Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
Menu

Recenze plánovače koupelen Ikea

Datum 9.9.2021 Eliška Pechorová Eliška Pechorová

Recenze plánovače koupelen Ikea

Při plánování nové koupelny stojí za to zamířit do švédského řetězce Ikea. Online plánovač koupelen Ikea jsme vyhodnotili jako jednu z nejlepších webových aplikací tohoto typu a vítěze v kategorii 3D designérů zdarma. Jeho ovládání je snadné a nabízí i velké množství inspirace. Podrobnosti se dozvíte v této recenzi.

Podívejte se na nejlepší plánovače koupelen, kde pro vás máme i další tipy na podobné aplikace a programy. Pro návrhy ve 2D doporučujeme Siko.

O společnosti Ikea

Švédský řetězec s nábytkem a doplňky vznikl už ve 40. letech 20. století, zprvu pouze jako zásilková společnost nabízející drobné doplňky a kancelářské potřeby. Nejen pro příznivé ceny, ale i jedinečný design a praktické nápady se stal světovým fenoménem. Na český trh vstoupil v roce 1996 a aktuálně má u nás 4 pobočky, dvě v Praze, jednu v Brně a v Olomouci. Patří k tuzemským nábytkářským lídrům.

Ikea koupelna recenze

Ikea je vyhledávaným místem i pro nákup koupelnového vybavení. Ikea koupelny vynikají moderním nadčasovým designem a chytrými řešeními i do malých prostorů. Nabízí zejména koupelnový nábytek, umyvadla, vodovodní baterie a nejrůznější doplňky. Obklady, dlažby, vany, sprchové kouty a většinu sanity zde nekoupíte.

Plánovač koupelen Ikea

Ikea 3D plánovač koupelen z dílny designérské společnosti Villeroy & Boch si nemusíte stahovat a instalovat do počítače, používá se přímo ve webovém prohlížeči. Jeho použití je zdarma a bez závazků k následnému nákupu. Nevyžaduje registraci a přihlášení. Nabízí barevnou trojrozměrnou vizualizaci. Přímo ve 3D rozhraní budete tvořit celý návrh.

Ikea plánovač koupelen recenze

Systémové požadavky

Nevýhodou pro někoho mohou být vyšší nároky na výkon počítače – na slabším přístroji nebo s pomalejším internetem se vám vizualizace mohou déle načítat a práce v 3D rozhraní nemusí být zcela plynulá. Doporučuje se využít počítač nejlépe s 12 GB RAM pamětí (nebo vyšší) a lepší grafickou kartou a internetové připojení o rychlosti 50 Mbps.

Ikea systémové požadavky 3D plánovače koupelen

Uživatelské prostředí a ovládání – 8,5/10

Celý návrh zde tvoříte přímo ve 3D zobrazení. Práce v něm je snadná a velmi intuitivní, poradí si s tím skutečně kdokoliv.

Náhledy můžete libovolně otáčet a naklánět pouhým tažením myši a také přibližovat nebo oddalovat. Možný je i náhled zcela shora, pokud by se vám s ním pracovalo lépe.

Pro změnu vybavení nebo jeho posunutí na jiné místo či otočení stačí kliknout na daný prvek myší. V pravé části stránky se vám pak otevře nabídka produktů ze stejné kategorie.

3D návrh koupelny Ikea recenze

Nastavení půdorysu místnosti – 8,5/10

Velkou výhodou plánovače koupelen Ikea je možnost nastavení atypických rozměrů místnosti včetně mírně křivých stěn prakticky bez omezení. Připraveny jsou i značky pro zaznamenání vývodů potrubí. Nedostatkem je pak nemožnost nastavení zešikmeného stropu v případě podkrovních místností.

Ikea 3D plánovač koupelen půdorys recenze

Vkládání vybavení – 9/10

Do plánku můžete umisťovat dostupné produkty ze sortimentu Ikea a doplnit je o další vzorové prvky, které tento řetězec nenabízí (např. vany, toalety apod.). Pro představu si můžete nastavit i barvu a styl dlažby, zdí a obkladů. Získáte tak reálnou představu o výsledku a celkové ceně (pouze za konkrétní produkty Ikea).

Ikea planovač koupelen recenze

Ikea myslí i na ty, kdo hledají inspiraci. V úvodu na vás čeká poměrně velký výběr obrázků různých předem navržených koupelen. Pokud vás z nich některý zaujme, můžete rovnou začít pracovat s navrženými prvky a doplňky, pouze je přizpůsobíte prostoru konkrétní zařizované místnosti.

Ikea plánovač koupelen recenze - inspirace

Výstupy – 10/10

Jakmile budete mít svůj návrh hotový, systém vám vyexportuje několik statických obrázků, tedy náhledů návrhu z několika stran, i podrobný nákupní seznam zahrnutých produktů Ikea. Obojí si můžete snadno vytisknout nebo nechat poslat na e-mail.

Získáte také jedinečný kód, díky kterému se ke svému návrhu budete moci kdykoliv vrátit. Zároveň jej můžete použít k ověření návrhu v obchodním domě, budete-li jej chtít před nákupem ještě konzultovat s personálem oddělení koupelen.

Návrhář koupelen Ikea recenze

Závěrečné hodnocení

Hodnocení8.8
Skvělý

Plánovač koupelen Ikea jsme vyhodnotili jako vítěze kategorie 3D designérů zdarma. Můžete v něm pracovat s konkrétními produkty ze sortimentu tohoto nábytkářského řetězce, ale i s dalšími vzorovými prvky, které nenabízí. Získáte barevnou prostorovou vizualizaci, díky níž si uděláte přesnou představu o výsledku, ještě než vyrazíte na nákupy.

Uživatelské prostředí a ovládání
8.5
Nastavení půdorysu
8.5
Vkládání vybavení
9
Výstupy
9
Klady
  • Jednoduché ovládání
  • Barevná 3D vizualizace
  • Velký výběr konkrétních produktů
  • Spousta inspirativních návrhů
  • Snadné nastavení atypických rozměrů
Zápory
  • Na méně výkonném počítači se déle načítá
  • Nemožnost nastavení zešikmeného stropu

Sdílejte článek

Ohodnoťte recenzi

Celkové hodnocení: 3.0 (2 hlasy)

Autor recenze

Eliška Pechorová
Eliška Pechorová

Nadšená kuchařka a expertka na vše kolem beauty a zdravého životního stylu. Ráda cestuje a objevuje nové chutě. Ve volném čase cvičí jógu, čte historické romány a tráví čas se svojí malou dcerkou.

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Odeslat komentář