Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
Menu
Testado.cz » Služby

Nejlepší vegetariánské krabičkové diety 2024

16. 2. 2023 aktualizováno

Hledáte zdravou, rychlou a pohodlnou cestu, jak udržet svůj vegetariánský životní styl i během pracovního týdne? Vyzkoušejte vegetariánské krabičkové diety, které jsou nejen chutné a výživné, ale také praktické a připravené k okamžité konzumaci. Obsahují vždy čerstvé a kvalitní suroviny s potřebnými živinami a energií pro váš každodenní život.

V našem testu vegetariánského krabičkového stravování jsme jako nejlepší službu vybrali NutritionPro. Také se můžete podívat na naše celkové srovnání krabičkových diet.

Nejlepší celkově

Krabičková dieta pro vegetariány s výběrem času doručení, dopravou zdarma a výborným přizpůsobením na míru zákazníkům. Slevy při hromadné objednávce.

Rozvoz po celé ČR

Volba pro obyvatele menší měst, ke kterým jiné služby své krabičky nezavážejí. Služba nabízí dopravu zdarma, příznivé ceny za jídlo a pestrý jídelníček.

Nejlepší levná

Dostupná krabičková vegetariánská dieta s dovozem do více měst. Velkou výhodou je odborné nutriční poradenství v ceně.

Nejlepší vegetariánské krabičkové diety

Recenze NutritionPro – nejlepší vegetariánská krabičková dieta celého srovnání

Recenze krabičkové diety Nutrition Pro.

Klady
 • Chuťově výborné menu
 • Vega krabičková dieta na míru
 • Vyvážená strava pro vegetariány
 • Výběr času doručení + odběrná místa
 • Doprava zdarma
 • Zajímavé slevy při hromadné objednávce
 • Odborné poradenství
Zápory
 • Žádné zásadní nedostatky

Nejlepší vegetariánská krabičková dieta našeho srovnání je NutritionPro. Tato služba patří na trhu k těm nejpraktičtějším. Umožňuje totiž snadné přizpůsobení na míru každému zákazníkovi. Můžete si vybrat, zda chcete hubnoucí, udržovací nebo nabírací program. Navolit si také lze počet chodů za den, počet odběrů jídel (během dní a měsíců) a počet osob, pro které objednávku vytváříte.

Krabičkové diety pro vegetariány, stejně jako ty pro „masožravce“, sestavuje chytrý algoritmus vyvinutý ve spolupráci s dietology. Kdykoliv se také můžete obrátit na odborníka, což je zejména pro začínající velká výhoda.

Vega krabičková strava NutritionPro zahrnuje navzdory absenci masa pestré a chutné menu s vyváženým množstvím bílkovin i dalších nutričních hodnot. Pro přípravu jídel jsou požívané kvalitní suroviny. Jídlo zasytí a ani v hubnoucím programu vás nebude dieta trápit hlady. Jak nám vega menu od NutritionPro chutnalo čtěte zde.

Nově si můžete krabičková vegetariánská jídla od NutritionPro vychutnat nejen v Praze a Kladně, ale i Plzni, Liberci, Mladé Boleslavi, Jablonci nad Nisou, Pardubicích a Hradci Králové.

Ve všech lokalitách, ve kterých NutritionPro funguje, je doprava řešená na jedničku. Kurýr doručí objednávku ve vámi zvoleném dvouhodinovém intervalu, který si můžete kdykoliv změnit. Taktéž místo doruční si můžete upravit ještě v den dovozu do 12:00 hodin. Rozvoz pak je realizovaný mezi 17. a 22. hodinou, což je pro většinu lidí nejpraktičtější čas na převzetí. Doprava je navíc zdarma.

Také můžete využít odběrná místa. Závoz probíhá třikrát týdně, což je z našeho pohledu ideální kompromis mezi čerstvostí stravy a praktičností – nemusíte každý den řešit převzetí jídla.

Cenově patří vegetariánské krabičky NutritionPro mezi středně drahé až levné služby. Ačkoliv na trhu najdete i levnější, zde máte zdarma i dopravu a odborné poradenství. Při objednávce pro více osob, například společně s kolegy v práci nebo s rodinou, se můžete dostat na opravdu zajímavou slevu. Zatímco u pěti středních porcí na den běžně zaplatíte 579 Kč, při hromadné objednávce to může být jen 463 Kč.

Recenze Zdravé stravování – výhodná krabičková vega dieta s rozvozem po celé ČR

rabičková dieta - recenze a hodnocení

Klady
 • Pestrý, chutný a vyvážený jídelníček
 • Lze přiobjednat smoothie, polévky či dezerty
 • Doprava zdarma
 • Funguje po celé ČR
 • Ekologické vracení obalů
Zápory
 • Žádné zásadní nedostatky

Zdravé stravování patří mezi jedny z mála vega krabičkových diet, které rozváží jídlo po celé ČR. Bude tudíž ideální volbou pro lidi z menších měst a vesnic, ke kterým klasické rozvozy nezajíždějí.

Zdravé stravování vám bude jídlo doručovat pětkrát týdně, abyste ho měli vždy čerstvé. Závoz probíhá od 6 do 23 hodin, takže si můžete své vegetariánské krabičky nechat poslat třeba do práce. Konkrétní hodinu přívozu si sice vybrat nelze, ale operátorka vám dopředu sdělí odhadovaný čas doručení. Velkým plusem Zdravého stravování je také velké množství odběrných míst. Za zmínku také stojí ekologická možnost vracení obalů.

Při objednávce vega krabičkové diety si rovnou navolíte, jak chcete velké porce. Rozmezí se pohybuje od 5 000 do 10 000 kJ. Pokud byste si nevěděli rady s nejen výběrem porce, můžete využít pomoci od nutričních specialistů. Denní menu obsahuje 5 jídel, ale pokud nemáte zájem, nemusíte si objednávat všechna. Mezi vegetariánskými krabičkovými dietami se Zdravé stravování může pochlubit i bonusovými dobrotami. Přiobjednat si lze například smoothie, polévky či dezerty. Navíc si není problém nechat z jídelníčku vyřadit suroviny, které vám nechutnají.

Hodnocená vege krabičková dieta Zdravé stravování má přehledný web, na kterém se dozvíte potřebné informace i mnoho zajímavostí navíc. Taktéž podmínky jsou jednoduché a nenajdete v nich žádné chytáky. Částka, kterou vidíte při objednávce, je vždy konečná. Ani za rozvoz k vám domů neplatíte nic navíc.

Za objednávku na den s pěti středně velkými porcemi vegetariánského jídla (7 000 kJ), zaplatíte 491 Kč. V porovnání s krabičkami s vegetariánskou nabídkou tak patří Zdravé stravování k levnějším službám. Rozhodně to ale není na úkor kvality. Jídlo je vždy čerstvé a jídelníček je sestavený tak, aby pokryl energetickou potřebu a ostatní nutriční požadavky. Zdravou přípravu pokrmů zajistí vaření v páře jen s trochou soli a bylinek. Recepty se příliš často neopakují, což je zejména u vegetariánských krabiček důležité. Nabídka Zdravého stravování patří v porovnání s konkurencí k nejpestřejším.

Recenze abcDieta – levné vegetariánské krabičky s odborným poradenstvím

Recenze abcDieta

Klady
 • Nízké ceny jídel
 • Chutná a nutričně vyvážená jídla
 • Rozvoz do více měst + odběrná místa
 • Levné vyzvednutí v odběrných místech
 • Odborné nutriční poradenství v ceně
Zápory
 • Dražší doprava

Služba abcDieta je důkazem, že bezmasá strava v krabičkách nemusí být vůbec drahá. Celkově patří mezi nejlevnější nabídky na trhu. Pro představu za jeden den o pěti středně velkých chodech (7 000 kJ) zaplatíte 460 Kč při objednání stravy na celý měsíc. U objednávek na delší časový horizont se dostanete ještě na výhodnější částku. Počítat byste ale měli s tím, že doprava zde zdarma není. Dovoz vás vyjde na 100 Kč za každou dopravu (v některých městech méně). Naštěstí má ale abcDieta i odběrná místa. Osobní vyzvednutí v nich vás vyjdou výrazně levněji, konkrétně na 25 Kč.

Doprava probíhá třikrát za týden, abyste měli jídlo čerstvé a zároveň abyste se denně nemuseli zatěžovat převzetím svých vega krabiček. Stravu budete mít od pondělí do soboty. Neděle pak bude ve vaší režii. Rozvoz a pobočky má abcDieta celkem ve třinácti městech. Mezi nimi samozřejmě najdete Prahu a Brno. Dále pak i v menších obcích kolem Prahy a Mladé Boleslavi.

Vegetariánské krabičky, stejně jako ostatní programy, lze nastavit čistě pro zdravé stravování nebo na hubnutí. Můžete si objednat jídlo zcela vegetariánské či jen s vynecháním některých druhů masa. Vega krabičková abcDieta je vyvážená, aby obsahovala všechny potřebné živiny. Zejména má dostatek bílkovin, hořčíku a železa, jejichž nedostatkem mohou vegetariáni při špatně sestaveném bezmasém jídelníčku trpět. Jídlo je zároveň chutné a čerstvé.

Zejména začátečníci při vegetariánské stravě ocení pomoc ze strany odborníků. Pro abcDieta spolupracuje s nutričním poradenstvím FitBee. Po celou dobu odběru jídla máte konzultace zdarma. Navíc můžete využít i speciální diagnostiku složení těla, abyste věděli, jak na tom jste nebo jak se vám daří svojí postavu zlepšovat.

Za pochvalu u abcDiety stojí také dobře zpracované a přehledné informace. Celý systém objednávek je jednoduchý a na webu najdete mnoho zajímavostí o zdravém stravování.

Recenze MyChef – kvalitní vege krabičková strava bez cukrů a bez lepku

jídlo z krabičky my chef kitchen

Klady
 • Opravdu vysoká kvalita stravy
 • Bez masa, bez cukru, bez lepku
 • Volba počtu i velikostí porcí a dní v týdnu
 • Zcela biologicky odbouratelné obaly
 • Levné vyzvednutí na odběrném místě
Zápory
 • Vyšší cena
 • Nedováží jídlo mimo Prahu a okolí

Vegetariánská krabičková dieta MyChef se bude líbit především náročnějším zákazníkům, kteří se zajímají o to, co jedí a mají kromě vynechání masa i další nutriční speciální požadavky. Program krabiček pro vegetariány je totiž nejen bez masa, ale zároveň bez cukru a bez lepku. Neobsahuje ani žádné GMO potraviny. Pro zajištění vyvážené a zdravé stravy je zelenina doplněná kvalitními mléčnými výrobky, sýry, vejci, luštěninami, ořechy, semínky a zdravými oleji, jako je kokosový, olivový nebo avokádový.

Za jeden den s pěti chody vegetariánského jídla středně velké porce u MyChef zaplatíte téměř 750 Kč při nejlevnějším způsobu dopravy. Tato vege dieta se tak řadí mezi výrazně dražší ve srovnání s konkurencí. Avšak cena odpovídá prvotřídní kvalitě. Jídlo si můžete objednat na všední dny nebo i na sobotu. Na výběr máte také velikost porce od 1 200 do 3 000 kcal.

Doprava probíhá jen po Praze a jejím nejbližším okolí, což je hlavní nevýhoda pro obyvatele ostatních částí ČR. Dovoz v Praze je řešený formou zón dělených podle vzdálenosti od centra. Jednotlivé zóny se vzájemně odlišují i časem přívozu i cenou dopravy. Závoz probíhá denně mezi 17:30 a 21:30. V centru je možné doručení i v ranních hodinách. Nechybí ani odběrná místa, kde si můžete levně vyzvednout své jídlo. Ve srovnání s poměrně dražším doručením na adresu můžete ušetřit 1 000 až 2 000 Kč měsíčně.

Ačkoliv je kvůli zónám doprava na první pohled trošku komplikovanější, za chvíli se v ní zorientujete a oceníte ochotu kurýrů při dovozu. Do tří hodin odpoledne den před přepravou si lze změnit místo i čas doručení. Mnozí zákazníci na vegetariánských krabičkách od MyChef Kitchen také ocení, že jsou eco-friendly. Všechny používané obaly jsou biologicky odbouratelné.

Jak vybrat vegetariánskou krabičkovou dietu?

Pravidelný dovoz jídel v krabičkách je stále populárnější forma stravování. Ušetří vám čas s vařením a mnohdy i peníze. Také vám odpadnou dlouhá čekání v restauracích či v bistrech nebo starosti s vymýšlením stále nových jídel, jaká si uvařit. Překážkou u těchto služeb není ani vegetariánství. Krabičkovou stravu bez masa nabízí čím dál více firem.

My jsme pro vás v aktuálním článku výše vybrali a doporučili ty nejspolehlivější a nejzajímavější.

Při výběru konkrétní služby hrají zásadní roli lokality a podmínky dovozu jídla, cena a samozřejmě kvalita samotné stravy. Pro více informací se podívejte na náš návod, jak vybrat krabičkovou dietu. My se nyní dále budeme věnovat především vegetariánskému stravování formou krabiček.

NutritionPro recenze

Pozor

Krabičková vegetariánská strava (bez masa) je běžně dostupná. Veganskou (bez jakýchkoliv živočišných produktů včetně mléčných výrobků, vajec nebo i medu) ale běžně neseženete.

Klasické vs. vegetariánské krabičky

Vegetariánské stravování u krabičkových diet bývá jedním z výživových programů v pestré škále nabízených jídelníčků. Ostatními mohou být kromě základního univerzálního balíčku třeba výživa pro sportovce, keto dieta či proteinová dieta či jídlo pro diabetiky nebo pro lidi s nesnášenlivostí laktózy.

Někdy se cenově jednotlivé programy vzájemně odlišují. Vegetariánské krabičkové diety však zpravidla nepatří k té dražší části a obvykle nestojí výrazně více, než běžný jídelníček.

Je nutné počítat s tím, že ne každá krabičková dieta vegetariánský program nabízí. Pokud bydlíte ve velkém městě a hledáte krabičkovou dietu pro Prahu nebo krabičkovou dietu pro Brno, budete si moci vybírat mezi více službami, které vaří bezmasé jídelníčky. Avšak do našeho srovnání jsme zařadili i krabičky s rozvozem po celé ČR včetně těch nejmenších obcí.

Pokud nechcete konzumovat maso, budete mít u doručování stravy (stejně jako v běžném životě) trošku omezený výběr. Pojďte se proto podívat, jak si vegetariánská krabičková jídla vedou v pestrosti stravy a možnosti přizpůsobení jídelníčku.

Pestrost a vyváženost stravy

Pro dosažení zdravého jídelníčku je klíčové zajistit vyváženost stravy a pamatovat na všechny důležité živiny, ať už jíte maso či nikoliv.

V případě vegetariánství je důležité se zaměřit speciálně na složky, které běžná populace přijímá nejčastěji v mase. Překvapivě to nejsou jen bílkoviny. Jedná se také o vitamíny a minerály, jako je zinek, jód, železo, B12 a vitamín D. Vše potřebné lze ale při správně sestaveném vegetariánském jídelníčku získat z potravy – bez nutnosti suplementace přes doplňky stravy. Maso účinně nahrazují například vajíčka, mléčné výrobky včetně sýrů nebo rostlinné alternativy od zeleniny přes luštěniny po oříšky a semínka.

Vegetariánskou stravu tudíž lze bez potíží sestavit jako vyvážený a dokonce i pestrý jídelníček. Úplní začátečníci však mohou mít se správnou skladbou stravy problém. Právě v tomto ohledu vám pomohou vega krabičkové diety. Ty budou buďto řešit celou problematiku dlouhodobě za vás, případně vám pomohou s vymýšlení alespoň části denních jídel, nebo vám na začátek poskytnou vzor vhodného vegetariánského zdravého stravování, abyste si ho vyzkoušeli v nutričně vhodné podobě a zjistili, zda vám bude vyhovovat.

Vega dieta v krabičkách je většinou sestavována nutričními specialisty. Tudíž se o správné složení nemusíte obávat. Součástí programu vegetariánské krabičkové stravy také bývá odborné výživové poradenství, na které se můžete obrátit s otázkami nejen o vynechání masa ze svého jídelníčku.

NutritionPro recenze

Přizpůsobení vega krabiček

Zatímco v pestrosti a vyváženosti si krabičkové vegetariánské diety vedou mnohdy lépe než domácí strava, v možnostech přizpůsobení tomu už tak není. Bohužel krabičkové diety mají vegetariánský program obvykle jen jeden. Na rozdíl od krabiček s masem si tedy nemůžete vybrat speciální zaměření. Varianty jako například jídelníček s větším množstvím bílkovin a zároveň bez masa prakticky nenajdete. Upravit si lze povětšinou jen velikost porce; buďto přímo počtem kalorií nebo podle vašeho záměru (udržení hmotnosti či hubnutí).

Pokud budete vybírat vegetariánskou krabičkovou dietu podle počtu kalorií, je ideální si nechat poradit přímo od odborníka dané společnosti, který zohlední vaši hmotnost, energetický výdej i cíl diety.

Orientačně se lze řídit jednoduchým schématem:

 • 1 500 až 2 000 kcal / 6 300 až 8 400 kJ – vhodné pro děti, méně aktivní ženy se sedavým zaměstnáním nebo se snahou o redukci hmotnosti.
 • 1 800 až 2 200 kcal / 7 560 až 9 240 kJ – vhodné pro aktivní ženy či muže se sedavým zaměstnáním nebo se snahou o redukci hmotnosti.
 • 2 000 až 2 700 kcal / 8 400 až 11 340 kJ – vhodné pro aktivní muže.

Problém v možnostech přizpůsobení vega krabiček nastává zejména v případě, když chcete kombinovat dva jídelníčky. Například vegetariánských krabičkových jídel, která jsou zároveň bez laktózy nebo bez lepku či bez cukrů je opravdu málo. Trpíte-li ale alergií na nějaké méně často frekventované potraviny, či pokud nemáte konkrétní suroviny rádi, lze u většiny dovozců požádat o jejich vynechání.

V oblastech dopravy, volby počtu porcí, dnů odběru jídla a dalších detailech mají samozřejmě krabičkové diety pro vegetariány stejné podmínky jako jakékoliv jiné jídelníčky.

recenze zkrabicky.cz

Proč vyzkoušet vega krabičkovou stravu?

Vegetariánská jídla v krabičce mohou být dobrou volbou pro začínající vegetariány i pro lidi, kteří již dlouhodobě nejedí maso a chtějí si usnadnit své stravování bez slevování na kvalitě. Vyzkoušet vegetariánskou krabičkovou dietu například na měsíc mohou ale úplně všichni. Vynechání masa může posloužit jako zdravá výživa i jako pomoc při hubnutí.

Kromě etických a environmentálních důvodů mnohé lidi osloví vegetariánské stravování i kvůli zdravotním benefitům. Správně sestavený vegetariánský jídelníček je přirozeně nízkocholesterolový, obsahuje rozpustnou i nerozpustnou vlákninu a pomáhá předcházet celé řadě civilizačních chorob.

Sdílejte článek

Ohodnoťte článek

Celkové hodnocení: 5.0 (31 hlasů)

Autor článku

Katka Muchová
Katka Muchová

Profesně napůl redaktorka, napůl výcvikářka psů. Ve volném čase milovnice fotografování, umění, nových technologií a brouzdání po internetu, kde hledám informace o společenském dění a zajímavé produkty. Baví mě testování různých vychytávek a ráda s jejich výběrem pomáhám ostatním. Facebook redaktorky.

Podobné články

Diskuze a zkušenosti

Přidat komentář
Uživatel
Zora Vančurová (5. 12. 2023 13:12)

Jsem vegetariánka několik let a krabičkovou dietu čas od času beru od Zdravého stravování a jak píše Andrea přede mnou, jídlo je čerstvé a složení jídelníčku chutné.

Odpovědět
Uživatel
Andrea (5. 9. 2023 12:09)

Mám vyzkoušenou vegetariánskou krabičkovou dietu Zdravé stravování a jídlo je chutné a čerstvé, nezaznamenala jsem žádné nedostatky. Jsem spokojená, navíc jsem si mohla přiobjednat moje oblíbené smoothie.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář