Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
Menu
>

Recenze výživového poradenství FitBee

19. 5. 2021 aktualizováno

nutriční poradenství fitbee

Odborné výživové poradenství FitBee se vyznačuje skvělým přizpůsobením individuálním potřebám zákazníků, což umožňuje podrobná analýza těla. Mnoho nutričních terapeutů se zde zaměřuje na sportovní výživu, avšak stejně dobře vám pomohou s hubnutím. V celém systému výživového poradenství se snadno vyznáte. Vybrat si můžete z několika programů.

Pokud hledáte levnější nebo pro vás snáze dostupné řešení, podívejte se na náš test nutričních poradenství.

Hodnocení výživového poradenství FitBee

8.1

Skvělé

Odborné nutriční poradenství se skvělým přizpůsobením potřebám klientů. Hodí se pro hubnutí, pro sportovce i jiné výživové speciální požadavky.

Dostupnost
6
Podpora a služby
9.5
Ceny
7
Reference zákazníků
10
Klady
  • Zaměření na hubnutí i na sportovce
  • Odborníci s bohatými zkušenostmi a se vzděláním
  • Široké zdravotní analýzy
  • Skvělé přizpůsobení individuálním potřebám
  • Přehlednost
Zápory
  • Nenabízí se on-line (např. kvůli měření)
  • Vyšší ceny

Dostupnost – 6/10

FitBee nepatří mezi největší nutriční poradny, ale rozhodně má co nabídnout díky své specializaci. Výživoví odborníci se zde zabývají nejen hubnutím, ale také poradenstvím pro sportovce. Kamenné pobočky najdete ve městech Praha, Bakov nad Jizerou, České Budějovice České, Hradec Králové, Liberec a Všenory. Nutriční poradenství FitBee je založené především na osobních návštěvách, konzultacích a měřeních. Proto je ve většině případů nutná osobní návštěva. Dostupnost je tím pádem omezená pro zákazníky, kteří mají pobočky blízko svého bydliště.

Kompletní program v nutričním centru FitBee bez docházky na pobočky absolvovat nelze. Nabízí se však jednorázové konzultace on-line. Pro případy, kdy se snažíte zhubnout sami a potřebujete občasně poradit, je to ideální služba. Oceníte ji také po konci terapie, když se budete ještě po čase chtít na cokoliv zeptat. Zajímavostí na výživovém poradenství FitBee je, že můžete na některých pobočkách s nutričními specialisty konzultovat své problémy nejen v češtině a angličtině, ale i v dalších jazycích. Pokud tedy hledáte výživovou terapii pro cizince žijící v Česku, bude FitBee dobrou volbou. První kontaktování lze provést pomocí telefonu nebo kontaktním formulářem.

Na webových stránkách fitbee.cz najdete přehledně uvedený celý seznam služeb a všechny potřebné informace o této firmě. Také zde máte předem představené nutriční specialisty, kteří vám budou k dispozici. Jedná se o odborníky, jež mají bohaté zkušenosti a vzdělání v oboru. Na webu nechybí ani reference zákazníků a blog se zajímavými články. Někoho může rovněž zaujmout nabídka na absolvování specializovaných kurzů, seminářů a přednášek. Na rozdíl od mnoha poradenství zde nenajdete žádný e-shop. Systém těchto nutričních center totiž není postavený na prodeji produktů. FitBee má kromě webu sociální sítě Facebook a Instagram.

Podpora a služby – 9,5/10

Nutriční poradenství FitBee se přizpůsobuje svým klientům a nabízí individuální přístup pro potřeby začínajících i profesionálních sportovců, stejně jako pro každého, kdo potřebuje shodit přebytečné kilogramy. Na rozdíl od většiny konkurenčních výživových poradenství se FitBee specializuje i na dětskou výživu, zejména u sportujících dětí. Navštívit centrum mohou také senioři či těhotné ženy. Dokonce je součástí nabídky i psychologické poradenství.

fitbee jídelníček

Jídelníček a úprava stravy

Výživová terapie FitBee pracuje zejména s metodou Metabolic Balance. Jedná se o výživový plán vhodných potravin, který je založený na základě laboratorního vyšetření krve a analýzy tělesného složení InBody. Samozřejmě je v potaz brán i váš zdravotní stav nebo denní režim a možnost program bez obtíží dodržovat. Metabolic Balance se hodí proto pro zdravé osoby, které potřebují pracovat se svou tělesnou váhou, i pro lidi s různým omezením.

Základní program pro Metabolic Balance zahrnuje 7 návštěv v rámci šesti měsíců, přičemž každá trvá zhruba 30 minut. Při prvním společném sezení s terapeutem se sestaví vaše anamnéza a následně získáte přesný nutriční plán. Během dalších návštěv budou probíhat konzultace a přeměřování tělesných údajů. Taktéž je možné sestavit jídelníček na 7 dní nebo na dva týdny. Ten vás naučí, jak ideálně změnit svůj životní styl, abyste pak mohli poznatky aplikovat do praxe sami. Pokud byste chtěli po skončení dietního programu nebo i během jeho průběhu absolvovat konzultaci navíc, lze si ji samozřejmě objednat, stejně jako samostatnou rychlou analýzu.

Nutné je zmínit, že ani sestavení jídelníčku nelze provádět na dálku. Nejedná se jen o obecný rychlý soupis vhodných a nevhodných potravin, ale o stejně pokročilou službu jako Metabolic Balance. Její součástí jsou rovněž konzultace a měření na InBody. K jídelníčku navíc získáte doporučení pro vhodné pohybové aktivity.

Analýzy

Jak již bylo zmíněno, základem pro každou nutriční terapii od FitBee je takzvaný InBody. Toto bioimpedanční diagnostické měření slouží k analýze složení těla. Dozvíte se přesně, jak na tom jste a z jaké části je vaše tělo tvořeno tuky, svaly, kostmi nebo vodou. Počet kilogramů totiž ve skutečnosti nemusí nic vypovídat. Například můžete přibírat na hmotnosti, ale nabírat svaly, nikoliv tuky. Měření je rychlé, zabere zhruba minutu a výsledky s vámi samozřejmě bude konzultovat odborník.

Výživové poradenství FitBee dále nabízí i další analýzy, které jsou však dostupné pouze v Praze. Jednou z nich je variabilita srdeční frekvence a hodnocení autonomního nervového systému. Toto měření vypoví mnoho o stavu vašeho cévního systému a stresové odolnosti. Také dokáže odhalit případné zdravotní problémy. Dále můžete absolvovat kostní ultrazvukovou denzitometrii, jež měří hustotu kostí. To má význam především u starších osob nebo sportujících dětí v růstu. Doba trvání je zde cca 5 minut. Analýza se provádí pomocí ultrazvukové sondy. Poslední speciální diagnostikou je nepřímá kalorimetrie (Q-NRG). Ta zjistí váš klidový výdej energie. Zabere 30 až 50 minut a spolu s rozšířeným vyšetřením pak umožňuje určit, jakou část spalování ve vašem klidovém metabolismu zaujímají bílkoviny, cukry či tuky. Tato informace pomůže při přizpůsobování stravy na míru.

měření ve fitbee

Cena – 7/10

Cena není ve výživovém poradenství souhrnná pro celou značku. Každá pobočka má svůj vlastní ceník i rozdílný seznam nabízených terapií. Dokonce za stejný úkon zaplatíte v každém z center jinou částku. Ta se navíc může lišit dle toho, jaký nutriční terapeut vás povede – s vyšší částkou můžete počítat u garanta projektu RNDr. Pavla Suchánka, který je například výzkumný pracovník IKEM a vedoucí školitel sportovní výživy trenérů UEFA. Navzdory složitějšímu systému se v ceníku snadno vyznáte a dopředu je jasné, kolik zaplatíte.

FitBee patří v našem srovnání mezi dražší výživové terapie. Cena však odpovídá kvalitě služeb. Například výživový program Metabolic Balance se sedmi návštěvami vás vyjde na 12 500 až 16 900 Kč včetně měření. Případné další konzultace a analýzy jsou již zpoplatněny od 300 do 1 000 Kč. Jídelníček na míru na 14 dní včetně všech souvisejících služeb stojí od 3 500 Kč po 11 100. V rámci pražské pobočky, která je celkově nejdražší, najdete také placené specializované analýzy. Dle terapeuta a nutnosti konzultace výsledků zaplatíte za metodou nepřímé kalorimetrie 1 500 až 2 300 Kč, za kostní ultrazvukovou denzitometrii 600 až 950 Kč a za hodnocení cévního systému a stresové odolnosti 400 až 950 Kč.

recenez fitbee terapie

Reference zákazníků – 10/10

Mezi referencemi na webových stránkách FitBee najdete nejen jednotlivé spokojené zákazníky, ale také sportovní organizace, jako například fotbalové kluby. Přečíst si můžete popis, jak byli konkrétní zákazníci s výživovým poradenstvím spokojení. Recenze jsou podrobné a dlouhé; nejen jednoslovné nebo bodové hodnocení.

Zákazníci jsou dle recenzí na webových stránkách i v nezávislých srovnáních s tímto nutričním poradenstvím spokojení. Chválu si rovněž získává i na Facebooku. Pomáhá jim řešit i složitější problémy v nastavení jídelníčku a stravování všeobecně. Nutriční terapeuty z FitBee můžete slyšet často mluvit v různých diskuzích a pořadech.

Závěrečné hodnocení

FitBee se na rozdíl od konkurence nezabývá prodejem žádných produktů na hubnutí. Jedná se o odborné centrum, o čemž svědčí i bohaté zkušenosti a vzdělání terapeutů, specializovaná nabídka programů i možnost absolvovat kurz, seminář či přednášku o nutričním poradenství. Funguje primárně na principu metody Metabolic Balance, která se spolu s měřením na specializovaných přístrojích skvěle přizpůsobí vašim potřebám. Toto nutriční poradenství je určené pro hubnutí i pro sportovce.

Mezi hlavní nevýhody FitBee patří horší dostupnost – pobočky se nacházejí jen v několika městech a samotný on-line program není kvůli nutnosti měření možný. Také je nutné počítat s vyšší cenou. Pokud to však nemáte do této nutriční poradny daleko a pokud to myslíte se změnou stravy opravdu vážně, bude FitBee dobrou volbou. Nemusíte bát jojo efektu, protože se nejedná o dietu, ale o změnu jídelníčku s trvalou udržitelností. Dle zkušeností zákazníků je nabízený nutriční systém účinný pro hubnutí i sportovní stravu.

Sdílejte článek

Ohodnoťte recenzi

Celkové hodnocení: 5.0 (1 hlas)

Autor recenze

Katka Muchová
Katka Muchová

Profesně napůl redaktorka, napůl výcvikářka psů. Ve volném čase milovnice fotografování, umění, nových technologií a brouzdání po internetu, kde hledám informace o společenském dění a zajímavé produkty. Baví mě testování různých vychytávek a ráda s jejich výběrem pomáhám ostatním. Facebook redaktorky.

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář