Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
Menu

Recenze virtuální privátní sítě CyberGhost VPN

Datum 1.2.2021 Petr Smejkal Petr Smejkal

CyberGhost VPN

Virtuální privátní síť CyberGhost VPN založila v 2004 rumunská společnost CyberGhost SA. V roce 2017 byla společnost prodána Crossider Group. Během svého působení si tato anonymní služba získala obrovské množství zákazníků po celém světě.

Také uživatelé z České republiky patří mezi její pravidelné stoupence, neboť je řeč o kvalitním a léta prověřeném softwaru. Více prozradí následující řádky, kde píšeme o našich recenzních zkušenostech.

Náš tipNáš tip

Pokud jste ještě neučinili, doporučujeme přečíst naše srovnání nejlepších VPN, včetně návodu, jak tuto službu vybrat.

CyberGhost VPN 

Anonymních služeb CyberGhost VPN si je třeba platit. K výběru máte několik možností. Zatímco pravidelné měsíční placení stojí přibližně 4 dolary (cca 1 000 Kč/12 měsíců), mnohem výhodně ovšem vyjde aktuální unikátní slevová nabídka pouze pro čtenáře Testado.cz.

Jedině u nás získáte za pouhých 627 Kč předplacenou službu CyberGhost VPN na celých 12 měsíců, což je bezkonkurenčně nejlepší nabídka na trhu.

* Tato cena platí pouze za předpokladu, že si službu zaplatíte na 12 měsíců.

Službu si lze koupit prostřednictvím kreditní karty, formou PayPal nebo bitcoinem. Po zadání e-mailové adresy pak stačí vybrat jednu z uvedených metod a během okamžiku můžete CyberGhost VPN používat. Celé procesí je velmi jednoduché a vše zvládne i úplný začátečník. Nutno vyzdvihnout vysokou míru anonymity, protože druhou stranu nezajímá vaše jméno ani bydliště.

Oficiální stránky nabízí mimo základních otázek a odpovědí také podporu prostřednictvím online chatu. Na naši zprávu bylo reagováno během okamžiku, takže za rychlou podporu patří palec nahoru.

Instalace a prostředí – 10/10

Nainstalování programu patří mezi ty jednodušší. Po registraci, zaplacení a stažení se balíček CyberGhost VPN nainstaluje zcela sám. Pak nezbývá než jeho plné využívání. Soubor má všehovšudy 30 MB, tudíž vás nebude svojí datovou přítomností nikterak sužovat.

Menu je hezky barevně sladěné a orientace mezi nabídkou služeb snadná. Každá kategorie je barevně odlišena, takže se vám nikdy nestane, že byste mezi službami bloudili. Během používání nám občas vyskočila tabulka, abychom hvězdičkami nebo vlastní recenzí nabízené služby ohodnotili. To je výborný příklad zpětné vazby, podle níž mohou experti CyberGhost VPN dále vylepšovat. Názor zákazníků je prostě zajímá.

Jednotlivé kategorie jsou rozděleny podle svého působiště. Tedy jedním kliknutím se odeberete anonymně sledovat videa, druhým surfovat, přičemž třetí nabídka je vhodná pro stahování. Kategorie jsou rozděleny tak, že jejich funkční záměr pochopí i začátečník. Nutno říci, že se nám tento přístup líbí a v říši VPN patří mezi ojedinělý.

Funkce a rychlost – 10/10

Uživatelé anonymní služby CyberGhost VPN mají v současné době k dispozici přes 7 150 otevřených serverů v 90 zemích světa. Připojit se můžete do Kanady, USA, Jižní Afriky, přes Indonésii až po Nový Zéland. Zemí a serverů je tedy dostatek a možností výběru je téměř neomezené. Česká republika mezi nimi samozřejmě nechybí.

Recenze CyberGhost servery

Zatímco začátečníkům doporučujeme automatický výběr serveru, pokročilejším uživatelům radíme využít záložku Ghost Pro. Právě v ní se mohou podívat na jednotlivé servery hezky podrobně. A že je z čeho vybírat. Mimo nejrychlejších mají k prohlídce nejzaplněnější servery, ideální servery pro torrenty, nejméně využívané a podobně. Tohle je slušná utilitka, která za pozornost rozhodně stojí. Také servery v naší domovině jsou rychlé, mají stále slušný ping a hodí se pro stahování z torrentů.

V záložce nastavení lze čechrat způsoby připojení. Mimo automatického výběru máte možnost protokolu OpenVPN, WireGuard, IKEv2. Připojení k vybranému serveru bylo vždy otázkou několika málo sekund, přičemž celkově se chovala služba stabilně a bezproblémově. Neměli jsme problém se sledováním videí ani surfováním.

Jednotlivé země a servery se samozřejmě odlišují výslednou rychlostí. Některé vybrané jsme otestovali a níže vám přinášíme naše subjektivní výsledky (máme kabelové připojení 25 MB/s).

Orientační test rychlosti vybraných serverů

 • Česká republika: Ping 46 ms / Download 9,00 Mbp/s, Upload 1,86 Mbp/s
 • Německo: Ping 45 ms / Download 8,90 Mbp/s, Upload 1,86 Mbp/s
 • USA: Ping 220 ms / Download 8,86 Mbp/s, Upload 1,88 Mbp/s
 • Švýcarsko: Ping 58 ms / Download 9,08 Mbp/s, Upload 1,91 Mbp/s
 • Japonsko: Ping 490 ms / Download 7,91 Mbp/s, Upload 1,14 Mbp/s

Prostřednictvím anonymní služby CyberGhost VPN můžete v zahraničí využívat služby jako například Netflix, Spotify, Facebook, Google, YouTube, HBO a jiné. Žádnou výjimku nepředstavují ani kanály České televize.

Kompatibilita – 10/10

Služba CyberGhost VPN je plně kompatibilní se všemi systémy: od Windowsů, přes Mac, iOS až po Linux či Chromebooku. Stejně tak spojení naváže se všemi možnými routery běžně používaných značek. Službu hodnotíme jako stabilní a bezproblémovou.

CyberGhost VPN male logo

Závěrečné hodnocení

Hodnocení10
Perfektní

CyberGhost VPN představuje anonymní záruku kvality, rychlosti a skvělé optimalizace za výbornou cenu. Potěší jak začátečníky, tak pokročilé. Mínusko udělujeme za menší počet serverů, jejichž počet je nicméně i tak dostatečný.

Instalace a prostředí
10
Funkce a rychlost
10
Kompatibilita
10
Klady
 • Jednoduchá a rychlá instalace
 • 7 150+ VPN serverů v 90 zemích
 • Kompatibilní se všemi platformami
 • Až pro 7 zařízení
 • Vysoká míra anonymity
 • Špičkové šifrování pro všechny protokoly
 • Slušná optimalizace
 • 45denní záruka vrácení peněz
 • Platba formou bitcoinu
 • Protokoly OpenVPN, IKEv2, WireGuard®
 • Ochrana proti úniku DNS a IP
 • Zákaznická podpora 24/7
Zápory
 • Není co vytknout

Sdílejte článek

Ohodnoťte recenzi

Celkové hodnocení: 5.0 (169 hlasů)

Autor recenze

Petr Smejkal
Petr Smejkal

Petr má rád technologie, historii, internet a zajímavé knihy. Působil jako redaktor Prima ZOOM, šestým rokem se naplno věnuje Testádu a postupně proniká do tajů SEO. Obdivuje Elona Muska a rád si zacvičí. Po večerech začal psát knihu o Osvětimi, studuje angličtinu, Python, HTML a CSS. Více informací o nás >>

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Odeslat komentář

[class^="wpforms-"]
[class^="wpforms-"]