Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
Menu
>

Recenze plánovače kuchyní KitchenPlanner

Kitchenplanner.net - plánování kuchyní zdarma

Jasnou představu o své nové kuchyni můžete mít na stole ještě dříve, než oslovíte řemeslníka či kuchyňské studio. KitchenPlanner.net je jednoduchá webová aplikace pro plánování kuchyní, se kterou budete mít vlastní profesionálně vypadající vizualizaci hotovou sotva za půl hodiny.

Námi hodnocené plánovače kuchyní online zahrnuly i další aplikace a programy, které stojí za to vyzkoušet.

Plánovač kuchyní KitchenPlanner.net

KitchenPlanner.net je nezávislý online plánovač kuchyní – to znamená, že není spojen s žádným konkrétním nábytkářským řetězcem jako většina jiných podobných aplikací v češtině.

Provozuje jej německá společnost KüchenAtlas Portal Betriebs GmbH sídlící v Mnichově. Nabízí i možnost zadat poptávku na realizaci. Pokud jste firma, můžete s portálem začít spolupracovat a získávat tak nové zakázky.

KitchenPlanner.net - plánovač kuchyní zdarma srovnání

Hodnocený plánovač kuchyní je dostupný v mnoha jazycích včetně češtiny. Ačkoliv překlady v něm dost často pokulhávají (někdy i dost úsměvně), určitě si porozumíte.

Používání je neomezeně zdarma a bez nutnosti registrace. Není třeba nic stahovat do počítače, k práci si vystačíte s webovým prohlížečem.

Systémové požadavky

Požadavky na výkon počítače ani minimální požadovanou rychlost internetového připojení nejsou nikde na webu uvedeny. Aplikace má však vcelku jednoduchou grafiku a práce v ní je plynulá bez sekání, chyb a jiných zádrhelů.

Uživatelské prostředí a ovládání – 9,5/10

Aplikaci považujeme za uživatelsky velmi přívětivou. Veškeré ovládání je jednoduché a přehledné. Jednotlivé kroky na sebe jasně a logicky navazují. Není zde nic, co by vás překvapilo nebo vyvedlo z míry.

Jediné, co si pro začátek budete muset osvojit, je naučit se přepínat zobrazení z 2D do 3D a pomocí šipek měnit úhly a přiblížení. S pouhým pohybováním myší si zde nevystačíte.

V aplikaci chybí jakákoliv nápověda, ale většina tlačítek je doplněna krátkými popisky. Ovládání je intuitivní, na vše si rychle přijdete sami.

KitchenPlanner - 3D plánovač kuchyní zdarma recenze

Nastavení půdorysu místnosti – 9/10

Jakmile se vám aplikace v prohlížeči načte, můžete se pustit do zadávání parametrů místnosti. Vyberete si obecný tvar místnosti a zobrazí se vám 2D plánek, v němž upravíte rozměry jednotlivých zdí a vložíte důležité prvky, jako jsou okna a dveře. Nastavit si můžete i dekor a barvu podlah a zdí, abyste získali co nejrealističtější představu o výsledku.

Je vaše místnost podkrovní či atypická? Není problém zde zahrnout ani zešikmené stropy nebo jakékoliv překážky v prostoru (např. sloupy, příčky apod.) či zakřivení zdí.

V KitchenPlanneru můžete pracovat i s tzv. otevřeným prostorem, v němž je pouze část vyhrazená kuchyňské lince. Oceňujeme, že můžeme vkládat i zásuvky nebo vodovodní přípojky, abychom věděli, kam je třeba umístit například dřez nebo myčku.

Kitchenplanner-net - plánovač kuchyní recenze

Vkládání vybavení – 8/10

Poté můžete přejít k výběru jednotlivých skříněk a spotřebičů. V aplikaci KitchenPlanner.net budete muset vkládat ručně jeden prvek za druhým, nejsou zde k dispozici žádné usnadňovače. Jde to však hladce a plynule.

Jako plus hodnotíme, že veškeré skříňky jsou dostupné v několika různých výškách a šířkách, takže prostor můžete zaplnit skutečně na míru. Snadno při tom můžete přepínat mezi 2D a 3D zobrazením.

Kuchyňský plánovač Kitchen Planner - recenze

Nejprve budete pracovat se vzorovými prvky (uniformními bílými skříňkami). Ty si v následujícím kroku (“Design”) můžete vyladit podle svých představ.

Na výběr je mnoho různých odstínů a dekorů dvířek i pracovních desek nebo typů úchytek. K dispozici jsou různé dezény dřeva, matné i vysoce lesklé povrchy. Nechybí velká škála přírodních odstínů ani zářivé barvy.

KitchenPlanner.net - návrh kuchyně zdarma recenze

Bohužel celkový styl kuchyně je zde poměrně omezený. Postrádali jsme více typů horních skříněk (např. s výklopnými dvířky), rustikální detaily na dvířkách, kuchyňské ostrůvky nebo například moderní bezúchytová řešení.

Pokud však vizualizaci berete hlavně jako hrubý “nástřel” pro zpracovatele, který vám následně předloží vlastní katalogy a výslednou podobu doladíte společně, nemusí to být velkou překážkou. I tak pro vás bude aplikace užitečná.

3D plánovač kuchyní Kitchenplanner.net recenze

Výstupy – 6/10

Podobu výstupů hodnotíme jako slabší článek této aplikace. Že se zde nedozvíme ani orientační cenu, jsme u tohoto plánovače očekávali. Bohužel však chybí i jakýkoliv finální soupis použitých prvků s jejich rozměry. Ten si případně pro své potřeby budete muset sepsat někam bokem ručně.

Třebaže se v plánovači nemusíte registrovat, ke svému dílku se kdykoliv později budete moct vrátit. Můžete si nechat zaslat link e-mailem nebo vygenerovat unikátní QR kód.

KitchenPlanner.net - online konfigurátor kuchyní recenze

Úplně nakonec lze navíc zadat nezávaznou poptávku na zhotovení kuchyně a čekat, zda se vám nějaká firma sama neozve se svou nabídkou. Zda se tak opravdu stane, vám provozovatel samozřejmě nijak negarantuje. Vždy závisí na vaší lokalitě a dostupnosti či aktuální vytíženosti spolupracujících firem. Jejich přehled není na webu nikde uveden.

Závěrečné hodnocení

8.1

Skvělý

KitchenPlanner.net je jednoduchý nezávislý online plánovač kuchyní. Je zdarma a v češtině. Přímo ve webovém prohlížeči si snadno a rychle navrhnete novou kuchyňskou linku včetně spotřebičů. Vyhrát si můžete se zkoušením kombinací různých barev a dekorů skříněk a pracovních desek, jejich nabídka je v aplikaci velmi pestrá. Na závěr zde navíc můžete zadat poptávku na realizaci.

Uživatelské prostředí a ovládání
9.5
Nastavení půdorysu místnosti
9
Vkládání vybavení
8
Výstupy
6
Klady
  • Jednoduché ovládání
  • Dostupný v mnoha jazycích vč. češtiny
  • Mnoho různých barev a dekorů
  • Vhodný i pro podkrovní místnosti
  • Možnost zadat poptávku na zhotovení
Zápory
  • Omezený výběr stylů kuchyní
  • Nekvalitní překlady do češtiny
  • Chybí finální soupis

Sdílejte článek

Ohodnoťte recenzi

Celkové hodnocení: 5.0 (1 hlas)

Autor recenze

Eliška Pechorová
Eliška Pechorová

Nadšená kuchařka a expertka na vše kolem beauty a zdravého životního stylu. Ráda cestuje a objevuje nové chutě. Ve volném čase cvičí jógu, čte historické romány a tráví čas se svojí malou dcerkou. Facebook redaktorky.

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář