Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
Menu

Nejlepší VPN 2023. Recenze a zkušenosti

27.10.2022 Petr Smejkal Petr Smejkal

Virtuální privátní síť (VPN) zajišťuje uživateli bezpečné spojení mezi koncovým zařízením a vzdáleným serverem pomocí změny IP adresy. Ačkoliv během používání internetu sedíme v bezpečí domovů či kaváren, naše totožnost zase tak anonymní není. Při surfování na internetu zanecháváme digitální stopy. Naše data a soukromí jsou tedy neustále v ohrožení.

V rámci velkého srovnání a testů jsme jako nejlepší VPN vybrali CyberGhost VPN – přes 9 000 serverů, 91 zemí a za super cenu!

Nejlepší VPN roku

Precizní ochrana a vysoká míra anonymity za vynikající cenu.

Skvělá alternativa

Špičkové šifrování a velký počet serverů za dobrou cenu.

Skvělá, ale dražší

Kvalitní VPN s vysokou mírou zabezpečení, která je ale dražší.

3 nejlepší virtuální privátní sítě současnosti

CyberGhost VPN NordVPN ExpressVPN
 virtuální privátní síť CyberGhost VPN NordVPN - hodnocení hodnocení ExpressVPN
Naše hodnocení 10
recenze
9,8
recenze
9,2
recenze
Cena za měsíc
(bez bonusů)
293 Kč 294 Kč 317 Kč
Počet zařízení 7 6 5
Počet zemí 91 59 94
Počet serverů 9 299 5 611 3 000+
Anonymní registrace
Platba kryptoměnami
L2TP
PPTP
SSL
TLS
OpenVPN
Kompatibilita se všemi OS
Online podpora
Zjistit více Zjistit více Zjistit více

1) Recenze CyberGhost VPN – nejlepší VPN celkově

 virtuální privátní síť CyberGhost VPNVítěz testuTestado.cz

Klady
 • Výhodné cenové akce
 • Až pro 7 zařízení
 • Pro Windows, macOS, Android, iOS a další
 • Vysoká míra anonymity
 • Protokoly OpenVPN, IKEv2, WireGuard®
 • Ochrana proti úniku DNS a IP
 • Zákaznická podpora 24/7
Zápory
 • Není co vytknout

Jaká je nejlepší VPN? CyberGhost VPN patří mezi přední služby poskytující precizní a bezpečnou ochranu formou intuitivního uživatelského prostředí a skvělé optimalizace. Po jednoduché instalaci máte k výběru přes 9 299 VPN serverů v 91 zemích světa. Výtečných služeb můžete využít až pro 7 zařízení, čímž ušetříte další zbytečné výdaje navíc.

Nejlepší VPN pro PC

Vysoká míra anonymity je zajištěna již během registrace, kdy postačí pouze e-mailová adresa. Platit lze buď běžnými prostředky nebo Bitcoinem. CyberGhost VPN patří nejen mezi výborné služby svého druhu, ale také mezi ty cenově dostupnější. Daný software doporučujeme začátečníkům i pokročilým uživatelům.

CyberGhost VPN se řadí mezi nejlepší VPN v České republice. Ideální software nejen pro Chrome.

2) Recenze NordVPN – finalista našeho srovnání

NordVPN - hodnocení

Klady
 • Dobrá cena
 • 5 611 VPN serverů
 • Až pro 6 zařízení
 • Příjemné grafické rozhraní
 • Špičkové šifrování pro všechny protokoly
 • Podpora Bitcoinu, Ripple a Etherum
Zápory
 • Připojení k serverům trvá o chlup déle

Virtuální privátní síť NordVPN si v našem žebříčku vybojovala krásné druhé místo. Není ani divu, neboť se nemá za co stydět. Uživatele hned na začátku potěší anonymní registrace a možnost platby kryptoměnami. Po snadné instalaci program nabízí 5 611 VPN serverů z 59 zemí. Služba navíc funguje až na 6 zařízeních současně.

Vysoká míra anonymity je zajištěna špičkovým šifrováním pro nejpoužívanější protokoly, přičemž zejména méně zkušené uživatele potěší výběr serverů pomocí příjemného grafického rozhraní. A kdybyste snad i přesto nebyli spokojeni, prodávající garantuje 30denní záruku vrácení peněz. Vězte však, že jakékoliv problémy NordVPN minuly obloukem.

3) Recenze ExpressVPN – VPN se spoustou zemí

hodnocení ExpressVPN

ExpressVPN patří mezi hvězdné stálice svého oboru. Tuhle virtuální privátní síť si oblíbilo velké množství uživatelů po celém světě, neboť je zárukou kvality a stability. Intuitivní prostředí je příhodné jak pro začátečníky, tak pro technicky zdatnější počítačové nadšence. Instalace je jednoduchá a po prvních minutách máte k výběru přes 3 000 VPN serverů v 94 světových lokalitách.

Vysoká míra anonymity a vynikající šifrování všemi možnými protokoly je v tomto případě zajištěno. K tomu si ještě připočtěte skvělou optimalizaci, rychlou online podporu a 30denní záruku vrácení peněz. Trošku možná zamrzí možnost připojení „pouze“ 5 zařízení. Některá konkurence nabízí více.

Klady
 • VPN servery v 94 zemích
 • Aplikace pro všechny platformy
 • Vysoká míra anonymity
 • Špičkové šifrování pro všechny protokoly
 • Skvělá optimalizace
Zápory
 • Vyšší cena

Jak vybrat virtuální privátní síť

Co je VPN a k čemu je dobrá

Nevíte, co to je VPN? Zkratku VPN lze přeložit jako virtuální privátní síť (Virtul Private Network). Jedná se o vynikající technologii, která chrání vaše soukromí a data. Kvalitní VPN je schopna danou IP adresu přesměrovat například do Německa, Velké Británie či vzdálených asijských zemí. Ve výsledku to znamená, že jste na internetu nedohledatelní. To oceníte nejen doma, ale také v případě připojení k nezajištěné veřejné Wi-Fi síti v kavárnách a budovách vlakových nádraží.

VPN se přednostně využívá pro zabezpečení uživatelského soukromí a využívání obsahu, který je za normálních okolností v dané zemi cenzurovaný. Uvedeme si praktický příklad. Vycestujete do Asie, kde nelze – dle vaší aktuální IP adresy – spustit nějakou službu, třeba Netflix nebo pořady České televize. Pokud si ale zapnete VPN a napojíte se na Českou republiku, vaše IP adresa se bude tvářit jako byste byli stále doma. Služba vám tak bude fungovat i na místech, kde by to jinak nebylo vůbec možné.

Kromě těchto služeb je u VPN klíčová možnost anonymního surfování. Ať už přispějete na nějaké fórum nebo si pročítáte články, na internetu neustále zanecháváte digitální stopy. Pokud si ovšem zapnete VPN, na internetu budete zanechávat falešná data, skrze která vás nikdy nikdo nevystopuje.Jak vybrat virtuální privátní síť

Jaké jsou nevýhody VPN

Každá kvalitní služba něco stojí a ani v tomto případě tomu není jinak. Musíte tedy zvážit, zdali vám výdaj navíc za vaši bezpečnost, anonymitu a nové možnosti stojí. Dále si je nutné uvědomit, že je používání VPN v některých zemí nelegální.

A nejde pouze o vzdálené země jako Spojené arabské emiráty, Čínu nebo Irák. VPN je ilegální používat například i v nedalekém Bělorusku. Za využívání této služby v některých zemích hrozí dokonce trest odnětí svobody. Používání VPN v zakázaných zemích tedy v žádném případě nedoporučujeme.

Testado radí

Bezpečnost svých dat zvýšíte používáním kvalitního antiviru a správce hesel.

Jsou VPN zdarma kvalitní?

Tyto služby fakticky zdarma nejsou, neboť jsou vám během jejich používání servírovány otravné reklamy. Navíc jste sužování omezenými daty a pochybnou bezpečností. VPN zdarma jednoznačně nedoporučujeme.

Co je OpenVPN

OpenVPN je relativně nový a vysoce konfigurovatelný protokol. Verze ExpressVPN podporuje například porty UDP i TCP. Výhodou je extrémní bezpečnost a open source. Nevýhodou je skutečnost, že tento protokol není podporován všemi zařízeními.

Co je L2TP / IPsec

Všechny současné VPN a operační systémy podporují L2TP / IPsec protokol. Jejich používání je mnohem bezpečnější než protokol PPTP, ovšem zároveň také pomalejší. LTP se čas od času potýká s problémy s firewally v důsledku použití portu UDP 500, který brány firewall blokuje.

Co je IKEv2

IKEv2 patří mezi extrémně bezpečné protokoly vytvořené Microsoftem a společností Cisco. Protokol podporuje zařízení BlackBerry a vyniká stabilitou v případě ztráty připojení nebo přepínání sítí. Obecně je IKEv2 považován za bezpečnější než L2TP / IPsec, ovšem zároveň jde o pomalejší protokol než je OpenVPN.

Co je PPTP

PPTPT není v současné době považován za bezpečný, neboť byl v roce 2012 prolomen šifrovací protokol MS-CHAPv2. Z tohoto důvodu jeho používání nedoporučujeme. A byť se jedná o rychlou službu podporovanou i staršími zařízeními, je na ni pohlíženo jako na nejméně bezpečnou.

Co je SSTP

SSTP pochází z dílny Microsoftu, tudíž má na systémech s Windows prakticky stejné výhody jako připojení OpenVPN. Obecně mu ale není mezi odborníky příliš důvěřováno, protože se obávají neodladěností a případných softwarových trhlin. SSTP je také jeden z nejpomalejších protokolů.

Automatický protokol

Většina VPN programů svým uživatelům nabízí možnost automatického protokolu. Pravdou samozřejmě je, že tato varianta patří mezi ty nejrychlejší a nejpohodlnější. Na druhou stranu se vám může stát, že budete využívat protokol, který není pro vaše potřeby zrovna ideální.

VPN zdarma na PC

Hledáte VPN zdarma na váš počítač? Osobní zkušenosti máme s aplikací VeePN, která nám vždy zajistila skvělou službu. Ve free verzi sice není nabídka serverů nijak velká, pro občasné použití ale vystačí. Aplikaci lze integrovat také do prohlížeče, takže stačí kliknout a službu začít využívat.VPN zdarma na PC

Sdílejte článek

Ohodnoťte článek

Celkové hodnocení: 4.9 (68 hlasů)

Autor článku

Petr Smejkal
Petr Smejkal

Petr má rád technologie, historii a knihy. Dříve působil také jako redaktor Prima ZOOM a psal o počítačových hrách v době GameZonu a Call of Duty 1. Kromě toho, že se zajímá o SEO, komunikaci a angličtinu se už sedmým rokem naplno věnuje Testádu jako šéfredaktor. LinkedIn

Více informací o nás >>

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář