Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
Menu
>

Angličtina pro děti – 8 nejlepších online kurzů v roce 2024

6. 3. 2023 aktualizováno

Chcete, aby se vaše děti naučily anglicky bez nutnosti chodit do školy? Máme pro vás řešení! Podívejte se na náš seznam nejlepších online kurzů angličtiny pro děti včetně bezplatných možností.

V našem srovnání jsme jako vítěze testu vybrali Onlinejazyky.cz. Za pozornost stojí také EnglishMe.

Nejlepší celkově

Jedna z nejlepších služeb na trhu pro výuku jazyků se specializací na děti různého věku a stupně vzdělání. Interaktivní cvičení a přístup bez časového omezení.

Nejlepší cena

Kvalitní výuka angličtiny pro děti za přijatelnou cenu a se slevami pro studenty. Má snadné ovládání, přehledné uživatelské prostředí a nechybí speciální program pro školy.

Zdarma

Angličtina pro děti v zábavné aplikaci zdarma. Vydrží na dlouhou dobu a motivuje formou odznáčků. Placeným se ale nevyrovná.

Nejlepší kurzy angličtiny pro děti

Recenze Onlinejazyky.cz  – nejlepší online angličtina pro děti jakéhokoliv věku

OnlineJazyky.cz test

Klady
 • Kvalitní výuka
 • Již pro děti od 3 let
 • Detailní rozdělení kurzů podle věku / školní třídy
 • Bez časového omezení
 • Mnoho typů interaktivních cvičení
Zápory
 • Vyšší cena

Online jazyky se řadí mezi nejlepší výukové programy jazyků a jinak tomu není ani v případě nabídky pro děti. Vybírat můžete z několika balíčků, mezi kterými nechybí ani angličtina pro děti od 3 let formou her, videí, písniček a přirozeného osvojování nové řeči. Dále se nabízí angličtina pro žáky 3. třídy, pro čtvrťáky a páťáky. Studenti ocení online angličtinu pro přípravu k maturitě v podobě čtyřměsíčního kurzu. Za detailní přizpůsobení se věku dětí a školním požadavkům mají od nás Onlinejazyky.cz palec nahoru.

Online jazyky fungují přes mobilní aplikaci nebo ve webovém prohlížeči. Bez přístupu k internetu ale kurz nespustíte. Výjimkou je slovník a angličtina pro nejmenší s pracovními listy k vytisknutí. Tyto materiály ke stažení budete používat offline.

Součástí angličtiny pro školáky je trénink slovíček, frází a gramatiky. Najdete zde také audio poslechy, cvičení výslovnosti, video výklady, překlady a celkově 15 druhů interaktivních a zábavných cvičení. Angličtina pro předškoláky obsahuje především zvukové nahrávky. Vedle nich na malé studenty čekají také hry jako pexeso, omalovánky či obrázkové kartičky. Součástí výuky jsou jednoduché tematické okruhy; například zvířátka, hračky, části těla, zahrada či barvy anglicky pro děti.

Angličtina pro nejmenší od Online jazyky je založená na přirozeném osvojování si řeči a funguje podobně jako učení mateřského jazyku. Zároveň fixuje pevné gramatické základy. Angličtina pro školáky pak vychází z Rámcového vzdělávacího programu Ministerstva školství a Společného evropského referenčního rámce pro jazyky.

Onlinejazyky.cz patří mezi kvalitní služby, což se podepíše i na ceně kurzů. Finanční nákladností patří k nadprůměru. Za jeden kurz zaplatíte od 1 500 do 2 500 Kč. Jedná se ovšem o jednorázový poplatek, nikoliv o roční nebo měsíční předplacený přístup. Kdykoliv se tak můžete k lekcím se svými dětmi vracet. Popřípadě můžete tuto angličtinu použít pro všechny své děti.

Pokud byste si chtěli nejprve vyzkoušet, zda bude tato angličtina vaše děti bavit a zda vám bude forma výuky vyhovovat, lze si program otestovat na prvních pár dní zdarma. Konkrétně angličtina pro nejmenší je zdarma na první dva dny a angličtina pro základní školy a k maturitě dokonce na 14 dní.

Recenze EnglishMe – cesnově dostupná angličtina po děti i pro školy

recenze Englishme

Klady
 • Nízká cena
 • Slevy pro studenty
 • Dobré přizpůsobení výuky dětem
 • Speciální program pro školy
 • Přehledné uživatelské prostředí
Zápory
 • Nemá aplikaci (ale funguje na všech platformách)
 • Mluvení zde neprocvičíte

EnglishMe nabízí dvě úrovně angličtiny pro děti. První z nich se hodí i pro mladší žáky a druhá je určená pro studenty vyšších ročníků. Mladší děti se angličtinu s EnglishMe učí především posloucháním správné výslovnosti a vizuálními vjemy – slyší slovo a klikají na obrázek. Součástí je také psaní, což omezuje používání dětmi předškolního věku a z velké části první třídy základní školy. Výhodou je možnost výběru témat. Nechybí lekce se zvířaty a další oblíbené okruhy.

Angličtina pro studenty pak dokáže připravit na přijímačky na VŠ, pomůže s maturitou a bude fungovat jako dobré online doučování jazyka. Aplikace vede k systematičnosti a umožňuje procvičovat právě to, co dělá studentům největší problém nebo v čem se chtějí zdokonalit, ať už jde o slovní zásobu, poslech nebo gramatiku. Děti se setkají během lekcí jak s britskou, tak s americkou angličtinou.

Za zmínku stojí také množnost pořízení angličtiny do škol. Program vám umožní pracovat se všemi daty na jednom místě – učitelé tak mají kontrolu nad tím, jak žáci a studenti zvládají svá cvičení a zda odevzdali domácí úlohy. Databáze procvičování a testů je opravdu široká a stále přibývají nové úkoly. Velkou výhodou pořízení EnglishMe jako online angličtiny do škol je výhodná cena v přepočtu na všechny studenty.

EnglishMe se platí formou měsíčního nebo ročního předplatného. Při nákupu na delší období vás vyjde přístup k výuce na cca 150 Kč měsíčně s menšími rozdíly v tom, zda si nastavíte automatické opakování platby či nikoliv. Při pořízení na kratší časový úsek je cena vyšší. Naopak se ISIC kartou budete platit 83 Kč za měsíc při nákupu na 1 rok. Program pro školy pak stojí méně než 7 000 Kč na rok. Před zaplacením si můžete EnglishMe vyzkoušet na 7 dní zdarma, abyste zjistili, zda vám bude vyhovovat.

Přístup k výukovému systému probíhá přes webovou platformu. Nic neinstalujete ani nestahujete; EnglishMe nemá vlastní mobilní aplikaci. Pro provoz výuky angličtiny je nezbytný přístup k internetu. Ovládací prostředí je přehledné a službu lze bez problémů používat z počítače, tabletu i mobilu.

Recenze Duolingo – aplikace pro děti zdarma

recenze Duolingo

Klady
 • Aplikace zcela zdarma
 • Hravá forma výuky
 • Motivace k pravidelnému studiu
 • Pěkně zpracovaná aplikace
 • V placené verzi funguje dobře offline
Zápory
 • V bezplatné verzi reklamy
 • Často opakující se úlohy

Duolingo je zpracované jako interaktivní angličtina pro děti. Ačkoliv naučí cizímu jazyku i dospělé, hravá a zábavná forma s obrázky a animacemi se přímo vybízí pro používání právě dětmi. Vaše ratolesti na angličtině budou bavit jak veselé postavičky, tak celkové herní pojetí. Při používání uvidí hezky zpracovaný postup, plněním kurzu sbírají zkušenosti a odznaky, přičemž v každé lekci vlastní „životy“. Ty se strhávají, když udělají chybu. Doporučit Duolingo však můžeme jen pro starší školáky, kteří již nemají problém se čtením a psaním. Programy určené pro nejmenší zde chybí.

Zadané úkoly někdy bývají podle zkušeností uživatelů trošku monotónní. Úplným začátečníkům ale může tento systém vyhovovat, protože na uživatele nijak nespěchá. Jedná se o pozvolnou výuku i dobrý systém k procvičování angličtiny pro děti. Součástí lekcí je mluvení, porozumění poslouchanému textu, samostatné psaní, doplňování i překlad. Duolingo podporuje angličtinu do úrovně pokročilosti B2, což je pro děti zcela dostačující.

Menší nevýhodou je, že si krom úvodního rozřazovacího testu nemůžete vybrat úroveň pokročilosti, na které chcete pracovat. Taktéž tematické kategorie jsou pevně spojené s úrovní angličtiny a nelze si mezi nimi volit dle libosti. Oceňujeme však pravidelné notifikace, které budou dětem připomínat, že se mají věnovat učení angličtiny.

Duolingo je výborná angličtina pro děti zdarma, což je hlavní výhoda této aplikace. Ve free programu funguje bez jakéhokoliv rychlostního nebo obsahového omezení. Jak to ale bývá zvykem, bezplatné používání s sebou nese hromadu reklam. Ty sice nevyrušují v průběhu učení, ale i mezi jednotlivými lekcemi jsou poněkud otravné. Zbavit se jich můžete zakoupením placené verze. S ní získáte i další bonusy, jako neomezený počet „životů“ při dělání chyb v lekcích. Placený program si můžete před trvalým pořízením zdarma vyzkoušet na 7 dní.

Aplikace Duolingo je známé především jako mobilní aplikace. Lze ji ale používat i ve webovém prohlížeči. Pokud si pořídíte placenou verzi, můžete trénovat jazyky také offline. V případě bezplatné angličtiny pro děti budete potřebovat připojení k internetu.

Recenze EasyLingo – velmi motivační učení

recenze EasyLingo

Klady
 • Herní forma výuky angličtiny
 • Podrobná videa od lektorů
 • Konverzační klub
 • Dlouhá garance vrácení peněz + demoverze
 • Výsledky ihned a přehledné statistiky
Zápory
 • Nespecializuje se přímo na mladší děti
 • Vyšší cena

EasyLingo je také angličtina vhodná pro děti, avšak přímo se na výuku mladistvých nespecializuje. Kvůli nutnosti umět dobře číst a psát ve svém rodném jazyce najde uplatnění pro starší děti druhého stupně základních škol, pro středoškoláky, ale i pro všechny dospělé, kteří se chtějí naučit anglicky zábavnou formou bez nepříjemného biflování. EasyLingo má kromě základního začátečnického kurzu také lekce pro odborné používání jazyka.

Výuka angličtiny pro děti u EasyLingo probíhá herní formou. Při používání se sbírají body a žolíky. S udržením motivace pomáhají videa lektorů a přehledné statistiky, na kterých je vidět, jak se zlepšujete a co jste již dokázali. Taktéž své výsledky procvičování angličtiny děti uvidí ihned. Díky okamžité zpětné vazbě se mohou z chyb lépe poučit. Náplní výuky je doplňování a skládání vět, vyplňování prázdných políček vhodnými slovy, luštění křížovek, trénink pomocí obrázků a samozřejmě nechybí ani výslovnost.

Tento kurz angličtiny pro děti obsahuje 50 obecných a slovíčkových kurzů. Velkou výhodou je možnost se obrátit na online lektora, pokud byste potřebovali detailnější vysvětlení konkrétní části procvičování. Také můžete své děti přihlásit do Konverzačního klubu. Tam lze diskutovat tam s ostatními studenty a lektory o daných lekcí či si přímo zlepšovat angličtinu povídáním o běžných tématech.

Ovládání je velice snadné a přehledné. Přes webový prohlížeč spustíte EasyLingo na svém počítači, tabletu nebo mobilu. Pořídit si také můžete přímo mobilní aplikaci, která je dostupná pro iOS i Android. Pro spuštění výuky angličtiny je zapotřebí připojení k internetu. Offline EasyLingo nefunguje.

EasyLingo patří mezi trošku dražší jazykové výuky pro děti. Kurz zakoupíte formou předplatného. Pokud si objednáte přístup k angličtině na jeden měsíc, zaplatíte 399 Kč. Při nákupu na celý rok vás pak vyjde EasyLingo už jen na 299 Kč za měsíc. To znamená, že v porovnání s běžnou cenou zaplatíte 7 měsíců a 5 dostanete zdarma. Abyste věděli, do čeho jdete, můžete si vyzkoušet demoverzi, která je zdarma. Ta obsahuje výukovou lekci, na které si lze styl výuky angličtiny vyzkoušet. Pokud byste se i po zakoupení rozhodli, že tento jazykový kurz nebude pro vaše děti to pravé, lze využít garanci vrácení peněz do 14 dní.

Recenze Prectime – animovaná angličtina pro děti

recenze Prectime

Klady
 • Krátké a zábavné lekce
 • Interaktivní cvičení
 • Možnost přepínání mezi více mluvčími
 • Předplatné i jednorázová platba
 • Slevy při hromadném nákupu
Zápory
 • Vyšší cena

Prectime si dává za cíl učit děti angličtinu hravou formou pomocí animací a zároveň velmi efektivně. Při absolvování není nutné nad kurzem trávit dlouhou dobu – jedna lekce vyjde na 5 až 15 minut. Děti se tak nezačnou nudit a bude je výuka stále bavit. S pomocí Prectime se děti naučí anglicky od úplných začátků až na použitelnou úroveň (B1-B2). Lekce jsou vhodné pro všechny od starších žáků základní školy, přes středoškoláky až po dospělé.

Celý systém výuky je postavený na metodách z neurovědy či metalearningu. V kurzu se klade důraz především na schopnost komunikace v angličtině než na biflování gramatiky. Tu se děti naučí intuitivně jako vedlejší efekt při plnění kurzu. Lekce mají interaktivní cvičení a další praktické nástroje. Vše je namluvené ve 23 přízvucích, mezi kterými lze libovolně přepínat. V nabídce nechybí hlasy dětí, teenagerů nebo i seniorů.

Jako velkou výhodu hodnotíme dvě možnosti pořízení kurzu. Zvolit si můžete mezi formou předplatného a mezi neomezeným přístupem navždy. Při nákupu na 12 měsíců vás kurz vyjde na 3 220 Kč. Neomezený přístup je samozřejmě dražší a stojí 6 930 Kč. Na druhou stranu vás nikdy nečeká žádná další investice a můžete se k Prectime kdykoliv vrátit. Celkově se jedná o dražší online výuku pro děti. Kromě angličtiny získáte sice rovnou i přístup i k dalším jazykům (ke španělštině a němčině), avšak věříme, že většina zákazníků by spíše ocenila nižší cenu při nákupu jen jednoho jazyka. Pokud si budete tuto online angličtinu pro děti objednávat ve více lidech, získáte výraznou slevu a Prectime vás vyjde od 2 430 do 1 890 Kč na osobu za rok.

Tento kurz angličtiny pro děti je k vyzkoušení zdarma, tudíž nekupujete zajíce a pytli. Můžete se předem dobře rozhodnout, zda pro vás a vše děti bude tento speciální přístup k výuce angličtiny vyhovující. Přihlášení se k Prectime je možné prakticky odkudkoliv, kde jste připojení k internetu – je pro vás připravená desktop verze i mobilní aplikace.

Recenze GoKids – angličtina pro miminka a batolata

recenze GoKids

Klady
 • Již pro nejmenší děti
 • Hezké melodické písničky
 • Přirozený rozvoj řečových schopností v AJ
 • Zdarma webinář o jazykové výuce batolat
 • Lze používat i offline
Zápory
 • Menší rozsah

GoKids je jeden z mála projektů, který nabízí angličtinu pro miminka. Rozvoj schopností je vzhledem k věku značný a přitom je prováděný přirozenou a citlivou formou založenou především na poslechu a opakování. GoKids sice nenaučí děti plynule mluvit anglicky, ale dá jim rozhodně dobré základy do budoucna, které při dalším učení se cizímu jazyku uplatní. Celkem na vás bude čekat 12 témat, která se v životě batolat nejčastěji vyskytují.

Jako bonus k nákupu této online angličtiny pro nejmenší získáte zdarma webinář s nejčastějšími otázkami rodičů, kteří chtějí své miminko či batole začít učit cizí jazyk, i když třeba sami angličtinu dokonale neovládávají. Dozvíte se v něm například, jak dosáhnout u dětí bilingvní řeči, jak probíhá přirozený vývoj jazyka a kdy lze začít děti učit angličtinu.

Na výběr máte celkem ze tří výukových sad. Každá z nich stojí od 449 do 599 Kč. Zakoupit si je můžete také všechny naráz za výhodnější cenu 1 399 Kč. Při nákupu celé nabídky obdržíte 6 videí, 28 písniček a související materiály ke stažení. Tato angličtina pro děti pracovní listy zakládá na zpěvnících a na obrázcích či znacích, které se vztahují k tématům a motivům písniček. Těm se můžete s dětmi věnovat zcela offline. Samotnou hudbu si lze stáhnou do svého mobilu či počítače, abyste k nim měli přístup kdykoliv a mohli je používat i mimo připojení k internetu.

Před nákupem si můžete zdarma přehrát ukázku, abyste věděli, jak bude zakoupená výuka angličtiny pro batolata a miminka vypadat. Vzhledem k možnosti stahování je logické, že garanci vrácení peněz nebo bezplatnou dobu na vyzkoušení celého programu zde nenajdete.

Dětské anglické písničky jsou melodické a zpěvavé, aby se dětem lépe učily. I rodiče si je se svými ratolestmi rádi zazpívají. Používat je můžete dokonce jako ukolébavky, na dovádění ve vaně při koupání či jako zábavu při cestě autem. Angličtina je v písničkách i ve videích samozřejmě velmi dobře srozumitelná.

Recenze Angličtina bez biflování – učení angličtiny formou mateřského jazyka

recenze Angličtina bez biflování

Klady
 • Učí přemýšlet v angličtině
 • Dlouhodobé zapamatování
 • Metoda bez nudného biflování
 • Hry v angličtině
 • Dlouhé předplatné na 5 let
Zápory
 • Nepodporuje psaní v AJ

Název „Angličtina bez biflování“ plnohodnotně vypovídá o obsahu tohoto jazykového kurzu pro děti i dospělé. Hodí se zejména pro školáky, kterým nevyhovuje klasický styl výuky. Angličtina bez biflování najde uplatnění pro doplnění klasické školní výuky a mohou ji používat mladší i starší děti. Ačkoliv součástí výuky není psaní, dokáže toto online cvičení dosáhnout dobrých výsledků a celkového rozvoje schopností mluvení i porozumění cizímu jazyku díky použité metodě Imitum.

Metoda Imitum patří k efektivním a zároveň trošku netradičním způsobům učení. Zakládá se především na poslechu a následném napodobování řeči. Pro děti je tento způsob učení angličtiny přirozený, protože stejným způsobem se učí i mateřštinu. Naučené dovednosti si navíc mnohem lépe zapamatují, než kdyby se učily nazpaměť slovíčka. U nich se totiž spoléhá na mechanickou paměť, která má časem tendenci slábnout. Imitum se spoléhá na logickou paměť, díky které si slovíčka, slovosled i gramatiku děti osvojí v kontextu. Cílem metody je naučit se v angličtině přemýšlet přirozeně jako v češtině.

Doporučené je studovat angličtinu metodou Imitum každý den alespoň 20 minut. Kurzy jsou namluvené dětmi i dospělými, kteří jsou rodilými mluvčími a používají britskou i americkou angličtinu. Anglická slovíčka pro děti tak budou s jistotou používaná se správnou výslovností. Program obsahuje 41 lekcí, 1 343 vět, 1 350 unikátních slova 1 h 11 min mluveného slova. Navíc také získáte 9 bonusových lekcí, do kterých patří i zajímavé hry pro děti v angličtině.

Tuto online angličtinu můžete zakoupit zvlášť v dvou dílech nebo jako kompletní balíček za cenu 1 990 Kč. Kurzy pro dospělé jsou pak dražší. Samozřejmě nechybí možnost vyzkoušení zdarma, abyste věděli, do čeho jdete. Po zaplacení získáte přístup k výuce na 5 let. Vše probíhá online přes webové prostředí. Obejdete se tudíž bez CD, DVD nebo flash disků, ale budete potřebovat přístup k internetu. Angličtina bez biflování nemá mobilní aplikaci.

Recenze Anglicky s dětmi – Montessori zábavná angličtina pro nejmenší a předškoláky

recenze Anglicky s dětmi

Klady
 • Využívá prvky Montessori
 • Děti výuka baví
 • Výrazné pokroky již v brzkém věku
 • Mnoho věcí ke stažení a offline aktivity
 • Neomezený doživotní přístup ke kurzům
Zápory
 • Chybí ukázky stylu výuky

Online angličtina s názvem Anglicky s dětmi pracuje s využitím principů Montessori. Kromě samotné výuky cizího jazyku má za cíl vytvářet pozitivní vztah dětí k angličtině, aby se samy na učení těšily a nebylo pro ně nutným zlem. Anglicky s dětmi se mohou používat rodiče i pedagogové a výuka se hodí pro mladší i starší děti.

Nabídka je rozdělená na dvě základní kategorie – angličtina pro děti od narození do 3 let a angličtina pro děti od 2 do 6 let. Součástí lekcí pro nejmenší děti je více než 45 minut praktických ukázek, jak se zabavit s angličtinou doma i venku, kartičky shrnující obsah videí, deníček na zapisování prvních krůčků s angličtinou či album dvaceti písniček v mp3 formátu ke stažení i s texty a s jejich překlady. Angličtina pro starší předškoláky pak obsahuje více než 27 videí, přístup k výukovým materiálům a bonusům pro přirozené představování angličtiny dětem, 20 písniček, nad 80 přehledných kartiček a mnoho různorodých aktivit, které snadno zvládnete během běžného dne.

Za angličtinu pro nejmladší děti zaplatíte 1 400 Kč a za angličtinu pro předškolák pak 4 600 Kč. V obou případech získáte doživotní přístup ke kurzu. Díky neomezené době používání vám nic neuteče a děti se mohou angličtinu učit takovým tempem, jaké jim bude vyhovovat. Také všechna videa můžete sledovat opakovaně. Výukové materiály lze stáhnout, abyste je měli po ruce offline. Velká část programu navíc nevyžaduje připojení i internetu.

Menší nevýhodou je chybějící ukázka, jak celý systém učení angličtiny probíhá. Na druhou stranu zde najdete mnoho pozitivních recenzí od spokojených zákazníků, kteří si chválí velké jazykové pokroky svých ratolestí. Kromě online dětských kurzů angličtiny můžete absolvovat i akce, kterých se budete účastnit naživo. Jedná se například o workshopy či zajímavé kurzy a letní zážitky, které si vaše děti užijí.

Jak vybrat angličtinu pro děti

Bez angličtiny se v současném světě téměř neobejdeme. V budoucnu ve stále více globálním světě bude schopnost komunikace v cizím jazyce ještě potřebnější a bude považovaná téměř za samozřejmost. Jedná se tudíž o jedno z nejdůležitějších typů vzdělání, které byste měli svým dětem poskytnout.

Angličtinu je možné děti začít učit již v útlém věku, kdy si jazyk osvojují zcela přirozeně stejně jako mateřštinu. Ničím výjimečným dnes není angličtina pro děti od 4 let. Setkat se ale můžete i s osvojováním cizích jazyků ještě dříve. Studie ukazují, že děti mají nejlepší schopnost učit se jazykům během raného dětství, a to zhruba od narození do věku 12 let. V tomto věku mohou získat značný náskok a kvalitní základ pro budoucí školní vzdělávání, ale dokonce i schopnost v cizím jazyce dobře komunikovat.

Oblíbenou formou rozvoje jazyků je kroužek angličtiny pro děti nebo škola či školka s částečnou komunikací v angličtině. Pokud nemůžete nebo nechcete využívat možnost pravidelného navštěvování výuky a ani sami neumíte angličtinu na profi úrovni, abyste ji mohli předávat dále, lze se do učení pustit s odbornými online kurzy angličtiny pro děti.

Online angličtina pro děti může sloužit jak pro samostatné učení se jazyka, tak ve spolupráci se školou jako procvičování či doučování angličtiny pro děti, které nestíhají školnímu tempu.

on-line kurzy angličtiny pro děti

Věk a pokročilost dětí

U dospěláků a u studentů středních a vysokých škol lze pokročilost angličtiny měřit klasickými úrovněmi A1 až C2, které jsme vám představili ve všeobecném návodu, jak vybrat kurz angličtiny. U mladších školáků a předškoláků je dobré se řídit doporučeným věkem pro absolvování kurzu.

Angličtina pro malé děti je většinou založená na písničkách, říkankách a jiných formách zábavy, při které si vaše ratolesti osvojují anglické fráze hravou formou. Taktéž angličtina pro prvňáčky se provádí spíše ústní a sluchovou formou, když ještě neumějí bez problémů psát. U starších školáků pak lze vyučovat angličtinu bez omezení všemi možnými typy učení.

angličtina hrou pro děti

Typy výuky

Většina online kurzů angličtiny pro děti kombinuje několik typů výuky. Mezi základ patří:

 • Mluvení (opakování i samostatné skládání vět)
 • Poslech a porozumění
 • Psaní v angličtině
 • Překlad (z češtiny do angličtiny i z angličtiny do češtiny)

Aby byla výuka co nejvíce efektivní a aby děti dokázaly angličtinu doopravdy plnohodnotně využívat, je důležité se věnovat všem těmto výukovým metodám.

Platforma

Provoz online angličtiny pro děti ve většině případů vyžaduje přístup k internetu. Výjimečně některé platformy fungují alespoň částečně offline (např. slovníky) či umožňují stažení některých materiálů (např. mluveného slova k poslechu). Nejčastěji k výukovému programu budete přistupovat přes webové rozhraní nebo přes software, který si nainstalujete do svého počítače, tabletu či mobilního telefonu. Výhodou aplikace s angličtinou pro děti je v tom, že ji máte na rozdíl od PC vždy po ruce.

Krom základního výukového programu jsou u dětí oblíbenými platformami a metodami pro trénink angličtiny různé hry, ve kterých se používá jazyk a zároveň se plní zábavné úlohy. Některé kurzy nabízejí také možnost diskuze v angličtině s lektory nebo s ostatními spolužáky. Dále se můžete setkat s pracovními listy s angličtinou pro děti. Jejich velkou předností je, že je lze po vytisknutí používat i bez připojení k internetu.Duolingo test aplikace pro angličtinu zdarma

Cena lekcí

Lekce angličtiny pro děti jsou obvykle placenou službou. Jazykový kurz si můžete zakoupit buďto jednorázově a získat neomezený a doživotní přístup, nebo formou předplatného, které vám umožní přihlášení k programu jen po určitou dobu.

Drtivá většina online angličtin pro děti nabízí množnost si vyzkoušet kurz na několik dní zdarma, absolvovat bezplatně první lekce nebo alespoň garantují vrácení peněz v případě nespokojenosti. Dopředu tak víte, co si objednáváte. Nestane se, že byste vyhodili peníze za služby, které vám nebo vašim dětem nebudou vyhovovat.

Angličtina pro děti online, která je zdarma, může mít menší rozsah než placené lekce. Pokud narazíte na službu zdarma a s plnohodnotnou výukou, často v ní najdete i otravné reklamy, které ve větším množství mnohdy dokáží používání kurzu otrávit a znechutit. Angličtina zdarma pro děti obvykle také nenabízí žádnou zákaznickou podporu v případě problému.

Použité zdroje:

https://www.independent.co.uk/news/education/the-best-age-to-learn-a-second-language-a6860886.html
https://www.imitum.com/efektivni-metoda-vyuky-jazyka
https://cs.wikipedia.org/wiki/Montessori_%C5%A1kola
https://www.testado.cz/nejlepsi-kurz-anglictiny-online/
https://www.novakidschool.com/blog/the-best-apps-for-learning-english/

Sdílejte článek

Ohodnoťte článek

Celkové hodnocení: 5.0 (42 hlasů)

Autor článku

Katka Muchová
Katka Muchová

Profesně napůl redaktorka, napůl výcvikářka psů. Ve volném čase milovnice fotografování, umění, nových technologií a brouzdání po internetu, kde hledám informace o společenském dění a zajímavé produkty. Baví mě testování různých vychytávek a ráda s jejich výběrem pomáhám ostatním. Facebook redaktorky.

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář