Recenze virtuální privátní sítě ExpressVPN

ExpressVPN malinke logo

Virtuální privátní síť ExpressVPN je služba nabízená společností Express VPN International Ltd., která byla založena na Britských Panenských ostrovech v roce 2009.

V dnešní době patří její produkt mezi ty nejpoužívanější svého druhu. Oplývá vysokou stabilitou, skvělými funkcemi, šifrováním a mnohými dalšími nezbytnostmi.

ExpressVPN

Službu ExpressVPN si můžete jedině koupit, neboť nenabízí vyzkoušení zdarma. K dostání jsou celkem tři možnosti. Paušál za 12,95 dolarů (cca 278 Kč) měsíčně, roční za 100 dolarů (cca 2 150 Kč) a půlroční za 60 dolarů (cca 1 290 Kč). Zatímco v prvním případě vám bude uvedená suma stržena každý měsíc, ve zbylých variantách zaplatíte částku za celé období. Balíček lze využívat až na třech zařízeních současně. 

Každá ze zakoupených služeb garantuje 30denní záruku vrácení peněz bez udání důvodu. Pokud vám program nesedne, prostě jej vrátíte a dostanete peníze zpět na účet. To je určitě dobrý přístup a solidní záruka spokojenosti. Možnosti platby jsou všestranné. Kromě kreditních karet můžete platit i přes PayPal nebo pomocí kryptoměny Bitcoin.

Během registrace je nutné vyplnit pouze e-mailovou adresu, což již předznamenává vysokou míru anonymity. Ačkoliv je veškerý text v anglickém jazyce, pro zakoupení a využívání služby není potřeba cizí jazyk umět. V nejhorším případě vystačíte se slovníkem.

Na oficiálních stránkách společnosti je k dostání vynikající podpora. Máte možnost k pročtení řešení nejčastějších problémů, nebo případně online chat. Na online podporu jsme se obrátili a druhá strana se nám do minuty ozvala.

zpět na obsah ↑

Instalace a prostředí – 8,5/10

Po stažení instalačního souboru následuje vložení zakoupené licence, po čemž se již celý program automaticky nainstaluje. ExpressVPN na pevném disku zabírá pouhých 66 MB, tudíž nebude na obtíž ani majitelům menších uložišť. Instalace je skutečně jednoduchá a zvládne ji každý.

Uživatelské prostředí se nese ve zcela jednoduchém duchu. Šedé pozadí s několika tlačítky a nabídkou působí příjemně a hlavně přehledně. Uprostřed obdélníčku je velké tlačítko pro zapnutí a vypnutí služby, přičemž hned dole máte k mání tlačítko pro výběr serverů a zemí.

Prostředí je kompletně v angličtině, nicméně jazyk není potřeba znát. Orientace je jednoduchá a k používání služby nepotřebujete žádnou předchozí znalost. Vybrat vlaječku a zapnout tlačítko ON zvládne zkrátka i technický neználek. Obavy tady nejsou na místě.

zpět na obsah ↑

Funkce a rychlost – 9/10

Virtuální privátní síť ExpressVPN nabízí celkem 94 zemí a 148 serverů. U každé země je umístěna vlaječka a případně i grafické upozornění, které vás informuje o tom, že daná země nabízí více serverů. Například v Německu se můžete připojit na Norimberk nebo Frankfurt. Ve Francii je k dostání zase Paříž nebo Štrasburk.

Po výběru země na danou kolonku kliknete a počítač se automaticky připojí na vzdálený server. Není třeba nikde nic nastavovat, hledat nebo luštit. Program pracuje sám a veškerý servis si obstará po svém.

ExpressVPN menu

Spojení bylo vždy rychlé a nikdy jsme se nesetkali s potížemi. Mimo doporučených zemí máte ještě šanci si vybrat ze všech dostupných zemí (i z těch vzdálených a pomalejších) a nedávno použitých. Oblíbené servery si ještě můžete ověnčit hvězdičkou.

Jednotlivé země se jedna od druhé liší především výslednou rychlostí, jejíž číselná svižnost koncového uživatele zajímá nejvíce. Rychlost některých serverů jsme otestovali a čistě subjektivní výsledky si můžete prohlédnout níže (máme kabelové připojení 25 MB/s).

Orientační test rychlosti vybraných serverů

 • Česká republika: Ping 31 ms / Download 10,27 Mbp/s, Upload 1,75 Mbp/s
 • Německo: Ping 52 ms / Download 14,40 Mbp/s, Upload 1,74 Mbp/s
 • USA: Ping 213 ms / Download 13,38 Mbp/s, Upload 1,47 Mbp/s
 • Švýcarsko: Ping 48 ms / Download 15,47 Mbp/s, Upload 1,74 Mbp/s
 • Japonsko: Ping 557 ms / Download 4,21 Mbp/s, Upload 1,1 Mbp/s

Rychlost jednotlivých serverů si můžete otestovat buď prostřednictvím externího programu nebo případně přímo v menu. To je moc pohodlné, protože nemusíte manuálně hledat nejrychlejší server. V menu si máte šanci také mimo jiné nastavit k jaké síti se připojíte. Pokud názvům jako UDP, TCP, L2TP, SSTP nerozumíte, program udělá vše za vás automaticky a vybere tu nejlepší (nejrychlejší) možnost.

Díky využívání služby ExpressVPN můžete v jakékoliv zemi využívat služby Netflix, Spotify, Facebook, Google, YouTube, HBO a mnohé jiné. Není ani problém sledovat ze zahraniční všechny kanály České televize a případně odblokovat Twitter či Tinder.

zpět na obsah ↑

Kompatibilita – 10/10

ExpressVPN spolupracuje se všemi systémy, od Windowsů, přes Mac, iOS až po Linux a Chromebooku. Podobně přívětivě se tváří i na routery, v jejichž případě podporuje valnou většinu známých značek.

Během používání se program a poskytované služby chovaly konstantně, a při surfování, stahování nebo sledování videí online jsme nepocítili žádné hardwarové nebo softwarové výkyvy. O nainstalované službě jsme zkrátka ani „nevěděli”.

express větší logo

zpět na obsah ↑

Závěrečné zhodnocení

9.2 Celkové hodnocení
Perfektní

ExpressVPN patří mezi vynikající VPN službu, která snadnou instalací uspokojí nároky začátečníků a prostřednictvím pestrého výběru serverů a protokolů zase splní přání těch náročnějších. Mimo vyšší cenovky a menšího množství serverů tady není co vytýkat.

Instalace a prostředí
8.5
Funkce a rychlost
9
Kompatibilita
10
KLADY
 • Snadná a rychlá instalace
 • 148 VPN serverů v 94 zemích
 • Aplikace pro všechny platformy
 • Vysoká míra anonymity
 • Špičkové šifrování pro všechny protokoly
 • Skvělá optimalizace
 • 30denní záruka vrácení peněz
 • Platba formou Bitcoinu
 • Rychlá online podpora
ZÁPORY
 • Menší množství serverů
 • Pouze 3 zařízení
 • Vyšší cena
Uživatelské hodnocení: 3.5 (2 hlasů)

Milovník nových technologií, populární vědy, techniky a historie. Velký optimista s pesimistickými názory, který je fascinován životem vizionáře Elona Muska, který svojí neskutečnou pílí dokázal prakticky z ničeho vybudovat obrovskou příležitost pro lidstvo.

Podělte se s námi o váš názor:

   Okomentujte