Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
Menu
Testado.cz » Recenze » VPN

Recenze virtuální privátní sítě CyberGhost VPN

CyberGhost VPN test

Virtuální privátní síť CyberGhost VPN založila v 2004 rumunská společnost CyberGhost SA. V roce 2017 byla společnost prodána Crossider Group. Během svého působení si tato anonymní služba získala obrovské množství zákazníků po celém světě.

Také uživatelé z České republiky patří mezi její pravidelné stoupence, neboť je řeč o kvalitním a léta prověřeném softwaru. Více prozradí následující řádky, kde píšeme o našich recenzních zkušenostech.

Náš tip

Pokud jste ještě neučinili, doporučujeme přečíst naše srovnání nejlepších VPN, včetně návodu, jak tuto službu vybrat.

CyberGhost VPN

Anonymní CyberGhost VPN patří mezi placené služby. Nenajdete zde žádné tarify; po zaplacení vždy získáte všechny služby, které tato virtuální privátní síť nabízí. Na výběr ale máte několik možností platby. Pravidelné měsíční placení stojí téměř 12 euro (cca 3 400 Kč/12 měsíců), což rozhodně není málo. Mnohem výhodněji pak vyjde pořízení na několik měsíců dopředu. Při nákupu půl roku je cena oproti měsíčnímu nákupu téměř poloviční; stojí 6,99 euro za měsíc (ani ne 2 000 Kč/12 měsíců). Za dvouletý nákup zaplatíte jen 2,19 eur za měsíc (přibližně 660 Kč/12 měsíců).

Službu si lze koupit prostřednictvím kreditní karty, formou PayPal nebo bitcoinem. Po zadání e-mailové adresy pak stačí vybrat jednu z uvedených metod a během okamžiku můžete CyberGhost VPN používat. Celé procesí je velmi jednoduché a vše zvládne i úplný začátečník. Nutno vyzdvihnout vysokou míru anonymity, protože druhou stranu nezajímá vaše jméno ani bydliště.

Při nákupu máte záruku vrácení peněz do 14 dní u měsíčního předplatného. Při nákupu na delší časový úsek pak dokonce do 45 dní. Pokud byste si ale chtěli před jakoukoliv platbou CyberGhost VPN vyzkoušet, nabízí se trial verze. Ta nabídne všechny služby bez omezení po dobu 24 hodin.

Oficiální stránky nabízí mimo základních otázek a odpovědí také podporu prostřednictvím online chatu. Na naši zprávu bylo reagováno během okamžiku, takže za rychlou podporu patří palec nahoru.

Instalace a prostředí – 10/10

Nainstalování programu patří mezi ty jednodušší. Po registraci, zaplacení a stažení se balíček CyberGhost VPN nainstaluje zcela sám. Pak nezbývá než jeho plné využívání. Soubor má všehovšudy 30 MB, tudíž vás nebude svojí datovou přítomností nikterak sužovat.

nabídka připojení CyberGhost VPN

Menu je designově povedené a orientace mezi nabídkou služeb snadná. Země jsou seřazené podle abecedy, můžete si pomocí hvězdiček ukládat vlastní oblíbené servery či je filtrovat podle zaměření, například vhodné na streamování, na torrenting či pro hráče. Nechybí ani možnost vyhledávání, takže se vám nikdy nestane, že byste mezi službami bloudili.  V dolní části najdete nastavení i osobní účet, který zde můžete spravovat.

Prostředí aplikace není bohužel v češtině. Přesto si s ním snadno poradí i neangličtináři. Naopak velká část webových stránek češtinu podporuje.

Funkce a rychlost – 10/10

Uživatelé anonymní služby CyberGhost VPN mají v současné době k dispozici přes 9 300 otevřených serverů ve 100 zemích světa. Připojit se můžete do Kanady, USA, Jižní Afriky, přes Indonésii až po Nový Zéland. Zemí a serverů je tedy dostatek a možností výběru je téměř neomezené. Česká republika mezi nimi samozřejmě nechybí.

Zatímco začátečníkům doporučujeme automatický výběr serveru, pokročilejším uživatelům radíme využít záložku Ghost Pro. Právě v ní se mohou podívat na jednotlivé servery hezky podrobně. A že je z čeho vybírat. Mimo nejrychlejších mají k prohlídce nejzaplněnější servery, servery podle zaměření, nejméně využívané a podobně. Tohle je slušná utilitka, která za pozornost rozhodně stojí. Také servery v naší domovině jsou rychlé, mají stále slušný ping a hodí se pro stahování z torrentů.

V záložce nastavení lze čechrat způsoby připojení. Mimo automatického výběru máte možnost protokolu OpenVPN, WireGuard, IKEv2. Připojení k vybranému serveru bylo vždy otázkou několika málo sekund, přičemž celkově se chovala služba stabilně a bezproblémově. Neměli jsme problém se sledováním videí ani surfováním.

Jednotlivé země a servery se samozřejmě odlišují výslednou rychlostí. Některé vybrané jsme otestovali a níže vám přinášíme naše subjektivní výsledky (máme kabelové připojení 25 MB/s).

Orientační test rychlosti vybraných serverů

 • Česká republika: Ping 46 ms / Download 9,00 Mbp/s, Upload 1,86 Mbp/s
 • Německo: Ping 45 ms / Download 8,90 Mbp/s, Upload 1,86 Mbp/s
 • USA: Ping 220 ms / Download 8,86 Mbp/s, Upload 1,88 Mbp/s
 • Švýcarsko: Ping 58 ms / Download 9,08 Mbp/s, Upload 1,91 Mbp/s
 • Japonsko: Ping 490 ms / Download 7,91 Mbp/s, Upload 1,14 Mbp/s

CyberGhost VPN patří mezi nejlepší VPN pro streamovací služby roku 2023. Prostřednictvím této anonymní služby si  zpřístupníte streamovací služby jako Netflix, Amazon Prime Video, Disney+ nebo HBO Max. Žádnou výjimku nepředstavují ani kanály České televize.  Velké množství streamovacích serverů, které je navíc denně kontrolováno, podporuje rychlost 10 Gb/s pro vysokorychlostní přenos dat. Budete mít tudíž vždy plynulé připojení v UHD kvalitě. Uplatnění najde také pro  Spotify, Facebook, Google, YouTube a jiné služby, u kterých požadujete anonymitu.

Zabezpečení probíhá pomocí špičkového 256bitového AES šifrování. VPN nesleduje, nesdílí ani neprodává záznamy o vašich aktivitách. Mezi funkcemi najdete automatické nouzové odpojení v případě, že by kvůli výpadku mohlo dojít k úniku dat.

Kompatibilita – 10/10

Služba CyberGhost VPN je plně kompatibilní se všemi systémy: od Windowsů, přes Mac, iOS až po Linux či Chromebooku. Stejně tak spojení naváže se všemi možnými routery běžně používaných značek. Podporuje také Apple TV, Samsung TV a jiné chytré televize, Xbox a PS. Službu hodnotíme jako stabilní a bezproblémovou.

CyberGhost VPN male logo

Závěrečné hodnocení

10

Perfektní

CyberGhost VPN představuje anonymní záruku kvality, rychlosti a skvělé optimalizace za výbornou cenu. Potěší jak začátečníky, tak pokročilé uživatele. V současné době je k dispozici přes 9 300 otevřených serverů ve 100 zemích světa. Připojit se můžete do Kanady, USA, Jižní Afriky, přes Indonésii až po Nový Zéland.

Instalace a prostředí
10
Funkce a rychlost
10
Kompatibilita
10
Klady
 • Jednoduchá a rychlá instalace
 • 9 299+ VPN serverů ve 100 zemích
 • Kompatibilní se všemi platformami
 • Až pro 7 zařízení
 • Vysoká míra anonymity
 • Špičkové šifrování pro všechny protokoly
 • Slušná optimalizace
 • 45denní záruka vrácení peněz
 • Platba formou bitcoinu
 • Protokoly OpenVPN, IKEv2, WireGuard®
 • Ochrana proti úniku DNS a IP
 • Zákaznická podpora 24/7
Zápory
 • Není co vytknout

Sdílejte článek

Ohodnoťte recenzi

Celkové hodnocení: 5.0 (172 hlasů)

Autor recenze

Petr Smejkal
Petr Smejkal

Petr má rád technologie, historii a knihy. Dříve působil jako redaktor Prima ZOOM a psal o počítačových hrách v době GameZonu a Call of Duty 1. Od roku 2015 až do dubna 2023 působil na Testádu jako šéfredaktor. LinkedIn, Facebook
Více informací o nás >>

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář
Uživatel
Daniel Grym (14. 3. 2024 17:03)

S nadšením jsem koupil CyberGhost, ale ani za tři měsíce se nepodařilo ve VPN zprovoznit LAN. Buď jedno nebo druhé. Takže jsem CyberGhost smazal, protože díky němu nemám přístup k ostatním počítačům, diskům, tiskárně ani mobilu. Ani technická podpora to nevyřešila, peníze vracet nechtějí...

Odpovědět
Uživatel
Robos (24. 3. 2024 20:03)

Uvažoval jsem o pořízení dokud jsem nezjistil, že prvotní platba je na celé dva roky.. To je nesmyslný požadavek. Bral bych to, kdyby šlo dát měsíční předplatné s deklarovanou slevou na dva roky, ale prostě platit měsíčně. Nikoliv jednou za dva roky a pak bez slevy za rok. Vemte si příklad z netflixu.. z Google... kriste.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář