Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
Menu
>

Recenze plánovače koupelen Ikea

Recenze plánovače koupelen Ikea

Při plánování nové koupelny stojí za to zamířit do švédského řetězce Ikea. Online plánovač koupelen Ikea jsme vyhodnotili jako jednu z nejlepších webových aplikací tohoto typu a vítěze v kategorii 3D designérů zdarma. Jeho ovládání je snadné a nabízí i velké množství inspirace. Podrobnosti se dozvíte v této recenzi.

Podívejte se na nejlepší plánovače koupelen, kde pro vás máme i další tipy na podobné aplikace a programy. Pro návrhy ve 2D doporučujeme Siko.

O společnosti Ikea

Švédský řetězec s nábytkem a doplňky vznikl už ve 40. letech 20. století, zprvu pouze jako zásilková společnost nabízející drobné doplňky a kancelářské potřeby. Nejen pro příznivé ceny, ale i jedinečný design a praktické nápady se stal světovým fenoménem. Na český trh vstoupil v roce 1996 a aktuálně má u nás 4 pobočky, dvě v Praze, jednu v Brně a v Olomouci. Patří k tuzemským nábytkářským lídrům.

Ikea koupelna recenze

Ikea je vyhledávaným místem i pro nákup koupelnového vybavení. Ikea koupelny vynikají moderním nadčasovým designem a chytrými řešeními i do malých prostorů. Nabízí zejména koupelnový nábytek, umyvadla, vodovodní baterie a nejrůznější doplňky. Obklady, dlažby, vany, sprchové kouty a většinu sanity zde nekoupíte.

Plánovač koupelen Ikea

Ikea 3D plánovač koupelen z dílny designérské společnosti Villeroy & Boch si nemusíte stahovat a instalovat do počítače, používá se přímo ve webovém prohlížeči. Jeho použití je zdarma a bez závazků k následnému nákupu. Nevyžaduje registraci a přihlášení. Nabízí barevnou trojrozměrnou vizualizaci. Přímo ve 3D rozhraní budete tvořit celý návrh.

Ikea plánovač koupelen recenze

Systémové požadavky

Nevýhodou pro někoho mohou být vyšší nároky na výkon počítače – na slabším přístroji nebo s pomalejším internetem se vám vizualizace mohou déle načítat a práce v 3D rozhraní nemusí být zcela plynulá. Doporučuje se využít počítač nejlépe s 12 GB RAM pamětí (nebo vyšší) a lepší grafickou kartou a internetové připojení o rychlosti 50 Mbps.

Ikea systémové požadavky 3D plánovače koupelen

Uživatelské prostředí a ovládání – 8,5/10

Celý návrh zde tvoříte přímo ve 3D zobrazení. Práce v něm je snadná a velmi intuitivní, poradí si s tím skutečně kdokoliv.

Náhledy můžete libovolně otáčet a naklánět pouhým tažením myši a také přibližovat nebo oddalovat. Možný je i náhled zcela shora, pokud by se vám s ním pracovalo lépe.

Pro změnu vybavení nebo jeho posunutí na jiné místo či otočení stačí kliknout na daný prvek myší. V pravé části stránky se vám pak otevře nabídka produktů ze stejné kategorie.

3D návrh koupelny Ikea recenze

Nastavení půdorysu místnosti – 8,5/10

Velkou výhodou plánovače koupelen Ikea je možnost nastavení atypických rozměrů místnosti včetně mírně křivých stěn prakticky bez omezení. Připraveny jsou i značky pro zaznamenání vývodů potrubí. Nedostatkem je pak nemožnost nastavení zešikmeného stropu v případě podkrovních místností.

Ikea 3D plánovač koupelen půdorys recenze

Vkládání vybavení – 9/10

Do plánku můžete umisťovat dostupné produkty ze sortimentu Ikea a doplnit je o další vzorové prvky, které tento řetězec nenabízí (např. vany, toalety apod.). Pro představu si můžete nastavit i barvu a styl dlažby, zdí a obkladů. Získáte tak reálnou představu o výsledku a celkové ceně (pouze za konkrétní produkty Ikea).

Ikea planovač koupelen recenze

Ikea myslí i na ty, kdo hledají inspiraci. V úvodu na vás čeká poměrně velký výběr obrázků různých předem navržených koupelen. Pokud vás z nich některý zaujme, můžete rovnou začít pracovat s navrženými prvky a doplňky, pouze je přizpůsobíte prostoru konkrétní zařizované místnosti.

Ikea plánovač koupelen recenze - inspirace

Výstupy – 10/10

Jakmile budete mít svůj návrh hotový, systém vám vyexportuje několik statických obrázků, tedy náhledů návrhu z několika stran, i podrobný nákupní seznam zahrnutých produktů Ikea. Obojí si můžete snadno vytisknout nebo nechat poslat na e-mail.

Získáte také jedinečný kód, díky kterému se ke svému návrhu budete moci kdykoliv vrátit. Zároveň jej můžete použít k ověření návrhu v obchodním domě, budete-li jej chtít před nákupem ještě konzultovat s personálem oddělení koupelen.

Návrhář koupelen Ikea recenze

Závěrečné hodnocení

8.8

Skvělý

Plánovač koupelen Ikea jsme vyhodnotili jako vítěze kategorie 3D designérů zdarma. Můžete v něm pracovat s konkrétními produkty ze sortimentu tohoto nábytkářského řetězce, ale i s dalšími vzorovými prvky, které nenabízí. Získáte barevnou prostorovou vizualizaci, díky níž si uděláte přesnou představu o výsledku, ještě než vyrazíte na nákupy.

Uživatelské prostředí a ovládání
8.5
Nastavení půdorysu
8.5
Vkládání vybavení
9
Výstupy
9
Klady
  • Jednoduché ovládání
  • Barevná 3D vizualizace
  • Velký výběr konkrétních produktů
  • Spousta inspirativních návrhů
  • Snadné nastavení atypických rozměrů
Zápory
  • Na méně výkonném počítači se déle načítá
  • Nemožnost nastavení zešikmeného stropu

Sdílejte článek

Ohodnoťte recenzi

Celkové hodnocení: 3.0 (2 hlasy)

Autor recenze

Eliška Pechorová
Eliška Pechorová

Nadšená kuchařka a expertka na vše kolem beauty a zdravého životního stylu. Ráda cestuje a objevuje nové chutě. Ve volném čase cvičí jógu, čte historické romány a tráví čas se svojí malou dcerkou. Facebook redaktorky.

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář