Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
Menu
>

Recenze virtuální privátní sítě Atlas VPN

Recenze virtuální privátní sítě Atlas VPN

Atlas VPN patří mezi mladé a bezpečná virtuální privátní sítě. Atlas VPN své zákazníky nelimituje zbytečnými podmínkami a nabízí silné bezpečnostní funkce. Pojďte se podívat, jak si tato VPN vedla v naší recenzi na Testado.cz.

Pro další inspiraci se podívejte na srovnání nejlepších VPN.

Základní informace o Atlas VPN

Ihned na úvod je nutné vyzdvihnout, že Atlas VPN nabízí své služby zdarma s neomezenou rychlostí. Limitem je ve free programu dostupnost jen tří lokalit, absence bonusových funkcí a maximálních 5 GB za měsíc, které můžete prosurfovat.

Poslední z podmínek je hlavním omezením pro plnohodnotné bezplatné používání. Právě tuto podmínku nenajdete na první pohled jasně uvedenou před instalací. Ovšem i tak si od nás free Atlas VPN získává palec nahoru, jelikož umožňuje zdarma základní bezpečný pohyb na internetu a možnost detailního otestování před pořízením placené verze.

Při objednání Atlas VPN na jeden měsíc zaplatíte 11,99 USD / cca 280 Kč (k datu 03/2024). Jak tomu ale bývá zvykem, na čím kratší dobu si tarif zakoupíte, tím více platíte. Celoroční program vás vyjde na 4,08 USD / cca 95 Kč za měsíc, přičemž tříletý program dokonce jen na 1,70 USD / cca 40 Kč za měsíc.

Jak u měsíčního tarifu, tak zejména u dlouhodobého předplatného patří Atlas VPN mezi levnější služby. Tato virtuální privátní síť nenabízí více placených balíčků dle pokročilosti. Nicméně v jednom jediném získáte vše, co tato VPN služba umí.

AtlasVPN předplatné

Atlas VPN nabízí garanci vrácení peněz do 30 dní. Zaplatit za své služby můžete kreditní kartou, přes Google Pay nebo PayPal. Nechybí ani možnost platby kryptoměnami. Registrace je zcela jednoduchá. Pro udržení maximálního soukromí po vás VPN nebude vyžadovat bydliště ani jméno. Zadáváte jen e-mailovou adresu.

Atlas VPN má sídlo ve Spojených státech amerických, které spadají takzvaně do zemí Five-Eyes. Jedná se o alianci mezi členskými státy, které spolupracují v oblasti zpravodajského sběru a výměny informací. Tato lokalita sídla není plusem, avšak Atlas VPN neuchovává logy o svých zákaznících během připojení. V době vzniku recenze nemá na svém kontě žádnou kauzu nebo skandál například s únikem dat, jako například správce hesel LastPass.

Ačkoliv se jedná o poměrně mladou společnost se vznikem v roce 2019, již krátce od založení se stala součástí dlouhodobě spolehlivé Nord Security. Ta je například provozovatelem i NordVPN. Recenzovaný Atlas VPN tudíž patří mezi bezpečné virtuální privátní sítě.

Instalace a prostředí – 9/10

Webové stránky i uživatelské prostředí bohužel podporují češtinu, tudíž nebudete mít problémy s instalací ani s obsluhou.

Pokud si jako první zvolíte free verzi, proběhne stažení na jedno kliknutí. Instalační balíček po otevření nebudu otravovat s žádnými složitostmi a rovnou nainstaluje VPN program do vašeho PC. Pro přístup pak stačí zadat e-mailovou adresu, potvrdit ji a máčknout na tlačítko připojit.

Z rozhraní programu si můžete dokoupit placenou verzi. Rozhodnete-li se přímo pro nákup z webových stránek, vyplníte e-mail, způsob platby a přejdete jednoduše na odkaz pro stáhnutí softwaru. Soubor má velikost jen 78 MB, tudíž nezabere prakticky žádné místo.

Na rozdíl od některých VPN nemá Atlas žádnou hezkou mapku s nabídkou lokalit pro připojení. Seznam států ve výpisu pod sebou není tolik intuitivní, avšak na přehlednosti mu zásadně neubírá. Jednotlivé servery můžete navíc filtrovat podle vhodnosti na streaming, podle vysoké bezpečnosti s přehazováním vašich adres (SafeSwap) nebo rovnou s připojením přes více serverů v různých zemích (MultiHop+).

Tlačítko na připojení je velké a na první pohled vidíte, zda máte VPN aktuálně aktivovanou, a jak dlouhou dobu již běží. V uživatelském prostředí samozřejmě nechybí přístupy k dalším funkcím a k nastavení.

Pokud byste měli při používání jakýkoliv problém, můžete se obrátit na online podporu přes chat nebo přes e-mail. Odpověď na otázku dostanete rychle. Popřípadě lze využít i dobře zpracovaný seznam otázek a odpovědí (FAQ).

Funkce a rychlost – 9/10

Testovaná virtuální privátní síť Atlas VPN má 1 000 serverů v 45 zemích světa. V porovnání s ostatními většími VPN je toto množství lokalit a serverů o něco menší. Plnohodnotnému používání to ovšem nijak nebrání. V nabídce najdete nejvíce zastoupená státy Evropy včetně ČR. K dispozici je také Severní Amerika (USA, Kanada, Mexiko) a trošku poskromnu země v Asii a v Jižní Americe.

Všechny z nabízených serverů podporují protokoly WireGuard a IPsec/IKEv2, mají šifrování AES-256, ChaCha20-Poly1305 a jsou P2P friendly. Jak již bylo zmíněno, na některých najdete pro zvýšení bezpečnosti přepínání mezi servery (SafeSwap a MultiHop+) či rychlostní kompatibilitu s 4K streamováním. Připojení proběhlo obvykle kolem pěti sekund.

Ačkoliv je vždy VPN zpomalující, během používání byl chod zcela bezproblémový a neomezoval surfování na internetu ani sledování videí. Rychlost se liší server od serveru. Pro porovnání přikládáme ukázku měření včetně původní rychlosti bez zapnuté VPN:

rychlost atlas vpn

Bez spuštěné VPN

měření rychlosti vpn

server Nizozemí

jak rychlá je atlas vpn

server USA

V nastavení si můžete zvolit výchozí server, ke kterému se chcete po přihlášení automaticky připojit (nejbližší, nejrychlejší, pro streamování, SafeSwap a MultiHop+ aj.).

Atlas VPN dokáže spolehlivě odblokovat stránky na základě geolokace. Mezi praktické funkce dále patří Ad blocker pro omezení otravných reklam či Kill Switch, který při výpadku připojení k VPN zastaví dočasně celý přístup k internetu, aby nedošlo únikům vašich osobních informací (IP/DNS). Data Breach Monitor zase hlídá, zda již k úniku dat nedošlo. Nepřetržitě kontroluje veřejně přístupné databáze a pátrá po přihlašovacích údajích spojených s vašimi e-mailovými adresami. V případě problému vás na tuto skutečnost upozorní.

Kompatibilita – 10/10

Jednou z nejlepších vychytávek, které v porovnání s konkurencí Atlas VPN nabízí, je neomezený počet zařízení, ke kterým se můžete v jeden okamžik ze svého účtu připojit. Bez ohledu na množství vaší elekroniky v domácnosti budete mích chráněné všechny stolní počítače, notebooky, mobily či tablety i chytré televize.

podporované os atlas vpn

Atlas VPN funguje samozřejmě jako PC program i jako mobilní aplikace. Je kompatibilní s různými zařízeními a s různými operačními systémy – Windows, macOS, Linux, Android, iOS, Android TV a Amazon Fire TV. Taktéž bez problémů naváže kontakt se všemi možnými routery.

Závěrečné hodnocení

9.3

Perfektní

S tarifem zdarma i s placeným programem plným zajímavých bezpečnostních funkcí je Atlas VPN dobrou volbou pro úplné začátečníky i pro náročnější uživatele. Služba má přijatelnou cenu a zachovává si výborné vlastnosti. Velkým plusem je neomezený počet zařízení.

Instalace a prostředí
9
Funkce a rychlost
9
Kompatibilita
10
Klady
 • Nízká cena
 • Dobře použitelná free verze (limit dat)
 • Neomezený počet zařízení
 • Špičkové šifrování a protokoly WireGuard, IPsec/IKEv2
 • Přístup přes více serverů či jejich pravidelná změna
 • Servery pro 4K streamování
 • Pro registraci nutný jen e-mail
 • Lze platit kryptoměnami
 • Funkce proti únikům dat
 • Blokuje reklamy
 • Kompatibilní se všemi platformami
Zápory
 • Sídlo v USA
 • Menší počet serverů

Sdílejte článek

Ohodnoťte recenzi

Celkové hodnocení: 5.0 (33 hlasů)

Autor recenze

Katka Muchová
Katka Muchová

Profesně napůl redaktorka, napůl výcvikářka psů. Ve volném čase milovnice fotografování, umění, nových technologií a brouzdání po internetu, kde hledám informace o společenském dění a zajímavé produkty. Baví mě testování různých vychytávek a ráda s jejich výběrem pomáhám ostatním. Facebook redaktorky.

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář