Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
Menu

Nejlepší virtuální privátní sítě roku 2020 – recenze a srovnání

Datum 17.2.2020 Petr Smejkal Petr Smejkal

Virtuální privátní síť (VPN) zajišťuje uživateli bezpečné spojení mezi koncovým zařízením a vzdáleným serverem pomocí změny IP adresy. Ačkoliv během používání internetu sedíme v bezpečí domovů či kaváren, naše totožnost zase tak anonymní není. Při surfování na internetu zanecháváme obrovské digitální stopy, jejichž prostřednictvím nás mohou technicky zdatné hlavy snadno vypátrat. Naše data a soukromí jsou tedy neustále v ohrožení.

Mimo bezpečnější sítě služba VPN zpřístupňuje obsah, který je v dané zemi jinak cenzurován a tudíž i nedostupný. Řeč je o mnoha kanálech a například i České televizi. Změna IP adresy tuto možnost dovolí, což je velká a užitečná výhoda.

Na trhu existuje spousta VPN služeb, mezi nimiž si je těžké vybírat. My jsme udělali práci za vás a programy jsme otestovali. Vybrali jsme tu nejlepší trojici, která nás nejvíce zaujala a v testování dopadla vůbec nejlépe. Pokud jste ve světě VPN neznalí, více informací se o této problematice dočtete v dolní části článku, kde jsme připravili různé rady a tipy.

Vítěz testu
CyberGhost VPN
1. místo

Precizní ochrana a vysoká míra anonymity za vynikající cenu.

Skvělá alternativa
NordVPN
2. místo

Špičkové šifrování a velký počet serverů za dobrou cenu.

Skvělá, ale dražší
ExpressVPN
3. místo

Kvalitní VPN s vysokou mírou zabezpečení, která je ale dražší.

  3 nejlepší virtuální privátní sítě současnosti

  CyberGhost VPNNordVPNExpressVPN
  Recenze virtuální privátní sítě CyberGhost VPNRecenze virtuální privátní sítě NordVPRecenze virtuální privátní sítě ExpressVPN
  Naše hodnocení10
  recenze >>
  9,8
  recenze >>
  9,2
  recenze >>
  Cena za rok1 450 Kč1 850 Kč2 284 Kč
  Počet zařízení766
  Počet zemí89+5894+
  Počet serverů5 8155 649160
  Anonymní registrace
  Platba kryptoměnami
  L2TP
  PPTP
  SSL
  TLS
  OpenVPN
  Kompatibilita se všemi OS
  Online podpora
  Zjistit víceZjistit víceZjistit více

  1) CyberGhost VPN

  CyberGhost VPN malinke logo

  Klady
  • Výhodné cenové akce
  • Až pro 7 zařízení
  • Kompatibilní se všemi platformami
  • Vysoká míra anonymity
  • Špičkové šifrování pro všechny protokoly
  • Slušná optimalizace
  Zápory
  • Není co vytknout

  CyberGhost VPN patří mezi přední služby poskytující precizní a bezpečnou ochranu formou intuitivního uživatelského prostředí a skvělé optimalizace. Po jednoduché instalaci máte k výběru 5 815 VPN serverů v 89 zemích světa. Výtečných služeb můžete využít až pro 7 zařízeních, čímž ušetříte další zbytečné výdaje navíc.

  Vysoká míra anonymity je zajištěna již během registrace, kdy postačí pouze e-mailová adresa. Platit lze buď běžnými prostředky nebo Bitcoinem. CyberGhost VPN patří nejen mezi výborné služby svého druhu, ale také mezi ty cenově dostupnější. Daný software doporučujeme začátečníkům i pokročilým uživatelům.

  Speciálně pro čtenáře Testado.cz připravila společnost CyberGhost unikátní slevovou nabídku. U nás získáte za pouhých 1 450 Kč předplacenou službu CyberGhost VPN na celých 12 měsíců, což je bezkonkurenčně nejlepší nabídka na trhu.

  2) NordVPN

  NordVPN malinke logo

  Klady
  • Dobrá cena
  • 5 649 VPN serverů
  • Až pro 6 zařízení
  • Příjemné grafické rozhraní
  • Špičkové šifrování pro všechny protokoly
  • Podpora Bitcoinu, Ripple a Etherum
  Zápory
  • Připojení k serverům trvá o chlup déle

  Virtuální privátní síť NordVPN si v našem žebříčku vybojovala krásné druhé místo. Není ani divu, neboť se nemá za co stydět. Uživatele hned na začátku potěší anonymní registrace a možnost platby kryptoměnami. Po snadné instalaci program nabízí 5 649 VPN serverů z 58 zemí. Služba navíc funguje až na 6 zařízeních současně.

  Vysoká míra anonymity je zajištěna špičkovým šifrováním pro nejpoužívanější protokoly, přičemž zejména méně zkušené uživatele potěší výběr serverů pomocí příjemného grafického rozhraní. A kdybyste snad i přesto nebyli spokojeni, prodávající garantuje 30denní záruku vrácení peněz. Vězte však, že jakékoliv problémy NordVPN minuly obloukem.

  3) ExpressVPN

  ExpressVPN malinke logo

  ExpressVPN patří mezi hvězdné stálice svého oboru. Tuhle virtuální privátní síť si oblíbilo velké množství uživatelů po celém světě, neboť je zárukou kvality a stability. Intuitivní prostředí je příhodné jak pro začátečníky, tak pro technicky zdatnější počítačové nadšence. Instalace je jednoduchá a po prvních minutách máte k výběru 160 VPN serverů v 94 světových lokalitách.

  Vysoká míra anonymity a vynikající šifrování všemi možnými protokoly je v tomto případě zajištěno. K tomu si ještě připočtěte skvělou optimalizaci, rychlou online podporu a 30denní záruku vrácení peněz. Trošku možná zamrzí možnost připojení pouze tří zařízení.

  Klady
  • VPN servery v 94 zemích
  • Aplikace pro všechny platformy
  • Vysoká míra anonymity
  • Špičkové šifrování pro všechny protokoly
  • Skvělá optimalizace
  Zápory
  • Vyšší cena
  • Menší množství serverů

  Jak vybrat virtuální privátní síť

  Co je VPN a k čemu je dobrá

  Zkratku VPN lze přeložit jako virtuální privátní síť (Virtul Private Network). Jedná se o vynikající technologii, která chrání vaše soukromí a data. Kvalitní VPN je schopna danou IP adresu přesměrovat například do Německa, Velké Británie či vzdálených asijských zemí. Ve výsledku to znamená, že jste na internetu nedohledatelní. To oceníte nejen doma, ale také v případě připojení k nezajištěné veřejné Wi-Fi síti v kavárnách a budovách vlakových nádraží.

  VPN se přednostně využívá pro zabezpečení uživatelského soukromí a využívání obsahu, který je za normálních okolností v dané zemi cenzurovaný. Uvedeme si praktický příklad. Vycestujete do Asie, kde nelze – dle vaší aktuální IP adresy – spustit nějakou službu, třeba Netflix nebo pořady České televize. Pokud si ale zapnete VPN a napojíte se na Českou republiku, vaše IP adresa se bude tvářit jako byste byli stále doma. Služba vám tak bude fungovat i na místech, kde by to jinak nebylo vůbec možné.

  Kromě těchto služeb je u VPN klíčová možnost anonymního surfování. Ať už přispějete na nějaké fórum nebo si pročítáte články, na internetu neustále zanecháváte digitální stopy. Pokud si ovšem zapnete VPN, na internetu budete zanechávat falešná data, skrze která vás nikdy nikdo nevystopuje.

  Jaké jsou nevýhody VPN

  Každá kvalitní služba něco stojí a ani v tomto případě tomu není jinak. Musíte tedy zvážit, zdali vám výdaj navíc za vaši bezpečnost, anonymitu a nové možnosti stojí. Dále si je nutné uvědomit, že je používání VPN v některých zemí nelegální.

  A nejde pouze o vzdálené země jako Spojené arabské emiráty, Čínu nebo Irák. VPN je ilegální používat například i v nedalekém Bělorusku. Za využívání této služby v některých zemích hrozí dokonce trest odnětí svobody. Používání VPN v zakázaných zemích tedy v žádném případě nedoporučujeme.

  Jsou VPN zdarma kvalitní?

  Tyto služby fakticky zdarma nejsou, neboť jsou vám během jejich používání servírovány otravné reklamy. Navíc jste sužování omezenými daty a pochybnou bezpečností. VPN zdarma jednoznačně nedoporučujeme.

  Co je OpenVPN

  OpenVPN je relativně nový a vysoce konfigurovatelný protokol. Verze ExpressVPN podporuje například porty UDP i TCP. Výhodou je extrémní bezpečnost a open source. Nevýhodou je skutečnost, že tento protokol není podporován všemi zařízeními.

  Co je L2TP / IPsec

  Všechny současné VPN a operační systémy podporují L2TP / IPsec protokol. Jejich používání je mnohem bezpečnější než protokol PPTP, ovšem zároveň také pomalejší. LTP se čas od času potýká s problémy s firewally v důsledku použití portu UDP 500, který brány firewall blokuje.

  Co je IKEv2

  IKEv2 patří mezi extrémně bezpečné protokoly vytvořené Microsoftem a společností Cisco. Protokol podporuje zařízení BlackBerry a vyniká stabilitou v případě ztráty připojení nebo přepínání sítí. Obecně je IKEv2 považován za bezpečnější než L2TP / IPsec, ovšem zároveň jde o pomalejší protokol než je OpenVPN.

  Co je PPTP

  PPTPT není v současné době považován za bezpečný, neboť byl v roce 2012 prolomen šifrovací protokol MS-CHAPv2. Z tohoto důvodu jeho používání nedoporučujeme. A byť se jedná o rychlou službu podporovanou i staršími zařízeními, je na ni pohlíženo jako na nejméně bezpečnou.

  Co je SSTP

  SSTP pochází z dílny Microsoftu, tudíž má na systémech s Windows prakticky stejné výhody jako připojení OpenVPN. Obecně mu ale není mezi odborníky příliš důvěřováno, protože se obávají neodladěností a případných softwarových trhlin. SSTP je také jeden z nejpomalejších protokolů.

  Automatický protokol

  Většina VPN programů svým uživatelům nabízí možnost automatického protokolu. Pravdou samozřejmě je, že tato varianta patří mezi ty nejrychlejší a nejpohodlnější. Na druhou stranu se vám může stát, že budete využívat protokol, který není pro vaše potřeby zrovna ideální.

  Sdílejte článek

  Ohodnoťte článek

  Celkové hodnocení: 5.0 (63 hlasů)

  Autor článku

  Petr Smejkal
  Petr Smejkal

  Petr má rád nové technologie, historii, internet a zajímavé knihy. Obdivuje Elona Muska, působí jako externí redaktor Prima ZOOM a postupně proniká do tajů SEO. Více informací o nás >>

  Podobné články

  Diskuse u článku

  Přidat komentář

  Přidat komentář

  Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

  Odeslat komentář