Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
Menu
>

Recenze Mindflow Focus

30. 1. 2020 aktualizováno

recenze Mindflow Focus

Trápí vás nedostatek energie v práci, ve škole nebo ve volném čase? Právě vás by mohly oslovit účinky nootropik – doplňků stravy, které vám pomohou s lepším psychickým výkonem.

Jako první se podíváme na přípravek jménem Mindflow Focus, u něhož výrobce slibuje zlepšení soustředěnosti a psychické koncentrace. Pojďte se podívat, co je tento pomocníka zač a jaké účinky jsem při jeho testování pozorovala. Mindflow Focus jsem vyzkoušela na vlastní kůži: své pocity a účinky vám prozradím v recenzi.

Co balení obsahuje

Při nákupu máte na výběr z několika velikostí balení. Velkou výhodou je, že výrobce rovnou přepočítává množství tabletek na dobu užívání a také na cenu za jednu tobolku. Čím větší balení si pořídíte, tím méně za jednotlivou tobolku zaplatíte. Hromadným nákupem můžete ušetřit až 550 Kč za půl roku. Tuto variantu však zvolte raději až tehdy, když si s menším množstvím otestujete, jak na vás Mindflow Focus působí.

Tobolek v balení Pro dobu Cena za balení Cena z 1 tobolku
24 1 měsíc 390 Kč 16,25 Kč
72 3 měsíce 990 Kč 13,75 Kč
144 Půl roku 1 790 Kč 12,43 Kč

Tobolky jsou balené v lehké plastové lahvičce, která je odolná a skvělá na cestování. Spolu s Mindflow Focus vám nepřijde žádný složitý návod, jaký můžete najít u léků. Vše je přehledně napsáno přímo na minimalistickém obalu. Dozvíte se na něm informace o dávkování i složení. Samozřejmě na etiketě nechybí uvedení výrobce, velikosti balení a data exspirace.

Já jsem od Mindflow.cz obdržela doplňky stravy s minimální dobou trvanlivosti přes půl roku, což je u měsíční dávky naprosto dostačující. Doba užívání uvedená v tabulce je jen orientační. Platí pro pravidelné dávkování po jedné tobolce. Pokud budete Mindflow tablety užívat méně často, vydrží vám déle.

Mindflow Focus

Složení Mindflow Focus

Jednou z věcí, kterou na Mindflow Focus ocení nejen zastánci zdravé výživy, je zcela přírodní složení. Nenajdete v něm žádnou chemii ani cukr a jiná sladidla. Celý přípravek se skládá jen z extraktu z bylinek, vitamínů a minerálů ve formě, jak se běžně vyskytují v přírodě a v naší stravě.

Obrázek Látka Množství Funkce
složení Mindflow zeleny-caj Zelený čaj 220 mg Zklidňuje mysl a podporuje bdělost
složení Mindflow zensen Ženšen 150 mg Pro kognitivní výkon a paměť
složení Mindflow guarana Guarana 130 mg Proti únavě, pomáhá s pamětí a celkovým mentálním zdravím
složení Mindflow kofein Kofein 100 mg Stimuluje mysl, nervovou soustavu a krevní oběh
složení Mindflow b3 Vitamín B3 30 mg Zmírňuje únavu a podporuje funkci nervové soustavy
složení Mindflow b6 Vitamín B6 5 mg Pomáhá uvolňovat energii ze sacharidů
složení Mindflow b12 Vitamín B12 9 mcg Důležitý pro krvetvorbu a funkci nervového systému

Dávkování

Jak již bylo řečeno, Mindflow Focus se vyrábí ve formě tobolek. Obal je z rostlinné celulózy a uvnitř se nachází jen přírodní extrakt z bylinek. Tablety jsou trošku větší, ale dají se polykat velice snadno. Doporučuje se užívat jednu až dvě tobolky denně. Pro maximální účinnost alespoň jednou, ideálně i dvakrát v týdnu, vynechte Mindflow Focus a neberte ani jiné kofeinové povzbuzující prostředky.

Možná budete stejně jako já zpočátku trošku otrávení nutností tyto tablety zapíjet. Věřte, že je to však nejefektivnější možné řešení. Pokud by byl Mindflow ve formě nápoje nebo prášků pro cucání, musel by být ochucený opravdu velkým množstvím cukru. Samotné bylinky jsou hořké – jejich chuť jsem vyzkoušela a věřte mi, že byste je určitě v bonbonu nechtěli.

Náš tip

Rádi se vzděláváte? Nejen vám doporučujeme zajímavé knihy ke čtení a audioknihy.

Upozornění

Jak je již zřejmé díky absenci příbalového letáku a čistě přírodnímu složení, Mindflow Focus nemá žádné negativní vedlejší účiny, kterých byste se museli při jeho používání obávat. Rozhodně však nepřekračujte doporučenou denní dávku.

Tento doplněk stravy obsahuje kofein, proto není vhodný pro děti a těhotné i kojící ženy. Výrobcem doporučený věk užívání je 15 let a více. Všechny účinné látky jsou rostlinného původu, stejně tak tobolka se skládá z rostlinné celulózy; proto je Mindflow Focus vhodný i pro vegany. Lze ho kombinovat s většinou léků. Není však doporučované používání spolu s dalšími povzbuzujícími přípravky, protože sám obsahuje denní příjem kofeinu.

Mindflow tablety je třeba skladovat v suchu mimo přímé sluneční záření. Stejně jako na většině doplňků stravy, nechybí ani zde na obalu upozornění, že je třeba uchovávat tobolky mimo dosah dětí a že se nejedná o náhradu pestré stravy.

Mindflow Focus etiketa

Před prvním použitím

Pokud víte, že vás čeká důležitá zkouška, nabité pracovní období či jiná příležitost, kvůli které budete chtít Mindflow Focus použít, rozhodně nenechávejte vše na poslední chvíli. Po objednání z Mindflow.cz bude nějaký čas trvat, než vám přijde balíček domů. Já čekala na zásilku od úterka do pondělí. Tudíž i s rezervou počítejte, že doručování může trvat až týden. Nakupujete-li v kamenném obchodě, je vše samozřejmě rychlejší. Ale pozor, jen v málo lékárnách Mindflow Focus nabízejí a mají běžně skladem.

Pokud s Mindflow Focus nemáte žádné zkušenosti a nevíte, zda je vhodnější si vzít jednu nebo dvě tobolky, rozhodně si obě varianty vyzkoušejte nejprve nanečisto. Mohlo by se vám stát, že účinek jedné tablety nebude takový, jak jste si představovali, nebo na vás naopak větší dávka zapůsobí tak, že budete mít chuť pobíhat sem a tam a nebudete se soustředit. Ani jedna situace by nebyla v důležitý okamžik vhodná. Nestihnete-li si Mindflow otestovat předem, vezměte si raději jen jednu tabletku.

Účinky Mindflow Focus

Pokud sháníte nakopávák, který vás probudí nebo vám dodá sílu pro sportovní výkon, nebude Mindflow tím pravým pro vás. Při prvním vyzkoušení jsem čekala nával energie. Nic takového se ovšem nekonalo a rozhodně mi ani dvě tablety nepomohly s ranní ospalostí. Prostředek se mnohem lépe hodí pro chvíle, kdy se potřebujete soustředit na práci nebo na učení. Nemáte po něm pocit přebytku energie, který by vás nutil odbíhat od práce, což je velká výhoda.

Počítejte s tím, že nástup i vyprchání účinků je velice pozvolné. Klidné soustředění přijde postupně, žádné náhlé a prudké zlepšení pozornosti nenastane. Stejně tak se po zhruba jedné až třech hodinách, kdy začne Mindflow Focus vyprchávat, nebudete cítit najednou nepříjemně unavení a vyčerpaní.

velikost tobolek Mindflow Focus

Na Mindflow Focus je velice zajímavé, že jeho účinky nejsou u všech lidí stejné a liší se především intenzitou. Dokonce dle mého pozorování je možné, že u jednoho člověka v různých situacích nastane po stejném počtu tobolek pokaždé jiný výsledek.

Rozdíl může být způsoben psychickým stavem nebo také činností, kterou právě vykonáváte – při dostatečném zaměstnání hlavy byly u všech lidí účinky mírnější, pozvolnější a více zaměřené na podporu mysli bez rozptylující energie. Také při pravidelném užívání nejspíše pocítíte časem více energie než po vyzkoušení jediné tablety.

Výrobce uvádí, že ti, kteří jsou na povzbuzující látky citliví, by si měli vzít jen jednu tabletu. Naopak lidé, jež jsou zvyklí na kávu nebo na energetické nápoje, se doporučuje raději dvojitá dávka. Dle mého testování však tento faktor nemá příliš velký vliv. Je možné, že jako pravidelní konzumenti kávy budete na Mindflow Focus reagovat velmi silně. Já naopak mnohdy nemohu usnout po večerním šálku kávy a pro viditelný účinek mi jedna tobolka nestačila.

Rozhodně je tedy lepší vyzkoušet účinnost přímo na sobě. Začít od jedné tablety a v případě, že vám nebude stačit, si vzít příště dvě. Během testování se stalo, že na jednoho člověka neměly opakovaně ani dvě tobolky žádný vliv. Nemusíte se však ničeho bát. Pokud by na vás Mindflow tablety neúčinkovaly, výrobce nabízí vrácení peněz. V tomto případě doslova platí, že za vyzkoušení nic nedáte.

Ideální stav je, pokud se po Mind flow Focus dokážete soustředit, máte jasnou hlavu a zároveň žádný přebytek energie. Příliš velká dávka, která již má negativní vliv na výkonnost, se nejčastěji projevuje jako potřeba pohybu, zejména šoupání nohami, třes rukou, velká chuť si s někým povídat a smát se. Pokud u sebe tyto příznaky po více tobolkách zaznamenáte, neberte si jich příště tolik.

Bez únavy a náročné přípravy

Pokud si vezmete správné množství, má Mindflow slabší účinky než silná káva nebo energetický nápoj. Více se zaměřuje na psychický než fyzický výkon, což je pro práci příjemnější. Velkou výhodou je, že Mindflow Focus po vyprchání nezpůsobí větší únavu, jako jiné povzbuzující prostředky.

V porovnání s kávou tu není žádná zbytečně dlouhá příprava a následné čekání, až vám šálek vychladne na příjemnou teplotu. Na rozdíl od silně slazených energetických nápojů neobsahuje žádný cukr. Proto je Mindflow výrazně zdravější a vhodný i pro sportovce, kteří se chtějí po velkém výkonu soustředit na práci.

Koupím si Mindflow Focus znovu?

Při vyzkoušení v běžný, den, kdy jsem neměla v plánu žádný důležitý úkol, mě Mindflow příliš neoslovil a jako pravidelnou dávku energie bych ho nedoporučila – zde je role kávy nezastupitelná. Pokud bych však před sebou měla náročný pracovní úkol, či v případě studentů velkou zkoušku ve škole, rozhodla bych se raději pro Mindflow Focus.

Největším plusem na tomto přípravku je zaměření na psychický výkon. Je těžké se dlouhodobě soustředit, pokud máte nedostatek i přebytek energie. Mindflow Focus u mě působil v porovnání s čajem, kávou, energetickými drinky či jinými běžnými povzbuzujícími přípravky optimálně. Při zaměstnání prací jsem jeho nástup zpočátku ani nepostřehla, ale výsledky byly nakonec vidět.

Tento přípravek, ač na každého působí mírně odlišně, se rozhodně vyplatí pro jeho účinky vyzkoušet – je to něco úplně jiného než běžné „povzbuzováky“. Hodí se pro všechny studenty, lidi pracující hlavou i lifestyle nadšence, kteří usilují o zvýšení produktivity.

Zkušenosti uživatelů/zákazníků

Přímo na webu Mindflow.cz a na jejich Facebooku si můžete přečíst celou řadu recenzí zákazníků. Hodnocení se jedno od druhého liší. Najdete uživatele, pro které byla jedna tobolka příliš a měli po ní problémy s usnutím, ale také úplný protipól, tedy osoby zcela „imunní“ vůči složení tohoto přípravku.

Většina zákazníků však hodnotí jeho účinnost jako velmi dobrou nebo alespoň s mírnými pozitivními účinky. Celkové skóre podle názoru všech, kteří Mindflow Focus otestovali a podělili se na sociální síti o své zkušenosti, je 4,5 z 5 bodů.

recenze Mindflow na Facebooku

Firma všem, kteří nejsou s výsledkem spokojeni, nabízí vrácení peněz a zároveň ochotně radí s detaily ohledně užívání. Pokud byste tedy měli jakékoliv pochybnosti nebo dotazy, určitě se vám dostane odpovědi.

O Mindflow Focus

Pokud rádi nakupujete lokální výrobky, máme pro vás dobrou zprávu – Mindflow vyrábí ryze česká firma z Jablonce nad Nisou. Založili ji čtyři studenti, kteří hledali účinný a přitom zdravý prostředek, díky němuž by mohli efektivněji fungovat a stíhat práci i zábavu. Protože nic takového na trhu neexistovalo, rozhodli se vytvořit vlastní doplněk stravy. V současné době společnost Mindflow spolupracuje s různými odborníky a má již více než 10 000 spokojených zákazníků z České i Slovenské republiky.O Mindflow Focus - česká firma

Kromě představeného Mindflow Focus můžete od této firmy vyzkoušet i Mindflow Hangover. Ten se hodí každému, kdo plánuje oslavu nebo večírek a chce se vyhnout nepříjemné ranní kocovině. Pomáhá tělu odbourávat škodlivé látky a zmírňuje nežádoucí následky po požití alkoholu.

Pokud vás zajímá téma efektivity a chcete vědět více o přírodních složkách potravy, které přispívají ke zlepšení pozornosti i dobré nálady, můžete na stránkách společnosti Mind flow navštívit blog s tematickými články. Také se nabízí odběr novinek s praktickými lifestyle tipy přes e-mail nebo Messenger, díky kterým získáte nejen mnoho informací, ale také motivaci či výzvy pro produktivnější den.

Závěrečné hodnocení

Mindflow Focus je zajímavý přípravek pro zlepšení soustředěnosti a psychické koncentrace. Jeho použití doporučuji pro plnění náročných pracovních úkolů nebo důležité zkoušky. Největším plusem tohoto doplňku je zaměření na psychický výkon. Minimálně za vyzkoušení stojí. Pokud nebudete spokojeni, můžete požádat o vrácení peněz.

Klady
  • Přírodní složení - bez cukru
  • Vhodné pro vegany
  • Psychická podpora bez rušivé energie
  • Pozvolné vyprchání bez únavy
  • Skutečná garance vrácení peněz
  • Lehká a odolná krabička
  • Český výrobek
Zápory
  • Účinnost se liší u jednotlivých uživatelů

Sdílejte článek

Ohodnoťte recenzi

Celkové hodnocení: 5.0 (3 hlasy)

Autor recenze

Katka Muchová
Katka Muchová

Profesně napůl redaktorka, napůl výcvikářka psů. Ve volném čase milovnice fotografování, umění, nových technologií a brouzdání po internetu, kde hledám informace o společenském dění a zajímavé produkty. Baví mě testování různých vychytávek a ráda s jejich výběrem pomáhám ostatním. Facebook redaktorky.

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář