Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
Menu
Testado.cz » Služby

11 nejlepších krabičkových diet v Praze – recenze a srovnání 2024

14. 10. 2023 aktualizováno

Bydlíte v Praze a hledáte jídlo, které bude zdravé, levné a přitom zcela bez práce a ztráty času s vařením? Vyzkoušejte krabičkovou dietu pro Prahu. Vybrali jsme pro vás TOP 11 pražských krabičkových diet včetně podrobného popisu, jak fungují a jaké jsou jejich výhody a nevýhody. Při výběru hraje roli dostupnost a doprava, složení jídelníčku a v neposlední řadě také cena.

Vítěz testu

Nejlevnější krabičková dieta v Praze. Bohatá nabídka rozmanitých jídel a různých programů.

Chytré sestavení jídelníčku

Krabičková strava Praha s doručením zdarma ve zvolený čas nebo s osobním odběrem na více místech. Potěší množstevní slevy.

Kvalitní alternativa

Přehledná nabídka z kvalitních surovin. Při doručení vám dieta vyjde vstříc, možná platba stravenkami.

Nejlepší krabičkové diety pro Prahu

1. místo Zdravé stravování – nejlepší krabičková dieta v Praze

krabičková dieta - recenze a hodnoceníVítěz testuTestado.cz

Klady
 • Nejlevnější krabičková dieta v Praze
 • V Praze i po celé ČR
 • Doprava zdarma
 • Kvalitní suroviny a zdravé vaření
 • Mnoho receptů a typů programů
Zápory
 • Nefunguje přes víkendy
 • Nemá bezlepkový program

Zdravé stravování patří mezi nejlepší krabičkovou stravou v Praze. Své první místo si zaslouží hned z několika důvodů. V první řadě zákazníci ocení přijatelnou cenu. Ta začíná již na 8 580 Kč za měsíc. Můžete si objednat jen několik chodů za den, které jsou samozřejmě levnější, nebo kompletní menu o pěti chodech. Cena pak také závisí na zvoleném stravovacím programu. O jejich počet opravdu není nouze. Celkem můžete ochutnat více jak 20 000 receptů. Tím patří tato pražská krabičková dieta mezi nejpestřejší.

Zdravé stravování jako jediná služba na trhu nabízí v současné době více než 10 typů programů. Kromě univerzálního vyváženého jídelníčku můžete vybírat i ze specialit, jako je bezmasé stravování, detox nebo recepty pro kojící matky. Samozřejmě je myšleno také na sportovce, pro které je připravený program Fit či jídla se zvýšeným množstvím bílkovin. Ta se hodí rovněž pro proteinovou dietu.

Na hubnutí má dále Zdravé stravování keto dietní krabičky. Na redukci přebytečných kilogramů také můžete použít klasické programy a jen si upravit počet kalorií. Volitelné rozpětí je v porovnání s konkurencí opravdu široké od 5 000 do 12 000 kJ.

V obsáhlém seznamu nabídky postrádáme jen bezlepkový program. Ten však lze nahradit požadovanými výjimkami v jídelníčku. Zajímavou možností jsou přidané doplňky k menu, jako je polévka, smoothie, dezert či čerstvé ovoce a zelenina.

Vybrané menu si lze objednat pro všední dny. Přes víkendy bohužel Zdravé stravování své služby nenabízí. Rozvoz jídel po Praze i ve zbytku celé ČR funguje na denní bázi, abyste měli vždy čerstvou stravu. Pro přepravu jsou používané chladírenské vozy a cena za transport je zahrnutá již v ceně jídla. Přímo v Praze krabičková dieta nabízí také celou řadu odběrných míst s ranním nebo odpoledním až večerním vyzvednutím.

Jídelníčky od Zdravé stravování jsou vyvážené a připravené z čerstvých surovin. Mražená jídla jsou používána jen u ingrediencí, u kterých je to nutné, například u mořských ryb. Jídla jsou vždy čerstvě uvařená. Jídelníček sestavuje nutriční specialistka. Pokud byste chtěli poradit s vhodným výběrem programu a jeho nastavení, lze se obrátit na nutriční poradenství, která tato krabičková dieta provozuje.

Testado radí

Chcete vědět více o krabičkových dietách a dozvědět se, jak fungují? Připravili jsme pro vás návod, jak vybrat krabičkovou dietu.

2. místo Nutrition Pro – krabičková strava pro Pražáky s výběrem času doručení

Recenze krabičkové diety Nutrition Pro.

Klady
 • Kvalitní a čerstvé suroviny
 • Výběr času doručení + odběrná místa
 • Chytrý program na sestavení jídelníčku
 • Doprava zdarma
 • Slevy při větší objednávce
Zápory
 • Menší nabídka speciálních programů

Nutrition Pro je krabičková dieta pro Prahu – v jiných částech ČR nepůsobí. Jedná se tudíž o menší službu ve srovnání s mnohými konkurenty v našem testu. Přesto si v našem srovnání zaslouží ocenění. Jako krabičková dieta pro Pražáky patří v kvalitě surovin mezi jedničku. Nutrition Pro se může pochlubit moderními technologiemi pro co nejšetrnější zpracování surovin, aby si zachovaly všechny vitamíny. Potraviny jsou samozřejmě pravidelně kontrolovány, odebírány od dlouhodobě prověřených českých dodavatelů a vařené zkušenými kuchaři. Zákazníci si chválí také výbornou chuť.

Hlavní výhodou menší a čistě pražské krabičkové diety je osobní přístup, který se promítne především do transportu jídel. Zatímco obvykle si u krabičkové diety nemůžete vybrat čas doručení, Nutrition Pro umožňuje výběr dvouhodinového časového okna. Pokud se vaše plány změní, lze ještě den předem upravit lokalitu vyzvednutí. Rozvor krabičkové diety v Praze je zdarma. Také si své jídlo můžete vyzvednout na jednom z třinácti odběrných míst.

Krabičková dieta Nutrition Pro se skládá z pěti chodů za den – snídaně, oběd, večeře a dvě svačiny. Sami se tak nemusíte vůbec o nic starat. Kromě celodenního menu si můžete zvolit také program obědy + večeře. Dále jsou nabízené speciální jídelníčky pro hubnutí či nabírání svalové hmoty. Na rozdíl od mnohých krabičkových jídel zde nenajdete menu bez cukrů, bez masa, bez lepku a jiné programy pro specifické potřeby. Jídelníček je ale jinak sestavený na míru pomocí chytrého algoritmu na základě vašeho těla a vašich výživových cílů.

V průběhu času se střídá více než 500 receptů a stále se do nabídky pro zvýšení pestrosti zařazují nová jídla. Nutrition Pro funguje přes všední den či šest dní spolu se sobotou. V neděli (nebo v průběhu celého víkendu, pokud zvolíte krabičky na 5 dní) bude strava ve vaší režii. Plusem je možnost konzultace s výživovým odborníkem.

Cenově patří tato krabičková dieta pro Prahu k průměru. Při větším odběru získáte výhodnější nabídku. Ušetřit můžete při objednání krabičkové stravy na delší dobu nebo volbou více porcí, což využijete například při hromadném stravování s kolegy v práci.

3. místo Dieta v krabičce – krabičkové jídlo Praha s profesionální výživovým poradenstvím

Recenze krabičkové diety Dietavkrabicce.cz

Klady
 • Kvalitní suroviny
 • Přehlednost nabídky
 • Profesionální výživové poradenství (avšak placené)
 • Při doručení vám dieta vyjde vstříc
 • Možná platba stravenkami
Zápory
 • Menší nabídka programů
 • Nelze objednat jen část menu

Další pražská krabičková strava v naší recenzi se nazývá Dieta v krabičce. Hodí se pro redukci nadbytečných kil, ale také pro udržení váhy, zdravý životní styl a jako strava pro všechny aktivní lidi, který záleží na tom, co jedí. Programy dietavkrabicce.cz se rozdělují do základních kategorií – Slim, Slim Fit, Fit a Balance. Navzájem se liší množstvím kalorií a tudíž i velikostí porce, nikoliv složením jídelníčku.

Bohužel zde nenajdete speciální receptury, jako jsou jídla pro alergiky, jídelníčky se zvýšeným množstvím bílkovin či s méně cukry. Nabídka dietavkrabicce.cz není tudíž tak pestrá v porovnání s většinou ostatních krabičkových pražských diet. Zato můžeme pochválit přehlednost a podrobné vysvětlení, pro koho se jednotlivé programy hodí.

Služby Dieta v krabičce jsou krabičkovým jídlem pro Prahu a Středočeský kraj. Do ostatních částí ČR se stravování nedováží. Doprava probíhá denně, abyste vždy měli čerstvé jídlo. Strava se skládá z pěti porcí. Při doručení na adresu budete vždy informováni o čase dovozu. Pokud by vám nevyhovoval, lze se s dispečinkem domluvit na změně adresy nebo na lepším čase, kdy by se vám hodilo zásilku převzít. Navíc tato krabičková dieta pro Prahu disponuje mnoha pobočkami, kde si lze jídlo osobně vyzvednout. Odběrná místa lze samozřejmě kombinovat mezi sebou vzájemně i je střídat s dovážením na adresu.

Jídlo v krabičkách pro Prahu a okolí se nabízí každý všední den. Sobota je volitelná a na neděli tato dieta jídla nepřipravuje. Objednávka jen části jídelníčku (např. jen oběd nebo jen večeře) není bohužel možná. Jídlo je uvařené z čerstvých a kvalitních surovin od prověřených dodavatelů. O jeho přípravu se starají kuchaři se zkušenostmi z ČR i ze zahraničí v profesionálně vybavené kuchyni pro zdravé vaření.

Příjemným bonusem je možnost konzultace s profesionálním výživovým poradcem. Tato dodatková služba však není zdarma a je nutné si ji zaplatit. Máte však jistotu, že dostáváte rady od specialisty s akreditací, praxí a mnoha odbornými kurzy. Cenově Dieta v krabičce patří k průměru. Jídlo je přijatelně levné, ale je nutné počítat s navýšením ceny o dopravu. Dovoz zaplatíte 119 Kč. Řešením mohou být již zmíněná levnější výdejní místa. Platit lez i stravenkami.

Náš tip

Pro Brňáky jsme vybrali 10 krabičkových diet Brno. Jejich hlavní klady a zápory jsme podrobně vypsali včetně cen a jídelníčků.

4. místo Nutric bistro – kvalitní krabičková dieta pro Prahu i na víkendy

Recenze Nutric Bistro

Klady
 • Velký podíl masa a zeleniny, žádné polotovary
 • Garance vrácení peněz, 5 dní na zkoušku a kdykoliv lze zrušit
 • Funguje i přes víkend
 • Kvalitní, zdravé a většina programů bez cukru
Zápory
 • Vyšší cena
 • Za den jen tři chody

Nutric bistro funguje formou krabiček stejně jako ostatní představené služby. Na rozdíl od nich se jedná doopravdy o krabičkovou dietu pro Prahu, nikoliv jen krabičkovou náhradu stravy. Zaměřuje se primárně na shození přebytečných kilogramů. To ovšem neznamená, že nenajde uplatnění jako běžná zdravá strava. Můžete si sami zvolit počet kalorií či si nechat poradit od odborníka.

Nutric bistro se skládá ze tří chodů za den. Pokud budete chtít jíst také svačiny, bude jejich příprava na vás. Na rozdíl od většiny konkurence je Nutric bistro jedna z mála pražských krabičkových diet, která funguje i přes víkendy včetně neděle.

Nutric bistro ocení strávníci se specifickými požadavky na složení jídla. Na výběr máte ze čtyř základních programů – Klasik, Fit, LowCarb a Paleo. Všechny jídelníčky kromě Klasické stravy jsou rovnou bez cukru. Paleo a LowCarb neobsahují lepek. V samotném Paleo nenajdete ani mléčné výrobky, což ocení lidé s intolerancí laktózy a všichni vyznavači tohoto stavování inspirovaného přirozeným jídelníčkem.

Pokud nad speciálními programy váháte a nevíte, zda vám bude tento typ jídla vyhovovat, můžete si ho vyzkoušet na 5 dní – není nutné se objednávkou zavazovat na dlouhou dobu dopředu. Svůj program také můžete kdykoliv zrušit nebo naopak prodloužit. Nechybí ani garance vrácení peněz v případě nespokojenosti.

Nutric bistro je krabičkové jídlo pro Prahu a Středočeský kraj. Rozváží jídlo v ranních i večerních časech. Přesný čas doručení si vybrat nelze, ale budete předem informovaní o 90 minutovém časovém okně, ve kterém vám krabičky budou doručené. Místa doručení lze měnit dle vašich potřeb. Druhou možností je vyzvednutí na jednom z odběrných míst, které se nachází v mnoha lokalitách v Praze. V tomto případě můžete ušetřit peníze za dopravu.

Nutric bistro patří mezi poměrně dražší krabičkové diety pro Pražáky. Pokud však hledáte specifické složení a jídlo o víkendu, nemá cenovou ani nabídkovou konkurenci. Nutné je také zmínit, že cena odpovídá vysoké kvalitě. Nutric bistro používá čerstvé potraviny, žádné polotovary. Porce obsahují také větší podíl BIO/farmářského masa a zeleniny, nikoliv mouku a zahušťovadla. Jídla tak poskytne maximum živin a vitamínů.

Náš tip

Pokud vás pravidelný dovoz jídla neoslovil, můžete vyzkoušet alternativní stravu. Jídlo v prášku je stejně výživné, vyvážené a vše si připravíte rychle sami v pohodlí domova.

5. místo abcDieta – levná krabičková dieta pro Prahu s výběrem času doručení

Recenze abcDieta

Klady
 • Nízké ceny
 • Funguje i v dalších částech ČR
 • Žádné dochucovadla, glutamáty, smažené ani polotovary
 • Také vegetariánský, bezlaktózový, diabetický a jaterní jídelníček
 • Profi nutriční poradenství
 • Možnost výběru času doručení
Zápory
 • Nefunguje v neděli

Námi doporučená abcDieta je levná krabičková dieta pro Prahu i pro další kraje – Liberecký, Středočeský, Jihočeský a Vysočinu. Za přijatelně nízkou cenu se můžete těšit na pět chodů za den. Menší nevýhodou je, že abcDieta nefunguje v neděli, což ovšem bývá u krabičkových diet časté.

Jídelníček je sestavený odborníkem na výživu. Pro vaření tato krabičková dieta nepoužívá žádná dochucovadla, náhražky, glutamáty, smažené či přepálené pokrmy ani žádné polotovary. Naopak zda najdete čerstvou zeleninu, ovoce i pečivo, byliny, výhradně mořskou sůl a kvalitní olivový olej.

Pražská krabičková abcDieta se hodí nejen pro každého, kdo chce shodit přebytečné kilogramy pomocí zdravého vaření na grilu a v páře či keto dietou. Nabízí také běžnou stravu pro udržení hmotnosti a jídelníčky pro specifické potřeby, jako je vegetariánský, bezlaktózový, diabetický nebo jaterní. Nechybí ani individuální program. Sestavení programu se také odvíjí od toho, co je vaším cílem a kolik kalorií za den potřebujete.

Další vychytávkou pro přizpůsobení si jídelníčku svým představám jsou takzvaná „chuťová omezení“. Nejedná se o nic jiného, než suroviny, kterým se chcete vyhnout. Zvolit si můžete až 5 potravin, které budou ve vaší krabičkové dietě nahrazené jinými. Osobní přístup můžete očekávat i při sestavování stravy. Kromě konzultace s odborníkem lze využít také měření na speciálním přístroji pro analýzu těla. Na této vychytávce abcDieta spolupracuje s výživovým poradenstvím FitBee, které jsme vám již představili v našem testu zkušených výživových poradců.

Krabičková dieta po Praze i nejbližším okolí rozváží své jídlo na denní bázi. Dovoz je však za poplatek. Výhodou je, že si lze vybrat čas doručení, což mnohdy u konkurence nebývá možné. Druhou možností je vyzvednutí si krabičkového jídla na jedné z poboček v Praze nebo v dalších výdejnách v ostatních krajích.

Krabičky lze objednat jen na vyzkoušení. Také můžete program kdykoliv bezplatně pozastavit, například když vyrazíte na dovolenou. O nevyčerpané dny bude pak dovoz jídel prodloužený. Mnozí ocení možnost hradit krabičky pomocí stravenek.

6. místo Vital box – chutná a univerzální krabičková jídla Praha

recenze vitalbox

Klady
 • Chutná strava
 • Univerzální – hubnutí, nabírání i udržení hmotnosti
 • Lze sestavit program levně
 • Dobře fungující zákaznický servis
 • Individuální přístup
 • VIP program pro náročné
Zápory
 • Vyšší cena za dovoz
 • Poplatky za přizpůsobení jídelníčku

Vital box zaujme každého nadšence do zdravého stravování. Majiteli společnosti jsou zkušení fitness trenéři. To oceníte, ať už hledáte krabičkovou stravu v Praze jako kvalitní jídlo bez starostí pro sportovní výživu nebo jako cestu k přirozenému a přitom účinnému shození přebytečných kilogramů. Základem nabídky jsou tři hlavní programy – hubnoucí, udržovací a nabírací. Dále je zde krabičková dieta pro maminky, které kojí. Pro náročné strávníky je pak připravený program Premium.

Připravované jídlo je chutné a nezklame ani zákazníky s mlsnějším jazýčkem. Také na první pohled vypadá lákavě. Samozřejmostí je kvalitní příprava. Strava je výživná a vyvážená. Dodá tělu všechny potřebné živiny a také dostatek energie.

Na krabičkové dietě Vital box dále oceníte osobní přístup. Každý zákazník může před začátkem dovozu krabiček využít sestavení režimu na míru, jenž zahrnuje kompletní pomoc od výběru vhodného programu až po zvolení správného množství stravy. Programy můžete v průběhu času s firmou konzultovat a upravovat jej. Za pochvalu také stojí zákaznický servis, do kterého se dovoláte každý všední den od rána do večera.

Hodnocená krabičková strava Vital box se přímo ve svých programech nezaměřuje na alergiky a další lidi se specifickými nutričními potřebami. Lze však jídelníček sestavit tak, aby z něho byla vynechaná laktóza či maso. Rovněž si můžete zvolit potraviny, které nechcete konzumovat. Jejich zařazení do výjimek je však za poplatek.

Příplatky najdete také za eko balení a za dovoz. Vital box celkově patří mezi levnější až středně drahé krabičkové diety v Praze. Za měsíc vás vyjed přibližně na 9 000 Kč. Při zvolení služeb s poplatky se však může dostat na výrazně vyšší částku.

Vital box je krabičkové jídlo pro Prahu a nejbližší okolí, zejména pro Středočeský kraj. Do některých dalších měst je možná zavážka – zda dopravce jezdí i na vaši adresu je nutné si ověřit podle vypsaných tras na webu. Jídlo je dovážené denně, abyste měli vždy čerstvou stravu. Výjimkou je víkendové jídlo, které obdržíte již v pátek. Ovšem je nutné podotknout, že příprava krabičkové stravy na víkend není běžnou službou a mnoho konkurenčních krabičkových diet ji nenabízí vůbec.

Časové okno doručení si není možné vybrat. O přibližné hodině doručení však budete informovaní předem.  Doprava s cenou 99 Kč patří mezi dražší. Osobní vyzvednutí na odběrném místě je za 35 Kč.

7. místo MyChef Kitchen – kvalitní speciální krabičkové jídelníčky Praha

krabičková dieta my chef kitchen

Klady
 • Speciální programy pro zdravé stravování
 • Bez cukru, obilovin, GMO a konzervantů
 • Kvalitní a čerstvé suroviny
 • Volba počtu i velikostí porcí a dní v týdnu
 • Zcela biologicky odbouratelné obaly
Zápory
 • Vyšší cena

MyChef Kitchen je krabičková dieta pro Pražáky, kteří hledají speciální a moderní styl stravování. Nároční strávníci mohou počítat s originálními recepty, vždy čerstvými surovinami, vyváženou stravou a výbornou chutí. Žádný z nabízených programů neobsahuje rafinovaný cukr, obiloviny, GMO potraviny ani konzervanty. Cena je ale vyšší než u většiny ostatních krabičkových diet. Odpovídá však vysoké kvalitě. S kompletním jídelníčkem se dostanete zhruba na 12 000 až 20 000 Kč za měsíc dle nastavených parametrů svého jídelníčku.

 • Healthy balance program je nejpestřejším jídelníčkem. Hodí se pro každého, kdo se nechce omezovat a přitom požaduje zdravé jídlo bez nežádoucích složek, jako je cukr a lepek.
 • Keto program (Low carb) má snížené množství sacharidů a slouží k rychlé redukci tukových zásob v těle bez ztráty svalové hmoty.
 • Mediterranean program je jediný z nabídky, ve kterém najdete lepek. Cukr však neobsahuje. Jedná se o zdravý způsob stravování, který je typický pro národy žijících na pobřeží Středozemního moře.
 • Paleo program zase nabízí oblíbený trend, který se navrací k jídelníčku z doby paleolitu – obsahuje především zeleninu, zdravé tuky, maso a je bez mléčných výrobků, obilovin a průmyslově zpracovaných výrobků.
 • Vege je klasický vegetariánský program bez masa a Pesce program pak vynechává maso teplokrevných savců a nahrazuje ho rybami, sýry, jogurty, luštěninami a vejci. Jeho cena je vyšší než u ostatních nabídek a začíná na cca 16 000 Kč za měsíc.

Kromě bohaté nabídky speciálních typů stravování umožňuje tato krabičková strava pro Prahu volbu kalorické hodnoty od 1 200 do 3 000 kcal. Hodí se tudíž pro hubnutí, udržení hmotnosti i pro sport a jinou vyšší zátěž. Krabičky si můžete objednat jen na snídani, oběd a večeři nebo do nich zahrnout i dvě svačiny. Strava bez svačin je samozřejmě levnější. MyChef Kitchen vaří jídlo pro všední dny a lze přiobjednat také stravu na sobotu. Nechybí ani možnost krátkodobého vyzkoušení programu. Mnozí na MyChef Kitchen ocení, je eco-friendly. Používané odpady jsou biologicky odbouratelné.

Toto krabičkové jídlo pro Prahu se rozváží jen do hlavního města a jeho nejbližšího okolí. Dovoz je rozdělený do několika zón. Odlišují se cenou doručení a také časem dovážky. U některých je možné i ranní závoz, u jiných pouze večerní. Samozřejmě nechybí ani výdejny, které mají příznivější cenu než doprava. Najdete je na více místech v Praze.

8. místo Fit Kitchen – levná krabičková strava Praha pro nenáročné zákazníky

krabičková dieta praha fitkitchen

Klady
 • Přijatelně nízká cena
 • Lze objednat i na neděli
 • Doprava zdarma
 • Všechny programy i ve vegan formě
 • Účinné uchování čerstvosti stravy
Zápory
 • Jídlo je dováženo na dva dny
 • Nemá více výdejních míst

Fit Kitchen je přehledná a praktická krabičková dieta pro Prahu. Jedná se o univerzální službu, která najde uplatnění při hubnutí, udržování hmotnosti i při nabírání svalové hmoty. Podle počtu kalorií si můžete vybrat celkem z pěti programů – Super Fit (1 000 kcal), Fit (1 200 kcal), Balance (1 500 kcal), Daily (2 000 kcal) a Power (2 500 kcal). Všechny zmíněné typy se nabízejí v klasické i vegetariánské formě bez masa.

Speciální programy Fit Kitchen a v současné době nenabízí. Nenajdete zde tak například jídelníček pro lidi s intolerancí laktózy. Nepoužívá však bílý ani hnědý cukr, což ocení diabetici. Dobrou zprávou také je, že pokud se chcete vyhnout konkrétním surovinám z důvodu alergie nebo chuťové preference, lze se na jejich vynechání/nahrazení domluvit.

Menu se skládá ze čtyř chodů za den. Lze si však objednat také pouze obědy a večeře. Fit Kitchen má v databázi více jak 100 jídel. Strava tudíž bude pestrá a minimálně tři týdny se nebude opakovat. Jídla jsou vařená den dopředu před rozvozem a šokově zchlazená pro zachování čerstvosti.

Doprava na rozdíl od mnohých pražských krabičkových jídel neprobíhá denně. Své balíčky dostanete na dva dny. Ačkoliv někteří strávníci dávají přednost denně vařenému jídlu, mnozí naopak tento formát uvítají jako časovou úsporu. Fit Kitchen vaří na 6 dní v týdnu. Pokud byste ale měli zájem o krabičkovou stravu na každý den, lze na poslední závoz před koncem týdne objednat dvojitou porci. Většina krabičkových diet na 7 dní v týdnu volí podobný formát hromadné dodávky.

Rozvoz probíhá vždy večer přibližně v 18:00 až 22:00, tudíž v době, když už je většina lidí doma. To značně usnadní přebírání. Doprava krabiček je zdarma, což je při denní dovážení dobrá úspora peněz. Jídlo si také lze vyzvedávat osobně na pobočce na Karlíně. Další výdejní místa bohužel Fit Kitchen nemá. Služba funguje jen jako pražská krabičková strava – do dalších měst své jídlo nezaváží.

Za zmínku stojí hezky zpracovaný web a dobrý zákaznický servis. Objednaný a již zaplacený program můžete kdykoliv zrušit s předstihem 48 hodin. Také lze objednat krabičky jen na vyzkoušení na několik dní. Pomocí jednoduché kalkulačky snadno zjistíte, jaký program bude vhodný právě pro vás. S cenou od 8 600 Kč za měsíc patří Fit Kitchen mezi levnější služby.

9. místo Chutná Dieta – jednoduchá a levná krabičková dieta Praha

krabičková dieta praha chutná dieta

Klady
 • Doručování zdarma a dvakrát denně
 • Detailní zvolení vhodné velikosti porce
 • Fresh nápoj zdarma
 • Přijatelná cena
 • Bez dalších poplatků včetně úpravy jídelníčku
Zápory
 • Nevhodné pro alergiky
 • Bez jakýchkoliv speciálních programů

Chutná Dieta je krabičkové jídlo pro Prahu, které se za vás postará o zdravé a chutné stravování. Na den je pro vás připraveno plnohodnotné menu, které se skládá z pěti porcí. Objednat lze ale také jenom obědy a večeře. Stálí zákazníci obdrží také na každý den malou pozornost zdarma – třeba fresh juice nápoj.

Za pozornost také stojí celková udržitelnost a důraz na životní prostředí, které by bylo značně zatěžované při denním používáním obalovaných materiálů. Proto Chutná Dieta umožňuje přidělení omyvatelných krabiček každému zákazníkovi po dobu programu a převzetí vratných obalů z minulého dne. Dodávka pak probíhá v termo tašce z textilie, která rovněž není jednorázovým obalovým materiálem.

Pražská krabičková strava Chutná Dieta nabízí velký počet programů. Není ovšem těžké se v nich vyznat. Vzájemně se odlišují množstvím kalorií. Rozmezí se pohybuje od 5 400 Kj do 15 600 Kj. V základu se nabídka dělí na stravu pro muže a ženy. Pro každé pohlaví pak existují tři hlavní typy programů – redukční pro snížení hmotnosti či pro lidi drobnější postavy, balanční pro udržení hmotnosti či pro redukci váhy pro osoby s mohutnou postavou a na závěr program Aktiv pro nabrání svalové hmoty. U každé z možností si navíc můžete zvolit variantu Plus, která je vhodná při zvýšené fyzické aktivitě.

Bohužel speciálně zaměřené jídelníčky Chutná Dieta nenabízí. Ačkoliv si můžete zdarma zvolit potraviny, kterým se chcete vyhnout, skupiny jako mléčné výrobky, maso nebo obiloviny tato pražská krabičková dieta nahradit neumí. Kvůli tomu jsou programy nevhodné pro vegetariány i většinu alergiků.

Rozvoz této krabičkové stravy po Praze probíhá dvakrát denně a je zdarma. Za přívoz do více vzdálených příměstských částí je poplatek 110 Kč/den. Na předání se snadno s kurýrem domluvíte, i když jste celý den v pohybu. Doručení je možné i ve večerních hodinách. Přesný výběr času si ale vybrat nelze není. Využít můžete rovněž odběrná místa.

Velkým plusem je také garance vrácení peněz. Pokud nebudete chtít krabičky dále objednávat, vrátí vám Chutná Dieta peníze za všechny nevyčerpané dny. Cenově tato krabičková jídla patří k levnějším službám. Zvláště s ohledem na absenci jakýchkoliv dalších poplatků. Za tři týdny vás vyjde na 7 200 až 10 500 Kč dle velikosti porce.

10. místo Fit Strava – pražská krabičková dieta na 7 dní v týdnu a s dovozem třikrát týdně

krabičková dieta paha fit strava

Klady
 • Jídlo i na víkendy
 • Přehledná nabídka
 • Praktické večerní doručení
 • Nízká cena
 • Při větší objednávce odborná diagnostik zdarma
Zápory
 • Nedováží každý den
 • Vyšší cena za přepravu
 • Žádná odběrná místa
 • Bez speciálních programů

Služba Fit Strava patří v naší recenzi mezi menší firmy. Přesto stojí za pozornost. Jedná se o další krabičkové jídlo pro Prahu. Funguje ale i v Berouně a v Plzni. Po objednání obdržíte jídlo od pondělí do soboty, popřípadě si můžete objednat krabičky na celý týden včetně neděle. V nabídce není vůbec těžké se vyznat. Můžete vybírat z pěti programů, které se od sebe liší množstvím kalorií, tudíž velikostí porce. Rozpětí od 5 000 do 10 000 Kj umožňuje krabičkovou dietu Fit Strava používat pro hubnut i pro udržení hmotnosti. Hodí se pro muže i pro ženy.

Mezi programy bohužel nenajdete jídelníčky se specializací, jako jsou diety s minimem cukru, bez laktózy nebo program pro vegetariány. Některé méně používané složky stravy však na přání nahradit lze. Například konkrétní druhy zeleniny či ostré koření. Větší skupiny potravin nikoliv. Složení jídelníčku krabičkové diety Fit Strava je celkově vyvážené s optimálním množstvím bílkovin, sacharidů a tuků.

Rozvoz krabičkové diety v Praze probíhá třikrát týdně. Na rozdíl od konkurence, která často dováží čerstvé balíčky na každý den, zde získáte krabičky na více dní dopředu. Na druhou stranu ale nemusíte neustále řešit jejich přebírání. Doručování probíhá v neděli, v úterý a ve čtvrtek v časech 18:00 až 21:30, které jsou pro většinu lidí praktické. Krabičková Fit Strava se vám v případě změny času i místa bude snažit vyjít maximálně vstříc. Také lze program například z důvodu dovolené kdykoliv pozastavit. Doprava krabičkové diety v Praze je zpoplatněná částkou 120 Kč, což rozhodně za denní přívoz není málo. Po okolí Prahy je cena dohodou. Bohužel tato krabičková strava v Praze nemá žádná odběrná místa, kde byste si mohli své jídlo vyzvednout.

Cena programu se pohybuje za měsíc přibližně od 8 200 do 9 400 Kč dle zvoleného množství kalorií. Fit Strava se tak řadí mezi levnou krabičkovou stravu. Ovšem s dopravou se výsledná suma navýší o téměř 1 500 Kč za měsíc. Při objednávce na delší časové období získáte diagnostiku na speciálním přístroji zdarma. Tato analýza vám pomůže k lepšímu pochopení nutričních požadavků těla a můžete díky ní lépe sestavit odpovídající jídelníček.

11. místo Ježkovy Krabičky – praktická krabičková dieta Praha

krabičková dieta ježkovy krabičky

Klady
 • Přehledná nabídka
 • Podrobný jídelníček
 • Praktická doba doručení
 • Přijatelná cena
 • Lze platit stravenkami
Zápory
 • Méně informací na webu
 • Nevaří se přes víkendy
 • Chybí velké rozpětí pro výběr denních kalorií

Ježkovy Krabičky jsou krabičková dieta pro Prahu, Pardubice, Hradec Králové, Chrudim, Poděbrady a Kolín. Tato služba rychlého jídla se zaměřuje se především na zdravé a pravidelné stravování. Navíc můžete s její pomocí zhubnout. Velikost porce se pohybuje od 5 000 do 6 000 Kj pro ženy a od 7 000 do 8 000 Kj pro muže. Nutné je zmínit, že toto rozpětí je menší, než nabízí konkurence, u které si obvykle sami zvolíte množství požadovaných kalorií. Programy se nabízejí ve formě Standard a Vegetarián. Krom jídelníčku bez masa Ježkovy Krabičky nenabízejí jiné speciální úpravy stravy. Nehodí se proto pro lidi s intolerancí lepku, laktózy a s jinými alergiemi.

Webové stránky této krabičkové pražské diety včetně objednávkového formuláře nemají právě moderní provedení, což by ovšem nebyl takový problém. Záporem je především menší množství informací o dopravě a celkovém fungování této služby. Na rozdíl od konkurence má však podrobně zpracovaný jídelníček na každý den. Ihned vidíte, kolik kalorií jednotlivé chody obsahují, jaké mají alergeny i množství tuků, cukrů a bílkovin v nich.

Krabičková dieta Ježkovy Krabičky se rozváží pravidelně po celé Praze. Domů vám dorazí den předem v podvečerních hodinách. V tuto dobu je většina lidí již doma, a tak vám odpadnou starosti s domlouváním se s kurýrem na předání během práce. Druhou a navíc levnější možností je převzetí krabiček na jedné z odběrných výdejen, které se nacházejí na více místech v Praze. Na vyzkoušení si můžete Ježkovy Krabičky objednat jen na 10 dní. Pokud byste rádi někomu zdravou a bezpracnou stravu darovali, lze zakoupit také poukaz. Pro jakoukoliv objednávku je však nutné se předem zaregistrovat na webu.

Pražská krabičková dieta Ježkovy Krabičky se skládá z kompletního a vyváženého jídla na každý den v pěti chodech. Služba funguje od pondělí do pátku. Přes víkendy bude vaření ve vaší režii. Pokud byste neměli zájem o celodenní porci, můžete si objednat jen některá jídla za den. Za pochvalu stojí dobrá zákaznická podpora, do které se dovoláte každý všední den. Cena jídla začíná na 340 Kč za den s levnější formou dopravy s osobním vyzvednutím. Při dopravě až k vám domů se navýší o dalších 60 Kč za den. Platba je možná online, bankovním převodem, ale také v hotovosti nebo stravenkami.

Sdílejte článek

Ohodnoťte článek

Celkové hodnocení: 4.9 (34 hlasů)

Autor článku

Katka Muchová
Katka Muchová

Profesně napůl redaktorka, napůl výcvikářka psů. Ve volném čase milovnice fotografování, umění, nových technologií a brouzdání po internetu, kde hledám informace o společenském dění a zajímavé produkty. Baví mě testování různých vychytávek a ráda s jejich výběrem pomáhám ostatním. Facebook redaktorky.

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář
Uživatel
Anonymka (12. 1. 2024 10:01)

NutritionPro je nejen v Praze, ale i v: Brno, Plzeň, Liberec, Hradec Králové, Pardubice, Kladno, Jablonec, Mladá Boleslav a mělo by být časem i v dalších městech ;)

Odpovědět
Uživatel
Veronika Gesnerová (9. 10. 2023 20:10)

Mám vyzkoušenou krabičkovou dietu Zdravé stravování a volila jsem ji, protože mají široký výběr programů. Jídelníček se mi po dvou měsících neopakuje a jídlo je pestré a čerstvé. Jím Pro zdraví 8tisíc kJ, mám dostatek energie na všechny své aktivity a nemusím řešit nakupování a vaření.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář