Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
Menu
Testado.cz » Recenze » Online kurzy

Recenze jazykového online kurzu Prectime

Zapomeňte na nudné biflování jazyků a vyzkoušejte nové netradiční vzdělávání Prectime. Naučit se můžete anglicky, německy a španělsky, a to vše pomocí 15minutových výukových lekcí. První lekci Prectime si můžete dokonce vyzkoušet zadarmo ve free verzi.

Výuková platforma Prectime

Další námi recenzovanou platformou je výukový program Prectime.cz. Ten byl vybudován dvěma českými pracovníky pardubické univerzity – Milanem Tomešem a Janem Hovadem. Oba dva kolegové se kdysi učili několik hodin denně v lavicích, stejně jako všichni žáci a studenti, a rozhodli se změnit nudnou formu výuky. Podle vývojářů Prectime vám stačí k naučení cizího jazyka pouze 15 minut denně. Díky jejich metodě se můžete naučit cizí jazyk během 3 měsíců.

výuková platforma prectime.cz

Samotná platforma Prectime nabízí v dnešní době 3 online jazykové kurzy v úrovni A1-B2. S jejich pomocí se můžete za 3 měsíce naučit anglicky, německy nebo španělsky. Tato unikátní platforma propaguje Paretovo pravidlo 20:80 a netradiční styl výuky jazyků online. Metodika výuky je komplexní, takže se naučíte gramatiku, poslech, čtení, ale i mluvení nebo správnou výslovnost slovíček.

projekt Prectime

 

Všechny jazykové online kurzy Prectime mají celkem 85 lekcí po 15 minutách, přičemž každá lekce je určena pro jeden daný den, aby nebyl váš mozek zbytečně zahlcen informacemi. Ať už si zvolíte pro výuku španělštinu, němčinu nebo angličtinu, každý den bude obsahovat video lekci, interaktivní cvičení a “domácí úkol” ve formě PDF cvičení k dané oblasti.

Kurz není bohužel zadarmo, ale v ceně kurzu máte nejenom přístup do všech jazykových kurzů, ale zároveň máte možnost jednou za čas kontaktovat rodilého mluvčího přes Skype. Na rozdíl od platformy OnlineJazyky jsou tyto kurzy časově omezené a nemůžete se k nim jednotlivě vracet. Tedy pokud si nezakoupíte celoživotní přístup, který má Prectime také ve své nabídce.

Rozsah výuky a obtížnost – 6/10

Jak už jsem se zmínila, projekt Prectime v aktuální době nabízí výuku 3 online jazyků. Prectime zahrnuje online kurz angličtiny, dále němčinu a španělštinu. Všechny jazykové kurzy mají stanovený stejný koncept výuky a začínají od základů. Kurzy jsou tedy určeny všem začínajícím studentům, věčným začátečníkům, ale i mírně pokročilým uživatelům. Ti se bohužel musejí smířit s tím, že svůj kurz projdou od začátků, protože Prectime nemá k dispozici rozřazovací test nebo možnost zvolení jazykové úrovně.

Výhodou však je, že se můžete naučit úplně jiný koncept výuky, protože kurzy nejsou zaměřeny pouze na výuku jazyků, ale hlavně na výuku toho, jak se co nejefektivněji naučit jazyky obecně. Touto metodou se kurzy Prectime liší od ostatních jazykových kurzů online.

Obtížnost Angličtina Němčina Španělština
A1 Ano Ano Ano
A2 Ano Ano Ano
B1 Ano Ano Ano
B2 Ano Ano Ano
C1 Ne Ne Ne
C2 Ne Ne Ne
Obchodní Ne Ne Ne
Profesní zaměření Ne Ano Ne
Kurz slovní zásoby Ne Ne Ne
Náš tip

Nenašli jste cizí jazyk vhodný pro svou výuku, vyzkoušejte OnlineJazyky.

Finanční náročnost – 7/10

Prectime bohužel není zadarmo jako aplikace Duolingo, ale naštěstí si můžete předem vyzkoušet pár lekcí, než si vstup do plné verze kurzů zaplatíte. U těchto kurzů neplatíte částku přímo za jednotlivý kurz jako u platformy OnlineJazyky, ale platíte za čas, který strávíte učením.

Co se týče samotných cen, můžete si vybrat jeden ze tří nabízených tarifů pro jednotlivce. Nejlevnější je tarif na 3 měsíce v hodnotě 2 800 Kč. Výhodněji vás vyjde tarif na 12 měsíců, který stojí 4 600 Kč. Pro studenty, kteří to myslí s výukou cizích jazyků opravdu vážně stojí za zvážení i celoživotně neomezený přístup. Ten je k dispozici za 9 900 Kč. Prectime však spolupracuje i s firmami, kterým nabízí 3 zvýhodněné balíčky pro výuku svých zaměstnanců až na jeden rok. Ceny pro firmy jsou jednotné u všech třech balíčků – tj. 4 600 Kč.

Za tuto částku si však nekupujete pouze vstup do Playground Prectime, ale zároveň získáváte přístup do 240 animovaných lekcí ke všem jazykům, přístup ke všem cvičením, nástrojům a knihám. Po zaplacení kurzu máte k dispozici i 24 hodinovou podporu a možnost skypovat s rodilým mluvčím pro zlepšení svých řečnických dovedností.

Prectime myslí i na vaše blízké, takže nabízí i možnost zakoupení dárkového poukazu. Dokonce si můžete vybrat jeden ze 4 designově sympatických voucherů.

dárkový poukaz prectime

Kompatibilita – 6,5/10

I platforma Prectime cílí na moderní studenty, takže jejich výukové lekce jsou dostupné přes webové stránky nebo přes aplikaci Prectime. Aplikace je dostupná pro chytré telefony a tablety s operačním systémem Android a iOS. Výukové lekce Prectime si opět můžete spustit pouze online. Bohužel ani tato výuková aplikace nelze spustit bez připojení k internetu.

Počítačová verze Ano
Mobilní aplikace Ano
Mobilní aplikace pro Android Ano
Mobilní aplikace pro iOS Ano
Offline výuka (bez připojení k internetu) Ne

Aplikace Prectime – 9/10

Fanoušci mobilních aplikací budou nadšeni z výukové aplikace Prectime. Ta je velmi pěkně graficky zpracovaná, stejně jako celé Playground prostředí online kurzů, a funguje bez problémů na Android i iOS systémech. Aplikace běží bez problémů – nepadá, nezamrzá…

mobilní palikace prectime

Metody výuky a funkce – 9/10

Já jsem si vyzkoušela free verzi Prectime, abych vám o ni mohla napsat úplné maximum. Jak tedy probíhá výuka?

Tvoje cesta

Na stránkách nebo v aplikaci si vyberete jeden ze tří nabízených jazyků a můžete se rovnou pustit do výuky. Ať už jste na jakékoliv jazykové úrovni, vždy začínáte v kategorii “Starter”. Bohužel Prectime nenabízí rozřazovací test nebo výběr obtížnosti výuky. Každý student začíná na stejné úrovni bez výjimky.

Kategorie “Starter” obsahuje celkem 5 lekcí, z čehož jsou 3 lekce součástí free verze na vyzkoušení zdarma. Každá další lekce je už součástí placené verze.

Tvoje cesta Prectime

Výuka trvá každý den maximálně 15 minut. Záměrně uvádím slovo “maximálně”, protože se čas strávený nad lekcí může u každého studenta mírně lišit. První část lekce je vždy stejná, protože se jedná o výukové video, ale ve druhé části vás čeká interaktivní úkol a čas jeho splnění záleží pouze na vás.

První den výuky je spíše uvítací – ve videu se dozvíte, co je projekt Prectime, komu je určen a kdo za tímto projektem stojí. Po shlédnutí videa se můžete vrhnout na své první interaktivní cvičení s procvičením základních slovíček.

Osobně myslím, že vaše smysly budou skákat radostí, protože si můžete slovo nejenom vizuálně spojit pomocí obrázků, ale zároveň si můžete poslechnout výslovnost. Dokonce se lze cizí slovíčka učit rovnou s jejich členy. Když splníte aktuální lekci, hravá postavička z Prectime vám poděkuje za splnění lekce, popřípadě vám ukáže váš postup výuky cizího jazyka.

Prectime slovíčka a výslovnost

Druhý den je motivační. Tentokrát se z 6minutového videa dozvíte, jaký styl výuky vás v následujících dnech čeká. V tomto videu dostanete i svůj první motivační úkol, který si zapíšete hned do kolonek vedle videa. Proč se chcete vůbec naučit anglicky? Láká vás práce v zahraničí? Nebo jen chcete zlepšit svou pracovní pozici?

Někdo se učí cizí jazyk kvůli cestování bez omezení. A jiní cizí jazyky používají pro hraní PC her nebo sledování filmů či seriálů. Motivací pro výuku jazyků je opravdu hodně a je důležité si stanovit své cíle.

Prectime motivace k výuce

Opice, lano, žehlička, drak… Ne, opravdu jsem se nezbláznila. Třetí den je totiž věnován metodice učení slovní zásoby. Stačí pouze odemknout svou vizualizaci. A k tomu vám pomůže právě třetí video, které trvá necelých 7 minut. Lektoři Prectime vám v něm napoví, jak se naučit 20 slov za 5 minut. Tuto metodu výuky lze aplikovat v každém jazyce včetně českého.

vizualizace slovní zásoby

Další dny už jsou součástí placené verze. Pokud si chcete vyzkoušet bezplatnou verzi na vlastní kůži, můžete se zdarma registrovat do Playground Prectime.

Umělá inteligence

U online kurzů cizích jazyků je poměrně nezvyklou vychytávkou změna hlasu, ale Prectime tuto možnost nabízí. Hned na začátku své lekce si můžete vybrat umělou inteligenci a během lekcí ji můžete kdykoliv změnit. A to ve všech nabízených jazycích.

U anglického jazyka máte na výběr z několika možností přízvuků. Například Emma, Amy a Brian jsou klasičtí Britové, zatímco Ivy a Joey mají typicky americký přízvuk. Zajímavá je v angličtině i volba Gerainta, protože se skotským přízvukem se při své výuce často nesetkáte.

přízvuk v cizím jazyce

V případě německého jazyka můžete využít tvrdý mužský hlas Hanse. Nebo můžete využít německého přízvuku dvou žen – Marlene a Vicki. A i španělština má několik přízvuků k výběru – a to Katalánskou a US španělštinu. Takže výběr je opravdu jenom na vás.

Slovíčka

V sekci Slovíčka si můžete vytvořit svůj výběr slovní zásoby k naučení, poslechnout si správnou výslovnost nebo si vytvořit otáčecí kartičky pro snadnější výuku slovíček.

kartičky slovíček online kurzů

Knihy

Hodně nadšená jsem z Prectime knihovny – ta obsahuje přes 26 000 cizojazyčných knih různých žánrů a obtížností. Že na čtení knihy nemáte dostatečnou slovní zásobu? Nevadí, čtením se totiž zároveň i učíte. Stačí si vybrat dílo a pustit se do čtení. A kdyby vám přeci jen nebylo nějaké slovíčko jasné, stačí na něj kliknout a přečíst si jeho překlad. Svou oblíbenou knihu si navíc můžete označit srdíčkem a kdykoliv si ji přečíst znovu. Já nevím, jak vy, ale já už mám v oblíbených díla od W. Shakespeare.

Prectime knihovna

Rádia

Všechny tři jazykové kurzy mají součástí výuky i možnost poslechu v podobě poslouchání rádia. Nečekejte žádné moderní písničky, ale spíše vyprávění v angličtině, němčině nebo španělštině. Rádio má k dispozici cizojazyčné příběhy, povídky, pohádky a dětské písničky. Ale najdou se tu možnosti i pro dospělé. Mně osobně se líbilo například Dark Matter a pro potrénování angličtiny je vhodné i talkSPORT rádio, kde se samozřejmě povídá o sportu.

rádio prectime

Prectime však využívá i rádia ke svým lekcím. Jsou součástí výukových cvičení přibližně od poloviny placené verze jazykových kurzů.

Rozřazovací test Ne
Různé metody učení Ano
Mluvení Ano
Čtení Ano
Psaní Ano
Poslech Ano
Výuka slovní zásoby Ano
Překladač Ne
Specializace pro odborné účely Ne

Jednoduchost ovládání a design – 9/10

Jak už jste si mohli všimnout z přiložených obrázků, Prectime má poněkud infantilní grafiku plnou postaviček. Výuka alespoň není nudná a myslím, že dokáže zaujmout i menší děti, podobně jako aplikace Duolingo. Na nejlepší online kurzy anglického jazyka pro děti se podívejte na náš článek.

Jinak je celé Playground prostředí velice intuitivní a jednoduché, což se v dnešní době rozhodně oceňuje.

Podpora/Support

Správné odpovědi vidíte okamžitě, což je v oblasti online kurzů již takový standard. Pokud vám není něco ohledně výuky jasné, můžete se obrátit na tým Prectime pomocí e-mailu nebo přes platformu italki. Odpověď byste měli dostat maximálně do 24 hodin od zadání dotazu.

support online kurzu prectime

Alternativy k Prectime

Baví vás výuka cizích jazyků a hledáte další úrovně obtížnosti? Vyzkoušejte výukové kurzy OnlineJazyky. Ty nabízí výuku 6 světových jazyků v různých stupních obtížnosti. Úspěšně splněné kurzy jsou zakončeny certifikátem.

Jsou na vás výukové online kurzy Prectime moc drahé? Vyzkoušejte bezplatnou výukovou aplikaci Duolingo pro děti i dospělé. Ta je ke stažení zdarma a nabízí výuku anglického jazyka z české varianty. Pokud již anglicky umíte, můžete se naučit základy dalších jazyků včetně těch vymyšlených (Klingonština, Vznešená Valyrijština apod.).

Recenze a zkušenosti uživatelů

Podle referencí na stránkách Prectime si uživatelé pochvalují hlavně netradiční styl výuky cizích jazyků, intuitivní ovládání a zábavnou grafiku projektu. Dokonce i náročnější studenti byli s online kurzy spokojeni. Nejenom mě překvapila kvalita výukového programu: můžete se učit pouze 15 minut denně a naučit se daný jazyk.

Své příznivce si Prectime našlo i v mnoha českých firmách, které online kurzy kupují svým zaměstnancům pro zdokonalení jazyka. Jedná se o nenásilnou formu výuky, která zabere pouze krátký čas.

V rámci mobilní aplikace se často diskutuje o občasném zamrzání aplikace, ale buď jsem výjimka nebo byl tento problém již vyřešen programátory aplikace. Mně aplikace nezamrzla během žádného ze tří jazykových kurzů.

Mobilní appka má pouze 3 hvězdičky hodnocení. Podle mě kvůli tomu, že není zdarma. Uživatelé stahují aplikaci pod domněním, že je učení zadarmo, ale není tomu tak. Každopádně musím říct, že aplikace má v informacích uvedeno, že se free verze vztahuje pouze na vyzkoušení prvních 3 lekcí. Tuto informaci bohužel uživatelé před samotným stažením nečtou.

hodnocení mobilní appky prectime

Závěrečné hodnocení

7.8

Velmi dobrý

Online jazykové kurzy Prectime jsou podle mě hodně dobře zpracovaná aplikace nejenom pro výuku cizího jazyka. Pomocí stylu výuky můžete zapracovat i na svém osobním rozvoji. Netradiční koncept je skvělý, tudíž může chytnout mnoho studentů. Bohužel je tato platforma určena, stejně jako aplikace Duolingo, spíše začátečníkům nebo lehce pokročilým uživatelům.

Rozsah výuky a obtížnost
6
Finanční náročnost
7
Kompatibilita
6.5
Aplikace Prectime
9
Metody výuky a funkce
9
Jednoduchost ovládání a design
9
Klady
 • 3 výukové lekce zdarma
 • 15 minutové lekce
 • Netradiční přístup k výuce
 • Přístup do cizojazyčné knihovny
 • Možnost poslouchat cizojazyčné rádio
 • Přístup ke všem 3 jazykovým kurzům
 • Optimalizovaná mobilní aplikace
Zápory
 • Občas se opakující otázky
 • Nelze si vybrat obtížnost
 • Není možnost rozřazovacího testu
 • Vhodné pouze pro začátečníky a mírně pokročilé
 • Bez certifikátu

Sdílejte článek

Ohodnoťte recenzi

Celkové hodnocení: 5.0 (20 hlasů)

Autor recenze

Sabina Krejčová
Sabina Krejčová

Sabču zajímají nové technologie, deskové i PC hry, kultura a cestování. Ve volném čase se věnuje geocachingu, vaření nebo svému blogu. Jejím velkým vzorem je herečka Emilia Clarke. Více informací o nás >>

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář