Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
Menu
>

Recenze virtuální privátní sítě NordVPN

Recenze virtuální privátní sítě NordVPN

Virtuální privátní síť NordVPN patří mezi nejpopulárnější svého druhu. Po celém světě si díky kvalitám nabízených služeb vyzískala stovky tisíc spokojených zákazníků. V roce 2017 byla NordVPN dokonce oceněna prestižním zahraničním deníkem PC Magazine jako nejlepší VPN služba roku.

Jestliže se sháníte po nějakém kvalitním a rychlém šifrování, s tímhle produktem chybu neuděláte. Je zárukou kvality, pohodlnosti a funkčnosti.

Náš tip

Pokud jste ještě neučinili, doporučujeme přečíst naše srovnání nejlepších VPN, včetně návodu, jak tuto službu vybrat.

NordVPN

Službu NordVPN nelze používat zdarma, což je u pokročilých virtuálních privátních sítí zcela běžné. Před nákupem si však její provoz můžete vyzkoušet na poměrně dlouhou dobu díky třicetidenní zkušební lhůtě. Pokud vám nebude vyhovovat, budou vám peníze vráceny.

Na výběr máte ze tří paušálních variant. Nejméně výhodnou variantou je měsíční platba 12,99 euro (cca 330 Kč) za základní program. Dlouhodobá předplatné jsou mnohem výhodnější. Za jednorázový poplatek 59,88 euro (cca 1 415 Kč) máte službu zaplacenou na rok, přičemž za 81,36 euro (cca 2 060 Kč) na roky dva. Zakoupenou licenci můžete použít až na šesti zařízeních současně.

U dražších paušálů získáte kromě spolehlivé VPN také multi platformního správce hesel v podobě rozšíření prohlížeče či aplikace, který umí automaticky synchronizovat a zálohovat hesla na všech zařízeních, nebo skener narušení dat, který zjistí, zda se vaše hesla, e-mailové adresy nebo údaje o kreditních kartách neobjevily při úniku dat včetně doporučení na míru, aby se toto nestávalo. Pokud si ještě připlatíte, můžete se těšit i na cloudové úložiště o kapacitě 1 TB a šifrování nové generace pro vaše soubory. Při platbě na dva roky vás vyjde VPN i s dalšími službami na 105,36 euro (cca 2 670 Kč) / 129,36 euro (cca 3 280 Kč).

NordVPN předplatné služby

NordVPN lze zaplatit standardně prostřednictvím kreditní karty nebo služby PayPal, ovšem nikdo vám nebrání poslat Bitcoin, Ripple nebo Ethereum. Vyšší zárukou anonymity je i skutečnost, že při registraci zadáváte pouze e-mailovou adresu.  Registrace a platba jsou velmi jednoduché a ani začátečník nemusí mít žádné obavy. Prostředí domácí stránky je přehledné a intuitivní, byť je veškerý text v anglickém jazyce. Po pár kliknutích můžete službu vesele využívat.

Podobně spokojeni jsme byli i s technickou podporou. Oficiální stránky nabízí výčet nejčastějších dotazů, žádost přes e-mail nebo podporu formou živého online chatu. Operátor se nám ozval přibližně do minuty.

Instalace a prostředí – 10/10

Instalace NordVPN je velmi jednoduchá. Po vybrání operačního systému se začne soubor automaticky stahovat. Po jeho spuštění se vše nainstaluje samo a není potřeba žádných složitostí. Nainstalovaný program na pevném disku zabírá pouhých 22 MB, tudíž o jeho přítomnosti ani nevíte.

Podobně příjemné je i uživatelské rozhraní. Moc se nám líbí mapa světa, na které máte prostřednictvím bodů nabídnuty poskytované servery. Jednotlivé země tedy nemusíte nikde hledat v textu, ale prostě kliknete na mapu a program se automaticky začne připojovat.

Kombinace modré a šedé barvy se zelenými body vypadá hezky a orientace v menu je naprosto perfektní. Již po pár minutách jsme se bezvadně orientovali a nemuseli jsme nikde nic sáhodlouze dohledávat. Tady mají začátečníci dveře otevřeny.

Funkce a rychlost – 9,5/10

Virtuální privátní síť NordVPN nabízí servery v 61 zemích v počtu 6 125 možných připojení. V České republice je k dostání celkem 52 P2P serverů. Mimo České republiky se nabízí třeba Kanada, Vietnam nebo Nový Zéland a mnoho dalších. Záleží tedy na vás, k jaké zemi a serveru se připojíte. A jak vidíte, vybírat máte z čeho.

NordVPN6 připojení

Mnohem propracovanější je ovšem položka s jednotlivými zeměmi, kde jsou v nabídce jak státy, tak konkrétní servery. U každého z nich je ukázána odezva v reálném čase a možnost výběru toho aktuálně nejrychlejšího pro vaše zařízení. Každou položku si lze přidat mezi své favority, čímž si pro příště usnadníte hledání.

Technicky zdatnější pak ocení přítomnost speciálních serverů, z nichž si mohou vybírat přímo Anti DDos, Dedicated IP, Double VPN, Onion Over VPN či P2P. Každá položka zase nabízí nejideálnější variantu připojení, což je prostě skvělé. Třetí záložka s nastavením uživateli dovolí individuální správu programu. Máte možnost volby automatického spuštění, zapnout upomínky formou notifikací a podobně.

Nutno ovšem říci, že připojení k jednotlivým serverům trvalo o chlup déle, než tomu bylo například u ExpressVNP. Pravda, člověk většinou nepřeskakuje ze serveru na server stokrát denně, nicméně pro objektivnost naše zjištění přesto uvádíme. Celkově ale považujeme připojení za stabilní a nikdy jsme se nesetkali s žádným problémem. Software šlapal jako hodinky a sledování videí online a surfování probíhalo vždy svižně.

Každá země a server se od sebe odlišují především rychlostí. Některé z nich jsme otestovali a níže vám přinášíme některé parametry (máme kabelové připojení 25 MB/s), které berte jako čistě subjektivní.

Orientační test rychlosti vybraných serverů

 • Česká republika: Ping 46 ms / Download 9,02 Mbp/s, Upload 1,90 Mbp/s
 • Německo: Ping 44 ms / Download 9,02 Mbp/s, Upload 1,89 Mbp/s
 • USA: Ping 338 ms / Download 8,73 Mbp/s, Upload 1,33 Mbp/s
 • Švýcarsko: Ping 55ms / Download 9,05 Mbp/s, Upload 1,91 Mbp/s
 • Japonsko: Ping 282 ms / Download 9,04 Mbp/s, Upload 1,48 Mbp/s

NordVPN vám dovolí využívat v zahraničí služby Netflix, Spotify, Facebook, Google, YouTube, HBO a jiné. Ani sledování České televize nepředstavuje v tomto případě žádný problém.

Jak již bylo zmíněno, součástí dražších balíčků jsou pak další vychytávky, které zastoupí správce hesel či cloudové úložiště a budou hlídat úniky vašich dat.

Kompatibilita – 10/10

Služba NordVPN je plně kompatibilní se všemi možnými systém: od Windowsů, přes Mac, iOS až po Linux či Chromebooku. Mimo jiné naváže kontakt se všemi možnými routery, v jejichž případě podporuje valnou většinu známých značek. Během používání byla služba stabilní a bezproblémová.

Závěrečné hodnocení

9.8

Perfektní

NordVPN bezesporu patří mezi nejlepší služby svého druhu, která nestojí moc, nabízí tisíce serverů a pokročilých možností. Spokojeni budou jak začátečníci, tak pokročilí uživatelé. Všechny strany jistě potěší i výtečná cena.

Instalace a prostředí
10
Funkce a rychlost
9.5
Kompatibilita
10
Klady
 • Jednoduchá a rychlá instalace
 • 6 125 VPN server v 61 zemích
 • Kompatibilní se všemi platformami
 • Až pro 6 zařízení
 • Vysoká míra anonymity
 • Špičkové šifrování pro všechny protokoly
 • Slušná optimalizace
 • 30denní záruka vrácení peněz
 • Platba formou kryptoměn
 • Rychlá online podpora
 • Výborná cena
Zápory
 • Připojení k serverům trvá o chlup déle

Sdílejte článek

Ohodnoťte recenzi

Celkové hodnocení: 5.0 (97 hlasů)

Autor recenze

Petr Smejkal
Petr Smejkal

Petr má rád technologie, historii a knihy. Dříve působil jako redaktor Prima ZOOM a psal o počítačových hrách v době GameZonu a Call of Duty 1. Od roku 2015 až do dubna 2023 působil na Testádu jako šéfredaktor. LinkedIn, Facebook
Více informací o nás >>

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář