Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
Menu
Testado.cz » Recenze » VPN

Recenze virtuální privátní sítě ExpressVPN

ExpressVPN test

Virtuální privátní síť ExpressVPN je služba nabízená společností Express VPN International Ltd., která byla založena na Britských Panenských ostrovech v roce 2009.

V dnešní době patří její produkt mezi ty nejpoužívanější svého druhu. Oplývá vysokou stabilitou, skvělými funkcemi, šifrováním a mnohými dalšími nezbytnostmi.

Náš tip

Pokud jste ještě neučinili, doporučujeme přečíst naše srovnání nejlepších virtuálních privátních sítí, včetně návodu, jak vybrat tu správnou VPN.

ExpressVPN

Službu ExpressVPN si můžete jedině koupit, neboť nenabízí vyzkoušení zdarma. Lze však využít garanci vrácení peněz do 30 dní od zakoupení bez udání důvodu. Pokud vám program nesedne, prostě jej vrátíte a dostanete peníze zpět na účet. To je určitě dobrý přístup a solidní záruka spokojenosti.

K dostání jsou celkem tři možnosti dle časového předplatného. Paušál za 12,95 dolarů (cca 305 Kč) měsíčně, roční za 8,32 dolarů za měsíc (cca 196 Kč) a půlroční za 9,99 dolarů za měsíc (cca 235 Kč). Zatímco v prvním případě vám bude uvedená suma stržena každý měsíc, ve zbylých variantách zaplatíte částku za celé období. Balíček lze využívat až na třech zařízeních současně. 

Možnosti platby jsou všestranné. Kromě kreditních karet můžete platit i přes PayPal nebo pomocí kryptoměny bitcoin.

Během registrace je nutné vyplnit pouze e-mailovou adresu, což již předznamenává vysokou míru anonymity. Ačkoliv je veškerý text v anglickém jazyce, pro zakoupení a využívání služby není potřeba cizí jazyk umět. V nejhorším případě vystačíte se slovníkem.

Na oficiálních stránkách společnosti je k dostání vynikající podpora. Máte možnost k pročtení řešení nejčastějších problémů, nebo případně online chat. Na online podporu jsme se obrátili a druhá strana se nám do minuty ozvala.

Instalace a prostředí – 9/10

Po stažení instalačního souboru následuje vložení zakoupené licence, po čemž se již celý program automaticky nainstaluje. ExpressVPN na pevném disku zabírá pouhých 66 MB, tudíž nebude na obtíž ani majitelům menších uložišť. Instalace je skutečně jednoduchá a zvládne ji každý.

Uživatelské prostředí se nese ve zcela jednoduchém duchu. Šedé pozadí s několika tlačítky a nabídkou působí příjemně a hlavně přehledně. Uprostřed obdélníčku je velké tlačítko pro zapnutí a vypnutí služby, přičemž hned dole máte k mání tlačítko pro výběr serverů a zemí.

Prostředí je kompletně v angličtině, nicméně jazyk není potřeba znát. Orientace je jednoduchá a k používání služby nepotřebujete žádnou předchozí znalost. Vybrat vlaječku a zapnout tlačítko ON zvládne zkrátka i technický neználek. Obavy tady nejsou na místě.

Funkce a rychlost – 9/10

Virtuální privátní síť ExpressVPN nabízí celkem 105 zemí a přes 3 000 serverů. U každé země je umístěna vlaječka a případně i grafické upozornění, které vás informuje o tom, že daná země nabízí více serverů. Například v Německu se můžete připojit na Norimberk nebo Frankfurt. Ve Francii je k dostání zase Paříž nebo Štrasburk.

Po výběru země na danou kolonku kliknete a počítač se automaticky připojí na vzdálený server. Není třeba nikde nic nastavovat, hledat nebo luštit. Program pracuje sám a veškerý servis si obstará po svém.

ExpressVPN menu

Spojení bylo vždy rychlé a nikdy jsme se nesetkali s potížemi. Mimo doporučených zemí máte ještě šanci si vybrat ze všech dostupných zemí (i z těch vzdálených a pomalejších) a nedávno použitých. Oblíbené servery si ještě můžete ověnčit hvězdičkou.

Jednotlivé země se jedna od druhé liší především výslednou rychlostí, jejíž číselná svižnost koncového uživatele zajímá nejvíce. Rychlost některých serverů jsme otestovali a čistě subjektivní výsledky si můžete prohlédnout níže (máme kabelové připojení 25 MB/s).

Orientační test rychlosti vybraných serverů

 • Česká republika: Ping 31 ms / Download 10,27 Mbp/s, Upload 1,75 Mbp/s
 • Německo: Ping 52 ms / Download 14,40 Mbp/s, Upload 1,74 Mbp/s
 • USA: Ping 213 ms / Download 13,38 Mbp/s, Upload 1,47 Mbp/s
 • Švýcarsko: Ping 48 ms / Download 15,47 Mbp/s, Upload 1,74 Mbp/s
 • Japonsko: Ping 557 ms / Download 4,21 Mbp/s, Upload 1,1 Mbp/s

Rychlost jednotlivých serverů si můžete otestovat buď prostřednictvím externího programu nebo případně přímo v menu. To je moc pohodlné, protože nemusíte manuálně hledat nejrychlejší server. V menu si máte šanci také mimo jiné nastavit k jaké síti se připojíte. Pokud názvům jako UDP, TCP, L2TP, SSTP nerozumíte, program udělá vše za vás automaticky a vybere tu nejlepší (nejrychlejší) možnost.

Díky využívání služby ExpressVPN můžete v jakékoliv zemi využívat služby Netflix, Spotify, Facebook, Google, YouTube, HBO a mnohé jiné. Není ani problém sledovat ze zahraniční všechny kanály České televize a případně odblokovat Twitter či Tinder.

ExpressVPN nezaznamenává a nikdy nebude zaznamenávat vaši činnost a ani nic, co by mohlo být použito k vaší identifikaci. Data jsou zde chráněna pokročilého šifrovacího standardu AES-256, kterému důvěřují bezpečnostní experti po celém světě. Funkce Network Lock pak zajistí bezpečnost vašich dat v případě výpadku připojení VPN a zablokuje veškerý online provoz, dokud nebude ochrana obnovena.

Kompatibilita – 10/10

ExpressVPN spolupracuje se všemi systémy, od Windowsů, přes Mac, iOS až po Linux a Chromebook či Amazon Kindle Fire. Podobně přívětivě se tváří i na routery, v jejichž případě podporuje valnou většinu známých značek, např. Asus, D-Link, DD-WRT, Linksys, Netduma, Sabai, Tomato či TP-LINK.

Během používání se program a poskytované služby chovaly konstantně, a při surfování, stahování nebo sledování videí online jsme nepocítili žádné hardwarové nebo softwarové výkyvy. O nainstalované službě jsme zkrátka ani „nevěděli”.

express větší logo

Závěrečné hodnocení

9.3

Perfektní

ExpressVPN patří mezi vynikající VPN službu, která snadnou instalací uspokojí nároky začátečníků a prostřednictvím pestrého výběru serverů a protokolů zase splní přání těch náročnějších. Mimo vyšší cenovky a menšího množství serverů tady není co vytýkat.

Instalace a prostředí
9
Funkce a rychlost
9
Kompatibilita
10
Klady
 • Snadná a rychlá instalace
 • 3 000+ VPN serverů v 105 zemích
 • Aplikace pro všechny platformy
 • Vysoká míra anonymity
 • Špičkové šifrování pro všechny protokoly
 • Skvělá optimalizace
 • 30denní záruka vrácení peněz
 • Platba formou Bitcoinu
 • Rychlá online podpora
Zápory
 • Pouze 3 zařízení
 • Vyšší cena

Sdílejte článek

Ohodnoťte recenzi

Celkové hodnocení: 5.0 (144 hlasů)

Autor recenze

Petr Smejkal
Petr Smejkal

Petr má rád technologie, historii a knihy. Dříve působil jako redaktor Prima ZOOM a psal o počítačových hrách v době GameZonu a Call of Duty 1. Od roku 2015 až do dubna 2023 působil na Testádu jako šéfredaktor. LinkedIn, Facebook
Více informací o nás >>

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář