Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
Menu
Testado.cz » Služby

Nejlepší plánovače kuchyní 2024

Moderní kuchyně je srdcem a chloubou celé domácnosti. Proměnit sny v realitu vám pomůže plánovač kuchyní. I bez horentních nákladů za profi designéra si s ním dovedete navrhnout jedinečný interiér přesně podle vašich představ. Je to snadné a navíc obvykle zcela zdarma. Zjistěte, která aplikace pro vás bude nejlepší volbou.

Podle našich recenzí a testů se stal Siko nejlepší plánovač kuchyní roku.

Nejlepší plánovač kuchyní

Propracovaná 3D grafika a moderní design. Vygeneruje několik návrhů na míru vaší místnosti – snadno a rychle.

Spousta dekorů a stylů

Poskládejte si kuchyni skříňku po skříňce přesně podle svých představ. Na výběr je mnoho stylů a dekorů.

Nezávislý plánovač

Jednoduchý online plánovač kuchyní umožňuje vytvořit 3D vizualizaci, a dokonce vytvořit poptávku na realizaci.

Nejlepší plánovače kuchyní

Recenze plánovače kuchyní Siko – nejlepší plánovač kuchyní celkově

SIKO recenze

Zobrazení: 3D | Nutnost registrace: ne (jen pro možnost uložení) | Čeština: ano | Práce s konkrétními produkty: ano | Možnost výběru spotřebičů: ne | Zobrazení celkové ceny: ano (bez montáže a spotřebičů) | Cena: zdarma, bez závazků

Klady
 • Velmi realistická 3D vizualizace
 • Možnost volby různých stylů kuchyně
 • Jednoduché ovládání
 • Systém sám vygeneruje možnosti uspořádání
 • Zobrazení finální ceny
Zápory
 • Omezené možnosti úprav rozmístění vybavení
 • Spočítá cenu bez montáže a spotřebičů

Nemáte zatím jasno, v jakém stylu vaše nová kuchyně bude? Interaktivní plánovač kuchyní Siko vám pomůže ujasnit si vaše přání a získáte díky němu velmi realistickou představu o finální podobě celého interiéru. Nabízí skvěle propracovanou grafiku ve 3D a spoustu možností přizpůsobení vybavení prostoru.

Hned na úvod si zvolíte styl kuchyně, barvy a dekory skříní a pracovních desek a typ spotřebičů a až poté zadáte parametry půdorysu místnosti. Systém vám sám vygeneruje několik možností vhodného rozmístění vybavení, z nichž si můžete vybrat. Ve 2D plánku si jej poté můžete poupravit, ale pouze omezeně, a dodatečně měnit styly a dekory.

Výhodou je, že nebudete muset do místnosti vkládat skříňku po skříňce. Pro někoho, kdo by si chtěl návrh více uzpůsobit podle sebe, to však může být naopak mínus.

Ovládání je jednoduché a intuitivní, navíc kompletně v češtině. Není třeba se předem registrovat a přihlašovat, pro možnost uložení návrhu, abyste se k němu v budoucnu mohli znovu vrátit, se tomu však nevyhnete. Kvůli komplikovanější grafice to pro plynulou práci chce dostatečně výkonný počítač a především rychlé internetové připojení.

V plánovači kuchyní Siko si navrhnete interiér skutečně na míru. Získáte krásné 3D vizualizace i jednoduchý 2D plánek, soupis veškerého zvoleného vybavení. Jasný vítěz našeho testu a nejlepší plánovač kuchyní roku!

Recenze plánovače kuchyní Möbelix – největší výběr stylů a dekorů

Mobelix - recenze plánovače kuchyní

Zobrazení: 2D i 3D | Nutnost registrace: ne (jen pro možnost uložení) | Čeština: ano | Práce s konkrétními produkty: ano | Možnost výběru spotřebičů: ne | Zobrazení celkové ceny: ne | Cena: zdarma, bez závazků

Klady
 • Přehledné ovládání
 • Snadná a rychlá práce
 • Plynulý chod aplikace
 • Velký výběr stylů a dekorů
 • Moderní i rustikální kuchyně
Zápory
 • Nezobrazí orientační cenu

Oceníte spíš možnost poskládat si svoji novou kuchyni doslova od podlahy a mít vládu nad každým jednotlivým prvkem? Plánovač kuchyní Möbelix představuje velmi jednoduchou a uživatelsky přívětivou návrhářskou aplikaci s takřka nekonečnými možnostmi různých kombinací.

Pracuje se s ní opět v prostředí webového prohlížeče. Je kompletně v češtině a není třeba se předem registrovat a přihlašovat (nutné až pro možnost uložení, abyste se k návrhu mohli později vracet). Použití je zdarma a bez závazků k jakémukoliv nákupu.

Třebaže si zde kuchyni budete muset poskládat skutečně dílek po dílku, práce v plánovači Möbelix jde pěkně od ruky. V prostředí se nebudete muset dlouho orientovat, protože je ovládání opravdu snadné. Vybrat si můžete z mnoha různých stylů kuchyní z nabídky prodejce, které si navíc budete moci dál upravovat podle svého vkusu. V nabídce je spousta dekorů pracovních desek, korpusů, dvířek i úchytek.

Ačkoliv ve srovnání s plánovačem Siko nepůsobí výsledné vizualizace tak realisticky a grafika je zde spíš jednodušší, oceňujeme plynulý chod i na méně výkonném počítači. Za nevýhodu jde považovat především to, že vám nezobrazí ani orientační cenu. Na tu se budete muset jít s vytvořeným plánem informovat přímo na některou prodejnu.

Plánovač kuchyní Möbelix hodnotíme jako jednoduchou a skvěle vychytanou 3D aplikaci, s níž je opravdu radost pracovat. Pokud vám nevyhovuje Siko, tohle je vhodná alternativa.

Recenze plánovače kuchyní KitchenPlanner.net – nezávislá 3D aplikace

Kitchenplanner.net - plánování kuchyní zdarma

Zobrazení: 2D i 3D | Nutnost registrace: ne | Čeština: ano | Práce s konkrétními produkty: ne | Možnost výběru spotřebičů: jen u některých | Zobrazení celkové ceny: ne | Cena: zdarma, bez závazků

Klady
 • Jednoduchý 3D plánovač kuchyní
 • Dostupný v mnoha jazycích vč. češtiny
 • Mnoho různých barev a dekorů
 • Vhodný i pro podkrovní místnosti
 • Možnost zadat poptávku na zhotovení
Zápory
 • Omezený výběr stylů kuchyní
 • Nekvalitní překlady do češtiny
 • Chybí finální soupis

Nechcete se nechat omezovat nabídkou žádného konkrétního prodejce? Nezávislý 3D plánovač kuchyní KitchenPlanner.net je uživatelsky přívětivá online aplikace dostupná zdarma, bez registrace a v mnoha jazycích včetně češtiny. České překlady sice někdy pokulhávají, ale určitě si porozumíte. Práce v ní je snadná a rychlá.

Začít plánovat můžete ihned po otevření webu přímo v prohlížeči – bez stahování či registrace. Nejprve si vytvoříte 2D půdorys místnosti včetně všech důležitých prvků. Není problém zde zahrnout ani zešikmené stropy u podkrovních místností nebo atypické rozměry.

Hned potom můžete rovnou přejít ke vkládání jednotlivých skříněk a spotřebičů. Nejprve budete pracovat se vzorovými prvky, které si následně v dalším kroku můžete “vystajlovat” podle svých představ. Snadno při tom můžete přepínat mezi 2D a 3D zobrazením.

Na výběr je mnoho různých odstínů, dekorů dvířek i pracovních desek nebo typů úchytek. Bohužel celkový styl kuchyně je vždy dost omezený, v nabídce například chybí více typů horních skříněk (např. s výklopnými dvířky), rustikální detaily, kuchyňské ostrůvky nebo moderní bezúchytová řešení.

Abyste se ke své kuchyni mohli později vracet, můžete si nechat zaslat link e-mailem nebo vygenerovat unikátní QR kód. V závěru můžete navíc zadat nezávaznou poptávku na zhotovení kuchyně a čekat, zda se vám nějaká firma sama neozve se svou nabídkou. Jinak se orientační cenu kuchyně nedozvíte a chybí i jakýkoliv finální soupis použitého vybavení.

Srovnání 5 plánovačů kuchyní

Siko Möbelix KitchenPlanner.net Ikea Baumax
Siko koupelny recenze Kitchenplanner.net - plánování kuchyní zdarma Ikea recenze Baumax recenze
RECENZE RECENZE RECENZE
Typ zobrazení 2D i 3D 2D i 3D 2D i 3D 2D i 3D 3D
Zdarma
Čeština
Výběr stylu kuchyně × × ×
Cenová kalkulace × × ×
Vyzkoušet
zdarma
Vyzkoušet
zdarma
Vyzkoušet
zdarma
Vyzkoušet
zdarma
Vyzkoušet
zdarma

Jak vybrat plánovač kuchyní

Navrhnout novou kuchyni, aby odpovídala vašim představám i současným trendům a zároveň bylo její řešení praktické a vychytané do posledního detailu, se nezkušeným může zdát jako nadlidský úkol. Řada z nás se proto raději obrátí na profesionály a zaplatí mnoho tisíc navíc za služby designérů nebo špičkových kuchyňských studií.

Přesvědčíme vás, že alespoň základní návrh nové kuchyňské linky si zvládnete vytvořit sami a navíc zcela zdarma. Vyzkoušejte jednoduchý plánovač kuchyní!

3D plánovač kuchyní recenze

Co to jsou plánovače kuchyní

Plánovač kuchyní je počítačový program nebo webová aplikace, která vám umožní vytvořit si váš vlastní návrh nové kuchyně na míru. Rozvrhnete si v nich veškerý prostor v místnosti, rozmístění různých typů skříní, spotřebičů i osvětlení.

Zkusit si vytvořit návrh kuchyně v plánovači může bez závazků kdokoliv. I v případě, že finální návrh nakonec svěříte kuchyňskému studiu nebo zkušenému řemeslníkovi, ujasníte si své představy a zjistíte, co všechno je v rámci vašich dispozic reálné.

Náš tip

Aktuálně jsme pro vás vybrali také nejlepší kuchyně na míru. Poradíme vám, jak fungují a které firmy jsou pro tuto realizaci nejlepší.

Je to zdarma?

Existuje řada programů určených pro experty, jejichž instalace a používání je podmíněno placenou licencí. My se však v tomto článku budeme věnovat programům a aplikacím, které jsou zdarma a jejich používání je dostatečně komfortní a intuitivní i pro naprosté laiky.

Plánovač kuchyní Ikea recenze

Plánovače kuchyní zdarma často na svých internetových stránkách nabízejí největší obchodníci s nábytkem, například Ikea, Siko, Möbelix nebo XXXLutz. Samozřejmě v těchto případech musíte počítat s tím, že v nich budete moct pracovat pouze se sériemi a konkrétními produkty, které mají ve svých nabídkách.

Pokud vám však jde o hrubý nástřel, anebo plánujete novou kuchyni pořídit přímo u některého z těchto prodejců, mohou pro vás být velmi užitečným pomocníkem.

Využít můžete i nezávislé plánovače interiérů zdarma (např. Roomstyler nebo Homestyler). Nevýhodou je, že jsou často pouze v angličtině. Proto doporučujeme plánovač Kitchenplanner.net, který je zaměřený přímo na interiéry. Je dostupný dokonce i v češtině a umožňuje zadat poptávku na zhotovitele.

Kde program stáhnout?

Stahovat program do počítače často není vůbec třeba. Se zmíněnými plánovači kuchyní, které jsou dostupné na webech prodejců kuchyní, se obvykle dá pracovat přímo ve webovém prohlížeči. Doporučujeme vám však zjistit si předem jejich systémové nároky nebo minimální požadovanou rychlost internetového připojení, aby fungovaly dostatečně plynule a bez chybových hlášení.

Pokud upřednostňujete program ke stažení do počítače, ve kterém se dá pracovat i bez připojení k internetu, najdete je na stránkách jejich vydavatelů nebo například na webech jako Slunecnice.cz nebo Stahuj.cz.

I mezi nimi dohledáte spoustu těch, jejichž stažení a instalace jsou úplně zdarma, anebo alespoň jejich omezená verze. Mezi nejoblíbenější interiérové plánovací programy k bezplatnému stažení do počítače patří Sweet Home 3D.

2D vs. 3D

Většina plánovačů kuchyní, které jsme otestovali, umožňuje nejen finální zobrazení, ale i práci přímo ve 3D zobrazení. V případě navrhování kuchyně je to velmi praktické, jelikož budete mít skvělý přehled o celkovém prostoru a rozmístění spodních i dolních skříněk.

Práce pouze s 2D náčrty, jako mají některé jednoduché plánovače koupelen, nám v případě kuchyní nepřišla příliš komfortní.

Zatímco některé z programů nabízejí velmi realistické 3D vizualizace, díky kterým budete mít dojem, že se v prostoru skutečně procházíte, jiné poskytují pouze zjednodušené nákresy. Barvy nábytku v nich mohou být zkreslené, na druhou stranu však mají obvykle nižší systémové nároky ve srovnání s prvními zmíněnými a práce v nich tak může být podstatně plynulejší.

Konfigurátor kuchyně 3D recenze

Jak používat plánovač kuchyní

Práce s těmito programy, které jsou z principu určené i pro úplné amatéry, je obvykle snadná a intuitivní. Spousta z nich je dokonce dostupná v češtině a k jejich ovládání vám tak stačí běžná uživatelská znalost práce s počítačem a internetem. Než se však pustíte do práce, doporučujeme vám nastudovat několik důležitých zásad:

Pečlivě měřte

Správné míry celého půdorysu místnosti jsou naprosto zásadní. Nezapomeňte zaznamenat ani výšku stropů, umístění oken či radiátorů. I menší nepřesnost může způsobit, že se vše nakonec nevejde na své místo podle vašeho plánu.

Myslete na atypické rozměry

Jedná se o podkrovní místnost se šikmým stropem nebo s atypickým půdorysem? Ani tyto skutečnosti nezapomeňte do základního plánu zaznamenat. Zohledněte i případné křivé zdi, které bývají častým nešvarem zejména domů a bytů ve starší souvislé zástavbě. Ve finále by mohly dost zamíchat kartami.

Bohužel ne každý plánovač kuchyní tyto nepravidelnosti zohlední, v některých případech budete muset improvizovat.

Kitchenplanner-net - plánovač kuchyní recenze

Rozmístění odpadů, trubek a zásuvek

Plánujete rekonstrukci stávající kuchyně a chcete to zvládnout s minimem nutného stavebního nepořádku? Pak není od věci zachovat místo dřezu a myčky na původním místě.

Protože zatímco posunout o kousek zásuvky není pro elektrikáře žádný velký problém, překopávání potrubí a odpadů už vyžaduje docela velké stavební zásahy do zdiva. Ve svém projektu si jejich umístěni rovněž nezapomeňte přesně zaznamenat.

Výška pracovní desky

Předem si rozmyslete také výšku pracovní desky vzhledem ke své tělesné výšce. Platí pravidlo: pokud položíte dlaně na linku, vaše paže a předloktí by měly svírat tupý úhel. Nejběžnější výška pracovní desky od země se pohybuje v rozpětí 80 až 95 cm.

 • V případě, že kuchyni bude využívat více osob s výraznějšími výškovými rozdíly, přednost by měla dostat ta, která v domácnosti vaří nejčastěji.
Testado radí

Pro osobu o výšce 160 až 170 cm je ideální pracovní deska vysoká kolem 88 cm, pro člověka vyššího nad 180 cm by optimální výška byla 94 cm.

Design kuchyně - 3D návrh online zdarma

Vytvořte pracovní zóny

Při plánování rozmístění vybavení a spotřebičů v kuchyni vycházejte z obvyklého postupu při vaření a přípravě jídla. Kuchyň by správně měla mít čtyři pracovní zóny: varnou (zahrnuje spotřebiče pro tepelnou úpravu jídla), přípravnou (dostatečně velká a v blízkosti varné zóny), mycí a odkládací.

Náš tip

Pokud to vaše dispozice dovolují, za nejpraktičtější je považována kuchyňská linka do “U”. V tomto uspořádání budete mít vždy vše potřebné po ruce.

Vhodné rozmístění spotřebičů

 • Lednice musí být dobře přístupná a kolem ní je třeba ponechat dostatečný volný prostor, aby šla zcela otevřít (jinak nepůjdou vyndávat vnitřní police).
 • Varná deska musí mít mít volný prostor z obou stran, nikoliv pouze z jedné. Nevhodné je její umístění do rohu.
 • Trouba se dnes často umisťuje do tzv. technického bloku do úrovně očí. Myslete na její správnou výšku, ideálně v rozmezí od 90 do 110 cm od dolní hrany k zemi.
Náš tip

Ideální je, pokud varná zóna, dřez a lednice vytvářejí tzv. pracovní trojúhelník. Jeho celkový obvod by přitom neměl přesahovat 6 metrů.

3D plánovač kuchyní Kitchenplanner.net recenze

Další důležité zásady

 • Dřez ani varná deska by neměly být umístěny pod oknem.
 • Pracovní deska musí být dostatečně velká, aby umožnila pohodlnou přípravu jídla. Za minimum se považuje 80 cm v kuse.
 • Dostatek úložných prostorů je naprosto zásadní. Myslete na místo pro ukládání nádobí pro vaření i servírování, kuchyňského náčiní, malých spotřebičů (např. mixéry, toustovače apod.) a případně i trvanlivých surovin (pokud nemáte k dispozici i spíž). Pokud jsou vaše dispozice omezující, snažte se co nejlépe využít prostor i do výšky.
 • Odpadkový koš by měl být ideálně umístěný pod dřezem, při přípravě surovin pro vaření je to nejpraktičtější.

Barvy mohou klamat

Pokud řešíte, jaký materiál dvířek budete nejlépe sedět k dekoru pracovní desky, nespoléhejte se pouze na vizualizaci v počítači, třebaže působí velmi realisticky. Vyobrazené barvy se mohou lišit v závislosti na nastavení vašeho monitoru i způsobu jejich dokumentace. Vždy je lepší podívat se na ně v reálu.

Pokud se do dané prodejny hned tak nedostanete, informujte se na možnost zaslání vzorníků poštou.

Vzorník dekorů - návrh kuchyně na míru

Nebojte se obrátit na odborníky

Přestože máte vlastní kompletní návrh a naprosto jasnou představu, s finálním doladěním projektu si nechejte poradit od odborníka, který bude mít na starost realizaci vaší nové kuchyně. Je možné, že jste v návrhu nezohlednili nějaký důležitý prvek nebo si namysleli kombinaci vybavení či materiálů, kterou vám z praktických důvodů zkušený nábytkář nedoporučí. Díky jeho radám můžete ve finále i dost ušetřit. Pokud ne finance, tak minimální nějaké starosti.

V případě, že plánujete koupit kuchyni od některého z nábytkářských řetězců, můžete využít služby konzultace s pracovníky kuchyňského oddělení. Obvykle jsou zdarma, stačí přinést svůj vlastní rozpracovaný návrh nebo si kuchyni nechat navrhnout přímo od nich. Na tyto konzultace je však dobré objednat se předem: např. pomocí on-line formuláře na webu.

Náš tip

Nezapomeňte si kuchyň vybavit i designovým rádiem.

Nejoblíbenější plánovače kuchyní

Plánovač kuchyní Siko

Jeden z nejoblíbenějších specializovaných prodejců vybavení koupelen a kuchyní na míru u nás nabízí vychytaný 3D online plánovač kuchyní se skvělou grafikou. Zvolit si můžete z mnoha sérií kuchyňského nábytku i spotřebičů.

Plánovač kuchyní Ikea

Skandinávský řetězec s nábytkem je vyhledávaným místem i pro pořízení nové kuchyně. Na svém webu nabízí komplikovanější 3D plánovač pro náročnější i zjednodušenou aplikaci pro vytvoření jednoduchého základního rozvržení kuchyně.

Ikea logo recenze

Plánovač kuchyní XXXLutz

V Česku stále více rozšířená rakouská síť obchodních domů s nábytkem XXXLutz nabízí velmi jednoduchý plánovač kuchyní. Ve srovnání s jinými webovými plánovači zdarma je jeho grafika spíše strohá, ale jeho použití je naprosto nekomplikované a nestrávíte u něj zbytečně mnoho času. U tohoto obchodníka si vyberou ti, kdo hledají řešení kuchyně v příznivém poměru cena/výkon i podstatně náročnější zákazníci.

xxxLutz plánovač kuchyní

Plánovač kuchyní Möbelix

Nábytkářský řetězec Möbelix původem z Rakouska spadá pod společnost XXXLutz. Jeho plánovače kuchyní jsou téměř totožné. Möbelix je vyhledávaný hlavně pro příznivé ceny a moderní design často inspirovaný produkcí prestižních značek, což platí i v případě kuchyní na míru.

Möbelix plánovač kuchyní

Plánovač kuchyní Baumax

Plánování interiérů online nabízí i web hobbymarketu Baumax. Prodává vše od modulárního kuchyňského nábytku, dveří, osvětlení až po obklady, dřezy a vodovodní baterie, a to od mnoha různých značek, takže si pomocí 3D vizualizéru budete moct vybrat vše na jednom místě. Tuto aplikaci můžete využít k plánování jakékoliv místnosti, nejen kuchyně.

Baumax logo recenze

Sdílejte článek

Ohodnoťte článek

Celkové hodnocení: 5.0 (53 hlasů)

Autor článku

Eliška Pechorová
Eliška Pechorová

Nadšená kuchařka a expertka na vše kolem beauty a zdravého životního stylu. Ráda cestuje a objevuje nové chutě. Ve volném čase cvičí jógu, čte historické romány a tráví čas se svojí malou dcerkou. Facebook redaktorky.

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář