Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
Menu
Testado.cz » Služby

Nejlepší kurzy němčiny online 2024. Recenze a porovnání

Znalost alespoň jednoho cizího jazyka je v dnešní době nezbytnou součástí našeho pracovního i soukromého života. Ať už se chcete učit německý jazyk kvůli pracovní příležitosti nebo se jen chcete dorozumět na svých cestách, online výuka němčiny pro samouky je tou správnou volbou.

V rámci našeho velkého testu německých online kurzů jsme vyzkoušeli 5 nejvyhledávanějších kurzů, z nichž jsme vybrali 3 nejlepší kurzy německého jazyka pro samouky. Zároveň vám poradíme, jak vybrat kurz němčiny vybrat. Nejlepším se podle nás stal kurz němčiny OnlineJazyky.cz se svou zábavnou a interaktivní formou výuky.

Nejlepší online kurzy němčiny

Obrázek Název kurzu Shrnutí
1 OnlineJazyky.cz test OnlineJazyky.cz Nejlepší němčina pro samouky online Vyzkoušet kurz
2 Rosetta Stone recenze kurzu němčiny Rosetta Stone Kurzy němčiny pro začátečníky a mírně pokročilé Vyzkoušet kurz
3 Rosetta Stone recenze kurzu němčiny Duolingo.cz Němčina pro začátečníky a děti zdarma Vyzkoušet kurz

Recenze OnlineJazyky.cz – Nejlepší online kurz němčiny v češtině

OnlineJazyky.cz test


Klady
 • Rozmanité a zábavné lekce němčiny
 • Studium na počítači, mobilu a tabletu
 • Certifikát z německého jazyka
 • Doživotní přístup ke kurzům
 • Studijní materiály ke stažení
 • Demoverze k vyzkoušení
 • Přehledné stránky

Zápory
 • Vyšší cena
 • Není možné studovat offline

Mezi nejlepší online kurzy němčiny patří rozhodně OnlineJazyky.cz. Z vlastní zkušeností víme, o čem mluvíme, protože nejeden člen našeho týmu tuto platformu k výuce používal. Nejenom němčinu se můžete naučit pomocí online výuk, které probíhají interaktivní a zábavnou formou. Učení němčiny je přehledné, zábavné a díky videím i velice motivující. Protože nikdo nechce „kupovat zajíce v pytli“, můžete si vyzkoušet jednu kapitolu výuky zcela zdarma. K dispozici je i srovnávací test vašich dosavadních znalostí.

kurz němčiny onlinejazyky

OnlineJazyky.cz mají k dispozici 5 kurzů němčiny v levelu A1 až C2, takže jsou kurzy dostupné nejenom pro začátečníky, ale i pro pokročilé jedince. Nechybí ani kurz obchodní němčiny a také 3 kurzy profesního zaměření pro personalisty, účetní a obchodníky. Nesmíme zapomenou na 14 kurzů pro rozšíření slovní zásoby.

Pozor

Připravili jsme pro Vás slevu 20% na veškeré kurzy od OnlineJazyky.cz, využijte kód TESTADO20.

Online výuka němčiny probíhá pomocí několika výukových metod: poslech, mluvení, čtení, psaní a jiné interakce. Studium je tedy zaměřené na veškeré aspekty německého jazyka, které můžete potřebovat. Po dokončení kurzu navíc obdržíte certifikát o úspěšné výuce německého jazyka. Pokud si tuto němčinu online zakoupíte, automaticky dostanete doživotní přístup do zakoupeného kurzu a můžete se k němu kdykoliv vracet.

Online němčina s platformou OnlineJazyky.cz je rozhodně nejlepší volbou pro samostudium. Učit se můžete na svém počítači, na mobilu nebo tabletu v přehledné aplikaci. Kvalitu online kurzu němčiny potvrzuje i rychlý support a online lektor, který je vám v rámci kurzu k dispozici.

Minusem tohoto online kurzu němčiny je bohužel jeho vyšší cena a nemožnost studovat bez internetového připojení (offline).

Recenze Rosetta Stone – Nejlepší online němčina s výukou v angličtině

Rosetta Stone recenze kurzu němčiny


Klady
 • Velký výběr jazyků
 • Výuka z anglického jazyka
 • Spousta studijního materiálu
 • Vhodné pro začátečníky samouky

Zápory
 • Vyšší cena
 • Méně hravá výuka jazyků
 • Není určeno pokročilým uživatelům
 • Ne příliš dobře vysvětlená gramatika

Rosetta Stone je opravdovým gigantem mezi platformami na výuku jazyků online. Pro učení němčiny již potřebujete umět anglicky, protože kurz není veden z české modifikace. Tato výuková platforma nabízí 28 jazyků, což je v porovnání s jinými kurzy opravdu nadstandard.

rosetta stone online němčina

Výuka online němčiny s Rosetta Stone je opravdu naučná a efektivní. Slovíčka se učíte pomocí karet s obrázky, pracujete s textem, mluvíte s automatickým rozpoznáním řeči. Výuka je sice méně hravá, ale za to obsahuje opravdu spoustu materiálu pro výuku německého jazyka. Kurz němčiny je určen spíše začátečníkům a mírně pokročilým uživatelům, jejichž cílem je zdokonalení jazyka. Někteří lidé si navíc stěžují, že vysvětlování gramatiky není adekvátní tomu, jak komplexní němčina je.

Původně byla výuka dodávána pouze na DVD a CD, ale postupem času se z ní stala online výuka s přesahem i do mobilní aplikace. Výuku si můžete vyzkoušet přes bezplatnou demoverzi, poté se můžete rozhodnout mezi předplatným na 3, 6, 12 nebo 24 měsíců. Cenově však kurz vychází dráž než například kurz OnlineJazyky.cz.

Recenze aplikace Duolingo – nejlepší němčina pro samouky online zdarma

výuka jazyků Duolingo


Klady
 • Zcela zdarma
 • Krátké a zábavné lekce
 • Motivační a účinné studium němčiny
 • Funguje na počítači, mobilu a tabletu
 • Nejlepší němčina online pro děti

Zápory
 • Pouze pro začátečníky
 • Bez certifikátu
 • Výuka němčiny pouze z anglického jazyka

Duolingo patří mezi nejlepší bezplatné výukové metody němčiny online – tedy pokud již umíte anglický jazyk. Z české modifikace se totiž můžete naučit pouze anglicky. Na druhou stranu, pokud již anglicky umíte, můžete si vyzkoušet výuku i v takových jazycích, o nichž jste dosud ani neslyšeli. K dispozici je například Klingonština (Star Trek) nebo Vznešená valyrijština (Hra o trůny, fantasy sága Píseň ohně a ledu).

online němčina duolingo

Celá aplikace Duolingo je zcela zdarma, pokud vám nevadí obtěžující reklamy. V opačném případě lze zakoupit placenou verzi Duolingo Plus, která je bez reklam a funguje i offline.

Duolingo je brána jako nejlepší online výuka pro samouky začátečníky a zároveň jako super zábavná výuka pro děti. Během učení totiž nechybí barevné obrázky, jednoduchá forma ovládání a motivační forma školy hrou. Učit se navíc můžete nejenom přes webovou stránku na svém počítači, ale můžete si stáhnout bezplatnou aplikaci pro Android a iOS do mobilu nebo tabletu. To se hodí například během cestování. Nezapomeňte však, že musíte být připojeni na internet. Offline studium funguje pouze u placené verze.

Kromě psaní a slovíček cvičíte také četbu a mluvení. Moc se nám líbí možnost diskutovat o jednotlivých cvičeních. Pokud vám něco ohledně cvičení není jasné, můžete se zeptat v diskuzi a on vám některý uživatel časem odpoví. Za mě je rozhodně nejlepší motivační program – za studium získáváte odznáčky a můžete sledovat i vaše přátelé, jak si zrovna studijně vedou.

Duolingo je bezesporu vynikající němčina online zdarma pro samouky. Drobným minusem je nižší obtížnost, která je vhodná pouze pro začátečníky nebo pro němčináře do levelu B2. Duolingo zkrátka není pro pokročilé němčináře.

Porovnání kurzů němčiny online

OnlineJazyky Rosetta Stone Duolingo Prectime EasyLingo
OnlineJazyky.cz test němčina rosetta stone recenze Duolingo prectime výuka němčiny Easylingo.cz - porovnání
Cena kurzu za lekci 2 490 Kč / úroveň 2 900 Kč / rok zdarma 2 800 Kč / 3 měsíce  2 970 Kč / úroveň
Studium na počítači
Studium na mobilu
Funguje bez internetu ne ne ano / ne ne  ne
Jazyková úroveň Od A1 do C2 Od A1 do B2 Od A1 do B2 Od A1 do B2 Od A1 do B2
Příprava na certifikát ne ne ne
Poslech
Mluvení ne
Psaní
Čtení
Výuka pro určité profese ne ne ne ne
Zkušební verze
Výuka v češtině ne ne ne
Vhodný pro začátečníky
Vhodný pro děti ne ne
Další jazyky
Doživotní licence ne ne
VYZKOUŠET
ZDARMA
VYZKOUŠET
ZDARMA
VYZKOUŠET
ZDARMA
VYZKOUŠET
ZDARMA
VYZKOUŠET
ZDARMA

Jak vybrat online kurz němčiny pro samouky

Němčina je západogermánský jazyk a hned po angličtině jde o nejvyhledávanější jazyk pro online výuku. Němčinu využívá jako svůj úřední jazyk nejenom Německo, Rakousko a Lichtenštejnsko, ale i některé části Švýcarska, Lucemburska, Belgie a Itálie. Německý jazyk však používají jako svůj první nebo druhý jazyk i další nejenom evropské země.

biflování němčiny

Existuje spousta forem výuky německého jazyka, ale bohužel ne všechny jsou efektivní nebo časově vhodné. Můžete si samozřejmě zaplatit výuku němčiny, ale individuální výuka je poměrně drahá. Výuka společně ve třídě vás cenově nezruinuje, ale ne vždy musí vypsané hodiny vyhovovat vaším časovým možnostem. Další způsob je biflování z knih, což jak jistě víte, je nudné, zdlouhavé, a tedy i méně efektivní.

Z tohoto důvodu je nejlepší formou výuky online kurz němčiny. Němčina online představuje dokonalý prostředek pro efektivní výuku s možností úpravy studia podle vašich časových možností. Online kurzů němčiny je opravdu hodně. Jak se naučit německy a podle čeho vybrat dokonalý kurz vyhovující vašim potřebám?

Výuka němčiny pro dospělé

Dospělí se německy mohou učit hned v několika obtížnostech od A1 až po C2. K dispozici jsou pro ně ale i profesně zaměřené kurzy na zlepšení odborné slovní zásoby. Vzhledem k tomu, že spousta českých firem obchoduje právě s Německem, tak je k dispozici i online kurz obchodní němčiny.

Výuka němčiny pro děti

Nejenom dospělí, ale i děti se učí cizí jazyk. Není již žádným překvapením, že se malé děti ve školce učí základní slovíčka v anglickém nebo německém jazyce. Je to dobrý přístup, protože si dítě spojí cizí slovíčko vizuálně s předmětem, který mu je dobře známý a „zaryje“ si ho pod kůži.

Němčina pro děti by měla být jednoduchá, přehledná, motivační a hlavně zábavná. Dítě nevydrží klasické „biflování“ a potřebuje školu hrou. Většina dětských jazykových kurzů je zaměřena na zábavné obrázky, pexesa s německými výrazy nebo německé říkanky.

němčina pro děti

Jazykové úrovně

Aby byla úroveň cizích jazyků sjednocena, vznikl dokument Společný evropský referenční rámec pro jazyky. Ten rozděluje znalost cizích jazyků včetně německého jazyka do základních 6 jazykových úrovní. Někdy se uvádí i úroveň A0 nebo A-, která označuje úplné začátečníky. Většina jazykových kurzů je však zařazuje do kategorie A1 nebo je označuje jako A-.

Jazyková úroveň Popis úrovní
A1 Začátečníci úrovně A1 zvládají přeložit základní slova a fráze týkající se jejich osoby a blízké rodiny. Dokážou odpovídat pomocí jednoduchých vět a zároveň tvoří jednoduché otázky.
A2 Mírně pokročilí uživatelé mají omezenou slovní zásobu, ale přesto pasivně rozumí mluvenému slovu. V němčině zvládnou komunikovat o sobě, o svém okolí a o běžných činnostech. Přečtou jednoduchý text a napíší dopis pomocí jednoduchých vět.
B1 Středně pokročilí uživatelé úrovně B1 dokážou srozumitelně popsat informace týkající se běžných témat, myšlenek a činností. Umí si poradit s většinou témat z oblasti cestování, jídla, rodiny, hobby apod. Zvládnou přečíst text obsahující běžně užívané fráze nebo slovíčka. Středně pokročilí uživatelé umí napsat jednoduchý souvislý text na běžná témata.
B2 Uživatelé jazykové úrovně B2 zvládnou komunikovat plynule a souvisle i s rodilým Němcem. Jejich široká slovní zásoba a znalost gramatiky jim umožňuje psát texty na širokou škálu témat obsáhlejšími větami a čtení textů je pro ně hračka.
C1 Velmi pokročilí uživatelé se vyjadřují velice plynule a srozumitelně v ústní i písemné formě. Odpovídají pohotově bez zbytečného přemýšlení. Jsou schopni si přečíst knihu nebo odborný text v německém jazyce i bez slovníku. Tito uživatelé využívají německý jazyk nejenom pro společenské konverzace, ale i pro akademické nebo profesní účely.
C2 Uživatelé německého jazyka s úrovní C2 rozumí téměř všemu, co slyší nebo čtou. Dokáží se srozumitelně, pohotově a jasně vyjádřit k jakémukoliv tématu. Takto pokročilí uživatelé nemají problém s přečtením knihy nebo odborné publikace v němčině. Často používají idiomy a psaní textů je pro ně snadné.

Srovnávací test

Málokdo sám sebe dokáže zařadit do správné jazykové kategorie. Pokud nevíte, jakou jazykovou úroveň pro své samostudium zvolit, vyzkoušejte srovnávací test. Ten obsahuje mix různých otázek a jeho cílem je vyhodnotit vaši dosavadní znalost německého jazyka.

němčina online

Jak se naučit německy

Jeden z klíčových faktorů, jak se naučit německy, je správná forma výuky. Většina online kurzů nabízí nejefektivnější způsob výuky pro samouky, což je kombinace několika výukových metod. Nyní se zaměříme na konkrétní výukové metody, se kterými se můžete během svého online studia němčiny setkat.

Metody výuky Popis metod
Slovíčka (slovní zásoba) Základem pro výuku je dostatečná slovní zásoba. Slovíčka potřebujete ke všem typům další výuky a bez nich budou vaše studia nedostatečná. Pokud s němčinou teprve začínáte, zaměřte se na základní pojmy a témata. Postupně svou slovní zásobu rozšiřujte.
Poslech Německá slova mají většinou jinou výslovnost, než je jejich psaná forma. Pomocí poslechů si můžete odposlouchat slovíčka, fráze nebo dokonce celé věty. Němčina online vám pomůže odposlouchat i odlišné přízvuky, což oceníte nejenom při svých cestách do zahraničí.
Mluvení Při konverzaci je důležité mluvit. Spousta studentů má naučená německá slovíčka nazpaměť, ale neumí je vyslovovat nebo se je bojí použít. Při své online výuce se zaměřte i na mluvení. Nebojte se číst si nahlas věty, fráze nebo samotná slovíčka. Snažte se použít naučená slovíčka do vět, aby se vám lépe spojilo jejich použití.
Čtení Čtení je také velice užitečnou metodou na rozšíření slovní zásoby a sebevědomí při mluvené řeči. Čtení můžete procvičovat i sami pomocí dvojjazyčných knih, psaných článků v německém jazyce nebo pomocí online výukových kurzů pro samouky.
Psaní Pokud potřebujete znalost německého jazyka využít nejenom pro cestovatelské účely, je dobré umět v německém jazyce i psát. Němčina pro začátečníky se může zdát trochu těžká, ale postupem času si zvyknete na psanou formu textu.

Němčina a certifikát

Německý jazyk se můžete naučit pouze pro svou vlastní potřebu – například kvůli plánované dovolené nebo svým cestám. V tomto případě nejspíše certifikát potřebovat nebudete, ale pokud se chcete porozhlédnout po pracovní příležitosti, certifikát pro vás bude výhodou.

Odborný jazykový certifikát je ale stále častěji vyžadován v některých nadnárodních firmách. Pokud se tedy budete ucházet o zaměstnání ve větší firmě, můžete se setkat s tím, že po vás budou požadovat odborný německý certifikát v rámci pohovoru na dané místo.

Certifikát využijete i v případě výuky v cizí zemi. V posledních letech totiž není žádným překvapením, když Čech odjede studovat do zahraničí. I v tomto případě po vás může být požadován odborný certifikát německého jazyka.

Zkoušky k získání německých jazykových certifikátů pořádá Goethe institut v Praze.

 • ÖSD (Österreichisches Sprachdiplom) – jedná se o rakouský jazykový diplom z němčiny, který má 4 stupně znalostních úrovní.
 • ZDaF (Zertifikat Deutsch als Fremdsprache) – certifikát pro základy němčiny.
 • ZMF (Zentrale Mittelstufen-Prüfung) – certifikát pro vyšší jazykové úrovně německého jazyka.
 • KDS a GDS (Kleines/Grosses deutsches Sprachdiplom) – certifikát dokazující velmi pokročilou znalost německého jazyka.
 • PNDS/DSH – splnění tohoto testu je jednou jedna z podmínek studia na německé univerzitě

Placený nebo neplacený kurz?

Online jazykové kurzy se odlišují nejenom svou kvalitou, ale i cenou. Většina aplikací na výuku německého jazyka má možnost testovací verze, která je zdarma. Většinou se jedná o prvních pár lekcí na zkoušku nebo časově omezený úsek, kdy můžete navštěvovat aplikaci zdarma. Pokud vás testovací verze výuky zaujme, lze si zakoupit konkrétní online kurz.

Placený kurz němčiny online

Během našeho velkého testu jsme přišli na to, že placené online kurzy německého jazyka jsou výrazně kvalitnější. Mají obrovský výběr němčiny online v různých úrovních, lepší support a více metod výuky. Navíc po jejich úspěšném splnění, můžete získat certifikát. Nevýhodou je samozřejmě cena v řádech několika tisíců.

Některé online kurzy němčiny nabízí zaplacení určité jazykové úrovně na doživotí, jiné naopak volí měsíční, půlroční nebo roční předplatné. Jestli zvolit zakoupení jedné úrovně nebo časového předplatného záleží na vás.


Klady
 • Větší výběr úrovní
 • Kvalitnější výuka online
 • Lepší support
 • Online výuka bez reklam

Zápory
 • Vyšší cena

Neplacený kurz němčiny online

Němčina pro začátečníky je dostupná i v bezplatné online výuce. Například bezplatná aplikace Duolingo patří mezi špičkové nástroje pro samouky. Počítejte však s tím, že většina kurzů zdarma vás bude neustále otravovat vyskakující reklamou. Pokud to myslíte s učením vážně, určitě něco investujte a kupte si placený online kurz němčiny.


Klady
 • Zdarma
 • Výuka vhodná pro začátečníky samouky

Zápory
 • Méně metod výuky
 • Obtěžující reklamy
 • Téměř žádný support
 • Bez certifikátu

Použitelnost na různých zařízeních

Většinu kurzů online němčiny spustíte přes webové stránky, takže se můžete učit doma na PC nebo cestou do školy nebo do práce přes notebook.

Čím dál častěji se ale můžeme setkat s aplikací do mobilu či tabletu. Například Duolingo nabízí výuku německého jazyka online přímo v mobilním telefonu. Samozřejmě v online módu. I další srovnávané kurzy jako OnlineJazyky nebo Prectime mají svou vlastní aplikaci pro výuku němčiny online. Tady už je výuka placená v rámci zakoupeného online balíčku.

Sdílejte článek

Ohodnoťte článek

Celkové hodnocení: 4.8 (36 hlasů)

Autor článku

Sabina Krejčová
Sabina Krejčová

Sabču zajímají nové technologie, deskové i PC hry, kultura a cestování. Ve volném čase se věnuje geocachingu, vaření nebo svému blogu. Jejím velkým vzorem je herečka Emilia Clarke. Více informací o nás >>

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář