Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
Menu
>

Recenze jazykového online kurzu EasyLingo

Chcete se naučit cizí jazyk z pohodlí domova za 30 hodin? S moderní výukovou platformou EasyLingo se snadno a rychle naučíte jeden z 6 nabízených světových jazyků.

Výuková platforma Easylingo

EasyLingo je unikátní vzdělávací systém, který cílí především na gramatiku a slovní zásobu. Zábavnou formou se můžete naučit jeden ze šesti nabízených cizích jazyků z pohodlí domova během slibovaných 30 hodin výuky.

Při pohledu na stránky EasyLingo mě zaujala obrovská podobnost vzhledu stránek s námi již recenzovaným kurzem OnlineJazyky. To není rozhodně náhoda nebo kopírování konkurence. EasyLingo totiž patří pod křídla právě tohoto vzdělávacího segmentu a celý online kurz běží na této výukové platformě. Můžete tedy očekávat vysokou kvalitu vzdělání, zábavnou formu výuky, certifikát po úspěšném absolvování online kurzu a hlavně lekce tvořené českými lektory.

Učení online EasyLingo je určeno pro výuku českých studentů, takže se nemusíte bát složitého vysvětlování. Každý výukový level je chytře rozdělen do 90 lekcí, přičemž každá z nich trvá pouhých 20 minut. Pokud vám však 20 minut k výuce nestačí, nevadí. Své tempo si můžete zvolit podle potřeby. Navíc se ke každé lekci můžete kdykoliv vrátit.

výuková platforma EasyLingo

Rozsah výuky a obtížnost – 9/10

Aktuálně se pomocí EasyLinga můžete naučit 6 světových jazyků v různých stupních obtížnosti. K dispozici je angličtina, němčina, francouzština, španělština, ruština nebo italština. Každý kurz je rozdělen do několika tematických sekcí, na jejichž konci je vždy opakování celé lekce a samozřejmě závěrečný test.

EasyLingo výuka cizích jazyků

 • Angličtina – má největší výběr online kurzů. Můžete se těšit na celkem 10 kurzů – výuka je přizpůsobena pro úplné začátečníky (A1-, A1+), znalé začátečníky (A2-, A2+), mírně pokročilé a pokročilé uživatele (od B1- po B2+). Pokud toužíte být odborníkem v angličtině, potěší vás i online kurz pro velmi pokročilé uživatele (C1, C2). EasyLingo má ve své nabídce i Angličtinu na cesty – ta vás naučí za 14 dní veškeré potřebné cestovní fráze a slovíčka. K pracovním účelům sice není určená, ale pokud se chcete anglicky naučit hlavně kvůli cestování, nyní máte příležitost.
 • Němčina – německy se můžete naučit pomocí 5 online kurzů. Opět je k dispozici výuka němčiny pro úplné začátečníky (A1-, A1+), znalé začátečníky (A2), mírně pokročilé a pokročilé uživatele (od B1 po B2). Němčinu v obtížnosti C tu ale nenajdete.
 • Španělština – pokud vaše srdce touží po temperamentní španělské mluvě, nyní máte šanci. Online výuka španělského jazyka probíhá pomocí 4 kurzů s obtížností A1 až B2. Naučit se tedy můžete nejenom úplné základy, ale i pokročilejší gramatiku.
 • Francouzština – stejný počet online kurzů najdete v sekci online kurzů francouzštiny. K dispozici jsou samozřejmě lekce pro úplné i znalé začátečníky a výuka pro mírně pokročilé i pokročilé uživatele.
 • Italština – chcete se naučit základy italského jazyka? S EasyLingo to není žádný problém. Italštině je věnován aktuálně 1 online kurz s 90 lekcemi a je primárně určen pro úplné a znalé začátečníky s obtížností A1.
 • Ruština – i ruský jazyk má pouze 1 online kurz v obtížnosti A1 pro úplné a znalé začátečníky.
Obtížnost Angličtina Němčina Španělština Francouzština Italština Ruština
A1 Ano Ano Ano Ano Ano Ano
A2 Ano Ano Ano Ano Ne Ne
B1 Ano Ano Ano Ano Ne Ne
B2 Ano Ano Ano Ano Ne Ne
C1 Ano Ne Ne Ne Ne Ne
C2 Ano Ne Ne Ne Ne Ne
Na cesty Ano Ne Ne Ne Ne Ne

Finanční náročnost EasyLingo – 8/10

Za kvalitní a zábavnou formou online kurzů EasyLingo stojí řada odborníků a lektorů. Z tohoto důvodu nejsou tyto výukové kurzy zdarma jako u aplikace Duolingo.

Nejžádanější kurzy anglického jazyka zakoupíte za 3 690 Kč. Tato cena je pouze za jednu obtížnost – tedy za 90 výukových lekcí. U ostatních jazykových kurzů zaplatíte 2 970 Kč za lekci. Nejlevnější je Angličtina na cesty – za tento 14denní kurz zaplatíte 990 Kč.

Abyste nekupovali zajíce v pytli, můžete využít demoverzi online kurzu, která je zdarma. Demoverze obsahuje 1 výukovou lekci všech jazyků. Pro vyzkoušení stylu výuky jedna lekce postačí, ale kdyby vám přeci jenom zakoupená lekce nevyhovovala, máte 14 dní garanci vrácení peněz.

Co získáte zaplacením online kurzu EasyLingo?

 • Celoživotní přístup ke kurzu
 • Online lektora
 • Přístup do konverzačního klubu na 6 měsíců
 • Možnost dokoupení Skype lekcí
 • Motivační odměny pro nejlepší studenty
 • Certifikát o úspěšném absolvování kurzu
 • Pestré varianty cvičení a úkolů

Kompatibilita – 7/10

Učení online EasyLingo můžete spustit přes PC nebo notebook na webovém prohlížeči nebo si můžete zdarma stáhnout mobilní aplikaci. Ta je dostupná pro Android a iOS zařízení a můžete si v ní založit nový účet nebo se přihlásit do již do vámi založeného účtu.

Pozor

Aplikace je ke stažení zdarma, ale jednotlivé kurzy si musíte zakoupit!

A stejně jako u OnlineJazyků není možné aplikaci spouštět v offline verzi. Pokud tedy nemáte data nebo přístup k Wi-Fi, tak se toho na svých cestách moc nenaučíte.

Počítačová verze Ano
Mobilní aplikace Ano
Mobilní aplikace pro Android Ano
Mobilní aplikace pro iOS Ano
Offline výuka (bez připojení k internetu) Ne

Aplikace EasyLingo – 9/10

Jak už jsem se zmínila, EasyLingo má i svou vlastní mobilní aplikaci pro výuku všech nabízených jazyků. Cizí jazyky se můžete učit přes smartphone s operačním systémem Android nebo přes svůj iPhone či přes jiná zařízení fungující na systému iOS.

Interaktivní úkoly fungují stejně plynule jako kdybych je spouštěla přes webový prohlížeč. V mobilní aplikaci běží bez problému i zkušební demoverze.

Metody výuky a funkce – 9,5/10

Každý online kurz má 90 tematických lekcí a každá z nich kombinuje různé styly výuky. Aby bylo učení co nejefektivnější, trvá každá lekce pouhých 20 minut. Je vědecky dokázáno, že po 30 minutách se mozek přestává soustředit, takže nudné hodinové biflování vám stejně více znalostí nepřinese.

Slovní zásoba a fráze

Slovní zásoba je vy výuce cizích jazyků naprostým základem. Pokud neznáte slovíčka, nemůžete komunikovat, proto vás úvodem v každé lekci čeká slovní zásoba na dané téma. Mě například v demoverzi čekala lekce na téma restaurace. Takže první slovíčka se vztahovala právě k oblasti jídla.

výuka cizích slovíček EasyLingo

V sekci Slovíčka máte navíc možnost procvičovat nejenom psanou formu naučené slovní zásoby, ale i jejich výslovnost, což rozhodně oceníte, protože u většiny jazyků jinak slovo píšete a jinak jej čtete.

Procvičování slovní zásoby Easylingo

V každé lekci slovní zásobu rovnou procvičujete pomocí cvičení, a když se dostanete v lekci dál, čekají vás nejběžnější fráze. V tomto případě fráze pro objednání jídla v restauraci.

Praktická část

Naučenou gramatiku, fráze i slovíčka rovnou procvičujete pomocí různorodých interaktivních úkolů. Sama jsem nečekala, že to bude až taková zábava a 20 minut mi uteče jako voda. V demoverzi jsem přiřazovala správná slovíčka k obrázkům, vyplňovala křížovky, vybírala jsem správné odpovědi u vět, doplňovala jsem slova, překládala celé věty a seřazovala jsem správně věty tak, aby tvořily plynulou konverzaci.

Celé téma bylo zaměřené na restauraci, takže i zábavné interaktivní cvičení byla spjatá s tímto tématem. První část úkolů byla zaměřená hlavně na slovíčka a fráze, takže jsem se naučila, jak si říct v restauraci o vodu, jak si správně objednat jídlo a hlavně, co si objednat.

Easylingo interaktivní cvičení

Výuce jazyků nechybí samozřejmě ani poslech a mluvené slovo. V demoverzi jsem měla možnost vyslechnout si rozhovor číšníka a Sarah. Následně jsem musela doplnit chybějící slova podle poslechu. Poslech je opravdu skvěle provedený a rozuměla jsem každému slovu.

poslechová cvičení EasyLingo

Během výuky slovíček jsem si zase přes mikrofon procvičila výslovnost slovíček a celých frází, což rozhodně oceníte, pokud slovíčka neznáte. Poslední cvičení bylo věnované závěrečnému minitestíku. A na závěr lekce jsem se mohla přesunout do diskuze ohledně dané lekce a povídat si s ostatními studenty nebo si přečíst jejich poznatky z dané lekce. Mile mě překvapilo, že i když jsem byla v demoverzi, mohla jsem se přepnout na diskuzi o lekci restaurace.

závěrečný testík EasyLingo

Motivační a instruktážní videa

V každé lekci vás navíc čeká několik instruktážních, výukových nebo motivačních videí. Po každé splněné lekci jste odměněni pochvalným videem. Pokud se vám některá naopak nepovede, kouč vás povzbudí k další výuce. A vidíte správně, jedním z lektorů je i Pavel Liška – pochvala od něj je opravdu skvělá a jak jinak než zábavná. Navíc si díky videu můžete mezi jednotlivými úkoly odpočinout.

Skype lekce a konverzační kurz

Výuka jazyků EasyLingo, stejně jako OnlineJazyky, nabízí lektora na chatu, ale i individuální konverzační lekce přes Skype. Můžete se zapojit i do Konverzačního klubu a diskutovat s ostatními studenty a lektory ohledně daných lekcí. Nebo jen tak probírat v daném jazyce váš život, pracovní den nebo plánovanou dovolenou.

konverzační klub Easylingo

Certifikát

Po dokončení kurzu a úspěšném splnění závěrečného testu dostanete certifikát o absolvování daného kurzu. Pokud chcete naučený jazyk využít i pro pracovní účely, bude se vám certifikát hodit. Některé firmy požadují certifikát z cizího jazyka při výběrovém řízení.

Navíc pokud chcete studovat v cizině, certifikát může být vaší vstupenkou. Některé univerzity požadují nejenom úspěšné splnění vstupních testů, ale i odborný jazykový certifikát.

Rozřazovací test

Pokud s cizím jazykem začínáte, vaše vybraná obtížnost je jasná. Ale co když nevíte, do jaké jazykové úrovně se zařadit? Od toho jsou tu rozřazovací testy.

Easylingo nabízí rozřazovací test z anglického jazyka. V tomto testu najdete několik otázek od těch jednodušších po ty složitější. Test je nastaven tak, aby sám určil, kolik otázek vám postupně dá. Pokud nezvládnete odpovědět na jednodušší otázky, nebude vás týrat těmi záludnějšími. Naopak pokud rozpozná, že vám základy jdou naprosto dokonale, rovnou vám zatopí pod kotlem těžšími dotazy. Po dokončení testu vám do 5 minut přijde e-mail s výsledky vaší jazykové úrovně a doporučení správného online kurzu pro další výuku.

Rozřazovací test Ano
Různé metody učení Ano
Mluvení Ano
Čtení Ano
Psaní Ano
Poslech Ano
Výuka slovní zásoby Ano
Překladač Ano
Specializace pro odborné účely Ne

Jednoduchost ovládání a design – 10/10

Vzhledem k tomu, že učení online běží na platformě OnlineJazyky.cz, je stejně přehledná a intuitivní. Můžete očekávat stejná úvodní i motivační videa a stejnou administraci účtu. Po přihlášení vidíte výuku, slovíčka, obsah kurzu nebo online svého lektora. Přímo po přihlášení si můžete zakoupit i další kurz nebo se přepínat mezi již zakoupenými kurzy. K těm máte přístup celý život.

podpora easylingo

Jak vidíte, opravdu se jedná o jednoduchou a intuitivní aplikaci. Ale pokud by vám přeci jen nebylo něco jasné, můžete se vždy obrátit na svého lektora, který vám rád zodpoví jakékoliv vaše dotazy k výuce.

Design kurzu je oproti kurzům Duolingo nebo Prectime čistý a jednoduchý. Nečekejte tedy žádné barevné postavičky, které vás budou provádět kurzem. Z tohoto důvodu není kurz určen malým dětem. Kurz by byl pro ně nudný a nezajímavý.

Podpora/Support

Podpora funguje naprosto skvěle. Ihned po splnění daného úkolu vidíte správné výsledky a samozřejmě motivační video. Pokud hotový test nedopadl přesně podle vašich představ, můžete si jej spustit znovu a znovu. Chybami se člověk učí, no ne?

Pokud by vás zajímalo, proč je dané odpověď špatná nebo správná, můžete se vždy obrátit na svého online lektora pro vysvětlení.

podpora easylingo

Alternativy k Easylingo

Easylingo jsou takovou alternativou OnlineJazyků, takže patří mezi nejlepší výukové online kurzy. Oba kurzy jsou však finančně náročnější. Pokud začínáte s anglickým jazykem, nebo již anglicky umíte, a chcete se naučit další cizí jazyk, vyzkoušejte i bezplatnou aplikaci Duolingo. Bohužel z ní nezískáte jazykový certifikát, ale se základy cizích jazyků vám opravdu pomůže – a dokonce i zábavnou formou.

Recenze a zkušenosti uživatelů

Mezi studenty patří nejenom jednotlivci, ale i firmy. Easylingo si pro výuku cizích jazyků vybraly i velké firmy a společnosti jako je například Siemens, Xerox, DHL, Makro, ale i automobilky Hyundai nebo Volvo. Studenti oceňují hlavně vysokou kvalitu vzdělání, komplexní formu výuky, ale i to, že se mohou učit svým vlastním tempem. Dále kladně hodnotí možnost získání jazykového certifikátu, rychlou podporu, rozmanitost lekcí nebo motivační videa.

Easylingo recenze uživatelů

Často zmiňovanou nevýhodou je pouze vyšší cena kurzů. Ty jsou však časově neomezené a můžete se k nim libovolně vracet.

Závěrečné hodnocení

8.8

Skvělý

Easylingo nabízí velmi kvalitní kurzy několika cizích jazyků. Jazykové kurzy sice patří do dražší cenové kategorie, ale nabízí spoustu studijního materiálu, okamžitou online podporu a doživotní přístup k výuce. Navíc získáte certifikát o absolvování kurzu. Pokud hledáte opravdu kvalitní online kurz, rozhodně doporučuji tento.

Rozsah výuky a obtížnost
9
Finanční náročnost EasyLingo
8
Kompatibilita
7
Aplikace EasyLingo
9
Metody výuky a funkce
9.5
Jednoduchost ovládání a design
10
Klady
 • Kvalitní online výuka
 • Motivační videa
 • Výsledky ihned
 • Certifikát o absolvování kurzu
 • Velký výběr jazykových kurzů
 • Doživotní přístup
 • Mobilní aplikace pro Android a iOS
 • Bezplatná verze k vyzkoušení
Zápory
 • Vysoká cena
 • Malá nabídka kurzů ruského a italského jazyka
 • Nefunguje offline

Sdílejte článek

Ohodnoťte recenzi

Celkové hodnocení: 5.0 (15 hlasů)

Autor recenze

Sabina Krejčová
Sabina Krejčová

Sabču zajímají nové technologie, deskové i PC hry, kultura a cestování. Ve volném čase se věnuje geocachingu, vaření nebo svému blogu. Jejím velkým vzorem je herečka Emilia Clarke. Více informací o nás >>

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář