Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
Menu

Nejlepší konsolidace půjček 2020

Datum 6.5.2020 Pavla Šindelářová Pavla Šindelářová

Ocitli jste se v tíživé finanční situaci? Máte několik dluhů a nemůžete spát? Ideálním řešením je konsolidace půjček. Jednoduchým krokem dosáhnete snížení úroku a poplatků, navíc se prodlouží doba splatnosti. Dluhy tak dokážete opět splácet!

Konsolidaci půjček pro dlužníky si v našem porovnání představíme podrobněji. Součástí testu je přehledné srovnání několika společností a recenze jejich nabídek.

Nejvýhodnější
Equa bank
Náš tip

Doporučená konsolidace online se solidním úrokem a nulovými poplatky. Konsolidace od 50 000 do 700 000 Kč a výhodné pojištění schopnosti splácet.

Skvělá pro nižší půjčky
Česká spořitelna
2. místo

Dobrá alternativa od důvěryhodné banky s dlouhou tradicí. Konsolidace půjček již od 20 000 Kč a možnost odpuštění až 15 posledních splátek.

  Porovnání konsolidací půjček

  Equa bankČeská spořitelnaMONETA Money BankHome Credit CZACEMA
  equa bank konsolidace úvěrůčeská spořitelna konsolidace úvěrůMONETA Money Bank - logo home credit konsolidace úvěrůacema konsolidace úvěrů
  Minimální úroková sazba
  4,8 %4,9 %5,4 %7,5 %6,4 %
  Minimální výše úvěru
  50 000 Kč20 000 Kč30 000 Kč30 000 Kč100 000 Kč
  Maximální výše úvěru
  700 000 Kč800 000 Kč800 000 Kč600 000 Kč5 000 000 Kč
  Doba splácení
  až 10 let3 roky až 10 let2 roky až 10 let2 roky až 10 let1 rok až 20 let
  Měsíční splátka
  Nastavitelná dle výše úvěru a doby spláceníNastavitelná dle výše úvěru a doby spláceníNastavitelná dle výše úvěru a doby spláceníNastavitelná dle výše úvěru a doby spláceníNastavitelná dle výše úvěru a doby splácení
  Konsolidace online
  AnoPouze klienti bankyPouze zaslání žádostiPouze zaslání žádostiPouze zaslání žádosti
  Zdarma1 % z poskytnutého úvěru, maximálně 5 000 KčKonsolidace online zdarma / na pobočce 1 795 KčZdarmaJednorázový poplatek za ověření vhodnosti předmětu zástavy max. 5 000 Kč
  Předčasné splacení
  AnoAnoAnoAnoAno
  Podmínky18 let, platný doklad totožnosti, doklad o příjmu, dokumentace k 1 půjčce18 let, platný doklad totožnosti, neklienti navíc doklad o příjmu18 let, 2 platné doklady totožnosti, doklad o příjmu, dokumentace k půjčkám, u částky nad 500 000 Kč musí být uveden spolužadatel18 let, 2 platné doklady totožnosti, výpis z běžného účtu, doklad o příjmu, dokumentace k půjčkám18 let, 2 platné doklady totožnosti, doklad o příjmu, výpis z bankovního účtu za poslední 3 měsíce, nutnost jistit nemovitostí
   VýhodyK úvěru Equa batoh zdarmaPři řádném splácení odpuštění až 15 posledních splátekSe spolužadatelem nižší úroková sazbaPředčasné splacení zdarmaKonsolidace i bez doložení příjmů
  NabídkaNabídkaNabídkaNabídkaNabídka

  Recenze konsolidace Equa bank

  Recenze konsolidace Equa bank

  Klady
  • Solidní úrok
  • Konsolidace online
  • Poskytnutí a vedení půjčky zdarma
  • Změna výše a data splátky zdarma
  • Výhodné pojištění schopnosti splácet
  Zápory
  • Nesloučí malé půjčky do 50 000 Kč

  Česká banka Equa bank se sice nemůže pochlubit dlouhou historií, za poměrně krátkou dobu svého působení ale zvládla získat tisíce spokojených klientů. Mezi její úspěchy se řadí například zisk několika ocenění v soutěži Zlatá koruna. Známá je také nabídkou úvěrů s výrazně lepšími podmínkami než konkurence.

  Předností konsolidace od Equa bank je nejen snížení stávající úrokové sazby, ale také nulové poplatky za vedení běžného a úvěrového účtu po celou dobu splácení. Zcela bezplatné je také sjednání sloučení půjček. Jednou z možností je přitom pohodlná konsolidace online, kdy bance veškeré potřebné podklady předáte přes internet. Smlouvu k podpisu vám následně doručí kurýr. Vy tak vůbec nemusíte opustit svůj byt.

  Konsolidaci půjček pro dlužníky využijete pro splacení libovolné půjčky z jakékoliv banky či nebankovní instituce. Do žádné z nich není nutné chodit, Equa bank vše vyřídí za vás. Ke konsolidaci si můžete půjčit další peníze navíc, celková výše úvěru může dosahovat až 700 000 Kč. Výše úroku je individuální stejně jako měsíční splátka.

  Banka nabízí také pojištění proti neschopnosti splácet, na výběr jsou 2 varianty rozsahu pojistného krytí obě dostupné za příznivou cenu. Příjemnou tečkou je pak dárek v podobě batohu. Ten obdržíte ke každému sjednanému úvěru nad 50 tisíc korun.

  Recenze konsolidace Česká spořitelna

  Recenze konsolidace Česká spořitelna

  Klady
  • Součást silné skupiny
  • Řada poboček po celé ČR
  • Solidní úrok
  • Změna výše a data splátky zdarma
  • Odpuštění splátek
  Zápory
  • Konsolidace online jen přes aplikaci George
  • Poplatek za sjednání

  Česká spořitelna je součástí silné skupiny Erste Group, která operuje ve střední a jihovýchodní části Evropy. V České republice je dokonce tou největší bankou co se počtu klientů týče. Ti oceňují důvěryhodnou minulost firmy i širokou pobočkovou síť. Česká spořitelna je oblíbená také v oblasti konsolidace úvěrů.

  Úroková sazba začíná již na 4,9 %. Celková suma převedených úvěrů může dosáhnout až 800 000 Kč. Měsíční splátky jsou individuální, odvíjejí se od výše úvěru a délky jeho splatnosti. Výši a termín splátky můžete později zdarma změnit. Pokud budete řádně platit, využít lze výhodu v podobě odpuštění až 15 posledních splátek.

  Konsolidace půjček online je bohužel možná pouze pro klienty banky, požádáte o ni prostřednictvím internetového bankovnictví George. Pro neklienty je plusovým bodem široká dostupnost poboček, některé bývají otevřené i přes víkend. Smířit se také musíte s poplatkem za sjednání konsolidačního úvěru, a to v hodnotě 1 % z celkové výše půjčky (max. 5 000 Kč). Vedení úvěrového účtu už je poté bezplatné.

  K úvěrům od České spořitelny si můžete sjednat i dodatečné pojištění schopnosti splácet (Standard, Plus či S pro seniory). Jeho cena se odvíjí od výše splátky. Pokud byste se dostali do komplikované finanční situace, můžete podat žádost o navýšení konsolidace.

  Recenze konsolidace MONETA Money Bank

  MONETA Money Bank - logo

  Klady
  • Česká banka
  • Úvěr až 800 tisíc korun
  • Individuální nastavení splátek
  • Se spolužadatelem nižší úrok
  Zápory
  • Nelze sjednat kompletně online
  • Poplatek za sjednání na pobočce
  • Poplatek za změnu data splátky

  Českou bankovní instituci MONETA Money Bank můžete znát také pod dřívějším názvem GE Money Bank. Má za sebou delší historii, založena byla v roce 1998. Za dobu svého fungování získala řadu ocenění včetně 1. místa pro Mobilní aplikaci 2017. Pozitivně se dá hodnotit také v oblasti poskytování konsolidace půjček pro dlužníky.

  Konsolidace úvěrů od MONETA Money Bank vám umožní sloučit spotřebitelské půjčky, kontokorenty a kreditní karty. Pod jednu půjčku můžete spojit i závazky rodinných příslušníků. Minimální výše úvěru přitom činí 30 tisíc korun, maximální pak až 800 000 Kč. Klienti si výši svých měsíčních splátek nastavují sami, ovlivnit mohou také termín pravidelných splátek. Ten je možné v průběhu splácení kdykoliv změnit, za změnu jednorázově zaplatíte 100 Kč.

  Nechybí možnost předčasného splacení. Pokud naráz doplatíte celou částku, banka za vás zařídí ukončení konsolidace. Při vložení mimořádné splátky se vám přepočte doba splatnosti. Sjednat si můžete i pojištění schopnosti splácet. Jeho cena se odvíjí od měsíční splátky úvěru a v některých případech může být opravdu dobré nad pojištěním zauvažovat.

  Naše výtka se týká konsolidace půjček online. Bankovní instituce tuto možnost sice na svých stránkách zmiňuje, kompletně z pohodlí domova vše ale nevyřídíte. Se zaměstnancem společnosti se můžete domluvit přes telefon, na pobočku poté přijít podepsat konečný návrh smlouvy.

  Recenze konsolidace Home Credit

  Recenze konsolidace Home Credit

  Klady
  • Česká společnost
  • Poskytnutí a vedení půjčky zdarma
  • Změna data splátky zdarma
  • Vysoká kvalita telefonní podpory
  Zápory
  • Nebankovní společnost
  • Sjednání pouze po telefonu
  • Úrok sdělí až po odeslání žádosti

  Česká nebankovní společnost Home Credit, která je součástí mezinárodní skupiny, byla založená v roce 1997. Specializuje se na spotřebitelské financování, během své existence už poskytla úvěr více než 2 milionům klientů. Populární je rovněž jejich konsolidace půjček pro dlužníky.

  Konsolidovat můžete jakékoliv půjčky, kreditní karty, kontokorenty a finanční leasingy. Nezáleží na tom, u jaké společnosti máte úvěry sjednané. Maximální výše úvěru může dosahovat až 600 000 Kč, doba splácení se pohybuje od 2 do 10 let. Datum splatnosti lze změnit zdarma, bezplatné je rovněž předčasné splacení úvěru.

  Nevýhodou může být nemožnost sloučení půjček sjednat na pobočce. Se společností totiž můžete komunikovat pouze přes telefon. Na linku ale není problém se dovolat a komunikace s operátory je bezproblémová. Návrh smlouvy vám poté bude zaslán poštou či e-mailem, podepsanou smlouvu musíte poštou odeslat zase zpět. O veškeré změny je rovněž nutné žádat přes telefon.

  Ještě výraznějším mínusem jsou netransparentní úroky. Na webu Home Credit sice najdete kalkulačku, ta vám ale předpokládaný úrok nespočítá. Výši úrokové sazby se tak dozvíte až po podání žádosti.

  Recenze konsolidace ACEMA

  Recenze konsolidace ACEMA

  Klady
  • Vysoká max. výše úvěru
  • Bez prokazování příjmů
  • Konsolidace úvěrů v exekuci
  Zápory
  • Nebankovní společnost
  • Nejrůznější poplatky
  • Vysoký úrok
  • Nelze sjednat kompletně online
  • Horší zákaznická podpora

  Ryze česká společnost ACEMA na našem trhu figuruje od roku 2000. V současné době patří mezi největší poskytovatele nebankovních úvěrů, kdy jí pod rukama prošlo několik tisíc klientů. I když se řadí k nebankovním společnostem, pyšní se označením tzv. licencovaného poskytovatele.

  Největší předností konsolidace půjček u společnosti ACEMA je její benevolentnost při schvalování. Úvěr si u nich můžete sjednat i pokud máte nějaký ten škraloup v registrech. Konsolidovat lze dokonce i půjčky v exekuci. Je však dobré myslet na to, že úvěr budete krýt nemovitostí. Ne každý nemovitost vlastní, ne každému tato podmínka bude vyhovovat.

  Konsolidaci lze sjednat přes infolinku, k podpisu smlouvy se musíte dostavit do sídla firmy či na pobočku, případně si domluvit schůzku s obchodním zástupcem. Pozor si dejte na skryté poplatky, podpis mimo pobočky společnosti může přijít až na 5 tisíc korun. To navíc není jediný poplatek, který vás čeká. Určitě se nevyhnete měsíčnímu poplatku za vedení účtu (349 či 549 Kč) –⁠ a to zdaleka nemusí být jediná dodatečná platba.

  Poskytnutý úvěr může dosahovat až na 90 % hodnoty nemovitosti, maximálně pak na 5 milionů korun. Můžete si tedy půjčit výrazně vyšší částku než u ostatních institucí v našem přehledu. Pozornost ale věnujte ne zrovna nízkému úroku.

  Vše o konsolidaci půjček

  Konsolidace půjček pro dlužníky je pro mnohé velká neznámá. A to je škoda. Konsolidací úvěrů se totiž můžete vymanit z dluhové pasti a měsíčně ušetřit až stovky korun. Na možnost sloučení půjček se proto podíváme podrobněji.

  co je konsolidace

  Co je konsolidace

  Nevíte, co je konsolidace? Pojem konsolidace pochází z latiny a v doslovném překladu znamená upevnění či ustálení. Dnes se slovo konsolidace používá ve smyslu sloučení půjček do jedné. Jak to funguje? Představte si situaci, kdy máte víc půjček u různých institucí a každý měsíc proto musíte hlídat platby odcházející na různé účty. Jde to ale i jednodušeji. Všechny tyto pohledávky lze totiž sloučit do jedné „zastřešující“ půjčky.

  Náš tipNáš tip

  Konsolidací můžete sloučit nejen své dluhy, ale také úvěry ostatních členů rodiny.

  Pro úplnost musíme zmínit také pojem refinancování půjček. Ten se s konsolidací někdy zaměňuje, pokud ale chceme být přesní, měli bychom je od sebe odlišovat. Při refinancování půjček si totiž převádíte pouze jeden úvěr.

  Výhody konsolidace půjček

  Konsolidace půjček pro dlužníky má mnoho výhod, kvůli kterým se o ní vyplatí minimálně zauvažovat. Jaké to jsou?

  • Splácení bude přehlednější. Zůstane vám jediný úvěr, v hlavě tak musíte nosit jen jedno datum splatnosti.
  • Vaše měsíční splátky se sníží.
  • Často máte možnost ovlivnit výši splátek a dobu splácení.
  • Pokud se vás týkají poplatky za vedení více úvěrů či sankce z prodlení, elegantně se jim vyhnete.
  • Úvěr si můžete ještě navýšit. Získáte tak další finanční prostředky.
  • Sjednat si můžete pojištění proti neschopnosti splácet, případně pro to stávající získat lepší podmínky.
  • Konsolidovat můžete téměř vše, co si usmyslíte. Od klasických úvěrů přes leasing až po kreditní karty a kontokorenty. Banky mohou mít problém pouze se slučováním úvěrů od nebankovních společností a leasingů vystavených bez nutnosti ověření v registru dlužníků.

  PozorPozor

  Stejně jako téměř všechno má svou světlou i tmavou stránku, konsolidace půjček není výjimkou. Mezi nevýhody se řadí delší doba splácení a možné sankce za předčasné splacení úvěru.

  Výhody konsolidace

  Pro koho je konsolidace půjček vhodná

  Kdo by měl nad refinancováním půjček přemýšlet? Zejména ti, kteří se topí v dluzích a jednou provždy by se rádi vymotali z dluhové pasti. Konsolidaci ocení také ti, kteří pomalu začínají ztrácet kontrolu nad svými dluhy a chtějí si udržet přehled. Lepší startovní pozici budou mít obecně ti, kteří své závazky splácejí včas. V takovém případě totiž můžete čekat výhodnou úrokovou míru.

  Při vyřizování sloučení půjček ale myslete na to, že si tímto krokem prodlužujete celkovou dobu splácení. Pokud tedy máte stabilní příjem a splácení vám nečiní větší potíže, konsolidace pro vás nemusí být tím nejvhodnějším řešením.

  Testado radíTestado radí

  Stále si nejste jistí, zda je pro vás sloučení půjček skutečně výhodné? Použijte některou z online kalkulaček. Dosadíte do ní pár základních údajů a ihned se dozvíte, kolik byste konsolidací ušetřili.

  Podmínky konsolidace půjček

  Aby vám žádost o sloučení půjček nebyla zamítnuta, v bankách musíte splnit několik jasně definovaných podmínek. Stejně jako u běžných úvěrů se obvykle nevyhnete kontrole finanční minulosti a platební morálky. Dále je nutné:

  • Mít uzavřené minimálně 2 úvěry. Maximální počet obvykle není omezen.
  • Splatnost dluhů nesmí být kratší než půl roku, případně jeden rok.
  • Celkový součet dluhů nesmí přesáhnout 500 000 Kč až 1 000 000 Kč. Zcela výjimečně se můžete dostat nad tuto hranici.
  • Celkový součet dluhů zároveň nesmí být nižší než určitá částka (nejčastěji 30 000 Kč).

  Splňujete všechny výše uvedené podmínky? Aby vám banka dala zelenou, musíte předložit platný doklad totožnosti. Některé instituce mohou požadovat i doklad o výši příjmů a smlouvy k půjčkám, které hodláte sloučit. Banka následně vaše závazky vůči jiným společnostem vyplatí a poskytne vám půjčku novou.schválení konsolidace půjček pro dlužníky

  Bankovní vs. nebankovní společnosti

  Možnost konsolidace vás zaujala? O sloučení úvěrů můžete požádat u většiny bankovních, ale také nebankovních institucí. Protože každá společnost nabízí jiné možnosti, je před konečným rozhodnutím ideální prozkoumat víc nabídek.

  Nebankovní společnost vám obvykle předloží na první pohled lákavější nabídku. Jejich podmínky pro získání konsolidace nejsou tak striktní, oko mnohdy přimhouří i pokud nemáte ukázkovou platební minulost. Některé instituce mohou lákat na odpuštění několika splátek, případně od nich po uzavření smlouvy můžete získat dárek zdarma.

  Nenechte se ale nachytat. Nebankovní společnosti v konečném součtu nabízejí výrazně méně výhodné podmínky. Konsolidace pak nemusí plnit svůj účel a vašemu rozpočtu neuleví. Vyplatí se proto dát přednost konsolidaci půjček u bankovních institucí s transparentnějším chováním.

  Testado radíTestado radí

  V každém případě platí, že než cokoliv podepíšete, pečlivě projděte každou stranu smlouvy.

  Použité zdroje:

  http://www.jaknapenize.eu/konsolidace-pujcek-komu-a-kdy-se-slouceni-vice-uveru-do-jednoho-vyplati
  https://www.novinky.cz/finance/clanek/zaznam-v-registru-muze-zhatit-dalsi-uver-40021334
  https://www.nerdwallet.com/blog/finance/consolidate-debt/
  https://www.nolo.com/legal-encyclopedia/debt-consolidation-pros-cons.html
  https://www.idnes.cz/finance/archiv/konsolidace-pujcek.K448114

  Sdílejte článek

  Ohodnoťte článek

  Zatím nikdo neohodnotil, buďte první.

  Autor článku

  Pavla Šindelářová
  Pavla Šindelářová

  Často ji zastihnete na cestách či u notebooku. A vůbec nejčastěji na cestách s notebook v ruce. Před každým nákupem je zvyklá provést důkladnou rešerši, ráda vám to proto zjednoduší a informace o výběru všemožné elektroniky nabídne na jednom místě. Více informací o nás >>

  Podobné články

  Diskuse u článku

  Přidat komentář

  Přidat komentář

  Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

  Odeslat komentář