Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
Menu
>

Nejlepší konsolidace půjček 2024

Máte několik dluhů a nemůžete spát? Ideálním řešením je konsolidace půjček. Jednoduchým krokem dosáhnete snížení úroku a poplatků, navíc se prodlouží doba splatnosti. Díky sloučení půjček dokážete své dluhy opět splácet! Vítězem se stala Komerční banka. Mezi nejlepší nebankovní konsolidace patří Zonky.

Úrok od 4,49 %

Oblíbená konsolidace půjček se záznamem v registru. Rychlé vyřízení online a příznivé úrokové sazby. Nejlepší nebankovní konsolidace.

Nejvýhodnější

Konsolidace online se solidním úrokem a nulovými poplatky. Konsolidace od 30 000 do 2 500 000 Kč až na 10 let.

Pro nižší půjčky

Dobrá alternativa od důvěryhodné banky s dlouhou tradicí. Konsolidace půjček již od 2 000 Kč + možnost odpuštění až 15 posledních splátek.

Porovnání 7 konsolidací půjček

Komerční banka Česká spořitelna MONETA Money Bank Zonky Cofidis Home Credit CZ ACEMA
Komerční banka logo konsolidace Česká spořitelna nové logo MONETA Money Bank - logo Zonky logo new zkušenosti s konsolidací Cofidis home credit konsolidace úvěrů acema konsolidace úvěrů
Minimální úroková sazba
5,9 % 4,98 % 6,33 % 4,49 % 8,90 % 10,87 % 9,69 %
Minimální výše
30 000 Kč 20 000 Kč 5 000 Kč 5 000 Kč 30 000 Kč 30 000 Kč 20 000 Kč
Maximální výše
2 500 000 Kč 2 500 000 Kč 1 500 000 Kč 1 200 000 Kč 1 000 000 Kč 700 000 Kč + 5 000 000 Kč
Měsíční splátka
Podle přání klienta Dle výše úvěru a doby splácení Dle výše úvěru a doby splácení Dle výše úvěru a doby splácení Dle výše úvěru a doby splácení Dle výše úvěru a doby splácení Dle výše úvěru a doby splácení
Doba splácení
až 10 let 12 měsíců až 10 let 2 roky až 10 let 12 měsíců až 10 let 12 měsíců až 10 let 2 roky až 9 let 1 rok až 20 let
Předčasné splacení
Navýšení
Poplatky Za sjednání online ne
na pobočce 490 Kč
× Za sjednání online ne 2 % z celkové částky × ×
Podmínky 18 let, platný doklad totožnosti, doklad o příjmu, dokumentace k 1 půjčce 18 let, platný doklad totožnosti, neklienti navíc doklad o příjmu 18 let, 2 platné doklady totožnosti, doklad o příjmu, dokumentace k půjčkám 18 let, platný doklad totožnosti, druhý doklad, bankovní výpisy za poslední tři měsíce 18 let, doložitelný příjem, bez registru dlužníků,
bankovní účet
18 let, 2 platné doklady totožnosti, výpis z běžného účtu, doklad o příjmu, dokumentace k půjčkám 18 let, 2 platné doklady totožnosti, doklad o příjmu, výpis z bankovního účtu za poslední 3 měsíce, nutnost jistit nemovitostí
Žádost online
Online chat/podpora × × × × ×
Žádost telefonicky
Výhody Rychlé vyřízení online Peníze na účtu do 15 minut Se spolužadatelem se sníží úroková sazba až o 2 % Rychlé vyřízení online Bez skrytých poplatků “Půjčí komukoliv” Konsoliduje půjčky v exekuci
Nabídka Nabídka Nabídka Nabídka Nabídka Nabídka Nabídka

Recenze konsolidace Komerční banka

Komerční banka konsolidace půjček recenze

Klady
 • Půjčka až 2,5 milionu Kč
 • Předčasné splacení zdarma
 • Mimořádná splátka zdarma
 • Individuální nastavení podmínek
 • Výhodný úrok od 6,9 % ročně
Zápory
 • Poplatek za vyhodnocení žádosti o úvěr

Optimální půjčka od Komerční banky sloučí vaše úvěry do jednoho výhodnějšího. Sjednocením získáte úrok od 6,9 % ročně. Nechybí možnost individuálního nastavení splátkového kalendáře, kde si sami určíte výši i datum splátek. Čerpat můžete sumy od 30 tisíc Kč do 2,5 milionu Kč s délkou splácení až 10 let.

Předčasné splacení úvěru je zdarma, stejně jako mimořádná splátka. Klienti Komerční banky mohou žádost o konsolidaci vyřešit online v mobilní aplikaci. Ostatní zájemci musí navštívit pobočku se dvěma doklady totožnosti a potvrzením o příjmech či daňovým přiznáním. Online žádost není zpoplatněna, osobní jednání na pobočce stojí 490 Kč.

Administrativu spojenou s konsolidací starších půjček vyřeší Komerční banka za Vás. Vyžaduje pouze originální dokumentaci k úvěrům. Optimální půjčku lze využít ke sjednocení běžných úvěrů, kontokorentů i dluhů na kreditních kartách. Konsolidace dovoluje také navýšení jistiny, tedy získání nového úvěru s dodatečným čerpáním dalších peněz.

Recenze konsolidace Česká spořitelna

Česká spořitelna logo

Klady
 • Půjčí na cokoliv a bez zajištění
 • Do 30 dnů lze odstoupit od smlouvy
 • Řada poboček po celé ČR
 • Solidní úrok
 • Změna výše a data splátky zdarma
 • Odpuštění splátek
Zápory
 • Konsolidace online jen přes aplikaci George
 • Jednorázový poplatek za sjednání

Česká spořitelna je součástí silné skupiny Erste Group, která operuje ve střední a jihovýchodní části Evropy. V České republice je dokonce tou největší bankou co se počtu klientů týče. Ti oceňují důvěryhodnou minulost firmy i širokou pobočkovou síť. Česká spořitelna je oblíbená také v oblasti konsolidace úvěrů.

Úroková sazba začíná již na 6,99 %. Celková suma převedených úvěrů může dosáhnout až 2 500 000 Kč. Měsíční splátky jsou individuální, odvíjejí se od výše úvěru a délky jeho splatnosti. Výši a termín splátky můžete později zdarma změnit. Pokud budete řádně platit, využít lze výhodu v podobě odpuštění až 15 posledních splátek.

Konsolidace půjček online je bohužel možná pouze pro klienty banky, požádáte o ni prostřednictvím internetového bankovnictví George. Pro neklienty je plusovým bodem široká dostupnost poboček, některé bývají otevřené i přes víkend. Smířit se také musíte s poplatkem za sjednání konsolidačního úvěru. Vedení úvěrového účtu už je poté bezplatné.

K úvěrům od České spořitelny si můžete sjednat i dodatečné pojištění schopnosti splácet. Jeho cena se odvíjí od výše splátky. Pokud byste se dostali do komplikované finanční situace, můžete podat žádost o navýšení konsolidace.

Recenze konsolidace Zonky

Logo Zonky recenze

Klady
 • Nejlepší konsolidace půjček se záznamem v registru
 • Vyřízení zcela online pro všechny
 • Úrok od 4,49 % p.a.
 • Možnost refinancování
 • Doba splácení 1 rok až 10 let
 • 100% anonymita
 • Dobré uživatelské recenze a zkušenosti
Zápory
 • Poplatek 2 % z celkové částky

Zonky nabízí výhodné konsolidace nebankovních půjček od 4,49 %. Tyto konsolidace jsou levnější než v bance a bez skrytých poplatků. Navíc nemusíte ani nikam chodit, protože vše vyřídíte z pohodlí domova online. Již druhý den můžete mít peníze na vašem účtu.

Můžete si půjčit částku již od 5 000 Kč, maximální výše je 1 200 000 Kč. Měsíčně lze splácet již od 500 Kč. Doba splácení se pohybuje od 12 měsíců do 10 let, což je obvyklé časové období. Na stránce okamžitě vidíte, jakou částku celkově zaplatíte. Zonky si při sjednání účtuje 2 % z půjčená částky. Například ze 150 000 Kč zaplatíte na poplatcích 3 000 Kč.

Pokud se obáváte neschopnosti splácení, půjčku si jednoduše pojistíte přímo na webu Zonky (od 45 Kč měsíčně). Zonky konsolidace je zajímavou volbou pro klienty, kterým banka odmítá řešit jejich problémy.

Recenze konsolidace Raiffeisen Bank

Logo Raiffeisen Bank Testado

Klady
 • Předčasné splacení zdarma
 • Vyřízení online
 • Neměnná úroková sazba
 • Pojištění k půjčce
 • Další peníze navíc
Zápory
 • Žádné zásadní nedostatky

Raiffeisen Bank patří v oblasti konsolidace půjček rovněž k jedné z nejlepších možností. Tzv. repůjčka vám umožní sloučení nejrůznějších druhů půjček – běžných, kontokorentů, kreditních karet, úvěrů, leasingů na auto a dalších. Sloučit a převést můžete půjčky vedené u kterékoliv banky i nebankovní společnosti. Na původní bance tedy v tomto případě nezáleží.

Dobu splácení si lze nastavit od 3 měsíců až do 10 let. Žádost o sloučení půjček vyplníte jednoduše v pohodlí domova. Taktéž podpis smlouvy lze učinit bez návštěvy pobočky. Raiffeisen Bank se postará o veškerou administrativu, abyste s procesem měli co nejméně práce. Vyřeší za vás převedení hlavní půjčky i ukončení ostatních závazků.

Úroková sazba zůstává od začátku až do konce trvání půjčky stále stejná. Pokud se dostanete k většímu finančnímu obnosu a rozhodnete se půjčku předčasně splatit, nebudete muset platit žádné poplatky. A pokud naopak budete potřebovat něco navíc, RB vám půjčí další peníze do výše 800 000 Kč (částka včetně převedených půjček). Samozřejmostí je pojištění k půjčce.

Recenze konsolidace MONETA Money Bank

MONETA Money Bank - logo

Klady
 • Česká banka
 • Úvěr až 1 500 000 tisíc korun
 • Individuální nastavení splátek
 • Se spolužadatelem nižší úrok
Zápory
 • Nad 600 nelze sjednat online

Českou bankovní instituci MONETA Money Bank můžete znát také pod dřívějším názvem GE Money Bank. Má za sebou delší historii, založena byla v roce 1998. Za dobu svého fungování získala řadu ocenění včetně 1. místa pro Mobilní aplikaci 2017. Pozitivně se dá hodnotit také v oblasti poskytování konsolidace půjček pro dlužníky.

Konsolidace půjček MONETA Money Bank vám umožní sloučit spotřebitelské půjčky, kontokorenty a kreditní karty. Pod jednu půjčku můžete spojit i závazky rodinných příslušníků. Minimální výše úvěru přitom činí 5 tisíc korun, maximální pak až 1 500 000 Kč. Klienti si výši svých měsíčních splátek nastavují sami, ovlivnit mohou také termín pravidelných splátek. Ten je možné v průběhu splácení kdykoliv změnit, za změnu jednorázově zaplatíte 100 Kč.

Moneta konsolidace myslí i na předčasné splacení. Pokud naráz doplatíte celou částku, banka za vás zařídí ukončení konsolidace. Při vložení mimořádné splátky se vám přepočte doba splatnosti. Sjednat si můžete i pojištění schopnosti splácet. Jeho cena se odvíjí od měsíční splátky úvěru a v některých případech může být opravdu dobré nad pojištěním zauvažovat.

Naše výtka se týká konsolidace půjček online, protože kompletně z pohodlí domova vše nevyřídíte. Výše částky nesmí přesáhnout 600 000 Kč. Pro vyšší půjčku se můžete domluvit přes telefon se zaměstnancem společnosti, na pobočku poté přijít podepsat konečný návrh smlouvy.

Recenze konsolidace Cofidis

konsolidace Cofidis

Klady
 • Konsolidace půjčky od 40 000 Kč
 • Vyřízení zcela online pro všechny
 • Doba splácení 1 rok až 10 let
 • Kvalitní pojištění proti neschopnosti splácet
 • Ocenění Nejlepší zákaznická péče
Zápory
 • Nutný negativní zápis v registru dlužníků
 • Bez skrytých poplatků

Konsolidace pro zadlužené nabízí také společnost Cofidis. Cofidis konsolidace vám umožní řešit zbývající výši půjčky, leasingů a karet již od 40 000 Kč až do výše jednoho milionu. Dobu splácení si můžete zvolit od 12 měsíců až po 10 let.

Jednoduché prostředí vám okamžitě ukáže, jakou částku nakonec zaplatíte. Konsolidace Cofidis garantuje jedno z nejlepších RPSN již od 7,90 %. Obávat se nemusíte skrytých poplatků. U Cofidis neplatíte nic za sjednání úvěru, vedení a elektronické výpisy. Proti neschopnosti splácet se můžete pojistit.

Pro někoho ale může být limitem negativní zápis v registru dlužníků.

Recenze konsolidace Home Credit

Recenze konsolidace Home Credit

Klady
 • Konsolidace pro problémové klienty bez zástavy
 • Česká společnost
 • Poskytnutí a vedení půjčky zdarma
 • Změna data splátky zdarma
 • Vysoká kvalita telefonní podpory
Zápory
 • Nebankovní společnost
 • Sjednání pouze po telefonu
 • Úrok sdělí až po odeslání žádosti

Česká nebankovní společnost Home Credit, která je součástí mezinárodní skupiny, byla založená v roce 1997. Specializuje se na spotřebitelské financování, během své existence už poskytla úvěr více než 2 milionům klientů. Populární je rovněž jejich konsolidace půjček pro dlužníky.

Konsolidovat můžete jakékoliv půjčky, kreditní karty, kontokorenty a finanční leasingy. Nezáleží na tom, u jaké společnosti máte úvěry sjednané. Maximální výše úvěru může dosahovat až 600 000 Kč, doba splácení se pohybuje od 2 do 9 let. Datum splatnosti lze změnit zdarma, bezplatné je rovněž předčasné splacení úvěru.

Nevýhodou může být nemožnost sloučení půjček sjednat na pobočce. Se společností totiž můžete komunikovat pouze přes telefon. Na linku ale není problém se dovolat a komunikace s operátory je bezproblémová. Návrh smlouvy vám poté bude zaslán poštou či e-mailem, podepsanou smlouvu musíte poštou odeslat zase zpět. O veškeré změny je rovněž nutné žádat přes telefon.

Ještě výraznějším mínusem jsou netransparentní úroky. Na webu Home Credit sice najdete kalkulačku, ta vám ale předpokládaný úrok nespočítá. Výši úrokové sazby se tak dozvíte až po podání žádosti.

Recenze konsolidace ACEMA

Recenze konsolidace ACEMA

Klady
 • Vysoká max. výše úvěru
 • Bez prokazování příjmů
 • Konsolidace úvěrů v exekuci
Zápory
 • Nebankovní společnost
 • Nejrůznější poplatky
 • Vysoký úrok
 • Nelze sjednat kompletně online

Ryze česká společnost ACEMA na našem trhu figuruje od roku 2000. V současné době patří mezi největší poskytovatele nebankovních úvěrů, kdy jí pod rukama prošlo několik tisíc klientů. I když se řadí k nebankovním společnostem, pyšní se označením tzv. licencovaného poskytovatele.

Největší předností konsolidace dluhů u společnosti ACEMA je její benevolentnost při schvalování. Úvěr si u nich můžete sjednat i pokud máte nějaký ten škraloup v registrech. Konsolidovat lze dokonce i půjčky v exekuci. Je však dobré myslet na to, že úvěr budete krýt nemovitostí. Ne každý nemovitost vlastní, ne každému tato podmínka bude vyhovovat.

Konsolidaci lze sjednat přes infolinku, k podpisu smlouvy se musíte dostavit do sídla firmy či na pobočku, případně si domluvit schůzku s obchodním zástupcem. Pozor si dejte na skryté poplatky, podpis mimo pobočky společnosti může přijít až na 5 tisíc korun. To navíc není jediný poplatek, který vás čeká. Určitě se nevyhnete měsíčnímu poplatku za vedení účtu (349 či 549 Kč) –⁠ a to zdaleka nemusí být jediná dodatečná platba.

Poskytnutý úvěr může dosahovat až na 70 % hodnoty nemovitosti, maximálně pak na 5 milionů korun. Můžete si tedy půjčit výrazně vyšší částku než u ostatních institucí v našem přehledu. Pozornost ale věnujte ne zrovna nízkému úroku.

Vše o konsolidaci půjček

Konsolidace půjček pro dlužníky je pro mnohé velká neznámá. A to je škoda. Konsolidací úvěrů se totiž můžete vymanit z dluhové pasti a měsíčně ušetřit až stovky korun. Na možnost sloučení půjček se proto podíváme podrobněji.

co je konsolidace

Co je konsolidace

Nevíte, co je konsolidace? Pojem konsolidace pochází z latiny a v doslovném překladu znamená upevnění či ustálení. Dnes se slovo konsolidace používá ve smyslu sloučení půjček do jedné. Jak to funguje? Představte si situaci, kdy máte víc půjček u různých institucí a každý měsíc proto musíte hlídat platby odcházející na různé účty. Jde to ale i jednodušeji. Všechny tyto pohledávky lze totiž sloučit do jedné „zastřešující“ půjčky.

Náš tip

Konsolidací můžete sloučit nejen své dluhy, ale také úvěry ostatních členů rodiny.

Pro úplnost musíme zmínit také pojem refinancování půjček. Ten se s konsolidací někdy zaměňuje, pokud ale chceme být přesní, měli bychom je od sebe odlišovat. Při refinancování půjček si totiž převádíte pouze jeden úvěr.

Výhody konsolidace půjček

Konsolidace půjček pro dlužníky má mnoho výhod, kvůli kterým se o ní vyplatí minimálně zauvažovat. Jaké to jsou?

 • Splácení bude přehlednější. Zůstane vám jediný úvěr, v hlavě tak musíte nosit jen jedno datum splatnosti.
 • Vaše měsíční splátky se sníží.
 • Často máte možnost ovlivnit výši splátek a dobu splácení.
 • Pokud se vás týkají poplatky za vedení více úvěrů či sankce z prodlení, elegantně se jim vyhnete.
 • Úvěr si můžete ještě navýšit. Získáte tak další finanční prostředky.
 • Sjednat si můžete pojištění proti neschopnosti splácet, případně pro to stávající získat lepší podmínky.
 • Konsolidovat můžete téměř vše, co si usmyslíte. Od klasických úvěrů přes leasing až po kreditní karty a kontokorenty. Banky mohou mít problém pouze se slučováním úvěrů od nebankovních společností a leasingů vystavených bez nutnosti ověření v registru dlužníků.

Pozor

Stejně jako téměř všechno má svou světlou i tmavou stránku, konsolidace půjček není výjimkou. Mezi nevýhody se řadí delší doba splácení a možné sankce za předčasné splacení úvěru.

Výhody konsolidace

Pro koho je konsolidace půjček vhodná

Kdo by měl nad refinancováním půjček přemýšlet? Zejména ti, kteří se topí v dluzích a jednou provždy by se rádi vymotali z dluhové pasti. Konsolidaci ocení také ti, kteří pomalu začínají ztrácet kontrolu nad svými dluhy a chtějí si udržet přehled. Lepší startovní pozici budou mít obecně ti, kteří své závazky splácejí včas. V takovém případě totiž můžete čekat výhodnou úrokovou míru.

Při vyřizování sloučení půjček ale myslete na to, že si tímto krokem prodlužujete celkovou dobu splácení. Pokud tedy máte stabilní příjem a splácení vám nečiní větší potíže, konsolidace pro vás nemusí být tím nejvhodnějším řešením.

Pokud byste uvažovali o nové půjčce, pořádně si porovnejte jejich úroky a podmínky. Půjčky online si porovnáte mrknutím oka.

Testado radí

Stále si nejste jistí, zda je pro vás sloučení půjček skutečně výhodné? Použijte některou z online kalkulaček. Dosadíte do ní pár základních údajů a ihned se dozvíte, kolik byste konsolidací ušetřili.

Podmínky konsolidace půjček

Aby vám žádost o sloučení půjček nebyla zamítnuta, v bankách musíte splnit několik jasně definovaných podmínek. Stejně jako u běžných úvěrů se obvykle nevyhnete kontrole finanční minulosti a platební morálky. Dále je nutné:

 • Mít uzavřené minimálně 2 úvěry. Maximální počet obvykle není omezen.
 • Splatnost dluhů nesmí být kratší než půl roku, případně jeden rok.
 • Celkový součet dluhů nesmí přesáhnout 500 000 Kč až 1 000 000 Kč. Zcela výjimečně se můžete dostat nad tuto hranici.
 • Celkový součet dluhů zároveň nesmí být nižší než určitá částka (nejčastěji 30 000 Kč).

Splňujete všechny výše uvedené podmínky? Aby vám banka dala zelenou, musíte předložit platný doklad totožnosti. Některé instituce mohou požadovat i doklad o výši příjmů a smlouvy k půjčkám, které hodláte sloučit. Banka následně vaše závazky vůči jiným společnostem vyplatí a poskytne vám půjčku novou.schválení konsolidace půjček pro dlužníky

Bankovní vs. nebankovní společnosti

Možnost konsolidace vás zaujala? O sloučení úvěrů můžete požádat u většiny bankovních, ale také nebankovních institucí. Protože každá společnost nabízí jiné možnosti, je před konečným rozhodnutím ideální prozkoumat víc nabídek.

Nebankovní společnost vám obvykle předloží na první pohled lákavější nabídku. Jejich podmínky pro získání konsolidace nejsou tak striktní, oko mnohdy přimhouří i pokud nemáte ukázkovou platební minulost. Některé instituce mohou lákat na odpuštění několika splátek, případně od nich po uzavření smlouvy můžete získat dárek zdarma.

Náš tip

Před každou půjčkou si důkladně ověřte podmínky a výšku RPSN.

Nenechte se ale nachytat. Nebankovní společnosti v konečném součtu nabízejí výrazně méně výhodné podmínky. Konsolidace pak nemusí plnit svůj účel a vašemu rozpočtu neuleví. Vyplatí se proto dát přednost konsolidaci půjček u bankovních institucí s transparentnějším chováním.

Testado radí

V každém případě platí, že než cokoliv podepíšete, pečlivě projděte každou stranu smlouvy.

Konsolidace půjček se záznamem v registru

Sloučení půjček do jedné je mnohem jednoduší, pokud nemáte negativní záznam v registru dlužníků. Pokud takový záznam v registru máte, musíte se spolehnout na konsolidace nebankovních půjček. Banky bývají v tomto hledu přísné a komunikaci s vámi odmítnou. Jednou z nejlepších možností je konsolidace od Zonky.

Použité zdroje:

http://www.jaknapenize.eu/konsolidace-pujcek-komu-a-kdy-se-slouceni-vice-uveru-do-jednoho-vyplati
https://www.novinky.cz/finance/clanek/zaznam-v-registru-muze-zhatit-dalsi-uver-40021334
https://www.nerdwallet.com/blog/finance/consolidate-debt/
https://www.nolo.com/legal-encyclopedia/debt-consolidation-pros-cons.html
https://www.idnes.cz/finance/archiv/konsolidace-pujcek.K448114

Sdílejte článek

Ohodnoťte článek

Celkové hodnocení: 4.9 (56 hlasů)

Autor článku

Pavla Šindelářová
Pavla Šindelářová

Často ji zastihnete na cestách či u notebooku. A vůbec nejčastěji na cestách s notebook v ruce. Před každým nákupem je zvyklá provést důkladnou rešerši, ráda vám to proto zjednoduší a informace o výběru všemožné elektroniky nabídne na jednom místě. Více informací o nás >>

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář