Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
Menu
Testado.cz » Služby

Nejlepší výživová poradenství 2024. Recenze a zkušenosti

18. 5. 2023 aktualizováno

Pokud potřebujete zhubnout nebo jakkoliv změnit svůj jídelníček a sami to nedokážete, můžete využít služby výživových poradenství. Jedná se o centra, ve kterých pracují odborníci, kteří vám poradí, jak shodit přebytečné kilogramy a pomohou vám u svého předsevzetí vydržet.

V našem testu jsme pro vás vybrali TOP5 nejlepších výživových poradenstvích, která najdete různě po ČR nebo která dobře fungují on-line. Absolutním vítězem se stal Nutriadapt. Taktéž můžeme doporučit It’s my life.

Vítěz testu

Odborné a na míru stavěné výživové poradenství s pokročilou analýzou i možností fungování on-line. Vybrat si můžete z několika programů.

Nejlepší keto a on-line

Výživové poradenství na principu keto diety bez nutnosti docházet na pobočky. Má přehledný systém včetně cen, které jsou přijatelně nízké.

Nejdostupnější pobočky

Populární výživové poradenství s velkou sítí poboček, skvělou podporou a doporučenými produkty pro rychlejší shození přebytečných kilogramů.

Srovnání 5 výživových poradenství

Nutriadapt It’s my life Natruhouse Victus FitBee

nutriční poradenství nutriadapt

nutriční poradenství It's my life nutriční poradenství natruhouse victus nutriční poradenství

nutriční poradenství fitbee

Hodnocení 9,1
Recenze
9,0
Recenze
8,5
Recenze
8,4
Recenze
8,14
Recenze
Cena hlavního programu 980 až 4 800 Kč / měsíc Cca 275 Kč / den (nahrazuje běžnou stravu) 500 až 1 000 Kč Cca 260 Kč / dne (nahrazuje běžnou stravu) 12 500 až 16 900 Kč / 7 návštěv za půl roku
Počet programů 3 + 2 + samostatné konzultace / analýzy 2 (5 váhových kategorií) 1 1 1 + samostatné konzultace / analýzy
Počet poboček Nad 60 14 Nad 90 3 7
On-line × ×
Vzorový jídelníček na míru × (doporučené jídlo) × (doporučené jídlo)
Odborná analýza Pokročilá Základní Základní Základní Pokročilá
Prodej doplňků (možné i bez) ×
Fyzická aktivita (možné i bez) × (možné i bez) (možné i bez)
  Vyzkoušet Vyzkoušet Vyzkoušet Vyzkoušet Vyzkoušet

Nejlepší výživová poradenství

Výživové poradenství Nutriadapt – vítěz našeho srovnání

nutriadapt výživové poradenství recenze

Klady
 • Odborně vzdělávaní poradci
 • Dostatek kamenných poboček i on-line programy
 • Individuální přizpůsobení diety
 • Široké možnosti analýzy těla a zdraví
 • Výrazné slevy při dlouhodobém předplacení
Zápory
 • Vyšší ceny bez předplacení
 • Na webu méně info k průběhu diety

Nutriční poradenství Nutriadapt, dříve Svět Zdraví, si zaslouží první místo v našem srovnání hned z několika důvodů – je skvělou kombinací odborně vzdělávaného personálu, široké nabídky programů, dobré dostupnosti s mnoha kamennými pobočkami po celé ČR i s možností hubnutí on-line. Dle recenzí zákazníků, kteří Nutriadapt vyzkoušeli, je používaná metoda opravdu účinná a funkční.

Toto výživové poradenství doporučujeme i lidem se některými zdravotními omezeními a každému, komu se nedaří delší dobu zhubnout. Kromě úpravy jídelníčku můžete do svého programu zahrnout i cvičení nebo speciální doplňky. Při terapii rovněž lze absolvovat mnoho profesionálních analýz. Díky nim zjistíte váš podrobný stav a fungování metabolismu, aby bylo možné nutriční terapii postavit přesně na míru vašim potřebám. Speciální měření se netýkají jen hubnutí, ale i různých zdravotních vyšetření.

Hlavní a jedinou zásadní nevýhodou výživového poradenství Nutriadapt je trošku vyšší cena. S ní je však do jisté míry u pokročilých a odborných služeb nutné počítat. Opravdu výraznou slevu můžete získat při dlouhodobém předplacení terapie na delší dobu.

Výživové poradenství It’s my life – nejlepší on-line služba

it s my life výživové poradenství recenze

Klady
 • Lze hubnout on-line
 • Přehlednost
 • Hezky vytvořené programy a jejich fáze
 • Cenově výhodné
 • Pro hubnutí i sport a zdraví životní styl
Zápory
 • Méně poboček
 • Každému nemusí sedět keto dieta

Nutriční terapie It’s my life je založená na keto dietě a specializovaných proteinových potravinách, které zakoupíte v e-shopu této firmy. Na rozdíl od mnoha keto diet se ovšem nejedná jen o prodejce výrobků. Pokud zavítáte na jednu z poboček, můžete využít It’s my life jako plnohodnotné výživové poradenství s konzultacemi, sestavením jídelníčku na míru a speciálními měřicími přístroji pro analýzu těla. Kamenných center však není příliš. Naštěstí, pokud nemáte speciální požadavky, můžete hubnout bez potíží jen s on-line poradenstvím.

Náš tip

Ketogenní diety jsou v současnosti velmi populární. I když nejsou vhodné pro každého, mnoho společností nabízí snadnou cestu například s keto krabičkami, nebo předpřipravenými jídly. Recenze ketodiet jsme již na našem webu probírali v samostatném článku.

Celý systém diety je hezky přehledný. Nutriční poradenství dělí své programy podle délky trvání a míry nadváhy. Každý z programů se pak skládá z pěti fází. Přechod na normální stravu je pozvolný, aby nedošlo k jojo efektu. Během výživové terapie se naučíte, jaké potraviny po konci programu konzumovat, abyste si štíhlou postavu trvale udrželi.

Pokud chcete hubnout pomocí keto diety, budete s It’s my life jistě spokojeni. Uživatelé ji hodnotí jako velmi účinnou. Při dodržování jídelníčku a on-line programu budete investovat jen do specializovaných potravin. Ty vyjdou mnohdy levněji než běžná kvalitní strava, takže ještě můžete ušetřit. Ani měření a další služby na pobočkách nejsou drahé.

Výživové poradenství Naturhouse – oblíbená terapie s výbornou dostupností

naturhouse recenze výživové poradenství

Klady
 • Mnoho poboček
 • Přehledná a snadná dieta
 • Skvělá podpora nutričního terapeuta
 • Možnost si vybrat doplňky a tudíž i cenu
 • Analýza i konzultace zdarma
Zápory
 • Nejasné ceny
 • Horší přizpůsobení individuálním potřebám

Natruhouse patří mezi nejlépe dostupné nutriční terapie s kamennými pobočkami. Výživová centra se nacházejí po celé České republice včetně menších měst. Toto výživové poradenství je postavené na změně jídelníčku, která je podobná u většiny zákazníků. Složením stravy nejvíce připomíná proteinovou dietu. Neodmyslitelnou součástí výživové terapie Natruhouse jsou pak doplňky stravy pro rychlé hubnutí.

Hubnoucí přípravky nejsou ve srovnání s běžnými doplňky stravy levné, avšak je to jediné, za co zde platíte. Konzultace i měření na specializovaných přístrojích pro analýzu těla je zdarma. Plusem je, že máte nad výdaji kontrolu a můžete si vybrat, co si zakoupíte a co nikoliv. Bohužel nikdy dopředu nevíte, jaké hubnoucí potraviny vám budou doporučeny a kolik budou stát.

Nutriční terapie Natruhouse je přehledná a nenáročná na pochopení. Ačkoliv budete mít zpočátku jídelníček hodně omezený, není problém ho dodržovat. Výživový poradce vám poskytne skvělou podporu. Můžete se na něj obrátit nejen při týdenních konzultacích, ale také kdykoliv telefonicky. Dle recenzí klientů funguje Natruhouse spolehlivě a doopravdy s ním zhubnete trvale a bez jojo efektu.

Výživové poradenství Victus – nutriční terapie s proteinovou dietou

victus nutriční poradenství

Klady
 • Lze hubnout on-line
 • Příznivá cena
 • Jednoduchý a jasně daný princip
 • Široká nabídka potravin
 • Mnoho podrobných informací
Zápory
 • Málo kamenných poboček
 • Keto dieta nemusí být vhodná pro každého

Výživové poradenství Victus kombinuje proteinovou dietu spolu s fyzickými aktivitami. Ty vás čekají v pozdějších fázích hubnutí. Zpočátku jen přejdete z běžné stravy na keto program. Tato účinná metoda nemusí být ze zdravotních důvodů vhodná pro všechny, ale mnoho lidí ji oceňuje pro vysokou účinnost. V kombinaci s nutriční terapií Victus ji navíc není vůbec těžké dodržovat. Díky bohatému výběru proteinových potravin nejste omezení v pestrosti a nemusíte si hlídat množství přijatých sacharidů.

Celý princip Victus je poměrně jednoduchý a snadno pochopitelný. Dieta se skládá z postupných kroků, ve kterých plynule přecházíte z hubnoucích keto potraviny zpět na běžnou stravu. Tím předejdete jojo efektu po ukončení nutriční terapie. Proteinové výrobky nejsou drahé, stejně jako případná odborná vyšetření přímo v centrech. Ta však nejsou povinná. Hubnout s Victus lze dokonce zcela on-line. To je dobře, protože tato značka nemá mnoho kamenných poboček.

Zákazníci mají s nutriční poradnou Victus vesměs výborné zkušenosti a dietu hodnotí jako jednoduchou a účinnou. Dále oceňují především široký výběr potravin a jejich dobrou chuť.

Výživové poradenství FitBee – odborná centra pro hubnutí i pro sportovce

nutriční poradenství fitbee

Klady
 • Zaměření na hubnutí i na sportovce
 • Odborníci s bohatými zkušenostmi a se vzděláním
 • Široké zdravotní analýzy
 • Skvělé přizpůsobení individuálním potřebám
 • Přehlednost
Zápory
 • Nenabízí se on-line (např. kvůli měření)
 • Vyšší ceny

FitBee se díky odborně vzdělaným terapeutům i širokým možnostem analýzy řadí k pokročilým nutričním poradnám vhodným pro náročné zákazníky. Zaměřuje se nejen na hubnutí, ale také na sportovce. Hlavním programem je metoda zvaná Metabolic Balance, jež je skvěle přizpůsobí individuálním potřebám jednotlivců. Na výběr máte z několika typů programů, jako je kompletní terapie nebo sestavení vzorového jídelníčku.

U výživové terapie FitBee se nesetkáte s žádným prodejem produktů. Celý systém funguje jen na úpravě stravy a je skvěle přehledný. Díky podpoře ze strany nutričních specialistů zvládnete bez problémů dietu dodržovat. Dle zkušeností zákazníků má poradenství FitBee výborné výsledky a funguje bez jojo efektu. Mezi spokojenými klienty najdete mimo jiné i profesionální sportovce nebo sportovní kluby.

Hlavní nevýhodou FitBee je vyšší cena. V porovnání s ostatními nutričními poradenstvími zaplatíte výrazně více. Pokud však máte specifické požadavky nebo například nějaké zdravotní problémy, je lepší si připlatit za odbornost a bezpečnost výživové terapie. Dalším mínusem je pak horší dostupnost. FitBee má menší počet kamenných poboček. Zároveň je při všech programech nutná osobní návštěva. Čistě on-line tato terapie nefunguje.

Jak vybrat výživového poradce?

Nutriční poradenství vám může pomoci s hubnutím i jinými úpravami jídelníčku například při sportovních aktivitách či při různých zdravotních problémech. Hodí se především pro případy, kdy si s dietou nevíte sami rady.

Na internetu i od kamarádů se mnohdy dozvíte mnoho různých rad, které nejsou ověřené, nemusejí fungovat a mnohdy si i protiřečí. U výživové terapie máte jistotu, že vám rady poskytuje odborník, který dané problematice doopravdy rozumí. Díky tomu bude hubnutí nejen účinné, ale také bezpečné. Nevhodnou stravou a především dietními experimenty si totiž můžete sami zdravotně ublížit. Nutriční terapeut s odpovídajícím vzděláním a se zkušenostmi vám doporučí jen ověřené a spolehlivé postupy.

recenez fitbee terapie

Dalším důvodem, proč mnoho lidí volí nutriční poradenství namísto samostatných pokusů, je lepší motivace. Pokud máte pravidelnou kontrolu od svého výživového terapeuta, je menší šance, že budete v dodržování jídelníčku podvádět nebo že svou snahu úplně vzdáte. Díky společné konzultaci a možnosti se podívat na výsledky ostatních klientů snadno udržíte svou vůli k hubnutí. Motivaci také pomáhá fakt, že jste si odbornou pomoc zaplatili a nechcete nechat tuto službu propadnout.

Principy fungování nutričních terapií

Nutriční poradenství je, jak již napovídá název, založené na radách ohledně stravování. Výživový poradce vám doporučí například vhodný jídelníček, složení stravy či potraviny, kterým byste se měli vyvarovat. Dozvíte se informace, jak hubnou efektivněji, a také dobré tipy, například jak si štíhlou postavu udržet i po skončení nutriční terapie. Důležité je, abyste svůj hubnoucí program nebrali jako jednorázovou dietu. Jedná se spíše o trvalou změnu stravovacích návyků, které byste měli zavést do svého života. Pokud byste se vrátili k původnímu režimu, který vás k nadváze či jinému problému přivedl, samozřejmě by se po čase vše vrátilo do starých kolejí bez ohledu na účinnost terapie.

Některé nutriční poradny fungují na principu rad, jiné navíc nabídnou prodej hubnoucích potravin. V prvním případě platíte především za společná sezení, v tom druhém za nákup. Specializované dietní výrobky se uplatňují zejména v případech, kdy výživová centra pracují na principu speciálních diet, jako je třeba keto dieta. Zde konzumujete bílkoviny a vynecháváte sacharidy. To by bylo v běžné stravě náročné, protože cukry se nacházejí v mnoha jídlech. Keto-potraviny hubnutí touto metodou usnadňují. Nemusíte díky nim hlídat žádné tabulky a zároveň si zachováte pestrý jídelníček. V rámci hubnoucích výrobků se dále můžete setkat i s dalšími doplňky, kterými nenahrazujete svůj jídelníček. Jejich konzumace spolu se správnou stravou podporuje shazování přebytečných kilogramů například snižováním chuti k jídlu.

Jak vybrat kvalitní a vhodné nutriční poradenství

Výživové terapie pracují na různých principech, proto je někdy těžké je srovnávat. Výběr tím pádem bude z velké části záležet na vašich osobních preferencích. Samotnou hubnoucí metodu volte podle své možnosti dodržování. Pokud například víte, že ve vašem případě nepřipadá v úvahu zapojit do programu fyzickou aktivitu, vyberte si takové nutriční terapie, u kterých to není podmínkou. Máte-li zdravotní problémy, jež vylučují nadměrnou konzumaci proteinů, podívejte se po centrech, které nepracují s keto dietami.

Dobré je dát na své pocity. Je totiž důležité, aby vám byl výživový specialista sympatický a abyste mu věřili. Většina nutričních terapií se snaží dopředu své zákazníky na webových stránkách informovat o průběhu celé terapie i celkovém přístupu. Doporučujeme proto pročíst web vytipované společnosti nebo se řídit podle našich recenzí, kde jsme pro vás zjistili vše potřebné

Za pozornost rozhodně stojí také recenze bývalých a současných klientů, které jsme při porovnávání rovněž zohlednili. Ačkoliv přímo na webu nutričních center bývají zkušenosti zákazníků, je vhodné hledat i jinde. Do nezávislých portálů nemůže firma zasahovat a dozvíte se zde i slabé stránky konkrétní značky. Pokud objevíte nějaký často opakovaný zápor, jenž by byl pro vás překážkou, podívejte se raději, zda by vám jiné výživové poradenství nevyhovovalo více.

Dostupnost nutričních poraden a on-line programy

Velkou roli také hraje dostupnost. Zatímco u některých nutričních hubnoucích programů musíte docházet na pobočky, jindy lze vše vyřešit on-line. Hlavní výhodou komunikace s výživovým specialistou přes e-mail, telefonicky či jiným způsobem je časová nenáročnost a možnost držet dietu odkudkoliv.

U osobní návštěvy je nutné, aby bylo centrum poblíž vašeho bydliště. Takové terapie zpravidla zaberou více času. Přesto má osobní kontakt mnoho zásadních výhod. Máte při něm lepší možnost se na cokoliv zeptat, často vám docházka více pomůže s motivací a v neposlední řadě lze přímo v centru absolvovat speciální měření. Analýzy na profesionálních přístrojích slouží k lepšímu přizpůsobení jídelníčku na míru právě pro vás. Zjistíte díky nim, v jakém stavu je vaše tělo i jak funguje váš metabolismus. Pokročilejší nutriční centra mívají více diagnostických možností. Ne vždy je ale nutné absolvovat všechny. Mnoho z nich se používá až při vážnějších problémech nebo pro odhalení zdravotních problémů, na které máte podezření.

Náš tip

Snažíte se žít zdravě a omezit tuky ve stravě. S horkovzdušnou fritézou se vám otevře celý nový svět plný zdravých a chutných receptů. Více najdete v našem porovnání horkovzdušných fritéz.

Výživový poradce / nutriční terapeut / dietolog

Jednou z věcí, kterou byste měli také zohlednit při výběru a která často souvisí s kvalitou služeb, je vzdělání výživových poradců. Máte-li specifické nároky na úpravu stravy jako například opravdu vyšší nadváhu, zdravotní problémy či opakované neúspěchy při dietách, volte zkušenější terapeuty nebo takové, kteří se přímo na váš případ specializují.

Ačkoliv je pojem výživový poradce, nutriční terapeut a dietolog často zaměňovaný, existují mezi nimi rozdíly v odbornosti, podle kterých poznáme kvalitní službu. Dle názvu profese je můžeme rozdělit a určit, jaké má dotyčná osoba vzdělání:

 • Výživový poradce = podnikatel s volnou živností bez povinnosti vzdělání. Obvykle má však minimálně absolvovaný kurz.
 • Nutriční terapeut = osoba s vystudovanou vyšší odbornou zdravotnickou školou nebo s bakalářem; oboje v nutričním oboru.
 • Dietolog = vystudovaný lékař specializující se na stravování.

Ačkoliv je odbornost jasně daná studiem, nemusí vypovídat o tom, jaký nutriční specialista bude vhodný pro vás. Zatímco osoby se zdravotními problémy by v ideálním případě měly volit dietology, pro ostatní může být vhodnější jiný přístup. Pro hubnutí při sportu vám například daleko více může pomoci výživový poradce se zájmem o danou problematiku nebo i trenér ve fitness centru.

Ať už se rozhodnete pro jakéhokoliv výživového specialistu, sledujte jeho přístup. Dobrý nutriční odborník by vám neměl chtít v první řadě prodat své přípravky nebo si co nejrychleji odbýt celé sezení. Důležité je, aby si zjistil podrobné informace o všem stavu pomocí měření i otázek, aby byl ochotný odpovídat na vaše dotazy a přizpůsoboval program individuálním potřebám klientů.

Cena poradenství

Ceny výživových poradenství se vzájemně hodně liší. U jednodušších metod s prodejem potravin často zaplatíte jen zakoupené produkty, kterými nahazujete běžnou stravu. Tím pádem nezaplatíte více, než byste projedli běžně. Dokonce v porovnání s kvalitní stravnou vařenou doma, ušetříte čas i peníze.

Cena se liší především podle toho, jak dlouho nutriční terapii budete potřebovat. Čím vyšší nadváhu máte, tím delší bude hubnutí a tím větší částku ve finále zpravidla zaplatíte. Počítat můžete v průměru s 1 000 až 3 000 Kč za měsíc, byť existují i levnější nebo výrazně dražší. Setkat se můžete i s jednorázovými programy přesahujícími 10 000 Kč.

Sdílejte článek

Ohodnoťte článek

Celkové hodnocení: 5.0 (41 hlasů)

Autor článku

Katka Muchová
Katka Muchová

Profesně napůl redaktorka, napůl výcvikářka psů. Ve volném čase milovnice fotografování, umění, nových technologií a brouzdání po internetu, kde hledám informace o společenském dění a zajímavé produkty. Baví mě testování různých vychytávek a ráda s jejich výběrem pomáhám ostatním. Facebook redaktorky.

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář