Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
Menu
>

Nejlepší keto diety 2024 – srovnání, zkušenosti a recenze

Keto Dieta je efektivní způsob, jak opravdu zhubnout. Porovnali jsme 9 z nich a vybrali ty nejlepší. Pokud nevíte, co je keto dieta, pojďte se podívat na přehledného průvodce tímto účinným způsobem hubnutí. Vítězem se stala keto dieta KetoDiet, která nabízí široký sortiment, vysokou kvalitu a individuální přístup. TIP redakce!

Nejlepší keto dieta

Nejlepší keto dieta na našem trhu. Efektivní a účinné hubnutí. Široká nabídka kvalitních potravin a individuální přístup.

Nejlepší cena/kvalita

Pestrý jídelníček, efektivní hubnutí a množství spokojených zákazníků. Dvojka na trhu.

Keto dieta na míru

Dietní balíčky podle fází, velice rozmanitý výběr, kvalitní složení i povedená chuť.

Srovnání 9 keto diet

Název Shrnutí
1. Recenze keto diety KetoDiet KetoDiet
97 % ★★★★★

přečíst recenzi
Vítěz testu. Účinná, kvalitní a oblíbená keto dieta. Vyzkoušet
2. keto dieta ketomix logo Ketomix
94 % ★★★★★

přečíst recenzi
Rozmanité keto potraviny na hubnutí a vysoká kvalita. Vyzkoušet
3. victus keto dieta hodnocení Victus
82 % ★★★★

přečíst recenzi
Rozmanitá nabídka balíčků podle fází diety. Vyzkoušet
4. Test proteinové diety Prodietix. Prodietix
94 % ★★★★★

přečíst recenzi
Pestrý jídelníček na míru. Kvalita za rozumnou cenu. Vyzkoušet
5. keto dieta Chia Shake logo Chia Shake
90 % ★★★★★

přečíst recenzi
Levné a přitom kvalitní keto potraviny na hubnutí i sport. Vyzkoušet
6. Ketofit recenze KetoFit
88 % ★★★★

přečíst recenzi
Keto dieta pro ženy s velkým výběrem potravin. Vyzkoušet
7. keto dieta itsmylife logo It’s my life
84 % ★★★★

přečíst recenzi
Keto dieta o pěti krocích s detailním vysvětlením. Vyzkoušet
8. keto dieta myketologo MyKETO
82 % ★★★★

přečíst recenzi
Keto dieta s vlastními poradenskými centry. Vyzkoušet
9. keto dieta mixaslim logo Mix & Slim
77 % ★★★

přečíst recenzi
Cenově výhodné keto hubnutí z kvalitních surovin.  

Vyzkoušet

Nejlepší keto diety

Recenze keto diety KedoDiet – vítěz testu s velkou a přehlednou nabídkou

Recenze keto diety KetoDietVítěz testuTestado.cz

Klady
 • Výborné hodnocení u zákazníků (nejlepší keto dieta)
 • Kvalitní a chutné výrobky
 • Velká část produktů bez lepku
 • Kompletní balíčky za výhodnou cenu
 • Rychlá příprava
 • Nabídka potravin „po dietě“
 • Vzorový jídelníček
 • Dobrá zákaznická podpora
 • KetoDiet klub (slevy a jídelníček na míru)
Zápory
 • V porovnání s ostatními bez zásadních nedostatků

Hledáte nejlepší a nejúčinnější keto dietu u nás? Z vlastní zkušenosti vám doporučujeme KetoDiet, která dopadla v našem testu nejlépe ze všech. V prvé řadě musíme upozornit na skvělé hodnocení zákazníků. KetoDiet za poslední dobu urazila slušný kus cesty, díky čemuž se rozšířila nabídka potravin a zákaznický servis. Tahle značka si svých zákazníků váží, tudíž její služby zahrnují také konzultace a individuální přístup pod dohledem odborného vedení. Budete hubnou efektivně a zdravě.

KetoDiet sice obecně patří mezi dražší ketodiety, na druhou stranu její proteinové koktejly nabízí za nejnižší ceny. Samozřejmostí jsou výhodné balíčky a dietní plány na delší časová období. Stránka KetoDiet.cz nabízí také BMI kalkulačku, obsáhlý magazín a spoustu chutných receptů. Dozvíte se například jak připravit pomazánku z červené čočky nebo květákovou rýži.

Pokud to myslíte s hubnutím vážně, doporučujeme vám vyzkoušet KetoDiet. Aktuální patří mezi nejlepší ketodiety.

Recenze keto diety KetoMix – velký výběr a kvalita potravin

Keto dieta KetoMix

Klady
 • Zavedená firma
 • Velký výběr keto potravin
 • Výborné hodnocení u zákazníků
 • Skvělá zákaznická podpora
 • Přehledná dieta i e-shop
Zápory
 • Průměrná cena
 • Některým nechutná

Která keto dieta patří mezi druhou nejlepší? KetoMix patří mezi nejznámější a největší specialisty na ketonovou dietu. O kvalitě vypovídá i hodnocení na Heurece a jiných srovnávacích serverech, kde nad svou konkurencí vítězí jak v rámci spokojenosti zákazníků, tak také v oblíbenosti. V naší recenzi chválíme především velký výběr proteinových potravin a skvělý zákaznický servis. Dietní plány jsou přehledně vysvětleny a na webu najdete celou řadu praktických tipů. Budete-li mít jakékoliv otázky, můžete kontaktovat podporu.

KetoMix dieta se skládá ze tří fází. Má promyšlené a snadno aplikovatelné jídelníčky. Potraviny si lze koupit zvlášť i ve výhodných balíčcích. Na výběr máte z různých příchutí koktejlů i z náhražek s vysokým obsahem bílkovin od těstovin, přes polévky, až po dezerty. Ve všech fázích hubnutí můžete jíst libovolné potraviny z nabídky Ketomixu. Navíc se jídelníček po celou dobu doplňuje i klasickou stravou, která je přesně daná. Cenově se tato proteinová strava řadí do průměru na trhu.

Recenze keto diety Victus – pestrá nabídka balíčků podle fází diety

keto dieta victus

Klady
 • Atraktivní výběr jídel
 • Kvalitní složení
 • Balíčky podle fází
 • Dietní balíčky na míru
 • Možnost konzultace
 • Přehledný web
Zápory
 • Bez vaření pouze 1 fáze

Chtěli byste vyzkoušet keto dietu, ale odrazuje vás složitý výběr surovin a zdlouhavé vaření? S proteinovou dietou Victus se nemusíte zaobírat složitým sestavováním jídelníčku, a navíc si opravdu pochutnáte.

Dietní balíčky Victus jsou sestavy a rozděleny podle jednotlivých dietních fází, které jsou přehledně a jasně popsány na webových stránkách. V případě nejasností máte navíc možnost si domluvit individuální konzultaci či se přímo zapojit do speciálního dietního programu. Za pochvalu stojí nejen kvalita surovin a velmi povedená chuť, ale také nesmírně rozmanitá nabídka. Ke každé dietní fázi máte na výběr hned několik variant. Dostupné jsou balíčky hotových jídel na 7 či 14 dní a jednotlivé varianty se liší i svým složením. Pro přísnou dietu se hodí balíčky s lehkou stravou a polévkami. Pro ty, kteří chtějí shodit jen pár kilo, jsou vhodné balíčky s vydatnějšími obědy.

Kromě balíčků, které vám obstarají snídaně, svačiny, obědy i večeře, můžete svůj jídelníček doplnit o zdravé mlsky. V nabídce na vás čeká například cenově výhodné balení proteinových tyčinek, sada na přípravu nadýchaných palačinek, ale třeba i dárkový balíček nízkosacharidových sladkostí.

Recenze keto diety Prodietix – pestrá keto dieta na míru

Test proteinové diety Prodietix.

Klady
 • Pestrý výběr jídel
 • Kombinace s běžným jídlem
 • Pokrmy jsou obohaceny o vitamíny a minerály
 • Dostupná cena
 • Dieta na míru
 • Kvalitní potraviny
 • Lze také konzumovat povolenou zeleninu
Zápory
 • Kombinace s vlastními jídly může být časově náročnější

Prodietix je kvalitní keto dieta, která je jedinečná tím, že vám nabídne jídelníček na míru. Takto vytvořený balíček se liší podle toho, jakou máte momentální hmotnost a jakou máte představu o váhovém úbytku. Také se odvíjí od toho, kolik věnujete fyzické aktivitě, které partie považujete za problematické, jak dlouho spíte, jaké máte zaměstnání a samozřejmě zohledňuje věk a pohlaví.

Proteinová dieta Prodietix je vhodná jak pro ženy, tak pro muže, a nemusíte při ní vynaložit žádné fyzické úsilí navíc. Vše se zakládá na jídelníčku, který se v jednotlivých fázích mírně liší.

V první fázi hubnutí jíte pouze proteinová jídla Prodietix, ve druhé fázi již nahradíte jedno z hlavních jídel (oběd či večeři) za jídlo běžné a ve třetí fázi již nahradíte jídla dvě. Výhodou této diety je také oproti jiným proteinovým dietám možnost konzumovat povolenou zeleninu. To je i takovým malým bonusem, jak zahnat případný hlad, nebo k zásobení vlákninou, která je u některých keto diet omezená. 

Tato ketonová dieta patří k těm levnějším, nabízí však pěkný výběr jídel obohacených o vitamíny a minerály, a ve druhé a třetí fázi je kombinována s běžným jídlem. 

Recenze keto diety Chia Shake – dobrá alternativa

Chia Shake - test ketodiety

Klady
 • Nízká cena
 • Jednoduchá a přehledná dieta
 • Vysoká kvalita potravin a vyvážené živiny
 • Pro různé hubnoucí diety i pro sportovce
 • Zákaznická podpora, info o ketodietě a zajímavé články
Zápory
 • Menší výběr výrobků
 • Plán bez přizpůsobení dle aktuální váhy

Chia Shake vás ve srovnání s ostatními keto výrobci překvapí nízkou cenou svých produktů a přitom jejich vysokou kvalitou. Všechna jídla splňují i ty nejvyšší nároky na zdravou stravu, mají vyvážený poměr všech živin, a jak již napovídá název, obsahují i superpotravinu chia semínka. Na rozdíl od konkurence je Chia Shake určený nejen pro hubnutí, ale i jako klasická fitness strava. Můžete s ním držet různé typy diet založených na malém množství sacharidů a zvýšeném příjmu bílkovin. Všechny jsou samozřejmě u výrobce na webových stránkách dobře popsány a vysvětleny.

Jídelníček pro keto dietu Chia Shake je celkově přehledný, snadno pochopitelný a stručný. Někomu může méně detailní přizpůsobení různým typům postavy vadit, jiní zase jednoduchost a svobodu bez přesně sestavených tabulek ocení. Samozřejmě v případě potřeby se lze obrátit na podporu a k ruce jsou vám i inspirační a vzdělávací články. Chia Shake nabízí samostatně prodejné produkty i zvýhodněné balíčky. Množství nabízených výrobků je svým rozsahem menší, přesto máte na výběr z koktejlů i proteinových polévek, omelet nebo třeba dezertů.

Jak vybrat keto dietu

Keto dieta je jedním z účinných způsobů, jak zhubnou a spolehlivě se zbavit přebytečných kilogramů. Nebudete při ní hladovět, zato je nutné výrazně změnit svůj jídelníček. Pojďte se podívat, jak vlastně funguje, jaké jsou její výhody i nevýhody a zjistit, zda bude tím pravým pro vás.

Recenze keto diety KetoDiet

Co je keto dieta a jak funguje?

Keto, ketonová, ketogenní, bílkovinová nebo také proteinová dieta. To všechno jsou názvy pro stejnou úpravu jídelníčku, která patří mezi jedny z nejúčinnějších způsobů hubnutí. Poprvé ji představil endokrinolog Henrym Geyelinom již v roce 1921. Zajímavostí je, že původně nebylo jejím cílem shození přebytečných kilogramů, ale boj proti epilepsii. Po vynalezení účinnějšího léku se na ketogenní dietu téměř zapomnělo. Až později byla znovu objevená a dnes si získává stále větší oblibu.

Jak již napovídá název, bílkovinová dieta se zakládá primárně na konzumaci bílkovin a také tuků na úkor cukrů (sacharidů) – jejich příjem je snížený na nulu nebo na naprosté minimum. Taková úprava jídelníčku spustí v těle během krátkého času takzvanou ketózu. Jedná se o proces, kdy se kvůli absenci cukrů, jakožto našeho hlavního energetického zdroj, začnou pálit tukové zásoby, kterých se chceme zbavit. Zatímco tuk tělo během nedostatku sacharidů odbourává, svalová hmota zůstává díky velkému množství přijatých bílkovin zachovaná.

keto hubnutí

Kdy má smysl nasadit keto dietu?

Nevíte, jak zhubnout? Tak jste tady správně, protože ketodieta slouží především ke shození přebytečných kilogramů. Nejedná se o trvalý styl stravování. Až splní svůj účel, přejdete zase pomalu na normální stravování. Samozřejmě i poté je nutné jíst zdravě a správně, aby se vám shozené kilogramy nevrátily. Výhodou je, že již bude stačit udržovat stálou hmotnost, což není tak náročné jako hubnutí. Při spolupráci s firmami specializujícími se na keto diety navíc budete mít správné stravovací návyky po skončení diety již zažité.

Náš tip

Hledáte dietu plnou čerstvých potravin, které vám někdo naservíruje úplně bez práce? U lowcarb krabičkových diet si sice trochu připlatíte, ale zato už nemusíte vůbec vařit.

Ketonová dieta je vhodná jak pro muže, tak pro ženy. Lze ji použít pro zbavení se jen pár nadbytečných kilogramů i pro řešení vyššího stupně obezity. Pokud je však vaším snem vyrýsovaná postava, nevyhnete se fyzické zátěži. Každá dieta včetně proteinové pouze pálí tuky. Kondici a dostatek svalové hmoty bez cvičení nezískáte. Vedle lidí, kteří chtějí jen zhubnout bez ambice mít skvělé fitness tvary, se ketogenní dieta hodí i pro opačnou skupinu lidí – nadšeným sportovcům může být skvělým pomocníkem pro spálení posledního nežádoucího tuku, který brání vyniknutí svalů.

Náš tip

Víte, že je ketogenní dieta používána při léčbě epilepsie u dětí a dospělých?

Keto dieta a cvičení

Jak již bylo zmíněno výše, keto dieta v žádném případě nenahrazuje fyzickou aktivitu. Dobrou zprávou ale pro mnoho lidí bude, že funguje i bez nutnosti pravidelného cvičení. Pracuje totiž na principu ketózy. Na rozdíl od ostatních metod hubnutí nepočítáte žádné kalorie. To znamená, že se nemusíte příliš omezovat v jídle, a zároveň ani není nutné zvyšovat výkon pro spalování většího množství energie. Po nastartování ketózy tělo samo začne využívat tukové zásoby jako palivo pro běžné denní činnosti.

Náš tip

Pokud vás keto dieta neoslovila, zkuste se podívat na krabičkovou dietu, vege krabičkovou dietu, alternativní stravu nebo další typy diet.

Samozřejmě pohyb s hubnutím pomáhá a má výrazný pozitivní vliv na naše zdraví. Navzdory tomu, že můžete zhubnout i bez fyzické námahy, je dobré alespoň nějaké cvičení do svého života zařadit. Tento zvyk vám pak bude nápomocný v době, kdy skončíte s keto dietou a budete udržovat svou váhu na získané normě.

Testado radí

Během prvních dní keto diety cvičení omezte nebo úplně vynechejte. Přechod na jinou formu pálení energie je pro tělo zatěžující a mělo by mít čas se s ním vyrovnat.

Vhodné potraviny a strava během diety

Jak již víte, při proteinové dietě je nutné zvýšit množství přijatých bílkovin. Důležitější částí pro spuštění ketózy je ale snížení sacharidů na maximálních 50 gramů za den, ideálně méně než 20 gramů. Pokud jich přijmete více, ketóza nenastane a hubnout nezačněte. Říkáte-li si nyní, že to bez problémů bez cukrů vydržíte, možná vás překvapí, v čem všem se sacharidy nachází. Při keto dietě se budete úplně muset rozloučit s potravinami jako je například:

 • Med, cukr a všechny sladkosti
 • Bílá mouka a výrobky z ní (pečivo, cereálie, těstoviny atd.)
 • Bílá rýže
 • Brambory
 • Některé ovoce (např. banány, hroznové víno, meloun)
 • Některá zelenina (např. mrkev, kukuřice, hrášek)
 • Zahuštěné omáčky, brambůrky, kečup, hořčice a jiné upravované výrobky

Povolené je naopak maso včetně ryb a mořských plodů, vejce, různé oleje, máslo, ořechy a zelenina; zejména listová, avokádo, květák, brokolice, ředkvičky a další. Na pomezí se pak nachází méně sladké ovoce a mléčné výrobky. U nich se upřednostňuje tučnější varianta; ideální je například zakysaná smetana, šlehačka, cottage, mozzarella, niva, parmezán, kozí sýr nebo plnotučný jogurt.

Recenze keto diety KetoDiet

Speciální potraviny pro keto dietu

Pokud se rozhodnete držet keto dietu sami jen s běžně dostupnými potravinami ze supermarketu, objevíte hned několik komplikací. Tou první je cena, protože jídlo plné bílkovin stojí zpravidla více. Hlavním problémem ale bývá obtížné dodržování malého množství cukrů. I „povolené potraviny“ totiž obsahují nějaké sacharidy. Ve výsledku tak budete muset nahlížet do výživových tabulek více, než kdybyste si hlídali kalorie. A i když se vám podaří snížit cukry na správnou úroveň, nemáte stále vyhráno. Jídelníček musí být vyvážený a obsahovat všechny potřebné látky. Například nedostatek vlákniny, která se vyskytuje velmi často spolu s cukry, může způsobit trávicí potíže.

Celá řada firem se rozhodla řešit tyto problémy díky výrobě speciálního proteinového jídla pro keto dietu. Ty, které jsme vám představili výše v celkovém srovnání, to podle našeho názoru zvládaly na jedničku. Složení dokáže spolehlivě nastartovat ketózu, aniž byste museli řešit množství sacharidů, a především má vyvážený poměr důležitých látek. Dalším příjemným plusem a důvodem, proč se vyplatí zkusit keto potraviny, je jejich nízká cena. Jedna porce vás vyjde přibližně stejně, mnohdy i levněji, než kdybyste si připravovali běžné jídlo.

Specializované keto potraviny mohou být ve formě drinků nebo náhražek klasického pestrého jídelníčku. Setkáte se například s polévkami, pečivem, těstovinami, kašemi, palačinkami, pudinky i se sladkostmi, které samozřejmě mají složení plné bílkovin s minimem sacharidů. Svou chutí se snaží co nejvíce napodobovat běžnou stravu.

hubnoucí koktejl

Podpora při keto dietě

Kromě samotných specializovaných potravin jsou i další důvody, proč se vyplatí nezačínat s keto dietou samostatně. Pokud vám nebude cokoliv jasné nebo pokud budete mít otázky, výrobce keto stravy vám ochotně poradí. Většina firem nabízí hned několik způsobů konzultace od často kladených otázek, přes sociální sítě, až po telefonickou nebo e-mailovou podporu.

Náš tip

Pro zájemce o hubnutí jsme připravili podrobný článek o proteionových dietách. Pokud vás zajímá, jak taková proteinová dieta funguje a v čem je dobrá, přečtěte si naše rady.

Jídelníčky, keto recepty a průběh diety

Výrobci keto stravy pro vás ve většině případů připravili keto dieta jídelníček, ke kterým si stačí si zakoupit kompletní balíček potravin na vybraný počet dní. Druhou možností je pak samostatné sestavení stravy, při němž se budete řídit vzorem a doporučením ohledně složení diety. V takovém případě vám jistě přijde vhod celá řada dostupných receptů. Ty můžete najít přímo na stránkách výrobců, kde jsou přizpůsobené přímo pro daný výrobek, ale inspiraci objevíte i kdekoliv na internetu.

Ketonová dieta má dvě hlavní fáze. V první intenzivně hubnete a v druhé postupně přecházíte z vysoko-proteinového jídla na běžné zdravé stravování. Druhá fáze je stejně zásadní jako ta první a rozhodně byste ji neměli podceňovat, aby nedošlo k nežádoucímu jojo efektu a k vrácení se na původní váhu. Každý z výrobců keto potravin má tyto fáze rozdělené dohromady do dvou až pěti částí. Pro každou z nich najdete přehledné vysvětlení, co v danou dobu máte jíst. Dietní plány bývají různě dlouhé a jsou většinou závislé na tom, kolik kilogramů chcete shodit.

Keto dieta, zdraví a případná rizika

Držíte-li ketonovou dietu správně, budete bez problémů hubnout. Důležité je však říct, že přechod na ketózu může kromě spalování tuků vyvolat i další jevy v těle, které nejsou právě žádoucí. Někdo může například mít zvláštní pachuť v ústech. Často také bývá dech cítit nezvykle a mírně po čpavku. Všechno má zkrátka své výhody i nevýhody a mnohdy dokonce rizika, o kterých předem měli vědět a dobře je zvážit.

Trvá pár dní, než se po změně jídelníčku proces ketózy spustí a než se s ním tělo vyrovná. U některých lidí se může vyskytnout dočasně takzvaná „keto chřipka“. Projevuje se větší mírou únavy, pocitem hladu nebo zažívacími problémy. Po překonání prvotní adaptační fáze již hlad pociťovat nebudete a v porovnání s normálními dny se obvykle dostaví i příval energie.

Stav keto diety je pro tělo zátěží. Proto ji nasaďte jen tehdy, když jste v dobré zdravotní kondici. I v případě, že právě proděláváte jen obyčejnou chřipku, počkejte se změnou stravy několik dní. Pokud trpíte vážnějšími zdravotními komplikacemi, raději hubněte pomalu klasickým způsobem. Ketodieta může být velmi riskantní především v těchto případech a pro tyto osoby:

 • Těhotné a kojící ženy
 • Diabetici
 • Lidé s onemocněním jater, ledvin, srdce, slinivky a lymfatického systému
 • Uživatelé antidepresiv
 • Po prodělání cévní nebo mozkové příhody
 • Při onemocnění štítné žlázy
 • Při onemocnění střev a při výrazných trávicích potížích
Pozor

O některých onemocněních ani nemusíte vědět. Pokud chcete mít jistotu, že vám keto dieta nezhorší zatím skrytý zdravotní problém, absolvujte předem prohlídku u lékaře. V takovém případe určitě doporučujeme spolupráci s výživovou poradnou.

Hlavní výhody a negativní zkušenosti

Klady
 • Hubnutí je rychlé
 • Bez hladovění
 • Není nutné sportovat
 • Nedochází k úbytku svalové hmoty
 • Nemusíte počítat kalorie ani jiné údaje
 • Ketóza dodává energii
Zápory
 • Omezený výběr jídel (což platí při každé dietě)
 • Často počáteční „keto chřipka“
 • Velká zátěž pro tělo
 • Odér čpavku, nepříjemná chuť v ústech
 • Nevhodná, pokud trpíte zdravotními komplikacemi
 • Bez správného zakončení hrozí jojo efekt

Sdílejte článek

Ohodnoťte článek

Celkové hodnocení: 4.8 (656 hlasů)

Autor článku

Katka Muchová
Katka Muchová

Profesně napůl redaktorka, napůl výcvikářka psů. Ve volném čase milovnice fotografování, umění, nových technologií a brouzdání po internetu, kde hledám informace o společenském dění a zajímavé produkty. Baví mě testování různých vychytávek a ráda s jejich výběrem pomáhám ostatním. Facebook redaktorky.

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář