Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
Menu
Testado.cz » Recenze » Online kurzy

Recenze jazykového online kurzu Duolingo

Online program DuoLingo je jedním z nejvyužívanějších studijních online programů na výuku jazyků ve světě. V Čechách jde o nejvyhledávanější free aplikaci na výuku anglického jazyka. Tato platforma vsadila na zábavnou formu učení jazyků, což ocení i děti. Zapomeňte na nudné biflování, vyzkoušejte výuku hrou pomocí aplikace Duolingo.

Výuková platforma Duolingo

Duolingo je kvalitně zpracovaná platforma pro zábavnou výuku mnoha jazyků. Jejími zakladateli jsou profesor Luis von Ahn a Severin Hacker. Původní idea byla založit projekt vyvinutý pro překlad internetových stránek i pro neanglicky mluvící uživatele. V roce 2012 se zrodila platforma taková, jakou ji známe dnes.

o platformě Duolingo

Duolingo vás učí jazyky pomocí krátkých zábavných lekcí. Tyto lekce jsou přizpůsobeny tak, aby co nejvíce motivovaly k dalšímu vzdělání. Přeci jen – na trhu je spousta online kurzů nebo jazykových učebnic, ale pokud vás výuka nebaví, nic se nenaučíte.

Náš tip

Hledáte ideální online kurz angličtiny pro vaše dítě? Mrkněte na aktuální žebříček angličtiny online pro děti.

Pokud umíte anglicky, můžete se naučit až 28 dalších jazyků, protože modifikací kurzů z anglického jazyka je v aplikaci Duolingo opravdu hodně. K dispozici jsou i „fanouškovské“ vymyšlené jazyky, jako je Klingonština (Star Trek) nebo Vznešená valyrijština (Hra o trůny, fantasy sága Píseň ohně a ledu).

výuka cizích jazyků z angličtiny

Bohužel, z české modifikace do jiného jazyka objevíte pouze výuku anglického jazyka. A právě anglickému jazykovému kurzu se budeme dnes věnovat.

Rozsah výuky a obtížnost – 7/10

Výuka anglického jazyka má několik stupňů obtížnosti, kterou si částečně volíte hned při nastavení svého kurzu.

Jste úplný začátečník? Můžete se naučit absolutní základy anglického jazyka. Chcete pouze zlepšit svou angličtinu? Máte možnost si udělat rozřazovací test a začít výuku od svého aktuálního levelu schopností a znalostí. Rozřazovací test trvá přibližně 5 minut.

obtížnost výuky

Bohužel ale není možné si přímo vybrat určitou kategorii obtížnosti nebo konkrétní témata výuky.

Různé jazykové úrovně Ano
Možnost volby úrovně Ne
A1 Ano
A2 Ano
B1 Ano
B2 Ano
C1 Ne
C2 Ne
Příprava na certifikát Ne

Finanční náročnost Duolingo – 9/10

Jak už jsem se zmínila, platforma pro výuku jazyků Duo lingo je určená opravdu všem, a proto je zdarma. Pokud vám nevadí vyskakující reklamy po každé splněné lekci, nemusíte do své výuky vrazit ani korunu, což je velice sympatické.

Ale pokud vám při pohledu na vyskakující reklamy vyskočí žilky na čele, můžete se jich zbavit zakoupením verze Duolingo Plus. Placená verze vám zaručí nejenom nerušenou výuku bez reklam, ale i možnost offline studia, testu pokroku nebo neomezený počet srdíček.

Pokud vám placená verze Duolingo Plus bude vyhovovat více, můžete si ji zakoupit. Aktuální ceník je následující:

ceník duolingo plus

Náš tip

Placená verze Duolingo Plus vás zbaví nechtěných reklam a zároveň vám umožní komfort při studiu i bez připojení k internetu.

Kompatibilita – 8/10

Není nic horšího než pomalý, plně nefungující program. Naštěstí recenzovaný kurz angličtiny online tímto neduhem netrpí. Výukové lekce si můžete spustit online přímo přes webové stránky, stáhnout do svého počítače nebo přes aplikaci používat ve svém mobilním telefonu či tabletu.

kompatibilita Duolingo

Duolingo je plně kompatibilní s platformami Duolingo.com, Android, iOS a Windows Phone.

Počítačová verze Ano
Mobilní aplikace Ano
Mobilní aplikace pro Android Ano
Mobilní aplikace pro iOS Ano
Offline výuka (bez připojení k internetu) Ano, ale pouze v placené verzi

Aplikace Duolingo – 9/10

V dnešním moderním světě máme svůj chytrý telefon neustále po ruce, takže by byla škoda nevyužít ho pro vzdělání. Toho si jsou vědomi i programátoři aplikace Duolingo. Ta je samozřejmě také zdarma v základní online verzi. Opět platí, že pokud se chcete zbavit reklam nebo začít s výukou offline, musíte mít koupenou verzi Duolingo Plus.

Aplikace DuoLingo plně zastupuje klasickou výuku přes počítač nebo internetové stránky. Navíc tu máte možnost vypnout hlasová a poslechová cvičení, což oceníte například při cestování vlakem nebo autobusem. Nerušíte ostatní cestující a oni neruší vás.

Aplikace je skvěle optimalizovaná pro chytré telefony i tablety se systémy Android i iOS. Jednoduše si ji stáhnete do svého zařízení přes Google Play nebo App Store.

Metody výuky a funkce – 9/10

Začínáme

Na začátku máte možnost nastavení svého osobního profilu. Během registrace se program dotazuje, proč chcete začít s výukou, jaký jazykový kurz chcete zvolit a kolik času denně budete výuce jazyků věnovat. Líbí se mi i možnost propojení Duo lingo účtu s Facebookem nebo Google profilem pro denní připomenutí výuky, sdílení úspěchů a možnost soupeření se svými přáteli.denní cíl výuky Po registraci si částečně volíte obtížnost výuky – na výběr máte výuku pro úplného začátečníka nebo možnost zařazení podle rozřazovacího testu. Bohužel si sami neurčíte, od jaké lekce chcete začít.

Teoretická část

Před každou praktickou částí si můžete přečíst tipy a rady ohledně gramatiky. Tipy jsou většinou jednoduše zpracované, takže by je měl pochopit i začátečník. Kdyby vám přeci jen něco nebylo jasné, můžete se obrátit na uživatele a lektory v diskuzi. Po přečtení teoretické části se můžete vrhnout na praktické procvičování dané lekce.

Praktická část

Každá praktická lekce obsahuje mix úkolů – poslech, mluvení, čtení, psaní a samozřejmě překlady slov nebo vět. Samotná výuka jazyků je různorodá a zábavná. Zapomeňte na nudné biflování z učebnic. Duolingo využívá herní prvky, obrázky a zajímavý design pro co největší zábavu.

Pokud odpovíte špatně na danou otázku z lekce, ztrácíte jedno srdíčko. Ty máte celkem 3 a jsou to podobně jako u her vaše životy. Srdíčka se vám postupně doplňují a v placené verzi Duolingo Plus máte dokonce neomezený počet srdíček. Pokud v lekci přijdete o všechna srdíčka, musíte lekci opakovat od začátku.

metody výuky duolingo

V případě úspěšného splnění lekce získáváte zkušenosti (XP), které vám otevírají nové odměny a přístupy do dalších těžších lekcí.

Duolingo se vás snaží maximálně motivovat ke každodennímu studiu mnoha způsoby. Posílá vám notifikace, pokud výuku nevynecháte, dává vám bonusy, když každý den splníte svůj denní cíl výuky a otevírá vám Úspěchy.

motivace ke studiu

A aby vás Duo lingo maximálně motivovalo, dovolí vám soupeřit se svými přáteli z Facebooku po spárování vašeho Duolingo účtu s tím facebookovým. K dispozici je také Liga úspěšných. Nováčci začínají v Bronzové lize a každý týden se 20 nejlepších studentů posune do další ligy až po nejlepší Diamantovou.

Rozřazovací test Ano
Různé metody učení Ano
Mluvení Ano
Čtení Ano
Psaní Ano
Poslech Ano
Výuka slovní zásoby Ano
Překladač Ano
Specializace pro odborné účely Ne

Jednoduchost ovládání a design – 9/10

Webový online kurz Duolingo sice nemá svého video průvodce, ale jeho systém je jednoduchý a intuitivní, takže jej zvládne opravdu každý. Ihned po přihlášení se dostanete na přehled lekcí podle tématu. U každé lekce vidíte i aktuální obtížnost.

Samotná aplikace Duolingo je dobře optimalizovaná po mobilní telefony i tablety. Takže se nemusíte bát ořezaných okrajů nebo neúplných vět.

Podpora/Support

Správné odpovědi se dozvíte ihned po dokončení aktuálního úkolu – nemusíte tedy čekat na dokončení celé lekce. Navíc pokud odpovíte špatně, ihned vidíte správnou variantu.

podpora duolingo

Pokud si nejste jisti, proč má úkol zrovna tuto odpověď, můžete se ikonou bubliny přepnout na diskuzi k tomuto zadání. Do diskuze může přidat své názory, dotazy, vysvětlení nebo připomínky každý student.

Pokud narazíte na chybu v zadání či v samotné odpovědi, můžete na ni upozornit přes ikonku vlaječky. Následně jen vyberete důvod nahlášení dané věty. Tyto upozornění na chyby jsou následně postupně zpracovány týmem Duolingo.

forum duolingo

Alternativy k Duolingo

Bezplatná aplikace Duolingo je v české modifikaci určena pouze pro výuku angličtiny do obtížnosti B2. Pokud hledáte online kurz angličtiny pro těžší úroveň obtížnosti, vyberte si jeden z naší pětice recenzovaných online kurzů pro samouky.

Recenze a zkušenosti uživatelů

Uživatelé aplikace Duolingo ve svých recenzích často kladně hodnotí bezplatnou a efektivní výuku cizích jazyků. Začátečníci si libují v časově nenáročných zábavných lekcích a vychvalují i způsob motivace k výuce. Pokročilejší uživatelé berou aplikaci spíše jako zábavné procvičování již naučených znalostí.

Bohužel často zmiňovanou nevýhodou jsou podle studentů často se opakující věty nebo fráze, které nedávají smysl. Mnoho uživatelů si stěžuje i na drahé měsíční předplatné za placenou verzi Duolingo Plus. Free verze Duolingo je přitom k výuce plně dostačující. Placená verze vám pouze zpříjemní výuku, protože vás neotravuje reklamami.

I diskuzní fórum stránek Duolingo se hemží pochvalami na „školu hrou“. Naopak je tu často skloňovaným pojmem rozsah výuky. Mnoha studentům vadí, že jsou lekce pouze do úrovně B2. Také některým vadí, že česká verze má pouze výuku angličtiny.

Závěrečné hodnocení

8.5

Skvělý

Online jazykové kurzy Duolingo jsou určeny začátečníkům a mírně pokročilým studentům do jazykové úrovně B2. Jde o kvalitně zpracovanou platformu s velice zábavnou formou výuky. kterou ocení i děti. Získání certifikátu nebo výuku pokročilých uživatelů Duolingo bohužel neumožňuje.

Rozsah výuky a obtížnost
7
Finanční náročnost Duolingo
9
Kompatibilita
8
Aplikace Duolingo
9
Metody výuky a funkce
9
Jednoduchost ovládání a design
9
Klady
  • Zcela zdarma
  • Krátké a zábavné lekce
  • Motivace k pravidelnému studiu
  • Notifikace připomenutí výuky
  • Diskuze ve fóru
  • Optimalizovaná apka do mobilu a tabletu
Zápory
  • Neustále se opakující úkoly
  • Nelze si vybrat obtížnost
  • Vhodné pouze pro začátečníky
  • Bez certifikátu

Sdílejte článek

Ohodnoťte recenzi

Celkové hodnocení: 5.0 (31 hlasů)

Autor recenze

Sabina Krejčová
Sabina Krejčová

Sabču zajímají nové technologie, deskové i PC hry, kultura a cestování. Ve volném čase se věnuje geocachingu, vaření nebo svému blogu. Jejím velkým vzorem je herečka Emilia Clarke. Více informací o nás >>

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář
Uživatel
(8. 5. 2023 18:05)

Duolingo používám, ale nechápu některá pravidla ... např. můžete mít max. 3 chyby, ale po třetí chybě pak už lekci, byť bez další chyby, nemůžete dokončit (a tak vám seberou 100 drahokamů) - proč? Nebo někdy se správný překlad vůbec neukáže, u opakovacích lekcí se objevují slova a vazby, které předtím vůbec nebyly v lekcích ... atd

Odpovědět
Uživatel
Ivana Ženčúchová (14. 11. 2021 18:11)

Dobrý den, hrají duolingo už přes rok a ráda bych dovršila posledního úspěchu, a to naučit se 2000 nových slov. Mám 1949 nových slov a nevím, co udělat, aby mi dalo možnost dále se učit a dokončit tím poslední úspěch.. poradíte mi? Děkuji ...

Odpovědět
Uživatel
Cella (23. 5. 2022 00:05)

Dobrý den, vyřešila jste, prosím, problém s dokončením 2000 naučených slov? Řeším stejný problém. Děkuji! Cella

Odpovědět
Uživatel
Petr Smejkal (25. 11. 2021 14:11)

Dobrý den, s tímto dotazem se obraťte na ofic. forum: https://forum.duolingo.com/cs. Určitě vám rádi poradí.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář