Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
Menu
Testado.cz » Recenze » Ostatní recenze

Recenze plánovače kuchyní Siko

SIKO recenze

Ať už toužíte po moderní kuchyni ve skandinávském duchu, nebo dáváte přednost útulnému venkovskému stylu, u společnosti Siko si určitě vyberete. Ujasnit si své představy můžete i díky šikovnému plánovači kuchyní Siko, který jsme v našem srovnání vyhodnotili jako vítěze. Nabízí propracovanou grafiku ve 3D a spoustu možností přizpůsobení kuchyňské linky na míru.

Přečtěte si také recenze dalších aplikací a programů, které zahrnuje náš test plánovačů kuchyní.

O společnosti Siko

Siko je úspěšná česká rodinná firma. V současnosti je hodnocena jako největší specializovaný prodejce koupelnového vybavení u nás. Výhodou je široká síť více než 40 kamenných prodejen po celé České republice. Firma vznikla roku 1991 a z počátku se zaměřovala pouze na koupelny. Dnes prodává i kuchyně a interiérové dveře.

Kuchyně na míru Siko vynikají kvalitním provedením a možnostmi uzpůsobení vašemu prostoru a požadavkům. Vybrat si můžete z mnoha stylů od moderních bezúchytových řešení až po rustikální klasiku. V nabídce je i mnoho dekorů dlažeb a obkladů.

Siko plánovač kuchyní - konzultace zdarma recenze

Plánovač kuchyní Siko

Interaktivní plánovač kuchyní Siko je aplikace dostupná přímo na webu společnosti. Její používání je zdarma a bez závazků. Není třeba se předem registrovat a přihlašovat. Pokud si však návrh chcete uložit, abyste se k němu v budoucnu mohli znovu vrátit, registraci se nevyhnete.

Ovládání aplikace hodnotíme jako intuitivní. Uživatelské prostředí je kompletně v češtině. Nabízí skvěle propracovanou grafiku ve 3D a spoustu možností řešení prostoru. Práce v tomto plánovači je snadná a rychlá, jelikož vám systém sám dovede vygenerovat několik návrhů vhodných uspořádání kuchyně, z nichž si stačí vybrat.

Siko - 3D plánovač kuchyní zdarma

Systémové požadavky

Nároky na výkon počítače ani minimální rychlost internetu není nikde v aplikaci ani jinde na webu společnosti uvedena. Kvůli komplikovanější grafice však počítejte s tím, že pro plynulou práci to chce dostatečně výkonný přístroj a především rychlé internetové připojení.

Přizpůsobit si případně můžete kvalitu zobrazení (Nízká / Střední / Vysoká) a v nastavení (vpravo dole) doladit také jas a kontrasty.

Uživatelské prostředí a ovládání – 9/10

Pokud už jste si vyzkoušeli i jiné plánovače, práce v této aplikaci vám možná bude připadat trochu „vzhůru nohama“. Nejprve si totiž zvolíte celkový styl kuchyně (moderní, bezúchytový nebo venkovský), poté se pustíte do ladění barev, dekorů a obkladů a až nakonec vás čeká nastavení půdorysu vaší místnosti a výběru z navržených možností uspořádání vybavení.

V úvodu se tak v tomto systému možná budete muset trochu rozkoukat a zorientovat, každopádně jinak je ovládání aplikace nekomplikované. Poradí si s ním určitě kdokoliv.

Konfigurátor kuchyní Siko 3D - recenze

Nastavení půdorysu místnosti – 10/10

Nastavit parametry místnosti si můžete pomocí jednoduchého 2D plánku. Do prostoru je možné vložit i překážky, například opěrný sloup nebo příčku. Lze přidávat i výklenky nebo zvolit u některých stěn odlišnou výšku stropu, což se hodí u podkrovních místností.

Pokud je kuchyně součástí velké místnosti spojené například s obývacím pokojem, zadáte její celkové rozměry a v systému snadno nastavíte vyhraněný prostor pro kuchyňskou linku (označíte stěny na kterých nemají být žádné skříňky). Získáte tak dobrou představu a rozvržení celého prostoru.

Plánovač kuchyní zdarma - Siko recenze

Vkládání vybavení – 8/10

Styl kuchyně, barvy a dekory skříní a pracovních desek a typ spotřebičů si zvolíte hned v úvodu. Systém vám po zadání parametrů místnosti sám vygeneruje několik možností vhodného rozmístění vybavení, z nichž si můžete vybrat. Ve 2D plánku si jej poté můžete poupravit a dodatečně měnit styly a dekory.

3D plánovač kuchyní Siko - recenze

Do místnosti nebudete muset sami vkládat jednotlivé kusy nábytku. Pro někoho, kdo by si chtěl návrh více uzpůsobit podle sebe, to však může být mínus. Možnosti úprav pozic například jednotlivých spotřebičů jsou z až nepochopitelných důvodů velmi omezené.

V některých případech nám navíc systém nabízel jen nevyhovující návrhy rozmístění spotřebičů (například vzhledem k reálnému umístění odpadů) a nebylo možné s nimi více pohnout či plán jakkoliv poupravit.

Návrh kuchyně zdarma - Siko plánovač recenze

Výstupy – 10/10

Výsledné 3D vizualizace jsou opravdu velmi detailní a propracované. Kromě nich získáte i jednoduchý 2D plánek a podrobný soupis veškerého zvoleného vybavení a jeho celkovou cenu. Jedná se však o částku pouze za nábytek a obklady, nezahrnuje poplatky za montáž a cenu spotřebičů. Finální cenu vám vyčíslí až oslovený poradce společnosti. S ním si můžete sjednat schůzku snadno pomocí online formuláře. Tato konzultace je rovněž zdarma.

Siko návrh kuchyně online zdarma - recenze

Závěrečné hodnocení

9.3

Perfektní

Online plánovač kuchyní Siko je jednoduše použitelná webová aplikace, v níž si navrhnete interiér skutečně na míru. Je zdarma a kompletně v češtině. Můžete si volit z pestré nabídky různých stylů kuchyní, dekorů a obkladů. Inteligentní systém vám pak sám podle vašich dispozic vygeneruje několik možností vhodného rozmístění, z nichž si stačí vybrat. Získáte propracované a velmi realistické 3D vizualizace. Jasný vítěz našeho testu!

Uživatelské prostředí a ovládání
9
Nastavení půdorysu místnosti
10
Vkládání vybavení
8
Výstupy
10
Klady
  • Velmi realistická 3D vizualizace
  • Možnost volby různých stylů kuchyně
  • Jednoduché ovládání
  • Kompletně v češtině
  • Systém sám vygeneruje možnosti uspořádání
  • Zobrazení finální ceny
Zápory
  • Omezené možnosti úprav rozmístění vybavení
  • Cena bez spotřebičů a montáže

Sdílejte článek

Ohodnoťte recenzi

Celkové hodnocení: 5.0 (22 hlasů)

Autor recenze

Eliška Pechorová
Eliška Pechorová

Nadšená kuchařka a expertka na vše kolem beauty a zdravého životního stylu. Ráda cestuje a objevuje nové chutě. Ve volném čase cvičí jógu, čte historické romány a tráví čas se svojí malou dcerkou. Facebook redaktorky.

Podobné články

Diskuze a zkušenosti

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář