fbpx
Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
Menu

Nejlepší krabičková dieta – recenze a srovnání 2021

Datum 26.5.2021 Sabina Krejčová Sabina Krejčová

Chcete jíst pravidelně nebo zhubnout, ale váš plán se vždycky zasekne na samotném vaření a přípravě jídla? Nemáte čas na domácí stravu a chcete jíst zdravěji? Vyzkoušejte krabičkovou dietu, která není určena pouze k redukci váhy, ale i ke každodennímu stravování. Zlepšete svůj zdravotní stav pohodlně s pestrým a vyváženým jídelníčkem.

Nevíte jak? Vytvořili jsme pro vás test krabičkových diet, kde najdete 5 osvědčených favoritů. TOP je rozhodně Zdravé stravování, ale velice mile nás překvapila i abcDieta. Pojďte se podívat na náš test krabičkových diet i vy a splňte si svůj sen o dokonalé váze.

Vítěz testu

Nejlepší krabičková dieta s rozvozem po celé České republice.

Skvělá alternativa

Kvalitní krabičková dieta vhodná pro všechny včetně alergiků.

Nejlepší paleo a vegatariánská

Nejlepší krabičková dieta se zaměřením na vegetariánskou a paleo stravu.

Srovnání krabičkových diet

Zdravé stravování abcDieta Nutric bistro Vital box Dietavkrabicce.cz
krabičková dieta Zdravé stravování abcDieta krabičková dieta hodnocení nutric bistro krabičková dieta vital box recenze krabičkové diety DIETAVKRABICCE.cz
Celkové hodnocení 9,5
recenze
8,5
recenze
7,8
recenze
7,8
recenze
7,0
recenze
Cena celodenního menu od 359 Kč
(5 000 kJ)
od 440 Kč
(5 000 – 6 000 kJ)
od 485 Kč
(7 000 kJ)
od 400 Kč
(5 000 – 7 000 kJ)
od 413 Kč
(5 000 kJ)
Cena za měsíc
(20 pracovních dní)
od 7 180 Kč od 7 380 Kč od 8 440 Kč od 6 580 Kč od 6 877 Kč
Počet jídel 5 5 3 5 – 6 5
Cena dopravy zdarma 50 – 100 Kč 119 Kč 109 Kč 119 Kč
Stravovací programy 12 6 4 5 2
Kalorické hodnoty (kJ) 5 000, 6 000, 7 000, 8 000, 10 000 5 000, 7 000, 8 000, 10 000 7 000, 8 000, 10 000 5 000, 6 000, 7 000, 8 000 5 000, 7 000, 8 000, 10 000
Detox × × × ×
Sacharidové vlny × × × ×
Low carb × × ×
Diabetické menu × ×
Vegetariánské menu × ×
Veganské menu × × × ×
Bezlepková strava × ×
Bezlaktózová strava × ×
Sportovní strava ×
Na hubnutí
Každodenní strava
Strava pro těhotné a kojící ženy × × ×
Senior program × × × ×
Individuální program × ×
Nutriční poradenství
Odběrná místa a rozvoz celá ČR Liberecký kraj, Praha, Středočeský kraj, Vysočina, Jihočeský kraj Praha, Středočeský kraj Praha, Středočeský kraj, Plzeň Praha, Středočeský kraj
VYZKOUŠET VYZKOUŠET VYZKOUŠET VYZKOUŠET VYZKOUŠET

Nejlepší krabičkové diety

Krabičková dieta Zdravé stravování – vítěz testu krabičkových diet

Recenze Zdravé stravování

Klady
 • Velký výběr programů
 • Kvalitní suroviny
 • Zdravé vaření
 • Nízká cena
 • Doprava zdarma
 • Nutriční poradna
 • Rozvoz po celé ČR
Zápory
 • Jídlo pouze ve všední den

Opravdu velký výběr stravovacích programů, nízká cena i kvalita použitých surovin – to vše jsou aspekty, které vyšvihly Zdravé stravování na první místo našeho velkého testu krabičkových diet. Díky 12 programům se může najíst opravdu každý. Stravovací programy jsou určené k hubnutí, k udržení váhy, ale i k nabírání svalové hmoty. V nabídce najdete i speciální programy pro celiaky, alergiky na laktózu, ale také stravu pro diabetiky, těhotné a kojící ženy, seniory, sportovce, vegetariány, a dokonce i vegany.

Krabičkovou dietu od Zdravé stravování pořídíte od 359 Kč za dennní menu. Cena samozřejmě závisí na vybraném programu a energetické hodnotě, ale i přesto se jedná o nejlevnější krabičkovou dietu v okolí. A navíc s dopravou zdarma. Cena však neovlivňuje kvalitu pokrmů. Společnost si důkladně hlídá dodavatele ingrediencí a používá pouze čerstvé potraviny kromě občasného využití mražených ryb. Zdravou přípravu pokrmů zajišťuje vaření v páře s trochou soli a bylinek. Zdravé stravování nepoužívá konzervanty, koření ani umělá dochucovadla.

Aby byla dieta co nejefektivnější, můžete svůj aktuální stav konzultovat s nutričními poradci. Tito odborníci sestavují i pestrý a vyvážený jídelníček, takže se nemusíte bát, že by vaše tělo strádalo. Zdravé stravování navíc krabičky dováží po celé České republice s tím, že krabičky si můžete osobně vyzvednout na některé z výdejen nebo využít dodání kurýra. Jedinou nevýhodu vidíme v tom, že krabičky můžete odebírat pouze ve všední den. O víkendu si buď musíte něco dobrého uvařit nebo svou dietu porušit návštěvou restaurace. Pokud však máte silnou vůli, hravě to zvládnete i o víkendu.

Krabičková dieta abcDieta – 2. místo v testu krabičkových diet

Recenze abcDieta

Klady
 • Velký výběr programů
 • Kvalitní prověřené suroviny
 • Zdravé vaření na páře
 • Přijatelná cena
 • Rozvoz do 23 měst
 • Nutriční poradenství
Zápory
 • Nedováží jídlo na neděli

Krabičková abcDieta je vhodná pro všechny. A když říkáme pro všechny, myslíme tím opravdu všechny. Kromě klasické krabičkové diety na hubnutí nabízí totiž i udržovací jídelníček, nabírací jídelníček, ale také speciální stravu pro těhotné a kojící ženy, ale také meníčka pro diabetiky a alergiky. V celkem 6 stravovacích programech se skrývá klasická dieta, vegetariánská strava, ale také bezlepková a bezlaktózová dieta nebo speciální diabetes strava. Pokud si nevyberete ze základních programů, můžete si zvolit individuální program, který s vámi zdarma zkonzultuje nutriční poradce.

Společnost sice sídlí na Vysočině, ale nabízí rozvoz i možnost osobního převzetí až do 23 měst v Libereckém, Středočeském a Jihočeském kraji, i v kraji Vysočina. Stejně jako všechny námi recenzované krabičky dodává i tato společnost své pokrmy také do Prahy. A aby byla jídla co nejzdravější, používá abcDieta pouze osvědčené místní zdroje surovin – lokální zemědělce, pěstitele a BIO farmy. Kvalita surovin je stejně důležitá jako správné skladování potravin a také samotná příprava. Proto abcDieta připravuje většinu jídel v páře nebo na grilu.

Sympatická je i přijatelná cena a možnost hradit krabičky stravenkami. Jedinou výtku máme k dovozu jídel. Bohužel abcDieta nedováží své krabičky v neděli, což vám trochu může narušit stravovací plán a celou dietu. Ale pokud vám nevadí si jeden den v týdnu něco dobrého uvařit, rozhodně vám můžeme krabičkovou dietu od abcDiety doporučit.

Krabičková dieta Nutric Bistro – 3. místo v testu krabičkových diet

Recenze Nutric Bistro

Klady
 • Kvalita surovin
 • Rozvoz na víkend
 • Nabídka programů
 • Garance vrácení peněz
 • Hodnocení pokrmů
Zápory
 • Vyšší cena

Nutric bistro nabízí 4 stravovací programy krabičkové diety a zaměřuje se hlavně na vegetariánskou a paleo stravu. Součástí programu je také nízkosacharidová dieta, kterou již několik let používá sám majitel bistra pro zlepšení svého zdravotního stavu. Kuchaři používají pouze kvalitní rostlinné suroviny do svého programu Vegetarián a opravdu kvalitní maso, vejce a zeleninu do programů Whole30, FIT a Low carb. Za své dodavatele se Nutric bistro rozhodně nestydí a hrdě je uvádí na svých stránkách stejně jako kladné recenze svých strávníků.

Velice kladně hodnotíme nejenom velkou nabídku programů a kvalitu jídla, ale také to, že Nutric bistro myslí i na alergiky. Ze 4 stravovacích programů krabičkové diety si vybere nejenom vegetarián, ale také diabetik nebo člověk se speciální stravou v podobě bezlepkové nebo bezlaktózové diety. Sympatické je i hodnocení jednotlivých pokrmů a garance vrácení peněz v případě nespokojenosti s dodaným jídlem. Velké plus vidíme i v rozvozu pokrmů na celý týden – a to včetně víkendů.

Svou krabičku si můžete vyzvednou osobně v některém z nasmlouvaných výdejních míst, ale pokud nemáte možnost osobního převzetí, nic se neděje. Nutric bistro nabízí i možnost rozvozu po celé Praze a ve Středočeském kraji. U této krabičkové diety jsme našli jeden nedostatek – tj. vyšší cena krabičkové diety, což je ovšem kompenzováno vysokou kvalitou použitých surovin.

Krabičková dieta Vital box – finalista testu krabičkových diet

recenze vitalbox

Klady
 • Kvalita surovin
 • Nutriční poradenství
 • Rozvoz na víkend
 • Nabídka programů
 • Přijatelná cena
 • VIP program pro náročné
Zápory
 • Vyšší cena za dovoz
 • Nevhodné pro alergiky

Pokud chcete začít chodit do fitness centra nebo zredukovat nějaký ten tuk v těle, bude se vám hodit krabičková dieta Vital box sestavená odbornými fitness poradci. Všechny stravovací programy jsou sestaveny tak, aby tělu dodaly všechny potřebné živiny. Vybrat si můžete redukční program, program na udržení váhy nebo speciální fitness programy pro nabírání svalové hmoty a také oblíbené sacharidové vlny. Pro velice náročné zákazníky je připraven i VIP program, který je sestavován přesně podle potřeb klienta přímo fitness poradci.

Podle recenzí klientů víme, že jsou pokrmy lahodné, zasytí a dodají potřebnou energii. V pokrmech jsou použity pouze kvalitní suroviny. Velice kladně hodnotíme rozvoz krabiček i o víkendu, protože tuto možnost moc krabičkových diet nenabízí. Ani o víkendu nemusíte vařit a vyjet ze svého stravovacího programu, což je perfektní řešení hlavně u striktní diety sacharidových vln. Své krabičky si můžete vyzvednou osobně v některé z domluvených poboček v Praze, ve Středočeském kraji nebo v Plzni. A pokud osobnímu převzetí nedáváte přednost, můžete si nechat krabičky dovézt – bohužel cena dopravy je 109 Kč každý den, takže jinak přijatelná cena krabiček se vám může pěkně prodražit.

I když nabízí Vital box několik programů pro sportovce, bohužel zapomínají na alergiky a vegetariány. Pokud potřebujete speciální bezlepkovou, bezlaktózovou či diabetes stravu, tyto programy pro vás nebudou vhodné. Dá se to však vyřešit programem Premium, který je určen náročným zákazníkům, ovšem za podstatně vyšší cenu.

Krabičková dieta Dietavkrabicce.cz – finalista testu krabičkových diet

Recenze krabičkové diety Dietavkrabicce.cz

Klady
 • Kvalita surovin
 • Platba stravenkami
 • Nutriční poradenství
 • Hodnocení pokrmů
Zápory
 • Vysoká cena za dovoz
 • Nevhodné pro alergiky
 • Menší výběr programů

Krabičkovou dietu s názvem Dietavkrabicce.cz založily dvě sestry, kterým krabičky s jídlem připravovala jejich babička při studiu. Tento osvědčený recept na efektivní a dlouhodobý úbytek váhy chtěly sestry předat dál. V nabídce Dieta v Krabičce najdete 2 stravovací programy s rozdělením energetické hodnoty pro muže i pro ženy. Jeden program je zaměřený hlavně na hubnutí a druhý je udržovací. Ten můžete odebírat i v případě, kdy nestíháte vařit, ale chcete jíst pravidelně po celý den. Všechny programy obsahují 5 jídel.

Oceňujeme možnost nutričního poradenství včetně analýzy stavby těla, doporučení pro jídelníček i pro sport a samozřejmě důležitou motivaci v průběhu diety. Nutriční poradce bere v potaz i vaše případné nemoci a léky. Výživový poradce sestavuje i jídelníčky a líbí se nám i možnost hodnocení dodaných pokrmů.

Cena krabiček je v porovnání s konkurenčními krabičkami srovnatelná. Dokonce můžete platit stravenkami. Ale i tady jsme našli pár negativ. Vadí nám vysoká cena za přepravu krabiček, protože za dovoz zaplatíte 119 Kč. Naštěstí i tady máte možnost osobního odběru krabiček v některém z výdejních míst.

Dále nám vadí menší výběr programů, protože 2 programy jsou v porovnání s ostatními krabičkovými dietami opravdu málo. A bohužel nejsou krabičky přizpůsobeny alergikům – v případě bezlaktózové, bezlepkové nebo diabetes diety se nenajíte. Celkově však krabičkovou dietu Dieta v Krabičce hodnotíme kladně a můžeme ji doporučit všem nenáročným strávníkům bez speciální stravy.

Jak vybrat krabičkovou dietu

Dámy, které chtějí zhubnout, pojem „krabičková dieta“ určitě znají, ale víte, že si můžete objednat stravu v podobě krabiček jen kvůli úspoře času při vaření? Pokud chcete jíst pravidelně nebo změnit svůj stravovací režim, krabičkové diety jsou k tomuto cíli ideální volbou.

Pro koho je krabičková dieta určena

Jedním slovem by se dalo říct, že pro všechny. Ale pojďme si spolu probrat důvod. Zpočátku byly krabičkové diety brány pouze jako nástroj pro jednoduché rychlé hubnutí. Jenže v dnešní době jsou krabičky rozšířené i do světa svalnatých mužů, pracujících lidí, maminek na mateřské dovolené nebo seniorů.

Krabičky představují pestrou stravu bez potřeby celodenního stání u plotny. Není tedy divu, že je využívají časově vytížení lidé nebo senioři, kterým se nevyplatí vařit pouze pro jednu osobu.

velký test krabičkových diet

Energetická hodnota programu

Před výběrem správné krabičky si nejdříve ujasněte, proč chcete krabičky odebírat. Chcete zhubnout do plavek? Nabrat svalovou hmotu? Anebo jenom hledáte každodenní stravu, abyste nemuseli doma vařit? Důvod je totiž prvním kritériem k výběru, protože každý stravovací program má jinou energetickou hodnotu.

Energetická hodnota stravovacích programů se vyjadřuje v kilokaloriích (kcal) nebo v kilojoulech (kJ) a její doporučený denní příjem závisí na mnoha faktorech. Denní příjem ovlivňuje věk, váha, výška, pohlaví, ale také aktivita během dne a také to, jestli chcete hubnout, udržet váhu anebo nabrat svalovou hmotu.

Testado radíTestado radí

Některé programy označují své energetické hodnoty v kilokaloriích a jiné v kilojoulech. Pokud je chcete sjednotit, můžete si kalorie převést na jouly a naopak. Platí pravidlo, že 1 kcal = 4,2 kJ.

Pro lepší orientaci v produktech uvádíme doporučený denní kalorický příjem:

 • 1 500 až 2 000 kcal (6 300 až 8 400 kJ) u dětí,
 • cca 1 500 kcal (6 300 kJ) u žen se sedavým zaměstnáním,
 • 1 800 až 2 200 kcal (7 560 až 9 240 kJ) u aktivních žen a mužů se sedavým zaměstnáním.
 • 2 200 až 2 700 kcal (9 240 až 11 340 kJ) u aktivních mužů.

Tyto hodnoty jsou pouze orientační a doporučené. Pokud chcete zhubnout, musíte z této průměrné hodnoty ubrat přibližně 10-20%. A naopak pokud si přejete nabrat svalovou hmotu, doporučuje se denní kalorický příjem zvýšit.

Náš tipNáš tip

Některé firmy se zaměřením na krabičkové diety mají i své nutriční poradce, kteří vám zdarma nebo za poplatek přesně určí vhodný kalorický program podle vaší potřeby.

Stravovací programy

Firmy poskytující krabičkové diety většinou nabízí více stravovacích programů. Nejčastěji se setkáte samozřejmě s FIT programem se zaměřením na redukci váhy a také běžným každodenním programem pro udržení váhy.

Můžete se ale setkat i s dalšími speciálními dietami a programy, například na:

 • Low Carb – nebo také nízkosacharidové stravování je aktuálně velice oblíbené ať už jako krátkodobá dieta nebo jako dlouhodobý životní styl. Během low carb přijímá vaše tělo minimum sacharidů, takže je dieta vhodná nejenom na redukci váhy, ale také pro osoby s vysokým krevním tlakem nebo s cukrovkou.
 • Whole30 – jde o takový restart organismu. Whole 30 vychází z Paleo stravy, při které se jí pouze maso, vejce, zelenina, ovoce, ořechy a zdravé tuky. Tento program je velice vhodný pro osoby trpící na záněty, ekzémy, žaludečními problémy, ale také pro alergiky.
 • Sacharidové vlny – jsou velice náročné, ale také velice účinné. Tento program funguje na principu cyklování sacharidů. Jeden den máte minimální příjem sacharidů, zatímco jiný den jíte většinou pouze sacharidy. Tuto techniku používají sportovci na vyrýsování svalů. Je však náročná, protože v den, kdy vaše tělo přijímá málo sacharidů, můžete být unavení nebo podráždění.
 • Protein (pro sportovce) – tento typ jídelníčku využívají především muži, kteří chtějí nabrat svalovou hmotu. Stravovací program Protein je založen na velkém přijmu bílkovin a zvýšení energetické hodnoty.
 • Sugar free (bez cukru) – stravovací program určený všem, kteří se vyvarují jednouchým cukrům. Tato dieta je také velice vhodná pro diabetiky.
 • Bezlepková strava – jídelníček, ve kterém jsou nahrazeny veškeré produkty s lepkem bezlepkovou variantou. V pokrmech nenajdete oves, ječmen, žito nebo pšenici.
 • Bezlaktózová strava – produkty s laktózou jsou nahrazeny speciálními sójovými nebo rýžovými výrobky, takže je jídelníček vhodný pro osoby s intolerancí na laktózu.
 • Vegetariánská strava – pokud neholdujete masu, můžete si zvolit vegetariánskou stravu. Maso je nahrazeno rostlinnými bílkovinami a v jídelníčku převládá tofu, sója, quinoa, lilek, zelenina.
 • Veganská strava – jídelníček je založen na rostlinné stravě. Nenajdete v něm tedy maso, masné výrobky, mléko, mléčné produkty, vejce, ale ani med, želatinu a sádlo.

Pří výběru stravovacího programu by vás mělo zajímat, kdo jídelníčky sestavuje. Kvalitní krabičková dieta je účinná pouze tehdy, je-li sestavena specialistou na výživu nebo fitness. Proto jsme do našeho velkého testu krabičkových diet vybrali pouze společnosti, kterým jídelníčky a stravovací programy vytváří nutriční poradce nebo fitness odborník.krabičková dieta

Kvalita surovin

Ruku v ruce se zdravým jídelníčkem samozřejmě jde i použití kvalitních surovin a způsob zpracování potravin. Pokud se chcete najíst opravdu kvalitně, poohlédněte se po firmách, které používají pouze čerstvé ingredience ideálně od místních prověřených dodavatelů.

Aby bylo jídlo opravdu zdravé a vydatné, záleží také na způsobu přípravy a dochucení. Většina námi recenzovaných krabičkových diet vaří pomocí páry nebo grilu a dochucuje pokrmy pouze mořskou solí a čerstvými bylinkami. Krabičkové diety by neměly být vytvořeny z polotovarů a rozhodně by v nich neměly být glutamáty, konzervanty a dochucovadla.

Kvalitní společnosti na svých stránkách uvádí, odkud berou ingredience, jak je skladují a jakým způsobem jídlo připravují a balí. To vše totiž ovlivňuje nejenom chuť, ale také zdravotní přínos.

krabičková dieta pro hubnutí

Osobní odběr a rozvoz

Krabičkové diety najdete téměř v každém městě. Liší se však svou nabídkou, ale i možností osobního odběru nebo kvalitou rozvozu. V našem testu jsme záměrně vybrali krabičkové diety, které rozváží do více větších měst, ale existují i menší lokální firmy zaměřující se na rozvoz krabiček.

Některé firmy nabízejí možnost osobního odběru v některém z výdejních míst. Většinou tyto místa najdete na e-shopu dané firmy. Vždy si ale na stránkách ověřte otevírací dobu dané provozovny a časy, kdy jsou krabičky na místo svezeny. Většinou se jedná o fitness centra nebo o vegetariánské jídelny, takže je možné si své krabičky vyzvednout i odpoledne nebo večer.

Čas rozvozu si ověřte i při dodání krabičky kurýrem na vaši adresu. Některé firmy vám jídlo na pondělí přivezou v neděli odpoledne nebo večer, ale můžete se setkat i s firmou, která vám pondělní krabičku přiveze až v pondělí odpoledne.

Nejenom časy rozvozů, ale i ceny rozvozu se diametrálně liší. U větších firem se můžete setkat s rozvozem zdarma. Jiné firmy rozvoz zajišťují pomocí přepravních služeb nebo taxi služeb, takže se výsledná cena krabičky může pěkně prodražit. Většinou se rozvoz pohybuje od 49 Kč až po 149 Kč za jeden závoz jídla. Osobní převzetí bývá zdarma nebo za symbolických 25–40 Kč.

Ceny rozvozů nebývají zahrnuty v ceně krabičkové diety a je potřeba si je připočíst zvlášť.

Cena krabičkové diety

I ceny krabičkových diet se podstatně liší. Výslednou cenu ovlivňuje hlavně kalorický příjem, složení menu, kvalita surovin a také typ stravovacího programu. Žena s redukčním fitness programem s kalorickou hodnotou 5 000 kJ bude platit méně než muž nabírající svalovou hmotu.

Až se budete dívat do ceníků firem, dobře si prohlédněte, jestli jsou ceny uvedeny včetně DPH a přepravy. I v našem testu jsme narazili na opravdu levné krabičky, které však při sečtení DPH a dopravy vycházeli hůře než její, na první pohled dražší, konkurent.

Všechny firmy s nabídkou krabičkových diet však nabízí slevy pro pravidelné strávníky. Pokud si koupíte jídlo pouze na den či týden, zaplatíte o 10-15 % více než při objednávce celého měsíce. Jídlo na týden tedy doporučujeme pouze při zkoušce, zda vám jídelníček sedne či nikoliv. Pokud to s programem myslíte vážně a jídlo vám při zkoušce sedne, doporučujeme objednávat na delší časové úseky. Můžete tím ušetřit klidně i 4 000 Kč.

Použité zdroje:

Sdílejte článek

Ohodnoťte článek

Celkové hodnocení: 4.0 (4 hlasy)

Autor článku

Sabina Krejčová
Sabina Krejčová

Sabču zajímají nové technologie, deskové i PC hry, kultura a cestování. Ve volném čase se věnuje geocachingu, vaření nebo svému blogu. Jejím velkým vzorem je herečka Emilia Clarke. Více informací o nás >>

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář