Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
Menu
>

Recenze jazykového online kurzu OnlineJazyky

nejlepší jazykový kurz - Onlinejazyky.cz

Výuka jazyků online je neustále vyhledávanějším způsobem, jak se naučit jazyk nebo se zdokonalit při konverzaci. OnlineJazyky.cz jsou určeny všem uživatelům, kteří to myslí s výukou cizích jazyků opravdu vážně. Stačí vám 20 minut chytré interaktivní výuky denně a můžete se naučit jeden z šesti nabízených světových jazyků od základů až po pokročilé.

Výuková platforma OnlineJazyky

Členové týmu OnlineJazyky.cz se věnují výuce cizích jazyků od roku 1998, ale na online výuku se zaměřili až v roce 2006, kdy vytvořili efektivní, ale zároveň zábavnou formu vzdělávání. Jejich metoda získala společnosti Evropskou jazykovou cenu LABEL, a navíc jsou OnlineJazyky od roku 2013 oficiálními partnery British Council, takže můžete získat i celosvětově uznávaný certifikát anglického jazyka.

Na rozdíl od Duolinga jsou všechny kurzy tvořeny pouze českými lektory jazyků. Jazykové online kurzy jsou určeny převážně českým uživatelům, školám nebo firmám. Lektoři připravují výuku tak, aby byla naučná, ale zároveň zábavná a motivovala vás k dalšímu vzdělávání. Většina jazykových kurzů je určená dospělým osobám a tomu odpovídá i grafika stránek a styl lekcí. OnlineJazyky mají však i pár online kurzů anglického jazyka přímo pro děti.

Online jazyky recenze testado

Aktuálně nabízí Onlinejazyky výuku šesti světových jazyků v různých stupních obtížnosti. Naučit se můžete anglicky, německy, francouzsky, španělsky, rusky nebo italsky. S tím, že většina jazyků má výběr z několika variant online kurzů. Bohužel italština a ruština je omezena pouze na pár kurzů. Ale například angličtina má 24 kurzů různých stupňů úrovně od amatérské A1 až po profesionální úroveň C2. Každý kurz je rozdělen do několika tematických sekcí, na jejichž konci je vždy opakování celé lekce a samozřejmě závěrečný test.

Online jazyky recenze testado vyberte si jazyk

Náš tip

Zajímá vás především výuka angličtiny? Podívejte se na náš článek Nejlepší kurz angličtiny online a vyberte si ideální kurz právě pro vás. Onlinejazyky doporučujeme také dětem.

Rozsah výuky a obtížnost – 9,5/10

Jak už jsem zmínila, OnlineJazyky nabízí výuku základních šesti světových jazyků. Jaké můžete očekávat úrovně obtížnosti jednotlivých jazyků?

 • Angličtina – nejobsáhlejší je samozřejmě kategorie nejvyužívanějšího anglického jazyka. V sekci kurzů angličtiny pro samouky najdete 10 kurzů angličtiny online v obtížnosti A1 až C2, 3 kurzy obchodní angličtiny, 5 kurzů anglického jazyka pro děti a několik profesně zaměřených kurzů. Online kurzy angličtiny se zaměřením na odborná slovíčka a spojení jsou určeny IT pracovníkům, zdravotnickému personálu, právníkům, designérům, personalistům, účetním, obchodníkům a dalším profesím. Zakoupit si můžete i 14 kurzů pro rozšíření své anglické slovní zásoby. Angličtina online je nejobsáhlejší a nejpopulárnější.
 • Němčina – i německý jazyk má širokou nabídku online kurzů tentokrát pouze pro dospělé. K dispozici je 5 kurzů němčiny v levelu A1 až C2, kurz obchodní němčiny a také 3 kurzy profesního zaměření. Tentokrát pouze na personalisty, účetní a obchodníky. Nesmíme zapomenou ani na 14 kurzů pro rozšíření slovní zásoby.
 • Francouzština – pokud se chcete naučit francouzsky, můžete si koupit online kurzy od levelu A1 až do B2. K dispozici je i obchodní francouzština pro mírně pokročilé B1, ale bohužel zde nenajdete žádné odborně profesně zaměřené kurzy. Samozřejmostí jsou i 4 balíčky francouzské slovní zásoby.
 • Španělština – blížíme se k méně zastoupeným jazykům. Jedním z nich i španělský jazyk. Výuka španělského jazyka je možná díky 4 online kurzům s obtížností A1 až B2. K dispozici je také jeden kurz obchodní španělštiny a jeden balíček španělských slovíček pro rozšíření slovní zásoby. A ani ve španělském jazyce bohužel nejsou k dispozici žádné profesní kurzy.
 • Ruština – začátečníkům je určena online výuka ruského jazyka s obtížností A1. Zakoupit si můžete i balíček 1 000 ruských slovíček pro následné rozšíření slovní zásoby, ale tím bohužel kurzy ruského jazyka aktuálně končí.
 • Italština – bohužel i italský jazyk má značně omezené jazykové kurzy. OnlineJazyky nabízí pouze základní kurz italského jazyka A1. Tentokrát není dostupné ani následné rozšíření slovní zásoby, tak jako u předešlé výuky jazyků.
Obtížnost Angličtina Němčina Francouzština Španělština Ruština Italština
A1 Ano Ano Ano Ano Ano Ano
A2 Ano Ano Ano Ano Ne Ne
B1 Ano Ano Ano Ano Ne Ne
B2 Ano Ano Ano Ano Ne Ne
C1 Ano Ano Ne Ne Ne Ne
C2 Ano Ano Ne Ne Ne Ne
Obchodní Ano Ano Ne Ne Ne Ne
Profesní zaměření Ano Ano Ne Ne Ne Ne
Kurz slovní zásoby Ano Ano Ano Ano Ano Ne

Finanční náročnost – 8/10

OnlineJazyky mají velice kvalitní styl výuky, na kterém se podílí hned několik lektorů. Z tohoto důvodu nejsou jejich jazykové kurzy zadarmo jako například u jazykových kurzů Duolingo. Ale abyste nekupovali zajíce v pytli, máte k dispozici demoverzi, která je zcela zdarma. Stačí pouze zvolit jazyk, zadat svou e-mailovou adresu a poté už jen zkoušet metodu výuky. Já jsem si vyzkoušela bezplatnou demoverzi anglického jazyka v úrovni A2, s tématem „Kultura“.demo verze zdarma

Pokud zjistíte, že vám tento styl výuky vyhovuje, můžete si následně zakoupit licenci na plnohodnotný kurz podle následujícího ceníku:

 • Jazykové kurzy v obtížnostech A1-C2 a kurz obchodního zaměření mají sjednocenou cenu na 2 490 Kč a obsahují 6+1 tematických kapitol.
 • Profesně zaměřené kurzy jazyků stojí 2 490 Kč nebo 2 790 Kč – podle náročnosti a obsahují 4 kapitoly nebo stejně jako u základních kurzů 6+1 témat.
 • Koupit si můžete i balíček se slovní zásobou, kde na vás čeká hned 1 000 slovíček k naučení. Tento balíček zakoupíte za 890 Kč.

Pokud se tedy chcete naučit například angličtinu od základů až do profesionální obtížnosti, zaplatíte celkem za online kurzy okolo 15 000 Kč. Musím však dodat, že se jedná o jednorázový poplatek, protože licence po zaplacení online kurzu platí neomezeně a vy se tak můžete kdykoliv vrátit ke své výuce nebo si pomocí již zaplaceného kurzu osvěžit své jazykové znalosti.

A vzhledem k tomu, že jsou dárkové poukazy stále častějším dárkem, ani společnost OnlineJazyky nezůstává pozadu. Jakýkoliv nabízený online kurz můžete zakoupit pro své blízké.

Jazykové kurzy Online jazyky jako dárek recenze testado

Kompatibilita – 7/10

Zakoupený jazykový kurz si můžete spustit nejenom přes online webové stránky OnlineJazyky.cz, ale také přes mobilní aplikaci. Vychytaná mobilní appka je dostupná do všech zařízeních s operačním systémem Android a iOS.

Bohužel není možné aplikaci spouštět v offline verzi, takže pokud nemáte data nebo přístup k veřejné Wi-Fi, tak se toho na svých cestách moc nenaučíte. Naštěstí je to kompenzováno alespoň možností stažení slovíček do mobilu k naučení. Při cestě do školy nebo do práce si tak můžete přehrávat slovíčka v angličtině, němčině, španělštině, ruštině, francouzštině nebo italštině.

Počítačová verze Ano
Mobilní aplikace Ano
Mobilní aplikace pro Android Ano
Mobilní aplikace pro iOS Ano
Offline výuka (bez připojení k internetu) Ne (pouze slovíčka)

Aplikace OnlineJazyky – 9/10

Pro fanoušky mobilních aplikací mám jednu dobrou zprávu. Výuka jazyků je možná i pomocí mobilní aplikace OnlineJazyky. Aplikace je přehledná, intuitivní a plně kompatibilní se systémy Android i iOS.

Nepřijdete ani o vtipná videa po zdolání jednotlivých úkolů, protože jsou nahraná i v mobilní verzi výukového kurzu. Aplikace pro výuku jazyků se spouští plynule a není s ní žádný problém ani ve zkušební demoverzi výuky.

mobilní aplikace Onlinejazyky

Metody výuky a funkce – 9,5/10

Každý jazykový kurz má několik témat, přičemž každé téma obsahuje různorodé výukové metody, aby byla výuka co nejefektivnější. Na začátku každé lekce vás čeká malý úvod, na co se vlastně v dané lekci můžete těšit.

úvod do tématu

Slovní zásoba

Po krátkém úvodním videu na vás čeká výuka několika základních tematických slovíček, protože bez slovní zásoby vám budou další úkoly bohužel k ničemu. Všechna slovíčka a slovní spojení mají možnost poslechu výslovnosti, což rozhodně oceníte, protože většina jazyků jinak slovo píše a jinak jej čte. Líbí se mi i možnost zakrýt český překlad slovíček nebo naopak jejich anglický překlad. Takto si můžete vyzkoušet, jestli si slovní zásobu již pamatujete.

naučit se slovní zásobu není těžké

Super vychytávkou je i možnost stažení slovíček do mobilu nebo tabletu v MP3 formátu. Díky tomu si můžete pustit výslovnost slovníček kdekoliv a kdykoliv. Třeba i po cestě do práce nebo do školy. Pokud máte raději školu hrou, vytiskněte si slovíčka na již připravené kartičky a spojte výuku se zábavou.

Slovní zásobu si můžete kdykoliv procvičovat i po přihlášení do svého účtu v sekci „Slovíčka“ na webu nebo v mobilní aplikaci.

Teoretická část a gramatika

Po výuce slovíček vás čeká jednoduše vysvětlená gramatika. U ní najdete většinou i text k poslechu a k následnému opakování. Teorie je pěkně vysvětlena, tak aby ji pochopil opravdu každý. U mé zkoušené demoverze jsem si zopakovala použití slovesa „Být“ a minulý čas.

gramatika onlinejazyky

Praktická část

Naučenou gramatiku si rovnou vyzkoušíte pomocí různorodých úkolů v podobě překladů, doplňování slov, ale také díky poslechu nebo pomocí mluveného slova. Po připojení sluchátek s mikrofonem procvičujete výslovnost naučených slovíček, celých frází nebo dostanete za úkol mluvit ohledně daného tématu. Já jsem ve zkušební verzi mluvila o svém oblíbeném filmu.

Jak jsem zjistila, splňování úkolů mě opravdu bavilo. Interaktivní úkoly jsou totiž fakt zábavné. Místo klasického nudného biflování totiž vyplňujete a řadíte slovíčka, luštíte křížovky, přetahujete slova do prázdných kolonek, skládáte věty ze zamíchaných slov nebo přiřazujete správné odpovědi k otázkám. Navíc je vše formou, která vás bude bavit a zajímat. Mnou zkoušené téma kultura se točilo kolem oblíbených herců a hereček, uznávaných režisérů, klasických knižních děl nebo známých filmů jako jsou Krotitelé duchů nebo love story Láska nebeská.

Zábavnou formou jsou udělané i poslechy a čtení, což jsem ve škole absolutně nesnášela. Online Jazyky z poslechů udělaly zábavu. Ve free verzi jsem si mohla poslechnout krátké popisy Romea a Julie, Pretty Woman nebo My fair lady a musela jsem k jednotlivým úryvkům přiřadit správnou variantu. V dalších úkolech jsem si znovu poslechla tyto úryvky a měla jsem je číst nahlas do mikrofonu.

Takto připravená výuka mě bavila a ani jsem nepostřehla, že jsem nad učením jazyka strávila půl hodiny. Je to návykové!

Motivační a instruktážní videa

Každé téma navíc obsahuje několik instruktážních, výukových nebo motivačních videí. Třeba taková pochvala od Pavla Lišky za správné vyřešení úkolu vám přidá na náladě. A díky videu si navíc můžete mezi jednotlivými úkoly odpočinout.

Skype lekce a konverzační kurz

OnlineJazyky jako jedny z mála nabízí i individuální lekce v podobě Skype lekcí nebo Konverzačního klubu. Jde o lekce, kde se převážně mluví s lektorem a vy si můžete prohloubit svoje konverzační znalosti bez ostychu. Funguje to tak, že si předem rezervujete datum a čas a v daném termínu hovoříte s lektorem přes Skype. Tato možnost je zatím dostupná pouze pro angličtinu.

Online jazyky konverzační klub recenze

Certifikát

Po dokončení kurzu a úspěšném splnění závěrečného testu dostáváte i certifikát o splnění dané jazykové úrovně. Ten se vám může hodit například při pracovním pohovoru, kde se můžete prokázat, že ovládáte danou jazykovou úroveň.

Pokud by vám byl jazykový certifikát málo, můžete se pomocí OnlineJazyků připravit na Cambridge zkoušky. Vzhledem k tomu, že lektoři OnlineJazyků spolupracují s anglickou univerzitou Cambridge, dokážou vás připravit na mezinárodně uznávané jazykové zkoušky KET, PET, FCE. Certifikáty úspěšných kandidátů pak uznává celosvětově nejenom 13 000 univerzit, ale i spousta zaměstnavatelů a úřadů.

Rozřazovací test

Je těžké sebe sama zařadit do správné jazykové úrovně – tedy, pokud nejste úplný začátečník, potom máte vyhráno. Co když ale již nějakou jazykovou dovednost máte, jen nevíte, jak moc dobře na tom jste? Od toho je tu srovnávací test angličtiny, němčiny, francouzštiny a španělštiny.rozřazovací test onlinejazyky

V testu je několik otázek od těch jednodušších po ty složitější a test je nastaven tak, aby sám určil, kolik otázek vám postupně dá. Pokud nezvládnete odpovědět na jednodušší otázky, nebude vás týrat těmi záludnějšími. Naopak pokud rozpozná, že vám základy jdou naprosto dokonale, rovnou vám zatopí pod kotlem těžšími dotazy. Po dokončení testu vám do 5 minut přijde e-mail s výsledky vaší jazykové úrovně a doporučení správného online kurzu pro další výuku.

Rozřazovací test Ano
Různé metody učení Ano
Mluvení Ano
Čtení Ano
Psaní Ano
Poslech Ano
Výuka slovní zásoby Ano
Překladač Ano
Specializace pro odborné účely Ne

Jednoduchost ovládání a design – 10/10

I když by se mohlo zdát, že se v záplavě množství úkolů zaručeně ztratíte, není tomu tak. OnlineJazyky mají svého video průvodce, který vás provádí lekcí. V administrativě navíc vidíte i vysvětlivky k jednotlivým sekcím. A pokud opravdu něco nevíte, můžete se vždy obrátit na svého lektora, který vám rád zodpoví jakékoliv vaše dotazy k výuce.

Design kurzu je oproti kurzům Duolingo nebo Prectime čistý a jednoduchý. Nečekejte tedy žádné barevné postavičky, které vás budou provádět kurzem.

Podpora/Support

Vyhodnocení splněných úkolů trvá přibližně 1 minutu po dokončení úkolů, takže na rozdíl od klasických učebnic dostáváte zpětnou vazbu téměř okamžitě. Pokud vám test nedopadl přesně podle vašich představ, můžete jej znovu vyplnit a vidět své zlepšení.

Líbí se mi, že při hodnocení vidíte i správnou odpověď. Můžete se tak poučit ze svých chyb a zapamatovat si, co jste měli špatně. Pokud by vás zajímalo, proč je dané odpověď správná, můžete se vždy obrátit na svého online lektora pro vysvětlení.

Alternativy k OnlineJazyky

OnlineJazyky jsou v rámci vzdělávání opravdu TOP, ale bohužel jsou kurzy i finančně náročnější. Pokud začínáte s anglickým jazykem, můžete vyzkoušet i bezplatnou aplikaci Duolingo, kterou jsme též recenzovali. Bohužel z ní nezískáte jazykový certifikát, ale se základy vám opravdu pomůže – a zadarmo.

Recenze a zkušenosti uživatelů

Studenti OnlineJazyky oceňují hlavně vysokou kvalitu vzdělání, komplexní formu výuky a možnost získat jazykový certifikát. Uživatelé na stránkách Heureka kladně hodnotí možnost učit se vlastním tempem, support lektorů, rozmanitost lekcí, motivační videa a možnost učit se i přes aplikaci z mobilního telefonu. Často zmiňovanou nevýhodou je pouze vyšší cena kurzů. Ty jsou však časově neomezené a můžete se k nim libovolně vracet.

I reference na stránkách OnlineJazyky pochvalují hravou formu výuky, osobitý přístup pomocí online lektora a kvalitní zpracování kurzů. Jejich online výuku hojně využívají i firmy jako bonus pro své zaměstnance, kteří se mohou naučit jazyk nebo si prohloubit odborné znalosti pomocí pokročilejších kurzů.

Závěrečné hodnocení

8.8

Jazykové kurzy OnlineJazyky jsou kvalitní, rozmanité a zábavné. Sice jsou oproti jiným jazykovým kurzům drahé, ale myslím, že možnost získat certifikát, doživotní přístup k zakoupenému kurzu a pomoc lektora za to opravdu stojí. Jedna lekce trvá přibližně 30 minut a je opravdu zábavná, takže vás učení bavit rozhodně bude. Za mě nejlepší jazykový kurz, který jsem měla možnost vyzkoušet. Doporučuji!

Rozsah výuky a obtížnost
9.5
Finanční náročnost
8
Kompatibilita
7
Aplikace OnlineJazyky
9
Metody výuky a funkce
9.5
Jednoduchost ovládání a design
10
Klady
 • Kvalita vzdělání
 • Certifikát
 • Rozmanité a zábavné lekce
 • Velký výběr jazykových kurzů
 • Doživotní přístup ke kurzům
 • Studijní materiály ke stažení
 • Mobilní aplikace pro Android a iOS
 • Demoverze k vyzkoušení
Zápory
 • Vyšší cena
 • Malá nabídka kurzů ruštiny a italštiny

Sdílejte článek

Ohodnoťte recenzi

Celkové hodnocení: 5.0 (31 hlasů)

Autor recenze

Sabina Krejčová
Sabina Krejčová

Sabču zajímají nové technologie, deskové i PC hry, kultura a cestování. Ve volném čase se věnuje geocachingu, vaření nebo svému blogu. Jejím velkým vzorem je herečka Emilia Clarke. Více informací o nás >>

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář
Uživatel
Sabina (8. 4. 2024 21:04)

Nelze se spojit s někým kdo vám pomůže řešit problémy, když nastanou v aplikaci. Třeba nelze doplňovat srdíčka procvičováním, takže se vlastně nemohu učit. Pouze se mi zobrazí, že se vyskytla chyba, zkuste to později. Ale to už je čtyři dny!Takže ano doteď spokojenost,teď už ne.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář