Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
Menu
>

Recenze výživového poradenství Naturhouse

19. 5. 2021 aktualizováno

nutriční poradenství natruhouse

Naturhouse je oblíbené výživové poradenství s mnoha pobočkami. Funguje na principu pravidelného měření a úpravy jídelníčku, ke kterému jsou přidávané podpůrné doplňky. Dobrá dostupnost, široká podpora a přehlednost jsou hlavními klady tohoto nutričního centra. Dle zkušeností zákazníků je hubnutí doopravdy účinné a trvalé.

Každému vyhovuje jiný přístup a jiný styl hubnutí či úpravy jídelníčku. Pokud vás zajímají další nabídky krom Naturhouse, můžete se podívat na náš test výživových poradenství.

Hodnocení výživového poradenství Naturhouse

8.5

Skvělé

Populární výživové poradenství s velkou sítí poboček, skvělou podporou a doporučenými produkty pro rychlejší shození přebytečných kilogramů.

Dostupnost
10
Podpora a služby
8.5
Ceny
7
Reference zákazníků
8.5
Klady
  • Mnoho poboček
  • Přehledná a snadná dieta
  • Speciální programy na e-shopu (např. detox, celulitida)
  • Skvělá podpora nutričního terapeuta
  • Možnost si vybrat doplňky a tudíž i cenu
  • Analýza i konzultace zdarma
Zápory
  • Nejasné ceny
  • Horší přizpůsobení individuálním potřebám

Dostupnost – 10/10

Naturhouse patří mezi jedny z největších dietologických center a nutričních poradenství. Působí ve 32 zemích na světě, má zkušenosti již 25 let a přímo v České republice najdete 93 kamenných poboček, kde se vám budou věnovat výživoví specialisté. Díky velkému pokrytí ve velkých i menších městech patří mezi nejdostupnější nutriční terapie v Česku. Pokud by náhodou u vás centrum Naturhouse nebylo a nechtělo se vám dojíždět do jiného města, nebo pokud dáváte přednost hubnutí z pohodlí domova, nabízí se plnohodnotná on-line verze. Její jedinou nevýhodou v porovnání s návštěvou centra je nemožnost měření a diagnostikování pomocí profesionální techniky.

V Naturhouse probíhají konzultace jedenkrát týdně, ať už si zvolíte osobní návštěvu nebo on-line program. Samozřejmě pokud narazíte na nějaký problém či si nebudete vědět rady, můžete pokaždé výživovému specialistovi zavolat. Na svého osobního poradce získáte číslo při prvním návštěvě nutričního centra nebo po kontaktování přes stránky www.naturhouse-cz.cz. Kromě webu má toto nutriční poradenství i svůj Facebook, Twitter, Youtube kanál a Instagram.

Na stránkách Naturhouse najdete přehledně uvedené všechny informace o této hubnoucí metodě, průběhu terapie i další zajímavosti, jako jsou recepty, blog, recenze ostatních zákazníků nebo e-shop. Přes něj si lze objednat zboží, které seženete jinak v dietologických poradnách Naturhouse. Vybraný sortiment dorazí až k vám domů. Zakoupit zde lze již sestavené kompletní balíčky pro redukční programy. Kromě základních dietních schémat mezi nimi nechybí ani speciální zaměření, jako jsou programy pro zpevnění pokožky nebo třeba pro odvodnění a detoxikaci. Samozřejmě nabízí také samostatně prodejné zdravé potraviny a doplňky stravy. U nich máte na výběr ze specifických zaměření (např. detox, cholesterol, celulitida, nadýmání, trávení), hubnoucích přípravků pro dietu Naturhouse i klasických vitamínů. Poslední samostatnou kategorií je pak kosmetika.

natruhouse recenze

Podpora a služby – 8,5/10

Když se vydáte poprvé na schůzku se svým nutričním poradcem, připravte si čas 30 minut. Po tuto dobu se bude specialista věnovat jen vám. Budete spolu konzultovat své výživové cíle i aktuální stav včetně stravovacích návyků a vašeho zdravotního stavu. Na základě získaných informací a zvážení na speciální váze, která diagnostikuje poměr vody, tuku, svalů a prozradí i další údaje o vaší kondici, pro vás připraví individuální plán.

Při dalších společných sezeních nebo jen on-line hovorech již bude stačit přibližně 15 minut. Za tuto dobu proberete opět váš stav, pokroky a tělesné údaje. Konzultace jsou jednou týdně.

Jídelníček a doplňky stravy

Vždy pro následujících 7 dní získáte od svého nutričního specialisty jídelníček odpovídající vašim aktuálním potřebám. Ten se skládá ze snadno dostupných surovin, není náročný na přípravu ani na čas. Zároveň dobře funguje, je dostatečně pestrý a v rámci možností respektuje vaše chuťové preference.

Pro přehlednost jídelníčku i celého systému diety získáte šanon, ve kterém jsou uvedené všechny základní informace. K nim se můžete kdykoliv vracet. První krok hubnutí bývá u většiny klientů Naturhouse velmi podobný. Základní změnou ve vašem životním stylu bude dbát na dostatečný pitný režim, jíst pravidelně (včetně svačinek), omezit tučná, slaná či slazená jídla a zeleninou nahradit přílohy (k nim se budete vracet postupně během průběhu diety). Také je nutné si hlídat dostatečný příjem bílkovin. Tím se Naturhouse řadí svým stylem k proteinovým dietám.

Jídelníček během diety je vždy doplněný takzvanými doporučenými produkty. Tyto přípravky optimalizují celý proces hubnutí. Ačkoliv vám nutriční poradce sestaví funkční složení stravy, které zabírá i samo o sobě, doplňky fungování diety ještě podpoří. Také celkově prospívají zdraví a mají přírodní složení.

produkty natruhouse

Celkové hodnocení metody

Naturhouse se snaží zaměřovat na zdravé hubnutí a především na trvalé výsledky bez jojo efektu. Shazování kilogramů není nezdravě rychlé a zároveň ani příliš pomalé. Počítat můžete v průměru s 0,5 až 1 kg za týden. Při terapii se dozvíte nejen co jíst, ale zaměříte se, pokud je to ve vašem případě možné, i na základní pohybové aktivity. Připraveno je pro vás několik cvičebních videí, podle kterých můžete z pohodlí domova postupovat. Cílem nutriční terapie Naturhouse je shodit přebytečný tuk a také si vytvořit trvalé návyky správného životního stylu, které vám pomohou vysněnou postavu udržet.

Velkou výhodou při hubnutí s Naturhouse je fakt, že na to nejste sami. Stálá a pravidelná kontrola od odborníka je skvělou motivací k dodržování jídelníčku. Plusem je rovněž jednoduchý systém a možnost se kdykoliv na cokoliv zeptat. Zatímco při samostatném pokusu se mnohdy můžete v množství informací ztratit, zde máte jasně daná pravidla, s jejichž pomocí zhublo již mnoho zákazníků této velké výživové poradny.

Za nedostatek naopak považujeme horší přizpůsobení potřebám jednotlivce – kromě přednastavené diety, která je stejná pro většinu zákazníků a liší se jen v detailech, nenabízí Naturhouse žádné jiné hubnoucí metody. Dopředu byste také měli vědět, že jako vegetariáni nebo vegani z tohoto nutričního programu příliš šťastní nebudete – doporučené množství bílkovin s málem sacharidů se bez masa pomocí náhražek jen těžko získává. Nutné je rovněž upozornit, že Naturhouse není zdravotní službou. Pokud máte jakékoliv zdravotní komplikace, konzultujte vhodnost této diety se svým lékařem nebo se zaměřte na jemnější změnu jídelníčku.

dieta s natruhouse

Cena – 7/10

První věcí, která vás na Naturhouse nejspíše zarazí, je absence ceníku. Na rozdíl od jiných výživových poraden není na webu ani jinde přesně uvedený rozpis, co za jakou službu zaplatíte. Jedinou dobře viditelnou informací je, že sezení a konzultace s nutričním specialistou i diagnostika jsou zdarma. Jak je ale jasné, kompletně bezplatná služba to není. Nebojte se, nejedná se o žádný chyták. Tato nutriční poradna doopravdy funguje, jen je financovaná jiným způsobem, než je běžné. Háček je v tom, že sice neplatíte za služby, ale za již zmíněné doporučené produkty. Tato informace bohužel není na stránkách příliš viditelná. Pokud se o ní chcete dozvědět, budete muset klikat, scrollovat a číst.

Hlavní nevýhodou je, že dopředu nevíte, jaké produkty vám budou doporučené. Nelze tak nikdy přesně odhadnout cenu. Navíc se může stát, že každý měsíc bude investice jiná podle toho, jak budete přípravky spotřebovávat a jak se bude jejich doporučení měnit. Tato věc může být nemilou komplikací pro mnoho lidí, kteří mají rádi přehled nad svými financemi. Na druhou stranu jsou doplňky opravdu jen doporučené a můžete si vybrat, zda si budete chtít zakoupit všechny. Tento způsob financování vám tím pádem dává částečnou možnost ovlivnit výdaje.

První týden, kdy si budete nakupovat zásoby přírodních sirupů a dalších doplňků, vás vyjde nejdráže – až 2 000 Kč za návštěvu. Bohužel nikdy nelze říct přesné číslo pro budoucí konzultace. Počítat však můžete přibližně s 1 000 Kč za týden. Doporučené produkty jsou poměrně dražší. Například jedna základní ampule s přírodním substrátem stojí od 300 do 800 Kč a vystačí vám na 7 dní. K tomu připočítejte i další hubnoucí výrobky nebo zdravé potraviny, jako jsou sušenky či zelená káva. U nich je nutné zmínit, že se od běžných zdravých surovin, které koupíte ve specializovaných obchodech na zdravou stravu, liší jen vyšší cenou. Například balení vlákniny na dva týdny vás vyjde na 280 Kč.

Reference zákazníků – 8,5/10

Naturhouse patří mezi jedny z nejrozšířenějších výživových poraden, tudíž na něj najdete mnoho recenzí. Vesměs všichni uživatelé, kteří vydrželi absolvovat hubnoucí proceduru, jsou spokojení a potvrzují skutečný a trvalý úbytek kilogramů. Již po prvním týdnu až dvou se jim dostavily výsledky. V ohledu účinnosti si Naturhouse vede na jedničku. Chválená je často také přehlednost a jednoduchost. Mnoho zákazníků má však výtku k cenám. Jako zápor je rovněž často uváděný neměnný systém pro všechny a omezený jídelníček; avšak každý, kdo chce hubnout, musí počítat s tím, že pro změnu nebude moci jíst to, co doposud.

Pokud vás zajímají konkrétní příběhy zákazníků, najdete jich na internetu v nezávislých recenzích a na různých diskuzních fórech opravdu mnoho. Taktéž na webu Naturhouse nechybí zkušenosti spokojených klientů. Ty si dokonce můžete filtrovat podle věku a pohlaví.

Závěrečné hodnocení

Nejdůležitější věcí na každém výživovém poradenství je funkčnost a trvalé udržení nízké váhy. V tomto ohledu patří Naturhouse mezi jedničky. Nad konkurencí rovněž vyniká v široké síti poboček, v dlouholeté tradici i v zastoupení na mnoha místech na světě. Diety nejsou náročné na pochopení ani na dodržování, byť proteinové zaměření zprvu nemusí každému vyhovovat. Jako nevýhodu vidíme nejasné financování v podobě nákupu doporučených produktů, které může některé zákazníky odradit. Bohužel dopředu nelze určit, kolik peněz zaplatíte. Časté změny v jídelníčku jsou také záporem pro každého, kdo má rád ve věcech pořádek. Ovšem skvělá podpora ze strany nutričních specialistů a mnoho spokojených zákazníků tento nedostatek vyváží.

Sdílejte článek

Ohodnoťte recenzi

Celkové hodnocení: 5.0 (23 hlasů)

Autor recenze

Katka Muchová
Katka Muchová

Profesně napůl redaktorka, napůl výcvikářka psů. Ve volném čase milovnice fotografování, umění, nových technologií a brouzdání po internetu, kde hledám informace o společenském dění a zajímavé produkty. Baví mě testování různých vychytávek a ráda s jejich výběrem pomáhám ostatním. Facebook redaktorky.

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář