Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
Menu
>

Recenze plánovače koupelen Siko

SIKO recenze

Zařizujete novou koupelnu a nevíte si rady s rozmístěním vybavení? S jednoduchým online plánovačem koupelen Siko, který je dostupný zdarma na webu, se může stát návrhářem interiérů opravdu kdokoliv. Vyzkoušeli jsme si to i my. Jaké možnosti tato webová aplikace nabízí, se dočtete v podrobné recenzi.

2D konfigurátor koupelen Siko jsme pro uživatelskou přívětivost a maximálně snadné používání vyhodnotili jako vítěze našeho srovnání plánovačů koupelen. Pokud si chcete vytvořit návrhy ve 3D, zkuste třeba plánovač koupelen Ikea.

O společnosti Siko

Siko je úspěšná česká rodinná firma, největší specializovaný prodejce koupelnového vybavení u nás s širokou sítí více než 40 kamenných prodejen po celé České republice. Vznikla roku 1991 a z počátku se zaměřovala pouze na koupelny. V současnosti nabízí i kuchyně na míru a interiérové dveře. V jejím sortimentu nechybí obklady, dlažby, koupelnová keramika, sprchové kouty vodovodní baterie ani nábytek a doplňky.

Siko koupelna recenze

Plánovač koupelen Siko

Konfigurátor koupelen Siko je skvělý jednoduchý 2D nástroj, s nímž si koupelnu zvládne navrhnout skutečně každý. Webová aplikace dostupná přímo na oficiálním webu Siko.cz se snadno používá a je kompletně v češtině. Kromě ní Siko nabízí i online plánovač kuchyní, sprchových koutů nebo koupelnového nábytku na míru.

Siko konfigurátor koupelen recenze

Systémové požadavky

Přesné technické informace ani seznam podporovaných prohlížečů jsme na webu nedohledali, lze však říct, že aplikace nemá velké systémové nároky. Práce v ní je klidně i na méně výkonném počítači plynulá, neseká se a nedochází k chybám.

Uživatelské prostředí a ovládání – 10/10

Uživatelské prostředí je minimalistické a nekomplikované, nečíhají na vás žádné velké složitosti při nastavování nového projektu. K pohodlnému ovládání vám bude stačit myš. K dispozici je i přehledná a stručná nápověda (naleznete ji v pravém horním rohu).

Začít tvořit můžete prakticky okamžitě po otevření aplikace ve webovém prohlížeči, a to i bez přihlášení. Abyste si však návrh mohli uložit a vytisknout, registraci se nevyhnete. Žádný strach, k ničemu se tím nezavazujete. Výhodou je, že se ke svým návrhům budete moct kdykoliv později vrátit a dodatečně je upravovat.

Siko konfigurátor koupelen půdorys recenze

Nastavení půdorysu místnosti – 10/10

Po otevření konfigurátoru Siko si nejdříve nastavíte parametry místnosti. Pokud nemá pravidelný čtvercový nebo obdélníkový tvar, případně se jedná o podkrovní místnost se zkoseným stropem, je to trošku složitější, ale jde to (doporučujeme postupovat dle nápovědy).

Siko plánovač koupelen půdorys recenze

Vkládání vybavení – 8,5/10

Jako první doporučujeme rozmístit okna a dveře. Hned potom můžete začít s plánováním vybavení od sanity a nábytku až po pračku. Jedná se však pouze o vzorové prvky, konkrétní produkty si následně vyberete až na prodejně nebo na e-shopu. Dlažbu a obklady zde rozplánovat nelze.

U každé položky vybavení máte na výběr vždy několik variant různých typů, tvarů a velikostí. Pokud už máte například vybranou vanu nebo umyvadlovou skříňku, můžete vybrat vzorový prvek podle jejich skutečných rozměrů.

Siko návrh koupelny recenze

Náš tip

Jak daleko by jednotlivé prvky měly být od sebe? Doporučujeme stáhnout Siko tahák dispozičního řešení koupelen v PDF.

Výstupy – 8/10

Vytvořit si můžete neomezené množství návrhů. Jak už jsme zmínili, pro jejich uložení a vytisknutí je nutné se přihlásit. Vytiskne se vám nejen 2D plánek, ale i soupis veškerého vybraného vybavení s jejich rozměry. Je jen škoda, že návrh nelze alespoň ve finální podobě zobrazit i ve 3D.

Siko konfigurátor koupelny plán recenze

Jelikož v této aplikaci pracujete pouze se vzorovými prvky, nedozvíte se finální cenu. S vytištěnými návrhy můžete jít rovnou na některou z prodejen Siko, kde si podle plánu vyberete zboží, nebo klidně do jakéhokoliv jiného obchodu. Pokud si s čímkoliv při tvorbě návrhu nejste jistí, můžete si objednat konzultaci s odborným pracovníkem. Tato služba je také zdarma a bez závazků.

Závěrečné hodnocení

9.1

Perfektní

Online plánovač koupelen Siko je TOP volba pro každého, kdo se nechce rozčilovat s komplikovanými programy a trávit u nich dlouhý čas. Vytvořit si profesionální plán koupelny v této webové aplikaci zvládne opravdu kdokoliv. Její používání je bez omezení zdarma a nezavazuje vás k žádným nákupům. Škoda jen, že nemá možnost alespoň finálního zobrazení návrhu ve 3D.

Uživatelské prostředí a ovládání
10
Nastavení půdorysu
10
Vkládání vybavení
8.5
Výstupy
8
Klady
  • Velmi jednoduché použití
  • Kompletně v češtině
  • Nemá velké systémové nároky
  • Odborné poradenství zdarma
  • Návrh stačí vytisknout a odnést na prodejnu
  • Možnost nastavení atypických rozměrů místnosti
Zápory
  • Pouze vzorové prvky
  • Bez možnosti 3D náhledu

Sdílejte článek

Ohodnoťte recenzi

Celkové hodnocení: 3.8 (5 hlasů)

Autor recenze

Eliška Pechorová
Eliška Pechorová

Nadšená kuchařka a expertka na vše kolem beauty a zdravého životního stylu. Ráda cestuje a objevuje nové chutě. Ve volném čase cvičí jógu, čte historické romány a tráví čas se svojí malou dcerkou. Facebook redaktorky.

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář