím, které jsou jinde přístupné. VPN tohle efektivně řeší.
 • Cenová diskriminace: O cenové diskriminaci mnozí uživatelé ani nevědí. Jednoduše znamená to, že například obyvatel Prahy bude vidět ceny produktů o něco dražší než obyvatel zapadlé vesnice na východě republiky.

Nevýhody VPN

 • Pomalé připojení: Použití VPN může vést k pomalejšímu připojení k internetu, protože všechny přenosy dat musí projít přes více serverů. Pokud se vám něco takového stane, zkuste v menu VPN změnit lokalitu (např. Berlín za Prahu). Z vlastní zkušenosti vím, že tohle dobře funguje. Některé VPN navíc vybírají nevhodné lokality (s ohledem na rychlost).
 • Omezení přenosu dat: Některé VPN služby omezují množství dat, které můžete přenášet, což může být problémem pro uživatele, kteří potřebují přenášet velké objemy dat. Tenhle problém se týká většinou free VPN. Po zaplacení paušálu byste měli mít přenos dat neomezený.
 • Nedostupnost: Některé služby mohou blokovat přístup přes VPN. I s tímto jsem se někdy setkal. V takovém případě stačí VPN na tuto dobu vypnout a poté zase zapnout. Jednoduché.
 • Náklady: Kvalitní VPN služby nejsou obecně extra drahé, ale výdaj navíc ve vašem rozpočtu samozřejmě znamenají.

AVG Secure VPN

Testado radí

Bezpečnost svých dat zvýšíte používáním kvalitního antiviru a správce hesel.

Jsou VPN zdarma kvalitní?

Tyto služby fakticky zdarma nejsou, neboť jsou vám během jejich používání servírovány otravné reklamy. Navíc jste sužování omezenými daty a pochybnou bezpečností. VPN zdarma jednoznačně nedoporučujeme.

Co je OpenVPN

OpenVPN je relativně nový a vysoce konfigurovatelný protokol. Verze ExpressVPN podporuje například porty UDP i TCP. Výhodou je extrémní bezpečnost a open source. Nevýhodou je skutečnost, že tento protokol není podporován všemi zařízeními.

Co je L2TP / IPsec

Všechny současné VPN a operační systémy podporují L2TP / IPsec protokol. Jejich používání je mnohem bezpečnější než protokol PPTP, ovšem zároveň také pomalejší. LTP se čas od času potýká s problémy s firewally v důsledku použití portu UDP 500, který brány firewall blokuje.

 AVG Secure VPN - lokality

Co je IKEv2

IKEv2 patří mezi extrémně bezpečné protokoly vytvořené Microsoftem a společností Cisco. Protokol podporuje zařízení BlackBerry a vyniká stabilitou v případě ztráty připojení nebo přepínání sítí. Obecně je IKEv2 považován za bezpečnější než L2TP / IPsec, ovšem zároveň jde o pomalejší protokol než je OpenVPN.

Co je PPTP

PPTPT není v současné době považován za bezpečný, neboť byl v roce 2012 prolomen šifrovací protokol MS-CHAPv2. Z tohoto důvodu jeho používání nedoporučujeme. A byť se jedná o rychlou službu podporovanou i staršími zařízeními, je na ni pohlíženo jako na nejméně bezpečnou.

Co je SSTP

SSTP pochází z dílny Microsoftu, tudíž má na systémech s Windows prakticky stejné výhody jako připojení OpenVPN. Obecně mu ale není mezi odborníky příliš důvěřováno, protože se obávají neodladěností a případných softwarových trhlin. SSTP je také jeden z nejpomalejších protokolů.

Automatický protokol

Většina VPN programů svým uživatelům nabízí možnost automatického protokolu. Pravdou samozřejmě je, že tato varianta patří mezi ty nejrychlejší a nejpohodlnější. Na druhou stranu se vám může stát, že budete využívat protokol, který není pro vaše potřeby zrovna ideální.

VPN zdarma na PC

Hledáte VPN zdarma na váš počítač? Osobní zkušenosti máme s aplikací VeePN, která nám vždy zajistila skvělou službu. Ve free verzi sice není nabídka serverů nijak velká, pro občasné použití ale vystačí. Aplikaci lze integrovat také do prohlížeče, takže stačí kliknout a službu začít využívat.VPN zdarma na PC

Použité zdroje informací:

vlastní zkušenosti z dlouhodobého používání VPN (AVG Secure VPN, CyberGhost VPN, NordVPN)
https://www.f-secure.com/en/articles/6-things-to-consider-when-choosing-a-vpn
https://www.howtogeek.com/221929/how-to-choose-the-best-vpn-service-for-your-needs/
https://blog.avast.com/cs/jak-si-vybrat-tu-spravnou-vpn

Sdílejte článek

Ohodnoťte článek

Celkové hodnocení: 4.8 (71 hlasů)

Autor článku

Petr Smejkal
Petr Smejkal

Petr má rád technologie, historii a knihy. Dříve působil jako redaktor Prima ZOOM a psal o počítačových hrách v době GameZonu a Call of Duty 1. Od roku 2015 až do dubna 2023 působil na Testádu jako šéfredaktor. LinkedIn, Facebook
Více informací o nás >>

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář