fbpx
Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
Menu

Nejlepší keto diety 2021 – srovnání a recenze

Datum 26.5.2021 Katka Muchová Katka Muchová

Hledáte efektivní způsob, jak zhubnout? V takovém případě vám doporučujeme keto dietu. Porovnali jsme 7 z nich a vybrali ty nejlepších. Pokud nevíte, co je keto dieta, pojďte se podívat na přehledného průvodce tímto účinným způsobem hubnutí.

Vítězem se stala keto dieta KetoMix. Krásné 2. místo obsadila Chia Shake za příznivou cenu se zachováním vysoké kvality potravin.

Nejlepší keto dieta

Nejlepší keto dieta na trhu. Pestrý jídelníček, efektivní hubnutí a obrovské množství spokojených zákazníků.

Pro sportovce

Levná keto dieta, která je vhodná na hubnutí i sport. Nabízí spoustu dobrých příchutí koktejlů.

Pro ženy

Nejlepší keto dieta pro ženy s velkým výběrem potravin. Široká nabídka příchutí včetně teplé stravy.

1Srovnání 7 keto diet

Název Shrnutí
1. keto dieta ketomix logo Ketomix
95 % ★★★★★

přečíst recenzi
Vítěz testu. U zákazníků velmi oblíbená keto dieta Vyzkoušet
2. keto dieta Chia Shake logo Chia Shake
90 % ★★★★★

přečíst recenzi
Levné a přitom kvalitní keto potraviny na hubnutí i sport Vyzkoušet
3. keto dieta KetoFit logo KetoFit
88 % ★★★★

přečíst recenzi
Keto dieta pro ženy s velkým výběrem potravin Vyzkoušet
4. keto dieta ketodiet logo KetoDiet
86 % ★★★★

přečíst recenzi
Účinná a mezi zákazníky oblíbená keto dieta Vyzkoušet
5. keto dieta itsmylife logo It’s my life
84 % ★★★★

přečíst recenzi
Keto dieta o pěti krocích s detailním vysvětlením Vyzkoušet
6. keto dieta myketologo MyKETO
82 % ★★★★

přečíst recenzi
Keto dieta s vlastními poradenskými centry Vyzkoušet
7. keto dieta mixaslim logo Mix & Slim
77 % ★★★

přečíst recenzi
Cenově výhodné keto hubnutí z kvalitních surovin  

Vyzkoušet

2Nejlepší keto diety

Recenze keto diety KetoMix – vítěz testu s velkou a přehlednou nabídkou

Keto dieta KetoMixVítěz testuTestado.cz

Klady
 • Zavedená firma
 • Velký výběr keto potravin
 • Výborné hodnocení u zákazníků
 • Skvělá zákaznická podpora
 • Přehledná dieta i e-shop
Zápory
 • Průměrná cena

Která keto dieta je nejlepší? KetoMix patří mezi nejznámější a největší specialisty na ketonovou dietu. O kvalitě vypovídá i hodnocení na Heurece a jiných srovnávacích serverech, kde nad svou konkurencí vítězí jak v rámci spokojenosti zákazníků, tak také v oblíbenosti. V naší recenzi chválíme především velký výběr proteinových potravin a skvělý zákaznický servis. Dietní plány jsou přehledně vysvětleny a na webu najdete celou řadu praktických tipů. Budete-li mít jakékoliv otázky, můžete kontaktovat podporu.

KetoMix dieta se skládá ze tří fází. Má promyšlené a snadno aplikovatelné jídelníčky. Potraviny si lze koupit zvlášť i ve výhodných balíčcích. Na výběr máte z různých příchutí koktejlů i z náhražek s vysokým obsahem bílkovin od těstovin, přes polévky, až po dezerty. Ve všech fázích hubnutí můžete jíst libovolné potraviny z nabídky Ketomixu. Navíc se jídelníček po celou dobu doplňuje i klasickou stravou, která je přesně daná. Cenově se tato proteinová strava řadí do průměru na trhu.

Recenze keto diety Chia Shake – levná a přitom velmi kvalitní keto dieta

Chia Shake - test ketodiety

Klady
 • Nízká cena
 • Jednoduchá a přehledná dieta
 • Vysoká kvalita potravin a vyvážené živiny
 • Pro různé hubnoucí diety i pro sportovce
 • Zákaznická podpora, info o ketodietě a zajímavé články
Zápory
 • Menší výběr výrobků
 • Plán bez přizpůsobení dle aktuální váhy

Chia Shake vás ve srovnání s ostatními keto výrobci překvapí nízkou cenou svých produktů a přitom jejich vysokou kvalitou. Všechna jídla splňují i ty nejvyšší nároky na zdravou stravu, mají vyvážený poměr všech živin, a jak již napovídá název, obsahují i superpotravinu chia semínka. Na rozdíl od konkurence je Chia Shake určený nejen pro hubnutí, ale i jako klasická fitness strava. Můžete s ním držet různé typy diet založených na malém množství sacharidů a zvýšeném příjmu bílkovin. Všechny jsou samozřejmě u výrobce na webových stránkách dobře popsány a vysvětleny.

Jídelníček pro keto dietu Chia Shake je celkově přehledný, snadno pochopitelný a stručný. Někomu může méně detailní přizpůsobení různým typům postavy vadit, jiní zase jednoduchost a svobodu bez přesně sestavených tabulek ocení. Samozřejmě v případě potřeby se lze obrátit na podporu a k ruce jsou vám i inspirační a vzdělávací články. Chia Shake nabízí samostatně prodejné produkty i zvýhodněné balíčky. Množství nabízených výrobků je svým rozsahem menší, přesto máte na výběr z koktejlů i proteinových polévek, omelet nebo třeba dezertů.

Recenze keto diety KetoFit – ketodieta speciálně přizpůsobená pro ženy

test keto diety KetoFit

Klady
 • Odborně sestavené a vyvážené složení
 • Široká nabídka výrobků
 • Dobrý zákaznický a poradenský servis
 • Recepty, inspirace a info o ketodietě na webu
 • Možnost diskrétního doručení
Zápory
 • Jen pro ženy
 • Koktej se hůře rozmíchává
 • Chuťově nemusí každému vyhovovat

Na dietě KetoFit je zajímavé, že je zaměřená speciálně na ženy a svým sestavením se snaží co nejlépe přizpůsobit jejich potřebám. Na vývoji se podíleli čeští odborníci na produkty pro vrcholové sportovce. Jedná se o plnohodnotnou a vyváženou stravu, jejíž součástí je celá řada výrobků od koktejlů, přes alternativu k pečivu, těstovinám, dezertům i teplým jídlům. Chuťově se snaží napodobovat klasickou stravu, avšak samozřejmě je zde určitý rozdíl. V nabídce najdete velké množství produktů, jež můžete libovolně kombinovat a kupovat ve výhodných baleních i samostatně.

Příprava KetoFitu nezabere příliš času, avšak práškové výrobky je nutné poctivě rozmíchávat, aby netvořily sražené kusy. Za pochvalu stojí podpora při dodržování diety a dobrá poradenská činnost. Na webu najdete mnoho zajímavých informací, receptů a další tematické keto inspirace. Ženy, které nechtějí svou snahu o hubnutí prozrazovat okolí, jistě ocení možnost diskrétního doručení. Dalšími výhodami, které vám s touto přehlednou dietou ještě více pomohou, je nabídka sestavení jídelníčku na míru nebo virtuální spíž pro objednávky.

3Jak vybrat keto dietu

Keto dieta je jedním z účinných způsobů, jak zhubnou a spolehlivě se zbavit přebytečných kilogramů. Nebudete při ní hladovět, zato je nutné výrazně změnit svůj jídelníček. Pojďte se podívat, jak vlastně funguje, jaké jsou její výhody i nevýhody a zjistit, zda bude tím pravým pro vás.

Co je keto dieta a jak funguje?

Keto, ketonová, ketogenní, bílkovinová nebo také proteinová dieta. To všechno jsou názvy pro stejnou úpravu jídelníčku, která patří mezi jedny z nejúčinnějších způsobů hubnutí. Poprvé ji představil endokrinolog Henrym Geyelinom již v roce 1921. Zajímavostí je, že původně nebylo jejím cílem shození přebytečných kilogramů, ale boj proti epilepsii. Po vynalezení účinnějšího léku se na ketogenní dietu téměř zapomnělo. Až později byla znovu objevená a dnes si získává stále větší oblibu.

Jak již napovídá název, bílkovinová dieta se zakládá primárně na konzumaci bílkovin a také tuků na úkor cukrů (sacharidů) – jejich příjem je snížený na nulu nebo na naprosté minimum. Taková úprava jídelníčku spustí v těle během krátkého času takzvanou ketózu. Jedná se o proces, kdy se kvůli absenci cukrů, jakožto našeho hlavního energetického zdroj, začnou pálit tukové zásoby, kterých se chceme zbavit. Zatímco tuk tělo během nedostatku sacharidů odbourává, svalová hmota zůstává díky velkému množství přijatých bílkovin zachovaná.

keto hubnutí

Kdy má smysl nasadit keto dietu?

Nevíte, jak zhubnout? Tak jste tady správně, protože ketodieta slouží především ke shození přebytečných kilogramů. Nejedná se o trvalý styl stravování. Až splní svůj účel, přejdete zase pomalu na normální stravování. Samozřejmě i poté je nutné jíst zdravě a správně, aby se vám shozené kilogramy nevrátily. Výhodou je, že již bude stačit udržovat stálou hmotnost, což není tak náročné jako hubnutí. Při spolupráci s firmami specializujícími se na keto diety navíc budete mít správné stravovací návyky po skončení diety již zažité.

Ketonová dieta je vhodná jak pro muže, tak pro ženy. Lze ji použít pro zbavení se jen pár nadbytečných kilogramů i pro řešení vyššího stupně obezity. Pokud je však vaším snem vyrýsovaná postava, nevyhnete se fyzické zátěži. Každá dieta včetně proteinové pouze pálí tuky. Kondici a dostatek svalové hmoty bez cvičení nezískáte. Vedle lidí, kteří chtějí jen zhubnout bez ambice mít skvělé fitness tvary, se ketogenní dieta hodí i pro opačnou skupinu lidí – nadšeným sportovcům může být skvělým pomocníkem pro spálení posledního nežádoucího tuku, který brání vyniknutí svalů.

Keto dieta a cvičení

Jak již bylo zmíněno výše, keto dieta v žádném případě nenahrazuje fyzickou aktivitu. Dobrou zprávou ale pro mnoho lidí bude, že funguje i bez nutnosti pravidelného cvičení. Pracuje totiž na principu ketózy. Na rozdíl od ostatních metod hubnutí nepočítáte žádné kalorie. To znamená, že se nemusíte příliš omezovat v jídle, a zároveň ani není nutné zvyšovat výkon pro spalování většího množství energie. Po nastartování ketózy tělo samo začne využívat tukové zásoby jako palivo pro běžné denní činnosti.

Samozřejmě pohyb s hubnutím pomáhá a má výrazný pozitivní vliv na naše zdraví. Navzdory tomu, že můžete zhubnout i bez fyzické námahy, je dobré alespoň nějaké cvičení do svého života zařadit. Tento zvyk vám pak bude nápomocný v době, kdy skončíte s keto dietou a budete udržovat svou váhu na získané normě.

Testado radíTestado radí

Během prvních dní keto diety cvičení omezte nebo úplně vynechejte. Přechod na jinou formu pálení energie je pro tělo zatěžující a mělo by mít čas se s ním vyrovnat.

Vhodné potraviny a strava během diety

Jak již víte, při proteinové dietě je nutné zvýšit množství přijatých bílkovin. Důležitější částí pro spuštění ketózy je ale snížení sacharidů na maximálních 50 gramů za den, ideálně méně než 20 gramů. Pokud jich přijmete více, ketóza nenastane a hubnout nezačněte. Říkáte-li si nyní, že to bez problémů bez cukrů vydržíte, možná vás překvapí, v čem všem se sacharidy nachází. Při keto dietě se budete úplně muset rozloučit s potravinami jako je například:

 • Med, cukr a všechny sladkosti
 • Bílá mouka a výrobky z ní (pečivo, cereálie, těstoviny atd.)
 • Bílá rýže
 • Brambory
 • Některé ovoce (např. banány, hroznové víno, meloun)
 • Některá zelenina (např. mrkev, kukuřice, hrášek)
 • Zahuštěné omáčky, brambůrky, kečup, hořčice a jiné upravované výrobky

Povolené je naopak maso včetně ryb a mořských plodů, vejce, různé oleje, máslo, ořechy a zelenina; zejména listová, avokádo, květák, brokolice, ředkvičky a další. Na pomezí se pak nachází méně sladké ovoce a mléčné výrobky. U nich se upřednostňuje tučnější varianta; ideální je například zakysaná smetana, šlehačka, cottage, mozzarella, niva, parmezán, kozí sýr nebo plnotučný jogurt.

strava při keto dietě

Speciální potraviny pro keto dietu

Pokud se rozhodnete držet keto dietu sami jen s běžně dostupnými potravinami ze supermarketu, objevíte hned několik komplikací. Tou první je cena, protože jídlo plné bílkovin stojí zpravidla více. Hlavním problémem ale bývá obtížné dodržování malého množství cukrů. I „povolené potraviny“ totiž obsahují nějaké sacharidy. Ve výsledku tak budete muset nahlížet do výživových tabulek více, než kdybyste si hlídali kalorie. A i když se vám podaří snížit cukry na správnou úroveň, nemáte stále vyhráno. Jídelníček musí být vyvážený a obsahovat všechny potřebné látky. Například nedostatek vlákniny, která se vyskytuje velmi často spolu s cukry, může způsobit trávicí potíže.

Celá řada firem se rozhodla řešit tyto problémy díky výrobě speciálního proteinového jídla pro keto dietu. Ty, které jsme vám představili výše v celkovém srovnání, to podle našeho názoru zvládaly na jedničku. Složení dokáže spolehlivě nastartovat ketózu, aniž byste museli řešit množství sacharidů, a především má vyvážený poměr důležitých látek. Dalším příjemným plusem a důvodem, proč se vyplatí zkusit keto potraviny, je jejich nízká cena. Jedna porce vás vyjde přibližně stejně, mnohdy i levněji, než kdybyste si připravovali běžné jídlo.

Specializované keto potraviny mohou být ve formě drinků nebo náhražek klasického pestrého jídelníčku. Setkáte se například s polévkami, pečivem, těstovinami, kašemi, palačinkami, pudinky i se sladkostmi, které samozřejmě mají složení plné bílkovin s minimem sacharidů. Svou chutí se snaží co nejvíce napodobovat běžnou stravu.

hubnoucí koktejl

Podpora při keto dietě

Kromě samotných specializovaných potravin jsou i další důvody, proč se vyplatí nezačínat s keto dietou samostatně. Pokud vám nebude cokoliv jasné nebo pokud budete mít otázky, výrobce keto stravy vám ochotně poradí. Většina firem nabízí hned několik způsobů konzultace od často kladených otázek, přes sociální sítě, až po telefonickou nebo e-mailovou podporu.

Náš tipNáš tip

Pro zájemce o hubnutí jsme připravili podrobný článek o proteionových dietách. Pokud vás zajímá, jak taková proteinová dieta funguje a v čem je dobrá, přečtěte si naše rady.

Jídelníčky, keto recepty a průběh diety

Výrobci keto stravy pro vás ve většině případů připravili keto dieta jídelníček, ke kterým si stačí si zakoupit kompletní balíček potravin na vybraný počet dní. Druhou možností je pak samostatné sestavení stravy, při němž se budete řídit vzorem a doporučením ohledně složení diety. V takovém případě vám jistě přijde vhod celá řada dostupných receptů. Ty můžete najít přímo na stránkách výrobců, kde jsou přizpůsobené přímo pro daný výrobek, ale inspiraci objevíte i kdekoliv na internetu.

Ketonová dieta má dvě hlavní fáze. V první intenzivně hubnete a v druhé postupně přecházíte z vysoko-proteinového jídla na běžné zdravé stravování. Druhá fáze je stejně zásadní jako ta první a rozhodně byste ji neměli podceňovat, aby nedošlo k nežádoucímu jojo efektu a k vrácení se na původní váhu. Každý z výrobců keto potravin má tyto fáze rozdělené dohromady do dvou až pěti částí. Pro každou z nich najdete přehledné vysvětlení, co v danou dobu máte jíst. Dietní plány bývají různě dlouhé a jsou většinou závislé na tom, kolik kilogramů chcete shodit.

Keto dieta, zdraví a případná rizika

Držíte-li ketonovou dietu správně, budete bez problémů hubnout. Důležité je však říct, že přechod na ketózu může kromě spalování tuků vyvolat i další jevy v těle, které nejsou právě žádoucí. Někdo může například mít zvláštní pachuť v ústech. Často také bývá dech cítit nezvykle a mírně po čpavku. Všechno má zkrátka své výhody i nevýhody a mnohdy dokonce rizika, o kterých předem měli vědět a dobře je zvážit.

Trvá pár dní, než se po změně jídelníčku proces ketózy spustí a než se s ním tělo vyrovná. U některých lidí se může vyskytnout dočasně takzvaná „keto chřipka“. Projevuje se větší mírou únavy, pocitem hladu nebo zažívacími problémy. Po překonání prvotní adaptační fáze již hlad pociťovat nebudete a v porovnání s normálními dny se obvykle dostaví i příval energie.

Stav keto diety je pro tělo zátěží. Proto ji nasaďte jen tehdy, když jste v dobré zdravotní kondici. I v případě, že právě proděláváte jen obyčejnou chřipku, počkejte se změnou stravy několik dní. Pokud trpíte vážnějšími zdravotními komplikacemi, raději hubněte pomalu klasickým způsobem. Ketodieta může být velmi riskantní především v těchto případech a pro tyto osoby:

 • Těhotné a kojící ženy
 • Diabetici
 • Lidé s onemocněním jater, ledvin, srdce, slinivky a lymfatického systému
 • Uživatelé antidepresiv
 • Po prodělání cévní nebo mozkové příhody
 • Při onemocnění štítné žlázy
 • Při onemocnění střev a při výrazných trávicích potížích
PozorPozor

O některých onemocněních ani nemusíte vědět. Pokud chcete mít jistotu, že vám keto dieta nezhorší zatím skrytý zdravotní problém, absolvujte předem prohlídku u lékaře.

Hlavní výhody a nevýhody

Klady
 • Hubnutí je rychlé
 • Bez hladovění
 • Není nutné sportovat
 • Nedochází k úbytku svalové hmoty
 • Nemusíte počítat kalorie ani jiné údaje
 • Ketóza dodává energii
Zápory
 • Omezený výběr jídel (což platí při každé dietě)
 • Často počáteční „keto chřipka“
 • Velká zátěž pro tělo
 • Odér čpavku, nepříjemná chuť v ústech
 • Nevhodná, pokud trpíte zdravotními komplikacemi
 • Bez správného zakončení hrozí jojo efekt

Sdílejte článek

Ohodnoťte článek

Celkové hodnocení: 2.0 (7 hlasů)

Autor článku

Katka Muchová
Katka Muchová

Profesně napůl redaktorka, napůl výcvikářka psů. Ve volném čase milovnice fotografování, umění, nových technologií a brouzdání po internetu, kde hledám informace o společenském dění a zajímavé produkty. Baví mě testování různých vychytávek a ráda s jejich výběrem pomáhám ostatním. Více informací o nás >>

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář