Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
Menu
Testado.cz » Služby

11 nejlepších krabičkových diet v Brně – recenze a srovnání 2024

Krabičková jídla pro Brňáky vám ušetří čas a práci s vařením domácí stravy. Krabičky s jídlem si necháte bez starostí dovést či si je vyzvednete na odběrném místě. V recenzích krabičkových diet už jsme vám představili tato jídla, která představují rychlý a zdravý způsob stravování, obvykle probíhající pod dohledem nutričního specialisty.

Jako nejlepší krabičkovou dietu pro Brno jsme vybrali Zdravé stravování.

Nejlepší celkově

Krabičková dieta pro Brno i další města v ČR s širokou nabídkou programů, pestrým jídelníčkem, kvalitní a čerstvou stravou, navíc za nízkou cenu. Vítěz našeho testu.

Doprava zdarma

Krabičková dieta s profesionální konzultací v ceně. Místo doručení lze snadno upravovat i v den doručení.

Výběr z více chodů

Vyberte si, jaké jídlo do své krabičkové stravy chcete a z kolika chodů se bude skládat. Těšit se můžete na mnoho programů, jídlo i na víkendy a dodání odpoledne nebo ráno.

Nejlepší krabičkové diety pro Brno

1. místo Zdravé stravování – nejlepší krabičková dieta Brno

Zdravestravovani.cz recenze a testyVítěz testuTestado.cz

Klady
 • Nízká cena
 • Působí po celé ČR
 • Kvalitní ingredience a zdravá příprava
 • Pestrý jídelníček a mnoho programů
 • Doprava zdarma
Zápory
 • Mezi brněnskými dietami žádné zásadní

Jako nejlepší krabičkovou dietu pro Brno jsme do našeho srovnání vybrali službu Zdravé stravování. Vyniká především příznivou cenou v kombinaci s vysokou kvalitou stravy. Všechno jídlo je vařené převážně v páře s používáním minima solí a tuků a je připravené z čerstvých surovin. Programy jsou navíc sestavená zkušenou nutriční specialistkou. Díky tomu máte jistotu, že budete konzumovat vyváženou a zdravou stravu. O vysoké kvalitě svědčí velké množství pozitivních recenzí od spokojených zákazníků a opakované doporučení redakce Testado.cz.

Na první místo našeho srovnání se řadí Zdravé stravování také díky své bohaté nabídce. Mezi krabičkovým jídlem v Brně patří rozhodně mezi nejpestřejší. S více než 20 000 recepty se nebudou pokrmy často opakovat. Za pochvalu stojí také množství programů. Mezi více než deseti různými jídelníčky si můžete vybírat například z keto diety, proteinové stavy, jídla speciálně pro kojící matky, detox programu či jídla pro vegetariány nebo pro sportovce. Samozřejmě nechybí ani klasická vyvážená strava a redukční program pro shození přebytečných kilogramů.

K vybraným balíčkům si navíc můžete zvolit režim s omezením cukrů nebo s vynecháním konkrétních potravin, které nechcete konzumovat z důvodu alergie či chuťové preference. Jediným chybějícím programem je zde zcela bezlepková strava.

Pokud byste chtěli poradit s výběrem vhodného programu, lze se obrátit na nutriční poradenství, která tato krabičková dieta provozuje. Specialisté vám také rádi doporučí odpovídající počet kalorií. Krabičkové jídlo Zdravé stravování má široké volitelné rozmezí od 5 000 do 12 000 kJ. Velikost porce si tak můžete přizpůsobit vlastním potřebám.

Kromě klasických pěti chodů za den si lze přiobjednat také doplňky v podobě dezertů, smoothie či polévek. Tato krabičková dieta v Brně funguje jen všední dny. V sobotu a v neděli se jídlo nedoručuje a jeho příprava bude na vás.

Krabičková strava Zdravé stravování působí nejen v Brně, ale rozváží jídlo rovnou po celé ČR. Také má v mnoha městech své výdejny, ve kterých si své krabičky můžete sami vyzvednout, kdy se vám to bude časově hodit. V Brně najdete dvě pobočky. Doručení na adresu pak probíhá od 6 do 23 hodin. Konkrétní čas si bohužel není možné vybrat. Pokud byste ale neměli možnost své jídlo převzít, lze poslat krabičky na alternativní adresu nebo na kliku dveří.

Zdravé stravování patří mezi nejlepší krabičkovou dietu v Brně. TIP redakce.

2. místo Nutrition Pro – rozvoz zdarma

Nutrition Pro zkušenosti, názor

Klady
 • Rozvoz zdarma
 • Online chat
 • Příprava z kvalitních surovin
 • Slevové nabídky
 • Vegetariánská menu v nabídce
Zápory
 • Dovoz jen ve večerních hodinách

Nutrition Pro je krabičková dieta, která v začátcích působila pouze v Praze. Nyní se ovšem vydává do osmi dalších měst v České republice včetně Brna. Pro každé z těchto měst platí trochu jiné podmínky doručování jídel. Pro Brno byla určena rozsáhlá zelená zóna, ve které neplatíte za dopravu. Z centra se rozpíná až k části Královo Pole, Modřice či Líšeň.

Oproti jiným městům má Brno trochu nevýhodu – dovoz se uskutečňuje pouze ve večerních hodinách, a sice mezi 18 a 23 hod. Zůstává ovšem výhoda flexibilní změny místa. Ta je možná ještě v den dovozu do 12 hod. Na webových stránkách si můžete vybrat jeden z dostupných programů. Kromě hubnoucího nabízejí také udržovací a nabírací.

Hubnoucí program nabízí výběr mezi přípravou 2 – 5 jídel denně. Délka programu pak může činit 10, 20 nebo 40 dní. Cena za den se pohybuje kolem 600 Kč, a čím delší program vyberete, tím se cena za den snižuje. Objednávku můžete uskutečnit pro sebe, ale i pro více lidí. Pokud vás bude na objednávku více, vztahují se na vás zajímavé množstevní slevy.

Krabičkovou dietu Nutrition Pro lze domluvit po telefonu i online. V nabídce je kromě menu s masem také vegetariánská varianta a menu bez ryb. V ceně programů jsou zahrnuté rovněž konzultace s nutričním poradcem. S dotazy se můžete obracet také na online chat. Jídelníčky se připravuje podle speciálních algoritmů, které se přizpůsobí individualitě zákazníka.

3. místo Pepegym – výběr vlastního jídla v krabičkách v Brně i na víkendy

recenze pepe gym

Klady
 • Možnost volby konkrétních chodů
 • Velký výběr programů
 • Odborná pomoc od specialistů
 • Funguje i přes víkendy a státní svátky
 • Volba mezi ranním nebo dopoledním dodáním
Zápory
 • Nemá více poboček
 • Trošku vyšší cena

Pepegym je posilovna spojená s restaurací, ve které si můžete objednat dovoz jídla až k vám domů. Jedná se o čistě brněnskou krabičkovou stravu. V jiných městech nefunguje. Jídlo je kvalitní, vyvážené a chutné.

Velkou zajímavostí na rozdíl od ostatních krabičkových diet v Brně je možnost volby konkrétních chodů. Lze si vybrat z několika jídel dle chuťových preferencí či nutričních potřeb. Sami se tak rozhodnete, jakou snídani, svačinu, polévku a jaké hlavní jídlo si zakoupíte či jak si jednotlivé chody nakombinujete. Není nutné si na každý den objednávat všechny. Avšak nechybí ani kompletní menu založené na speciálně sestavených programech.

Mezi programy má brněnské krabičkové jídlo z Pepegym připravenou stravu na hubnutí, udržení hmotnosti a nabírání svalové hmoty. Mezi individuálními programy lze sestavit i stravu pro vegetariány či vrcholové sportovce. Pro alergiky se nenabízí žádné speciální jídelníček, avšak sami si ho můžete díky volbě vlastních jídel vytvořit. Mezi hotovými celodenními balíčky jdou pro vás dále připravené programy low carb nebo prémium (fitness jídlo se zvýšeným obsahem vitamínů a minerálů).

Volitelná je také velikost porce pro každé jednotlivé jídlo i pro denní menu. U celodenní stravy se pohybuje přibližně od 5 000 do 10 0000 až 11 000 kJ nebo i více. Vždy také přesně vidíte počet sacharidů, bílkovin a tuků.

Jídelníček si můžete vybrat sami či si ho nechat sestavit odborníkem, který s vámi bude konzultovat vaše představy a výživové potřeby. Nabídka jídel pro následující týden vám přijde vždy e-mailem. Cena závisí na tom, jaké jídlo si vyberete a jak velkou porci si zvolíte. U připravených celodenních balíčků se pohybuje od 410 do 580 Kč za den. Za měsíc včetně víkendů zaplatíte tudíž přibližně 12 300 až 17 400 Kč. Při objednávce menšího počtu porcí za den nebo vynechání některých dnů v týdnu je samozřejmě částka nižší. Pokud si necháte jídlo přivážet, je nutné započítat také částku 49 Kč za den. Při osobním odběru na místě působení (Škrobárenská 1 Brno) krabičková dieta bude bez příplatku. Jiné pobočky Pepegym nemá.

Jídlo se rozváží po celý týden včetně víkendů a státních svátků. Na rozdíl od mnohých krabičkových diet v Brně, které na sobotu a na neděli nevaří či jen umožňují odběr více jídel z týdne, má Pepegym i pro tyto dny čerstvě připravenou stravu. Sami si můžete vybrat, zda chcete vozit krabičky odpoledne na následující den či přímo ráno, abyste je měli ten den čerstvé. Za zmínku opět stojí, že druhou variantu ranního odběru drtivá většina konkurence nenabízí. Rozvoz Pepegym je možný jen v Brně. Mimo město pouze po domluvě.

4. místo Diet Fresh Menu – dostupná krabičková dieta Brno-venkov i Brno-město a okolí

diet fresh menu recenze

Klady
 • Velká množství poboček
 • Rozvoz v Brně i okolí
 • Funguje i ve více městech
 • Dobrá cena
 • Kvalitní a čerstvá strava s šetrným vařením
Zápory
 • Žádné speciální programy

Diet Fresh Menu je krabičková dieta pro Brno i další města – Zlín, Olomouc, Přerov, Ostrava a obce mezi nimi, dále pak Kroměříž a oblast Uherské Hradiště/Luhačovice. Jak již napovídá název samotných krabiček, tato firma dbá na čerstvost a vysokou kvalitu. Jídlo je také nutričně bohaté, vyvážené a připravené šetrným způsobem pomocí páry v konvektomatech.

Diet Fresh Menu nabízí stravu na všední dny od pondělí do pátku. O víkendech a přes svátky nefunguje. Objednávky lze samozřejmě například z důvodu dovolené dočasně přerušit a pak se ke svému programu vrátit. Jídlo na každý den se skládá z pěti chodů; vždy obdržíte snídani, dopolední svačinu, oběd, odpolední svačinu a večeři.

Vybírat můžete z programů pro muže i pro ženy. Dále se nabídka dělí podle účelu na „Hubnutí“, „Udržení váhy“ a „Něco mezi“, což je program pro pomalejší dietu či jen lehčí jídlo. Rozmezí kalorií v denním menu se pohybuje od 5 000 kJ do 10 000 kJ. Programy se navzájem odlišují jen počtem kalorií. Specializované jídelníčky například pro vegany nebo pro alergiky se zde bohužel nenabízejí. Na webu najdete vždy přehledný seznam jídel na týden, která můžete v daný týden očekávat. Mají navíc uvedené přesné množství kalorií i bílkovin, sacharidů a tuků.

Diet Fresh Menu patří mezi poměrně levné krabičkové diety v Brně. Cena s nejmenšími porcemi (hubnutí pro ženy) začíná na 7 900 Kč za 20 dní. Za krabičky s nejvíce kaloriemi (muži na udržení váhy) zaplatíte maximálně 10 2000 Kč. Cena se také liší podle zvolené dopravy.

Diet Fresh Menu patří mezi nejlépe dostupné krabičkové diety v Brně. Kromě rozvozu po celém městě zajišťuje tato služba dopravu ve všech městských čtvrtích i nejbližších přilehlých obcích. V Brně krabičková dieta Fresh Menu rozváží své jídlo od 16:00 vždy na další den (např. v pondělí dostanete jídlo na úterý). Doručování v pozdějších hodinách je pro většinu zákazníků z časového hlediska praktičtější. Avšak pokud si krabičky objednáte v jiných městech, mohou se časy přívozu lišit.

Za pochvalu stojí také možnost osobního vyzvednutí. V Brně Diet Fresh Menu disponuje celkem pěti výdejními místy. To je největší počet poboček v našem srovnání. Při využití výdejen v Brně bude navíc krabičková strava o 300 Kč za měsíc levnější.

Testado radí

Pojďte zjistit, jak krabičkové diety fungují. Více se dozvíte v našem návodu jak vybrat krabičkovou dietu. Také se můžete podívat na vybraná krabičková jídla pro Prahu.

5. místo Dieta Linie – krabičky Brno s mnoha programy i pro alergiky a s dopravou zdarma

Dieta Linie logo

Klady
 • Široký výběr programů i velikostí porcí
 • Speciální jídelníčky vhodné pro všechny alergiky
 • Doprava zdarma
 • Nízká cena a slevy při dlouhodobějším objednání
 • Kvalitní a čerstvé suroviny bez chemie
Zápory
 • Nemá odběrná místa

Hodnocená brněnská krabičková Dieta Line se vyznačuje širokou nabídkou zajímavých programů a speciálních jídelníčků. Hodí se jak pro hubnutí, tak jako každodenní strava nebo také pro sportovce a pro těhotné a kojící ženy. Dále nabízí nízkosacharidovou krabičkovou dietu s více bílkovinami a zdravými tuky, která se najde uplatnění jako proteinová dieta. Nechybí ani programy pro alergiky. Dieta Linie je jedna z mála bezlaktózových i bezlepkových krabičkových diet pro Brno na trhu. Zákazníkům také umožňuje si zvolit program DIA určený pro diabetiky, který zajistí cukrovkářům normální glykemickou křivku v průběhu celého dne. Samozřejmě i v případě speciálních jídelníčků se jedná o vyváženou a plnohodnotnou kvalitní stravu.

Každý z programů se nabízí v několika velikostech porce. Ty se dle zvoleného jídelníčku pohybují od 5 000 do 10 000 kJ. Na každý den obdržíte 5 až 6 chodů. V případě zájmu si ale můžete objednat jen část; například jen oběd a večeři. Jídlo se dováží o všední dny. Na víkendy Dieta Linie nevaří.

Pro přípravu vašich krabiček jsou zde používané čerstvé suroviny bez konzervantů, dochucovadel, polotovarů a jiné chemie. Jídelníček je sestavovaný nutričním poradcem a jídlo se vaří v konvektomatech pomocí páry. Zachová si tak velké množství důležitých vitamínů. Strava je dostatečně rozmanitá a pestrá, tudíž vás Dieta Linie neomrzí a nepřejí se vám.

Cena dle zvoleného programu začíná na 7 400 Kč. Maximálně pak zaplatíte 9 000 Kč. Jedná se tudíž o levnou krabičkovou dietu pro Brno. Kategorie „Diabetik“, „Celiak“ a „Laktóza“ mají k základní sumě ještě příplatek 30 Kč/den. Cena se odvíjí od počtu kalorií a tudíž velikosti porce. Při nákupu jídel na delší čas ušetříte. Například tříměsíční předplacení krabiček vám uspoří 1 200 Kč celkově (tzn. 400 Kč každý měsíc).

Krabičková strava pro Brno Dieta Linie působí v celém městě i v nejbližším okolí; konkrétně v městech Blansko, Boskovice, Letovice, Lysice, Kuřim a Tišnov. V těchto lokalitách je závoz zdarma. V ostatních okolních obcích je doprava na individuální domluvě. Dovoz probíhá denně, abyste měli vždy čerstvou stravu.

Menší nevýhodou je, že Dieta Linie nemá po Brně odběrná místa, na kterých by bylo možné své jídlo vyzvedávat. Krabičkovou dietu můžete zakoupit a věnovat jako dárek a platbu lze provést i stravenkami. V případě potřeby lze program kdykoliv pozastavit, pokud například potřebujete odjet na dovolenou nebo na služební cestu.

Náš tip

Dovoz krabiček není jedinou možností pro rychlé a vyvážené jídlo. Můžete také vyzkoušet alternativní stravu. Jídla v prášku si sami připravíte z pohodlí domova.

6. místo Antónia Mačingová – krabičková dieta Brno se speciálním přístupem k hubnutí

Antónia Mačingová recenze

Klady
 • Originální programy pro hubnutí a detox
 • Vaří se i na víkend
 • Všechny programy i ve verzi bez lepku
 • Pro mnohé praktická frekvence dovozu jídla
 • Rozvoz po celé ČR
Zápory
 • Nelze využít odběrných míst

Antónia Mačingová se svými krabičkovými dietami vám pomůže změnit nezdravé stravovací návyky. Zastává názor, že správná strava pomáhá se změnou i v dalších oblastech života. V každém případě vám tato krabičková strava v Brně ušetří mnoho času a zajistí vám zcela bez starosti chutné a přitom zdravé jídlo o třech nebo pěti chodech za den. Přímo na webu se také můžete dozvědět mnoho zajímavých informací a naučit se více o správném stravování.

Na rozdíl od většiny krabičkové stravy v Brně není tato služba žádnou dietou, která by se řídila počítáním kalorií. Jídelníčky jsou stavěné na zcela jiném principu. Vyzkoušet můžete 28 denní harmonizační program, který slouží pro detoxikaci organizmu. Dále se nabízí udržovací program, což je jednoduchý systém dělené stravy podle Antónie Mačingové. Nechybí ani klasické krabičky bez jakýchkoliv specialit. Tento program je nazvaný Stravování pro každého. A v neposlední řadě si můžete objednat také program pro vegetariány bez masa. Všechny z nabízených možností lze připravit ve verzi bez lepku. Jedná se tak o jedno z mála brněnských krabičkových jídel, které kombinuje bezlepkovou stravu s dalšími programy, jako je detox či veganská strava.

Harmonizační a veganský program vás vyjde na 10 360 až 13 020 Kč. Udržovací dělená strava stojí 7 400 až 13 020 Kč a klasické jídlo se pohybuje okolo 11 000 až 12 000 Kč. Krabičkové diety Antónie Mačingové tudíž patří cenově ke střední třídě. Menu se třemi chody namísto pěti je samozřejmě levnější.

Rozvoz funguje po celé ČR. Jedná se tudíž o krabičkovou stravu pro Brňáky i obyvatele ostatních měst včetně menších obcí. Širokou síť své působnosti má také na Slovensku. V četnosti dovozu dělá krabičková strava od Antónie Mačingové kompromis ve frekvenci zavážení. Domů vám bude jídlo doručované každý druhý den. Tím pádem máte i volné dny, kdy nemusíte přebírání balíčků řešit a zároveň vše vydrží stále čerstvé. Rozvozy probíhají ve dnech neděle, úterý a čtvrtek. Vždy vám budou doručené porce na dva dny. Ve čtvrtek potom obdržíte jedno až tři jídla podle toho, zda si objednáte stravu jen na všední dny nebo i na víkendy.

Tato krabičková dieta pro Brno patří mezi jedny z mála, která přímo na víkendy vaří, ne jen posílá dvojnásobnou porci. Vlastní odběrná místa bohužel tato služba neprovozuje.

Náš tip

Kromě krabičkových diet na hubnutí vám s redukcí přebytečných kilogramů a se sestavením zdravého jídelníčku může pomoci nutriční poradenství.

7. místo Easydiet – speciální krabičkové jídelníčky Brno i pro alergiky

easy diet recenze

Klady
 • Jídlo i na víkendy
 • Opravdu široká nabídka speciálních programů
 • Kvalitní, čerstvé, lokální zelenina a ovoce
 • Mnoho programů včetně stravy pro alergiky
 • Praktická frekvence doručování
Zápory
 • Žádná odběrná místa

Easydiet je krabičkové jídlo pro Brno a pro Prahu. Funguje také v nejbližším okolí těchto měst. Při objednání se můžete těšit na čerstvé nemražené, nutričně vyvážené a chutné jídlo. Pokrmy jsou dostatečně variabilní, aby se vám nepřejedly. Ovoce a zelenina jsou dodávány od lokálních farmářů. Jídelníček se skládá z pěti chodů. Jeho podobu pro vámi zvolený program uvidíte vždy na webu včetně počtu kalorií a složení cukrů, tuků a bílkovin. Krabičková dieta v Brně funguje o všední dny i o víkendech.

Nabídka programů je zde opravdu široká. Pro redukci hmotnosti jsou pro vás připravené jídelníčky Klasik nebo Gurmán pro mlsné jazýčky. S takzvanou Rychlou dietou zase během dvou týdnů zdravým způsobem shodíte maximální počet kilogramů. Pokud se chcete vyhýbat konkrétním surovinám, využijete programy Vegetarián, Celiatik, Diabetik a Bezlaktózová dieta. Easydiet má jednu z nejbohatších nabídek pro alergiky. Na detox jsou připravená menu na 3, 7 nebo 28 dní. Nechybí ani džusový detox. Dále se nabízí strava pro těhotné a kojící ženy a fitness programy pro tvarování postavy i pro nabírání svalů. Poslední kategorii tvoří speciální jídelníčky. Sem patří keto dieta, low carb strava a přerušovaný půst. Také si lze objednat jen část menu, například jen snídaně a obědy.

U programů pro hubnutí a u stravy pro matky za vás velikost porce stanoví odborníci na základě zadaných údajů. U ostatních menu, jako jsou speciality nebo fit strava, si počet kalorií vybíráte sami. Volitelné rozmezí se pohybuje od 1 200 do 2 400 kcal. Přiobjednat si lze vždy detoxový program, jídelníček do mailu nebo třeba eko balení. Cena se liší dle velikosti porce a vybraného programu. Při objednávce na jeden měsíc začíná na 11 100 Kč a u speciálních menu s větším počtem kalorií může dosáhnout až 18 000 Kč. V průměru se však stále Easydiet řadí mezi středně drahé krabičkové diety pro Brno.

Hodnocená krabičková strava Easydiet vám bude doručována třikrát za týden – v neděli (jídlo na pondělí a úterý), v úterý (jídlo na středu a čtvrtek) a ve čtvrtek (krabičky na pátek a na víkend). V Brně rozvoz krabičkové diety probíhá od 15:00 do 23:00 hod. Přesný čas si nelze vybrat, avšak firma vám ho dokáže poměrně přesně sdělit. Odběrnými místy bohužel Easydiet nedisponuje. Plusem ale je, že doprava je zdarma. Všechny programy si předem můžete vyzkoušet se zkušební objednávkou na týden.

8. místo Popapat – krabičková strava Brno, která se přizpůsobí vašim potřebám

popapat recenze

Klady
 • Lze objednat i krabičky na víkend
 • Praktická a ochotná doprava s jasnými časy
 • Lze objednat jen vybrané chody
 • Možnost přikoupení šestého chodu
 • Přijatelná cena
Zápory
 • Programy s méně chody jdou dražší
 • Příplatky za vynechání surovin a objednávky na méně dní

Krabičkové jídlo pro Brňáky, které nese nezaměnitelné jméno „Popapat“ svou nabídku dělí do celkem čtyř programů. Základním rozdělením je klasická dieta a jídlo pro vegetariány. Dále zda najdete program detox a možnost firemního stravování. Při výběru si také budete volit počet kalorií. Ten se pohybuje od 5 000 kJ do 10 000 kJ. Velikost porce se nazývají význačnými názvy „malá“, „velká“ a „giga“. Menší nevýhodou je, že Popapat nenabízí jídelníček pro alergiky. Na přání umí některé suroviny vynechat. To je však možné jen pro houby, ryby nebo ořechy.

Chtěli byste jen obědy, jen večeře? Nebo k obědu ještě chcete přidat svačinu? Nebo naopak vynechat oběd, snídani či svačinu? Žádná z kombinací není problém. Počet a typ porcí si můžete upravit podle svých představ. Základní menu má 5 chodů, ale také ho lze rozšířit o zeleninový salát nebo plnohodnotné šesté jídlo. V rámci přizpůsobení se zákazníkům si vede krabičková dieta Popapat na jedničku.

Kromě Brna krabičková dieta rozváží stravu také do dalších měst a vesnic. Funguje například v okolí Ostravy, Opavy, Havířova, Karviné, Olomouce, Zlína, Kroměříže a mnoha dalších. Krabičky se rozvážejí denně, abyste měli vždy čerstvé jídlo. Dovoz funguje přes všední dny. Pokud byste ale měli zájem o zajištění stravy na víkend, můžete si objednat dvakrát čtvrteční a páteční menu. Dobu doručení si vybrat nelze, avšak díky přesné navigaci ve vozech a zkušenostem z minulých tras dokáže Popapat poměrně přesně určit, kdy vám budou krabičky doručené. Dovoz obvykle probíhá v pravidelnou dobu. Způsob předání si lze s řidičem domluvit dle vlastních potřeb – není problém nechání na klice nebo vynesení do patra, což ocení zejména senioři. Odběrná místa zatím nefungují, ale do budoucna se na ně můžete těšit.

Cena začíná na 369 Kč za den a končí na 469 Kč za den. Za měsíc (počítáno jako 20 dní pro stravu bez víkendů) se tak dostanete přibližně na 7 400 až 9 400 Kč. Při objednání pro dobu kratší než 20 dní je účtovaný příplatek 20 Kč / den. Za šesté jídlo navíc doplatíte 55 Kč. Cena jídel u menu o méně chodech není tak výhodná jako při dovozu všech chodů. Například jen oběd nebo jen večeře vás vyjdou na 189 Kč až 229 Kč. Za jejich vynechání naopak ušetříte zhruba 50 až 90 Kč. K platbě lze použít i stravenky.

9. místo Zdraví z Krabičky – krabičková strava v Brně se širokou nabídkou programů

zkrabicky.cz test

Klady
 • Široká nabídka speciálních programů
 • Funguje v mnoha městech, ne jen v Brně
 • Osobní podpora zákaznické linky při výběru krabiček
 • Lze vybrat jen nějaké denní chody
 • Možnost přiobjednání doplňkových jídel
Zápory
 • Méně přehledný web i objednávky
 • Vyšší cena

Zdraví z Krabičky působí v mnoha městech v ČR; Brno a jeho okolí nevyjímaje. Právě zde má i své sídlo. Bude se líbit každému, kdo chce zhubnout přebytečné kilogramy, ale také potěší všechny, kteří jen potřebují ušetřit čas s vařením. Pro ně dokonce nabízí možnost odběru jen několika chodů za den. Kromě celodenního menu si tak můžete zvolit například jen dopolední nebo odpolední jídla. Nechybí ani možnost si nakombinovat jednotlivé chody (např. snídaně a večeře, snídaně a oběd, oběd a večeře atd.) nebo zakoupit jen jedno jídlo za den či vynechat svačiny. Plnohodnotné menu má pět chodů. Velikost porcí se v kalorickém rozmezí pohybuje od 5 000 do 12 000 kJ.

Malou nevýhodou je horší přehlednost nabízených programů této brněnské krabičkové diety. Proto se na ně postupně podíváme a rozdělíme si je. Základem je program Pro Zdraví. Jedná se o běžný jídelníček vhodný pro dietu i dlouhodobé stravování. Varianta Pro Zdraví + je rozšířená o větší množství ovoce a zeleniny. Mezi jídelníčky omezující konkrétní suroviny se řadí jen vegetariánský program. Menu pro alergiky Zdraví z Krabičky nenabízí. Zato má bohatou nabídku jiné speciální stravy. Sem patří jídelníčky pro detox, pro kojící matky, pro hubnutí pomocí keto diety a programy pro sportovce. Ty se dále dělí na Fit + (pro zlepšení fyzičky, hubnutí a aerobní trénink) a Protein + (pro růst svalů a silový trénink). Také zde najdete jídelníček Protein Extra se zvýšeným množstvím bílkovin na úkor cukrů.

Tato krabičková dieta pro Brno vaří pro každý všední den. Na víkendy se jídlo nerozváží. Doprava probíhá pětkrát za týden v rozmezí od 6 do 23 hodin. Bohužel si nemůžete vybrat konkrétní čas. Předběžný odhad vám však sdělí operátor nebo kurýr v den dovozu. Kromě doručení na adresu lze ve větších městech využít i výdejny. Cena za dopravu je zahrnutá již v částce, kterou uvidíte při objednávce. Neplatíte za ni nic navíc.

Cena krabiček začíná u klasické stravy na 429 Kč a končí na 538 Kč. Za měsíc (počítáno 20 dní) zaplatíte tudíž 8 580 až 10 760 Kč. Speciální programy jdou dražší. Například Keto vás za den vyjde na 522 až 633 Kč a Protei Extra na 571 až 761 Kč. Tím se takto brněnská krabičková dieta řadí spíše k dražším. Objednat si můžete i doplňky k menu, jako je polévka, čerstvé ovoce / zelenina, dezert, smoothie a další. Doplňky jsou samozřejmě za další příplatek; obvykle 55 Kč.

Objednávka na rozdíl od mnohých krabičkových diet v Brně neprobíhá klasickou formou e-shopu, ale vyplněním formuláře. Po jeho odeslání vás Zdraví z Krabičky kontaktuje. Výhodou je, že se rovnou můžete zeptat na mnoho otázek či si nechat poradit s výběrem vhodného programu. Vy se pak už je můžete těšit na svůj nový jídelníček sestavený nutričními specialisty.

10. místo Jsme Fitness Food Menu – přehledné zdravé krabičky Brno

recenze Jsme Fitness Food Menu

Klady
 • Výrazné slevy za objednávku na delší dobu
 • Funguje i v dalších částech ČR
 • Přehledné programy
 • Strava sestavená týmem profesionálů
 • Detailní výpis jídelníčku
Zápory
 • Rozdílné fungování v různých regionech
 • Vyjmutí / nahrazení alergenů za poplatek

Jsme Fitness Food Menu patří mezi krabičkovou stravu pro Brno i širší okolí. V mnoha krajích má své pobočky, a také ve velké části z nich zařizuje rozvoz jídel. Konkrétně v Brně krabičková dieta podporuje jak dovoz na adresu, tak má vlastní pobočku. Jídlo je vařené na každý všední den, tudíž na 5 dní v týdnu. O víkendech Jsme Fitness Food Menu nefunguje. Těšit se můžete na pět jídel za den – snídani, oběd, večeři a dvě svačiny. Krabičky vám budou doručené den předem. Jejich doprava pobíhá od neděle do čtvrtka. Přívoz můžete očekávat od 14:00 do 22:00 hodin.

Jsme Fitness Food Menu nabízí čtyři různé programy s názvy Racio, Low carb, Veget a Muscle. Vybírat byste měli podle toho, jaké jsou vaše požadavky – jen zdravé jídlo, vynechání potravin s větším množstvím sacharidů nebo masa či nabírání svalů. Kromě posledního programu pro sportovce lze zbývající tři menu používat pro udržení stávající hmotnosti i jako dietu. Kalorické hodnoty si zvolíte podle svých představ. Dle vybraného programu se jejich hodnoty pohybují v širokém rozpětí od 5 000 do 12 000 kJ. Váš jídelníček se bude zakládat na cíli krabičkové stravy i vaší aktuální kondici. Bude ho sestavovat tým profesionálů, nikoliv jediný nutriční poradce. Celkem se u Jsme Fitness Food Menu můžete těšit na více než 750 různých receptů. Jídlo je tudíž pestré, neopakuje se příliš často a nepřejí se vám.

Cena se pohybuje přibližně od 8 000 Kč do 9 800 Kč za měsíc (počítáno jako 20 dní), neboli od 400 do 490 Kč za den. Liší se podle vybraného jídelníčku a podle velikosti porce. Jsme Fitness Food Menu se tak řadí mezi středně drahá krabičková jídla v Brně. Při nákupu stravy na více dní získáte hezkou slevu. Nechybí ale ani možnost krátkodobého vyzkoušení krabičkové diety. Nutné je upozornit, že v rámci jednotlivých regionů se mohou ceny lišit. Rozdíly mezi kraji jsou také v kontaktech na pobočky a přepravu. Jednotlivé regiony od sebe fungují značně nezávisle, což není právě přehledné.

Za pochvalu stojí hezky zpracovaný jídelníček, který najdete na webu. Uvidíte v něm nejen jídlo, které můžete v následujícím týdnu očekávat, ale také jeho přesný obsah tuků, cukrů, bílkovin, cholesterolu, vlákniny, hořčíku a obsažené alergeny. Pluse také je, že lze tuto krabičkovou dietu přizpůsobit alergikům. Vyjmutí nebo nahrazení konkrétních surovin je však za poplatek; konkrétně ryby, ořechy a houby vás vyjdou na 15 Kč za den a vše další na 30 Kč za den.

11. místo Liniebox – krabičkové jídlo Brno na víkend bez nutnosti denního vyzvedávání

liniebox recenze

Klady
 • Lze objednat jídlo i na víkend
 • Ušetříte čas s vyzvedáváním krabiček
 • Lze připravit jídelníček pro diabetiky
 • Nízká cena
 • Šetrné vaření v páře a rychlé zchlazení
Zápory
 • Jídlo se vaří je jednou/dvakrát denně

Krabičková dieta pro Brno Liniebox se prezentuje především jako program pro shození přebytečných kilogramů. Samozřejmě ale najde uplatnění také jako plnohodnotné jídlo pro udržení hmotnosti. Na hubnutí má připravený program pro ženy s 5 000 kJ za den a pro muže s 6 500 kJ za den. Klasická strava pak má 8 000 a 10 000 kJ.

Kromě těchto základních programů si můžete nechat přivést jen část jídelníčku. Například jen obědy a večeře, u kterých také máte na výběr z větší a menší porce. Pro přechod z krabiček na hubnutí zpět k samostatné přípravě stravy existuje program „hubnutí-mini“, který se skládá z obědu a dvou svačin. Tuto možnost můžete také využít jako bezpracné jídlo do zaměstnání s tím, že večeři si už doma uděláte sami.

Mimo zmíněných programů tato brněnská krabičková dieta nenabízí žádné jiné stravovací speciality. Jedná se o jeden jídelníček připravovaný pro všechny zákazníky. Programy se odlišují jen velikostí porce. Za pochvalu ale stojí možnost připravit jakýkoliv z programů na míru pro diabetiky.

Liniebox je jedna z mála krabičkových diet v Brně, která vám zajistí stravu na 7 dní v týdnu. Ostatní služby mnohdy přes víkend nefungují. Ovšem rozhodně byste měli vědět, že na rozdíl od velké části konkurence zde není jídlo rozvážené denně. Při objednávce krabiček na všední dny vám budou přivezeny všechny naráz. Při volbě šestidenního nebo celotýdenního programu můžete obdržet jídlo v neděli na 3 dny a ve středu na 3 nebo 4 dny. Na jednu stranu nemusíte denně řešit kurýra nebo vyzvedávání zásilek.

Na druhou stranu mnozí strávníci raději ocení denně připravovanou stravu. Brněnské krabičky Liniebox se o zachování co největší čerstvosti snaží šetrným vařením v páře a šokovým zchlazením ještě zatepla na teplotu 8 °C. Dále pak stačí stravu uchovávat v lednici.

Obvyklá doba rozvoru je od 17:30 do 21:00 hod. Nebudete-li mít možnost si krabičky vyzvednout, lze jídlo nechat u sousedů nebo na výdejním místě. Pokud byste chtěli ušetřit za dopravu, můžete si v neděli svůj jídelníček vyzvednout přímo v místě jeho přípravy na adrese restaurace KANAS Brno. V základní nabídce je cena za dovoz rovnou započítaná do částky, kterou uvidíte na webu.

Liniebox se řadí mezi cenově přijatelné krabičkové diety v Brně. Za stravu pro všední dny zaplatíte od 7 400 Kč do 8 600 Kč. Za krabičky na celý týden včetně víkendů pak od 10 400 Kč do 12 100 Kč. Ceny se liší podle velikosti porce. S programem „obědy + večeře“ můžete ušetřit až 3 700 Kč v porovnání s celodenní stravou. Program „hubnutí-mini“ vás vyjde na 5 200/5 800 Kč.

Sdílejte článek

Ohodnoťte článek

Celkové hodnocení: 5.0 (26 hlasů)

Autor článku

Katka Muchová
Katka Muchová

Profesně napůl redaktorka, napůl výcvikářka psů. Ve volném čase milovnice fotografování, umění, nových technologií a brouzdání po internetu, kde hledám informace o společenském dění a zajímavé produkty. Baví mě testování různých vychytávek a ráda s jejich výběrem pomáhám ostatním. Facebook redaktorky.

Podobné články

Diskuze a zkušenosti

Přidat komentář
Uživatel
Julie Pečková (21. 5. 2024 12:05)

Mě vyhovuje Zdravé stravování, jednak cenou, tak výběrem programů a čerstvostí jídla.

Odpovědět
Uživatel
Nikola (6. 7. 2023 20:07)

U Diet Fresh Menu si vážím čerstvosti surovin a výborných domácích produktů.

Odpovědět
Uživatel
Martina Suková (22. 6. 2023 08:06)

Vyzkoušela jsem ji na jaře a dobrý, tedy zatím. Ne že bych zrovna zhubla o 3 čísla do plavek, ale bez práce a konečně akční plán jak na to. Teď jsem hodně na zelenině, ale počítám že bych to zopákla.

Odpovědět
Uživatel
Marta Slavíčková (8. 5. 2023 13:05)

Doporučuji Zdravé stravování. Mám s touto krab. dietou osobní zkušenost dost dlouho. I moji přátelé si ji zamlouvají. Hlavně kvalita potravin a pestrost jídel.

Odpovědět
Uživatel
Anna L. (27. 4. 2023 15:04)

Ráda bych dietu v ekologické krabičce, je z toho opravdu hodně odpadu, víte o nějaké?

Odpovědět
Uživatel
Petr Smejkal (30. 4. 2023 13:04)

Dobrý den, například firma Nutrition Pro nabízí krabičkovou dietu s potravinami z lokálních zdrojů a s minimálním množstvím plastového obalu https://www.testado.cz/recenze-nutrition-pro/. Na ekologické balení pamatuje také značka Vital box https://www.testado.cz/recenze-vital-box/. Obě najdete v našem žebříčku krabičkových diet.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář